Precies mijn ervaring.quote:Op woensdag 28 januari 2015 02:13 schreef k_man het volgende:
Ik vind het al van de gekke dat een werkgever überhaupt verlangt dat dergelijke kosten door de medewerker worden voorgeschoten. Ik zou daar nooit in meegaan. Ja, ik schiet ook geregeld iets voor, maar dan hebben we het over dingen in de orde van grootte van parkeerkaartjes. No way dat ik kosten ga voorschieten voor hotels, vliegtickets, seminars, etc.
Je zou verwachten dat bij een bedrijf als dat waar TS werkt - waar consultants kennelijk geregeld in het buitenland moeten verblijven - er iemand binnen het bedrijf belast is met het regelen van dienstreizen. Die zorgt dat de vluchten en hotels geboekt worden, de transfers geregeld, de kosten gedekt, etc. Daar zou je als werknemer geen omkijken naar moeten hebben, laat staan dat je moet soebatten om je geld.
Ik zou persoonlijk verwachten dat er gewoon een company credit kaart is, en we die kunnen gebruiken. Dat is nu niet het geval.quote:Op woensdag 28 januari 2015 02:13 schreef k_man het volgende:
Ik vind het al van de gekke dat een werkgever überhaupt verlangt dat dergelijke kosten door de medewerker worden voorgeschoten. Ik zou daar nooit in meegaan. Ja, ik schiet ook geregeld iets voor, maar dan hebben we het over dingen in de orde van grootte van parkeerkaartjes. No way dat ik kosten ga voorschieten voor hotels, vliegtickets, seminars, etc.
Je zou verwachten dat bij een bedrijf als dat waar TS werkt - waar consultants kennelijk geregeld in het buitenland moeten verblijven - er iemand binnen het bedrijf belast is met het regelen van dienstreizen. Die zorgt dat de vluchten en hotels geboekt worden, de transfers geregeld, de kosten gedekt, etc. Daar zou je als werknemer geen omkijken naar moeten hebben, laat staan dat je moet soebatten om je geld.
Het is een Amerikaans consultancy bureau.quote:Op woensdag 28 januari 2015 08:00 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Precies mijn ervaring.
Ik vermoed dat TS bij een MKB-bedrijf werkt waarvan de DGA baalt dat TS en zijn collega's het binnenhalen van een opdrachten hebben verprutst (in zijn ogen) en dat nu afreageert op TS.
Ok, de chef NL(of EIMEA) reageert het nu op jullie af dus?quote:Op woensdag 28 januari 2015 09:29 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het is een Amerikaans consultancy bureau.
Nah, dit besluit komt uit zelfs uit Amerika.quote:Op woensdag 28 januari 2015 09:41 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Ok, de chef NL(of EMEA) reageert het nu op jullie af dus?
Het is mij onduidelijk waar dit bedrijf zit. Mocht het ingeschreven staan in Nederland heeft het zich te houden aan Nederlandse regelsquote:Op woensdag 28 januari 2015 09:42 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Nah, dit besluit komt uit zelfs uit Amerika.
Het zit niet in Nederland.quote:Op woensdag 28 januari 2015 10:06 schreef EigenwijzeMuffin het volgende:
Voor iemand die meer dan 2500 op zijn rekening heeft en het " er niet doorheen wil jagen aan het einde van de maand" kom je niet echt pienter over (no offence)
Je doet nu net of wij dat geld voor je terug moeten halen...quote:Op woensdag 28 januari 2015 11:11 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het zit niet in Nederland.
En ik heb het nergens over 'er niet door heen jagen' aan het eind van de maand. Dat zit wel in orde.
Ik zou graag gewoon de centen terug zien. That's all. Ik ben niet de enige, mijn collega's zitten in het zelfde schuitje (met nog grotere bedragen).
Dat ligt er maar net aan wat er afgesproken is. En als ik het zo lees is er niets formeel vastgelegd over deze kosten.quote:Op woensdag 28 januari 2015 16:54 schreef miro86 het volgende:
TS, ik zou afwachten tot je je tekenbonus niet meer hoeft in te leveren en daarna meteen weg gaan daar. Het is geen fatsoenlijk bedrijf als ze zo met hun werknemers omgaan. (Of je moet een extra riante bonus krijgen)
zonder het bedrijf te kennen ga ik op basis van de branche er van uit dat het een rattenbende is. Daar hoort dit gewoon bij.quote:Op woensdag 28 januari 2015 16:54 schreef miro86 het volgende:
TS, ik zou afwachten tot je je tekenbonus niet meer hoeft in te leveren en daarna meteen weg gaan daar. Het is geen fatsoenlijk bedrijf als ze zo met hun werknemers omgaan. (Of je moet een extra riante bonus krijgen)
Ik vermoed dat je deze terugbetaalde tekenbonus vervolgens wel weer mag aftrekken van je totaalinkomen dit jaar bij je belastingaangifte. Het netto/bruto verhaal maakt dan niet zo veel uit.quote:Op woensdag 28 januari 2015 01:28 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het grappige is dat als ik nu ontslag neem. Ik ook een gedeelte van mijn tekenbonus moet inleveren. (Staat wel in het contract..) het nadeel is wel dat ik de bruto tekenbonus moet inleveren. Terwijl ik hem netto natuurlijk kreeg.
Dat de klant niet wil betalen is voor risico van de baas. Je bent bij hem in dienst, niet bij de klant.quote:Op woensdag 28 januari 2015 00:49 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
In opdracht van de baas. Die zegt gewoon, vluchten, taxi en voedsel zijn af te trekken. (tot op bepaalde hoogtes maar dat trek je toch nooit)
Maar de klant wil nu niet betalen.
quote:Op woensdag 28 januari 2015 11:11 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het zit niet in Nederland.
Dit, dus als jij geen normale arbeidsovereenkomst hebt met een Nederlandse B.V/N.V. kunnen we je niet advies voorzien. Ik weet bijvoorbeeld dat een Amerikaanse monteur zelf gereedschap koopt, wat hij meeneemt naar het bedrijf. Vervolgens jatten collega;s het tijdens werktijd.quote:Op woensdag 28 januari 2015 11:20 schreef EJ403 het volgende:
En als het bedrijf niet in Nederland zit, kunnen wij moeilijk advies geven. Amerika en Engeland (tenslotte heb je het over ponden?) hebben andere regelgeving.
Dat kan jaren zijn, maar je kunt je nieuwe arbeidgever je tekenbonus voor je laten afkopen. Heb ik ook een keer gedaan.quote:Op woensdag 28 januari 2015 16:54 schreef miro86 het volgende:
TS, ik zou afwachten tot je je tekenbonus niet meer hoeft in te leveren en daarna meteen weg gaan daar. Het is geen fatsoenlijk bedrijf als ze zo met hun werknemers omgaan. (Of je moet een extra riante bonus krijgen)
Fijne werkgeverquote:Op woensdag 28 januari 2015 00:58 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Even in het kort, normaliter gaat het zo.
Wij doen een aanschaf. En hebben een bonnetje
Die sturen we naar de project manager van ons bedrijf
Die stuurt het door naar de des betreffende afdeling binnen ons bedrijf en naar de project manager van de klant
De project manager van de klant stuurt hem door naar hun afdeling en gaan de bonnetjes checken.
Dan krijgen we zo nu en dan mailtjes, wat is dit, wat is dat?
Dat is vaak al snel opgelost..
Alleen dan staat er nog een intern bedrag wat we nog moeten krijgen in een bepaald software system .. waar dus niks uitkomt. En we dus geen stuiver krijgen.
Klant wil niet betalen, want is ontevreden.
Werkgever zegt, wij zijn niet verantwoordelijk voor de kosten die onze werknemers maken. Het zijn allemaal kosten die de klant moet vergoeden. De klant vraagt ook immers, kom hier, met vliegtuig, boek hotel etc (onder bepaalde dag waardes..)
Nu is de klant meer in de richting van: "fuck you" en hebben niks betaald.
En nu?
Hahaquote:Op donderdag 29 januari 2015 14:10 schreef Accursius het volgende:
Sja het is natuurlijk makkelijk lullen als buitenstaander. Schakel de rechtsbijstand in! Stel hem in gebreken! Neem ontslag! Allemaal leuk en aardig maar ik acht de kans aanwezig dat TS bij een zeer gerenomeerd bedrijf werkt waar je niet 123 binnenkomt en waar je misschien ook helemaal niet wilt uitstappen (omdat het werk leuk is etc). Ik zou zelf een gesprek aangaan met de baas en het uitleggen. Misschien dat dit wel werkt. Mocht hij hierop geen antwoord geven zou je altijd nog een weekje kunnen wachten en het opnieuw aankaarten. Als het verlies is verwerkt van de client.
Dat bedoel ik nietquote:Op donderdag 29 januari 2015 14:15 schreef Accursius het volgende:
[..]
Mijn god, een m te weinig. Stop de persen!!!
Als je TS zijn posthistory bekijkt is te zien dat hij werkt bij eenquote:Op donderdag 29 januari 2015 14:16 schreef kikoooooo het volgende:
[..]
Dat bedoel ik niet
Een zeer gerenommeerd bedrijf waar je je eigen voorgeschoten geld niet terugkrijgt, omdat een opdracht is teruggetrokken
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat kan dus niet anders zijn dan 1 van de grote jongens zijn en ja die zijn zeer gewild en gerenommeerd.
quote:Op donderdag 29 januari 2015 14:18 schreef Accursius het volgende:
[..]
Als je TS zijn posthistory bekijkt is te zien dat hij werkt bij eenJa dat zal best allemaal. Gerenommeerd en dan je eigen centen niet krijgen. Ik noem dat een pauperbedrijf.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat kan dus niet anders zijn dan 1 van de grote jongens zijn en ja die zijn zeer gewild en gerenommeerd.
quote:Op donderdag 29 januari 2015 14:18 schreef Accursius het volgende:
[..]
Als je TS zijn posthistory bekijkt is te zien dat hij werkt bij eenDe grote jongens doen hier niet aan. Ze gaan juist heel goed om met hun werknemers. Het moet dus gaan om een "boutique" consultancy en daar heb je van alles en nog wat.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat kan dus niet anders zijn dan 1 van de grote jongens zijn en ja die zijn zeer gewild en gerenommeerd.2017: RGN BKK FCO LHR NRT LHR TLL LHR MIA BOG MIA JFK LHR LHR
2018: BCN SOF MLA IST ZAG DBV SPU ZAG SOF BOJ IST CGK JOG LOP DPS LBJ DPS SIN IST KBP BKK LPQ UTH KBP
2019: BCN LCY AGP SBZ KBP LPP SVL DOH JNB CPT DOH TFS
2020: ALC BIO LCY
Dat jouw werkgever het doet is prima, maar dat is gewoon niet gebruikelijk. Onkosten maken en dat achteraf terugkrijgen is gebruikelijk. Door eigen luiheid (2 of 3 maanden geen expenses) kan dat voor mij oplopen tot 10.000 euro, maar als ik ze invoer krijg ik ze direct terug. Binnen 5 dagen op mijn rekening. De grote uitgaven (hotel, vlucht etc) zijn allemaal pre-approved. Wat ze vervolgens de klant doorberekenen kan ik niet eens zien, speelt voor mij ook geen rol. Ik vind dat mijn baas van mij kan verwachten dat ik 1000 euro per week kan voorschieten, hoort bij veel reizen. Als ik gedisciplineerd werk ben ik het ook nooit meer dan een week kwijt.quote:Op woensdag 28 januari 2015 20:44 schreef Ivo1985 het volgende:
Ik zou mijn werkgever hard uitlachen als ik structureel reis en verblijfkosten vooruit zou moeten betalen.
Gelukkig ook nooit hoeven te doen. Bij de werkgever waarvoor ik in het verleden regelmatig niet thuis kon slapen was de planner van de afdeling ook verantwoordelijk voor het vooraf regelen van reis en verblijf. Betaling geschiedde zo veel mogelijk vooruit of op rekening van het bedrijf. Alle maaltijden, drankjes en versnaperingen inclusief tot op redelijke hoogte. Zover mij bekend ben ik altijd binnen die redelijke hoogte gebleven, nooit commentaar gehad.
Maaltijdkosten buiten het hotel moest wel worden voorgeschoten en af en toe moest ik ook wel wat klein materiaal of gereedschap aanschaffen. Declareren kon op 2 manieren: verrekening met het eerstvolgende maandsalaris of directe uitbetaling op verzoek van werknemer. Bij grotere bedragen (100 euro+) was het altijd mogelijk om een voorschot te ontvangen.
Hotels waren altijd prima
Het is voor mij onacceptabel dat een werkgever er vanuit gaat dat zijn werknemers genoeg financiële buffers hebben om dergelijke kosten vooruit te betalen.
De enige juiste stap lijkt mij om nogmaals de verantwoordelijke te verzoeken de declaraties binnen 14 dagen te laten verwerken. Wordt dit afgewezen, dan zoek je het een laag hoger in de organisatie. Wijst die je verzoek ook af, dan moet je rustig melden dat je dan jezelf genoodzaakt ziet om nooit meer iets uit eigen zak voor te schieten en eventueel verdere stappen te ondernemen.
Mijn ervaring is dat werkgevers die hun personeel bewust naaien dat niet eenmalig doen. Niet op je strepen blijven staan zorgt er voor dat ze vaker een loopje met je zullen nemen.
Denk ik ook, misschien een Europese startup van Amerikaanse moeder zelfs.quote:Op donderdag 29 januari 2015 14:23 schreef miro86 het volgende:
[..]
De grote jongens doen hier niet aan. Ze gaan juist heel goed om met hun werknemers. Het moet dus gaan om een "boutique" consultancy en daar heb je van alles en nog wat.
maar je was daar met collega's, wat doen die?quote:Op woensdag 28 januari 2015 01:15 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Dit is wel een beetje mijn laatste red middel. Maar heb wel het vage vermoeden dat ze wel frontaal de aanval zoeken mocht ik dit doen. Ik vind het ook ontzettend triest.
Precies. Wat ik zei dus; van die knulletje die met een stijve paal lopen omdat ze 'wel mooi bij bedrijf X werken'. Maar ondertussen wordt je aan alle kanten getild. Zie ook dat R&P topic van hemquote:Op donderdag 29 januari 2015 14:21 schreef kikoooooo het volgende:
[..]
Ja dat zal best allemaal. Gerenommeerd en dan je eigen centen niet krijgen. Ik noem dat een pauperbedrijf.
Dat is geen antwoord op de vraag. Is de consultant in dienst (arbeidsovereenkomst, vast salaris) van het bedrijf?quote:Op woensdag 28 januari 2015 00:59 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het betreft consultant onder een bedrijf.
SES / Welke studenten hebben dromen over consultancy / investment banking?quote:Op donderdag 29 januari 2015 14:55 schreef sanger het volgende:
Dat is geen antwoord op de vraag. Is de consultant in dienst (arbeidsovereenkomst, vast salaris) van het bedrijf?
Je gedrag op FOK! als baan zienquote:Op donderdag 29 januari 2015 16:09 schreef fathank het volgende:
Lol 1000 euro per week voorschieten en achteraf terugkrijgen.
Geef maar een creditcard van de zaak, krijg je eind van de maand een keurig stapeltje bonnetjes.
En ja, ik reis veel voor m'n werk. Ben trouwens geen 'consultant', zit in de bagger.
Neuh, maar TS is er nogal eentje met een historie. Zowel qua geestelijke gesteldheid als qua werkgeschiedenis.quote:Op donderdag 29 januari 2015 15:22 schreef crashbangboom het volgende:
Zijn jullie soms de collega's van TS dat jullie zo fijntjes zijn gangen nagaan?
Och gut, heeft ie je in de bek gepiest?quote:Op donderdag 29 januari 2015 16:31 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Neuh, maar TS is er nogal eentje met een historie. Zowel qua geestelijke gesteldheid als qua werkgeschiedenis.
Totaal niet. Maar met name de topics over werk tonen wel aan dat dit niet de meegaande werkgever is die nu even per ongeluk een fout standpunt inneemt. De R&P topics hebben hier dan weer bijzonder weinig mee van doen.quote:Op donderdag 29 januari 2015 16:40 schreef crashbangboom het volgende:
[..]
Och gut, heeft ie je in de bek gepiest?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |