stop jij je kinderen vol met euro's?quote:Op zondag 12 juli 2015 13:58 schreef Confetti het volgende:
[..]
Stop je je kinderen ook vol met heroïne straks?
Hadden ze kunnen doen. Dat ze het niet gedaan hebben was meer uit eigenbelang dan uit compassie met de Grieken. We wilden tenslotte niet dat onze banken om zouden vallen. Laten we nou niet schijnheilig gaan doen dat we de Grieken de afgelopen jaren een grote gunst hebben gedaan.quote:Op zondag 12 juli 2015 13:50 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Om Griekse leningen af te betalen, ze hadden er ook voor kunnen kiezen om geen leningen af te sluiten en niet voor Sinterklaas te spelen.
Nee, onze banken hebben *niet* veel geld met leningen aan Griekenland verdiend. Ze leenden het juist tegen bijna dezelfde rente uit als bij leningen aan Duitsland, zonder noemenswaardige risico-opslag. Dat was nou net ook het probleem! Dat is én de reden waarom de banken een Grieks faillissement niet hadden kunnen opvangen én tegelijk de reden waarom Griekenland te veel kon lenen.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:02 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Hadden ze kunnen doen. Dat ze het niet gedaan hebben was meer uit eigenbelang dan uit compassie met de Grieken. We wilden tenslotte niet dat onze banken om zouden vallen. Laten we nou niet schijnheilig gaan doen dat we de Grieken de afgelopen jaren een grote gunst hebben gedaan.
Je ziet het ook duidelijk, nu het gevaar van besmetting naar andere eurolanden is verdwenen, is meteen alle solidariteit met de Grieken ook weg en is het duidelijk dat de Duitsers de Grieken uit de euro willen gooien. 50 miljard aan staatsbezittingen verkopen en in een apart fonds stoppen voor het afbetalen van schulden, dat zijn geen realistische voorstellen meer.
Onze banken hebben jarenlang veel geld verdiend met al die leningen aan de Grieken, dan gaat het mis. Normaal zou dit onder het ondernemersrisico vallen, maar onze politieke leiders besloten dat we van een privaat probleem van de banken een publiek probleem van de Europese belastingbetaler moesten maken.
Inderdaad. Die lieve bankiers proberen gewoon geheel onbaatzuchtig mensen te helpen. Het rode kruis, artsen zonder grenzen en de bankiers.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:05 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, onze banken hebben *niet* veel geld met leningen aan Griekenland verdiend. Ze leenden het juist tegen bijna dezelfde rente uit als bij leningen aan Duitsland, zonder noemenswaardige risico-opslag. Dat was nou net ook het probleem! Dat is én de reden waarom de banken een Grieks faillissement niet hadden kunnen opvangen én tegelijk de reden waarom Griekenland te veel kon lenen.
Hij leeft niet in een droomwereld, hij heeft gelijk.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:09 schreef Viajero het volgende:
[..]
Inderdaad. Die lieve bankiers proberen gewoon geheel onbaatzuchtig mensen te helpen. Het rode kruis, artsen zonder grenzen en de bankiers.
Halleluja gast, in wat voor droomwereld leef jij in godsnaam?
twitter:JohnOBrennan2 twitterde op zondag 12-07-2015 om 14:09:10"Even if #Tsakalotos chopped down his arm, #Schaeuble would say it's not enough". Words of a European official for today's #Eurogroup” reageer retweet
twitter:ebreview twitterde op zondag 12-07-2015 om 14:13:15#Eurogroup Another key line is eurogroup wants full IMF involvement - IMF said won't take any deal to board without debt restructuring reageer retweet
De rentes lagen desalniettemin nog wel een stukje hoger dan bij Duitsland, dus voor banken was het altijd een goede investering. Zeker ook omdat (en dan kom je inderdaad bij het probleem wat jij noemt) de financiele markten ten onrechte er op gokten dat Griekenland als lid van de eurozone altijd een veilige investering was.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:05 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, onze banken hebben *niet* veel geld met leningen aan Griekenland verdiend. Ze leenden het juist tegen bijna dezelfde rente uit als bij leningen aan Duitsland, zonder noemenswaardige risico-opslag. Dat was nou net ook het probleem! Dat is én de reden waarom de banken een Grieks faillissement niet hadden kunnen opvangen én tegelijk de reden waarom Griekenland te veel kon lenen.
De banken hebben gebloed, ze hebben in 2012 een haircut van ruim 100 miljard euro voor hun kiezen gekregen.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:24 schreef Breekfast het volgende:
[..]
De rentes lagen desalniettemin nog wel een stukje hoger dan bij Duitsland, dus voor banken was het altijd een goede investering. Zeker ook omdat (en dan kom je inderdaad bij het probleem wat jij noemt) de financiele markten ten onrechte er op gokten dat Griekenland als lid van de eurozone altijd een veilige investering was.
In het EU verdrag staat dat er geen bail outs van landen mogen plaatsvinden, is het dan niet de eigen schuld van de banken dat ze er toch op hebben gegokt dat Griekenland geredt zou worden wanneer het mis zou gaan? En werkt het niet risicovol gedrag van banken in de hand wanneer ze weten dat wanneer een land zijn leningen niet terug kan betalen, dat de Europese belastingbetaler bijspringt om dat probleem over te nemen?
De Europese banken zouden gewoon net zo goed moeten bloeden voor het feit dat ze al die leningen aan de Grieken tegen zulke lage rentes hebben verstrekt. Gewoon slecht risicomanagement van de banken.
Precies. Politici die niet voor de banken werken maar voor het volk zouden dan ook al lang wetgeving hebben die het omvallen van een bank tot een gunstige ontwikkeling maakt. Weer eentje, prima, de staat is weer wat rijker en aandeelhouders armer. Neemt die er een paar mee in zijn val, nog mooier, als je zo doorgaat kom je van dat hele kankergezwel van een financiele sector af.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:02 schreef Breekfast het volgende:
Onze banken hebben jarenlang veel geld verdiend met al die leningen aan de Grieken, dan gaat het mis. Normaal zou dit onder het ondernemersrisico vallen, maar onze politieke leiders besloten dat we van een privaat probleem van de banken een publiek probleem van de Europese belastingbetaler moesten maken.
Veel te weinig.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:28 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De banken hebben gebloed, ze hebben in 2012 een haircut van ruim 100 miljard euro voor hun kiezen gekregen.
http://en.protothema.gr/r(...)shipments-to-greece/quote:Russian energy minister: Moscow studying direct energy shipments to Greece
However, he points to ‘weeks’ for any such agreement…
The state-run Russian news agency on Sunday announced that the Kremlin is “… is looking into the possibility of delivering energy to Greece directly…”.
The news site quotes Russian Energy Minister Alexander Novak as saying the idea aims to “renew” the crisis-hit country’s economy.
“The Russian Federation plans to support the renewal of the Greek economy by expanding its cooperation in the energy sector. We are studying the possibility of organizing direct deliveries of energy to the Greek government to begin in the near future,” Novak said, without specifying the type of “energy”.
Russian natgas is already funneled into Greece via a pipeline through Bulgaria.
Despite the current urgent situation in Greece’s negotiations with European partners, the Russian minister said “… an agreement may be worked out in the next few weeks.”
Inclusief de pensioenenquote:Op zondag 12 juli 2015 14:29 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Precies. Politici die niet voor de banken werken maar voor het volk zouden dan ook al lang wetgeving hebben die het omvallen van een bank tot een gunstige ontwikkeling maakt. Weer eentje, prima, de staat is weer wat rijker en aandeelhouders armer. Neemt die er een paar mee in zijn val, nog mooier, als je zo doorgaat kom je van dat hele kankergezwel van een financiele sector af.
Saillant detail, o.a. onze ING zit - cq. kan nog steeds - braaf mee te bieden op leningen aan de Griekse schatkistquote:Op zondag 12 juli 2015 14:05 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, onze banken hebben *niet* veel geld met leningen aan Griekenland verdiend. Ze leenden het juist tegen bijna dezelfde rente uit als bij leningen aan Duitsland, zonder noemenswaardige risico-opslag. Dat was nou net ook het probleem! Dat is én de reden waarom de banken een Grieks faillissement niet hadden kunnen opvangen én tegelijk de reden waarom Griekenland te veel kon lenen.
twitter:keeptalkingGR twitterde op zondag 12-07-2015 om 14:33:57#Eurogroup statement expected within 60 minutes #Greece reageer retweet
De banken hebben in 2011 al een groot deel van de Griekse schulden kwijtgescholden.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:02 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Onze banken hebben jarenlang veel geld verdiend met al die leningen aan de Grieken, dan gaat het mis. Normaal zou dit onder het ondernemersrisico vallen, maar onze politieke leiders besloten dat we van een privaat probleem van de banken een publiek probleem van de Europese belastingbetaler moesten maken.
Yup, en daarom zit Griekenland nu op 170% schuld BBP en ¤320B in het rood.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:48 schreef Buster24 het volgende:
[..]
De banken hebben in 2011 al een groot deel van de Griekse schulden kwijtgescholden.
Het verhaal is niet zwart / wit
http://www.rtlnieuws.nl/n(...)griekse-schuld-kwijt
[ link | afbeelding ]
quote:In 2012, two years after the bailouts began, it was finally accepted that Greece needed some debts
cancelling. An agreement was reached with many private creditors to cancel 50% of the debt owed
to them. However, by this stage, the IMF, EU and ECB had been bailing out these reckless lenders
for the previous two years, so many had already been repaid. None of the debts owed to the public
institutions were included in the debt reduction.
Wat mij een beetje stoort in deze discussie is dat door sommige het beeld wordt geschapen als SLACHTOFFERS ze maken al decennia een puinhoop van hun economie en dat is de schuld van iedereen, vooral van de banken, maar niet van de Griekenquote:Op zondag 12 juli 2015 15:00 schreef Vallon het volgende:
[..]
Yup, en daarom zit Griekenland nu op 170% schuld BBP en ¤320B in het rood.
Ik ga nog 's zoeken òf en waar welke banken die afschrijving nu precies hebben (op)geboekt.
De banken hebben volgens mij hun belangen geherkapitaliseerd waardoor er nu bij banken nog maar een beperkt (privaat) risico zit van iets van ¤10-20B en ca bij ¤45B bedrijven.
De rest zit bij/door EU/ECB/IMF wat natuurlijk ook een soort banken zijn.
Bron: http://www.eurodad.org/files/pdf/54bfcb0f01b0b.pdf (BTW: erg interessant)
[..]
Het is ook typisch Nederlanders om de crediteuren als kwaadaardige klootzakken te zien en de schuldenaar als zielig en uitgebuit.quote:Op zondag 12 juli 2015 15:07 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Wat mij een beetje stoort in deze discussie is dat door sommige het beeld wordt geschapen als SLACHTOFFERS ze maken al decennia een puinhoop van hun economie en dat is de schuld van iedereen, vooral van de banken, maar niet van de Grieken
Voor de Euro was de inflatie van de Drachme zo hoog dat iedere toerist zijn vakantiegeld nog liever aan nutteloze souvenirs uitgaf dan meenamen naar huis, het jaar er op was het toch niets meer waard.
De reden waarom de Grieken veel meer rente betalen over hun leningen is omdat de uitleners gewoon weinig vertrouwen hebben in hun bestuurlijke en economische kwaliteiten en dat hebben ze aan zichzelf te danken.
Eerder het tegenovergestelde van Stockholm syndroom, maar goed..quote:Op zondag 12 juli 2015 15:10 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het is ook typisch Nederlanders om de crediteuren als kwaadaardige klootzakken te zien en de schuldenaar als zielig en uitgebuit.
Soort stockholm-syndroom.
Kan je nagaan als ze zoiets zonder problemen kunnen doen hoe afschuwelijk veel winsten daar geboekt worden.quote:Op zondag 12 juli 2015 14:48 schreef Buster24 het volgende:
[..]
De banken hebben in 2011 al een groot deel van de Griekse schulden kwijtgescholden.
Het verhaal is niet zwart / wit
http://www.rtlnieuws.nl/n(...)griekse-schuld-kwijt
[ link | afbeelding ]
En wie wilde Griekenland er zo graag bij hebben, waarbij de Grieken hun (overigens, tot in finesse uitgevoerde) tragisch komische comedie op konden voeren ?quote:Op zondag 12 juli 2015 15:07 schreef Buster24 het volgende:
[..]
Wat mij een beetje stoort in deze discussie is dat door sommige het beeld wordt geschapen als SLACHTOFFERS ze maken al decennia een puinhoop van hun economie en dat is de schuld van iedereen, vooral van de banken, maar niet van de Grieken
Voor de Euro was de inflatie van de Drachme zo hoog dat iedere toerist zijn vakantiegeld nog liever aan nutteloze souvenirs uitgaf dan meenamen naar huis, het jaar er op was het toch niets meer waard.
De reden waarom de Grieken veel meer rente betalen over hun leningen is omdat de uitleners gewoon weinig vertrouwen hebben in hun bestuurlijke en economische kwaliteiten en dat hebben ze aan zichzelf te danken.
De Elite is gewoon democratisch verkozen door de Griek. Want ja, gratis geld en absurde economische groei.quote:Op zondag 12 juli 2015 15:12 schreef Vallon het volgende:
[..]
En wie wilde de Grieken er zo graag bij hebben, waarbij de Grieken hun (overigens, tot in finesse uitgevoerde) tragisch komische comedie op konden voeren ?
Ik maak absoluut onderscheid tussen Grieken en Griekenland. De laatst wordt bestuurd door een stelletje oligarchische autocraten die net als voorheen de kolonels, feitelijk niets op hebben met hun bevolking en slecht in puur eigen belang opereren.
Frankrijk.quote:Op zondag 12 juli 2015 15:12 schreef Vallon het volgende:
[..]
En wie wilde de Grieken er zo graag bij hebben
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |