SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tijdlijn vermissing en vondst Lisanne en Kris - update 4-12SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tijdlijn (kort) - bron: EenVandaag - Fotoverslag
Foto's van de wandelingSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Analyses van de foto's
• Lijst met fototijden van alle foto's (EenVandaag)
• Interpretaties verscheidene FOK!kers nachtfoto van hoofd van KrisSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Overzicht en analyses van de telefoongegevens
Geruisloos - 22-10SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.NieuwslinksSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kaarten en luchtfoto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vondsten Lisanne en KrisSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ZoekactiesSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Algemene foto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Interviews / getuigenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Flora, fauna, klimaat, zon en maanSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatie op video
TVN-2-video met het achtergelaten gele briefjeSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatieve postsSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Reisverslagen, Criminaliteit en Overige Informatie (o.a. Facebookbeschrijving El Pianista)![]()
https://www.facebook.com/video.php?v=10154905112740002quote:Op woensdag 24 december 2014 14:28 schreef Perico het volgende:
[..]
Excuses, hij is weer open:
https://www.facebook.com/FincaLasPrincesasSa
Ik begrijp niet waarom er geen drones met camera zijn ingezet bij de zoektocht. Als deze kleine aardbeienboer er al mee kan vliegen dan had dat makkelijk geregeld moeten kunnen worden.![]()
http://jobo.waarbenjij.nu(...)en-het-quetzal-trail 12 juli 2010 :
"We dachten dat onze afwezigheid niet zou worden opgemerkt, het tegendeel bleek het geval. De mensen van het hostel waren uitermate ongerust, noodgevalprocedure was al in volle werking, de politie en rangers waren het trail aan het uitkammen. Oeps. Excusez-nous"Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
"Na een uurtje realiseerden we ons dat het toch echt snel donker zou gaan worden en dat we toch echt maar beter in dat verlaten houten huisje verderop konden gaan overnachten."
"Het plan was proberen te slapen (uiteraard niet gelukt, het was stervenskoud, wolkjes uit je mond en dergelijke en daar lig je dan in je t-shirtje. Heel fijn.) "![]()
Was deze al eerder gepost? Ik kwam hem tegen bij het zoeken naar modderstromen en Boquette in google?
Ook de weg kwijt in een niet geschikte outfit, verdwalen en overnachten, en inderdaad ook een snelle actie van de politie en rangers. Hoe zou deze Jolanda nu aankijken tegen haar avontuur?
[ Bericht 0% gewijzigd door ootjekatootje op 24-12-2014 21:41:12 ]![]()
quote:Op woensdag 24 december 2014 17:39 schreef Domnivoor het volgende:
Foutje in de TT die ik aan ootjekatootje voorstelde: Finca Las Princesas
Mijn fout![]()
![]()
Interessant artikel dat Domnivoor heeft gepost in vorig topic.
Het zogenoemde gevonden blonde haartje zal vast één van de voorbeelden zijn waaruit blijkt dat het niet goed was onderzocht voordat het bekend werd gemaakt in de media. Ben ook wel benieuwd naar de geruchten die zijn onstaan en waar ze over gaan
In ieder geval wel goed dat deze journalist de kans heeft genomen om terug te blikken op deze zaak.![]()
http://projectavalon.net/(...)re-missing-in-Panama
post 7: Maru Martinez, rond 13:00u, Palo Alto, kan niet kloppen..
maar naam is nieuw?
[ Bericht 53% gewijzigd door Poekje01 op 24-12-2014 19:29:27 ]![]()
Niet nieuw. Stond in de eerste dagen al op een site van Boquete, maar is verder nooit aandacht aan besteed. Dit is het originele bericht 1e reactie onder de oproep;quote:Op woensdag 24 december 2014 19:00 schreef Poekje01 het volgende:
http://projectavalon.net/(...)re-missing-in-Panama
post 7: Maru Martinez, rond 13:00u, Palo Alto, kan niet kloppen..
maar naam is nieuw?
http://boquete.ning.com/f(...)-from-holland-update
Ik vind het opvallend dat alle getuigenissen niet zouden kloppen maar een aantal wel met elkaar overeenkomen
[ Bericht 9% gewijzigd door Grijzemassa op 24-12-2014 22:00:11 ]![]()
Fijne feestdagen allemaal![]()
Als je deze foto van Bocas del Toro bekijk https://twitter.com/PanamaAmerica/status/481575822302908416
Draagt kris volgens mij een BH onder haar topje.
Wat mij dan verbaast dat in de rugzak de 2 BH gevonden werden( en wat de vader van Kris al aan gaf waarom dan de BH uitdoen)
Het blijft hier gissen wat er met kris en Lisanne is gebeurt.
[ Bericht 6% gewijzigd door vronie op 25-12-2014 02:34:23 ]![]()
Ja, de verklaringen blijven bijzonder op elkaar afgestemd en passen niet in tijdframe van de foto's.quote:Op woensdag 24 december 2014 21:52 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Niet nieuw. Stond in de eerste dagen al op een site van Boquete, maar is verder nooit aandacht aan besteed. Dit is het originele bericht 1e reactie onder de oproep;
http://boquete.ning.com/f(...)-from-holland-update
Ik vind het opvallend dat alle getuigenissen niet zouden kloppen maar een aantal wel met elkaar overeenkomen![]()
Als Kris&Lisanne dag ervoor stukje hadden gewandeld van één of andere trail, was dat denk ik ook wel gecommuniceerd aan de ouders.
En ik blijf het bizar vinden dat je met een halve batterij erop uittrekt in de jungle. Zeker als je er vanuit gaan dat ze 's nachts hun telefoon opladen, tenzij hun opladers niet werkten in het gastverblijf (geen soortgelijke stopcontacten als in Nederland, andere hoeveel watt o.i.d.; maar lijkt me ook sterk).
Technisch vraagje: wordt er ook ergens in de telefoon gelogd als je verbinding hebt via een USB-kabel met bijvoorbeeld een pc?
Was er maar meer bekend wat Kris&Lisanne de dag ervoor hebben ondernomen...![]()
Het probleem met het uitlezen van een telefoon is, dat je a) heel secuur moet zijn en aan 677 dingetjes moet denken om het niet te corrumperen en b) je moet heel fragmentarisch zoeken.quote:Op donderdag 25 december 2014 03:00 schreef MidnightB00m het volgende:
Technisch vraagje: wordt er ook ergens in de telefoon gelogd als je verbinding hebt via een USB-kabel met bijvoorbeeld een pc?
Er is meestal een systeemdeel van de harde schijf en een media en software deel en dan zul je deelgebied per deelgebied moeten invoeren, of daar misschien nieuwe gelogde data van zijn terug te vinden.
Dan ga je handmatig directory voor directory af van de harde schijf van de telefoon en gaat na, of daar misschien iets is opgeslagen...
Bijvoorbeeld:Misschien is wel iedere toetsaanslag van de telefoon van maximaal twee weken geloof ik, in een .dump bestand aanwezig, misschien ook niet.quote:/mobile/Library/Voicemail/voicemail.db
SQLite database containing information about the senders of the voicemail stored on the device.
Includes the sender’s phone number, timestamp, callback number, message duration, expiration of the message, and the timestamp (if any) that the message was moved to the trash.
/mobile/Media/DCIM/100APPLE
Photos taken with the device’s built-in camera and accompanying thumbnails
Maar het is niet zo, dat je de telefoon bij het NFI verbindt met een stekker en dat dan automatisch alles wordt uitgelezen, degene die het doet moet slim en volledig zijn en dan blijft het afwachten of ergens gelogd is, wanneer er is opgeladen.
Ik denk het eerlijk gezegd niet, er worden maar fragmentarisch dingen gelogd.![]()
jquote:Op donderdag 25 december 2014 03:00 schreef MidnightB00m het volgende:
[..]
Ja, de verklaringen blijven bijzonder op elkaar afgestemd en passen niet in tijdframe van de foto's.
Als Kris&Lisanne dag ervoor stukje hadden gewandeld van één of andere trail, was dat denk ik ook wel gecommuniceerd aan de ouders.
En ik blijf het bizar vinden dat je met een halve batterij erop uittrekt in de jungle. Zeker als je er vanuit gaan dat ze 's nachts hun telefoon opladen, tenzij hun opladers niet werkten in het gastverblijf (geen soortgelijke stopcontacten als in Nederland, andere hoeveel watt o.i.d.; maar lijkt me ook sterk).
Technisch vraagje: wordt er ook ergens in de telefoon gelogd als je verbinding hebt via een USB-kabel met bijvoorbeeld een pc?
Was er maar meer bekend wat Kris&Lisanne de dag ervoor hebben ondernomen...
Om 16.44 (31 maart) heeft de iPhone nog contact gemaakt met de WiFi van Spanish at the river. We kunnen dus aannemen dat ze daar op dat moment waren.Make my day!![]()
Hoe zeker is het dat de gegevens die wij hier kennen, kloppen? We gaan er hier steeds vanuit dat die gegevens zoals fototijden staan als een huis. Als een soort houvast maar is dit wel zo?quote:Op donderdag 25 december 2014 03:21 schreef Perico het volgende:
[..]
Het probleem met het uitlezen van een telefoon is, dat je a) heel secuur moet zijn en aan 677 dingetjes moet denken om het niet te corrumperen en b) je moet heel fragmentarisch zoeken.
Er is meestal een systeemdeel van de harde schijf en een media en software deel en dan zul je deelgebied per deelgebied moeten invoeren, of daar misschien nieuwe gelogde data van zijn terug te vinden.
Dan ga je handmatig directory voor directory af van de harde schijf van de telefoon en gaat na, of daar misschien iets is opgeslagen...
Bijvoorbeeld:
[..]
Misschien is wel iedere toetsaanslag van de telefoon van maximaal twee weken geloof ik, in een .dump bestand aanwezig, misschien ook niet.
Maar het is niet zo, dat je de telefoon bij het NFI verbindt met een stekker en dat dan automatisch alles wordt uitgelezen, degene die het doet moet slim en volledig zijn en dan blijft het afwachten of ergens gelogd is, wanneer er is opgeladen.
Ik denk het eerlijk gezegd niet, er worden maar fragmentarisch dingen gelogd.
Ik begreep uit de artikelen hierover en over je stukje hierboven dat het erg moeilijk kan zijn en dat het specialistisch werk is.![]()
Daar hebben we al veel over gediscusseerd hier, er zijn idd users die er van uit gaan dat de tijden van de foto's kloppen. Maar niet iedereen hoor, ik iig niet. Dat heb ik al vaak aangehaaldquote:Op donderdag 25 december 2014 09:54 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Hoe zeker is het dat de gegevens die wij hier kennen, kloppen? We gaan er hier steeds vanuit dat die gegevens zoals fototijden staan als een huis. Als een soort houvast maar is dit wel zo?
Ik begreep uit de artikelen hierover en over je stukje hierboven dat het erg moeilijk kan zijn en dat het specialistisch werk is.
en o.a. dank zij de kennis op dit gebied van Perico twijfelen er meer.
Persoonlijk vind ik het feit dat de camera en de telefoons als jaartal 2013 ingesteld hadden al erg vreemd.
[ Bericht 0% gewijzigd door Grijzemassa op 25-12-2014 14:28:30 ]![]()
Die tijden hè,....om gek van te worden!
Kris stuurde volgens haar ouders een sms-je naar haar vriend dat ze gingen wandelen om 14.00 plaatstelijke (Panamese) tijd. Ook Lisanne heeft nog contact gehad met Bas maar nadat hij haar had geantwoord heeft hij geen bericht meer terug ontvangen. Jammer dat we niet weten hoe laat dit laatste sms-je of whats-appje van Lisanne is geweest. Heeft er iemand contact met Bas? Kun je zoiets vragen aan iemand of is dat te brutaal?![]()
Nou, ik zou daar zelf even mee wachten, ik vind het lastig zo in deze dagen... Niet dat ik niet nieuwsgierig ben naar het antwoord.quote:Op donderdag 25 december 2014 13:30 schreef ToniB het volgende:
Die tijden hè,....om gek van te worden!
Kris stuurde volgens haar ouders een sms-je naar haar vriend dat ze gingen wandelen om 14.00 plaatstelijke (Panamese) tijd. Ook Lisanne heeft nog contact gehad met Bas maar nadat hij haar had geantwoord heeft hij geen bericht meer terug ontvangen. Jammer dat we niet weten hoe laat dit laatste sms-je of whats-appje van Lisanne is geweest. Heeft er iemand contact met Bas? Kun je zoiets vragen aan iemand of is dat te brutaal?![]()
Dank je voor je uitleg!quote:Op donderdag 25 december 2014 03:21 schreef Perico het volgende:
[..]
Het probleem met het uitlezen van een telefoon is, dat je a) heel secuur moet zijn en aan 677 dingetjes moet denken om het niet te corrumperen en b) je moet heel fragmentarisch zoeken.
Er is meestal een systeemdeel van de harde schijf en een media en software deel en dan zul je deelgebied per deelgebied moeten invoeren, of daar misschien nieuwe gelogde data van zijn terug te vinden.
Dan ga je handmatig directory voor directory af van de harde schijf van de telefoon en gaat na, of daar misschien iets is opgeslagen...
Bijvoorbeeld:
[..]
Misschien is wel iedere toetsaanslag van de telefoon van maximaal twee weken geloof ik, in een .dump bestand aanwezig, misschien ook niet.
Maar het is niet zo, dat je de telefoon bij het NFI verbindt met een stekker en dat dan automatisch alles wordt uitgelezen, degene die het doet moet slim en volledig zijn en dan blijft het afwachten of ergens gelogd is, wanneer er is opgeladen.
Ik denk het eerlijk gezegd niet, er worden maar fragmentarisch dingen gelogd.
Vroeg me dan af of ze bijvoorbeeld hun telefoon voor het laatst oplaadden via USB-kabel bij de taalschool dag ervoor (en of dat dus ergens was 'gelogd'in telefoon of pc van de taalschool).
Dan snap ik namelijk waarom er 's ochtends nog maar de helft van de batterij opgeladen was (omdat ze misschien niet konden opladen in hun verblijf).
Ik vind het ook bijzonder dat beide telefoons voor de helft leeg waren. Zowel Kris&Lisanne wilden niet met een vol opgeladen telefoon op pad gaan of zagen daar het nut niet van in (foto's, filmpjes, wat dan ook;slurpt veel batterij).
Als 's nachts de telefoons opgeladen zouden zijn, lijkt het me sterk dat de telefoons rond 11.00 uur al half leeg waren, tenzij ze natuurlijk nog eerder op pad waren gegaan voordat ze trail gingen bewandelen..![]()
Het lijkt me sterk dat ze hun telefoons niet op konden laden bij hun hostel.
Kris en Lisanne waren goed voorbereid naar Panama gegaan. Lijkt me dan ook sterk dat ze geen reisstekker mee hadden en kan ik me niet voorstellen dat er in het hostel geen stopcontact was.
(was er ook niet ergens een foto met daarop een reisstekker te zien?)![]()
Het zou niet in me opkomen dat rond deze dagen te doen.quote:Op donderdag 25 december 2014 13:37 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nou, ik zou daar zelf even mee wachten, ik vind het lastig zo in deze dagen... Niet dat ik niet nieuwsgierig ben naar het antwoord.![]()
Ja, leek me ook al sterk. Maar ik begrijp alleen niet dat je met een halve opgeladen telefoon op pad gaat, vooral als er een grote kans is dat je veel foto's& filmpjes gaat maken.quote:Op donderdag 25 december 2014 14:04 schreef jackie12 het volgende:
Het lijkt me sterk dat ze hun telefoons niet op konden laden bij hun hostel.
Kris en Lisanne waren goed voorbereid naar Panama gegaan. Lijkt me dan ook sterk dat ze geen reisstekker mee hadden en kan ik me niet voorstellen dat er in het hostel geen stopcontact was.
(was er ook niet ergens een foto met daarop een reisstekker te zien?)![]()
Hier ookquote:Op donderdag 25 december 2014 08:27 schreef ToniB het volgende:
Er branden hier 2 kaarsjes voor Kris en Lisanne.![]()
Dat is ook nog zo iets. Volgens Perico komt de foto van Kris op de top vanaf een Iphone. 1 foto....verder niks? En waarom wordt die foto niet in het NFI rapport besproken?quote:Op donderdag 25 december 2014 14:25 schreef MidnightB00m het volgende:
[..]
Ja, leek me ook al sterk. Maar ik begrijp alleen niet dat je met een halve opgeladen telefoon op pad gaat, vooral als er een grote kans is dat je veel foto's& filmpjes gaat maken.
[ Bericht 3% gewijzigd door ToniB op 25-12-2014 14:35:26 ]![]()
hier staat hij nog. Op het tafeltje ligt zo een omzetstekker.quote:Op donderdag 25 december 2014 14:28 schreef schuschuho het volgende:
Ik zoek de foto van de kamer waar de meiden verbleven. Staat volgens mij niet meer in de op.
BNW / Kris Kremers en Lisanne Froon #138 - Foto 509![]()
Bedankt. Het is inderdaad een omzetstekker. Geen wereldstekker waar je meerdere stekkers voor kunt gebruiken. (voor andere landen)quote:Op donderdag 25 december 2014 14:33 schreef ToniB het volgende:
[..]
hier staat hij nog. Op het tafeltje ligt zo een omzetstekker.
BNW / Kris Kremers en Lisanne Froon #138 - Foto 509![]()
Nog een gezellig verslag van een stel dat zonder gids even gaat wandelen, wel lieve oude mannetjes daar:
http://martijnenhester.wa(...)aining-cats-and-dogs
We weten dat we in Panama zijn en dat alles niet stipt op tijd gaat maar toen hij er om kwart voor 8 nog niet was waren we het wachten toch wel zat. Toen maar zelf een taxi genomen. We hebben een stevige wandeling gemaakt door het regenwoud we hebben wat apen horen brullen en ik heb er een zien vliegen maar dat was het dan ook wel. Naar 4 uur lopen waren we weer bij het beginpunt. Er stond een oud mannetje met een 4x4. Hij was zou lief om ons mee te nemen terug naar Boquete we waren het lopen echt zat (berg op berg af).
Veel verslagen te vinden van toeristen die even gaan wandelen en de moeilijkheid onderschatten, gaat vaak goed, heb er hier gisteren een gepost die moesten overnachten na een modderstroom in de jungle daar.![]()
Maar één foto met iPhone gemaakt? Had ik me nog niet eens gerealiseerd. Goede opmerking.quote:Op donderdag 25 december 2014 14:30 schreef ToniB het volgende:
[..]
Dat is ook nog zo iets. Volgens Perico komt de foto van Kris op de top vanaf een Iphone. 1 foto....verder niks? En waarom wordt die foto niet in het NFI rapport besproken?![]()
kan zijn dat ze de intentie hadden om deze door te sturen naar huisquote:Op donderdag 25 december 2014 19:24 schreef MidnightB00m het volgende:
[..]
Maar één foto met iPhone gemaakt? Had ik me nog niet eens gerealiseerd. Goede opmerking.![]()
Misschien wel net aankwamen na hun verkenning van de Pianista?quote:Op donderdag 25 december 2014 07:53 schreef agter het volgende:
[..]
j
Om 16.44 (31 maart) heeft de iPhone nog contact gemaakt met de WiFi van Spanish at the river. We kunnen dus aannemen dat ze daar op dat moment waren.![]()
Mogelijk een bestaand pad dat nu ook toeristisch wordt benut.quote:Op donderdag 25 december 2014 14:56 schreef ToniB het volgende:
deze trail kende ik nog niet.
New Boquete trail
http://www.thevisitorpana(...)0/tours_visitor.html![]()
Zijn er nog mensen die beweren, zoals eerder gesteld, dat er maar een pad is?
Kan me herinneren dat het een grote discussie was...Make my day!![]()
Op WS zijn we, nadat de sinaproc kaart was ontcijferd, gaan rondvragen en heeft met name Baru een heel stel van die paden benoemd en bevestigd. Volgens mij ook de nu nieuw gepresenteerde route, maar dat doe ik dan even uit mijn geheugen.quote:Op donderdag 25 december 2014 23:47 schreef agter het volgende:
Zijn er nog mensen die beweren, zoals eerder gesteld, dat er maar een pad is?
Kan me herinneren dat het een grote discussie was...![]()
Dat er zgn. geen andere paden waren, werd gebruikt als argument tegen het verdwalen.quote:Op donderdag 25 december 2014 23:57 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Op WS zijn we, nadat de sinaproc kaart was ontcijferd, gaan rondvragen en heeft met name Baru een heel stel van die paden benoemd en bevestigd. Volgens mij ook de nu nieuw gepresenteerde route, maar dat doe ik dan even uit mijn geheugen.
"Er is maar 1 pad, je kunt hier niet verdwalen" en "Het is hier geen Veluwe met om de 100 meter een zijpad" etc.
En nu hebben we opeens meerdere paden.. Dat wil nog steeds niet zeggen dat ze verdwaald zijn, maar het argument "er is maar 1 pad, dus verdwalen kan niet" gaat dus niet op.Make my day!![]()
Ik heb de afgelopen dagen 3 Nederlandse toeristen gevonden via waarbenik-blogs die ook even gingen wandelen op de paden bij Boquete en waarvan 1 stel zelfs moest overnachten omdat ze niet op tijd terug konden zijn. Dus verdwalen kan toch daar.quote:Op vrijdag 26 december 2014 00:05 schreef agter het volgende:
[..]
Dat er zgn. geen andere paden waren, werd gebruikt als argument tegen het verdwalen.
"Er is maar 1 pad, je kunt hier niet verdwalen" en "Het is hier geen Veluwe met om de 100 meter een zijpad" etc.
En nu hebben we opeens meerdere paden.. Dat wil nog steeds niet zeggen dat ze verdwaald zijn, maar het argument "er is maar 1 pad, dus verdwalen kan niet" gaat dus niet op.
Het gebied waar de meiden voor het laatst gefotografeerd zijn, is een tussengebied van de bewoonde wereld en La Amistad Parc (de meest onbegaanbare jungle van midden America)
Door een verdwaling blijkt je adrenaline-peil enorm te stijgen, onderzoeken bij verdwaalde personen in de VS wezen uit dat de zoekteams in bijna alle gevallen niet ver genoeg gezocht hebben. De verdwaalden bleken door de adrenaline al veel verder gelopen te hebben dan ingeschat.![]()
Ik denk dat Hans K bedoelde, er is maar 1 Pianista pad. Logisch ook, want dat is wat Chiani hem liet zien.quote:Op vrijdag 26 december 2014 00:05 schreef agter het volgende:
[..]
Dat er zgn. geen andere paden waren, werd gebruikt als argument tegen het verdwalen.
"Er is maar 1 pad, je kunt hier niet verdwalen" en "Het is hier geen Veluwe met om de 100 meter een zijpad" etc.
En nu hebben we opeens meerdere paden.. Dat wil nog steeds niet zeggen dat ze verdwaald zijn, maar het argument "er is maar 1 pad, dus verdwalen kan niet" gaat dus niet op.
Dus net zo min als het kan 'dat die paden er nu opeens zijn' die waren er afgelopen maand maart en april ook al. Het wil dus niet zeggen dat ze verdwaald zijn, wat je zegt... maar het is dan ook geen argument dat ze niet gevonden hadden kunnen worden, gesteld dat ze wel verdwaald waren. Tenslotte kennen mensen dus die paden. En Baru stelde ook op WS dat hij afgelopen maand maart in Panama was.
Misschien kan Domnivoor eens aan Baru vragen, of hij al die paden ook onder de aandacht van de zoekteams en Sinaproc heeft gebracht? Wat was zijn rol daarin? Speelde hij er een rol in?
Maw. waar was de input van Baru in april en mei, toen men keihard zocht om de meiden levend terug te vinden?
Ik begin zo een raar gevoel erbij te krijgen, nb op Kerstavond... pppfff...
Baru claimt in Duitsland te wonen. Als voormalig gids en outsider van de Boquete Latino community kunnen er dingen aan hem gevraagd zijn. Waar hij aan meegewerkt heeft. Alleen wat hij wellicht niet verwacht had, dat hij er s' nachts nu al heel lang sinds die tijd, niet meer van kan slapen. En steeds dingen voor zich ziet, die hij liever niet ziet. En daarom in een forum zaken van zich af schrijft.
Mwah... ik zie vast spoken, en kijk teveel naar Scrooge.
[ Bericht 7% gewijzigd door Poekje01 op 26-12-2014 01:14:42 ]![]()
Zo groot en ongerept is het gebied ook niet. Er zijn paden, hutten en huizen, weides enz.quote:Op vrijdag 26 december 2014 04:13 schreef Marrije het volgende:
En hoe meer paden er zijn hoe meer kans er was om weer op een pad terecht te komen.
Dat ze een week rondjes gelopen zouden hebben is daarmee ook erg onwaarschijnlijk. Kom je weer bij dezelfde vragen van waarom ze niet ergens opgedoken zijn.Don't try and blame me for your games
Your games are death
My world is light, the angels fill my eyes
With every breath![]()
Ja, mee eens.quote:Op vrijdag 26 december 2014 04:29 schreef Rica het volgende:
[..]
Zo groot en ongerept is het gebied ook niet. Er zijn paden, hutten en huizen, weides enz.
Dat ze een week rondjes gelopen zouden hebben is daarmee ook erg onwaarschijnlijk. Kom je weer bij dezelfde vragen van waarom ze niet ergens opgedoken zijn.
Kom je weer uit ook bij dezelfde mogelijke antwoorden, ongeluk gehad en niet fysiek in staat om verder te kunnen etc etc.![]()
Hallo,
vanaf het begin heb ik alles wel gevolgd.
Ik krijg maar steeds dit liedje niet uit mijn hoofd. ( Ik weet de tekst klopt niet helemaal ) maar toch het blijft in mijn hoofd zitten dit... vooral als de gitaarsolo begint.
Take Care.![]()
Handig om te weten: de telefoons hebben niet als jaartal 2013. Dat was een misprint in la Estrella. Bij WS hebben we het nog eens nagevraagd bij de journaliste en die heeft het weer geverifieerd bij Arrocha.quote:Op donderdag 25 december 2014 12:12 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Persoonlijk vind ik het feit dat de camera en de telefoons als jaartal 2013 ingesteld hadden al erg vreemd.
In het NFI rapport wordt ook niet 2013, maar 2014 vermeld voor de telefoons.![]()
De Pitti aanklager is bijna zeker dat de meisjes van acht dagen na zijn verdwijning is overleden.
http://laestrella.com.pa/(...)r-homicidio/23831156![]()
Dit is dus de publicatie n.a.v. het interview van Coriat met Pittí op 23 november. Ik hoop dat er meer zullen volgen, want niet alles van Pittí heeft gezegd, is hier weergegeven.quote:Op vrijdag 26 december 2014 10:14 schreef 11en30 het volgende:
De Pitti aanklager is bijna zeker dat de meisjes van acht dagen na zijn verdwijning is overleden.
http://laestrella.com.pa/(...)r-homicidio/23831156
Mevr. Coriat heeft voorzichtig geformuleerd.![]()
Wat ontbreekt er dan?quote:Op vrijdag 26 december 2014 10:58 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Dit is dus de publicatie n.a.v. het interview van Coriat met Pittí op 23 november. Ik hoop dat er meer zullen volgen, want niet alles van Pittí heeft gezegd, is hier weergegeven.
Mevr. Coriat heeft voorzichtig geformuleerd.![]()
Als je wilt kun je overal verdwalen. Op de Veluwe, in de V&D en ook in Panama.
En ongetwijfeld ook achter de mirador waar de ouders van Kris liepen.
Maar dat is voor mij het probleem niet wat ik heb met verdwalen. Het is veel meer dan dat.
Om 13.54 uur maakten ze hun laatste bekende foto. Als ze door waren gelopen dan waren ze na 20 minuten bij de 2e quebrada en een kwartier daarna waar de ouders stopten in AFK. Van zowel de 2e quebrada (14.15 uur) en bij de paddocks (14.30) hebben ze geen foto's gemaakt.
Dat vind ik raar.
Nu wordt er door sommigen gezegd dat ze misschien de 1e of 2e quebrada naar beneden hebben gevolgd. Los er van dat ik zeer betwijfel of dat uberhaupt wel kan (iig niet als ik naar AFK kijk) geldt daar hetzelfde verhaal: waarom daar geen foto's?
Wel belden ze om 16.39, das 2 uur en 3 kwartier na de laatste foto, naar 112. Dat is dus ook 2 uur en 3 kwartier geen foto's.
Verder is voor sommigen de foto van waarschijnlijk Kris van de achterkant een "bewijs" dat ze nog leefden en nog bij elkaar waren. Dus verdwaald.
Voor mij geldt dat juist niet.
Als ze na 8 dagen beiden nog leefden dan vind ik het raar dat in een gebied zo groot als ongeveer 2 keer het Amsterdamse Bos ze A niet zijn gevonden maar nog meer B dat ze zelf de weg niet terug hebben gevonden. Het was de eerste 4 dagen droog (rivieren stonden laag), is er een broekje gevonden bij de 2e kabelbrug (dus waren ze op het pad).
Bovendien kan van een ongeluk, slangenbeet, val van de kabelbrug ook geen sprake zijn geweest als ze beiden op 8 april nog leefden.
En het kan al helemaal niet om die reden zijn dat ze op 1 april daarom naar 112 hebben gebeld.
Hun spullen en resten zijn veeel verder gevonden dan waar ze om 16.39 uur konden zijn.
Ook na de vele foto's, video's ed. die er voorbij zijn gekomen van dat gebied vind ik het er niet uitzien als een ondoordringbare jungle zoals ik in april en mei wel dacht. Nee paddock's ,paden, huisjes, koeien en constant mensen die in veel video's opduiken.
Er zijn idd verhalen van mensen die verdwaald zijn achter de mirador.
Echter, deze mensen hebben allemaal de weg weer terug gevonden en daar deden ze geen 11 dagen over.
Voor mij blijft de hamvraag: Waarom belden ze om 16.39 uur naar 112?![]()
Dank je, dat doet mijn denken in de richting van een misdaad drastisch veranderen.quote:Op vrijdag 26 december 2014 07:55 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Handig om te weten: de telefoons hebben niet als jaartal 2013. Dat was een misprint in la Estrella. Bij WS hebben we het nog eens nagevraagd bij de journaliste en die heeft het weer geverifieerd bij Arrocha.
In het NFI rapport wordt ook niet 2013, maar 2014 vermeld voor de telefoons.
[ Bericht 1% gewijzigd door Grijzemassa op 26-12-2014 12:46:11 ]![]()
Logisch dat dit ook mijn vraag is en uiteraard van vele anderen.quote:Op vrijdag 26 december 2014 12:11 schreef jackie12 het volgende:
Als je wilt kun je overal verdwalen. Op de Veluwe, in de V&D en ook in Panama.
En ongetwijfeld ook achter de mirador waar de ouders van Kris liepen.
Maar dat is voor mij het probleem niet wat ik heb met verdwalen. Het is veel meer dan dat.
Om 13.54 uur maakten ze hun laatste bekende foto. Als ze door waren gelopen dan waren ze na 20 minuten bij de 2e quebrada en een kwartier daarna waar de ouders stopten in AFK. Van zowel de 2e quebrada (14.15 uur) en bij de paddocks (14.30) hebben ze geen foto's gemaakt.
Dat vind ik raar.
Nu wordt er door sommigen gezegd dat ze misschien de 1e of 2e quebrada naar beneden hebben gevolgd. Los er van dat ik zeer betwijfel of dat uberhaupt wel kan (iig niet als ik naar AFK kijk) geldt daar hetzelfde verhaal: waarom daar geen foto's?
Wel belden ze om 16.39, das 2 uur en 3 kwartier na de laatste foto, naar 112. Dat is dus ook 2 uur en 3 kwartier geen foto's.
Verder is voor sommigen de foto van waarschijnlijk Kris van de achterkant een "bewijs" dat ze nog leefden en nog bij elkaar waren. Dus verdwaald.
Voor mij geldt dat juist niet.
Als ze na 8 dagen beiden nog leefden dan vind ik het raar dat in een gebied zo groot als ongeveer 2 keer het Amsterdamse Bos ze A niet zijn gevonden maar nog meer B dat ze zelf de weg niet terug hebben gevonden. Het was de eerste 4 dagen droog (rivieren stonden laag), is er een broekje gevonden bij de 2e kabelbrug (dus waren ze op het pad).
Bovendien kan van een ongeluk, slangenbeet, val van de kabelbrug ook geen sprake zijn geweest als ze beiden op 8 april nog leefden.
En het kan al helemaal niet om die reden zijn dat ze op 1 april daarom naar 112 hebben gebeld.
Hun spullen en resten zijn veeel verder gevonden dan waar ze om 16.39 uur konden zijn.
Ook na de vele foto's, video's ed. die er voorbij zijn gekomen van dat gebied vind ik het er niet uitzien als een ondoordringbare jungle zoals ik in april en mei wel dacht. Nee paddock's ,paden, huisjes, koeien en constant mensen die in veel video's opduiken.
Er zijn idd verhalen van mensen die verdwaald zijn achter de mirador.
Echter, deze mensen hebben allemaal de weg weer terug gevonden en daar deden ze geen 11 dagen over.
Voor mij blijft de hamvraag: Waarom belden ze om 16.39 uur naar 112?
Het is vervelend om steeds weer met hetzelfde te komen maar ik blijf erbij dat K&L niet alleen waren.
Belden zijzelf of deden anderen dat om reeds toen al met een dwaalspoor aan te vangen?![]()
Kwam deze site tegen. Daarin wordt gesproken van 3 trails die naar Bocas gaan.
https://www.facebook.com/(...)5865/?type=3&theater
#Culebra #Trail
Uno de los 3 senderos trazados que unen a #Boquete con #Bocas del Toro ( 3 días de trekking)
#Chillin #time!
#Culebra #Trail een van de 3 paden paden die verbinding maken met #Boquete met #Bocas van de stier (3 dagen wandelen) #Chillin #time!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tevens zegt Uzza-Sparta op WS post 429 http://www.websleuths.com(...)-1-Apr-2014-7/page18
"Guameru Adventures" who by coincidence also do other tours up that Pata de macho road (one of the roads on the Boquete side that other "guides" originally said didn't exist) ... in their 4x4's ;-)"
opmerkelijk of niet?![]()
@jackie12
"Voor mij blijft de hamvraag: Waarom belden ze om 16.39 uur naar 112?"
Omdat ze in de gaten hadden dat ze voor donker de jungle niet uit zouden zijn.
En 2 jonge vrouwen, in korte broek en hemdje, met weinig of geen proviand over die de nacht in de jungle door moeten brengen zouden het zomaar verstandig kunnen vinden om te proberen dat te melden.
En vergeet niet dat alleen de noodoproepen openbaar gemaakt zijn, andere pogingen van oproepen vallen onder de wet privacy personen en mogen alleen na toestemming van een rechter openbaar gemaakt worden. Waarschijnlijk hebben de ouders die gegevens niet eens.
Verder loop je weer weg met aannames
Zoals; de rivieren stonden laag.
Ja, gemiddeld genomen wel in die tijd van het jaar. De gidsen en locals vertellen in diverse interviews dat de talloze rivieren in dat gebied op bepaalde punten, zoals bij de gevaarlijke 2e kabelovertseek, altijd hoog staan en hard stromen. Omdat op zo'n punt twee rivieren samenkomen.
Jackie12 waarom verander je je toon niet een beetje, wat je nu doet is constant users die verdwalen niet uitsluiten aanvallen en argumenten die ze volgens jou hebben, in het belachelijke trekken.
Voor zover dingen niet bewezen kunnen worden is alles speculeren en dat geldt voor jouw uitspraken niet minder dan voor die van anderen.![]()
quote:Op vrijdag 26 december 2014 13:07 schreef ToniB het volgende:
Kwam deze site tegen. Daarin wordt gesproken van 3 trails die naar Bocas gaan.
https://www.facebook.com/(...)5865/?type=3&theater
#Culebra #Trail
Uno de los 3 senderos trazados que unen a #Boquete con #Bocas del Toro ( 3 días de trekking)
#Chillin #time!
#Culebra #Trail een van de 3 paden paden die verbinding maken met #Boquete met #Bocas van de stier (3 dagen wandelen) #Chillin #time!zeker! wellicht is er nog meer te vinden over die Pata de Macho road.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tevens zegt Uzza-Sparta op WS post 429 http://www.websleuths.com(...)-1-Apr-2014-7/page18
"Guameru Adventures" who by coincidence also do other tours up that Pata de macho road (one of the roads on the Boquete side that other "guides" originally said didn't exist) ... in their 4x4's ;-)"
opmerkelijk of niet?![]()
ik begrijp dit niet.quote:Op vrijdag 26 december 2014 12:36 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Dank je, dat doet mijn denken in de richting van een misdaad drastisch veranderen.
Mobiele telefoons houden iha. automatisch de netwerktijd aan. Hoewel je het handmatig kan aanpassen naar 'handmatig' zullen m.i. vrouwen iha. hier totaal niet mee bezig zijn. Maw. de aanname dat 2013 kon kloppen, heb ik altijd al ridicuul gevonden.![]()
Juist daarom leek het jaartal van 2013 op de telefoons mij heel vreemd. Het zou dan door een handeling die het veranderen van het jaartal tot gevolg heeft moeten zijn gedaan.quote:Op vrijdag 26 december 2014 13:25 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
ik begrijp dit niet.
Mobiele telefoons houden iha. automatisch de netwerktijd aan. Hoewel je het handmatig kan aanpassen naar 'handmatig' zullen m.i. vrouwen iha. hier totaal niet mee bezig zijn. Maw. de aanname dat 2013 kon kloppen, heb ik altijd al ridicuul gevonden.
maw er zou iets met de data gedaan moeten zijn.![]()
Mijn toon?????????
Sorry maar ik leg volgens mij in hele normale taal uit waarom ik niet denk aan alleen verdwalen.![]()
Wat mij stoort is dat je het steeds hebt over verdwaal aanhangers en hun argumenten.quote:Op vrijdag 26 december 2014 13:55 schreef jackie12 het volgende:
Mijn toon?????????
Sorry maar ik leg volgens mij in hele normale taal uit waarom ik niet denk aan alleen verdwalen.
Net alsof die een eenheidsworst zijn.
Users die meedenken over verdwalen of een ongeluk hebben allemaal eigen inzichten en argumenten.
Het zou respectvoller zijn als je een user quote en op argumenten in gaat ipv in algemene termen en met het citeren van users in je eigen woorden aan de gang te gaan.![]()
![]()
Dat van die toon ervaar ik ook niet zo, maar dat van die aannames wel. Ik had zelf ook een paar keer bij het lezen van jouw post 'hmm...hoeft niet perse*. Maar misschien doe je het ff tussen twee gangen door ofzo want meestal vind ik je posts wat sterker. Maar je hebt gelijk dat je die hele riedel niet telkens blijft herhalen hoor.quote:Op vrijdag 26 december 2014 13:55 schreef jackie12 het volgende:
Mijn toon?????????
Sorry maar ik leg volgens mij in hele normale taal uit waarom ik niet denk aan alleen verdwalen.![]()
Mi #guia blue, hoy en el #sendero Pata de macho. #hiking #boquete #talamanca #mountain #river
http://instagram.com/p/o1lY2BzaM-/?modal=true![]()
#Tarzan #Swing
Sendero Pata de Macho.
#Boquete #Chiriquí #Panamá
http://instagram.com/p/nRFhh2zaLZ/?modal=true![]()
Is geen 'road' maar een bekend pad, dat door sinaproc is gelopen. Is het pad dat kronkelend noordoost loopt op de sinaproc zoekkaart. Ten opzichte van die kaart heb ik nog geen nieuwe paden gehoord (behalve dan het pad over de pianista zelf waar kennelijk niet is gezocht.)quote:Op vrijdag 26 december 2014 13:20 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
zeker! wellicht is er nog meer te vinden over die Pata de Macho road.![]()
Inderdaad, ongeloofwaardig.quote:Op vrijdag 26 december 2014 13:25 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
ik begrijp dit niet.
Mobiele telefoons houden iha. automatisch de netwerktijd aan. Hoewel je het handmatig kan aanpassen naar 'handmatig' zullen m.i. vrouwen iha. hier totaal niet mee bezig zijn. Maw. de aanname dat 2013 kon kloppen, heb ik altijd al ridicuul gevonden.![]()
Als je zo een ongelijk krijgt ben je niet voor donker terug!quote:Op vrijdag 26 december 2014 14:10 schreef ToniB het volgende:
#Tarzan #Swing
Sendero Pata de Macho.
#Boquete #Chiriquí #Panamá
http://instagram.com/p/nRFhh2zaLZ/?modal=true![]()
Ik vind het nog steed heel aannemelijk dat K en L misschien de verkeerde rivier stroomopwaarts gevolgd hebben, de Pata de Macho bv. In de veronderstelling dat ze zo terug naar de cd zouden lopen.
En in feite was dat dan ook zo, terug naar de cd, alleen leidde dat ze in een heel onherbergzaam en gevaarlijk gebied en niet naar de mirador.
Zo zouden ze ook buiten het zoekgebied van de reddingsteams zijn geweest en het zou verklaren waarom er steeds geen resten gevonden zijn. Die zouden dan pas na langere tijd de Culebra ingestroomd zijn, vanaf het gebied waar het spijkerbroekje gevonden is en waar de beide rivieren samenkomen.
Ik denk nl wel dat een rivier als de Culebra in de regentijd resten vele kilometers kan verplaatsen.
De rivieren in dat gebied treden tijdens de regentijd flink buiten hun oevers en kunnen daar resten afzetten. Ik heb krantenartikelen gelezen waarin staat dat halve dorpen weggespoeld worden door rivieren in dat gebied.
Dat schijnt sinds de aanleg van de dam een heel groot probleem te zijn.
Dit artikel gaat over El Norteno, het gebied waar resten gevonden zijn
https://translate.google.(...)a-del-rio&edit-text=
[ Bericht 8% gewijzigd door Grijzemassa op 26-12-2014 14:50:54 ]![]()
Maar, om de Pata de Macho stroomopwaarts te volgen, moeten ze eerst stroomafwaarts zijn geraakt. En voor zover we hebben begrepen, is de broek van Kris gevonden bij de 2e oversteek/1e kabelbrug, over de Culebra. Die plek ligt stroomopwaarts vanaf de plek waar Culebra en de Pata de Macho samen komen. Volgens jouw aanname, zou dat betekenen dat Kris zonder broek aan, de PdM zou hebben bereikt om die vervolgens stroomopwaarts te volgen. Nee, dat lijkt mij niet aannemelijk.quote:Op vrijdag 26 december 2014 14:32 schreef Grijzemassa het volgende:
Ik vind het nog steed heel aannemelijk dat K en L misschien de verkeerde rivier stroomopwaarts gevolgd hebben, de Pata de Macho bv. In de veronderstelling dat ze zo terug naar de cd zouden lopen.
Om río PdM te bereiken vanaf de Mirador van de Pianista, moet je het pad af naar de Culebra, óf naar PdM via de paddock. Óf, voor wie lef en zin heeft en kennis van het gebied, de quebrada stroomafwaarts lopen richting PdM.
Als ze dat laatste zouden hebben gedaan en vervolgens verongelukt zijn in de PdM, hoe komt het broekje stroomopwaarts langs de Culebra?![]()
Ik bedoel het anders, als je de rode lijn op dit kaartje (mata) door trekt, kruis je de PdM.quote:Op vrijdag 26 december 2014 15:47 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Maar, om de Pata de Macho stroomopwaarts te volgen, moeten ze eerst stroomafwaarts zijn geraakt. En voor zover we hebben begrepen, is de broek van Kris gevonden bij de 2e oversteek/1e kabelbrug, over de Culebra. Die plek ligt stroomopwaarts vanaf de plek waar Culebra en de Pata de Macho samen komen. Volgens jouw aanname, zou dat betekenen dat Kris zonder broek aan, de PdM zou hebben bereikt om die vervolgens stroomopwaarts te volgen. Nee, dat lijkt mij niet aannemelijk.
Om río PdM te bereiken vanaf de Mirador van de Pianista, moet je het pad af naar de Culebra, óf naar PdM via de paddock. Óf, voor wie lef en zin heeft en kennis van het gebied, de quebrada stroomafwaarts lopen richting PdM.
Als ze dat laatste zouden hebben gedaan en vervolgens verongelukt zijn in de PdM, hoe komt het broekje stroomopwaarts langs de Culebra?
Vanaf dat punt stroomopwaarts had ik in gedachte. En Kris gewoon met haar korte broek aan.
Die is dan later teruggestroomd uit de PdM rivier het gebied van de 2e kabelbrug in,waar de PdM uitmondt in de Culebra.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:Op vrijdag 26 december 2014 16:21 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik bedoel het anders, als je de rode lijn op dit kaartje (mata) door trekt, kruis je de PdM.
Vanaf dat punt stroomopwaarts had ik in gedachte. En Kris gewoon met haar korte broek aan.
Die is dan later teruggestroomd uit de PdM rivier het gebied van de 2e kabelbrug in,waar de PdM uitmondt in de Culebra.En dat rode/roze pad is zeker een pad?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ik kan weinig geloofwaardige scenario's bedenken bij een schone dichtgeknoopte broek die netjes op een struik gevonden is. Als het er niet geplant is door derden, dan zou het te drogen kunnen hebben gehangen na een wasbeurt of, en dat lijkt mij het meest aannemelijk in combinatie met flitssignalen naar helicopters of redders: als baken om gezien te worden vanuit de lucht. Op een open plek dus, nabij een rivier. Meer mogelijkheden om hun positie te markeren hadden ze niet bij zich.![]()
Nee dat is niet zeker, ik ga daar nog meer proberen over te vinden.quote:Op vrijdag 26 december 2014 16:47 schreef jackie12 het volgende:
[..]
En dat rode/roze pad is zeker een pad?
Het is tot het einde van de paddock wel aannemelijk, maar het laatste stukje is onduidelijk.
Ze zouden ook het laatste stukje de Culebra gevolgd kunnen hebben en vanaf ongeveer de 2e kabelbrug de PdM rivier zijn gaan volgen.
Waarom? Dat is natuurlijk niet te zeggen.
Misschien inmiddels totaal het richtingsgevoel kwijt.
Of iets belemmerde ze om dezelfde weg terug te gaan.![]()
Ik kan me niet herinneren dat er gezegd is dat het broekje duidelijk te zien was. Het is gevonden omdat een reddingsteam de oevers uitgekamt heeft begreep ik.quote:Op vrijdag 26 december 2014 16:49 schreef 11en30 het volgende:
Ik kan weinig geloofwaardige scenario's bedenken bij een schone dichtgeknoopte broek die netjes op een struik gevonden is. Als het er niet geplant is door derden, dan zou het te drogen kunnen hebben gehangen na een wasbeurt of, en dat lijkt mij het meest aannemelijk in combinatie met flitssignalen naar helicopters of redders: als baken om gezien te worden vanuit de lucht. Op een open plek dus, nabij een rivier. Meer mogelijkheden om hun positie te markeren hadden ze niet bij zich.![]()
ik vond de suggestie laatst om zoekgebieden te markeren met linten (in een ruit of waaiervorm) een goeie.
Volgens mij gebeurt dat normaliter bij technische recherche ook zo. Maw. een gebied, van de paden af, in vakken verdelen, op een grote overzchtskaart die vakken met nrs. noteren, alles afzetten, mensen op een rij, en iedereen 1 kant op lopen, met prikkers. Ik heb dat nergens teruggezien op video's. Zoekgebied was toen waarschijnlijk (te) groot ingeschat.
Ben benieuwd of de nieuwe hondenteams nu ook echt kris/kras door de nog niet doorzochte gebieden en junglebos gaan lopen, dus bv ook daar bij dat criminele gebied daar stroomopwaarts bij Pata de Macho, waar ook veel rotspartijen ed. zijn. Dus niet alleen in ganzepas op de paden zelf, maar vooral in de gebieden met drinkbaar rivierwater. Laatste kans.![]()
Loopt die roze lijn over de paddock waar de ouders stopten of is dit misschien een pad die vanaf de 1e quebrada naar beneden loopt?quote:Op vrijdag 26 december 2014 16:59 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Nee dat is niet zeker, ik ga daar nog meer proberen over te vinden.
Het is tot het einde van de paddock wel aannemelijk, maar het laatste stukje is onduidelijk.
Ze zouden ook het laatste stukje de Culebra gevolgd kunnen hebben en vanaf ongeveer de 2e kabelbrug de PdM rivier zijn gaan volgen.
Waarom? Dat is natuurlijk niet te zeggen.
Misschien inmiddels totaal het richtingsgevoel kwijt.
Of iets belemmerde ze om dezelfde weg terug te gaan.![]()
quote:Op vrijdag 26 december 2014 16:21 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik bedoel het anders, als je de rode lijn op dit kaartje (mata) door trekt, kruis je de PdM.
Vanaf dat punt stroomopwaarts had ik in gedachte. En Kris gewoon met haar korte broek aan.
Die is dan later teruggestroomd uit de PdM rivier het gebied van de 2e kabelbrug in,waar de PdM uitmondt in de Culebra.Lijkt mij nog steeds niet aannemelijk omdat:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
- Ze dan op een gegeven moment de quebrada zouden moeten oversteken, om PdM de bereiken. Dat zie ik niet gebeuren.
- Het broekje, om de plek te bereiken waar het gevonden is (voor zover we het weten), eerst een stuk stroomafwaarts de PdM moet gaan (op zich niets vreemds aan), maar vervolgens, vanaf het punt dat PdM samenkomt met Culebra, de Culebra stroomOPwaarts. Dat is wel vreemd.![]()
Waar ik op het moment steeds aan denk, is dat Kris haar broek en haar beha niet aanhad, dus letterlijk in haar onderbroek en hemdje liep/lag en dat ze wel haar schoenen aanhad, maar dat de spullen zoals de telefoon netjes in de tas zaten. Zowel in een misdaad als verdwaal scenario blijft dit heel vreemd.![]()
Of K haar schoenen aan had weten we toch niet?quote:Op vrijdag 26 december 2014 18:25 schreef ootjekatootje het volgende:
Waar ik op het moment steeds aan denk, is dat Kris haar broek en haar beha niet aanhad, dus letterlijk in haar onderbroek en hemdje liep/lag en dat ze wel haar schoenen aanhad, maar dat de spullen zoals de telefoon netjes in de tas zaten. Zowel in een misdaad als verdwaal scenario blijft dit heel vreemd.
Stel dat L de langstlevende was. Zij kan zoveel mogelijk spullen in de rugzak hebben meegenomen voor haar eigen overlevingskansen omdat alles van waarde kan zijn bij survival. De short heeft ze misschien als baken voor helicopters en zoekteams achtergelaten. Om takken of iets heen geknoopt en vandaar dicht zodat hij beter zou blijven liggen en niet met de sluiting open losjes hangend wat ik bij drogen wel zou verwachten. Of K had deze gewoon aan toen ze stierf en is alles na het vergaan los van de rest geraakt.
Blijft vreemd dat niemand ze tijdig gevonden heeft als ze in de buurt van de vondsten gebivakkeerd hebben. De gidsen riepen al vanaf het begin dat ze bij de tweede kabelbrug verongelukt konden zijn. Dat is daar toch in de buurt allemaal?
[ Bericht 1% gewijzigd door 11en30 op 26-12-2014 19:02:09 ]![]()
Het is niet helemaal zeker, het lijkt zo te zijn. De enige beschrijving die ik heb kunnen vinden is van de Telemetro video, om 4.30 minuut:quote:Op vrijdag 26 december 2014 18:01 schreef 11en30 het volgende:
Hoe zeker is het dat die vindplaats stroomopwaarts vanaf de samenkomst is?
Eso (=de shorts) lo incontramos esto dia ya llegando al segundo cable arriba
....
Todos los hallazgos (botresten) fueron antes de que otros rios y quebradas se junten para seguir hasta Changuinola...
De rol van de PdM in de route van de meiden is nog niet helder.![]()
Bij een paddock is wel te waaieren, maar denk je dat de rest vh gebied daar geschikt voor is?quote:Op vrijdag 26 december 2014 17:27 schreef Poekje01 het volgende:
ik vond de suggestie laatst om zoekgebieden te markeren met linten (in een ruit of waaiervorm) een goeie.
Volgens mij gebeurt dat normaliter bij technische recherche ook zo. Maw. een gebied, van de paden af, in vakken verdelen, op een grote overzchtskaart die vakken met nrs. noteren, alles afzetten, mensen op een rij, en iedereen 1 kant op lopen, met prikkers. Ik heb dat nergens teruggezien op video's. Zoekgebied was toen waarschijnlijk (te) groot ingeschat.
Ben benieuwd of de nieuwe hondenteams nu ook echt kris/kras door de nog niet doorzochte gebieden en junglebos gaan lopen, dus bv ook daar bij dat criminele gebied daar stroomopwaarts bij Pata de Macho, waar ook veel rotspartijen ed. zijn. Dus niet alleen in ganzepas op de paden zelf, maar vooral in de gebieden met drinkbaar rivierwater. Laatste kans.
Bij de rest van je zoekactie kan ik me niet zo veel voorstellen dwz niet daar waar gezocht moet worden. Het klinkt wel goed, maar is het daar uitvoerbaar? Is het gebied zo precies in kaart gebracht, dat het te verdelen is in vakken? En daarna nog te begaan ook?Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Dat is een aaname van jou, dat het broekje stroomopwaarts van de samenkomst vd rivieren is gevonden.quote:Op vrijdag 26 december 2014 17:54 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Lijkt mij nog steeds niet aannemelijk omdat:
- Ze dan op een gegeven moment de quebrada zouden moeten oversteken, om PdM de bereiken. Dat zie ik niet gebeuren.
- Het broekje, om de plek te bereiken waar het gevonden is (voor zover we het weten), eerst een stuk stroomafwaarts de PdM moet gaan (op zich niets vreemds aan), maar vervolgens, vanaf het punt dat PdM samenkomt met Culebra, de Culebra stroomOPwaarts. Dat is wel vreemd.
Dat is niet gezegd in de telemetro video maar maak jij er van.
Of weet jij iets dat wij niet weten, de video is hier ook tot in den treure bestudeerd en door enkele users die spaans spreken vertaald.
Weet jij de exacte locatie van de 2e quebrada, en hoe die er uit ziet, een beekje net als de 1e of een brede wilde stroom?
[ Bericht 1% gewijzigd door Grijzemassa op 26-12-2014 23:05:32 ]![]()
Ik denk dat ze bikini's onder hun kleding aanhadden, omdat ze wilden zwemmen of zich iig opfrissen onderweg. De bh in de tas voor op de terugweg.quote:Op vrijdag 26 december 2014 18:25 schreef ootjekatootje het volgende:
Waar ik op het moment steeds aan denk, is dat Kris haar broek en haar beha niet aanhad, dus letterlijk in haar onderbroek en hemdje liep/lag en dat ze wel haar schoenen aanhad, maar dat de spullen zoals de telefoon netjes in de tas zaten. Zowel in een misdaad als verdwaal scenario blijft dit heel vreemd.![]()
De meeste vrouwen doen 's nachts hun bh uit neem ik aan. Zo bijzonder is dat toch niet? De sluitingen en eventueel beugels liggen niet lekker, zeker niet op een harde ondergrond.![]()
De tweede quebrada komt voor in de Answers for Kris video.quote:Op vrijdag 26 december 2014 22:57 schreef Grijzemassa het volgende:
Weet jij de exacte locatie van de 2e quebrada, en hoe die er uit ziet, een beekje net als de 1e of een brede wilde stroom?
![]()
ja, moeilijk idd. Allemaal onmogelijk waarschijnlijk, onpraktisch. Toch een hand-drone inzetten?quote:Op vrijdag 26 december 2014 22:09 schreef Lutalo het volgende:
[..]
Bij een paddock is wel te waaieren, maar denk je dat de rest vh gebied daar geschikt voor is?
Bij de rest van je zoekactie kan ik me niet zo veel voorstellen dwz niet daar waar gezocht moet worden. Het klinkt wel goed, maar is het daar uitvoerbaar? Is het gebied zo precies in kaart gebracht, dat het te verdelen is in vakken? En daarna nog te begaan ook?
Hamvragen bij het doorlopen/verdwalen:
a) waar zouden de meiden na de 2e quebrada dwars door jungle geworsteld hebben (waar het totaal niet
begaanbaar is, met blote benen en blote armen) op zoek naar een schuilplaats en drinkwater...
om daar nog voor het totaal donker worden uit te komen? (stroomopwaarts van Norteno)
b) waar als ze aan 1 stuk door zouden zijn gelopen op alle bekende paden blijvend (richting Norteno) en
idemdito
Misschien kunnen we nog eens naar de maximale beloopbare radiuscirkel kijken vanaf quebrada 2,
voor 2 meiden met verhoogd adrenalineniveau, maw. die gemiddeld verder kunnen lopen dan wij allemaal denken...dus de gemiddelde afstand per uur, maal 2.![]()
Ja is ook zo, de video, bedankt!quote:Op vrijdag 26 december 2014 23:11 schreef Perico het volgende:
[..]
De tweede quebrada komt voor in de Answers for Kris video.
[ afbeelding ]
Ziet er niet uit als iets dat moeilijk over te steken is toch?![]()
Die steek je heel makkelijk over ja. Als ik een inschatting moet maken of het mogelijk is zo'n beek of rivier langs de oever te volgen..quote:Op vrijdag 26 december 2014 23:15 schreef Grijzemassa het volgende:
Ziet er niet uit als iets dat moeilijk over te steken is toch?
Dat is hier in Limburgs bos al te moeilijk, qua manshoog stekelig onkruid, struiken, doornen, versperde doorgangen. Ik ga er dan toch maar van uit dat ze altijd toch een pad gevolgd hebben en niet stroomopwaarts of afwaarts zijn gaan waden door het water, als dat al mogelijk is door ondiepte.
Maarja, verderop weten we dan weer van een blog dat je de Rio Changuinola redelijk evenwijdig voor een gedeelte over een pad niet zo ver van de oever kunt volgen. Je kunt ook weer niets uitsluiten, zonder gedetailleerde info die je toch nooit kunt vergaren als je er zelf niet heengaat.![]()
Nog even voor het slapen gaan;quote:Op vrijdag 26 december 2014 22:59 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik denk dat ze bikini's onder hun kleding aanhadden, omdat ze wilden zwemmen of zich iig opfrissen onderweg. De bh in de tas voor op de terugweg.
I.v.m. de vondst van de bh's heb ik met name foto 499 meerdere malen goed bestudeerd. Als je goed kijkt, zie je de diagonale strepen van één van de twee gevonden bh's erdoor schijnen. Op de Mirador had ze dus haar bh aan. Misschien had ze in de rugzak een bikini mee, dat kan best.
Bij Kris kun je niet zien of ze de andere gevonden bh aan had of misschien een bikini topje.![]()
Nee klopt, ik ga er ook niet van uit dat ze een rivier stroomopwaarts gevolgd hebben al wadend door de rivier. Maar eerder dat ze een pad gevolgd hebben dat evenwijdig liep.quote:Op vrijdag 26 december 2014 23:22 schreef Perico het volgende:
[..]
Die steek je heel makkelijk over ja. Als ik een inschatting moet maken of het mogelijk is zo'n beek of rivier langs de oever te volgen..
Dat is hier in Limburgs bos al te moeilijk, qua manshoog stekelig onkruid, struiken, doornen, versperde doorgangen. Ik ga er dan toch maar van uit dat ze altijd toch een pad gevolgd hebben en niet stroomopwaarts of afwaarts zijn gaan waden door het water, als dat al mogelijk is door ondiepte.
Maarja, verderop weten we dan weer van een blog dat je de Rio Changuinola redelijk evenwijdig voor een gedeelte over een pad niet zo ver van de oever kunt volgen. Je kunt ook weer niets uitsluiten, zonder gedetailleerde info die je toch nooit kunt vergaren als je er zelf niet heengaat.
[ Bericht 0% gewijzigd door Grijzemassa op 26-12-2014 23:57:26 ]![]()
Vanzelfsprekend hebben we de foto's allemaal uitvoerig bestudeerd.quote:Op vrijdag 26 december 2014 23:25 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Nog even voor het slapen gaan;
I.v.m. de vondst van de bh's heb ik met name foto 499 meerdere malen goed bestudeerd. Als je goed kijkt, zie je de diagonale strepen van één van de twee gevonden bh's erdoor schijnen. Op de Mirador had ze dus haar bh aan. Misschien had ze in de rugzak een bikini mee, dat kan best.
Bij Kris kun je niet zien of ze de andere gevonden bh aan had of misschien een bikini topje.
Ik vind het toch wat te stellig, ten eerste weten we niet welke bh van wie was.
En de strepen die jij ziet komen bij mij over als wat rimpeligs, een bikinitopje past vaak niet zo perfect als een bh en kan bij bepaalde bewegingen wat rommeliger zitten.
Eigenlijk kan ik me niet zo goed voorstellen dat L een bh zou dragen met zo'n beroerde pasvorm en denk ik eerder aan een bikinitopje.
[ Bericht 1% gewijzigd door Grijzemassa op 26-12-2014 23:47:27 ]![]()
Inderdaad, heb ik ook steeds een vreemde situatie gevonden. Bovendien, haar schoen is gevonden zonder sok en botresten, heel anders dan die van Lisanne. Kan zijn dat die eruit gespoeld zijn in de rivier, kan ook zijn dat ze die niet aan had. Dan wijst haar laatst reconstrueerbare situatie op een wasbeurt? Op 8 a 11 april? En dan, gevallen, meegenomen door het water, plotselinge vloedgolf?quote:Op vrijdag 26 december 2014 18:25 schreef ootjekatootje het volgende:
Waar ik op het moment steeds aan denk, is dat Kris haar broek en haar beha niet aanhad, dus letterlijk in haar onderbroek en hemdje liep/lag en dat ze wel haar schoenen aanhad, maar dat de spullen zoals de telefoon netjes in de tas zaten. Zowel in een misdaad als verdwaal scenario blijft dit heel vreemd.
Ook daarvoor is er dan al van alles gebeurd en hebben ze in feite maar heel weinig (reconstrueerbare) kilometers afgelegd.![]()
Een pad volgen evenwijdig aan een quebrada zou alleen kunnen als er ook echt een pad zou lopen.quote:Op vrijdag 26 december 2014 23:31 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Nee klopt, ik ga er ook niet van uit dat ze een rivier stroomopwaarts gevolgd hebben al wadend door de rivier. Maar eerder dat ze een pad gevolgd hebben dat evenwijdig liep.
De ouders hebben vanaf de mirador naar de paddock gelopen en zeggen dat het 1 pad is.
Feliciano die mee is heeft hen er iig niet op gewezen.
Een scenario waarin de Pata de Macho een rol krijgt kan alleen als er ook echt een pad loopt.
In de video is die echter niet te zien en heb ik tot nu toe geen reden om aan te nemen dat die er wel is.
De roze lijn in de OP begrijp ik dus ook niet als dat een aanname is.
Maar goed, misschien zit ik verkeerd en kan iemand aantonen dat die er wel is.![]()
Behalve de "steep area", waar de ouders zelf naar moesten vragen...quote:Op zaterdag 27 december 2014 01:07 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Een pad volgen evenwijdig aan een quebrada zou alleen kunnen als er ook echt een pad zou lopen.
De ouders hebben vanaf de mirador naar de paddock gelopen en zeggen dat het 1 pad is.
Feliciano die mee is heeft hen er iig niet op gewezen.
Een scenario waarin de Pata de Macho een rol krijgt kan alleen als er ook echt een pad loopt.
In de video is die echter niet te zien en heb ik tot nu toe geen reden om aan te nemen dat die er wel is.
De roze lijn in de OP begrijp ik dus ook niet als dat een aanname is.
Maar goed, misschien zit ik verkeerd en kan iemand aantonen dat die er wel is.Make my day!![]()
Klopt, naar de rode lijn kijkend van de zoekkaart van Sinaproc lijkt daar idd een pad te lopen.
Jammer dat de ouders niet even naar boven liepen
[ Bericht 1% gewijzigd door jackie12 op 27-12-2014 04:08:27 ]![]()
Die ouders hebben die route ook niet gelopen als open minded onderzoekers. Daar was het ook veel te beladen voor. Ik neem ze dat niet kwalijk, maar het is wel jammer. Net zoals jij ook schrijft.quote:Op zaterdag 27 december 2014 01:22 schreef jackie12 het volgende:
Klopt, naar de rode lijn kijkend van de zoekkaart van Sinaproc lijkt daar idd een psd te lopen.
Jammer day de ouders niet even naar boven liepen
Aan de hand van de video kunnen we dus geen conclusies trekken over welke paden er nog meer lopen. Behalve dat er dus al eentje bij toeval genoemd werd "steep area".Make my day!![]()
Naar mijn idee draait alles om:
De juiste tijden van de telefoons, kloppen die?
Naar mijn idee staat of valt elk scenario hiermee.
Voor mijn gevoel zijn het juist de vrijgegeven telefoontijden die momenteel niet kloppen. Welk scenario je ook bedenkt, wie heeft de tijden gecontroleerd en nogmaals gecontroleerd?![]()
De rode ljn op de kaart van Mata bestaat niet als pad, voor zover bekend. De kaart moet uit de OP want de lijn begint een eigen leven te leiden. Ben het hier geheel met Jackie eens.quote:Op vrijdag 26 december 2014 17:54 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Lijkt mij nog steeds niet aannemelijk omdat:
- Ze dan op een gegeven moment de quebrada zouden moeten oversteken, om PdM de bereiken. Dat zie ik niet gebeuren.
- Het broekje, om de plek te bereiken waar het gevonden is (voor zover we het weten), eerst een stuk stroomafwaarts de PdM moet gaan (op zich niets vreemds aan), maar vervolgens, vanaf het punt dat PdM samenkomt met Culebra, de Culebra stroomOPwaarts. Dat is wel vreemd.
Het gebied heeft de vorm van een kom, waarbinnen vele kleine rivieren stromen die allemaal uitkomen bij de samenvoeging van de Rio Culebra en de Rio Pata de macho bij de 2e en 3e kabelbrug. Daar voert de rivier door een steil en onbewoond woest dal naar de samenvoeging met de Rio Changuinola, waar voor zover we weten de rugzak is gevonden, vlak voor die samenvoeging.
Wanneer je in het gebied stroomafwaarts gaat bewegen, kom je dus altijd bij de 2e en 3e kabelbrug uit, en vervolgens in de het stuk Rio Culebra dat uitkomt in de Rio Changuinola, waar voor zover we weten de rugzak is gevonden. De resten zijn ook in dit stuk van de rivier gevonden, en ook verder stroomafwaarts vanaf de rugzak. De rivier Rio Pata de macho is de rivier van de 2e quebrada en loopt langs het gehucht Alto Romero (boerderijen familie S.) en komt dan net voorbij de 2e kabelbrug in de Rio Culebra. Al dat water is verbonden. In theorie kan het zijn dat ze via de Rio Pata de macho zijn afgedaald naar de 2e kabelbrug, ook later nog dan 8 april. De nachtfoto's zouden dan heel ergens anders genomen kunnen zijn dan waar ik die nu vermoed.
Echter, zowel de hoek bij de 2e en 3e kabelbrug als het gehucht Alto Romero zijn bewoond. Er is (ons) geen pad bekend langs de Rio Pata de macho tussen Alto Romero en de kabelbruggen. Dat wil niet zeggen dat het er niet is overigens. Alto Romero lig aan de andere kant van de rivier, dus er moet ook daar een of andere oversteekplaats zijn. Voorbij Alto Romero verdwijnt het pad uit de regio en uit het stroomgebied van de Rio Culebra/Pata de macho.
De kans dat ze op hun omzwerving mensen tegen gekomen zijn is met deze route veel groter. Ook Sinaproc heeft juist wel in dit gebied gezocht. Er zijn ook meer huizen en hutten en een aantal paddocks.
Daarom vermoed ik dat ze niet in deze hoek van het gebied terecht gekomen zijn.![]()
Als je vanuit een helikopter gevonden wilt worden moet je aandacht trekken. Op een vlak stuk land een pijl maken en/of het woord HELP schrijven lijkt me te doen, ook voor K&L.quote:Op vrijdag 26 december 2014 18:52 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Of K haar schoenen aan had weten we toch niet?
Stel dat L de langstlevende was. Zij kan zoveel mogelijk spullen in de rugzak hebben meegenomen voor haar eigen overlevingskansen omdat alles van waarde kan zijn bij survival. De short heeft ze misschien als baken voor helicopters en zoekteams achtergelaten. Om takken of iets heen geknoopt en vandaar dicht zodat hij beter zou blijven liggen en niet met de sluiting open losjes hangend wat ik bij drogen wel zou verwachten. Of K had deze gewoon aan toen ze stierf en is alles na het vergaan los van de rest geraakt.
Blijft vreemd dat niemand ze tijdig gevonden heeft als ze in de buurt van de vondsten gebivakkeerd hebben. De gidsen riepen al vanaf het begin dat ze bij de tweede kabelbrug verongelukt konden zijn. Dat is daar toch in de buurt allemaal?
Een short is daarvoor ongeschikt. Voor mij is te drogen gelegd nog de beste verklaring. Na ca. een week is een wasbeurt wel gewenst.![]()
In dit prachtige reisverslag:quote:Op vrijdag 26 december 2014 22:09 schreef Lutalo het volgende:
[..]
Bij een paddock is wel te waaieren, maar denk je dat de rest vh gebied daar geschikt voor is?
Bij de rest van je zoekactie kan ik me niet zo veel voorstellen dwz niet daar waar gezocht moet worden. Het klinkt wel goed, maar is het daar uitvoerbaar? Is het gebied zo precies in kaart gebracht, dat het te verdelen is in vakken? En daarna nog te begaan ook?
http://www.outscape.net/b(...)anguinola_river.html
wordt aangegeven dat zelfs militaire stafkaarten geen goed beeld van het gebied en de paden geven.
Op de zoekkaarten van Sinaoroc zijn de paden met de hand ingetekend op plastic over een ondrgrond. Er is kennelijk geen goed kaartmateriaal.![]()
Die lijn begint een eigen leven te leiden? Zie je me niet voor vol aan of zo?quote:Op zaterdag 27 december 2014 01:36 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
De rode ljn op de kaart van Mata bestaat niet als pad, voor zover bekend. De kaart moet uit de OP want de lijn begint een eigen leven te leiden. Ben het hier geheel met Jackie eens.
Ik zie het als een mogelijke looprichting van K en L, interessant genoeg om verder uit te zoeken.
Ik heb nergens gezegd dat het een pad is, alleen een mogelijke looprichting.
De kaart mag van mij ook best uit de op hoor, ik heb hem opgeslagen dus maakt mij niet uit.![]()
Ben jij van de rolverdeling?quote:Op zaterdag 27 december 2014 01:07 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Een pad volgen evenwijdig aan een quebrada zou alleen kunnen als er ook echt een pad zou lopen.
De ouders hebben vanaf de mirador naar de paddock gelopen en zeggen dat het 1 pad is.
Feliciano die mee is heeft hen er iig niet op gewezen.
Een scenario waarin de Pata de Macho een rol krijgt kan alleen als er ook echt een pad loopt.
In de video is die echter niet te zien en heb ik tot nu toe geen reden om aan te nemen dat die er wel is.
De roze lijn in de OP begrijp ik dus ook niet als dat een aanname is.
Maar goed, misschien zit ik verkeerd en kan iemand aantonen dat die er wel is.![]()
Dat er looppaden in dat gebied zijn is wel zeker, alleen weet ik nog niet hoe en waar ze lopen.
En ik post het omdat andere users die het interessant vinden dan mee gaan zoeken, samen kom je verder.![]()
Alleen het derde pijltje gaat over het gebied waar ze zijn vermist. Daar wordt dan weer niets over de zijpaden gezegd, alleen over 'geen duidelijke paden' wat dus niet echt klopt.quote:Op zaterdag 27 december 2014 02:29 schreef vronie het volgende:
http://nieuws-uitgelicht.(...)n-lisanne-froon.html
Hier zijn toch 2 zijpaden kijk bij verdwaald.
De eerste twee pijltjes betreffen het gebied vóór de Mirador![]()
Ja, en voor de mirador hebben ze duidelijk overleefd, gezien de foto's.quote:Op zaterdag 27 december 2014 02:37 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Alleen het derde pijltje gaat over het gebied waar ze zijn vermist. Daar wordt dan weer niets over de zijpaden gezegd, alleen over 'geen duidelijke paden' wat dus niet echt klopt.
De eerste twee pijltjes betreffen het gebied vóór de Mirador
Maar dat er achter ook gewoon paden en splitsingen zijn, lijkt mij vanzelfsprekend. Alleen zijn er kennelijk geen kaarten van.Make my day!![]()
quote:Op zaterdag 27 december 2014 02:03 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Die lijn begint een eigen leven te leiden? Zie je me niet voor vol aan of zo? Tot nu toe wel, houden zo.
Ik zie het als een mogelijke looprichting van K en L, interessant genoeg om verder uit te zoeken.
Ik heb nergens gezegd dat het een pad is, alleen een mogelijke looprichting. Prima. Is ook de enige functie.
De kaart mag van mij ook best uit de op hoor, ik heb hem opgeslagen dus maakt mij niet uit. Helaas heb ik geen tijd om een nieuwekaartproject te starten, hoewel het materiaal ervoor er nu wel is.![]()
Is er nergens maar dan ook nergens een gedetailleerde kaart te vinden van het gebied.?
Misschien wat ver maar de Panamese overheid zal toch wel een gedetailleerde kaart hebben.
Is die dan nergens te downloaden of aan te vragen?
Zou een hoop helpen![]()
Get off your high horse, je weet net zo veel en net zo weinig als ieder ander hier.quote:
Ik ben zelf bezig een kaart te maken van het gebied dat me interesseert.![]()
nou...'wij van ws...'quote:Op zaterdag 27 december 2014 02:57 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Get off your high horse, je weet net zo veel en net zo weinig als ieder ander hier.
Ik ben zelf bezig een kaart te maken van het gebied dat me interesseert.
uitleg:dus op ws weet men soms meer dan wij hier, ik kom nooit op ws, vandaarquote:Op vrijdag 26 december 2014 07:55 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Handig om te weten: de telefoons hebben niet als jaartal 2013. Dat was een misprint in la Estrella. Bij WS hebben we het nog eens nagevraagd bij de journaliste en die heeft het weer geverifieerd bij Arrocha.
In het NFI rapport wordt ook niet 2013, maar 2014 vermeld voor de telefoons.
[ Bericht 36% gewijzigd door Marrije op 27-12-2014 03:47:34 ]![]()
Nee hoor ik ben niet van de rolverdeling. Iedereen is vrij om te onderzoeken en te denken wat hij of zij wil.quote:Op zaterdag 27 december 2014 02:13 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ben jij van de rolverdeling?![]()
Dat er looppaden in dat gebied zijn is wel zeker, alleen weet ik nog niet hoe en waar ze lopen.
En ik post het omdat andere users die het interessant vinden dan mee gaan zoeken, samen kom je verder.
Het valt me alleen op dat " uit het niets" de Pata de Macho zo vaak benoemd wordt en dat het lijkt alsof daarin dan de "oplossing" zou moeten liggen.
En dat vind ik wat ver gaan voor een pad waar we niet eens zeker van weten of het een pad is.![]()
Ja dat gezwam van wij op ws idd, nou ik volg ws al meer dan een half jaar dagelijks.quote:Op zaterdag 27 december 2014 03:34 schreef Marrije het volgende:
[..]
nou...'wij van ws...'
uitleg:
[..]
dus op ws weet men soms meer dan wij hier, ik kom nooit op ws, vandaar
En wat ik wel weet is dat men het daar over een heleboel dingen ook niet eens is, net als hier![]()
![]()
Maar die paden, daar zijn we nou juist naar op zoek. Tenminste, degenen die het interessant vinden en zoals ik al zei met elkaar kom je verder dan alleen.quote:Op zaterdag 27 december 2014 03:57 schreef jackie12 het volgende:
[..]
Nee hoor ik ben niet van de rolverdeling. Iedereen is vrij om te onderzoeken en te denken wat hij of zij wil.
Het valt me alleen op dat " uit het niets" de Pata de Macho zo vaak benoemd wordt en dat het lijkt alsof daarin dan de "oplossing" zou moeten liggen.
En dat vind ik wat ver gaan voor een pad waar we niet eens zeker van weten of het een pad is.
En niet om het een of ander hoor, maar heb je wel eens bijgehouden hoe vaak F en consorte hier genoemd zijn, net als of daar de oplossing zou liggen?![]()
Hoe dan?quote:Op zaterdag 27 december 2014 01:46 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Als je vanuit een helikopter gevonden wilt worden moet je aandacht trekken. Op een vlak stuk land een pijl maken en/of het woord HELP schrijven lijkt me te doen, ook voor K&L.![]()
Ik ben het eens met Matteo #98, dat de route via PdM meer bewoond is. De Sinaproc-kaart wijst erop dat er juist daar door Sinaproc is gezocht en daarom is het voor mij ook niet aannemelijk dat ze die route hebben genomen.
Maar het is ook goed dat Grijzemassa op zoek gaat naar kaarten/paden in het gebied. Zolang we ons realiseren dat de roze lijn voorlopig een hypothetisch pad is, dan lijkt mij dat prima. Ik ben voorstander van onderzoek.
De steep area die genoemd wordt door agter ligt links van het pad dat naar de quebrada leidt. Links betekent: ten westen van (min of meer). Als de steep area een echt pad heeft, dan leidt dat pad niet direct naar PdM, maar naar iets in het NW. Het zou (verderop) het Pianista/Culebra pad moeten kruisen om naar het oosten af te buigen, richting PdM.![]()
" .....door een steil en onbewoond woest dal..."quote:Op zaterdag 27 december 2014 01:36 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
De rode ljn op de kaart van Mata bestaat niet als pad, voor zover bekend. De kaart moet uit de OP want de lijn begint een eigen leven te leiden. Ben het hier geheel met Jackie eens.
Het gebied heeft de vorm van een kom, waarbinnen vele kleine rivieren stromen die allemaal uitkomen bij de samenvoeging van de Rio Culebra en de Rio Pata de macho bij de 2e en 3e kabelbrug. Daar voert de rivier door een steil en onbewoond woest dal naar de samenvoeging met de Rio Changuinola, waar voor zover we weten de rugzak is gevonden, vlak voor die samenvoeging.
Wanneer je in het gebied stroomafwaarts gaat bewegen, kom je dus altijd bij de 2e en 3e kabelbrug uit, en vervolgens in de het stuk Rio Culebra dat uitkomt in de Rio Changuinola, waar voor zover we weten de rugzak is gevonden. De resten zijn ook in dit stuk van de rivier gevonden, en ook verder stroomafwaarts vanaf de rugzak. .... .....Er zijn ook meer huizen en hutten en een aantal paddocks.
Daarom vermoed ik dat ze niet in deze hoek van het gebied terecht gekomen zijn.
interessant ... een dal... ivm. drinkwater?? daar zou ik dan eens mijn pijlen op richten... plus
a) plekken (laten) onderzoeken die niet direct logisch zijn (dat dal), en
b) dicht id. buurt van de vindplaatsen, plus
c) stroomopwaarts daarvan, en
d) wat hebben bewoners van Alto Romero mogelijk gezien?![]()
Des te meer kans op het tegenkomen van onverlaten en kwaadwillenden.quote:Op zaterdag 27 december 2014 09:19 schreef RapaNui het volgende:
Ik ben het eens met Matteo #98, dat de route via PdM meer bewoond is.Sinaproc dacht het is niet aannemelijk dat ze die route hebben genomen, laten we daar dus maar wel gaan zoeken? De lijn van PRdV zeg maar?quote:De Sinaproc-kaart wijst erop dat er juist daar door Sinaproc is gezocht en daarom is het voor mij ook niet aannemelijk dat ze die route hebben genomen.![]()
@11en30 #118
Des te meer kans op het tegenkomen van onverlaten en kwaadwillenden.
Maar ook mensen die hulp hadden kunnen bieden.![]()
Als ik lekker onder een dekbed lig wel ja, wanneer ik door en door koud ben omdat ik alleen een onderbroek en een hemdje aanheb niet. Dan zou ik ook de bikini erbij aandoen. Ga er trouwens wel vanuit dat ze niet op harde stenen hebben gelegen, maar op een bladerdek, blad zat daar.quote:Op vrijdag 26 december 2014 23:04 schreef 11en30 het volgende:
De meeste vrouwen doen 's nachts hun bh uit neem ik aan. Zo bijzonder is dat toch niet? De sluitingen en eventueel beugels liggen niet lekker, zeker niet op een harde ondergrond.![]()
Wat fijn dat het je toestaat, mijn onderzoek naar het gebied van PdM!quote:Op zaterdag 27 december 2014 09:19 schreef RapaNui het volgende:
Ik ben het eens met Matteo #98, dat de route via PdM meer bewoond is. De Sinaproc-kaart wijst erop dat er juist daar door Sinaproc is gezocht en daarom is het voor mij ook niet aannemelijk dat ze die route hebben genomen.
Maar het is ook goed dat Grijzemassa op zoek gaat naar kaarten/paden in het gebied. Zolang we ons realiseren dat de roze lijn voorlopig een hypothetisch pad is, dan lijkt mij dat prima. Ik ben voorstander van onderzoek.
De steep area die genoemd wordt door agter ligt links van het pad dat naar de quebrada leidt. Links betekent: ten westen van (min of meer). Als de steep area een echt pad heeft, dan leidt dat pad niet direct naar PdM, maar naar iets in het NW. Het zou (verderop) het Pianista/Culebra pad moeten kruisen om naar het oosten af te buigen, richting PdM.
Zolang we maar wel beseffen dat jij de serieuze zaken aangeeft hier....
Ik denk dat we zelfs op Fok allemaal weten wat links en rechts en oost en west is.
[ Bericht 1% gewijzigd door Grijzemassa op 27-12-2014 14:26:04 ]![]()
Over de zoekaktie op de PdM heb ik al eerder gepost. Deze startte vanaf
de mirador en liep in een boog naar het NO. Het gebied waar ik het over heb is het gebied waar de PdM uitmondt in de Culebra, daar stroomopwaarts. Daar is nooit gezocht.
Dat eerste gedeelte lijkt ook niet zo stijl te zijn als hier voor het gemak wordt gezegd.
Ik ben kaarten aan het bestuderen en zie dat er eerst een redelijk vlak gedeelte is.
Die bewoning is ook niet in dat gedeelte, dat is veel verder naar het noorden.
Ik werk hard aan een kaart om eea te onderbouwen.
Het gebied wordt verder stroomopwaarts steeds moeilijker begaanbaar, dus als ze die kant op zijn gegaan moet er een dringende reden voor zijn geweest schat ik in.
Natuurlijk kan ik nooit bewijzen dat ze die kant opgegaan zijn, maar dat geldt voor elk bedenkbare route.
Maar als het een mogelijkheid is, vind ik het belangrijk om dat in kaart te brengen.
Het feit dat de resten in het gebied zijn gevonden langs de Culebra wil niet zeggen dat ze daar zijn geweest.
Er zijn vele zijrivieren die in de Culebra uitmonden.
Toen de rugtas gevonden werd en kort daarna de eerste resten, werd gezegd dat het niet vast te stellen was waar de vondsten vandaan komen of uit welke rivier.
Om dan alleen een looproute langs de Culebra als mogelijkheid te zien vind ik kortzichtig.
[ Bericht 1% gewijzigd door Grijzemassa op 27-12-2014 13:48:58 ]![]()
Hangt af van het terrein en wat er is om mee te rotzooien. Takken, Stenen, gras platlopen enz. Open plek is natuurlijk wel nuttig.quote:![]()
Nu je met een kaart bezig bent . .quote:Op vrijdag 26 december 2014 22:57 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Dat is een aaname van jou, dat het broekje stroomopwaarts van de samenkomst vd rivieren is gevonden.
Dat is niet gezegd in de telemetro video maar maak jij er van.
Of weet jij iets dat wij niet weten, de video is hier ook tot in den treure bestudeerd en door enkele users die spaans spreken vertaald.
Weet jij de exacte locatie van de 2e quebrada, en hoe die er uit ziet, een beekje net als de 1e of een brede wilde stroom?
Baru heeft aangegeven dat de 1e quebrada de kruising is met een riviertje dat vanaf de Mirador door het dal naar beneden stroomt. Op de fotos en film komt het van links. Dat zegt wat over de loop van het pad. (staat op mijn kaart nu verkeerd) Dit is een zijrivertje van de Pata de macho.
De 2e quebrada is de oversteek van de bovenloop van de Rio Pata de macho. . Ook daar komt de rivier van links.
Baru heeft aangegeven dat er na de 2e quebrada geen quebradas meer zijn tot aan de eerste kabelbrug. Dat betekent dat het pad verder gaat door hoog gebied en over hellingen, zoals hij ook heeft getekend.![]()
Een ander iets is de verdwijning van Alex Humphrey, hij wilde gaan zwemmen bij de Balnario Majagua.
Daar de meiden een bikini bij zich hadden, kan ik me niet ontrekken aan de gedachte dat ze daar iets mee van plan waren; zwemmen dus. En dan niet in zo een poeltjes als die we tot nu toe gezien hebben op video's en foto's. Maar waar dan?
http://www.theguardian.co(...)phrey-missing-panama
http://www.lonelyplanet.c(...)los-pozos-de-caldera
Had iemand ze misschien een lift belooft naar een zwemplek?
Wisten ze een fijne zwemplek?![]()
Ik hou nog wel een slag om de arm wat de bikini's betreft, want als de bh's in de tas zaten voor de terugweg, waar waren de slipjes dan? Ik bedoel, met het idee van droog ondergoed om niet in natte bikini's te blijven rondlopen. Heeft iemand daar een verklaring voor?quote:Op zaterdag 27 december 2014 15:04 schreef Poekje01 het volgende:
Een ander iets is de verdwijning van Alex Humphrey, hij wilde gaan zwemmen bij de Balnario Majagua.
Daar de meiden een bikini bij zich hadden, kan ik me niet ontrekken aan de gedachte dat ze daar iets mee van plan waren; zwemmen dus. Maar waar?
http://www.theguardian.co(...)phrey-missing-panama
http://www.lonelyplanet.c(...)los-pozos-de-caldera
Had iemand ze misschien een lift belooft naar een zwemplek?![]()
Op de facebook pagina van Find Alex Humphrey staan toch wel rare dingen. Zo zou volgens G.H.de meiden dood gevonden zijn. Ene A-M bevestigd dat. Wel een bericht van 24 juni maar toch.Dan haal je dat toch even weg.![]()
Waar is ooit een bikini opgedoken? Is volgens mij niets van bekend dat ze een bikini bij zich hadden.quote:Op zaterdag 27 december 2014 15:04 schreef Poekje01 het volgende:
Een ander iets is de verdwijning van Alex Humphrey, hij wilde gaan zwemmen bij de Balnario Majagua.
Daar de meiden een bikini bij zich hadden, kan ik me niet ontrekken aan de gedachte dat ze daar iets mee van plan waren; zwemmen dus. En dan niet in zo een poeltjes als die we tot nu toe gezien hebben op video's en foto's. Maar waar dan?
http://www.theguardian.co(...)phrey-missing-panama
http://www.lonelyplanet.c(...)los-pozos-de-caldera
Had iemand ze misschien een lift belooft naar een zwemplek?
Wisten ze een fijne zwemplek?![]()
Grijzemassa:
dit lijkt wel erg op zo een 4x4 die jij volgens mij eens postte hier?
Zie FB pagina van Beyond Adventure Tours, ga naar Foto's, Albums, Augustus 2013, halverwege de pagina. Rij 10, grote 4x4.
Verder heel veel andere foto albums, misschien halen daar nog wat uit? (locatie steen, kloof oid)
[ Bericht 36% gewijzigd door Poekje01 op 27-12-2014 16:18:02 ]![]()
eerst dacht ik dat die BH's in de rugzak bikini's waren. Daarna werd er gezegd dat ze die niet uit zouden doen. En werd er volgens mij vanuit gegaan dat ze BH's in de rugzak hadden gedaan, en bikini's aanhadden?quote:Op zaterdag 27 december 2014 15:42 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Waar is ooit een bikini opgedoken? Is volgens mij niets van bekend dat ze een bikini bij zich hadden.
Of heb ik het mis?![]()
Was als een mogelijkheid geopperd voor de reden dat de bh'sin de tas zaten.quote:Op zaterdag 27 december 2014 15:42 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Waar is ooit een bikini opgedoken? Is volgens mij niets van bekend dat ze een bikini bij zich hadden.
Bikini's aan dan. Maar is niet bewezen of zo, het is wel zo dat meerdere kledingstukken nog niet gevonden zijn die ze wel aanhadden.![]()
Van de regio bestaat ook een topografische kaart online 1:50.000
http://ufdc.ufl.edu/UF000(...)ma&vo=33&vp=768,2883
Is echter niet veel waard. Metingen zijn uit 1965 en de hoogtelijnen zijn m.i. tamelijk slordig. Geen info in het terrein zelf.![]()
Dat was ook mijn beeld. Ook het paspoort van Lisanne is volgens mij nooit boven water gekomen.quote:Op zaterdag 27 december 2014 16:30 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Was als een mogelijkheid geopperd voor de reden dat de bh'sin de tas zaten.
Bikini's aan dan. Maar is niet bewezen of zo, het is wel zo dat meerdere kledingstukken nog niet gevonden zijn die ze wel aanhadden.![]()
Jawel: http://www.ad.nl/ad/nl/30(...)anama-gevonden.dhtmlquote:Op zaterdag 27 december 2014 16:46 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Dat was ook mijn beeld. Ook het paspoort van Lisanne is volgens mij nooit boven water gekomen.
Begin april werd al gemeld dat het niet in de kamer lag. Ze moeten grondig gezocht hebben om vast te stellen dat het er niet lag, als je ziet hoe veel spullen daar lagen.![]()
Ik heb een andere insteek met het maken van een kaart. Er is hier nogal wat discussie geweest overquote:Op zaterdag 27 december 2014 14:40 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Nu je met een kaart bezig bent . .
Baru heeft aangegeven dat de 1e quebrada de kruising is met een riviertje dat vanaf de Mirador door het dal naar beneden stroomt. Op de fotos en film komt het van links. Dat zegt wat over de loop van het pad. (staat op mijn kaart nu verkeerd) Dit is een zijrivertje van de Pata de macho.
De 2e quebrada is de oversteek van de bovenloop van de Rio Pata de macho. . Ook daar komt de rivier van links.
Baru heeft aangegeven dat er na de 2e quebrada geen quebradas meer zijn tot aan de eerste kabelbrug. Dat betekent dat het pad verder gaat door hoog gebied en over hellingen, zoals hij ook heeft getekend.
het gegeven dat de kaarten die we gebruiken grotendeels gebaseerd zijn op verklaringen van Baru.
Daar hebben een aantal users moeite mee, omdat de juistheid niet te controleren is.
Ik ben nooit in het gebied geweest dus zal mijn kaart geen details bevatten die ik zelf inschat of bedenk. Het gaat mij er om het gebied in beeld te brengen en de toegankelijkheid er van.
Mocht ik een pad vinden in het PdM gebied met een controleerbaar verloop, dan zal ik het er op zetten. Maar in eerste instantie ben ik op zoek naar vlakkere gedeeltes die een looprichting mogelijk kunnen maken. Ik zet er geen lijnen op die ik bedenk, alleen feiten dus.
[ Bericht 0% gewijzigd door Grijzemassa op 27-12-2014 17:18:01 ]![]()
O je bedoelt de rode auto, dit is wel een andere dan die ik postte maar voldoet zeker aan de omschrijvingquote:![]()
![]()
Deze site heeft wat mooie foto's van pdm. Misschien hebben we er wat aan. Persoonlijk vind ik die rotsen wel interessant qua kleuren. Staat hij nou voor een grot?
http://www.armandorosaspa(...)-senderos-en-la.html![]()
![]()
Ja ik ken hem, zeker interessant. Ik ga je andere links van gister ook nog goed bekijken, was er nog niet aan toe gekomen.quote:Op zaterdag 27 december 2014 17:19 schreef ToniB het volgende:
Deze site heeft wat mooie foto's van pdm. Misschien hebben we er wat aan. Persoonlijk vind ik die rotsen wel interessant qua kleuren. Staat hij nou voor een grot?
http://www.armandorosaspa(...)-senderos-en-la.html
[ afbeelding ]![]()
![]()
Als de meiden een bikini mee hadden dan is het goed mogelijk dat ze ook een handdoek mee brachten.
(misschien een handdoek met een motiefje zoals ik die streepjes/ patroon in de foto met het haar meen te zien).![]()
quote:Op zaterdag 27 december 2014 16:53 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik heb een andere insteek met het maken van een kaart. Er is hier nogal wat discussie geweest over
het gegeven dat de kaarten die we gebruiken grotendeels gebaseerd zijn op verklaringen van Baru.
Daar hebben een aantal users moeite mee, omdat de juistheid niet te controleren is.
Ik ben nooit in het gebied geweest dus zal mijn kaart geen details bevatten die ik zelf inschat of bedenk. Het gaat mij er om het gebied in beeld te brengen en de toegankelijkheid er van.
Mocht ik een pad vinden in het PdM gebied met een controleerbaar verloop, dan zal ik het er op zetten. Maar in eerste instantie ben ik op zoek naar vlakkere gedeeltes die een looprichting mogelijk kunnen maken. Ik zet er geen lijnen op die ik bedenk, alleen feiten dus.![]()
staat links van hem een 5 in de rots gekrast?quote:Op zaterdag 27 december 2014 17:19 schreef ToniB het volgende:
Deze site heeft wat mooie foto's van pdm. Misschien hebben we er wat aan. Persoonlijk vind ik die rotsen wel interessant qua kleuren. Staat hij nou voor een grot?
http://www.armandorosaspa(...)-senderos-en-la.html
[ afbeelding ]![]()
Pfff...wat heb je met het cijfer 5? Die foto kan wel in een heel andere jaar zijn gemaakt.quote:Op zaterdag 27 december 2014 19:22 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
staat links van hem een 5 in de rots gekrast?![]()
Vanavond in Nieuwsuur een kijkje achter de schermen bij het NFI.
Het gaat over MH17 maar misschien is het ook interessant voor ons.
NPO2 - 27-12 22:00![]()
User 11en30 kan je er alles over vertellen: Slaughterhouse-Fivequote:Op zaterdag 27 december 2014 20:09 schreef schuschuho het volgende:
[..]
Pfff...wat heb je met het cijfer 5? Die foto kan wel in een heel andere jaar zijn gemaakt.
![]()
Ik heb een onmiskenbaar verband aangetoond tussen het getal 5 en de dorpspsychopaat. Ook is er een duidelijke relatie tussen de 5 en het abattoir aan het Pianista-pad. Wat het contact tussen de dorpspsycho en het abattoir is is nog niet helemaal duidelijk maar dat zou eens goed uitgezocht kunnen worden tijdens de laatste zoektocht in januari.![]()
Is dat niet wat 'rock shelter' genoemd wordt? https://books.google.nl/b(...)er%20boquete&f=falsequote:
Daar zijn er minstens 4 van in het gebied. Maar hutten zijn er veel meer en lijken mij betere schuilplekken.
Heeft iemand nou al de full res foto van die ene steen in het water opgevraagd bij deze gozer?![]()
quote:Op zaterdag 27 december 2014 10:06 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Des te meer kans op het tegenkomen van onverlaten en kwaadwillenden.
Helemaal mee eens. Echter, er is daar gezocht en niets gevonden. Volgens de ouders hadden ze honden mee die op een km afstand konden ruiken, maar ze vonden niets. Hoe verklaar je dat? Bron: eenvandaag 1 mei. Dat wijst er volgens mij op dat K&L daar toen niet waren.
[..]
Sinaproc dacht het is niet aannemelijk dat ze die route hebben genomen, laten we daar dus maar wel gaan zoeken? De lijn van PRdV zeg maar?
Nee, de lijn Panama. Sinaproc werd bijgestaan door lokale gidsen die het gebied door en door kennen. Maar het lijkt erop dat ze niet in Culebra hebben gezocht. Hoe verklaar je dat?
Forum Opties Forumhop: Hop naar: