Je hebt gelijk. Aangezien God niet bestaat is er in wezen geen verschil tussen het communisme en het katholicisme.quote:Op zondag 25 januari 2015 17:56 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Jammer dat je er zo moe van wordt. Ik vind het wel een goede vergelijking.
Wat een flauwekul, overigens is er in de filosofie recent soort van bewezen dat God wel degelijk bestaat, interessant dus.quote:Op zondag 25 januari 2015 17:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. Aangezien God niet bestaat is er in wezen geen verschil tussen het communisme en het katholicisme.
Een bindende factor is alleen van belang voor degene die daar profijt van hebben.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
Laten we wel zijn, eeuwenlang was religie in Nederland de bindende factor. Dat daar ook nadelen aan kleefden, wordt niet betwist. Niemand die terug wil naar het claustrofobische katholicisme of protestantisme t.t.v. de verzuiling.
Maar wat voor 'bindende factor' heeft de Nederlandse samenleving ervoor in de plaats gekregen? Ik zie er geen.
Het Koningshuis? Nederlands Elftal? RTL Boulevard?quote:Op zondag 25 januari 2015 18:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
Laten we wel zijn, eeuwenlang was religie in Nederland de bindende factor. Dat daar ook nadelen aan kleefden, wordt niet betwist. Niemand die terug wil naar het claustrofobische katholicisme of protestantisme t.t.v. de verzuiling.
Maar wat voor 'bindende factor' heeft de Nederlandse samenleving ervoor in de plaats gekregen? Ik zie er geen.
Conform Handelingen 4,32-35 is het ideaal van communaal delen heel christelijk, inderdaad.quote:Op zondag 25 januari 2015 17:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. Aangezien God niet bestaat is er in wezen geen verschil tussen het communisme en het katholicisme.
Nee, dat is totaal niet interessant. Alleen een peer-reviewd natuurkundig onderzoek dat God aantoont is interessant.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:00 schreef DeParo het volgende:
[..]
Wat een flauwekul, overigens is er in de filosofie recent soort van bewezen dat God wel degelijk bestaat, interessant dus.
Daar gaan we een oorlog niet mee winnen. Ook niet met Zwarte Piet, overigens.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:01 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Het Koningshuis? Nederlands Elftal? RTL Boulevard?
We zouden de oorlog ook nooit kunnen winnen, alle wapens die 'we' hebben verkopen 'we'.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Daar gaan we een oorlog niet mee winnen. Ook niet met Zwarte Piet, overigens.
Juist. Vandaar dat men ooit het idee van de verzorgingsstaat invoerde, omdat alle mensen daar profijt van konden hebben mochten zij het nodig hebben.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Een bindende factor is alleen van belang voor degene die daar profijt van hebben.
Je probeert een soort ideologie aan "de atheist" toe te kennen terwijl die helemaal niet bestaat.quote:
Is God alleen maar handig om kanonnenvlees mee te verzamelen?quote:Op zondag 25 januari 2015 18:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Daar gaan we een oorlog niet mee winnen. Ook niet met Zwarte Piet, overigens.
Onzin, dat is juist interessant, en haha kom op zeg als God een bovennatuurlijke supermacht is hoe denk jij dan met natuurkundige bewijzen God te kunnen bewijzen? Dat is een soort van contradictie op zichzelf want daarmee zou jij je bijna superieur aan God proberen te verklaren wat dus niet kan. De filosofie daarentegen begeeft zich binnen het Morele en Geestelijke kader en kan dus de verbanden die er al zijn blootleggen zonder een bovenstaande fout te maken.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:02 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, dat is totaal niet interessant. Alleen een peer-reviewd natuurkundig onderzoek dat God aantoont is interessant.
Dat is een socialistisch idee. Geen religieus. De religieuzen boden hulp om zieltjes mee te winnen. Socialisten geven hulp omdat ze menen dat iedereen daar recht op heeft.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:03 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Juist. Vandaar dat men ooit het idee van de verzorgingsstaat invoerde, omdat alle mensen daar profijt van konden hebben mochten zij het nodig hebben.
Als God niet te bewijzen is met natuurkundige bewijzen dan heeft hij dus geen invloed op ons universum en boeit het niet of hij wel of niet bestaat.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:03 schreef DeParo het volgende:
[..]
Onzin, dat is juist interessant, en haha kom op zeg als God een bovennatuurlijke supermacht is hoe denk jij dan met natuurkundige bewijzen God te kunnen bewijzen? Dat is een soort van contradictie op zichzelf want daarmee zou jij je bijna superieur aan God proberen te verklaren wat dus niet kan. De filosofie daarentegen begeeft zich binnen het Morele en Geestelijke kader en kan dus de verbanden die er al zijn blootleggen zonder een bovenstaande fout te maken.
Ik bedoel dit niet letterlijk. Ik bedoel: is het niet heel vreemd dat 'de Nederlander' wel op de been te brengen is voor Zwarte Piet, maar niet voor de afbraak van de verzorgingsstaat?quote:Op zondag 25 januari 2015 18:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Is God alleen maar handig om kanonnenvlees mee te verzamelen?
Volgens mij is het juist dat ze wel geloven. Ze geloven heilig dat er geen god bestaat. Dat is wel iets anders dan 'ik geloof wel dat er iets is', of 'ik weet het niet', en daarom zou je het wel als een apart 'geloof' kunnen bestempelen, denk je niet?quote:Op zondag 25 januari 2015 18:03 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Je probeert een soort ideologie aan "de atheist" toe te kennen terwijl die helemaal niet bestaat.
Het enige waar atheïsten met elkaar in overeenkomen is dat ze niet geloven in een god.
Uit dit atheïsme kan je niks zeggen over hun individuele normen en waarden of gedachtes.
In die zin kan dat bij religies wel, aangezien gelovigen zich expres aan een bepaalde religie binden die bepaalde normen en waarden voorschrijven. Natuurlijk zullen sommige mensen het anders interpreteren dan anderen (je hebt extremisten en normale gelovigen die niet hetzelfde denken over alles) maar in grote lijnen wel.
Nou kan je weer reageren "ja maar atheïsten kan je ook in grote lijnen op elkaar gooien".
Nee want die eigenschappen komen niet voort uit hun niet-gelovigheid.
Niets meer dan een aanname. Liefdadigheid jegens de minderbedeelden wordt in zowel Oude als Nieuwe Testament reeds genoemd als voorwaarde voor een goddelijke samenleving.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is een socialistisch idee. Geen religieus. De religieuzen boden hulp om zieltjes mee te winnen. Socialisten geven hulp omdat ze menen dat iedereen daar recht op heeft.
quote:Op zondag 25 januari 2015 18:05 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Volgens mij is het juist dat ze wel geloven. Ze geloven heilig dat er geen god bestaat. Dat is wel iets anders dan 'ik geloof wel dat er iets is', of 'ik weet het niet', en daarom zou je het wel als een apart 'geloof' kunnen bestempelen, denk je niet?
En daar begint het weer.quote:Op zondag 25 januari 2015 17:46 schreef MouzurX het volgende:
Overigens haat ik trouwens de term "atheïst" want
1. We hebben toch ook geen term voor "niet in sinterklaas gelovende?"
en
2. Er zijn verschillende vormen atheïsten die op wikipedia wel staan omschreven, maar in de praktijk allemaal op 1 hoop worden gegooid.
Dat is het probleem van de gelovige, niet voor de niet-gelovige.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:03 schreef DeParo het volgende:
kom op zeg als God een bovennatuurlijke supermacht is hoe denk jij dan met natuurkundige bewijzen God te kunnen bewijzen?
Ik probeer weinig aan de Atheïst toe te kennen, ik stel dat ze iets overeenkomstig hebben, voor sommigen is het zelf belangrijker om te noemen dan bij andere die claimen dat te zijn, maar het is iets wat alle Atheïsten delen te zijn, en dat kan je niet ontkennen.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:03 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Je probeert een soort ideologie aan "de atheist" toe te kennen terwijl die helemaal niet bestaat.
Het enige waar atheïsten met elkaar in overeenkomen is dat ze niet geloven in een god.
Uit dit atheïsme kan je niks zeggen over hun individuele normen en waarden of gedachtes.
In die zin kan dat bij religies wel, aangezien gelovigen zich expres aan een bepaalde religie binden die bepaalde normen en waarden voorschrijven. Natuurlijk zullen sommige mensen het anders interpreteren dan anderen (je hebt extremisten en normale gelovigen die niet hetzelfde denken over alles) maar in grote lijnen wel.
Nou kan je weer reageren "ja maar atheïsten kan je ook in grote lijnen op elkaar gooien".
Nee want die eigenschappen komen niet voort uit hun niet-gelovigheid.
'De Nederlander' is meer bezig met zijn eigen straatje en eigen beleving dan zich te bekommeren om wat er met het land als geheel aan de hand is. (bijna) Niemand geeft een neuk om hoe het gaat met Nederland, iedereen geeft een neuk om hoe het gaat met hun plek in Nederland.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik bedoel dit niet letterlijk. Ik bedoel: is het niet heel vreemd dat 'de Nederlander' wel op de been te brengen is voor Zwarte Piet, maar niet voor de afbraak van de verzorgingsstaat?
Ja, dat bedoel ik dus...quote:Op zondag 25 januari 2015 18:09 schreef Baconbus het volgende:
[..]
'De Nederlander' is meer bezig met zijn eigen straatje en eigen beleving dan zich te bekommeren om wat er met het land als geheel aan de hand is. (bijna) Niemand geeft een neuk om hoe het gaat met Nederland, iedereen geeft een neuk om hoe het gaat met hun plek in Nederland.
Haha, integendeel, op basis van Geloof vinden Gelovigen al dat ze het hebben bewezen, zij die Atheïstisch claimen te zijn kunnen het slechts proberen door het empirische, dat wat ze zien het natuurkundige zoals je dat noemt, te raadplegen want dat is hun drijfveer, als ze zich op hetzelfde terrein gaan begeven als Gelovigen dan schieten ze weinig op en anders ook overigens maar ook al kijken ze nog zo lang naar het natuurkundige bijvoorbeeld dan ga jij nog niet bewijzen dat God niet bestaat en dat weet je zelf ook dus zo.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is het probleem van de gelovige, niet voor de niet-gelovige.
Nee dat denk ik niet.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:05 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Volgens mij is het juist dat ze wel geloven. Ze geloven heilig dat er geen god bestaat. Dat is wel iets anders dan 'ik geloof wel dat er iets is', of 'ik weet het niet', en daarom zou je het wel als een apart 'geloof' kunnen bestempelen, denk je niet?
Dat dacht ik niet. Ga eens in Polen kijken, daar geldt echt nog een bepaalde volksverbondenheid. Sowieso zie je dat nog het meest in Oost- en Zuid-Europese staten.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:11 schreef Baconbus het volgende:
[..]
En dat is overal in de wereld wel zo, toch?
Nee hoor. FF een kilo propaganda van de Telegraaf, en je hebt half Nederland aan je kant.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik bedoel dit niet letterlijk. Ik bedoel: is het niet heel vreemd dat 'de Nederlander' wel op de been te brengen is voor Zwarte Piet, maar niet voor de afbraak van de verzorgingsstaat?
Weer die discussie over of atheïsme betekent dat je simpelweg niet gelooft of dat je een statement maakt over dat god niet bestaat. En wel of niet zo'n statement maken geloof is of niet.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:09 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Je haat het. Sinterklaas. Duidelijk.
Als je geen stelling neemt ben je toch ook geen atheïst? Atheïsten zijn in mijn beleving juist degenen die zeker denken te weten, en dus stelling nemen dat er geen god is, en dat ook zo uitdragen. En als je iets zeker denkt te weten, dan geloof je, zou je denken.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee dat denk ik niet.
Ik ben niet gelovig opgevoed, dus ik hoef helemaal geen stelling in te nemen, niets te bewijzen. Voor mij was er nooit een God, alleen gelovigen die poep praten. En ik zeg alleen maar: "Jullie praten poep". Daar hoef ik niets voor te geloven, niets voor aan te nemen.
Natuurkunde is geen drijfveer. Je verwart wetenschap met wat jij ervaart van je geloof.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:11 schreef DeParo het volgende:
[..]
Haha, integendeel, op basis van Geloof vinden Gelovigen al dat ze het hebben bewezen, zij die Atheïstisch claimen te zijn kunnen het slechts proberen door het empirische, dat wat ze zien het natuurkundige zoals je dat noemt, te raadplegen want dat is hun drijfveer,
Gelovigen bemoeien zich ook met mij. Zo mag ik eigenlijk op zondag nog steeds geen boodschappen doen.quote:als ze zich op hetzelfde terrein gaan begeven als Gelovigen dan schieten ze weinig op en anders ook overigens maar ook al kijken ze nog zo lang naar het natuurkundige bijvoorbeeld dan ga jij nog niet bewijzen dat God niet bestaat en dat weet je zelf ook dus zo.
Dat is goed om te horen. Is daar dan ook een bindende factor waar je het eerder over had, die dat zo maakt? En zo ja, zou dat dan ook het geloof zijn?quote:Op zondag 25 januari 2015 18:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat dacht ik niet. Ga eens in Polen kijken, daar geldt echt nog een bepaalde volksverbondenheid. Sowieso zie je dat nog het meest in Oost- en Zuid-Europese staten.
+1000quote:Op vrijdag 16 januari 2015 17:02 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Deels met je eens, echter moet je wel een kleine overheid hebben voor defensie e.d. Ook grensbewaking lijkt me vrij nuttig. Regelneukerij, geldroverij, privacybeperking .e.d. kan natuurlijk allemaal direct overboord.
Jij wilt Atheïsten persé als gelovige evangelisten zien. Maar dat is alleen jouw afwijking. Ik ben zo atheïstisch als ze maar komen, maar ik geloof daar niet in. Maar als gelovige kan je je dat niet voorstellen. Daarom neem je niet aan wat ik zeg. Omdat dat niet past in je geloof, je wereldbeeld.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:14 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Als je geen stelling neemt ben je toch ook geen atheïst? Atheïsten zijn in mijn beleving juist degenen die zeker denken te weten, en dus stelling nemen dat er geen god is, en dat ook zo uitdragen. En als je iets zeker denkt te weten, dan geloof je, zou je denken.
In Polen is dat waarschijnlijk het katholicisme, gepaard gaande met een diepgaand historisch besef. Dat neigt soms zelfs naar het fundamentalistische.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:15 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Dat is goed om te horen. Is daar dan ook een bindende factor waar je het eerder over had, die dat zo maakt? En zo ja, zou dat dan ook het geloof zijn?
Ik wil niks, ik sta open voor andere interpretaties. Ik geef je alleen mijn huidige.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:16 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij wilt Atheïsten persé als gelovige evangelisten zien. Maar dat is alleen jouw afwijking. Ik ben zo atheïstisch als ze maar komen, maar ik geloof daar niet in. Maar als gelovige kan je je dat niet voorstellen. Daarom neem je niet aan wat ik zeg. Omdat dat niet past in je geloof, je wereldbeeld.
Maar dat ligt aan jou, niet aan het Atheisme.
Jij als ongelovige vind Atheïsten gelovig?quote:Op zondag 25 januari 2015 18:19 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Ik wil niks, ik sta open voor andere interpretaties. Ik geef je alleen mijn huidige.
Als jij jezelf per se niet als atheïst wil zien, wie ben ik dan om te zeggen dat je dat wel bent.
Ik ben zelf niet gelovig, dus die laatste aanname gaat denk ik niet op.
Dus idd toch geloof en ik denk ook wel een stukje nationalisme (historisch besef van het land).quote:Op zondag 25 januari 2015 18:17 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
In Polen is dat waarschijnlijk het katholicisme, gepaard gaande met een diepgaand historisch besef. Dat neigt soms zelfs naar het fundamentalistische.
Zuid-Europese landen zijn eveneens overwegend katholiek en hebben sinds mensenheugenis een wereldbeeld dat eerder communaal dan individualistisch is ingesteld.
Ik denk dat naast religie, vooral de visie op familie, huis en haard een rol speelt. En m.i. zijn dat zaken die in Nederland simpelweg niet meer de hoogste prioriteit hebben.
Ik heb niet gezegd dat ik Atheïsten gelovig vind, ik geef alleen aan hoe ik kan begrijpen dat mensen die zeker denken te weten dat er geen God is 'atheïsten' worden genoemd. Sowieso moet iedereen lekker geloven en zichzelf bestempelen naar eigen wens, zal het altijd vreemd blijven vinden dat anderen mensen het idee hebben dat ze daar iets over in te brengen hebben.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:20 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij als ongelovige vind Atheïsten gelovig?
Onzin, zij die claimen Atheïstisch te zijn richten zich op het wereldlijke, het natuurkundige in dit geval omdat ze menen dat er vrijwel alleen dat is, wat sowieso al onzin is, maar in die zin ligt het natuurkundige kader om daar zogenaamd bewijzen te vinden, wat dus niet kan, bij hen die zich dus bijvoorbeeld Atheïstisch noemen zo.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Natuurkunde is geen drijfveer. Je verwart wetenschap met wat jij ervaart van je geloof.
Het hele idee van Normen en Waarden vastgelegd in een Grondwet is ook terug te voeren op Religies, en ik mag aannemen dat je Religies dat niet kwalijk neemt, dus.quote:[..]
Gelovigen bemoeien zich ook met mij. Zo mag ik eigenlijk op zondag nog steeds geen boodschappen doen.
Afgezien van het feit dat in de grotere steden ook op zondag de supermarkten open zijn, valt er nog volop digitaal te winkelen.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Natuurkunde is geen drijfveer. Je verwart wetenschap met wat jij ervaart van je geloof.
[..]
Gelovigen bemoeien zich ook met mij. Zo mag ik eigenlijk op zondag nog steeds geen boodschappen doen.
Normen en waarden die in religies worden gebruikt zijn weer verzonnen door mensen. Wat wil je hiermee zeggen?quote:Op zondag 25 januari 2015 18:24 schreef DeParo het volgende:
[..]
Onzin, zij die claimen Atheïstisch te zijn richten zich op het wereldlijke, het natuurkundige in dit geval omdat ze menen dat er vrijwel alleen dat is, wat sowieso al onzin is, maar in die zin ligt het natuurkundige kader om daar zogenaamd bewijzen te vinden, wat dus niet kan, bij hen die zich dus bijvoorbeeld Atheïstisch noemen zo.
[..]
Het hele idee van Normen en Waarden vastgelegd in een Grondwet is ook terug te voeren op Religies, en ik mag aannemen dat je Religies dat niet kwalijk neemt, dus.
Onzin, er zijn universele Normen en Waarden die iedereen deelt, simpelquote:Op zondag 25 januari 2015 18:31 schreef DeJori het volgende:
[..]
Normen en waarden die in religies worden gebruikt zijn weer verzonnen door mensen. Wat wil je hiermee zeggen?
Vertel dat aan IS.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:37 schreef DeParo het volgende:
[..]
Onzin, er zijn universele Normen en Waarden die iedereen deelt, simpel![]()
.
Waar je geloof niet voor nodig hebt inderdaad.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:37 schreef DeParo het volgende:
[..]
Onzin, er zijn universele Normen en Waarden die iedereen deelt, simpel![]()
.
Waar haal je dat vandaan? Of waarom denk je dat?quote:Op zondag 25 januari 2015 18:37 schreef DeParo het volgende:
[..]
Onzin, er zijn universele Normen en Waarden die iedereen deelt, simpel![]()
.
Ze zijn heel algemeen en interpretaties kunnen verschillen tot bepaalde hoogte, die Universele Normen en Waarden zitten al in de mens ingebakken als het ware, zo zie ik het in ieder geval dus.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:41 schreef DeJori het volgende:
[..]
Vertel dat aan IS.
Maar er liepen dus 200,000 jaar lang mensen rond die niet wisten dat je niet mocht moorden, stelen en verkrachten, tot er een god zo'n 3500 jaar geleden vertelde dat het niet mocht? Of hou je een andere religie aan?
Onzin, om daarover na te denken gebruik je bijna hetzelfde wat je doet wanneer je over Geloof nadenkt, je plaatst je min of meer buiten het wereldlijke want het is niet iets wat je ogenschijnlijk kan aanraken bijvoorbeeld.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:44 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Waar je geloof niet voor nodig hebt inderdaad.
Zie hierboven, er zijn heel algemene strekkingen qua Normen en Waarden die iedereen deelt, heel Universeel dus, zo vindt iedereen moord in principe slecht maar zijn er interpretaties die bepaalde uitzonderingen zullen proberen goed te praten, wellicht kan het nog algemener, woorden zijn beperkt.quote:Op zondag 25 januari 2015 18:58 schreef Romanus het volgende:
[..]
Waar haal je dat vandaan? Of waarom denk je dat?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |