PSV langs laten komenquote:Op vrijdag 4 september 2015 19:28 schreef Inolvidable het volgende:
Dus uh, hoe bestrijd ik kakkerlakken het beste? Ik heb er nu al zes gevonden en ben als de dood voor die beesten.
Check het met de huisbaas / eigenaar..quote:Op vrijdag 4 september 2015 19:28 schreef Inolvidable het volgende:
Dus uh, hoe bestrijd ik kakkerlakken het beste? Ik heb er nu al zes gevonden en ben als de dood voor die beesten.
Ik heb al gemaild. Dus het is niet normaal dat er dagelijks kakkerlakken rondlopen? Want ik was al bang dat ik er aan moest gaan wennen.quote:Op vrijdag 4 september 2015 23:26 schreef chufi het volgende:
[..]
Check het met de huisbaas / eigenaar..
ik was vorige maand bij mn dochter in Valencia en die woonde op de 7e verdieping, maar die had net dr hele flat laten bespuiten tegen die beesten...quote:Op vrijdag 4 september 2015 23:36 schreef Inolvidable het volgende:
[..]
Ik heb al gemaild. Dus het is niet normaal dat er dagelijks kakkerlakken rondlopen? Want ik was al bang dat ik er aan moest gaan wennen.
Ja, ik zit ook op de 7de dus ik stond nogal verbaasd te kijken. Gelijk lichten en airco aan en de volgende dag ingespoten en gifbakjes gezet, maar er zitten er nog steeds.quote:Op vrijdag 4 september 2015 23:38 schreef chufi het volgende:
[..]
ik was vorige maand bij mn dochter in Valencia en die woonde op de 7e verdieping, maar die had net dr hele flat laten bespuiten tegen die beesten...
Persianas naar beneden of de ramen dicht... Ze kunnen vliegen .... en komen op licht af..quote:Op vrijdag 4 september 2015 23:45 schreef Inolvidable het volgende:
[..]
Ja, ik zit ook op de 7de dus ik stond nogal verbaasd te kijken. Gelijk lichten en airco aan en de volgende dag ingespoten en gifbakjes gezet, maar er zitten er nog steeds.
Die zijn al naar beneden en alle ramen zijn dicht. Ze zijn toch lichtschuw?quote:Op vrijdag 4 september 2015 23:47 schreef chufi het volgende:
[..]
Persianas naar beneden of de ramen dicht... Ze kunnen vliegen .... en komen op licht af..
Ik weet het ook niet precies... Ik heb er gelukkig hier zelf in Amsterdam geen ervaring mee en dat hou ik graag zo..quote:Op vrijdag 4 september 2015 23:57 schreef Inolvidable het volgende:
[..]
Die zijn al naar beneden en alle ramen zijn dicht. Ze zijn toch lichtschuw?
Nee in Amsterdam had ik er inderdaad ook geen last van.quote:Op vrijdag 4 september 2015 23:59 schreef chufi het volgende:
[..]
Ik weet het ook niet precies... Ik heb er gelukkig hier zelf in Amsterdam geen ervaring mee en dat hou ik graag zo..
Maar sterkte. Misschien zijn er nog anderen met tips
Normaal is het wel ja, maar dat verschilt per huis/complex. Bij "oude" appartementencomplexen (leuk voor Scrabble) kan het gewoon krioelen en is er vrij weinig aan te doen, en in Spanje is iets al vrij snel oud (ken complexen van 30 jaar waar het er echt heel erg is). Als het probleem buiten je eigen appartement ligt, kan je er gewoon bijna niets aan doen, behalve verhuizen.quote:Op zaterdag 5 september 2015 00:01 schreef Inolvidable het volgende:
[..]
Nee in Amsterdam had ik er inderdaad ook geen last van.
Dankje in ieder geval en misschien heeft er nog iemand tips of is er iemand die me kan vertellen hoe normaal het is dat ze in je huis rondlopen.
Vreemd! Ik heb volgens mij niets gewijzigd aan de OP... Kan hem nu ook niet meer wijzigen.. Maar dat terug linken naar vorige delen is ook niet meer nodig. Je klikt in het huidige topic op de TT en je krijgt de hele reeks te zien.quote:Op dinsdag 8 september 2015 04:39 schreef illusions het volgende:
[..]
.
Oja, edit - in de OP wordt niet naar deel 9 van de topicreeks teruggelinkt maar gewoon naar ditzelfde deel 10.
Bij m'n vriendin in huis komen ze voornamelijk door de gootsteen in de keuken.quote:Op vrijdag 4 september 2015 23:57 schreef Inolvidable het volgende:
[..]
Die zijn al naar beneden en alle ramen zijn dicht. Ze zijn toch lichtschuw?
Post doe je opsturen bij het postkantoor hé, lijkt me nogal logisch.quote:Op woensdag 23 september 2015 19:13 schreef Fruitsalade het volgende:
Hola! Ik studeer momenteel in Valencia en heb een vergoeding voor mijn reisproduct aangevraagd maar ben vergeten m'n reisproduct stop te zetten en heb m'n OV kaart hier liggenLijkt me het makkelijkste om hem op te sturen in een envelop, mijn vraag is dus waar en hoe dat het goedkoopste kan? En over het algemeen pakketten heen en weer studeren, wat kost dat zoal?
Alvast bedankt!
Heb btw geen kakkerlakken, zie ze wel eens op straat in mijn buurt maar in mijn eigen huis niet.
Weekendje? Ik neem aan dat ze in het weekend niet open zijn. VOlgens mij meot het sowieso via afspraak. Informeer je even goed, als je dat al niet gedaan hebt.quote:Op maandag 5 oktober 2015 09:32 schreef SanAnt het volgende:
Nieuw NL paspoort nodig ,zie ik nu dat dat alleen nog in Madrid kan ,over 2 weekjes maar een weekendje Madrid pakken dan ..
Daar moet je zoals Bramito hierboven schrijft inderdaad een afspraak voor maken. Paar weken later sturen ze het naar je op. Het kan ook gewoon in Barcelona geloof ik, scheelt je misschien afstand en is sowieso een veel leukere stad alhoewel de meningen daarover verschillen.quote:Op maandag 5 oktober 2015 09:32 schreef SanAnt het volgende:
Nieuw NL paspoort nodig ,zie ik nu dat dat alleen nog in Madrid kan ,over 2 weekjes maar een weekendje Madrid pakken dan ..
Vrijdag morgen moet ik da in Madrid zijnquote:Op maandag 5 oktober 2015 15:56 schreef Bramito het volgende:
[..]
Weekendje? Ik neem aan dat ze in het weekend niet open zijn. VOlgens mij meot het sowieso via afspraak. Informeer je even goed, als je dat al niet gedaan hebt.
Alleen nog in Madrid mogelijk ,ja ik weet het duurde bij mij altijd zo'n 6 wekenquote:Op dinsdag 6 oktober 2015 09:50 schreef illusions het volgende:
[..]
Daar moet je zoals Bramito hierboven schrijft inderdaad een afspraak voor maken. Paar weken later sturen ze het naar je op. Het kan ook gewoon in Barcelona geloof ik, scheelt je misschien afstand en is sowieso een veel leukere stad alhoewel de meningen daarover verschillen.
Tevens in Barcelona mogelijk:quote:Op dinsdag 6 oktober 2015 18:24 schreef SanAnt het volgende:
[..]
Vrijdag morgen moet ik da in Madrid zijn
[..]
Alleen nog in Madrid mogelijk ,ja ik weet het duurde bij mij altijd zo'n 6 weken
Ja heb het gelezen ,raar want een paar weken terug stond op de webpage dat 11 september de laatste dag zou zijn voor paspoort aanvragen .quote:Op woensdag 7 oktober 2015 05:39 schreef illusions het volgende:
[..]
Tevens in Barcelona mogelijk:
https://www.ambassadeconsulaat.pro/?72
Deze kopieer ik even naar MUZ / Spaanstalige nummers .. Voor ieder wat wilsquote:Op woensdag 7 oktober 2015 12:41 schreef SanAnt het volgende:
[..]
Ja heb het gelezen ,raar want een paar weken terug stond op de webpage dat 11 september de laatste dag zou zijn voor paspoort aanvragen .
Volgende week vrijdag naar Madrid .
De rest is wel gesloten, La Nucia enzo, ik heb mijn paspoort daar gelukkig nog kunnen halen (alweer 2 jaar terug geloof ik). Het is ook geen ambassade, de enige ambassade is in Madrid, de rest zijn consulaten.quote:Op woensdag 7 oktober 2015 12:41 schreef SanAnt het volgende:
[..]
Ja heb het gelezen ,raar want een paar weken terug stond op de webpage dat 11 september de laatste dag zou zijn voor paspoort aanvragen .
Volgende week vrijdag naar Madrid .
Op de webpage las ik ook dat het consulaat wel open blijft maar niet meer voor reisdocumenten .quote:Op woensdag 7 oktober 2015 12:47 schreef illusions het volgende:
[..]
De rest is wel gesloten, La Nucia enzo, ik heb mijn paspoort daar gelukkig nog kunnen halen (alweer 2 jaar terug geloof ik). Het is ook geen ambassade, de enige ambassade is in Madrid, de rest zijn consulaten.
Welkom! Je komt op een spannend moment.quote:Op dinsdag 10 november 2015 07:49 schreef Ludootje het volgende:
*zich meldt*
* Ludootje woont sinds een paar maandjes in/bij Barcelona
Mijn werk heeft een deel van de bedrijfsvoering verhuisd naar Spanje en ze vroegen me of ik mee wilde gaan, dus zodoende.
Yep... Woon ik straks nog wel in Spanje?quote:Op dinsdag 10 november 2015 09:24 schreef Bramito het volgende:
[..]
Welkom! Je komt op een spannend moment.
Je woont straks zeker in Spanje, de vraag is hoe gezellig het nog is.quote:Op dinsdag 10 november 2015 09:34 schreef Ludootje het volgende:
[..]
Yep... Woon ik straks nog wel in Spanje?
Maar moet zeggen dat mijn Catalaanse collega's zich niet zo druk maken, dus ik verwacht dat het wel mee zal vallen...
Tanks in de straten, soldaten bij de grens etc... Hoop het toch van niet!quote:Op dinsdag 10 november 2015 09:35 schreef Bramito het volgende:
[..]
Je woont straks zeker in Spanje, de vraag is hoe gezellig het nog is.
Nice! Mijn werkgever zit alleen in Nederland dus zal niet gebeurenquote:Op dinsdag 10 november 2015 07:49 schreef Ludootje het volgende:
*zich meldt*
* Ludootje woont sinds een paar maandjes in/bij Barcelona
Mijn werk heeft een deel van de bedrijfsvoering verhuisd naar Spanje en ze vroegen me of ik mee wilde gaan, dus zodoende.
Als je hier in de buurt woont misschien welquote:Op dinsdag 10 november 2015 12:18 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Nice! Mijn werkgever zit alleen in Nederland dus zal niet gebeuren
Lijkt mij ook gaaf om op die manier naar Spanje te gaanHebben ze nog vacatures
Haha wordt lastig danquote:Op dinsdag 10 november 2015 15:51 schreef Ludootje het volgende:
[..]
Als je hier in de buurt woont misschien wel
Wordt wel een uitsluiting van de Primera Divisionquote:Op dinsdag 10 november 2015 12:16 schreef Ludootje het volgende:
[..]
Tanks in de straten, soldaten bij de grens etc... Hoop het toch van niet!
quote:Op dinsdag 10 november 2015 09:35 schreef Bramito het volgende:
[..]
Je woont straks zeker in Spanje, de vraag is hoe gezellig het nog is.
Heb ik iets gemist?quote:Op dinsdag 10 november 2015 12:16 schreef Ludootje het volgende:
[..]
Tanks in de straten, soldaten bij de grens etc... Hoop het toch van niet!
Ik heb begrepen zodra je permanent in Spanje gaat wonen dat je eerstquote:
Wat gaafquote:Op zondag 3 april 2016 09:42 schreef charmed_angel het volgende:
Ook wij hebben plannen om te emigreren naar Spanje![]()
Maar wij doen het rustig aan.
Eerst ons huis verkopen. Dan 1-2 jaar intrekken bij mijn ouders om flink te sparen.
Wij willen naar Tenerife.
We hebben al een leuk huis gevonden, 15 minuten vanaf het toeristengebied. In juni gaan we er 20 dagen heen, en dan gaan we even het huis bekijkenIk vind het allemaal spannend. Maar we hebben er zin in!
Ik wilde 3,5 jaar geleden al, ik had toen een baan aangeboden gekregen. (ik was op dat moment werkeloos) Alleen mijn man wilde toen niet (hij is Spaansquote:Op zondag 3 april 2016 09:50 schreef ShevaJB het volgende:
[..]
Wat gaafSoms moet je gewoon een knoop doorhakken en ervoor gaan.
Je moet een NIE aanvragen ja, dat doe je bij de Policia Nacional, eventueel kan je bij het huren van een huis jezelf inschrijven in de gemeente waar je woont (empadronar), maar veel mensen doen dat ook niet. Mensen schrijven zich vaak pas in als ze een "volante de empadronamiento" nodig hebben, een bewijs van waar je woont, om bijv. een auto op afbetaling te kopen.quote:Op woensdag 3 februari 2016 12:58 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Ik heb begrepen zodra je permanent in Spanje gaat wonen dat je eerst
- een NIE-nummer moet aanvragen
- vervolgens met dit NIE-nummer kun je inschrijven in een Spaanse gemeente (icm met je evt. huurcontract/koopcontract van je woning, schijnt per gemeente nogal te verschillen..sommigen zijn heel streng en de anderen heel soepel)
Ik vraag me af hoe toegankelijk dergelijke databases zijn voor derden.
Stel, ik weet dat jij Brammetje Bramito heet, geboren 1 januari 1975 en woonachtig in Spanje.
Kan ik als Nederlander (particulier) in Spanje jouw exacte adres achterhalen?
Bij voorbaat dank!
Voor de IB/DUO ben ik jaren lang onvindbaar geweest, ze waren wel actief opzoek maar meer als een oud adres in Spanje hadden ze niet. Dus mooi geen rekeningen,...quote:Op woensdag 3 februari 2016 12:58 schreef vincenzo78 het volgende:
[..]
Ik heb begrepen zodra je permanent in Spanje gaat wonen dat je eerst
- een NIE-nummer moet aanvragen
- vervolgens met dit NIE-nummer kun je inschrijven in een Spaanse gemeente (icm met je evt. huurcontract/koopcontract van je woning, schijnt per gemeente nogal te verschillen..sommigen zijn heel streng en de anderen heel soepel)
Ik vraag me af hoe toegankelijk dergelijke databases zijn voor derden.
Stel, ik weet dat jij Brammetje Bramito heet, geboren 1 januari 1975 en woonachtig in Spanje.
Kan ik als Nederlander (particulier) in Spanje jouw exacte adres achterhalen?
Bij voorbaat dank!
Je vergeet wat woorden, wat vraag je precies, of je alleen een paspoort en huurovereenkomst nodig hebt? Nee, je moet ook een aantal jaar hier wonen en om dat te kunnen moet er iemand van een Europese nationaliteit garant staan gedurende die jaren.quote:Op dinsdag 5 april 2016 12:37 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Mijn vriendin is net verteld op de ayuntamiento van Benalmadena dat Argentijnen om ingezetene te worden in Spanje alleen een geldig paspoort en een huurovereenkomst op de plek waar ze wonen? Dat lijkt me persoonlijk wel erg makkelijk, klopt dit?
Mocht ze een master willen doen moet ze dan de aanvraag sws in het thuisland doen?
Dat is er in elk geval niet gezegd. Alleen huurovereenkomst en geldig paspoortquote:Op dinsdag 5 april 2016 15:13 schreef illusions het volgende:
[..]
Je vergeet wat woorden, wat vraag je precies, of je alleen een paspoort en huurovereenkomst nodig hebt? Nee, je moet ook een aantal jaar hier wonen en om dat te kunnen moet er iemand van een Europese nationaliteit garant staan gedurende die jaren.
Als je het al zo goed weet, waarom vraag je het dan? Wat ik zeg klopt, en ik spreek uit ervaring. Een huurcontract hoeft niet eens, als je maar ergens woont.quote:Op woensdag 6 april 2016 10:31 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Dat is er in elk geval niet gezegd. Alleen huurovereenkomst en geldig paspoort
En hoe denk je dat aan te tonen? Ik neem aan dat je Argentijns bent en het in Benalmadena gevraagd hebt?quote:Op woensdag 6 april 2016 16:11 schreef illusions het volgende:
[..]
Als je het al zo goed weet, waarom vraag je het dan? Wat ik zeg klopt, en ik spreek uit ervaring. Een huurcontract hoeft niet eens, als je maar ergens woont.
Dude, het is DAM, dat je überhaupt de moeite neemt....quote:Op woensdag 6 april 2016 16:11 schreef illusions het volgende:
[..]
Als je het al zo goed weet, waarom vraag je het dan? Wat ik zeg klopt, en ik spreek uit ervaring. Een huurcontract hoeft niet eens, als je maar ergens woont.
Klopt helemaal.quote:Op woensdag 6 april 2016 17:13 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
En hoe denk je dat aan te tonen? Ik neem aan dat je Argentijns bent en het in Benalmadena gevraagd hebt?
Tja, dat was misschien een beetje naief van me. Zal het niet meer doen.quote:Op woensdag 6 april 2016 17:31 schreef Bramito het volgende:
[..]
Dude, het is DAM, dat je überhaupt de moeite neemt....
Succesquote:Op woensdag 8 maart 2017 23:31 schreef charmed_angel het volgende:
Huis verkocht
Plan om te emigreren maart 2018
Vertel ons meer!quote:Op woensdag 8 maart 2017 23:31 schreef charmed_angel het volgende:
Huis verkocht
Plan om te emigreren maart 2018
De overdracht van het huis is 1/5 of 1/6, dat hangt een beetje af van de kopers. Liefst zo snel mogelijk natuurlijk, als het aan ons ligt.quote:
ons hart ligt in Tenerife. Geen ander land trekt ons.quote:Op zaterdag 11 maart 2017 11:37 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Zolang je niet financieel onafhankelijk bent zou ik lekker een ander land kiezen(of als je 0 ambitie hebt)
ik heb geen talenknobbel.quote:Op zondag 12 maart 2017 15:03 schreef RedFever007 het volgende:
Als ik weer op Tenerife kom ik langs![]()
Hoe spreek je geen Spaans trouwens? Als je hart bij Tenerife ligt had je toch via je man kunnen leren? Lijkt mij dat als echt van Tenerife houdt, je ook Spaans wilt kunnen spreken toch? Of ga je aan de Playa de las Americas zitten, dan is Engels meer dan voldoende inderdaad
Ik heb er nooit gewoond en was jaren getrouwd met een Spaanse. Maar ik spreek wel gewoon vloeiend Spaans.. Maar misschien komt het dat jij je man hier hebt leren kennen en al Nederlands sprak. Mijn ex sprak geen Nederlands en nauwelijks Engels dus ja dan moet je welquote:Op zondag 12 maart 2017 17:06 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ik heb geen talenknobbel.
Ik ken wel wat woorden. Maar ik vind het gewoon erg moeilijk. Tientallen thuiscursussen liggen, maar ik krijg het er gewoon niet in.
Zaak willen we openen in het zuiden (toeristengebied). En mijn man spreekt spaans.
Thuis zullen we niet heel veel zijn. En meestal als je in het land woont, dan leer je vanzelf de dagelijkse woordjes....
Maar ik ga het binnenkort weer eens op pakken.
Kloptquote:Op zondag 12 maart 2017 17:09 schreef chufi het volgende:
[..]
Ik heb er nooit gewoond en was jaren getrouwd met een Spaanse. Maar ik spreek wel gewoon vloeiend Spaans.. Maar misschien komt het dat jij je man hier hebt leren kennen en al Nederlands sprak. Mijn ex sprak geen Nederlands en nauwelijks Engels dus ja dan moet je wel
Leuk!! Hier het plan om over 5 jaar te gaan.quote:Op donderdag 9 maart 2017 13:26 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
De overdracht van het huis is 1/5 of 1/6, dat hangt een beetje af van de kopers. Liefst zo snel mogelijk natuurlijk, als het aan ons ligt.
Dan gaan we tot maart 2018 op zolder wonen bij mijn ouders. Zodat we genoeg kunnen sparen. Planning is om maart 2018 te emigreren naar Tenerife.
Sowieso kunnen we eventueel al aan de slag bij verschillende vrienden en kennissen. Maar wij willen een eigen lunchroom/loungebar openen. We hebben genoeg gespaard om zeker 6 maanden te overleven zonder inkomsten. Maar we willen wel een pandje gevonden hebben voor half mei![]()
Juli dit jaar gaan we 3 weken naar Tenerife (was eerst voor vakantie), en dan gaan we verder op onderzoek uit. We gaan 2/3 keer in het jaar op vakantie, dus we hebben al een idee waar we willen wonen en waar we onze zaak willen openen.
Gelukkig hebben we genoeg vrienden, kennissen en familie die ons met van alles willen helpen. Dus de stap vind ik wat minder groot om te maken, dan als we helemaal niemand kennen.
Wat achtergrond informatie over ons. Ik ben gewoon Nederlands, mijn man sinds zijn 18e ook. Zijn vader komt uit Tenerife en zijn moeder uit A Coruna. Ik wilde vrij snel emigreren naar Spanje, alleen zag hij het toen nog niet zitten. Nu we wat ouder zijn, we vrienden hebben gemaakt in Tenerife, durft hij wel de stap te zetten. Ik spreek helaas geen Spaans, ja wat woordjes, en mijn man spreekt gewoon Spaans. Dus dat is gelukkig geen probleem.
Sinds het huis te koop staat (september 2016) had ik er vooral zin in en kon ik niet wachten tot het zover is. Nu het huis verkocht is, heb ik er nog steeds heel veel zin in, maar vind het toch wel een beetje engmaar wel een gezonde spanning hoor!
Vooral het regelen gaat straks beginnen. Ik wil niet alles meenemen naar Tenerife. Maar wel mijn bed, game collectie en elektronisch apparatuur. Dus we zitten nu al een beetje te twijfelen hoe we dit gaan doen. Verhuiswagen en boot richting Tenerife (3 dagen varen) of alles per container en wij met het vliegtuig.
Dus met dat soort vragen zitten we nog.
Bedrijfsplan hebben we al, we hebben de naam, we weten de inkoopprijzen, en we hebben al een menu en cocktail kaart![]()
Ik kan niet wachten op het moment dat ik in november/december mijn baan op kan zeggen. Zeker omdat ik het totaal niet meer leuk vind. Maar in mijn achterhoofd zit alleen maar: nog even 9-10 maandjes volhouden![]()
Gelijk een vraag. Ik heb begrepen dat je in Nederland je NIE nummer kan aanvragen, bij het Spaanse consulaat. Is dat zo? Of kan ik dit alvast in Juli aanvragen als ik in tenerife ben. En als ik het dan aanvraag, is het dan geen probleem dat we pas maart 2018 gaan emigreren?
ook Tenerife?quote:Op zondag 12 maart 2017 20:15 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Leuk!! Hier het plan om over 5 jaar te gaan.
Als je een beetje overwaarde op je huis en spaargeld hebt kan je beter gewoon wat werken in toerime en wat les geven. Als je beide werkt krijg je de vaste kosten wel terugquote:Op zondag 12 maart 2017 14:57 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ons hart ligt in Tenerife. Geen ander land trekt ons.
Ik heb geen ambitie. Ik hoef niet rijk te worden. Ik wil werken en wonen op Tenerife
geen overwaarde maar wel spaargeld.quote:Op maandag 13 maart 2017 14:05 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Als je een beetje overwaarde op je huis en spaargeld hebt kan je beter gewoon wat werken in toerime en wat les geven. Als je beide werkt krijg je de vaste kosten wel terug
wij zijn er al 5 jaar mee bezigquote:Op dinsdag 14 maart 2017 13:10 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Zelf iets beginnen of iets bestaands overnemen?
Ik zou lavast beginnen met op willekeurige dagen gewoon eens langs te rijden bij je concurrentie of tenten in de buurt en kijken hoeveel man er binnen zit en daar een realistische begroting op te maken
Met zo'n lange en gedegen voorbereiding komt het vast helemaal goedquote:Op dinsdag 14 maart 2017 23:43 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
wij zijn er al 5 jaar mee bezig
We gaan 2 a 3 keer per jaar naar Tenerife.
Het enige obstakel was ons koophuis
Hoi hoi,quote:Op donderdag 9 maart 2017 13:26 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
Wat achtergrond informatie over ons. Ik ben gewoon Nederlands, mijn man sinds zijn 18e ook. Zijn vader komt uit Tenerife en zijn moeder uit A Coruna. Ik wilde vrij snel emigreren naar Spanje, alleen zag hij het toen nog niet zitten. Nu we wat ouder zijn, we vrienden hebben gemaakt in Tenerife, durft hij wel de stap te zetten. Ik spreek helaas geen Spaans, ja wat woordjes, en mijn man spreekt gewoon Spaans. Dus dat is gelukkig geen probleem.
[..]
Gelijk een vraag. Ik heb begrepen dat je in Nederland je NIE nummer kan aanvragen, bij het Spaanse consulaat. Is dat zo? Of kan ik dit alvast in Juli aanvragen als ik in tenerife ben. En als ik het dan aanvraag, is het dan geen probleem dat we pas maart 2018 gaan emigreren?
Yup, ik woon hier nu 3 jaar.quote:Op woensdag 15 maart 2017 09:55 schreef Ludootje het volgende:
Zijn hier nog mensen die ook in (de buurt van) Barcelona wonen?
Mijn man had de Spaanse nationalitieit. Tot hij 18 werd, hij kreeg toen een oproep voor het Spaanse leger. Maar dat wilde hij natuurlijk niet. Hij is toen Nederlander geworden.quote:Op woensdag 22 maart 2017 17:35 schreef Hexley het volgende:
[..]
Maar die man van je, heeft hij de Spaanse nationaliteit? Als hij dat niet heeft, dan moet hij even bij het consulaat vragen wat de mogelijkheden zijn om deze (terug) te krijgen. De kans is heel groot dat hij het gewoon kan aanvragen. Het was altijd zo dat als een van je (groot) ouders Spaans was, je er ook recht op had maar of dat nog steeds zo is? Dingen kunnen veranderen hé,...
Als je man wel de Spaanse nationaliteit heeft en na zijn 12de of 14de officeel in Spanje heeft gewoond dan zou hij een DNI (documento nacional de identidad) moeten hebben. Mocht hij er een hebben, het DNI nummer is ook zijn NIF nummer. Hou de kaart ook als ze verlopen is iig bij de hand, op het moment dat hij een nieuwe aanvraagt willen ze de oude hebben/zien. Mocht hij om wat voorn reden deze zomer een nieuwe willen halen (DNI kan alleen in Spanje), dan heeft hij omdat zijn huidige adres in Nederland is wel papierwerk van het consulaat nodig. Niet dat jullie daar dan voor J(u)an lul zitten.![]()
Wij gaan verhuizen voor de gezondheid van mijn man. En omdat we een eigen Loungebar willen open. Iets voor ons zelf beginnen. Is al 10 jaar onze droom.quote:Op zaterdag 25 maart 2017 11:32 schreef RedFever007 het volgende:
Voor de mensen die in SPanje wonen een vraag:
waarom ben je naar Spanje verhuisd? En valt het mee/tegen? Maak je gemakkelijk contact met de lokale mensen?
Reden: ik heb er wel eens over nagedacht om ook eens (tijdelijk) in Spanje te gaan wonen en werken.
Heb mn mening gegeven..quote:Op zaterdag 15 april 2017 18:06 schreef sigme het volgende:
Kan iemand van hier misschien de TS van dit topic: WGR / Accountant/Advies nodig mbt remigrerende Opa/Oma uit Spanje op weg helpen?
Het Neverendumquote:Op vrijdag 9 juni 2017 12:54 schreef Strani het volgende:
Gezellig, opnieuw een referendum in Catalonie.. Het houdt nooit op.
wanneer ga je nou eindelijk eens weg?quote:Op zaterdag 25 maart 2017 12:16 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
Wij gaan verhuizen voor de gezondheid van mijn man. En omdat we een eigen Loungebar willen open. Iets voor ons zelf beginnen. Is al 10 jaar onze droom.
Ik denk dat het contact maken overal anders is.
In Tenerife maken wij makkelijk contact, maar mijn man spreekt Spaans en spreekt ook iedereen aan. Wij hebben al wat vrienden (locals) gemaakt tijdens de vakanties, en dat gaat makkelijk. Dus ik denk echt dat
Verhuisd zo'n 6 maanden geleden naar Barcelona. Beste keuze die ik tot nu toe heb kunnen maken.quote:Op zaterdag 25 maart 2017 11:32 schreef RedFever007 het volgende:
Voor de mensen die in SPanje wonen een vraag:
waarom ben je naar Spanje verhuisd? En valt het mee/tegen? Maak je gemakkelijk contact met de lokale mensen?
Reden: ik heb er wel eens over nagedacht om ook eens (tijdelijk) in Spanje te gaan wonen en werken.
Waar ga je wonen?quote:Op donderdag 22 juni 2017 14:17 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
Nog tips voor het vinden van (gemeubileerde) apartementen om te huren?
Ik ken idealista, fotocasa, enalquiler, buscocasa, kyero, habitaclia.
Idealiste veel neppers tussen. Fotocasa ook zo nu en dan, maar die verwijderen dat heel snel gelukkig.
En nog een andere vraag:
heeft er iemand eigenlijk ervaring met het wonen in een apartementencomplex met zwembad?
Ik vind die prijzen niet verschrikkelijk hoog, maar vraag me af hoe chill zo'n zwembad is...
Te meer ook omdat ik waarschijnlook toch op loopafstand van het strand ga wonen. Maar ervaringen zijn welkom...
Huur kan je gewoon cash betalen als je maar een bon hebt, al maakt dat in de praktijk ook niet echt uit. Ik geloof wel dat je niet meer dan 1000 in cash mag betalen.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 12:46 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
Palma De Mallorca.
Also, paar landlords willen dat je de huur in cash betaalt. Lekker tax ontduiken gok ik. Kan dat problemen voor mij opleveren? Met bonnetjes wel.
eindelijkquote:Op vrijdag 23 juni 2017 14:35 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
huis verkocht nu definitief.
Dus maart 2018
Goed verhaal, lekker kortquote:
Thanks. Ik laat zwembad wel schieten. Locatie is het belangrijkste eigenlijk.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 13:30 schreef Bramito het volgende:
[..]
Huur kan je gewoon cash betalen als je maar een bon hebt, al maakt dat in de praktijk ook niet echt uit. Ik geloof wel dat je niet meer dan 1000 in cash mag betalen.
Over het zwembad verhaal. Hou rekening met het feit dat er altijd veel kinderen gebruik van zullen maken. Als je dat vervelend vindt, is het de extra huur misschien niet waard. Er zijn meestal ook openingstijden. Als je een conservatieve woongemeenschap hebt, kan het zijn dat het zwembad om 8 uur sluit. Bij aankoop van een huis moet je met de onderhoudskosten rekening houden. Ze zijn nogal vaak lek weet ik uit ervaring, vooral als er een parkeergarage onder zit.
Misschien is er hier nog iemand die op Mallorca woont en meer details heeft.
True. Ik kijk ze eerst wel even diep in de ogen.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 13:38 schreef Strani het volgende:
Ik weet niet of ik graag in zee zou willen met iemand die per se cash wilt zien. De vraag is hoe betrouwbaar die mensen zijn.
ik weet nog wel een site. Maar die appartementen staan wel vaak leeg. Daar zijn wij juist naar op zoek.quote:Op donderdag 22 juni 2017 14:17 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
Nog tips voor het vinden van (gemeubileerde) apartementen om te huren?
Ik ken idealista, fotocasa, enalquiler, buscocasa, kyero, habitaclia.
Idealiste veel neppers tussen. Fotocasa ook zo nu en dan, maar die verwijderen dat heel snel gelukkig.
Pisos.com, maar overal zitten veeeel appartementen die niet beschikbaar zijn (maakt niet uit welke site). Ze laten de goedkoopste erop staan, en als je dan geïnteresseerd bent krijg je 1) vaak geen reactie terug en 2) indien wel reactie, dat ze wel iets anders voor je hebben.quote:Op donderdag 22 juni 2017 14:17 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
Nog tips voor het vinden van (gemeubileerde) apartementen om te huren?
Ik ken idealista, fotocasa, enalquiler, buscocasa, kyero, habitaclia.
Idealiste veel neppers tussen. Fotocasa ook zo nu en dan, maar die verwijderen dat heel snel gelukkig.
En nog een andere vraag:
heeft er iemand eigenlijk ervaring met het wonen in een apartementencomplex met zwembad?
Ik vind die prijzen niet verschrikkelijk hoog, maar vraag me af hoe chill zo'n zwembad is...
Te meer ook omdat ik waarschijnlook toch op loopafstand van het strand ga wonen. Maar ervaringen zijn welkom...
Mwah, maakt geen reet uit. Ik heb nog maar 1 verhuurder gehad die het via de bank wilde hebben, voor de rest heb ik altijd m'n woning in cash betaald en het merendeel van mijn kennissen ook. Hier in Spanje wordt er nou eenmaal véél meer zwart gedaan.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 13:38 schreef Strani het volgende:
Ik weet niet of ik graag in zee zou willen met iemand die per se cash wilt zien. De vraag is hoe betrouwbaar die mensen zijn.
Klopt,maar toch zou ik voorzichtig zijn wanneer een verhuurder er echt op staat dat het cash gaat. Als hij/zij jou de keuze geeft is het een ander verhaal. Bovendien is het vrij irritant om elke maand cash te moeten komen betalen, althans dat vond ik toen ik dat nog deed.quote:Op maandag 26 juni 2017 15:02 schreef illusions het volgende:
[..]
Pisos.com, maar overal zitten veeeel appartementen die niet beschikbaar zijn (maakt niet uit welke site). Ze laten de goedkoopste erop staan, en als je dan geïnteresseerd bent krijg je 1) vaak geen reactie terug en 2) indien wel reactie, dat ze wel iets anders voor je hebben.
Het werkt niet echt goed in Spanje dat appartementen via internet vinden, niet waar ik woon in ieder geval, in Barcelona enzo zal het een ander verhaal zijn.
[..]
Mwah, maakt geen reet uit. Ik heb nog maar 1 verhuurder gehad die het via de bank wilde hebben, voor de rest heb ik altijd m'n woning in cash betaald en het merendeel van mijn kennissen ook. Hier in Spanje wordt er nou eenmaal véél meer zwart gedaan.
Ik vind het ook irritant, maarja ik krijg wel een bonnetje, dus heb altijd een poot om op te staan. Heb ook contract.quote:Op maandag 26 juni 2017 16:28 schreef Strani het volgende:
[..]
Klopt,maar toch zou ik voorzichtig zijn wanneer een verhuurder er echt op staat dat het cash gaat. Als hij/zij jou de keuze geeft is het een ander verhaal. Bovendien is het vrij irritant om elke maand cash te moeten komen betalen, althans dat vond ik toen ik dat nog deed.
Hoeveel betaal je per maand?quote:Op maandag 26 juni 2017 18:42 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
Thanks voor de reacties. Het is inmiddels gelukt. Zo snel kan het ook gaan.
Loeiduur, maar 2 slaapkamers en 100 m2 op een toplocatie daar betaal je nu eenmaal voor. In Amsterdam heb je hier een kamer voor waar de keuken ook de badkamer is.
Weet iemand of er nog huursubsidies en dat soort dingen zijn waar ik gebruik van zou kunnen maken (ben <30).
Huursubsidie? We zitten in het Spanje-topic.quote:Op maandag 26 juni 2017 18:42 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
Thanks voor de reacties. Het is inmiddels gelukt. Zo snel kan het ook gaan.
Loeiduur, maar 2 slaapkamers en 100 m2 op een toplocatie daar betaal je nu eenmaal voor. In Amsterdam heb je hier een kamer voor waar de keuken ook de badkamer is.
Weet iemand of er nog huursubsidies en dat soort dingen zijn waar ik gebruik van zou kunnen maken (ben <30).
Via fotocasa, en ik betaal gewoon in cash, krijg wel bonnetje. Gast wilt gewoon geen tax betalen over zijn huurinkomsten. Ik kan er wel ingeschreven staan, mag het alleen niet bij mijn tax doorgeven dat ik huur (moet dan 'andere' aangeven).quote:Op maandag 26 juni 2017 22:46 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
Hoeveel betaal je per maand?
En hoe heb je het nu geregeld?
Haha, ja ik las ergens zoiets. Vooral ook omdat het meerendeel van mijn inkomen onbekend is en blijft bij de Spaanse belastingdienst.quote:Op dinsdag 27 juni 2017 06:21 schreef illusions het volgende:
[..]
Huursubsidie? We zitten in het Spanje-topic.
Heb je wel een huurcontract?quote:Op dinsdag 27 juni 2017 15:20 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
[..]
Via fotocasa, en ik betaal gewoon in cash, krijg wel bonnetje. Gast wilt gewoon geen tax betalen over zijn huurinkomsten. Ik kan er wel ingeschreven staan, mag het alleen niet bij mijn tax doorgeven dat ik huur (moet dan 'andere' aangeven).
Ik betaal 975 excl water en electra.
Ik heb veel goekopere gezien, maar dan de helft van het oppervlakte en vaak hele lawaaiierige gebouwen. Deze is superstil, toplocatie in het centrum en wandelafstand tot het strand.
[..]
Haha, ja ik las ergens zoiets. Vooral ook omdat het meerendeel van mijn inkomen onbekend is en blijft bij de Spaanse belastingdienst.
Hoe goed is jullie Spaans btw?
Ik vind dat zelf namelijk heel leuk en belangrijk om goed Spaans te kunnen. Zit nu officieel ergens tussen B1 en B2 in door een language course. Nu geen tijd meer om officieel naar klasjes te gaan, dus probeer het via kinderboeken, tv etc. naar een hoger plan te tillen. Ook probeer ik zoveel mogelijk Spaans te spreken met mensen hier. Zie je ook dat die pasados uit de cursussen toch wat minder belangrijk zijn allemaal.
Nog tips wat dat aangaat?
Dit is toch wat anders dan de grachten van Amsterdam (ook mooi).
[ afbeelding ]
Ja, op basis van:quote:Op dinsdag 27 juni 2017 16:22 schreef Bramito het volgende:
[..]
Heb je wel een huurcontract?
Wat is de constructie waaronder je werkt? Misschien ben je niet verplicht de belastingaangifte in te vullen. Misschien handig om na te kijken.
22k, maar daar zitten wat haken en ogen aan.quote:Op dinsdag 27 juni 2017 16:25 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
[..]
Ja, op basis van:
El presente contrato se regirá por lo previsto en la Ley 29/1994, de 24 de noviembre, de Arrendamientos Urbanos y por la Ley 4/2013, de 4 de junio, de medidas de flexibilización y fomento del mercado del alquiler de viviendas y por lo establecido en este contrato. En defecto de norma o pacto expreso, se regirá por lo previsto en el Código Civil.
Ik meende dat je aangifte moet doen vanaf 26K bruto, maar dat zal ik even na laten kijken op het werk zelf. Thanks voor je reactie.
Ik heb je per ongeluk gerapporteerdexcuses.
Ai, ja dus ik moet sowieso aangifte doen.quote:Op dinsdag 27 juni 2017 16:32 schreef Bramito het volgende:
[..]
22k, maar daar zitten wat haken en ogen aan.
Contract lijkt me standaard.
Hoeveel borg? Eén maand? Laatste maand huur niet betalen.
Je moet het gewoon even aankijken. Als je het niet vertrouwd, kan je beter niet betalen en dan over de borg onderhandelen.quote:Op dinsdag 27 juni 2017 16:36 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
[..]
Ai, ja dus ik moet sowieso aangifte doen.
De borg is twee maanden! Zag ik bij veel apartementen overigens. Laatste 2 maanden niet betalen lijkt me niet helemaal netjes? Stel ik heb schade aan het apartement toegebracht (wat ik vaak toch wel doe).
Ja, inderdaad. Thanks voor de tip. Vooralsnog geen redflags. En ik typ dit vanuit het apartement. Maar altijd eng om vooruit te betalen plus zo'n grote borg.quote:Op dinsdag 27 juni 2017 16:41 schreef Bramito het volgende:
[..]
Je moet het gewoon even aankijken. Als je het niet vertrouwd, kan je beter niet betalen en dan over de borg onderhandelen.
komt goed manquote:Op dinsdag 27 juni 2017 16:44 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
[..]
Ja, inderdaad. Thanks voor de tip. Vooralsnog geen redflags. En ik typ dit vanuit het apartement. Maar altijd eng om vooruit te betalen plus zo'n grote borg.
Haha. Welke stad woon jij?quote:
Ik woon in Zaragoza. Ik heb ook 5 jaar in Madrid gewoond.quote:Op woensdag 28 juni 2017 04:12 schreef LorenzoVonMatterhorn het volgende:
[..]
Haha. Welke stad woon jij?
Ik word echt gek van die Spaanse meisjes man. Allemaal zo sexy. Maar zo jong 😱
Mooie stad! Staat op mijn lijstje van waar ik nog heen wil.quote:Op woensdag 28 juni 2017 09:56 schreef Bramito het volgende:
[..]
Ik woon in Zaragoza. Ik heb ook 5 jaar in Madrid gewoond.
Er zijn vrouwen van alle leeftijden in Spanje hoor.![]()
Ik begrijp wel wat je bedoeld. Hier hebben vrouwen over het algemeen geen pittig kort kapsel, en dragen ze ook geen windjack in de winter.
Wat doe je eigenlijk in Spanje?
Mañoquote:Op woensdag 28 juni 2017 09:56 schreef Bramito het volgende:
[..]
Ik woon in Zaragoza. Ik heb ook 5 jaar in Madrid gewoond.
Er zijn vrouwen van alle leeftijden in Spanje hoor.![]()
Ik begrijp wel wat je bedoeld. Hier hebben vrouwen over het algemeen geen pittig kort kapsel, en dragen ze ook geen windjack in de winter.
Wat doe je eigenlijk in Spanje?
Mijn vrouw is maña dus vandaar...quote:Op zaterdag 1 juli 2017 15:19 schreef chufi het volgende:
[..]
Maño![]()
Ben er slechts een paar keer geweest, heb er wel familie wonen.
Goeie producten van eigen merk ook. Rundvlees valt alleen tegen, maar dat valt bij elke supermarkt tegen, hoewel Carrefour af en toe goed spul heeft. De ready-made sushi schijnt ook niet te pruimen te zijn.quote:
Good luck!quote:Op maandag 7 augustus 2017 23:17 schreef charmed_angel het volgende:
Afgelopen vakantie een Spaanse bankrekening geopend![]()
Het gaat nu echt allemaal een beetje lopen
Planning 10-03-2018 emigreren naar Tenerife
Vrienden in Tenerife Gaan mee helpen een huurwoning te zoeken en wij pakken eind januari nog een weekje Tenerife om actief te zoeken.
Ik vind het allemaal zo spannend
Onderzeeër.quote:Op donderdag 17 augustus 2017 00:09 schreef charmed_angel het volgende:
Weekje Los Cristianos geboekt van 24-01 tm 31-01 2018.
Dan gaan we op huizenjacht
En als we via die vrienden al een huis hebben gevonden in janauri dan zal er vast nog wel meer dingen zijn die we dan kunnen regelen
Nu nog uitzoeken hoe we ons bed en wat verhuizendozen in Tenerife krijgenWant dat bed moet mee
zal sowieso wel met container moeten, maar dat is best zonde, want zoveel gaat er niet meequote:
Hoe heb je een buitenlandse bankrekening kunnen openen zonder inschrijving in desbetreffend land?quote:Op maandag 7 augustus 2017 23:17 schreef charmed_angel het volgende:
Afgelopen vakantie een Spaanse bankrekening geopend![]()
Het gaat nu echt allemaal een beetje lopen
Planning 10-03-2018 emigreren naar Tenerife
Vrienden in Tenerife Gaan mee helpen een huurwoning te zoeken en wij pakken eind januari nog een weekje Tenerife om actief te zoeken.
Ik vind het allemaal zo spannend
non resident rekening bij la caixa bank.quote:Op donderdag 17 augustus 2017 00:41 schreef Befbekje het volgende:
[..]
Hoe heb je een buitenlandse bankrekening kunnen openen zonder inschrijving in desbetreffend land?
Op die fiets.. Nou ja, voor die Spanjaarden is al het geld welkomquote:Op donderdag 17 augustus 2017 07:59 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
non resident rekening bij la caixa bank.
Je betaald wel iets meer kosten, maar straks als we er wonen, dan is het niet zo'n gedoe om hem om te zetten. Omdat we de rekening dan meer dan een half jaar hebben.
Succesquote:Op dinsdag 9 januari 2018 21:14 schreef charmed_angel het volgende:
25-01 een afspraak om een bungalow te bezichtigen
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 8 februari 2018 17:01 schreef charmed_angel het volgende:
Wat foto's van het appartement wat we gaan hurenOhhh wat gaaf!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
With the stars as her umbrella
quote:Op donderdag 8 februari 2018 17:01 schreef charmed_angel het volgende:
Wat foto's van het appartement wat we gaan hurenZiet er goed uit! 👍🏽SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 8 februari 2018 17:01 schreef charmed_angel het volgende:
Wat foto's van het appartement wat we gaan hurenGefeliciteerd c_aSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 8 februari 2018 17:01 schreef charmed_angel het volgende:
Wat foto's van het appartement wat we gaan hurenSucces en ligt er nog sneeuw op de Teide?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat meteen doen we daar wel okquote:Op donderdag 25 januari 2018 23:00 schreef charmed_angel het volgende:
Huisje gevonden in Las Galletas
We huren de kelder omgebouwd tot gastenverblijf van een villa. Engelse eigenaar. Ze hebben veel bezichtigingen gehad en ze kozen voor onswij waren 1 van de weinige die netjes en beleefd waren
Per 1 maart voor 6 maanden huren.
Dus waarschijnlijk de ferry dinsdag 27-2. Dus dan komen we 1 maart aan
Nu gaat het echt spannend worden
nog wel ja, zelfs afgesloten momenteel.quote:Op donderdag 8 februari 2018 18:12 schreef chufi het volgende:
[..]
Succes en ligt er nog sneeuw op de Teide?
Ja, ik heb het ook aardig drukquote:Op donderdag 8 februari 2018 19:33 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ja is goed![]()
De komende weken zit ik echt volgeboekt
Noodweer daar toch?quote:Op maandag 26 februari 2018 12:25 schreef charmed_angel het volgende:
En we zijn al bijna een dag onderweg
gisteren inderdaad, nu weer zon.quote:
Goede reis nogquote:Op maandag 26 februari 2018 17:13 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
gisteren inderdaad, nu weer zon.
Ik ben nu in burgos, effe tukkie doen en dan morgen 15:00 uur de ferry op
Jullie hebben ook echt het slechtste moment uitgekozen.. Sterkte nog die laatste uurtjesquote:Op donderdag 1 maart 2018 15:39 schreef charmed_angel het volgende:
Never nooit meer een bootreisstorm gehad niet normaal!
Nu gran canaria, straks de laatste 4 uurtjes richting Tenerife!
Echt iets voor jouquote:Op dinsdag 10 april 2018 00:59 schreef charmed_angel het volgende:
Om de tijd door te komen heb ik werk gevonden! In een poolbar
Wat is eigenlijk het plan?quote:Op dinsdag 10 april 2018 00:59 schreef charmed_angel het volgende:
Om de tijd door te komen heb ik werk gevonden! In een poolbar
Loungebar openen. Maar we hebben nog niet het perfecte pandje gevonden.quote:
Zodra de vakanties beginnen, hoop ik voor je 😅quote:Op woensdag 11 april 2018 00:41 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ja he
Nu de mooie mannen nog rond het zwembad
Is een complex vol oudjes
Aha echte ondernemers, dapper! Nou veel succes en houd ons op de hoogte!quote:Op woensdag 11 april 2018 00:42 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
Loungebar openen. Maar we hebben nog niet het perfecte pandje gevonden.
De zoektocht gaat door, maar van niks doen werd ik gek, dus na 4,5 week bij bruinen heb ik werk gevonden
ja want nu heb je alleen nog maar arrogante Belgen met veel geld (en geen fooi)quote:Op woensdag 11 april 2018 06:32 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Zodra de vakanties beginnen, hoop ik voor je 😅
Succes!quote:Op woensdag 11 april 2018 17:11 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ja want nu heb je alleen nog maar arrogante Belgen met veel geld (en geen fooi)
oh die zijn mij niet opgevallenquote:Op zondag 20 mei 2018 22:36 schreef Hexley het volgende:
Gele container of die deels geel zijn, is voor plastic en metaal.
Hier in Nederland hetzelfde hoor .. we moeten maar vertrouwen dat het wordt gescheidenquote:Op dinsdag 22 mei 2018 01:05 schreef illusions het volgende:
Hier kunnen ze er wat van, overal 4 verschillende afvalbakken in de grond. Als vervolgens de vuilniswagen 's nachts langskomt pleurt ie ze allemaal in dezelfde bak.
hier lever je de grotere lege frisdrank flessen weer in bij de winkelquote:Op dinsdag 22 mei 2018 01:43 schreef chufi het volgende:
[..]
Hier in Nederland hetzelfde hoor .. we moeten maar vertrouwen dat het wordt gescheiden
Nope, in Nederland wordt alles goed gescheiden (zit in het milieuwereldje).quote:Op dinsdag 22 mei 2018 01:43 schreef chufi het volgende:
Hier in Nederland hetzelfde hoor .. we moeten maar vertrouwen dat het wordt gescheiden
Het loopt niet echt ver achter hier ofzo hoor, vooral in de grote steden niet, afgezien van de afvalverwerking - maarja, dat is in landen zoals Italië nog eens veel erger.quote:Op dinsdag 22 mei 2018 17:43 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Nope, in Nederland wordt alles goed gescheiden (zit in het milieuwereldje).
Helaas nog genoeg idioten hier in NL die alles door elkaar gooien, wat weer extra geld kost.
Maar ja Spanje is Spanje he, daar loopt alles nog ver achter.
Dit ging even om gescheiden afval van de vuilnisbakken.quote:Op dinsdag 22 mei 2018 06:07 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
hier lever je de grotere lege frisdrank flessen weer in bij de winkel
Ik kom nog wel eens in Spanje, maar ik vind het toch in veel dingen wat achterlopen vergeleken met Nederland.quote:Op dinsdag 22 mei 2018 18:48 schreef illusions het volgende:
Het loopt niet echt ver achter hier ofzo hoor, vooral in de grote steden niet, afgezien van de afvalverwerking - maarja, dat is in landen zoals Italië nog eens veel erger.Er is alleen ongelofelijk veel bureaucratie. Nergens zoveel ambtenaren als in Spanje.
Spanje recycled maar 29% van z'n afval, dat is best weinig, maar zoals altijd ligt het nogal aan de regio. Het doel van de EU gaan we hier in ieder geval nooit halen. Spanje heeft trouwens helemaal niet zo gek veel ambtenaren. Minder dan 16% is ambtenaar. Dat is op Europees niveau gewoon weinig. Ze worden in Spanje wel zeer goed betaald.quote:Op dinsdag 22 mei 2018 18:48 schreef illusions het volgende:
[..]
Het loopt niet echt ver achter hier ofzo hoor, vooral in de grote steden niet, afgezien van de afvalverwerking - maarja, dat is in landen zoals Italië nog eens veel erger.Er is alleen ongelofelijk veel bureaucratie. Nergens zoveel ambtenaren als in Spanje.
Dat komt omdat je een toerist bent. Kom gezellig een paar jaar werken en wonen in Barcelona of Madrid.quote:Op dinsdag 22 mei 2018 23:54 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ik kom nog wel eens in Spanje, maar ik vind het toch in veel dingen wat achterlopen vergeleken met Nederland.
Maar dat vind ik eigenlijk niet eens erg. Ik ben blij dat Spanje zo gemoedelijk en simpel is. Niet dat drukke stressvolle gedoe van Nederland.
Ik ben niet echt meer als toerist in Barcelona.quote:Op woensdag 23 mei 2018 09:29 schreef Bramito het volgende:
Dat komt omdat je een toerist bent. Kom gezellig een paar jaar werken en wonen in Barcelona of Madrid.
Sorry hoor maar als je af en toe een paar daagjes bij vrienden verblijft, heb je geen flauw idee hoe het is om in Spanje te wonen.quote:Op woensdag 23 mei 2018 12:24 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ik ben niet echt meer als toerist in Barcelona.
Ik heb er vrienden en ga daar dan ook heen, ken er de plekjes wel.
Vlieg er zo voor paar daagjes heen maar ook voor langere periode.
Maar nee niet een jaar of langer.
Ik zou het wel heel graag willen.
Ik zoek ook werk in omgeving van Barcelona, helaas nog niet het juiste gevonden.
Nederlandstalig was ik aangenomen, alleen loon lag fulltime zo belachelijk laag dat ik er vanaf zag.
Oh, ik had juist gelezen dat er in Spanje per hoofd meer ambtenaren waren dan welk ander Europees land dan ook. Ik zal dat artikel nog eens opzoeken.quote:Op woensdag 23 mei 2018 09:25 schreef Bramito het volgende:
[..]
Spanje recycled maar 29% van z'n afval, dat is best weinig, maar zoals altijd ligt het nogal aan de regio. Het doel van de EU gaan we hier in ieder geval nooit halen. Spanje heeft trouwens helemaal niet zo gek veel ambtenaren. Minder dan 16% is ambtenaar. Dat is op Europees niveau gewoon weinig. Ze worden in Spanje wel zeer goed betaald.
En wat zei ik verderquote:Op woensdag 23 mei 2018 13:21 schreef illusions het volgende:
Sorry hoor maar als je af en toe een paar daagjes bij vrienden verblijft, heb je geen flauw idee hoe het is om in Spanje te wonen.
Als je in Spanje gewoon een baan hebt en in een stad woont, is het leven net zo stressig als in Nederland IMHO. Ik zie het verschil in ieder geval niet. Sowieso, probeer hier maar eens een deeltijdbaan te regelen.quote:Op woensdag 23 mei 2018 14:40 schreef bianconeri het volgende:
[..]
En wat zei ik verder
Ik ga er makkelijk gewoon eens wat dagen heen. Maar ben er ook voor langere periodes geweest.
En weet wat dingen van hoe het er gaat van mijn Spaanse vrienden.
Maar nee ik heb er (nog) niet zelf gewoond.
Het gaat niet om het verschil tussen een paar dagen en een langere tijd maar meer om elke dag werken, dagelijks naar je werk te rijden of elke dag op diezelfde metro te stappen, je kapot ergeren aan dingen aanvragen bij instanties, etc. Dan krijg je pas een goed idee van hoe het is om ergens te wonen, imho.quote:Op woensdag 23 mei 2018 14:40 schreef bianconeri het volgende:
[..]
En wat zei ik verder
Ik ga er makkelijk gewoon eens wat dagen heen. Maar ben er ook voor langere periodes geweest.
En weet wat dingen van hoe het er gaat van mijn Spaanse vrienden.
Maar nee ik heb er (nog) niet zelf gewoond.
de lonen liggen nu eenmaal lager in Spanje. Je moet niet verwachten dat je hetzelfde gaat verdienen dan in Nederlandquote:Op woensdag 23 mei 2018 12:24 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ik zoek ook werk in omgeving van Barcelona, helaas nog niet het juiste gevonden.
Nederlandstalig was ik aangenomen, alleen loon lag fulltime zo belachelijk laag dat ik er vanaf zag.
Dat we ervaar ik totaal niet. Maar misschien is het leven op de Canarische eilanden dan toch anders dan is de grote stadquote:Op woensdag 23 mei 2018 15:02 schreef Bramito het volgende:
[..]
Als je in Spanje gewoon een baan hebt en in een stad woont, is het leven net zo stressig als in Nederland IMHO.
Ja dat wist ik inderdaad ook wel voor die tijd.quote:Op woensdag 23 mei 2018 22:18 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
de lonen liggen nu eenmaal lager in Spanje. Je moet niet verwachten dat je hetzelfde gaat verdienen dan in Nederland
Deeltijd vind je er weinig, thats for sure.quote:Op woensdag 23 mei 2018 15:02 schreef Bramito het volgende:
Als je in Spanje gewoon een baan hebt en in een stad woont, is het leven net zo stressig als in Nederland IMHO. Ik zie het verschil in ieder geval niet. Sowieso, probeer hier maar eens een deeltijdbaan te regelen.
Canarische eilanden zijn niet te vergelijken me Madrid of Barcelona. Dat is ook logisch, je kan Meppel ook niet vergelijken met Amsterdam. Ik heb projecten op Tenerife gedaan, en ook nog eens bij de overheid. Het lijken daar wel Cubanen, die maken zich echt nergens druk om nee.quote:Op woensdag 23 mei 2018 22:19 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
Dat we ervaar ik totaal niet. Maar misschien is het leven op de Canarische eilanden dan toch anders dan is de grote stad
Dat is natuurlijk wel zo, het is een andere cultuur. Als ze mij vragen of ik dat verschil merk, dan zeg ik altijd dat ik niet in Spanje ben blijven hangen voor het geld.quote:Op donderdag 24 mei 2018 09:03 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Deeltijd vind je er weinig, thats for sure.
Ondanks dat ik er niet werk zie ik toch echt een verschil in hoe een Spanjaard leeft en gemiddeld gezien de Nederlander. Veel relaxter, geniet meer van de dingen. Neemt meer de tijd.
Yup. Die cultuur is zoooo anders.quote:Op donderdag 24 mei 2018 12:37 schreef Bramito het volgende:
Dat is natuurlijk wel zo, het is een andere cultuur. Als ze mij vragen of ik dat verschil merk, dan zeg ik altijd dat ik niet in Spanje ben blijven hangen voor het geld.
Ach, ik merk het niet eens meer, te lang hier. Go with the flow. Soms moet ik een situatie aan mensen uitleggen. Als ze het dan niet willen accepteren dan is dat hun probleem.quote:Op donderdag 24 mei 2018 12:48 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Yup. Die cultuur is zoooo anders.
Manana manana.
Zelfs in drukke omgevingen merk je dat gewoon heel erg. In de middag gaat veel nog gewoon dicht.
Iedereen zit nog lekker relaxt op terras en is buiten in de parken met elkaar tot in begin nacht. Ook kinderen.
Althans metropool Barcelona omgeving.
Persoonlijk hou ik er wel van. Nog veel meer op de mens gericht. Het sociale en niet de carriere.
Ik zie hetquote:Op donderdag 24 mei 2018 23:36 schreef charmed_angel het volgende:
Ik woon hier nu 3 maanden en ik weet wel dat ik nooit meer terug wil naar Nederland. Ik hou wel van dit leventje
Hoop dat je El Teide overleeft , maar goed te horen.. subtropisch 365 dagen per jaar .. Op een paar hagelbuien en stormpjes na..quote:Op donderdag 24 mei 2018 23:36 schreef charmed_angel het volgende:
Ik woon hier nu 3 maanden en ik weet wel dat ik nooit meer terug wil naar Nederland. Ik hou wel van dit leventje
Je gaat gewoon op vakantie/korte citytrip dus je bent een toerist.quote:Op woensdag 23 mei 2018 12:24 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ik ben niet echt meer als toerist in Barcelona.
Ik heb er vrienden en ga daar dan ook heen, ken er de plekjes wel.
Vlieg er zo voor paar daagjes heen maar ook voor langere periode.
Maar nee niet een jaar of langer.
Ik zou het wel heel graag willen.
Ik zoek ook werk in omgeving van Barcelona, helaas nog niet het juiste gevonden.
Nederlandstalig was ik aangenomen, alleen loon lag fulltime zo belachelijk laag dat ik er vanaf zag.
Zal officieel vast onder toerist vallen aangezien ik er niet vandaan kom, maar niet toerist als in dat ik er heen ga om van alles te bekijken en toeristje uit te hangen.quote:Op vrijdag 25 mei 2018 14:25 schreef HSG het volgende:
Je gaat gewoon op vakantie/korte citytrip dus je bent een toerist.
Dan zit je hier straks wel in het verkeerde topic , misschien dat je bij de Fransen kunt buurtenquote:Op dinsdag 12 juni 2018 18:29 schreef Otger het volgende:
Ik hoop dat de afscheiding van Catalonië ooit komt want ik zou liever het Catalaans willen meesteren en dagelijks willen uitvoeren dan het Castilliaans wanneer ik er ga wonen.
Veel mooiere taal.
Gewoon een nieuwe topic-reeks.quote:Op dinsdag 12 juni 2018 18:41 schreef chufi het volgende:
[..]
Dan zit je hier straks wel in het verkeerde topic , misschien dat je bij de Fransen kunt buurten
Kan nu ook al. Heb je verder concrete plannen?quote:Op dinsdag 12 juni 2018 18:29 schreef Otger het volgende:
Ik hoop dat de afscheiding van Catalonië ooit komt want ik zou liever het Catalaans willen meesteren en dagelijks willen uitvoeren dan het Castilliaans wanneer ik er ga wonen.
Veel mooiere taal.
Zoals gezegd ben ik er nog wel eens (juli weer), maar ze spreken er toch op veel plekken niet eens Catalaans. Dus of een afscheiding echt wat gaat veranderen?quote:Op dinsdag 12 juni 2018 18:29 schreef Otger het volgende:
Ik hoop dat de afscheiding van Catalonië ooit komt want ik zou liever het Catalaans willen meesteren en dagelijks willen uitvoeren dan het Castilliaans wanneer ik er ga wonen.
Veel mooiere taal.
Als je niet weet of je Catalaans of Spaans spreekt, dan kun je gerust stellen dat je beide talen voor geen meter spreekt.quote:Op woensdag 20 juni 2018 21:38 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Zoals gezegd ben ik er nog wel eens (juli weer), maar ze spreken er toch op veel plekken niet eens Catalaans. Dus of een afscheiding echt wat gaat veranderen?
Wat ze veel spreken is een mengeling van Catalaans en Spaans.
Ik weet zelf vaak ook niet of ik nou Spaans of Catalaans spreek.
Hoezo heb je het over Castellano en Valenciano?quote:Op zaterdag 14 juli 2018 19:06 schreef illusions het volgende:
Als je niet weet of je Catalaans of Spaans spreekt, dan kun je gerust stellen dat je beide talen voor geen meter spreekt.Daarnaast heb ik nog nooit iemand een mix van Catalan en Castellano horen spreken, noch Valenciano, dus dat vind ik zeer bijzonder.
quote:Op zaterdag 14 juli 2018 23:54 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Hoezo heb je het over Castellano en Valenciano?
Daarnaast heb ik ook nooit gezegd dat ik echt Spaans dan wel Catalaans spreek.
Ik kan het enigszins, kan mij in bepaalde situaties redden (Spaans dan he, niet Catalaans).
En echt niet dat je dat herkent van elkaar als je lerende bent, zo verschillend is het niet.
Zo leerde ik altijd om bona nit te zeggen, zeiden mijn vrienden altijd. (ja ik weet ook wel dat bona niet het normale standaard Spaans is maar zo heb je in het Nederlands ook meerdere vormen voor woorden). Weet ik veel dat dat niet een net iets andere vorm is maar Catalaans.
Het is net als in het Nederlands dat je gewoon net andere vormen hebt, als Nederlander valt je dat op maar niet als je de taal niet vloeiend spreekt en nog altijd leert.
Er zit gewoon verschil in, zo zeg ik bv 20 over 7. Ik vind het zoooo achterlijk om 10 voor half 8 te zeggen. Zo onlogisch. Qua Nederlandse bewoordingen ook beide prima te volgen als je het leert.
Alsof iemand zou weten dat 20 over 7 iets is uit de Noordelijke provincies (en de rest van Nederland heel omslachtig dat zegt xD).
Dus nee daar zit echt niet zoveel verschil in als jij wilt laten overkomen.
Oke meneertje die schijnbaar alles weet.quote:Op zondag 15 juli 2018 13:00 schreef illusions het volgende:
Ik zeg "noch Valenciano" omdat dat ongeveer hetzelfde is als Catalaans. Kun je aankomen met je 20 over 7 maar waar zit je dan over te bazelen? Dat heeft er natuurlijk geen reet mee te maken.Tuurlijk zegt men soms "bona nit" en "molt ben" maar als jij zegt dat je niet door hebt of je Catalaans of Spaans spreekt en dat veel mensen een mengelmoes spreken van beide talen door elkaar, dan klets je gewoon uit je nek. Tegelijkertijd geef je aan dat je je alleen in het Spaans kan redden, niet in het Catalaans. Waar heb je het dan helemaal over?
Zeg ik ergens dan dat je je niet met Spaans kunt redden?quote:Op zondag 15 juli 2018 13:02 schreef illusions het volgende:
Overigens kan een buitenlander zich prima redden in Catalunya met Spaans. Geen Catalaan die per sé z'n eigen taaltje aan je opdringt als jij een poging doet om Spaans te spreken. Een Madrileen echter, zou weleens stelselmatig in het Catalaans kunnen worden aangesproken.
Ik weet niet alles beter, maar ik call je bullshit als je uit je nek kletst. Maar kennelijk weet jij het beter als toerist, dan iemand die hier al 10 jaar woont. Succes ermee.quote:Op zondag 15 juli 2018 15:08 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Oke meneertje die schijnbaar alles weet.
Ja ze spreken daar een mengelmoes.
En nee ik zeg nergens dat 100% van de mensen alleen Spaans spreekt, alleen Catalaans of een mengelmoes.
Maar velen daar spreken een mengelmoes. Ik heb er vrienden zitten en zoals ik wel gezegd heb ben ik er meermaals per jaar.
Ik spreek weinig Spaans. Maar kan mij enigszins verstaanbaar maken.
En zo onderscheidend is Catalaans niet.
Zoals ik al vergeleek prima als je vloeiend in Spaans bent. De taal al kent. Dan weer je of iets een dialect/taal ervan is.
Zoals met het 20 over 7 voor Nederlands.
Ja blijkbaar weet ik het beter.quote:Op zondag 15 juli 2018 17:45 schreef illusions het volgende:
Ik weet niet alles beter, maar ik call je bullshit als je uit je nek kletst. Maar kennelijk weet jij het beter als toerist, dan iemand die hier al 10 jaar woont. Succes ermee.
Betekent nog niet dat er zoiets als een mengelmoes bestaat.quote:Op maandag 16 juli 2018 20:24 schreef bianconeri het volgende:
Geen idee of jij vloeiend Spaans spreekt (is te hopen na 10 jaar), dan zul je wel herkennen als iemand wat andere woorden gebruikt dan wat normaal is.
Niet als je alles door elkaar leert.
Dat zeg ik toch ook niet.....quote:Op maandag 16 juli 2018 20:26 schreef illusions het volgende:
Betekent nog niet dat er zoiets als een mengelmoes bestaat.
Huizenprijzen in die regio gelijk? Over algemeen liggen de Spaanse prijzen aardig laag.quote:Op maandag 16 juli 2018 21:11 schreef Ixnay het volgende:
Huizenprijzen zijn vergelijkbaar met hier, huren is wel goedkoper.
De horeca is veel goedkoper. Niet te vergelijken met Madrid bijvoorbeeld.
Sommigen willen, maar over het algemeen spreken Spanjaarden erg slecht Engels.quote:Beheersing van de Engelse taal is over het algemeen matig, niemand praat Engels, of wil Engels praten.
Dat had je kunnen weten. Spanje was juist 1 van de landen die in grote problemen zat met de economische crisis.quote:Veel meer armoede dan ik verwacht had, mensen die in containers naar spullen zoeken of op straat slapen.
Veel oude hoogbouw waar wel mensen in wonen, maar waar niets aan onderhouden wordt.
quote:Op maandag 16 juli 2018 21:14 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook niet.....
Ik zeg alleen dat ze woorden door elkaar gebruiken zucht.....
Het is Catalaans EN Spaans.
Dat gebruiken ze (althans een deel van de mensen) door elkaar heen. En omdat ik het probeer op te pikken en het niet duidelijk anders is pik ik dat niet zo even op.
Daarom ken en gebruik ik voor bepaalde dingen Catalaans terwijl ik voornamelijk Spaans gebruik (voor zo ver ik Spaans kan dan).
Misschien kan ik niet zo goed lezen.quote:Op zondag 15 juli 2018 15:08 schreef bianconeri het volgende:
Maar velen daar spreken een mengelmoes.
Denk dat jij het gewoon het beste weet.quote:Op maandag 16 juli 2018 21:23 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ja. Ze gebruiken Spaans en Catalaans door elkaar zoals ik gezegd heb.
Niet CataSpaans.
Nee hoor.quote:Op maandag 16 juli 2018 21:23 schreef illusions het volgende:
Denk dat jij het gewoon het beste weet.![]()
Ja vast. Catalaans lijkt meer op Frans dan op Spaans en m'n dove oma hoort dat nog, maargoed wat jij wilt, laten we zeggen dat je gelijk hebt. Zullen we er maar over ophouden?quote:Op dinsdag 17 juli 2018 22:18 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Nee hoor.
Maar wat ik wel weet is dat ze daar veel woorden Spaans en Catalaans door elkaar gebruiken.
En dat je dat niet zo maar even herkent als je niet vloeiend, echt vloeiend, bent in Spaans.
Lijkt op Fransquote:Op dinsdag 17 juli 2018 22:34 schreef illusions het volgende:
Catalaans lijkt meer op Frans dan op Spaans en m'n dove oma hoort dat nog, maargoed wat jij wilt,
ik woon hier nu 5 maanden maar spreek ook nog maar slecht Spaansquote:Op dinsdag 17 juli 2018 08:21 schreef Spellbound het volgende:
hola!
yo tambien estoy viviendo en españa desde unos meses
Veel verder dan dat kom ik niet maar leuk topic dus ik zal deze eens gaan volgen
(gezellig ook de laatste paar posts)
Ga op les! Maak Spaanse vrienden, door mee te doen met één of andere activiteit of club. Doe iets, want anders wordt het nooit wat en dat is echt zonde.quote:Op zondag 22 juli 2018 12:41 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ik woon hier nu 5 maanden maar spreek ook nog maar slecht Spaans
Gewoon kut dat ik in een nl bar werk
Komen soms wel wat Spanjaarden en 1,30 kan ik bijvoorbeeld wel zeggen. Of para la piscina? Als ze biertje mee willen nemen.
We verhuren ook ligebedden en dat lukt nu ook allemaal wel omdat het elke dag herhaald word. Helado natuurlijk ook.
Maar een heel gesprek in Spaans kan ik helaas niet
ik werk 6 dagen in de week, waar moet ik de tijd van halen om een club of activiteit te joinenquote:Op maandag 23 juli 2018 11:44 schreef Bramito het volgende:
[..]
Ga op les! Maak Spaanse vrienden, door mee te doen met één of andere activiteit of club. Doe iets, want anders wordt het nooit wat en dat is echt zonde.
Wat je wilt zeggen is dat je het al hebt opgegeven?quote:Op maandag 23 juli 2018 14:30 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ik werk 6 dagen in de week, waar moet ik de tijd van halen om een club of activiteit te joinen
Waar in Spanje woon je?quote:Op maandag 23 juli 2018 14:30 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ik werk 6 dagen in de week, waar moet ik de tijd van halen om een club of activiteit te joinen
Ik werk ook 60 uur en heb nog geen les gehad. Maar gewoon met iedereen oefenen, muziek en het nieuws luisteren, dingen lezen en proberen te begrijpen voor je je Google translate pakt, en dan gaat het stapje voor stapje vanzelfquote:Op maandag 23 juli 2018 14:30 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ik werk 6 dagen in de week, waar moet ik de tijd van halen om een club of activiteit te joinen
Haha ik heb nog steeds 20 ruggen schuld bij de IB die ik nooit ga betalen. Stond ooit ingeschreven hier maar toen ik verhuisd ben weer uitgeschreven en zie nu niet in waarom ik me weer zou inschrijven, zit geen enkel voordeel aan voor mij.quote:Op zondag 3 april 2016 16:47 schreef Hexley het volgende:
[..]
Voor de IB/DUO ben ik jaren lang onvindbaar geweest, ze waren wel actief opzoek maar meer als een oud adres in Spanje hadden ze niet. Dus mooi geen rekeningen,...![]()
Bij het opnieuw inschrijven in Nederland, had ik wel vrij snel een flinke acceptgiro op de deurmat.![]()
🤣🤣quote:Op zondag 29 juli 2018 01:02 schreef illusions het volgende:
Shit zit mobiel en reageer op een post van 2 jaar terug. Kansloos.
Het terug betalen viel ook nog wel mee hoor, meeste was al verjaard.quote:Op zondag 29 juli 2018 01:01 schreef illusions het volgende:
[..]
Haha ik heb nog steeds 20 ruggen schuld bij de IB die ik nooit ga betalen. Stond ooit ingeschreven hier maar toen ik verhuisd ben weer uitgeschreven en zie nu niet in waarom ik me weer zou inschrijven, zit geen enkel voordeel aan voor mij.
Toen ik hier 10 jaar geleden kwam zetten ze bij de Policia Nacional m'n NIE op het adres van hun hoofdkantoor dus m'n auto's stonden altijd op hun adres geregistreerd.
Nu zet ik een auto altijd op m'n SL. Veel voordeliger in mijn geval.
Heb ik allemaal ook nergens gezegd hoorquote:Op woensdag 18 juli 2018 11:48 schreef illusions het volgende:
What is the difference between Catalan and Spanish?
There are plenty of differences. They are different languages, and they are not mutually intelligible. Most Catalan speakers know Spanish, so in practice it's not an issue for them, but Spanish speakers who didn't learn Catalan cannot understand spoken Catalan at all, even though they appear quite similar in writing.
Probeer het inderdaad wat meer te vergelijken. Haha ja dan moet je wel op Netflix kijken.quote:Op zaterdag 28 juli 2018 19:52 schreef illusions het volgende:
Voor mij werkte het goed om vooral veel Spaanstalige films te kijken met Engelse ondertiteling. Gewoon Netflix openen dus en klaar.
Interessant, wat moeten we ons daar allemaal bij voorstellen?quote:Op vrijdag 31 augustus 2018 19:17 schreef en_agua het volgende:
Nou, kogel is bij mij ook door de kerk, ik vertrek begin 2019 voor een jaar als expat naar Madrid.
Onze kantoren in ES zijn op IT gebied een complete ramp en ik mag ze op IT gebied de 21e eeuw in gaan helpen
Huis is al geregeld in een voorstadje van Madrid, Mejorada del Campo, en mijn leaseauto neem ik gewoon mee.
Heb mijn Spaanse vrienden al gemeld dat ik ontwikkelingshulp kom verzorgen voor ze..
nee ik leer elke dag een beetje meerquote:Op maandag 23 juli 2018 14:45 schreef Bramito het volgende:
[..]
Wat je wilt zeggen is dat je het al hebt opgegeven?
het vervelende is eigenlijk dat mijn man Spaans spreekt. Dus in het begin deed hij alles, kaas bestellen, tanken, etc etc.quote:Op vrijdag 27 juli 2018 08:20 schreef Spellbound het volgende:
[..]
Ik werk ook 60 uur en heb nog geen les gehad. Maar gewoon met iedereen oefenen, muziek en het nieuws luisteren, dingen lezen en proberen te begrijpen voor je je Google translate pakt, en dan gaat het stapje voor stapje vanzelfde woorden zijn lastig voor ons maar de logica is simpel! Despacio por favor!
Succes!quote:Op zaterdag 8 september 2018 09:48 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
het vervelende is eigenlijk dat mijn man Spaans spreekt. Dus in het begin deed hij alles, kaas bestellen, tanken, etc etc.
Op een gegeven moment heb ik gezegd, laat mij tanken, kaas bestellen etc etc. Want anders leer ik het nooit.
Maar toch blijf ik het moeilijk vinden. Sommige pakken het zo supersnel op. We zijn nu ook verhuisd, we wonen niet meer tussen de engelsen
In het blok hier spreken ze allemaal Spaans. Niet dat het allemaal Spanjaarden zijnMaar er word Spaans gesproken. Dus ik hoop dat ik het zo beter ga leren.
We zijn ook bezig met een pand nu. Dus als dat een beetje opschiet, krijg ik niet meer alleen te maken met Nederlanders en irritante Belgen
1 kilo de queso por favorquote:Op vrijdag 12 oktober 2018 13:59 schreef Spellbound het volgende:
Ik heb nog nooit kaas besteld hier.. Un poco de este queso, por favor?
Jaloers op Nederland waar het nu lekker weer is!!
Gisteren teruggevlogen vanaf vliegveld Alicante. Was inderdaad best fris.quote:
Ja brr, het is vandaag bijv. wel 19 graden maar zo voelt het niet. In Nederland lopen ze bij 19 graden met korte broek, hier heb ik de verwarming al aan staan.quote:Op dinsdag 13 november 2018 11:32 schreef ShevaJB het volgende:
[..]
Gisteren teruggevlogen vanaf vliegveld Alicante. Was inderdaad best fris.
Je hebt ten minste wel verwarming. M'n vriendin in Murcia heeft in haar appartement geen verwarming, alleen airco dat warme lucht kan blazen, maar dat vreet stroomkosten. Het is buiten warmer dan binnenquote:Op dinsdag 13 november 2018 11:49 schreef illusions het volgende:
[..]
Ja brr, het is vandaag bijv. wel 19 graden maar zo voelt het niet. In Nederland lopen ze bij 19 graden met korte broek, hier heb ik de verwarming al aan staan.
Ja vreselijk is dat. Gewoon zo'n gaskacheltje pakken, is misschien 30¤ 2ehands, en zo'n gasfles a 16¤ doe je wel 2 weken mee. Heb ik ook op kantoor. Thuis is goed geisoleerd dus daar gebruik ik nog geen verwarming.quote:Op dinsdag 13 november 2018 11:50 schreef ShevaJB het volgende:
[..]
Je hebt ten minste wel verwarming. M'n vriendin in Murcia heeft in haar appartement geen verwarming, alleen airco dat warme lucht kan blazen, maar dat vreet stroomkosten. Het is buiten warmer dan binnen
Hmm goed idee, zal het eens voorstellen!quote:Op dinsdag 13 november 2018 11:55 schreef illusions het volgende:
[..]
Ja vreselijk is dat. Gewoon zo'n gaskacheltje pakken, is misschien 30¤ 2ehands, en zo'n gasfles a 16¤ doe je wel 2 weken mee. Heb ik ook op kantoor. Thuis is goed geisoleerd dus daar gebruik ik nog geen verwarming.
Dat doet eigenlijk de meerderheid hier. Het is hele lekkere warmte.quote:Op dinsdag 13 november 2018 12:05 schreef ShevaJB het volgende:
[..]
Hmm goed idee, zal het eens voorstellen!
Als je nog nooit in het buitenland hebt gewoond, is Spanje wat laagdrempeliger ja. Echter, als je een bedrijf gaat starten en dit vervolgens naar het buitenland moet verhuizen kan het moeilijker worden. Ligt er maar helemaal aan wat je doet.quote:Op dinsdag 13 november 2018 12:07 schreef EasyLife het volgende:
Ik wil hier eigenlijk ook wel gaan wonen, of in Californië, maar die drempel is veel hoger. Ik voel me altijd thuis op die 2 plekken. Hopelijk pakt m'n eigen bedrijf een beetje goed uit.
Oh balenquote:Op maandag 10 december 2018 12:14 schreef charmed_angel het volgende:
Ik heb echt zo’n idee dat we volgend jaar augustus weer terug zijn in nl.
Tenerife is duur. En de prijzen zakken niet. Ik probeer mijn man over te halen voor vaste land Spanje. Maar echt enthousiast is hij nog niet
morgen toch maar samen met mijn schoonzusje op hem inpratenquote:
Ah ja, dat helpt ook niet mee 😬quote:Op dinsdag 11 december 2018 00:23 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
morgen toch maar samen met mijn schoonzusje op hem inpraten
Anders word ik gek. Maar goed ik heb ook een leuke baan in Tenerife. Ik heb het naar mijn zin. En hij heeft geen leuke baan, dus dat is ook al een tegenvaller natuurlijk
1 van ons twee gaat ongelukkig worden met de keuze die we maken.quote:
En eigen loungezaak is nu even te ver ivm prijzen?quote:Op dinsdag 11 december 2018 10:28 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
1 van ons twee gaat ongelukkig worden met de keuze die we maken.
Als we in Tenerife blijven is hij het. Als we terug gaan naar Nederland dan ben ik het
Zijn er geen banen die hij wél leuk vindt?quote:Op dinsdag 11 december 2018 10:28 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
1 van ons twee gaat ongelukkig worden met de keuze die we maken.
Als we in Tenerife blijven is hij het. Als we terug gaan naar Nederland dan ben ik het
makelaar. Maar ja geen opleiding totquote:Op dinsdag 11 december 2018 11:23 schreef -Miauw- het volgende:
[..]
Zijn er geen banen die hij wél leuk vindt?
ja die kanarietjes zijn gek geworden. Prijzen blijven stijgen. Traspaso’s van 80.000 euro is gewoon belachelijk voor een kleine bar met 4 barkrukkenquote:Op dinsdag 11 december 2018 10:47 schreef potjecreme het volgende:
[..]
En eigen loungezaak is nu even te ver ivm prijzen?
Zo!! dat is stevig aan de prijs.quote:Op dinsdag 11 december 2018 12:25 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
makelaar. Maar ja geen opleiding tot
[..]
ja die kanarietjes zijn gek geworden. Prijzen blijven stijgen. Traspaso’s van 80.000 euro is gewoon belachelijk voor een kleine bar met 4 barkrukken
Ze verpesten het zelf. Toerisme is ook gedaald met 30%
We kijken het sowieso nog 3 maanden aan.
Je hebt geen opleiding nodig om makelaar te zijn.quote:Op dinsdag 11 december 2018 12:25 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
makelaar. Maar ja geen opleiding tot
[..]
ja die kanarietjes zijn gek geworden. Prijzen blijven stijgen. Traspaso’s van 80.000 euro is gewoon belachelijk voor een kleine bar met 4 barkrukken
Ze verpesten het zelf. Toerisme is ook gedaald met 30%
We kijken het sowieso nog 3 maanden aan.
Nee, merk er niks van.quote:Op zaterdag 15 december 2018 19:35 schreef capricia het volgende:
De mensen in toeristen-oorden: missen jullie de Britten al dit jaar? (pond is flink gezakt, euro is duur voor de Britten)
En na de Brexit zal het helemaal lastig worden voor de Britse toerist.
Merken jullie dit?
Waarom wordt het lastig voor de Britse toerist na de Brexit?quote:Op zaterdag 15 december 2018 19:35 schreef capricia het volgende:
De mensen in toeristen-oorden: missen jullie de Britten al dit jaar? (pond is flink gezakt, euro is duur voor de Britten)
En na de Brexit zal het helemaal lastig worden voor de Britse toerist.
Merken jullie dit?
ik heb het in juli wel gemerkt. Normaal gingen we toen altijd op vakantie hier.quote:Op zaterdag 15 december 2018 19:35 schreef capricia het volgende:
De mensen in toeristen-oorden: missen jullie de Britten al dit jaar? (pond is flink gezakt, euro is duur voor de Britten)
En na de Brexit zal het helemaal lastig worden voor de Britse toerist.
Merken jullie dit?
Omdat bij een no deal brexit de Britten een visa moeten kopen.quote:Op maandag 17 december 2018 09:58 schreef Bramito het volgende:
[..]
Waarom wordt het lastig voor de Britse toerist na de Brexit?
Oh bij een No Deal Brexit bedoel je. Het zou me verbazen als die er komt, maar het kan wel natuurlijk. Ja dan wordt het lastiger.quote:Op maandag 17 december 2018 13:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Omdat bij een no deal brexit de Britten een visa moeten kopen.
En bij reizen over land naar het vaste land van spanje via bijv. Frankrijk, er twee internationale rijbewijzen aangeschaft moeten worden.
Omdat de Pond veel in waarde zakt tov de Euro, waardoor Europa ook gewoon duur wordt (of al is) voor ze. Dit laatste is nu al een veel gehoorde klacht.
Ook is het nog maar de vraag welke verzekeringen ze extra moeten afsluiten, denk aan je zorgverzekering, maar ook die van je auto etc. GB is tenslotte geen onderdeel van de EU meer.
Overigens gaat het voor de Britse gepensioneerden die wat langer in Spanje vertoeven, ook grote problemen opleveren. Ze mogen maar een beperkte tijd binnen de EU blijven op een toeristenvisa.
En vergeet niet dat iedere vorm van Brexit de Britse economie schade oplevert. Mensen hebben gewoon minder te besteden.
Ja. Dan helemaal.quote:Op maandag 17 december 2018 13:53 schreef Bramito het volgende:
[..]
Oh bij een No Deal Brexit bedoel je. Het zou me verbazen als die er komt, maar het kan wel natuurlijk. Ja dan wordt het lastiger.
Waarom zou die niet van een eiland weg willen lol...quote:Op maandag 10 december 2018 12:14 schreef charmed_angel het volgende:
Ik heb echt zo’n idee dat we volgend jaar augustus weer terug zijn in nl.
Tenerife is duur. En de prijzen zakken niet. Ik probeer mijn man over te halen voor vaste land Spanje. Maar echt enthousiast is hij nog niet
hij heeft heimwee naar NLquote:Op vrijdag 28 december 2018 22:04 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Waarom zou die niet van een eiland weg willen lol...
Leuk voor even maar ok.
Oostkust geweldig, vooral wat noordelijker. Spotgoedkoop, zeker vergeleken met NL.
Ook best werk te vinden.
ik snap het ook nietquote:Op vrijdag 28 december 2018 23:39 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Onbegrijpelijk dat iemand naar NL kan willen
Owke als je er nog nooit geweest bent mss.
Ik eerlijk gezegd wel, maar niet om het land, maar familie. Ik ben al 8 jaar weg uit Nederland, maar zeker nu ik een kind heb, mis ik mijn familie steeds meer. Mijn man wil echter absoluut niet weg hier en zou gedeprimeerd worden van het Nederlandse weer.quote:
Juist eilanden zijn duurder dan het vasteland.quote:Op vrijdag 28 december 2018 22:04 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Waarom zou die niet van een eiland weg willen lol...
Leuk voor even maar ok.
Oostkust geweldig, vooral wat noordelijker. Spotgoedkoop, zeker vergeleken met NL.
Ook best werk te vinden.
ja dat heb ik dus ook. Wat je man heeft.quote:Op maandag 31 december 2018 07:18 schreef Lorelay het volgende:
[..]
Ik eerlijk gezegd wel, maar niet om het land, maar familie. Ik ben al 8 jaar weg uit Nederland, maar zeker nu ik een kind heb, mis ik mijn familie steeds meer. Mijn man wil echter absoluut niet weg hier en zou gedeprimeerd worden van het Nederlandse weer.
Waarom zijn vrouwen inschikkelijker dan mannen? Dat vind ik pijnlijk om te lezen. Waarom houden de mannen geen rekening met jullie?quote:Op donderdag 3 januari 2019 11:10 schreef charmed_angel het volgende:
[..]
ja dat heb ik dus ook. Wat je man heeft.
Maar ja wat moeten we dan? Uit elkaar gaan omdat ik in Spanje wil wonen en hij in nl? Dat doe je ook niet zomaar
Ja, dat zal vast aan het geslacht liggen.quote:Op donderdag 3 januari 2019 12:12 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Waarom zijn vrouwen inschikkelijker dan mannen? Dat vind ik pijnlijk om te lezen. Waarom houden de mannen geen rekening met jullie?
haha tuurlijk niet. Is natuurlijk mijn beleving. Verder ben ik niet betrokken bij de stellen en hun leven.quote:Op donderdag 3 januari 2019 12:45 schreef illusions het volgende:
[..]
Ja, dat zal vast aan het geslacht liggen.
Wrm zeg je dit tegen mij?quote:Op donderdag 3 januari 2019 11:07 schreef illusions het volgende:
Juist eilanden zijn duurder dan het vasteland.
Prijzen in de supermarkt e.d. verschillen bijv. nauwelijks, en zijn vaak zelfs duurder.
Ik ook niet om familie eig xD. Kan mij de familie daarin nou schelen. Je bouwt nieuw bestaan op op een veel mooiere plek. Mijn familie zegt ook altijd: Ach goedkope vakantieplek. Makkelijk gezegd natuurlijk maar ach.quote:Op maandag 31 december 2018 07:18 schreef Lorelay het volgende: Ik eerlijk gezegd wel, maar niet om het land, maar familie. Ik ben al 8 jaar weg uit Nederland, maar zeker nu ik een kind heb, mis ik mijn familie steeds meer. Mijn man wil echter absoluut niet weg hier en zou gedeprimeerd worden van het Nederlandse weer.
Zeggen dat geslacht niets zegt over iemands reacties, denken en emoties is je kop in het zand stekenquote:Op donderdag 3 januari 2019 12:45 schreef illusions het volgende:
[..]
Ja, dat zal vast aan het geslacht liggen.
Ik ben een man hoor :pquote:Op donderdag 3 januari 2019 12:12 schreef potjecreme het volgende:
Waarom zijn vrouwen inschikkelijker dan mannen? Dat vind ik pijnlijk om te lezen. Waarom houden de mannen geen rekening met jullie?
Nee dat zeker niet.quote:Op donderdag 3 januari 2019 11:10 schreef charmed_angel het volgende:
ja dat heb ik dus ook. Wat je man heeft.
Maar ja wat moeten we dan? Uit elkaar gaan omdat ik in Spanje wil wonen en hij in nl? Dat doe je ook niet zomaar
Misschien omdat je zegt dat het spotgoedkoop is?quote:Op donderdag 3 januari 2019 14:19 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Wrm zeg je dit tegen mij?
Ik zeg toch ook niet anders? Nou ja ik zeg daar helemaal niets over.
quote:Op vrijdag 28 december 2018 22:04 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Waarom zou die niet van een eiland weg willen lol...
Leuk voor even maar ok.
Oostkust geweldig, vooral wat noordelijker. Spotgoedkoop, zeker vergeleken met NL.
Ook best werk te vinden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |