Laatste Post:quote:Op zaterdag 7 juni 2014 14:05 schreef Jigzoz het volgende:
Van alle zaken rondom religie is er toch een die me het meest blijft verbazen: hoe is het mogelijk dat er intelligente mensen zijn die toch in een god geloven? En om nog een stap verder te gaan: hoe kan het dat er intelligente creationisten bestaan? Je hoeft echt geen genie te zijn om te zien wat een flauwekul het is, maar toch zijn er universitair afgestudeerde mensen die echt geloven dat de wereld slechts een paar duizend jaar oud is, dat evolutie een fabeltje is, enzovoort.
Nu zijn er natuurlijk wel onderzoeken geweest die aantonen dat gelovigen gemiddeld minder intelligent zijn dan ongelovigen, maar die gemiddelden interesseren me nu even niet. Het gaat me nu om die eenlingen.
quote:Op woensdag 1 april 2015 16:31 schreef Eficaz het volgende:
oensdag 1 april 2015 15:55[/url] schreef sjoemie1985 het volgende:[/b]
[..]
quote:
Maar geloof jij ook dat mensen die niet geloven "gered" zullen zijn/ worden voor de eeuwigheid ondanks dat ze niet geloven?
Ja natuurlijk, zie rom 2 vanaf vers13 er zijn heidenen/ongelovigen die doen van nature wat de wet gebied en dat ook tonen in hun werken. En daarom gerechtvaardigd zijn bij God. Rechtaardigd bij God dan ben je dus gered.
quote:
En geloof jij ook in hetgeen Jezus heeft gedaan? want ik hoor je daar namelijk vrij weinig over.
Dat is zo vanzelfsprekend dat ik dat niet meer zeg.
quote:
En probeer jij ook soms met mensen over het
evangelie te praten?
Alleen als het ter sprake komt. Staat ook in de bijbel. 'U de gelegenheid nuttig makende' zoek het later op.
quote:
als ik het allemaal zo lees ben je denk ik geen christen toch of vergis ik me, omdat je het ook over boeddhisme enzo hebt?
In andere geloven kunnen ook positieve dingen zitten.
Als ik maar weet dat ik christen ben in mijn hart.?
http://www.smithsonianmag(...)6469/?no-ist=&page=1quote:Op woensdag 1 april 2015 15:45 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
http://www.verhoevenmarc.be/PDF/zachtweefsel.pdf
Had ik al gedaan...het is enkel even wachten op antwoord van Sjoemie.quote:Op woensdag 1 april 2015 16:40 schreef Uitstekelbaars het volgende:
[..]
http://www.smithsonianmag(...)6469/?no-ist=&page=1
Ik ga het nu niet allemaal lezen. BEn dit volgens mij al eens eerder tegengekomen.
Het vermoeiende aan dit soort discussies vind ik vaak al de aanzet. Je plaatst alleen een stelling. Vervolgens zou de ander dan weer de moeite moeten nemen om op te zoeken wat je nou eigenlijk bedoelt, met het risico het niet te vinden en tijd te verspillen en/of later met jou naast de kwestie te praten omdat jij je op een andere bron baseert.
Daarna moet de ander gaan googlen (tenzij je toevallig gespecialiseerd bent in het onderwerp, dat telkens van alles kan zijn. In dit geval paleontologie) en dan moet ik weer de mening van de experts proberen te begrijpen en die aan jou uit te leggen.
Mijn punt is: als je al die stappen nou eerst zelf doorloopt...Dan kun je daarna iets posten in de trant van: jongens, ik heb bron A gevonden en dat geloof ik maar bron B zegt het tegenovergestelde want.... Maar alsnog geloof ik A want......
Dat scheelt iedereen dubbel werk. Ben benieuwd wat je van de tegenargumenten vindt uit mijn link (geen idee wat die zijn, nu geen tijd voor).
quote:Op woensdag 1 april 2015 16:22 schreef Semisane het volgende:
[..]
Dat is ook gewoon al weer verklaard. Ik vraag me af of die verhoevenmarc of answers-in-genesis er een update over gaan plaatsen.
En dit heeft de paleontoloog die deze ontdekkingen heeft gedaan te zeggen over de creationisten die haar werk "gebruiken":
“”They treat you really bad, they twist your words and they manipulate your data.
—Dr. Mary Schweitzer, on creationists abusing her work.[8]
Wellicht is het dus handig om op andere bronnen te zoeken voor je antwoorden sjoemie.TalkOrigins bijvoorbeeld.
Ah precies. Daar heb je het al. 2 minuten opzoekwerk max. Mijn punt is dus: als je er zo benieuwd naar bent, zoek het dan effe lekker zelf (goed) op.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:00 schreef Semisane het volgende:
[..]
Had ik al gedaan...het is enkel even wachten op antwoord van Sjoemie.
[..]
Nou het lijkt me dat een gelovig iemand nu juist zo'n beetje per definitie gelooft in en god die (morele) instructies uitgeeft. Daar kritiek op hebben lijkt me nogal cru.quote:
Hoezo cru? Ik ben daar zeker niet voor verantwoordelijk. Je klinkt nu alsof zo iemand er niets aan kan doen dat hij een mening heeft over moraliteit en alle verantwoordelijkheid daarvoor ontkent.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:11 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Nou het lijkt me dat een gelovig iemand nu juist zo'n beetje per definitie gelooft in en god die (morele) instructies uitgeeft. Daar kritiek op hebben lijkt me nogal cru.
Voor wie het geldt is daarin niet bijster interessant, nee. Het gaat me uitsluitend over het aanvaarden van verantwoordelijkheid voor morele ideeen.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:11 schreef vaarsuvius het volgende:
Maar je bedoelt vast dat je kritiek hebt als men meent dat die goddelijke instructies algemeen gelden voor iedereen.
Ik wil de Bijbel absoluut niet verbieden, nee. Het enige dat ik zeg is dat iemand die daar zijn morele waarden uit haalt daar zelf verantwoordelijk voor is. Niet de Bijbel, niet de god die dat vermeend geinspireerd zou hebben, niets of niemand anders.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:11 schreef vaarsuvius het volgende:
Of vind je het hele feit dat men überhaupt 'heilige boeken' gebruikt al niet kunnen en zou de bijbel dus verboden moeten worden? Of zeg je, ik wil het niet verbieden maar wel bekritiseren?
Oke, nog even: ik volg ze wel op. Maar niet blindelings. Ik denk er eerst goed over na. Wat is de bedoeling? En niet alles hoeft voor mij op te gaan.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:32 schreef vaarsuvius het volgende:
Ok, maar wat vind je van dit?
"Ik vind dat ik hier makkelijk 180 mag rijden, want er rijdt hier aantoonbaar geen hond, de weg is kaarsrecht en mijn elektrische audi is als veiligste getest en milieuvriendelijk .... dus het is echt veilig en de wet heeft gewoon geen rekening gehouden met dit soort individuele situaties "
Iedereen mag gewoon zelf zijn eigen verantwoordelijkheid nemen ? Of is 'te hard rijden' gewoon heel variabel en hebben we de verantwoordelijkheid om die X flexibel in te vullen.
Veel mensen zullen dat niet kunnen (bij mij in de straat onlangs 2 doden , om 04:30 am tegen een boom in een woonwijk...... ) Om het makkelijk te maken hebben we universele regels. Die soms inderdaad weinig nut hebben.
gelovigen hebben gewoon nog een extra set regels uit een andere bron. Zoals je bij Eficaz kunt zien betekent niet dat hij alle regels blind opvolgt, hij kiest enkel die uit die bij hem passen.
Ok, ik dacht al dat je het zo bedoelde.quote:Op woensdag 1 april 2015 18:29 schreef vaarsuvius het volgende:
Nee ik bedoelde niet dat je heel egoistisch regels uitkiest die jou lekker uitkomen, maar meer dat je geen onzinnige regels opvolgt uit het bronzen tijdperk .
Niks mis mee, wat mij betreft. En dat heeft nog niet eens te maken met de kwaliteit van het argument. Ook als daar een onzinnig argument voor wordt aangedragen vind ik dat prima. Mits degene die dat argument aandraagt daar zelf verantwoordelijkheid voor aanvaardt, en dat niet afschuift op de mening of autoriteit van een boek of een ander persoon.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:32 schreef vaarsuvius het volgende:
Ok, maar wat vind je van dit?
"Ik vind dat ik hier makkelijk 180 mag rijden, want er rijdt hier aantoonbaar geen hond, de weg is kaarsrecht en mijn elektrische audi is als veiligste getest en milieuvriendelijk .... dus het is echt veilig en de wet heeft gewoon geen rekening gehouden met dit soort individuele situaties "
Het met elkaar afspreken van zulke regels komt heel duidelijk de orde en de veiligheid ten goede. Dat daar dan uitzonderingen op kunnen bestaan lijkt me van ondergeschikt belang.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:32 schreef vaarsuvius het volgende:
Iedereen mag gewoon zelf zijn eigen verantwoordelijkheid nemen ? Of is 'te hard rijden' gewoon heel variabel en hebben we de verantwoordelijkheid om die X flexibel in te vullen.
Als men daar niet zelf toe in staat is dan is dat erkennen en geen uitspraken doen ook een optie. Het enige waar ik bezwaar tegen maak is het doen van morele uitspraken en tegelijk de verantwoordelijkheid daarvoor ontkennen.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:32 schreef vaarsuvius het volgende:
Veel mensen zullen dat niet kunnen (bij mij in de straat onlangs 2 doden , om 04:30 am tegen een boom in een woonwijk...... ) Om het makkelijk te maken hebben we universele regels. Die soms inderdaad weinig nut hebben.
Eficaz lijkt me op dat punt ook geen typische gelovige. Sterker nog: hij deelt mijn kritiek ten aanzien van morele dogma's.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:32 schreef vaarsuvius het volgende:
gelovigen hebben gewoon nog een extra set regels uit een andere bron. Zoals je bij Eficaz kunt zien betekent niet dat hij alle regels blind opvolgt, hij kiest enkel die uit die bij hem passen.
Angst is een slechte raadgever/gids....quote:Op woensdag 1 april 2015 18:38 schreef Arcee het volgende:
Comfort is een slechte gids naar de waarheid.
Denk daar maar eens aan als je gelooft in een opperwezen die jou aan zijn almachtige hand mee zal nemen naar een eeuwig leven in het paradijs.
Het is al door anderen in dit topic gezegd (en het is je al honderden keren eerder op dit forum gezegd), maar ik herhaal het toch nog maar even.quote:Op woensdag 1 april 2015 15:45 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
http://www.verhoevenmarc.be/PDF/zachtweefsel.pdf
Dat hoeft niet. Als de relativiteitstheorie van Einstein klopt en er geen weg omheen bestaat (reizen via wormgaten etc.), en dat lijkt zeer aannemelijk, is het ook voor zeer vergevorderde beschavingen simpelweg niet mogelijk om sneller dan het licht te reizen. Dat plaatst nogal een beperking op het bezoeken van alle uithoeken van het heelal.quote:Op woensdag 1 april 2015 00:19 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat als er intelligent leven is dat al miljoenen of miljarden jaren bestaat, we dat wel zouden merken. Zulk leven beperkt zich ongetwijfeld niet tot z'n eigen sector.
De einsteinvergelijkingen sluiten juist geen wormgaten uit, het zijn er zelfs oplossingen van.quote:Op woensdag 1 april 2015 19:39 schreef UltraR het volgende:
[..]
Dat hoeft niet. Als de relativiteitstheorie van Einstein klopt en er geen weg omheen bestaat (reizen via wormgaten etc.), en dat lijkt zeer aannemelijk, is het ook voor zeer vergevorderde beschavingen simpelweg niet mogelijk om sneller dan het licht te reizen. Dat plaatst nogal een beperking op het bezoeken van alle uithoeken van het heelal.
Zonder die laatste zin klinkt het wat mij betreft volkomen logisch.quote:Op woensdag 1 april 2015 18:48 schreef Eficaz het volgende:
Je moet er mi alles aan doen om het voor jezelf en je geliefden/naasten zo prettig mogelijk te maken in dit leven....natuurlijk zonder dat het ten koste van anderen of jezelf gaat! God wil dat wij zoveel mogelijk van ons leven maken.
Dat zei ik ook niet. Enkel dat het een weg om de reisbeperkingen van de snelheid van het licht zou vormen.quote:Op woensdag 1 april 2015 20:09 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
De einsteinvergelijkingen sluiten juist geen wormgaten uit, het zijn er zelfs oplossingen van.
Met een wormgat ga je helemaal niet sneller dan het licht, de ruimte-tijd wordt alleen zodanig vervormd.
Ik heb je nog niet in de koninkrijkszaal gezienquote:Op woensdag 1 april 2015 21:28 schreef hoatzin het volgende:
Zit net de Matthäus Passion te bekijken. Brengt me op de rand van bekering.
Draaien ze daar Bach?quote:Op woensdag 1 april 2015 21:33 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
Ik heb je nog niet in de koninkrijkszaal gezien
Zo'n emotie-gedreven bekering is niet echt gepast in 'Intelligent en toch gelovig'. Of misschien juist heel gepast...quote:Op woensdag 1 april 2015 21:28 schreef hoatzin het volgende:
Zit net de Matthäus Passion te bekijken. Brengt me op de rand van bekering.
Ik zit deze pas net te kijken. Ik kan er eerlijk gezegd wel om lachen. Kostelijk.quote:Op woensdag 1 april 2015 13:27 schreef NobodyKers het volgende:
Dit is echt geen aanrader. Het is gewoon naar om te kijken. Die gast die voor de islam spreekt is verschrikkelijk onprofessioneel.
effetjes ruim 2 uur gekeken? ....quote:Op woensdag 1 april 2015 22:57 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ik zit deze pas net te kijken. Ik kan er eerlijk gezegd wel om lachen. Kostelijk.![]()
Inhoudelijk (nog) niet heel interessant, maar wat een wijsneus die moslim.
Ik heb nog maar de helft ervan gezien, moest ook nog slapen enzo. Ik heb de eerste ronde van de moslim gezien, en de helft van de eerste reply van Krauss daarop.quote:
Ik heb de teksten een beetje doorgelezen ook op wat andere sites, maar kan niet ontdekken hoe evolutionisten er over denken, dat men dus zulke oude botten vind met nog zo vitaal weefsel er in.quote:Op woensdag 1 april 2015 17:00 schreef Semisane het volgende:
[..]
Had ik al gedaan...het is enkel even wachten op antwoord van Sjoemie.
[..]
Maar moet je niet een nog groter geloof hebben, om te denken dat alles per toeval is ontstaan?quote:Op woensdag 1 april 2015 18:38 schreef Arcee het volgende:
Comfort is een slechte gids naar de waarheid.
Denk daar maar eens aan als je gelooft in een opperwezen die jou aan zijn almachtige hand mee zal nemen naar een eeuwig leven in het paradijs.
Wie denkt er dat alles "per toeval" is ontstaanquote:Op donderdag 2 april 2015 13:01 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Maar moet je niet een nog groter geloof hebben, om te denken dat alles per toeval is ontstaan?
Die botten met vitaal weefsel erin werden gevonden helemaal onder het ijs, waar ze al miljarden jaren liggen, vandaar. Geconserveerd omdat ze bevroren waren.quote:Op donderdag 2 april 2015 12:48 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Ik heb de teksten een beetje doorgelezen ook op wat andere sites, maar kan niet ontdekken hoe evolutionisten er over denken, dat men dus zulke oude botten vind met nog zo vitaal weefsel er in.
Wanneer houdt je eens met oneliners te posten en daarmee te denken een discussie te voeren?quote:Op donderdag 2 april 2015 13:01 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Maar moet je niet een nog groter geloof hebben, om te denken dat alles per toeval is ontstaan?
In ieder geval zeker geen miljoenen of miljarden jaren,quote:Op donderdag 2 april 2015 13:07 schreef Eficaz het volgende:
[..]
Die botten met vitaal weefsel erin werden gevonden helemaal onder het ijs, waar ze al miljarden jaren liggen, vandaar. Geconserveerd omdat ze bevroren waren.
Anders kan het dus niet natuurlijk.
Geloof jij echt dat de aarde maar enkele duizenden jaren oud is?
Evolutionistenquote:Op donderdag 2 april 2015 13:04 schreef ems. het volgende:
[..]
Wie denkt er dat alles "per toeval" is ontstaan
En jij gelooft ook dat de aarde in 6 dagen gemaakt is?quote:Op donderdag 2 april 2015 13:31 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
In ieder geval zeker geen miljoenen of miljarden jaren,
dus dan kom je inderdaad op duizenden jaren uit
Misschien wel pas als er een antwoord komt op die vraag of het zo is of niet.quote:Op donderdag 2 april 2015 13:22 schreef BerjanII het volgende:
[..]
Wanneer houdt je eens met oneliners te posten en daarmee te denken een discussie te voeren?
ja, waarom zou dat niet kunnen?quote:Op donderdag 2 april 2015 13:34 schreef Eficaz het volgende:
[..]
En jij gelooft ook dat de aarde in 6 dagen gemaakt is?
Je had wel meegekregen dat de oorspronkelijker auteur van het onderzoek aangaf dat haar onderzoek gekaapt en gemanipuleerd is door die answers in genesis knakker?quote:Op donderdag 2 april 2015 12:48 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Ik heb de teksten een beetje doorgelezen ook op wat andere sites, maar kan niet ontdekken hoe evolutionisten er over denken, dat men dus zulke oude botten vind met nog zo vitaal weefsel er in.
Hoe dan?quote:Op donderdag 2 april 2015 13:35 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
ja, waarom zou dat niet kunnen?
Hoe kunnen er al scheppingsdagen voorbij zijn als er nog geen zon is?quote:Op donderdag 2 april 2015 13:35 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
ja, waarom zou dat niet kunnen?
Er zijn een stuk of miljard andere manieren, hangt er vanaf hoe ver je je verbeelding laat gaan. Evolutionisten hebben (naar mijn weten) nooit beweerd dat het ontstaan van het leven puur toevallig is. Het ontstaan van dingen heeft in de praktijk nooit met toeval te maken.quote:Op donderdag 2 april 2015 13:33 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Evolutionisten
Hoe denken die er anders over dan?
Als ze zouden denken dat het zo had moeten zijn, betekend het dus dat iemand het zou moeten hebben ontworpen toch?
of is er soms nog een andere manier?
Nou...ik vind het persoonlijk erg interessant dat men fossielen heeft gevonden met zachte weefsel erin en ook al kon men in 2006 (het jaar van de bevinding) niet verklaring hoe dat kwam, heeft dezelfde paleontoloog in 2013 er dus een verklaring voor gevonden. Ik vind het alleen maar mooi, zo'n ontdekken.quote:Op donderdag 2 april 2015 12:48 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Ik heb de teksten een beetje doorgelezen ook op wat andere sites, maar kan niet ontdekken hoe evolutionisten er over denken, dat men dus zulke oude botten vind met nog zo vitaal weefsel er in.
Serieus? De Aarde is aantoonbaar miljarden jaren oud...het idee dat het enkele duizenden jaren oud is, is gewoon niet houdbaar. Ik snap hier werkelijk nooit wat van...hoe kan je nou in vredesnaam denken dat het over enkele duizenden jaren gaat bij de gigantische hoeveelheid geologische bewijs dat wijs op miljoenen en zelfs miljarden jaren.quote:Op donderdag 2 april 2015 13:31 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
In ieder geval zeker geen miljoenen of miljarden jaren,
dus dan kom je inderdaad op duizenden jaren uit
Lijkt me niet, evolutie niet niet willekeurig of toevallig...onderdelen daarvan wellicht, maar het is redelijk een logisch gevolg van natuur processen.quote:Op donderdag 2 april 2015 13:33 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Evolutionisten
Hoe denken die er anders over dan?
Als ze zouden denken dat het zo had moeten zijn, betekend het dus dat iemand het zou moeten hebben ontworpen toch?
of is er soms nog een andere manier?
Buiten het feit dat het tegen alle wetenschappelijke kennis, observaties en natuurlijke processen in gaat, kan het idee, dat de Aarde in 6 dagen is gecreëerd, niet bestaan zonder een god die de boel volledig misleid. Praktisch al het wetenschappelijk bewijs wijst naar een oude Aarde en naar processen die miljoenen of zelf miljarden jaren bezig zijn.quote:Op donderdag 2 april 2015 13:35 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
ja, waarom zou dat niet kunnen?
Waar mensen, denk ik, vaak in trappen is de gedachte dat als ze het zelf niet kunnen voorspellen dat het dan toevallig is.quote:Op donderdag 2 april 2015 14:03 schreef Semisane het volgende:
[..]
Lijkt me niet, evolutie niet niet willekeurig of toevallig...onderdelen daarvan wellicht, maar het is redelijk een logisch gevolg van natuur processen.
Maar dit is al zo vaak tegen je gezegd. Het wordt ook een keer tijd dat je eerlijk tegenover jezelf bent en werkelijk gaat lezen wat we je allemaal aandragen.
Het is echt niet mooi hoor die argumenten van die gast. Krauss lijkt ook de helft te negeren later omdat het te achterlijk isquote:Op woensdag 1 april 2015 22:57 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ik zit deze pas net te kijken. Ik kan er eerlijk gezegd wel om lachen. Kostelijk.![]()
Inhoudelijk (nog) niet heel interessant, maar wat een wijsneus die moslim.
Het is toeval dat je ouders elkaar ontmoet hebben: het is toeval dat jij bestaat. Maar het is geen toeval dat jij het kind van je ouders bent.quote:Op donderdag 2 april 2015 13:33 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Evolutionisten
Hoe denken die er anders over dan?
Toeval is eigenlijk een woord waarmee je een situatie beschrijft. Misschien is het universum deterministisch en dan bestaat toeval niet. Toeval is naar mijn mening daarom slechts een antwoord op "Waarom zo?" Je verklaart de variabelen die (nog) niet opgenomen kunnen wordenquote:Op donderdag 2 april 2015 14:41 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Het is toeval dat je ouders elkaar ontmoet hebben: het is toeval dat jij bestaat. Maar het is geen toeval dat jij het kind van je ouders bent.
Dat klopt, het is geen bevredigend woord. Ik bedoelde alleen maar dat er bepaalde wetmatigheden zijn waaraan atheisten niet tornen.quote:Op donderdag 2 april 2015 14:49 schreef NobodyKers het volgende:
[..]
Toeval is eigenlijk een woord waarmee je een situatie beschrijft. Misschien is het universum deterministisch en dan bestaat toeval niet. Toeval is naar mijn mening daarom slechts een antwoord op "Waarom zo?" Je verklaart de variabelen die (nog) niet opgenomen kunnen worden
Tja...een grove onderschatting van wat er mogelijk is inderdaad.quote:Op donderdag 2 april 2015 14:27 schreef Molurus het volgende:
[..]
Waar mensen, denk ik, vaak in trappen is de gedachte dat als ze het zelf niet kunnen voorspellen dat het dan toevallig is.
Het is vergelijkbaar met de gedachte dat als ze het niet kunnen verklaren dat het dan onverklaarbaar is.
quote:Op donderdag 2 april 2015 13:35 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
ja, waarom zou dat niet kunnen?
Het hangt er natuurlijk maar vanaf wat je onder 'dag' verstaat.quote:Op donderdag 2 april 2015 13:35 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
ja, waarom zou dat niet kunnen?
Nu bekijk jij het dus van uit het beeld dat de wetenschappers jouw laten denken.quote:Op donderdag 2 april 2015 14:12 schreef Semisane het volgende:
[..]
Buiten het feit dat het tegen alle wetenschappelijke kennis, observaties en natuurlijke processen in gaat, kan het idee, dat de Aarde in 6 dagen is gecreëerd, niet bestaan zonder een god die de boel volledig misleid. Praktisch al het wetenschappelijk bewijs wijst naar een oude Aarde en naar processen die miljoenen of zelf miljarden jaren bezig zijn.
Platentektoniek, de groei van gebergten, klimatologische veranderingen die men in ijs-kernen kan volgen...alles...maar dan ook alles wijst op processen die enorm veel tijd in beslag nemen.
Maar als de Aarde werkelijk een paar duizend jaar geleden in 6 dagen is gecreëerd dan loopt je god niet alleen de boel te flessen door te laten lijken alsof de natuurlijke processen al miljoenen of miljarden jaren bezig zijn, maar je reduceert je godsbeeld ook nog eens naar iets wat niet meer is dan een soort harry potter.
Een tovenaar die met een paar spreuken alles uit het volledige niets heeft laten ontstaan.
Is dat werkelijk het godsbeeld wat jij wilt nastreven? Ik snap dat echt niet...als er een god is waar ik niet bepaald onder de indruk van kan zijn dan is het wel zo'n "harry-potter-god".
.quote:Op donderdag 2 april 2015 16:42 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Nu bekijk jij het dus van uit het beeld dat de wetenschappers jouw laten denken.
Want waarom denk je dat de wetenschappers het bij het rechte eind hebben, want zoals ik het lees zit er soms nog al grote verschillen tussen de dateringsmethoden, soms met enkele miljoenen jaren
Hoe gaat een fout van enkele miljoenen jaren het verschil tussen 6000 jaar en 4,5 miljard jaar verklaren dan? 4,5 miljard jaar minus een paar miljoen is nog steeds 4,5 miljard jaar. (Afgerond; het is ieg niet significant.)quote:Op donderdag 2 april 2015 16:42 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Want waarom denk je dat de wetenschappers het bij het rechte eind hebben, want zoals ik het lees zit er soms nog al grote verschillen tussen de dateringsmethoden, soms met enkele miljoenen jaren.
Genesis is verzonnen ( en Jozua ook)quote:Op donderdag 2 april 2015 17:07 schreef sjoemie1985 het volgende:
de daterings methode vanuit de bijbel om het zo maar even te noemen heeft er mee te maken dat op bepaalde plekken in de bijbel in het hebreeuws de zelfde woorden zijn gebruikt voor bijvoorbeeld het woordje dag.
Zowel in genesis 1 als in de tekst over de val van jericho, toen liepen ze ook zoveel dagen om die muur van de stad.
en als in genesis het zelfde woord staat en men zou denken dat hij bijvoorbeeld 1000 jaar over het scheppen van het licht heeft gedaan, zou dat dus ook betekenen dat men 1000 jaar om jericho heeft gelopenen dat kan niet natuurlijk.
Aan de andere kant is een schepping in 6 normale dagen die enkele duizenden jaren geleden zou hebben plaatsgehad direct strijdig met de waarneembare werkelijkheid.quote:Op donderdag 2 april 2015 17:07 schreef sjoemie1985 het volgende:
de daterings methode vanuit de bijbel om het zo maar even te noemen heeft er mee te maken dat op bepaalde plekken in de bijbel in het hebreeuws de zelfde woorden zijn gebruikt voor bijvoorbeeld het woordje dag.
Zowel in genesis 1 als in de tekst over de val van jericho, toen liepen ze ook zoveel dagen om die muur van de stad.
en als in genesis het zelfde woord staat en men zou denken dat hij bijvoorbeeld 1000 jaar over het scheppen van het licht heeft gedaan, zou dat dus ook betekenen dat men 1000 jaar om jericho heeft gelopenen dat kan niet natuurlijk.
Dat hij vanuit zijn geloof en vanuit wat de Bijbel zegt enige twijfel heeft over het formele wetenschappelijke standpunt, daar kan ik mij nog iets bij voorstellen.quote:Op donderdag 2 april 2015 18:04 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Het punt van de dino is toch niet zo sterk, blijkbaar? Aangezien Sjoemie dit onderwerp sneller weggooit dan Teeven zijn miljoenendeal-bonnetje...
Blij dat ik me er niet in verdiept heb. ^^
Het O.T. is pas geschreven tussen grofweg 600 v.C. en 500 v.C. Genesis is pas na de ballingschap erbij geschreven met een eigen interpretatie. Het Hebreeuws heeft maar vorm gekregen zoals we het nu kennen in de 8e eeuw v.C. Logisch dat men hetzelfde woord gebruikte en heeft niks te maken met datering.quote:Op donderdag 2 april 2015 17:07 schreef sjoemie1985 het volgende:
de daterings methode vanuit de bijbel om het zo maar even te noemen heeft er mee te maken dat op bepaalde plekken in de bijbel in het hebreeuws de zelfde woorden zijn gebruikt voor bijvoorbeeld het woordje dag.
Zowel in genesis 1 als in de tekst over de val van jericho, toen liepen ze ook zoveel dagen om die muur van de stad.
en als in genesis het zelfde woord staat en men zou denken dat hij bijvoorbeeld 1000 jaar over het scheppen van het licht heeft gedaan, zou dat dus ook betekenen dat men 1000 jaar om jericho heeft gelopenen dat kan niet natuurlijk.
Nee, totaal niet. Als je je daarin verdiept is het allemaal volkomen begrijpelijk en kun je je verwonderen over de pracht ervan.quote:Op donderdag 2 april 2015 13:01 schreef sjoemie1985 het volgende:
Maar moet je niet een nog groter geloof hebben, om te denken dat alles per toeval is ontstaan?
Omdat je dit zei:quote:Op woensdag 1 april 2015 20:45 schreef Arcee het volgende:
[..]
Zonder die laatste zin klinkt het wat mij betreft volkomen logisch.
Waarom heb jij het besef van dat laatste nodig?
quote:Op woensdag 1 april 2015 18:38 schreef Arcee het volgende:
Comfort is een slechte gids naar de waarheid.
Denk daar maar eens aan als je gelooft in een opperwezen die jou aan zijn almachtige hand mee zal nemen naar een eeuwig leven in het paradijs.
Hier zie je het al als ze je dit wijs maken kunnen ze je van alles wijs maken.quote:Op donderdag 2 april 2015 17:07 schreef sjoemie1985 het volgende:
de daterings methode vanuit de bijbel om het zo maar even te noemen heeft er mee te maken dat op bepaalde plekken in de bijbel in het hebreeuws de zelfde woorden zijn gebruikt voor bijvoorbeeld het woordje dag.
Zowel in genesis 1 als in de tekst over de val van jericho, toen liepen ze ook zoveel dagen om die muur van de stad.
en als in genesis het zelfde woord staat en men zou denken dat hij bijvoorbeeld 1000 jaar over het scheppen van het licht heeft gedaan, zou dat dus ook betekenen dat men 1000 jaar om jericho heeft gelopenen dat kan niet natuurlijk.
quote:Op vrijdag 3 april 2015 10:16 schreef Eficaz het volgende:
[..]
Hier zie je het al als ze je dit wijs maken kunnen ze je van alles wijs maken.
Die 6 dagen kan ook symbolisch zijn.
Mensen dom houden en ondertussen zoveel mogelijk geld aftroggelen, het begint al met die onterecht tienden van je inkomen elke maand afstaan, dan nog collecte dan nog hele 'reklame campagnes als je geeft, zal je ontvangen, om zoveel mogelijk geld uit mensen hun zakken te kloppen.
ze zijn er best goed in. Ik heb een keer ¤50,- gegeven op zo'n evangelisch evenement terwijl ik atheist ben omdat ik gegrepen werd door de sfeerquote:Op vrijdag 3 april 2015 10:22 schreef Eficaz het volgende:
[" om zoveel mogelijk geld uit mensen hun zakken te kloppen. " ]
Hoe bedoel je? Het is toch vrijwillige bijdrage? Je kon ook gewoon ¤10 geven. Of je had indruk willen maken op die iemandquote:Op vrijdag 3 april 2015 11:21 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
ze zijn er best goed in. Ik heb een keer ¤50,- gegeven op zo'n evangelisch evenement terwijl ik atheist ben omdat ik gegrepen werd door de sfeer![]()
(ik was daar omdat ik meegevraagd was door iemand en ook wel om nou eens te zien wat ze nu echt doen op zo'n evenement, het heette 'New Wine' misschien ken je het )
Ik heb ook wel eens ¤ 50,- uitgegeven op een New Wine evenement vanwege de goede sfeer, maar dat ging over de nieuwe Beaujolais en de ¤ 50,- is opgegaan aan flessen wijn en eten. Ik waande me wel een God in Frankrijk (al was het in NL) maar verder geen Goden aanwezig.quote:Op vrijdag 3 april 2015 11:21 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
ze zijn er best goed in. Ik heb een keer ¤50,- gegeven op zo'n evangelisch evenement terwijl ik atheist ben omdat ik gegrepen werd door de sfeer![]()
(ik was daar omdat ik meegevraagd was door iemand en ook wel om nou eens te zien wat ze nu echt doen op zo'n evenement, het heette 'New Wine' misschien ken je het )
maar wetenschappers daarentegen kunnen er wel naast zitten.quote:Op donderdag 2 april 2015 17:18 schreef Molurus het volgende:
[..]
Aan de andere kant is een schepping in 6 normale dagen die enkele duizenden jaren geleden zou hebben plaatsgehad direct strijdig met de waarneembare werkelijkheid.
Conflicten met een boek lijken mij minder problematisch. Een boek kan ernaast zitten. De werkelijkheid niet.
En waarom denk jij dat het verzonnen is?quote:Op donderdag 2 april 2015 17:17 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Genesis is verzonnen ( en Jozua ook)
Er staat letterlijk dag in de bijbel ( Yom = een dag)quote:Op donderdag 2 april 2015 17:07 schreef sjoemie1985 het volgende:
de daterings methode vanuit de bijbel om het zo maar even te noemen heeft er mee te maken dat op bepaalde plekken in de bijbel in het hebreeuws de zelfde woorden zijn gebruikt voor bijvoorbeeld het woordje dag.
Zowel in genesis 1 als in de tekst over de val van jericho, toen liepen ze ook zoveel dagen om die muur van de stad.
en als in genesis het zelfde woord staat en men zou denken dat hij bijvoorbeeld 1000 jaar over het scheppen van het licht heeft gedaan, zou dat dus ook betekenen dat men 1000 jaar om jericho heeft gelopenen dat kan niet natuurlijk.
quote:
Geloof jij ook in een jonge aarde dan eigenlijk?quote:Op vrijdag 3 april 2015 16:53 schreef Szikha het volgende:
[..]
Er staat letterlijk dag in de bijbel ( Yom = een dag)
De bekendste verklaarder Rashi (met hem velen) zocht diepere betekenis in de bijbel tekst. Dus hij las de tekst en dacht "hmm nee hoor dit kan niet, de bijbel bedoeld iets anders, het heeft een diepere betekenis"
Dus Rashi dacht er staat dan wel letterlijk 'dag' "maar zo bedoelen ze het helemaal niet"
Hij leerde zijn studenten (en later ook anderen dus) dat het woordje 'dag' ook wel 1000 jaar kan beteken.
En om dit te bewijzen citeerde hij een stukje uit psalm 90
Bovendien leerde hij (en vele voor hem en velen na hem) dat de bijbel niet tot doel had uit te leggen hoe de schepping is gegaan.
Je kan je in allerlei bochten wringen om het maar niet te geloven en allerlei geheimzinnige dingen in lezen. Maar feit blijft dat er gewoon 'dag' staat, en geen jaar of jaren. En als je niet letterlijk wilt lezen dan kun je natuurlijk ook nog zo denken: (wat uiteraard nog stupid is)
[..]
Hu? Weet niets eens wat dit isquote:Op vrijdag 3 april 2015 17:03 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Geloof jij ook in een jonge aarde dan eigenlijk?
Ik bedoel dat ik op dat moment vond dat het een goed idee was om ¤50 te geven aan die mensen. En nee 'die iemand' wist daar niks van af. Het was niet zo amerikaans dat iedereen geld in een grote open bak gooide, maar gewoon netjes anoniem op zijn hollands.quote:Op vrijdag 3 april 2015 13:05 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
Hoe bedoel je? Het is toch vrijwillige bijdrage? Je kon ook gewoon ¤10 geven. Of je had indruk willen maken op die iemand
Nee. Ik bedoel "hoe bedoel je dat ze er goed in zijn mensen zoveel mogelijk geld uit hun zakken te kloppen".quote:Op vrijdag 3 april 2015 17:42 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Ik bedoel dat ik op dat moment vond dat het een goed idee was om ¤50 te geven aan die mensen. En nee 'die iemand' wist daar niks van af. Het was niet zo amerikaans dat iedereen geld in een grote open bak gooide, maar gewoon netjes anoniem op zijn hollands.
Dat kan. Aan de andere kant: dat gebeurt niet vaak. Substantieel minder vaak dan boeken zoals de Bijbel ernaast zitten.quote:Op vrijdag 3 april 2015 16:49 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
maar wetenschappers daarentegen kunnen er wel naast zitten.
Er wordt over gezeurd omdat de indruk wordt gewekt dat er wordt geprobeerd zoveel mogelijk geld op te halen. Veel meer dan ze nodig hebben. En het vergaren van aardse rijkdommen staat nogal haaks op de leer die ze zelf zeggen te verkondigen.quote:Op vrijdag 3 april 2015 17:55 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
Nee. Ik bedoel "hoe bedoel je dat ze er goed in zijn mensen zoveel mogelijk geld uit hun zakken te kloppen".
Want het bedrag is vrijwillig. Je mag zelfs een euro geven.
Bovendien begrijp ik niet waarom daarover altijd wordt gezeurd. Allerlei stichtingen vragen ook donaties. De regering vraagt belasting. Zo heeft de kerk ook geld nodig om het gebouw te onderhouden.
Staat in een heilig boek, dus.quote:Op vrijdag 3 april 2015 16:50 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
En waarom denk jij dat het verzonnen is?
Ik weet niet. Heb Jozua nog niet bestudeerd.quote:Op vrijdag 3 april 2015 17:02 schreef sjoemie1985 het volgende:
volgens mij wordt in het verhaal over de val van jericho ook het woord yom gebruikt voor dag.
dus dan zou dat niet kloppen als yom duizend jaar betekend op dat moment.
want dat zou betekenen dat ze er wel heel lang over doen om rond die muur te lopen.
dus het zou wel gewoon dag moeten betekenen zowel in genesis als in dat verhaal, anders hadden ze in genesis wel andere woorden gebruikt.
Ik bedoel als er staat dat de aarde in 6 dagen is gemaakt, letterlijk, dat er staat in 6 dagen, dat het symbolisch kan zijn.quote:Op vrijdag 3 april 2015 16:53 schreef Szikha het volgende:
[..]
Er staat letterlijk dag in de bijbel ( Yom = een dag)
De bekendste verklaarder Rashi (met hem velen) zocht diepere betekenis in de bijbel tekst. Dus hij las de tekst en dacht "hmm nee hoor dit kan niet, de bijbel bedoeld iets anders, het heeft een diepere betekenis"
Dus Rashi dacht er staat dan wel letterlijk 'dag' "maar zo bedoelen ze het helemaal niet"
Hij leerde zijn studenten (en later ook anderen dus) dat het woordje 'dag' ook wel 1000 jaar kan beteken.
En om dit te bewijzen citeerde hij een stukje uit psalm 90
Bovendien leerde hij (en vele voor hem en velen na hem) dat de bijbel niet tot doel had uit te leggen hoe de schepping is gegaan.
Je kan je in allerlei bochten wringen om het maar niet te geloven en allerlei geheimzinnige dingen in lezen. Maar feit blijft dat er gewoon 'dag' staat, en geen jaar of jaren. En als je niet letterlijk wilt lezen dan kun je natuurlijk ook nog zo denken: (wat uiteraard nog stupid is)
[..]
Ik geloof wel dat God ervoor verantwoordelijk is, voor het leven, maar niet in 'wereldse' zes dagen. Want waarom zijn alle wetenschappers er allang uit dat het miljarden jaren moeten zijn geweest?quote:dat de bijbel niet tot doel had uit te leggen hoe de schepping is gegaan.
Een deel van de Christenen die de Bijbel nogal letterlijk lezen komen tot de conclusie dat de aarde in de orde van 6000-8000 jaar oud is, en niet 4,5 miljard jaar.quote:
Een goed doel oid is heel wat anders. Of als je wéét dat er goede dingen met je geld gedaan worden.quote:Op vrijdag 3 april 2015 13:05 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
Hoe bedoel je? Het is toch vrijwillige bijdrage? Je kon ook gewoon ¤10 geven. Of je had indruk willen maken op die iemand
Oh ja?quote:Op vrijdag 3 april 2015 18:36 schreef Eficaz het volgende:
[..]
Een goed doel oid is heel wat anders. Of als je wéét dat er goede dingen met je geld gedaan worden.
Nu gaat het om de nieuwe Mercedes en het nieuwe, nog te bouwen vrijstaande optrekje van de prediker...en de rest van zijn familie wil ook lux op vakantie.
Ik ben er ook jaren ingetrapt, en vele met mij. De 'ooit evangelischen'(zie google). Want in een traditionele kerken(die ik ken), doen ze niet zo idioot aan 'fondswerving', door op mensen hun emotie en gevoel in te spelen. Daar heeft een predikant gewoon een salaris van een CAO. En wordt er wat gegeven is het 'gewoon' belasting aftrekbaar omdat het geen cash betreft.
Dus het maakt niet denk ik niet uit, of iemand 10, 50, 100, of wat dan ook geeft, het gaat om het idee erachter dat mensen worden gemanipuleerd in evangelische kringen, Snap je?
En ik zeg niet dat iemand die niet onder een CAO valt meteen corrupt is, maar heb het wel zien gebeuren, lang en intensief.
quote:Op donderdag 2 april 2015 16:15 schreef Molurus het volgende:
Het hangt er natuurlijk maar vanaf wat je onder 'dag' verstaat.
Als 'dag' hier betekent: '1 rotatie van de aarde' dan zou dat natuurlijk wat vreemd zijn, als de aarde (nog) niet bestaat. Een object dat niet bestaat kan ook niet roteren.
(Nog los van alle kosmologische problemen die hierboven zijn genoemd.)
Natuurlijkquote:Op vrijdag 3 april 2015 18:46 schreef Hexxenbiest het volgende:
[..]
Oh ja?
Gelukkig gaat het er anders toe bij JG
De naam komt we wel erg bekend voor, als je zoals ik jaren in dat sfeertje zat ken je al die namen wel, ben je ook overal zo'n beetje geweest.quote:Op vrijdag 3 april 2015 11:21 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
ze zijn er best goed in. Ik heb een keer ¤50,- gegeven op zo'n evangelisch evenement terwijl ik atheist ben omdat ik gegrepen werd door de sfeer![]()
(ik was daar omdat ik meegevraagd was door iemand en ook wel om nou eens te zien wat ze nu echt doen op zo'n evenement, het heette 'New Wine' misschien ken je het )
Dit bedoel ik dus ook...quote:Op vrijdag 3 april 2015 18:01 schreef Tijn het volgende:
[..]
Er wordt over gezeurd omdat de indruk wordt gewekt dat er wordt geprobeerd zoveel mogelijk geld op te halen. En het vergaren van aardse rijkdommen staat nogal haaks op de leer die ze zelf zeggen te verkondigen.
Alle mogelijkheden worden aangegrepen om mensen zoveel mogelijk geld afhandig te maken in de naam van God, om hun eigen hebzuchtige verlangens te stillen.quote:Op vrijdag 3 april 2015 20:00 schreef ems. het volgende:
Ik werd opgeroepen om te betalen bij een begrafenis.
Google "jonge aarde" maar eens dan...quote:
Oh?quote:Op zaterdag 4 april 2015 01:02 schreef DO2 het volgende:
Er is een intelligentie die het menselijk verstand simpelweg te boven gaat.
Oh, jij denkt dat het verstand je hartje laat kloppen? Ok.quote:
Jij bent degene die over een "intelligentie" begint.quote:Op zaterdag 4 april 2015 01:08 schreef DO2 het volgende:
[..]
Oh, jij denkt dat het verstand je hartje laat kloppen? Ok.
Nu ja, ik moet een term gebruiken. Er is een onzichtbare impuls die het leven mogelijk maakt, mag ook. Vul maar in.quote:Op zaterdag 4 april 2015 01:09 schreef Tijn het volgende:
[..]
Jij bent degene die over een "intelligentie" begint.
Waarom zou er een "intelligentie die het menselijk verstand te boven gaat" zijn, terwijl je zelf ook zegt dat dat helemaal niet nodig is?
Er is een afwezigheid van geloof in een god, niet geloof in geen god.quote:Op zaterdag 4 april 2015 01:02 schreef DO2 het volgende:
Het zijn allemaal geloven. Geloof in geen God staat feitelijk gelijk aan het geloof in een God. Het is niets meer dan een overtuiging. Het verstand moet zich ergens in vastbijten. En alsof het iets uitmaakt. Dood ga je toch. Geen enkele overtuiging verandert daar iets aan. Het grootste geloof is het geloof dat er iemand is, die het leven kan sturen. Er is niemand voor nodig om het hart te laten kloppen en te ademen en het bloed te laten stromen. Zelfs het denken heeft niemand nodig. Het leven redt zich prima zonder overtuigingen. Er is een intelligentie die het menselijk verstand simpelweg te boven gaat.
Er is uiteindelijk geen controle. God of geen God. Het leven is het om het even.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |