abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_149497530


[ Bericht 100% gewijzigd door ootjekatootje op 09-02-2015 01:19:10 ]
pi_149497569
Lastig verhaal, dat er überhaupt bewijs is gevonden dat ze boven op de Mirador gestaan hebben, in die dagen ervoor al zoveel onzekerheden...

Geen kloppende tijdslijn met de getuigen, gewiste videobeelden, geen duidelijke plannen voor 1 april...

Het begint al dagen eerder, allemaal "vage" aanknopingspunten en tegenstrijdige getuigen.
pi_149497572
Gaat lekker hier met quoten, sorry :@
pi_149497593
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 01:11 schreef ootjekatootje het volgende:
en dan nog:

- massage - wanneer? Moeder Lisanne vertelde dit, dus voor laatste contactmoment met thuisfront
- lunch - met jongens? Onbevestigd toch dat dit zeker K&L waren
- ontbijt - met wie? Zit toch standaard bij gastgezin in? Zie boekingsmogelijkheden SATS site
- diner - met Myriam G.? Die hadden ze toch zonder afmelden ook een avond gemist?
- "Kris bracht een rugzakje na"
- "muggenolie gekocht" Kan ook eerder die week gedaan zijn
- "inkopen supermarktje" Kan ook eerder die week gedaan zijn
- taxiritten die zijn toch nergens bevestigd?
- ok, daarom; wanneer was dat precies?
- is onbevestigd, maar daarom interessant te weten wanneer, met wie en waar
- ik weet niet hoe het ontbijt daar werkt, heb je een korte beschrijving?
- ja klopt, "laten zitten met het eten" maar gold dat niet voor de dag van hun verdwijning; 1 april?
- nee; zaterdagmiddag (moe) aankomen en zondag is het meeste dicht in Panama, die muggenolie was nogal speciaal geloof ik. Moet bijna maandag late ochtend of vroege middag geweest zijn.
- dat doe je vaker, minstens eenmaal daags, op backpackreis.
- voor de 31e zou het zijn met die twee jongens en de bellende Leonardo M. toch?
- voor de 1e weten we het niet. Taxi, bus of lift?

Als ze de eerste dag met de taxi gingen en de tweede dag ook, denk ik dat het geen meiden zijn die de bus nemen. Ook niet vanwege de 83 dollar. Bus lijkt me niet het vervoermiddel voor het type reiziger als Kris en Lisanne.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_149497606
quote:
14s.gif Op maandag 9 februari 2015 01:05 schreef El_Matador het volgende:

[..]

Goeie vragen jackie.
Dat op die computer kijken is toch keimakkelijk na te gaan welke dag dat was, maar zelfs daar hebben we geen zekerheid over

• 31 maart - 9:00-13:10:
- check vrijwilligerswerk, gaat niet door
- vragen om "wat is er dan te doen?"
- op de computer kijken?
- op kaarten (aan de muur? een losse kaart) kijken?
- in de hangmat liggen en Hola F. zeggen?
- whatsappen, veel whatsappen/ander wifi-gebruik (Facebook, wat jij zegt; dingen opzoeken, communicatie met thuis)

en/of:
• 1 april - 9:00-10:30
- op de computer kijken?
- op kaarten (aan de muur? een losse kaart) kijken?
- in de hangmat liggen en Hola F. zeggen?
- whatsappen, veel whatsappen/ander wifi-gebruik (Facebook, dingen opzoeken, communicatie met thuis)

en dan nog:

- massage - wanneer?
- lunch - met jongens?
- ontbijt - met wie?
- diner - met Myriam G.?
- "Kris bracht een rugzakje na"
- "muggenolie gekocht"
- "inkopen supermarktje"
- taxiritten
Klopt als een bus.
Ik pieker me af en toe gek of de getuigen nou inde war waren met de dag, met de tijd of dat ze hele andere meiden hebben gexien. Of nog erger, er gesjoemeld is met de telefoon/camera.
Het is heel frustrerend dat we na 10 maanden nog steeds geen duidelijk beeld hebben over de dagen en tijd voor 13 uur mirador
pi_149497628
quote:
1s.gif Op zondag 8 februari 2015 23:38 schreef MidnightB00m het volgende:

[..]

Precies. En daarom zijn veel andere zaken ook überhaupt niet nader onderzocht (bijvoorbeeld telefoongegevens van voor 1 april), omdat er volgens de autoriteiten in Panama er geen aanleiding is voor een misdrijf.

Ik begrijp de autoriteiten steeds meer op dit gebied, maar vind het jammer dat er nu niet een aantal mogelijkheden defenitief uitgesloten kunnen worden.
Ik vind het nog steeds een twilight zone. "Er zijn geen sporen van misdrijf of ongeval op de gevonden botten, er is geen sprake van roof omdat er nog geld in de tas is aangetroffen etc. maar we houden wel alle opties open maar kunnen niet alles onderzoeken."
Had zo gehoopt dat er meer was gevonden tijdens de laatste zoektocht.

Als ik me vertrouwd genoeg voelde (qua omgeving en met de personen met wie ik ben) + op een avontuur uit ben, zou ik doorlopen en verder gaan verkennen (de niet-toeristische route nemen, paar mooie foto's maken en weer wat leuks/spannend te vertellen aan het thuisfront). Ik kan kinderlijk naïef/enthousiast zijn en mogelijke gevaren dan onderschatten.
Maar dat weet ik van mijzelf, dus zou vast terug zijn gaan lopen onder het mom van: nu is het wel weer leuk geweest, zullen we ergens wat eten/drinken? ;)

pi_149497654
Ja, precies jackie, het hele idee van excursies kwam toch pas op doordat ze het werk niet kregen.

Dus alle voorbereidingshandelingen daarvoor, moeten in de korte tijd tussen ~10:00 31 maart en 10:30 1 april gedaan zijn.

- Computer checken
- Tours boeken bij F (waarom niet voor Pianista??)
- In de map van het hostel kijken
- in de hangmat liggen en op de (muur)kaart kijken
- inkopen doen (supermarktje)
- inkopen doen (muggenolie?)
- opgeladen telefoons hebben
- opgeladen camera hebben
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_149497771
:)

[ Bericht 60% gewijzigd door vronie op 09-02-2015 01:47:59 ]
pi_149498046
quote:
14s.gif Op maandag 9 februari 2015 01:26 schreef El_Matador het volgende:
Ja, precies jackie, het hele idee van excursies kwam toch pas op doordat ze het werk niet kregen.

Dus alle voorbereidingshandelingen daarvoor, moeten in de korte tijd tussen ~10:00 31 maart en 10:30 1 april gedaan zijn.

- Computer checken
- Tours boeken bij F (waarom niet voor Pianista??)
- In de map van het hostel kijken
- in de hangmat liggen en op de (muur)kaart kijken
- inkopen doen (supermarktje)
- inkopen doen (muggenolie?)
- opgeladen telefoons hebben
- opgeladen camera hebben
Ik wil iets openen maar dat lukt niet 8)7
Heel veel muggenolie ingeslagen maar in de rugtas niets gevonden.

[ Bericht 0% gewijzigd door vronie op 09-02-2015 02:38:33 ]
pi_149499021


[ Bericht 100% gewijzigd door JustinCase op 09-02-2015 07:59:41 ]
pi_149499518
quote:
0s.gif Op zondag 8 februari 2015 21:18 schreef doorgaan het volgende:

[..]

mee eens.
b) misschien zie je door vocht in toestel wel niets.
Dus we kunnen dan wel aannemen dat ze zich niet meer hebben verplaatst tussen
de call van 1 april en 2 april 's morgens vroeg?
ik denk dat beide dames geen types waren om 's nachts buiten te slapen, zeker niet in een tropisch bos/jungle, en dat zonder enige fatsoenlijke uitrusting. Het koelt af. Je ziet weinig zonder maan. Zonder licht daar (in elk onverlicht bos trouwens) rondlopen is absoluut gekkenwerk en vragen om blessures.
Dan nog in dit geval de wilde dieren en vreemde (soms giftige) jungle vegetatie, en het weer (mist) en mogelijk verlies aan orientatie, plus reden tot 112 bellen (een van de twee geblesseerd?). Wellicht hadden ze toen nog wat water in een flesje, of uit een quebrada stroompje bijgetankt.

Water. Dak boven je hoofd. Veiligheid. Droog en warm blijven. Slapen. In die volgorde.
Hutje op of nabij de paddock lijkt mij dan iha. hier de beste keuze.

Jij ziet de dieren s' nachts niet, zij jou wel. Ze ruiken je. Weten als goede jagers precies waar en wanneer je klem zit. En hebben alle tijd van de wereld. Doen dat al duizenden jaren.

Zonder machete of mes? Ben je zeer sterk ih. nadeel. Kun je geen nachtverblijf maken van lianen of takken en/of predators van je af houden. Geen bladeren afsnijden om je kont mee af te vegen na het poepen. Geen bananen of vruchten afsnijden. Niks inkerven. Niks. En ook geen camera opensleutelen oid. wat ik hier voorbij zag komen, onzin!

En na dorst en gekte is het ergste nog wel (zie het uitstekende filmpje van Mata) "trench feet", giftige bijen, giftige slangen. Die gaan niet weg na 120 keer samen zingen "Kumba ya my Lord".

Op 8 april zijn de hoosbuien losgebarsten. Als ze toen weer rondliepen, zullen ze zeker een grot oid. gezocht hebben. Waar dan ook, om uit de regen/kou te komen. Dan kruip je tegen elkaar aan.
En moet je keuzes maken: laat je je gewonde makker achter, op zoek naar hulp? Of laat je elkaar niet in de steek en ga je samen dood (samen uit, samen nooit meer thuis).

Maar tussen 1 en 8/11 april, zit een lange tijd. Is al eerder opgemerkt. Wat deden ze in die dagen?

[ Bericht 1% gewijzigd door Poekje01 op 09-02-2015 09:07:09 ]
pi_149499937
quote:
0s.gif Op zondag 8 februari 2015 19:59 schreef jackie12 het volgende:

[..]

Allereerst zie ik nergens geschreven dat ze dat niet gedaan hebben maar los daarvan vind ik de vergelijking erg slecht.

Deze studenten gingen op woensdag lopen, raakten op vrijdag verdwaald en belden het alarmnummer en konden vertellen waar zij zaten (de ouders van deze studenten wisten dat dus ook!)
Omdat hun telefoons nagenoeg leeg waren (dat waren die van Kris en Lisanne niet!!) hebben ze zondag weer gebeld naar het noodnummer en zijn ze gered.

In het geval van Kris en Lisanne hebben ze geen contact gehad met het noodnummer en als zij tegen niemand hebben verteld dat zij de Pianista gingen doen dan zaten ze dus in de jungle, met een behoorlijke volle telefoon (Kris haar IPhone heeft op 11 april voor de katse viool nog een uur aangestaan) maar dan zullen ze niet even iets hebben geschreven?
No way.
Vergezochte verklaringen van accubesparing, per ongeluk gewist door Panamese prutsers of toevallig verloren gegaan door regenwater,die verklaringen gaan er bij mij niet in.
Waarom zou je iets moeten verklaren, als je niet eens weet of het wel uitzonderlijk is?
quote:
Ik ken wel mensen die toevallig ook de jungle van Panama niet uit kwamen en wel een boodschap achterlieten, maar ja das een film.


Wat me wel opviel van de studenten in Turkije is dat de 3 studenten er nog erg goed uitzagen na 4 dagen
Hoe dan ook, ik zie geen feitenmateriaal om te staven dat het zo uitzonderlijk is om geen afscheidsboodschap achter te laten. Dus dat het vrijwel altijd gedaan wordt. Wel 1 voorbeeld van het tegendeel. Geen precies gelijke situatie, uiteraard. Dat zijn eventuele voorvallen mèt afscheidsboodschap ook niet.
pi_149500558
quote:
1s.gif Op maandag 9 februari 2015 01:21 schreef jackie12 het volgende:

[..]

Klopt als een bus.
Ik pieker me af en toe gek of de getuigen nou inde war waren met de dag, met de tijd of dat ze hele andere meiden hebben gexien. Of nog erger, er gesjoemeld is met de telefoon/camera.
Het is heel frustrerend dat we na 10 maanden nog steeds geen duidelijk beeld hebben over de dagen en tijd voor 13 uur mirador
Inderdaad we blijven daar maar over piekeren en van gedachten wisselen maar er is gewoon niet uit te komen. Heel frustrerend.

Hopelijk komen er binnen niet al te lange tijd feiten naar buiten die duidelijkheid gaan brengen. Feiten die bij de ouders allang bekend zijn. Want ik denk dat zij heel wat meer weten dan wij en dat is uiteraard heel begrijpelijk. Ben ervan overtuigd dat er door de beide families nog naarstig wordt gezocht naar de ware toedracht.
pi_149502688
quote:
14s.gif Op maandag 9 februari 2015 01:26 schreef El_Matador het volgende:
- opgeladen telefoons hebben
De telefoons waren iets meer dan de helft opgeladen toen ze aan de trial begonnen. Dat vind ik nog steeds merkwaardig.

Als je ze in de nacht van 31 maart op 1 april de telefoons hebben opgeladen in hun hostel, moet er dan 's ochtends (voor het lopen van de trial) flink wat activiteiten op de telefoon hebben plaats gevonden om op zo'n percentage uit te komen.

En eens m.b.t. het piekeren over de getuigenverklaringen (en oude tijdlijn).
pi_149502977
Vannacht telefoon in oplader en 100% opgeladen. Mail gecheckt, fb bekeken en de headlines krant, via wifi. 3g stond hele morgen uit. Om 11 keek ik hoeveel batterij er over was. 56%. Gaat dus wel hard.
pi_149503021
quote:
1s.gif Op maandag 9 februari 2015 11:22 schreef MidnightB00m het volgende:

[..]

De telefoons waren iets meer dan de helft opgeladen toen ze aan de trial begonnen. Dat vind ik nog steeds merkwaardig.

Als je ze in de nacht van 31 maart op 1 april de telefoons hebben opgeladen in hun hostel, moet er dan 's ochtends (voor het lopen van de trial) flink wat activiteiten op de telefoon hebben plaats gevonden om op zo'n percentage uit te komen.

En eens m.b.t. het piekeren over de getuigenverklaringen (en oude tijdlijn).
Wellicht dat ie 's nachts niet opgeladen is. Ook de combinatie 'pleasant day hike' en pas tegen de middag vertrekken (waardoor je maar een halve dag hebt) is curieus.
Mss hebben ze pas op het laatste moment besloten om te gaan?
Make my day!
pi_149503373
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 11:31 schreef ToniB het volgende:
Vannacht telefoon in oplader en 100% opgeladen. Mail gecheckt, fb bekeken en de headlines krant, via wifi. 3g stond hele morgen uit. Om 11 keek ik hoeveel batterij er over was. 56%. Gaat dus wel hard.
Heb net als Lisanne een Samsung S3.
Vannacht ook opgeladen en is nu vol. Op het moment dat ie halfleeg is ga ik er niks meer mee doen.
Eens kijken hoe lang het duurt voordat ie leeg is.
Ik vermoed dat dat bij gewoon aan laten dagen gaat duren.

Na deze test ga ik eens kijken hoe lang het duurt voordat ie leeg is als ik mn telefoon aan en uit doe zoals in het schema.

(hoe leeg waren beiden telefoons precies?)
pi_149503495
Als ze om 10 of 10.30 vertrokken vanaf hostel dan vind ik dat niet te laat voor een hike van 3 tot 5 uur. 11 uur beginnen en om 16.00 weer terug bij pianista restaurant. Taxi naar hostel en om 17.00 uur terug in de hostel. Niks mis met die planning.
pi_149503645
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 11:45 schreef jackie12 het volgende:

[..]

Heb net als Lisanne een Samsung S3.
Vannacht ook opgeladen en is nu vol. Op het moment dat ie halfleeg is ga ik er niks meer mee doen.
Eens kijken hoe lang het duurt voordat ie leeg is.
Ik vermoed dat dat bij gewoon aan laten dagen gaat duren.

Na deze test ga ik eens kijken hoe lang het duurt voordat ie leeg is als ik mn telefoon aan en uit doe zoals in het schema.

(hoe leeg waren beiden telefoons precies?)
ik ook s3. Jou tel kan niet 100% vol zijn nu als je hem vanmorgen vroeg 7.30uur uit de oplader hebt gehaald.
pi_149504019
Is er bekend wat de plannen van K&L waren voor de donderdag en vrijdag?
pi_149504358
quote:
1s.gif Op maandag 9 februari 2015 11:49 schreef ToniB het volgende:
Als ze om 10 of 10.30 vertrokken vanaf hostel dan vind ik dat niet te laat voor een hike van 3 tot 5 uur. 11 uur beginnen en om 16.00 weer terug bij pianista restaurant. Taxi naar hostel en om 17.00 uur terug in de hostel. Niks mis met die planning.
Ja, dat weten wij nu achteraf.
Maar hoe en of wisten zij dan dat het een hike van 3 tot 5 uur was? Waar hebben ze die info vandaan kunnen halen?
Ze hebben informatie op het internet opgezocht. En daar staat dat het een dag wandelen is.
Make my day!
pi_149504409
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 11:45 schreef jackie12 het volgende:

[..]

Heb net als Lisanne een Samsung S3.
Vannacht ook opgeladen en is nu vol. Op het moment dat ie halfleeg is ga ik er niks meer mee doen.
Eens kijken hoe lang het duurt voordat ie leeg is.
Ik vermoed dat dat bij gewoon aan laten dagen gaat duren.

Na deze test ga ik eens kijken hoe lang het duurt voordat ie leeg is als ik mn telefoon aan en uit doe zoals in het schema.

(hoe leeg waren beiden telefoons precies?)
Ik weet niet of je dat goed kunt testen op een volledig ander toestel.

Je weet dat de batterijen gedurende de levensduur van de telefoon steeds slechter worden?
Mijn iphone ging vorig jaar nog makkelijk meerdere dagen mee zonder te laden. Nu moet ik bijna verplicht iedere dag opladen...en dat is een bekend probleem bij veel mobiele telefoon. Je kunt accu's dan ook vaak los kopen om te vervangen.
Make my day!
pi_149504490
pi_149504702
Wisten we maar exact de locaties en het doel van dit contact met het gsm-netwerk.
Denken jullie dat ouders toegang vragen en zullen krijgen tot telefoongegevens van voor 1 april?
Hier is heel wat voor nodig, zoals eerder aangegeven.
pi_149504806
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:23 schreef agter het volgende:

[..]

Ik weet niet of je dat goed kunt testen op een volledig ander toestel.

Je weet dat de batterijen gedurende de levensduur van de telefoon steeds slechter worden?
Mijn iphone ging vorig jaar nog makkelijk meerdere dagen mee zonder te laden. Nu moet ik bijna verplicht iedere dag opladen...en dat is een bekend probleem bij veel mobiele telefoon. Je kunt accu's dan ook vaak los kopen om te vervangen.
Klopt maar Lisanne haar Samsung S3 was op dat moment nieuwer dan mijn Samsung S3 op dit moment.
Ik denk dus dat de omstandigheid van haar telefoon destijds gunstiger is dan die van mij nu.
Dus checken onder minder gunstige omstandigheden.
pi_149504872
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:39 schreef jackie12 het volgende:

[..]

Klopt maar Lisanne haar Samsung S3 was op dat moment nieuwer dan mijn Samsung S3 op dit moment.
Ik denk dus dat de omstandigheid van haar telefoon destijds gunstiger is dan die van mij nu.
Dus checken onder minder gunstige omstandigheden.
Ah, zo. Ja, dat moet wel lukken al weten we niet hoeveel services ze op de achtergrond had draaien (die stroom kunnen vreten!).
Make my day!
  maandag 9 februari 2015 @ 12:49:33 #277
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_149505059
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:21 schreef agter het volgende:

[..]

Ja, dat weten wij nu achteraf.
Maar hoe en of wisten zij dan dat het een hike van 3 tot 5 uur was? Waar hebben ze die info vandaan kunnen halen?
Ze hebben informatie op het internet opgezocht. En daar staat dat het een dag wandelen is.
Ik heb een lijstje gemaakt van hoe lang wandelaars over El Pianista doen volgens verschillende sites. K & L kunnen deze ook gezien hebben:

Looptijden El Pianista

2 uur omlaag
http://www.boqueteguide.com/?p=11115

2:15 uur omhoog
http://www.hablayapanama.com/ecotourism/boquete/hiking/#pianista

2-3 uur omhoog
http://hike.equipment/hiking/boquete-panama/

4-5 uur totaal
http://www.wonderpanama.com/#!boquete/c211r

1,5-2 uur omhoog 1,5 uur omlaag
http://www.dreamindemon.c(...)ama-mountains.69140/

4 uur totaal ('slow pace')
https://www.lonelyplanet.(...)r-like-at-the-moment

3 uur omhoog
https://www.travelblog.or(...)ete/blog-696173.html

2-3 uur
http://www.tripadvisor.co(...)iriqui_Province.html
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
pi_149505067
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 11:31 schreef ToniB het volgende:
Vannacht telefoon in oplader en 100% opgeladen. Mail gecheckt, fb bekeken en de headlines krant, via wifi. 3g stond hele morgen uit. Om 11 keek ik hoeveel batterij er over was. 56%. Gaat dus wel hard.
Hoe laat was dat vanochtend? Gaat snel dan inderdaad, wat voor toestel heb je?
quote:
1s.gif Op maandag 9 februari 2015 11:32 schreef agter het volgende:

[..]

Wellicht dat ie 's nachts niet opgeladen is. Ook de combinatie 'pleasant day hike' en pas tegen de middag vertrekken (waardoor je maar een halve dag hebt) is curieus.
Mss hebben ze pas op het laatste moment besloten om te gaan?
Ja, precies! Dat heb ik zelf ook wel eens gedacht. Maar kan ook bijvoorbeeld zijn dat er in de nacht van 31 maart op 1 april x-gebeurtenis heeft plaatsgevonden en ze laat in de nacht in hostel zijn aangekomen. Enkele uurtjes slaap, toestel half opgeladen en toen spontaan inderdaad toch de trial gaan lopen.
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 11:45 schreef jackie12 het volgende:

[..]

Heb net als Lisanne een Samsung S3.
Vannacht ook opgeladen en is nu vol. Op het moment dat ie halfleeg is ga ik er niks meer mee doen.
Eens kijken hoe lang het duurt voordat ie leeg is.
Ik vermoed dat dat bij gewoon aan laten dagen gaat duren.

Na deze test ga ik eens kijken hoe lang het duurt voordat ie leeg is als ik mn telefoon aan en uit doe zoals in het schema.

(hoe leeg waren beiden telefoons precies?)
Ben benieuwd Jackie. Klopt inderdaad dat de levensduur van de batterij per gebruiker varieert, ook al komt merk en toestel overeen.

quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:35 schreef doorgaan het volgende:
Wisten we maar exact de locaties en het doel van dit contact met het gsm-netwerk.
Denken jullie dat ouders toegang vragen en zullen krijgen tot telefoongegevens van voor 1 april?
Hier is heel wat voor nodig, zoals eerder aangegeven.
Nee, ik denk het niet. Denk dat daar weer dat stukje bij komt kijken van "er is geen aanleiding om te denken dat het om een misdrijf zou kunnen gaan", dus wordt er geen toestemming gegeven om dit te onderzoeken. Zou inderdaad toch veel duidelijk maken.
pi_149505151
quote:
Een Japanse toeriste is in India verkracht door een man die zich voordeed als een gids. Dat melden media in het land maandag.

Het is niet de eerste keer dat een toeriste het slachtoffer wordt van seksueel misbruik.

De 20-jarige toeriste huurde de jonge gids in om haar rond te leiden door de stad Jaipur. De man gaf haar echter eten met drugs erin en verkrachtte haar.

Vorige maand werd een bende opgerold, die een Japanse een maand lang zou hebben vastgehouden en misbruikt. De bendeleden deden zich eveneens voor als gidsen en vergrepen zich vermoedelijk ook aan andere vrouwen die alleen reisden.
Zie: http://www.nu.nl/buitenla(...)kracht-in-india.html
pi_149505214
quote:
1s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:41 schreef agter het volgende:

[..]

Ah, zo. Ja, dat moet wel lukken al weten we niet hoeveel services ze op de achtergrond had draaien (die stroom kunnen vreten!).
Als de internetverbinding uit staat (en WiFi ook), gaat een batterij meteen een stuk langer mee. Ik ken iemand met een S3, die het zo 6 dagen wist uit te zingen. Heb niet gevraagd of die 'm 's nachts uit zette, maar die nachten waren nogal kort. Deed er nog wat dingetjes mee ook: af en toe muziek en wat foto's maken.
pi_149505295
quote:
2s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:49 schreef Domnivoor het volgende:

[..]

Ik heb een lijstje gemaakt van hoe lang wandelaars over El Pianista doen volgens verschillende sites. K & L kunnen deze ook gezien hebben:

Looptijden El Pianista

2 uur omlaag
http://www.boqueteguide.com/?p=11115

2:15 uur omhoog
http://www.hablayapanama.com/ecotourism/boquete/hiking/#pianista

2-3 uur omhoog
http://hike.equipment/hiking/boquete-panama/

4-5 uur totaal
http://www.wonderpanama.com/#!boquete/c211r

1,5-2 uur omhoog 1,5 uur omlaag
http://www.dreamindemon.c(...)ama-mountains.69140/

4 uur totaal ('slow pace')
https://www.lonelyplanet.(...)r-like-at-the-moment

3 uur omhoog
https://www.travelblog.or(...)ete/blog-696173.html

2-3 uur
http://www.tripadvisor.co(...)iriqui_Province.html
Mooi bij elkaar gezet Domnivoor.
Natuurlijk ben ik t meest kritisch over de anderhalf tot 2 uur naar boven.
Vind de verschillen die aangegeven zijn ook erg groot.

Heel belangrijk punt om dit ter plaatse te checken,of na te vragen aan jouw Baru of aan Edwin.
pi_149505380
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:54 schreef JustinCase het volgende:

[..]

Kan toch op een andere site gestaan hebben?

[..]

[..]

[..]

Als de internetverbinding uit staat (en WiFi ook), gaat een batterij meteen een stuk langer mee. Ik ken iemand met een S3, die het zo 6 dagen wist uit te zingen. Heb niet gevraagd of die 'm 's nachts uit zette, maar die nachten waren nogal kort. Deed er nog wat dingetjes mee ook: af en toe muziek en wat foto's maken.
Ja, natuurlijk kunnen er andere dingen op andere sites gestaan hebben. :) We weten gewoon niet welke info ze hadden. Als je uitgaat van max 5 uur wandelen is rond 11.00 uur vertrekken logisch. Als je uitgaat van een volle dag lopen, dan niet. Dan haal je het nooit voor donker.

Wat betreft de batterij:
Locatievoorziening / GPS is ook zo'n stroomvreter. Die moet je bewust uitzetten. Email pushen is er ook zo een. En zo zullen er wel meer zijn.
Make my day!
pi_149505420
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:56 schreef jackie12 het volgende:

[..]

Mooi bij elkaar gezet Domnivoor.
Natuurlijk ben ik t meest kritisch over de anderhalf tot 2 uur naar boven.
Vind de verschillen die aangegeven zijn ook erg groot.

Heel belangrijk punt om dit ter plaatse te checken,of na te vragen aan jouw Baru of aan Edwin.
Dat zal dan ook met de conditie van het pad te maken hebben: Wel of geen regenval gehad, modder of droog.
Overigens is de eerste link van na de verdwijning? Dan kunnen ze die niet gelezen hebben (of ik kijk weer te snel).
Make my day!
pi_149505512
quote:
Dank je voor posten! Bizar nieuwsbericht. Echter is India natuurlijk een heel ander land dan Panama.
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:26 schreef ToniB het volgende:
[ afbeelding ]
Thanks! Deze afbeelding had ik nog niet eerder gezien.

En mooi overzicht van Domnivoor.
pi_149505518
Even een stapje terug:
- we hebben dus niets aan de foto op AFK van de ingang vd Pianista

- Jackie, de finca van F. ligt dus op dat stuk tussen rio Velorio-Romero-Culebra. Dat is idd heel ver lopen vanaf Boquete. De kajakkers beschrijven hun verbazing dat er in dat deel vee wordt gehouden: I had expected that 2 hours or so from the road, there would be no more agriculture of any sort and was hoping for virgin rainforest. Instead, there was a cattle farm at the end of the trail, along the Changuinola river. Along the way, however, the trail crossed through virgin forest for about 3 hours. De kajakkers kwamen vanuit het noorden.
Hoe F. naar zijn vee gaat, weet ik niet, misschien vanuit het zuiden, misschien vanuit het noorden (deels met de auto), of allebei. Dat het om een groot stuk land gaat, moge duidelijk zijn. Kennelijk worden er excursies gehouden naar zijn veehouderij of worden daar stops gehouden tijdens hikes. (Bron: ***)
  maandag 9 februari 2015 @ 13:03:30 #286
430543 Domnivoor
Ceterum censeo...
pi_149505540
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:59 schreef agter het volgende:

[..]

Dat zal dan ook met de conditie van het pad te maken hebben: Wel of geen regenval gehad, modder of droog.
Overigens is de eerste link van na de verdwijning? Dan kunnen ze die niet gelezen hebben (of ik kijk weer te snel).
Ik heb niet van alle 8 gecheckt of die er voor de verdwijning al waren, sommige in elk geval wel.
Op woensdag 10 september 2025 schreef ChocoFan het volgende:
Jij en domni nog een setje? volgens mij wel *;
pi_149505603
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 13:03 schreef Domnivoor het volgende:

[..]

Ik heb niet van alle 8 gecheckt of die er voor de verdwijning al waren, sommige in elk geval wel.
Klopt hoor! :D
Make my day!
pi_149505654
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:21 schreef agter het volgende:
Ja, dat weten wij nu achteraf.
Maar hoe en of wisten zij dan dat het een hike van 3 tot 5 uur was? Waar hebben ze die info vandaan kunnen halen?
Ze hebben informatie op het internet opgezocht. En daar staat dat het een dag wandelen is.
In de informatiemap van de taalschool zou o.a. ook El Pianista aangeraden worden. Maar hoe die daar vermeld wordt weet ik niet. Pedro raadt hen op een bep. moment af de Pianista nog te lopen...misschien heeft hij dit uitgelegd.
pi_149506065
Als tout Boquete bekend is met de mogelijkheid van p.o. doorlopen na de Mirador en verwalen, lijkt het me stug dat er niemand is geweest die heeft gezegd (bijv. iemand die ze options heeft gegeven):
"Let op, kijk uit, op het punt waar je bij helder weer als je hoog genoeg beide oceanen kunt zien je je kont niet keren kunt, moet je dezelfde weg weer terug naar Boquete. Je kunt nog wel een eindje doorlopen, maar je moet altijd dezelfde we weer terug".
Het lijkt me ook stug dat alleen het stukje van Lonely Planet als info is gezien.
Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)
pi_149506105
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:21 schreef agter het volgende:
Ja, dat weten wij nu achteraf.
Maar hoe en of wisten zij dan dat het een hike van 3 tot 5 uur was? Waar hebben ze die info vandaan kunnen halen?
Ze hebben informatie op het internet opgezocht. En daar staat dat het een dag wandelen is.
Handig lijstje!
Hablaya site hebben ze denk ik niet gezien en beseft. Maar met de barman ook gepraat en Pedro.
De ouders zouden dit precies moeten weten: welke sites wel/niet bezocht. Maar geen extra truitjes voor zover we weten en eten (al is de info daarover vaag - gezien de gewiste supermarkt video - geen kassabonnetje ergens?)
pi_149506217
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 13:02 schreef RapaNui het volgende:
Even een stapje terug:
- we hebben dus niets aan de foto op AFK van de ingang vd Pianista

- Jackie, de finca van F. ligt dus op dat stuk tussen rio Velorio-Romero-Culebra. Dat is idd heel ver lopen vanaf Boquete. De kajakkers beschrijven hun verbazing dat er in dat deel vee wordt gehouden: I had expected that 2 hours or so from the road, there would be no more agriculture of any sort and was hoping for virgin rainforest. Instead, there was a cattle farm at the end of the trail, along the Changuinola river. Along the way, however, the trail crossed through virgin forest for about 3 hours. De kajakkers kwamen vanuit het noorden.
Hoe F. naar zijn vee gaat, weet ik niet, misschien vanuit het zuiden, misschien vanuit het noorden (deels met de auto), of allebei. Dat het om een groot stuk land gaat, moge duidelijk zijn. Kennelijk worden er excursies gehouden naar zijn veehouderij of worden daar stops gehouden tijdens hikes. (Bron: ***)
Ik weet niet waar Feliciano zijn finca en koeien zijn. Mijn vermoeden is dat die ergens in de buurt bij de 2e of 3e kabelbrug ligt.
Op Henry zijn FB herkende iemand de 1e? kabelbrug.

Als die wel bij de 4e kabelbrug ligt dan denk ik dat ie eerst met de auto 100 km vanaf Boquete naar Norteno gaat en vervolgens te voet verder

Jij hebt het over Velorio-Romero-Culebra.
Kun je aangeven op een kaartje welk gebied je precies bedoelt?
pi_149506234
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 13:02 schreef RapaNui het volgende:
Even een stapje terug:
- we hebben dus niets aan de foto op AFK van de ingang vd Pianista

- Jackie, de finca van F. ligt dus op dat stuk tussen rio Velorio-Romero-Culebra. Dat is idd heel ver lopen vanaf Boquete. De kajakkers beschrijven hun verbazing dat er in dat deel vee wordt gehouden: I had expected that 2 hours or so from the road, there would be no more agriculture of any sort and was hoping for virgin rainforest. Instead, there was a cattle farm at the end of the trail, along the Changuinola river. Along the way, however, the trail crossed through virgin forest for about 3 hours. De kajakkers kwamen vanuit het noorden.
Hoe F. naar zijn vee gaat, weet ik niet, misschien vanuit het zuiden, misschien vanuit het noorden (deels met de auto), of allebei. Dat het om een groot stuk land gaat, moge duidelijk zijn. Kennelijk worden er excursies gehouden naar zijn veehouderij of worden daar stops gehouden tijdens hikes. (Bron: ***)
Je moet er idd heel wat voor over hebben om je vee te bereiken en ook om je vee (en of melk) op een bepaalde plaats te krijgen.
Evenzogoed geldt dat voor de finca's; hout is ter plekke wel te vinden, maar al het andere materiaal zal toch te voet of per boot verplaatst moeten worden.
Ik vind het wel moeilijk voor te stellen dat je met elke zak spijkers de Mirador over moet (om maar een voorbeeld te noemen).
Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)
pi_149506320
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:54 schreef JustinCase het volgende:

[..]

Als de internetverbinding uit staat (en WiFi ook), gaat een batterij meteen een stuk langer mee. Ik ken iemand met een S3, die het zo 6 dagen wist uit te zingen. Heb niet gevraagd of die 'm 's nachts uit zette, maar die nachten waren nogal kort. Deed er nog wat dingetjes mee ook: af en toe muziek en wat foto's maken.
Een vaak genoemd argument is dat de meiden ontzettend zuinig waren met de accu van hun telefoons wat verklaart dat ze zo weinig 112 hebben gebeld en sommigen zeggen zelfs dat dat verklaart waarom ze geen bericht hebben gemaakt.
Zodra mn telefoon op 50% staat doe ik mn WIFI uit en kijk dan hoe snel/langzaam mn telefoon dan leeg loopt.
pi_149506416
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 13:29 schreef jackie12 het volgende:

[..]

Een vaak genoemd argument is dat de meiden ontzettend zuinig waren met de accu van hun telefoons wat verklaart dat ze zo weinig 112 hebben gebeld en sommigen zeggen zelfs dat dat verklaart waarom ze geen bericht hebben gemaakt.
Zodra mn telefoon op 50% staat doe ik mn WIFI uit en kijk dan hoe snel/langzaam mn telefoon dan leeg loopt.
Bij mijn Samsung Galaxy S2 gaat het erg snel.
pi_149506518
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 12:58 schreef agter het volgende:

[..]

Ja, natuurlijk kunnen er andere dingen op andere sites gestaan hebben. :) We weten gewoon niet welke info ze hadden. Als je uitgaat van max 5 uur wandelen is rond 11.00 uur vertrekken logisch. Als je uitgaat van een volle dag lopen, dan niet. Dan haal je het nooit voor donker.
Nee, we weten het niet. Maar dat je zoiets weet, als je in Boquete bent en trips plant, vind ik niet vreemd.
quote:
Wat betreft de batterij:
Locatievoorziening / GPS is ook zo'n stroomvreter. Die moet je bewust uitzetten. Email pushen is er ook zo een. En zo zullen er wel meer zijn.
GPS vreet stroom, maar alleen als die door een app ingeschakeld wordt. Gebruik je die apps niet, en ook geen geo-locatie bij foto´s, dan maakt het niet uit of GPS aan of uit staat. Moeizaam zendmast-contact schijnt er ook in te hakken. Uit de 2e hand: in een paar uur leeg, door telefoon in metalen kluisje (sportschool). En iemand anders viel het op dat hij lang niet zo vaak hoefde te laden nadat er een zendmast in z'n buurt geplaatst was. Het zendvermogen van de telefoon wordt aangepast. De zendmast geeft daar info over (feedback dus).
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 13:02 schreef MidnightB00m het volgende:

[..]

Dank je voor posten! Bizar nieuwsbericht. Echter is India natuurlijk een heel ander land dan Panama.
En waanzinnig groot en divers. Nou ja, het gaat bij zulke berichten natuurlijk om de grootte van de totale grootte van toerisme met individueel werkende gidsen(*), want zo'n nieuwtje komt hier terecht, ongeacht waar het gebeurt.

(*) m.u.v. tochten waar de natuur het onmogelijk maakt.
pi_149506532
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 13:20 schreef Lutalo het volgende:
Als tout Boquete bekend is met de mogelijkheid van p.o. doorlopen na de Mirador en verwalen, lijkt het me stug dat er niemand is geweest die heeft gezegd (bijv. iemand die ze options heeft gegeven):
"Let op, kijk uit, op het punt waar je bij helder weer als je hoog genoeg beide oceanen kunt zien je je kont niet keren kunt, moet je dezelfde weg weer terug naar Boquete. Je kunt nog wel een eindje doorlopen, maar je moet altijd dezelfde we weer terug".
Het lijkt me ook stug dat alleen het stukje van Lonely Planet als info is gezien.
Als ook maar iemand heeft gezegd dat een klein stukje doorlopen een leuk klein watervalletjes is,
dan zit je eigenlijk al in de problemen. Een klein stukje is altijd meer en je moet weer terug. Een gezwikte enkel kan dan al voor problemen zorgen. Dat ze in een andere mindset waren, heeft er m.i. zeer mee te maken. De teleurstelling te boven komen en er een leuke dag van maken, ondanks evt. moeheid/slapte.
pi_149506603
quote:
14s.gif Op maandag 9 februari 2015 01:26 schreef El_Matador het volgende:
Ja, precies jackie, het hele idee van excursies kwam toch pas op doordat ze het werk niet kregen.

Dus alle voorbereidingshandelingen daarvoor, moeten in de korte tijd tussen ~10:00 31 maart en 10:30 1 april gedaan zijn.

- Computer checken
- Tours boeken bij F (waarom niet voor Pianista??)
- In de map van het hostel kijken
- in de hangmat liggen en op de (muur)kaart kijken
- inkopen doen (supermarktje)
- inkopen doen (muggenolie?)
- opgeladen telefoons hebben
- opgeladen camera hebben
Het heeft er voor mij alle schijn van dat nadat hun vrijwilligerswerk niet door ging zij op de Pianista zijn gewezen.

Is dit al op 31 maart geweest en zo ja door wie?

Is dit op 1 april geweest zo ja door wie?

En idd wanneer deden ze dan al jouw genoemde dingen??
pi_149506632
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 02:30 schreef vronie het volgende:

[..]

Ik wil iets openen maar dat lukt niet 8)7
Heel veel muggenolie ingeslagen maar in de rugtas niets gevonden.
Waar haal je vandaan dat ze veel muggenolie hebben ingeslagen?
Staat er ook bij waar en wanneer?
(het stukje in de Op ken ik)
pi_149506654
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 13:38 schreef doorgaan het volgende:

[..]

Als ook maar iemand heeft gezegd dat een klein stukje doorlopen een leuk klein watervalletjes is,
dan zit je eigenlijk al in de problemen. Een klein stukje is altijd meer en je moet weer terug. Een gezwikte enkel kan dan al voor problemen zorgen. Dat ze in een andere mindset waren, heeft er m.i. zeer mee te maken. De teleurstelling te boven komen en er een leuke dag van maken, ondanks evt. moeheid/slapte.
Je zit dan in de problemen om de verzwikte enkel en hoe verder doorlopen hoe verder terug, maar het feit blijft (als het gezegd is) JE MOET ALTIJD DEZELFDE WEG TERUG.
Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)
pi_149506680
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2015 13:29 schreef jackie12 het volgende:
Een vaak genoemd argument is dat de meiden ontzettend zuinig waren met de accu van hun telefoons wat verklaart dat ze zo weinig 112 hebben gebeld en sommigen zeggen zelfs dat dat verklaart waarom ze geen bericht hebben gemaakt.
Zodra mn telefoon op 50% staat doe ik mn WIFI uit en kijk dan hoe snel/langzaam mn telefoon dan leeg loopt.
Ja, ben zelf nog steeds verbaasd dat ze niet 's nachts op 1 april nog een keer 112 hebben gebeld. Kan me niet voorstellen dat ze veel geslapen hebben.
Maar wel heel vroeg, zouden ze dan eerst nog een berg opgeklauterd zijn met het idee dan wel bereik te krijgen??
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')