Je kunt de NV midimappen naar Traktor, maar dan werken de schermen niet. En daarvoor heb ik die nou juist gekocht, omdat mijn mac en de controller allebei aan de andere kant van de kamer staan. Alternatief was die nieuwe pioneer, maar dan ging de prijs ook x2quote:Op woensdag 10 juni 2015 12:05 schreef FUFR het volgende:
[..]
doet ie dat niet dan?
Traktor en de hardware fabrikanten liggen elkaar de laatste jaren niet zo..
je bedoeld dat jij nog niet weet hoequote:Op woensdag 10 juni 2015 18:54 schreef K44S het volgende:
Eh, ik kom steeds verder met, zowel ableton als FL.
Ik ben alleen benieuwd of er nog goede tutorial website zijn. Youtube al afgestruind.
Ik vind het alleen zo jammer dat ik geen groffe hardhouse beat kan maken
dus datquote:Op donderdag 11 juni 2015 17:42 schreef FUFR het volgende:
[..]
je bedoeld dat jij nog niet weet hoe
Zal later hier wat links achterlaten
quote:
ok, hier heb je wat.quote:
Ik draai zelf met de MC6000 MK2. Met Serato. Bevalt die NV erg goed ?quote:Op zondag 7 juni 2015 22:22 schreef Merlijn het volgende:
[..]
Nee, en zelfs al had ik die nog, daar werken de schermen van de NV niet op.
De NV draait an sich prima, maar ik heb weinig vergelijkingsmateriaal. Kom zelf van een DDJ-T1 af met Traktor. Serato voelt dan.. euh.. een beetje virtual DJ achtig met de klokjes. De workflow is gewoon anders (beatgridden, BPM, kleine aanpassingen).quote:Op donderdag 18 juni 2015 22:02 schreef kweetutniet het volgende:
[..]
Ik draai zelf met de MC6000 MK2. Met Serato. Bevalt die NV erg goed ?
Waar precies kun je niet aan wennen bij Serato ?
Die ga ik luisteren, fijne namen.quote:Op donderdag 18 juni 2015 18:38 schreef JenHermes het volgende:
https://soundcloud.com/re(...)presents-afterwork-8
Nieuw mixje, o.a: Bontan, Eats Everything en Weiss!
Feedback is welkom
thxquote:Op vrijdag 12 juni 2015 14:34 schreef FUFR het volgende:
[..]
[..]
ok, hier heb je wat.
http://www.sonicacademy.c(...)Ableton-Live.cid3777
http://abletonshare.com/
http://bedroomproducersblog.com/
http://www.soundonsound.com
http://www.platinumloops.com/how_to_make_beats.shtml
http://www.tunetorials.com/
Verder heeft SonicAcademy het een en ander op joesnet staan wat kan helpen.
Er zijn sowieso vele sites met tips en trics. Denk ook aan Djtechtools, die brengen wekelijks een nieuwsbrief uit met leuke packs. Die kun je alleen via de nieuwsbrief krijgen..
Xone DX en een Traktor S1. Software Traktor Pro 2quote:Op maandag 29 juni 2015 19:34 schreef Houniet het volgende:
Jen, waarmee draai je als ik vragen mag. Kan me ontgaan zijn hoor. Het is hier zo druk, kan het niet meer bijhouden.
Tja, hier in een kroeg/dancing. Maar dat wil ik niet meetellen.quote:Op dinsdag 11 augustus 2015 22:07 schreef bobbernaut het volgende:
Zijn er in dit topic eigenlijk ook resident DJ's?
Nou ja, is toch iets weet jequote:Op woensdag 12 augustus 2015 00:18 schreef dimmak het volgende:
[..]
Tja, hier in een kroeg/dancing. Maar dat wil ik niet meetellen.
monnie=monniequote:Op woensdag 12 augustus 2015 00:18 schreef dimmak het volgende:
[..]
Tja, hier in een kroeg/dancing. Maar dat wil ik niet meetellen.
Resident radio dj jaquote:Op dinsdag 11 augustus 2015 22:07 schreef bobbernaut het volgende:
Zijn er in dit topic eigenlijk ook resident DJ's?
Ja ik wel een jaartje of anderhalf tot de club werd overgenomen en ze er een soort Kleine Cool Down van wilde maken.quote:Op dinsdag 11 augustus 2015 22:07 schreef bobbernaut het volgende:
Zijn er in dit topic eigenlijk ook resident DJ's?
Vette serie trouwens!quote:
toen hebben ze houniet gevraagd?quote:Op woensdag 12 augustus 2015 11:56 schreef -Menn0- het volgende:
[..]
Ja ik wel een jaartje of anderhalf tot de club werd overgenomen en ze er een soort Kleine Cool Down van wilde maken.
Ik maak voor mezelf een lijstje met nummers die ik tof vind en wil daar een mix van maken. Dan is het hopen dat het allemaal een beetje aan elkaar te mixen is, maar ik heb het nu niet getroffen.quote:Op maandag 31 augustus 2015 14:12 schreef Houniet het volgende:
Draai je zo maar wat, of zoek je ze mix-technisch uit?
Zou zeker even wachten, de upgrade van de tweede versie lijkt behoorlijk, helemaal door de VU-meters op de console. je wil echt niet te veel naar je scherm kijken. Track selecteren, BPM matchen en lekker op de mixer bezig zijn.quote:Op dinsdag 8 september 2015 23:24 schreef Eind-Baas het volgende:
Hola. Al een hele tijd wel eens overwogen om te beginnen, vaak via virtual dj een beetje gekloot. Nu heeft een vriend van mij wat spul gekocht en merk wel dat ik t toch erg leuk vind, dus zat te kijken om zelf ook wat aan te schaffen om te beginnen.
Maar wat is een beetje goed spul en waar moet ik op letten? Heb zelf zoiets op het oog als de Pioneer DDJ-SB, lijkt me toch genoeg functies hebben om het goed op te leren en even op vooruit te kunnen. En wat betreft tweedehands? Nieuw is die momenteel rond de 250, maar tweedehands wordt er al snel richting de 200 voor gevraagd. Zeker nu de DDJ-SB2 bijna uitkomt, zal de prijs van de oudere wel zakken. Is het dan verstandiger om even te wachten en een nieuwe te kopen?
Is een VU-meter zo belangrijk dan nu voor mij al? Het is voornamelijk voor thuisgebruik, zeker in het begin. Tweedehands is inderdaad een optie, maar als de verschillen zo klein zijn, kan ik beter voor zekerheid gaan lijkt me en een nieuwe aanschaffen.quote:Op dinsdag 8 september 2015 23:33 schreef VoornaamAchternaam het volgende:
[..]
Zou zeker even wachten, de upgrade van de tweede versie lijkt behoorlijk, helemaal door de VU-meters op de console. je wil echt niet te veel naar je scherm kijken. Track selecteren, BPM matchen en lekker op de mixer bezig zijn.
Tweedehands is met pioneer meestal goed te doen hoor, altijd solide apparatuur. Geen persoonlijke ervaring met de duurzaamheid van de controllers en helemaal niet de budgetkant.
Ook zou je kunnen kijken naar Native Instruments, die controllers zijn perfect geïntegreerd met traktor en vind zelf die software meer mogelijkheid bieden, maar je moet zelf maar bepalen welke software je het lekkerst vindt werken
Is ¤250 het bedrag waarvoor je krom moet liggen?quote:Op dinsdag 8 september 2015 23:46 schreef Eind-Baas het volgende:
[..]
Is een VU-meter zo belangrijk dan nu voor mij al? Het is voornamelijk voor thuisgebruik, zeker in het begin. Tweedehands is inderdaad een optie, maar als de verschillen zo klein zijn, kan ik beter voor zekerheid gaan lijkt me en een nieuwe aanschaffen.
Nou ik geef niet graag meer geld uit dan nodig is. Dus het is eigenlijk de vraag tot in hoeverre die updates nodig zijnquote:Op woensdag 9 september 2015 12:12 schreef Houniet het volgende:
[..]
Is ¤250 het bedrag waarvoor je krom moet liggen?
Ja dat is dus de vraag. Lees veel slechte verhalen over de nieuwste update op 2011 Macbooks, dus ben benieuwd.quote:Op zondag 13 september 2015 12:03 schreef Houniet het volgende:
Dat moet je toch sowieso doen. Tenzij je apparaat er slechter van wordt qua prestatie.
Traktor 2.7 draaide hier altijd vlekkeloos onder oude Mac OS X, nooit een crash gehad. Nu Traktor 2.9 erop en constant crashes onder Mavericks. Bluh. Nu maar terug naar 2.7 en dan later maar eens Yosemite installeren. Las alleen dat er veel problemen waren, weet niet of het handig is om te upgraden naar Yosemite.quote:Op zondag 13 september 2015 12:03 schreef Houniet het volgende:
Dat moet je toch sowieso doen. Tenzij je apparaat er slechter van wordt qua prestatie.
Wat doen de concurrenten op marktplaats?quote:Op donderdag 17 september 2015 12:41 schreef snakeman123 het volgende:
Misschien een gekke vraag maar wat zou een Denon x1500s (zwart) en een Denon HC-4500 nog opbrengen? Allebei krasvrij en werken perfect. Zelf zat ik te denken aan een prijs samen voor 650 euro
Oh, heb er weinig problemen mee, zal na het weekend eens upgraden. Misschien dat 2.9 dan ook stabieler is onder Yosemite. Wel chill dat het allemaal gratis is van Apple.quote:Op dinsdag 15 september 2015 22:12 schreef n00cL30n het volgende:
Mavericks was kak. Yosemite is echt stukken beter.
Jammer dat ik hoogstwaarschijnlijk El Capitan niet meer mee zal maken.
ja.quote:Op maandag 21 september 2015 14:31 schreef bobbernaut het volgende:
Zeg, ik vraag me af he, als je 2 tracks hebt van allebei 124bpm, dan zou je ze in theorie toch makkelijk in elkaar kunnen mixen (als je ze hebt gesynct ofc)?
Gaat dat dan meteen goed?
Of mis ik iets?
Hoezo producen mensen ze dan nou weer met die .12 bpm?quote:Op maandag 21 september 2015 15:28 schreef Jungle_Jim het volgende:
[..]
ja.
maar tracks zijn vrijwel nooit precies een rond bpm getal, maar bijv. 124.12bpm dus ze zullen niet gelijk blijven lopen als je ze niet beatmatcht.
Tempo aanpassen van track 2 naar 124 en evt tijdens het nummer langzaam opschroeven naar 125, nieuw nummer inmixen en hetzelfde doen met het tempo.quote:Op dinsdag 22 september 2015 21:28 schreef bobbernaut het volgende:
Ik maak nu een soort mixtape op FL, alleen de 1e 3 nummers heb ik lekker allemaal op 124BPM, zodat het wat makkelijker is voor mij![]()
(1e x dat ik nummers "mix")
Ik heb nu 1 overgang van 124 naar 125 bpm, het klinkt opzich wel oke.
Nu kan ik denk ik wel van 125 naar 126, hoe doen jullie dat bij een liveset dan?
Zo van 124 naar 126/128 beatmatchen dat het nog goed klinkt ook
Heb zelf nog niet gehad dat Traktor crashte tijdens een gig, enkel nieuwe versies zijn soms niet zo stabiel dus beter om daar wat mee te wachten.quote:Op maandag 21 september 2015 22:51 schreef Eind-Baas het volgende:
Ik had laatst hier wat vragen gesteld en naar aanleiding daarvan even wat onderzoek verricht.
Uiteindelijk kwam ik tot de keuze tussen de Traktor S2 en de Pioneer DDJ-SB2. Qua prijs komen ze op hetzelfde neer, aangezien bij de Pioneer nog geen volledige versie van Serato zit.
Uiteindelijk komt het dus neer op software waarmee ik zou willen werken. Veel rond gelezen en eigenlijk komt het er op neer dat een deel van de mensen zweert bij Traktor en een deel bij Serato. Qua functies zal ik eerder neigen naar Traktor (Remix decks/stems etc.), maar van wat ik lees is Serato weer een stuk stabieler (in de zin van crashes etc.).
Hoe kijken jullie hier tegenaan? Mocht het draaien me bevallen zou ik natuurlijk in de toekomst ook wel op feesten (clubs, evenementen) willen draaien, maar is een van de twee dan een betere keuze?
Is dat alles wat ik dan nodig heb of heb ik nog meer nodig?quote:Op zondag 27 september 2015 23:26 schreef Houniet het volgende:
Alleen met software zou mij gaan vervelen. Ik ben begonnen met een BCD3000, lekker goedkoop en kijken of ik het wat vond. Van het 1 kwam het ander.
Ik vond dat in het begin meer dan voldoende. Verder heb ik alles via YouTube geleerdquote:Op maandag 28 september 2015 21:00 schreef nickhguitar het volgende:
[..]
Is dat alles wat ik dan nodig heb of heb ik nog meer nodig?
Hoe leer je dit trouwens het snelst? Heb je een goede tutorial o.i.d. van internet of moet je dit echt van iemand 'live' leren?
Heb je een voorbeeld van wat jij een goed beginnersfilmpje vind?quote:Op maandag 28 september 2015 23:06 schreef Houniet het volgende:
[..]
Ik vond dat in het begin meer dan voldoende. Verder heb ik alles via YouTube geleerd.
Ja hoorquote:Op maandag 28 september 2015 23:13 schreef nickhguitar het volgende:
[..]
Heb je een voorbeeld van wat jij een goed beginnersfilmpje vind?
Overigens: Ik kan dat apparaat gewoon aansluiten op de boxen hier? En via USB o.i.d. op de PC?
Ik was al op o.a. marktplaats aan het zoeken naar een BCD3000. Staan er wel wat op hier in de buurt. Als je wilt (en zin/tijd hebt:P) zou je wel eens mogen kijken naar wat er nieuw en/of beter is. Lijkt me echt tof om hiermee te beginnen.quote:Op maandag 28 september 2015 23:15 schreef Houniet het volgende:
[..]
Ja hoor. Dat kan. Ik weet niet of er inmiddels een beter alternatief is met meer mogelijkheden voor het zelfde geld. Dat zou ik moeten uitzoeken.
Nog niet over nagedacht. Heb met wat gasten gepraat en die hadden al voor halve fortuinen aan gear staanquote:
Thanksquote:Op dinsdag 29 september 2015 13:14 schreef Houniet het volgende:
http://www.tonecontrol.nl/producten/midi-controllers/
Deze een optie?quote:Op zondag 1 november 2015 20:19 schreef bobbernaut het volgende:
Ik zit heel erg te twijfelen welke controller ik zou nemen..
De Pioneer DDJ-SB2 of de Reloop Beatmix 4?
Pioneer DDJ-SB2
+ Goedkoper
+ Pioneer, dus kwaliteit (toch?)
+ VU meters
+ High/Lowpass filter knob
+ Pad trans (geen idee wat dat precies is)
+ Vinyl/Slip knop (?)
+ Key lock knop (?)
- 4 kanaals, maar wel 2 faders, geen idee of dat (on)handig is
- Geen aparte play/cue knoppen
- Heeft FX knopjes ipv per FX een knob
- Geen needle position leds
Reloop Beatmix 4
+ 4 kanaals, per kanaal een fader
+ Fader voor de sampler
+ Leds voor de needle position
+ Aparte play/cue knoppen
+ Per kanaal 3 aparte FX knobs
- Duurder
- Reloop (dus misschien minder goed dan Pioneer?)
- Geen VU meter
- Geen High/Lowpass filter knob
Zoals jullie zien ben ik een noob wat dit betreft.
Ik heb wel al een beetje onderzoek gedaan en ik vond deze 2 de mooiste qua prijsklasse/instapniveau.
Hebben jullie nog advies?
Nee die had ik al gezien, maar die sowieso niet, 2 kanaals en heeft vage touchstrip voor je FXquote:Op dinsdag 3 november 2015 22:31 schreef dimmak het volgende:
[..]
Deze een optie?
Wat is dat rekordbox een kut software geworden zeg. Alle laptops hier thuis crasht versie 4. Nu terug naar 3.3.0.
Zeker foto's danquote:Op dinsdag 10 november 2015 19:48 schreef Eraser127 het volgende:
Heb sinds zaterdag een Djm-800 en eind deze week zijn m'n SL1200's terug (nieuwe audiokabels en wit gespoten deckplates met zeefdruk logo's)
Even een random vraagje, bij de Technics heb je een staafje dat soms uitschuift aan de bovenkant, kan iemand mij uitleggen waarvoor dat is enzo?quote:
Ah bedankt! Heeft het dan een voordeel als je de groeven kan zien?quote:Op vrijdag 20 november 2015 18:44 schreef Eraser127 het volgende:
Als je rechts uit het midden onderaan bedoelt: dat is de target light, zit een lampje/ledje in die over de plaat schijnt. Daardoor kun je de groeven van de plaat zien. Het grote rondje is de behuizing, het kleintje is het drukknopje, hiermee springt de light naar boven.
[ afbeelding ]
als je er ook zo lang over doet om een de volgende plaat uit te kiezen....quote:Op dinsdag 19 januari 2016 16:57 schreef bobbernaut het volgende:
Nog steeds geen controller aangeschaft..
Zit nu te twijfelen tussen een DDJ-SB2 en een DDJ-SR
Alleen de SR is wel 2 keer zo duur als de SB2.. Maar ik denk dat de SR wel langer mee gaat, qua mogelijkheden
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |