SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tijdlijn vermissing en vondst Lisanne en Kris - update 12-11SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tijdlijn (kort) - bron: EenVandaag - FotoverslagSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Foto's van de wandelingSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Analyses van de foto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Overzicht en analyses van de telefoongegevensSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.NieuwslinksSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kaarten en luchtfoto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vondsten Lisanne en KrisSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ZoekactiesSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Algemene foto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Betrokkenen (getuigen dan wel verdachten)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Flora, fauna, klimaat, zon en maanSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatie op videoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatieve postsSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Reisverslagen, vermissingen, criminaliteit en overige infoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Goed punt. Voor iemand die denkt: maar er staat toch steedsquote:Op zondag 23 november 2014 22:07 schreef JustinCase het volgende:
En de maakster van de meeste foto's lijkt toch al niet iemand van het inzoomen. Gevoel voor fotografie, zoals een weekje terug iemand zei, zou kunnen. Maar geen noemenswaardige aandacht voor de technische kant: alle foto's waarvan ik de brandpuntsafstand zag, hadden daar dezelfde waarde: 4,5mm, zijnde maximaal groothoek(**).
1
2ZoomSourceWidth 4000
ZoomTargetWidth 4000
in de metadata? Dat zijn testbeelddata, default, die kun je negeren, die komen altijd zo voor, zegt de blauwdrukkaart van Canon.Juist. Er is HELEMAAL niet gezoomd op alle foto's.quote:(**) de inzoomknop, de op 2 na bekendste voor de meeste mensen (na de aan/uit- en de sluiterknop) is nergens zichtbaar gebruikt. Dat kan de betekenis van wat er te zien is op de "kunnen we alleen maar naar raden" foto's sterk reduceren.
Terwijl op img_499 Lisanne er als een reuzin opstaat en die rode struik in de verte kortbij is... veel korter bij dan op de foto van Kris op dezelfde plek.
Daarvan kun je langzamerhand toch niet meer volhouden dat die foto nog correspondeert met wat de metadata vertellen dat er geschied zou moeten zijn.Er staat bij portrait foto's wel netjes:quote:O, nog iets, mbt Staand/Liggend: in de metadata staan de staande foto's als liggend te boek. Zal wel zijn omdat de camera geen g-sensor heeft. Maar toch: er wordt een waarde gegeven die niet klopt. Terwijl bij andere parameters, waar iets niet bepaald kon worden (GPS data, als er geen GPS in zit) "n/a" vermeld wordt. Zo'n hoeveelheid details imponeert wel, maar als een camera van alles uit zijn duim zuigt (er was meer), hoe weet je dan of de tijd wel op 2 decimalen klopt? Of zelfs maar op de minuut?
1 AutoRotate Rotate 90 CW
Voor het overige staat de tijdzone ook op +1 hr ingesteld, wat kan duiden op Nederlandse tijd.
[ Bericht 0% gewijzigd door Perico op 24-11-2014 01:39:48 ]![]()
Prima: waarschijnlijkheid, maar geen bekend motief.quote:Op maandag 24 november 2014 01:13 schreef Za het volgende:
[..]
Ik bekend met de betekenis van probably. Wanneer gevolgd door 'but why?', trek je die 'waarschijnlijkheid' echter verder door, als in bv 'he probably killed her, but why?'.We weten dat vrij precies: laatste gewone foto was 508. Plus 90 is 598 als laatste. We kennen 542 en 550. En dan is er de nieuwe die een onbekend nummer heeft, maar wel heeeel dichtbij is genomen.quote:Weten we wel of deze midden tussen de donkere stonden, of aan het begin of einde van deze 87?Lukraak zeker niet. Dat is klooien met je laatste reserves. Er moet een tamelijk dwingend doel zijn geweest als een van hen de foto's maakte. Ze waren zuinig met hun reserves m.i.quote:Ik begrijp dat je dat mogelijk verwacht, persoonlijk denk ik aan lukraak afdrukken van de camera.
Als het een derde was ligt dat natuurlijk weer heel anders.![]()
Ik ben benieuwd of iemand anders ook denkt dat foto 542 en 5xxx één foto is, in 2 delen gepubliceerd?
BNW / Kris Kremers en Lisanne Froon #135 - Twin Peaks![]()
Ha Matteo,quote:Op maandag 24 november 2014 01:14 schreef matteo_111 het volgende:
Ha Za,
Als je naar het hele beeld van de tijden kijkt (zoals we het kennen, dat wel) dan zie je dat de tijden variëren op de ochtend tussen ca. half tien en half elf en op de vroege middag ook zoiets. De tijden die op de minuut overeenstemmen lijken mij toeval binnen een variatie die toch al dicht bij elkaar ligt.
Er is wel gesuggereerd dat ze in de ochtend sliepen, vanwege veiligheid, warmte en vermoeidheid - en dus niet 's nachts. Of dat zo is?? Ik kan me er wel iets bij voorstellen dat je niet durft te slapen in de jungle en niet te koud wilt worden.
Op de 11e heeft de iPhone een uur aangestaan zonder inloggen en is toen (definitief) uitgezet.
Ik heb het hele beeld uiteraard bekeken, en ben bekend met de 'eventuele' patronen alsook de mogelijke verklaringen daarvoor door sommigen gesuggereerd.
Kris heeft haar Iphone in totaal 10 keer aangezet in een periode van 10 dagen, waaronder de eerder genoemde keren op 5 en 6 april op beide dagen om exact 13:37 en 13:37, en op 5 en 11 april om 10:50 en 10:51.
Ik weet niet hoe groot de kans is dat dit gewoon toeval is, indien er een andere verklaring voor te vinden is zou dat interessant kunnen zijn.![]()
Welkom matteo door jou leeft het hier bij BNW weer op.quote:Op maandag 24 november 2014 01:29 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Prima: waarschijnlijkheid, maar geen bekend motief.
[..]
We weten dat vrij precies: laatste gewone foto was 508. Plus 90 is 598 als laatste. We kennen 542 en 550. En dan is er de nieuwe die een onbekend nummer heeft, maar wel heeeel dichtbij is genomen.
[..]
Lukraak zeker niet. Dat is klooien met je laatste reserves. Er moet een tamelijk dwingend doel zijn geweest als een van hen de foto's maakte. Ze waren zuinig met hun reserves m.i.
Als het een derde was ligt dat natuurlijk weer heel anders.![]()
![]()
Denk ik niet. De camerapositie en kijkrichting verschillen daarvoor teveel. Beide montages kloppen dan ook niet echt imo.quote:Op maandag 24 november 2014 01:39 schreef Grijzemassa het volgende:
Ik ben benieuwd of iemand anders ook denkt dat foto 542 en 5xxx één foto is, in 2 delen gepubliceerd?
BNW / Kris Kremers en Lisanne Froon #135 - Twin Peaks![]()
Er was een noodzaak tot het gebruik van de camera, maar met 87 mislukte foto's heeft het er veel van weg, dat alleen het flauwe schijnsel van het LCD scherm gewenst was, of die vermaledijde flits werkte de hele tijd niet, terwijl die juist gewenst was. Dat kan gebeuren als de accu vrij leeg is.quote:Op maandag 24 november 2014 01:29 schreef matteo_111 het volgende:
Lukraak zeker niet. Dat is klooien met je laatste reserves. Er moet een tamelijk dwingend doel zijn geweest als een van hen de foto's maakte. Ze waren zuinig met hun reserves m.i.![]()
Kan je de verschillen aangeven want ik zie ze niet.quote:Op maandag 24 november 2014 01:46 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Denk ik niet. De camerapositie en kijkrichting verschillen daarvoor teveel. Beide montages kloppen dan ook niet echt imo.
De laatste foto is volgens mij een stukje uit het geheel![]()
Ehm nee, maar ik ben wel klaar met die vraag.quote:Op maandag 24 november 2014 01:29 schreef matteo_111 het volgende:
Prima: waarschijnlijkheid, maar geen bekend motief.Dank je voor deze info, dit sterkt mijn vermoeden in lukraak afdrukken van de camera.quote:We weten dat vrij precies: laatste gewone foto was 508. Plus 90 is 598 als laatste. We kennen 542 en 550. En dan is er de nieuwe die een onbekend nummer heeft, maar wel heeeel dichtbij is genomen.Dat is denk ik het hele punt, maakten zij die foto's met de camera, of liep iemand anders ermee rond?quote:Lukraak zeker niet. Dat is klooien met je laatste reserves. Er moet een tamelijk dwingend doel zijn geweest als een van hen de foto's maakte. Ze waren zuinig met hun reserves m.i.
Als het een derde was ligt dat natuurlijk weer heel anders.
Zuinig zijn met reserves en 87 foto's donkere maken is niet in overeenstemming, of er moet ook een dwingend doel zijn geweest voor die andere 87.![]()
Uitstekende dumpplek dus.quote:Op zondag 23 november 2014 22:11 schreef matteo_111 het volgende:
[..]
Denken en denken zijn twee.
Meest waarschijnlijke scenario is dat K&L de 7e april rond de 2e kabelbrug aankwamen, uit hun omzwerving door het gebied en dat een van hen de foto's gemaakt heeft. Alle regelmaat - althans voor ons kenbaar - was zoek. M.i. moet er iets dramatisch gebeurd zijn die middag of avond.
Van daar leidt de rivier direct door volstrekt onherbergzaam en onbewoond gebied naar de plaatsen waar de resten en de rugzak zijn gevonden. Voorbij de 2e kabelbrug is allen nog rivier en jungle.
Als we weten of de foto's inderdaad bij de 2e kabelbrug zijn genomen, is er een 2e punt waarvan we qua plaats en tijd weten dat ze er waren.
Voor zover er foto's zijn 'genomen' lijken die uit te gaan naar de rivier. Dat is tenminste mijn veronderstelling. In of bij de rivier zijn ze ook omgekomen. Daar kun je een heel verhaal omheen fantaseren, maar na de achtste is er nog één levensteken, dat grotendeels past in de eerdere reeks: het openen van de iPhone op de 11e en op een bekende tijd in de ochtend.
De drie foto's zijn redelijk netjes rechtop of landscape genomen. Dat doe je niet zo als je alleen maar per ongeluk afdrukt om licht te hebben van het schermpje. Misschien was de bedoeling om iets dat verder lag te fotograferen, maar de flits was daarvoor niet sterk genoeg? We weten het niet want het staat er niet herkenbaar op. Kans bestaat dat er op de originele foto's wel meer te herkennen is.
Wat er allemaal is gebeurd en of er derden bij betrokken zijn - het kan, maar het hoeft niet noodzakelijk zo te zijn. Ik vind het het meest waarschijnlijk dat Lisanne de foto's maakte en Kris toen al een ongeluk in de rivier had gehad. Maar dat is meer kansberekening dan kennis natuurlijk.![]()
Klopt. Zou zeker interessant kunnen zijn. Moet-ie wel goed zijn natuurlijk.quote:Op maandag 24 november 2014 01:40 schreef Za het volgende:
[..]
Ha Matteo,
Ik weet niet hoe groot de kans is dat dit gewoon toeval is, indien er een andere verklaring voor te vinden is zou dat interessant kunnen zijn.![]()
Ik vond het juist een goede observatie. Een zevenmijlssprong naar 11 april is sowieso hoogst quaestieus en een vooruit zetten van de datum verklaart dat gegeven en de dubbele 13:37 in ieder geval.quote:Op maandag 24 november 2014 01:40 schreef Za het volgende:
Kris heeft haar Iphone in totaal 10 keer aangezet in een periode van 10 dagen, waaronder de eerder genoemde keren op 5 en 6 april op beide dagen om exact 13:37 en 13:37, en op 5 en 11 april om 10:50 en 10:51.
Ik weet niet hoe groot de kans is dat dit gewoon toeval is, indien er een andere verklaring voor te vinden is zou dat interessant kunnen zijn.
Als je zo'n telefoon in de zon legt, kan dat primitief de batterij nog een beetje opladen, alhoewel je gevaar loopt op serieuze mankementen.. maar daarmee houdt hij het niet zo lang uit.![]()
ik zou zeggen wit en metaalachtig, en ik zie een vierkantje in het middenquote:Op zondag 23 november 2014 22:58 schreef JustinCase het volgende:
[..]
Ziet iedereen, behalve ik(*), dat als zilverkleurig? Of juist niet, en zet je het daarom tussen aanhalingstekens? Of is dat gewoon omdat het geen echte kleur is? Ik zie aan de foto hooguit dat het zilverachtig zou kunnen zijn. En ook, dat het qua vorm niet erg op een blaadje lijkt.
(*) zal vast niet kloppen, maar mensen zetten dat vaak in een zin, als het gaat over zo'n soort vraag. De betere vraag is: wie ziet het nog meer, net als ik, hoogstens als mogelijk zilverkleurig? Maar dat bekt niet.
Maar soms ligt een takje of blaadje wat apart, zodat de vorm niet te herkennen is. Met de originele resolutie zou je denk ik wel reflecties kunnen herkennen, die passen bij (echt of Een ringvorm zie ik trouwens evenmin. nep) zilver. Je zou zelfs het balletje kunnen opwerpen, dat de foto gemaakt is omdat er een klein voorwerp, zoals een ring, was gevallen in het donker, en de maakster een foto maakte om te zien waar het terechtgekomen was. Maar net nu komt er nog een foto van (zo te zien) diezelfde plek, die dat weer minder waarschijnlijk maakt.![]()
Op zich niet verwonderlijk aangezien de kiekjes overdag vooral over de omgeving gaan. Toch zou ik van beiden meer variëteit verwachten. Lisanne schat ik te netjes c.q. perfectionistisch is om niets aan de compositie te doen en Kris is er ook te creatief voor.quote:Op maandag 24 november 2014 01:20 schreef Perico het volgende:
[..]
Juist. Er is HELEMAAL niet gezoomd op alle foto's.![]()
Zouden Kris en Lisanne nog kunnen leven denk je? Zijn de botten van iemand/iets anders?quote:Op maandag 24 november 2014 02:02 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Op zich niet verwonderlijk aangezien de kiekjes overdag vooral over de omgeving gaan. Toch zou ik van beiden meer variëteit verwachten. Lisanne schat ik te netjes c.q. perfectionistisch is om niets aan de compositie te doen en Kris is er ook te creatief voor.![]()
Dat lijkt me sterk aangezien er dna onderzoek naar is gedaan. Maar op BNW is alles mogelijk.quote:Op maandag 24 november 2014 02:04 schreef mig72 het volgende:
[..]
Zouden Kris en Lisanne nog kunnen leven denk je? Zijn de botten van iemand/iets anders?![]()
![]()
Ligt mijn verwachting dan te hoog als ik denk dat er toch minstens 3 gidsen in dat gebied moeten zijn die de locatie van die gleuf weten.quote:Op zondag 23 november 2014 23:06 schreef matteo_111 het volgende:
Hoi JC,
Ik probeer je betoog enigszins samen te vatten en de pointe te zoeken.
- De foto's lijken om diverse redenen bewust gemaakt door iemand die dat ook nog kon/beheerste..
- Er is geen herkenbaar of benoembaar object te herkennen.
- Mogelijk is er iets bedoeld te fotograferen dat verderop is/ligt, maar dat is dan mislukt (door gebrek aan fototechnische vaardigheid).
Ik deel die vermoedens en constateringen.
Baru heeft inderdaad aangegeven dat er eerder een andere plek was waar de kabels waren bevestigd en dat dat er ook ongeveer zo uit kan zien als op de foto 542. Concrete herkenning was wat veel gevraagd. Hij was wel zo vriendelijk om de kabelbruggen allemaal te benoemen en te beschrijven en foto's te determineren.
Als de steen een startpunt was voor een kabelbrug, dan zou je van daaraf goed op de kabel moeten kunnen stappen, als vanaf een soort plateau. Zo'n plateau is er als je de video van Telemetro bekijkt, en mijn eerder geposte collage.![]()
Als ik mijn camera aan iemand anders geef, dan is het te verwachten dat er niet gezoomd wordt, want ze weten de knoppen niet te vinden of zijn bang iets fout te doen. Maar er was alle aanleiding om te zoomen, zeker ook op img_491 en img_505.quote:Op maandag 24 november 2014 02:02 schreef 11en30 het volgende:
Lisanne schat ik te netjes c.q. perfectionistisch is om niets aan de compositie te doen en Kris is er ook te creatief voor.
Kris vertelde hele verhalen over kunstwerken en gaf er een eigen draai aan, daar verwacht je wel een creatief gevoel voor tableau ja.. de foto als kunstwerk, met een goede vlakindeling.![]()
Daarvoor kun je kijken naar de overeenkomstige patronen van 'de vloeistof'. Die zou je precies op elkaar moeten leggen. Maar dat lukt denk ik niet als je niet driedimensionaal kunt passen.quote:Op maandag 24 november 2014 01:49 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Kan je de verschillen aangeven want ik zie ze niet.
De laatste foto is volgens mij een stukje uit het geheel![]()
Dat dacht ik eerst ook maar ben daar wel een beetje van teruggekomen.quote:Op maandag 24 november 2014 02:06 schreef Marrije het volgende:
[..]
Ligt mijn verwachting dan te hoog als ik denk dat er toch minstens 3 gidsen in dat gebied moeten zijn die de locatie van die gleuf weten.
Vind het wel heel raar dat niemand daar belangstelling heeft om de nachtlokatie te vinden en met nieuwe foto's duidelijk te maken voor de familie(s) en onderzoeker(s). Dat laat bij mij de indruk achter dat ze weinig bereidheid hebben om het onderzoek verder te helpen.![]()
Ik zou van Baru willen weten, of het antwoord tot de oplossing op deze kaart van de Professor of the Mountain staat:
![]()
Ik vind de foto's die ze gemaakt hebben wel goed qua vlakindeling. Ik vraag me af of dat met inzoomen veel beter zou worden.quote:Op maandag 24 november 2014 02:06 schreef Perico het volgende:
[..]
Als ik mijn camera aan iemand anders geef, dan is het te verwachten dat er niet gezoomd wordt, want ze weten de knoppen niet te vinden of zijn bang iets fout te doen. Maar er was alle aanleiding om te zoomen, zeker ook op img_491 en img_505.
Kris vertelde hele verhalen over kunstwerken en gaf er een eigen draai aan, daar verwacht je wel een creatief gevoel voor tableau ja.. de foto als kunstwerk, met een goede vlakindeling.![]()
Misschien is dat wel onmogelijk, indien iemand die rugzak heeft gevonden en later in juni te vondeling heeft gezet bij de rivier, dan zouden de nachtfoto's op een totaal andere locatie gemaakt kunnen zijn, desnoods in Costa Rica bij wijze van.quote:Op maandag 24 november 2014 02:22 schreef 11en30 het volgende:
Vind het wel heel raar dat niemand daar belangstelling heeft om de nachtlokatie te vinden en met nieuwe foto's duidelijk te maken voor de familie(s) en onderzoeker(s).
De verblijfplaats van de camera is iig geheel onzeker tussen 1 april (13:53) en 14 juni.![]()
Daar ga ik nog steeds vanuit.quote:Op maandag 24 november 2014 02:35 schreef Za het volgende:
[..]
indien iemand die rugzak heeft gevonden en later in juni te vondeling heeft gezet bij de rivier, dan zouden de nachtfoto's op een totaal andere locatie gemaakt kunnen zijn,
[ Bericht 0% gewijzigd door 11en30 op 24-11-2014 02:54:43 ]![]()
Ik heb even voor je gegoogled en dan kom ik uit op België.quote:Op maandag 24 november 2014 02:43 schreef 11en30 het volgende:
Wie weet wat de ANAM hut is en waar die is?
http://www.anamcara.be/zweethut-ceremonies/zweethut.html![]()
quote:Op maandag 24 november 2014 02:43 schreef 11en30 het volgende:
Wie weet wat de ANAM hut is en waar die is?
De Master of the Mountain laat het je zien, op 3 min. 25s
Anam is natuurbescherming van Panama.![]()
Ah op die manier, ik dacht dat je een familie weekend aan het plannen was.quote:Op maandag 24 november 2014 02:49 schreef 11en30 het volgende:
http://www.websleuths.com(...)1013290#post11013290![]()
Lol.
Maar denk je ook niet dat als de nachtfoto's bij de 2e oversteek zouden zijn gemaakt dat P daar zelf ook wel even foto's zou zijn gaan maken om te laten zien hoe en wat? Heeft hij toch ook op de mirador van de pianista gedaan?
[ Bericht 49% gewijzigd door 11en30 op 24-11-2014 02:59:31 ]![]()
PM me even als je met P PM bedoelt...quote:Op maandag 24 november 2014 02:54 schreef 11en30 het volgende:
Lol.
Maar denk je ook niet dat als de foto's bij de 2e oversteek zouden zijn gemaakt dat P daar wel even foto's zou zijn gaan maken om te laten zien hoe en wat? Heeft hij toch ook op de mirador van de pianista gedaan?
Hij is zelfs op zijn vrije dag naar de top van de Pianista gelopen om daar die foto te schieten. Echte liefhebber... maar omdat hij die tweede oversteek zelf op twee dagen inschat, denk ik dat hem dat te gortig is.![]()
Hmm ik schat hem toch anders in. Als hij het idee gehad zou hebben dat het daar ergens was dan ging hij dat aantonen met foto's. En de andere gidsen idem. En ook Baru wel. Maar P voorop.quote:Op maandag 24 november 2014 03:00 schreef Perico het volgende:
[..]
... maar omdat hij die tweede oversteek zelf op twee dagen inschat, denk ik dat hem dat te gortig is.
Dus: of ze weten dat de foto's niet van die lokatie kunnen zijn of ze zijn er niet bij gebaat om de precieze plek aan te tonen.![]()
Er zijn meen ik 24 gidsen in Boquete, en allemaal beseffen ze dat een foto van deze exacte omgeving geld waard zou zijn, meer dan de 25 dollar per tour die ze kunnen boeken.quote:Op maandag 24 november 2014 02:54 schreef 11en30 het volgende:
Maar denk je ook niet dat als de nachtfoto's bij de 2e oversteek zouden zijn gemaakt dat P daar zelf ook wel even foto's zou zijn gaan maken om te laten zien hoe en wat? Heeft hij toch ook op de mirador van de pianista gedaan?
Dus niet alleen P, ook de anderen of gidsen uit naburige dorpen zouden elkaar verdringen die plek te vinden en door te spelen aan de media.![]()
Er zou sowieso financieel gewin zijn, indien de gidsen ervanaf zien zou dat kunnen zijn uit loyaliteit bv omdat 1 der gidsen indirect betrokken is bij de vermissing, en de exacte nacht locatie hem in verlegenheid zou brengen, maar je kunt al die gidsen niet beteugelen danwel loyaliteit van hen verwachten dunkt me (gezien er ook rivaliteit is tussen de gidsen), dus dan is er optie 2 ze hebben de plek niet kunnen vinden omdat het geheel niet in de buurt is.quote:Op maandag 24 november 2014 03:06 schreef 11en30 het volgende:
Dus: of ze weten dat de foto's niet van die lokatie kunnen zijn of ze zijn er niet bij gebaat om de precieze plek aan te tonen.![]()
Als ze vrezen voor hun leven zoals andere dorpelingen dan gaat er niemand praten of foto's maken.quote:Op maandag 24 november 2014 03:15 schreef Za het volgende:
[..]
maar je kunt al die gidsen niet beteugelen danwel van hen loyaliteit verwachten dunkt me![]()
Wie vrezen er van de dorpelingen, en voor wie?quote:Op maandag 24 november 2014 03:21 schreef 11en30 het volgende:
Als ze vrezen voor hun leven zoals andere dorpelingen dan gaat er niemand praten of foto's maken.![]()
Voor degenen die, om welke reden dan ook, denken dat de plek van de rotsfoto's mogelijk dit plateau is
-----------------------------------------------------------
Dat is volgens mij NIET het geval.
Op onderstaand filmpje zie je de plek waar bovenstaand drietal zat, voorbijkomen:
Van pakweg 1.00 tot het eind.
Twee beelden eruit, van de plateauplek, vanuit verschillende hoek:
en
Dat is volgens mij niet de locatie van de rotsfoto's ... tenzij ik het mis heb natuurlijk.![]()
Dat zou je denken inderdaad.quote:Op maandag 24 november 2014 03:09 schreef Za het volgende:
[..]
Er zijn meen ik 24 gidsen in Boquete, en allemaal beseffen ze dat een foto van deze exacte omgeving geld waard zou zijn, meer dan de 25 dollar per tour die ze kunnen boeken.
Dus niet alleen P, ook de anderen of gidsen uit naburige dorpen zouden elkaar verdringen die plek te vinden en door te spelen aan de media.
En je hebt gelijk, die foto's kunnen zelfs in Costa Rica gemaakt zijn.![]()
het zou een verklaring kunnen zijnquote:Op maandag 24 november 2014 03:21 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Als ze vrezen voor hun leven zoals andere dorpelingen dan gaat er niemand praten of foto's maken.![]()
Vergelijk je nou de iPhonefoto met een camerafoto?quote:Op maandag 24 november 2014 01:20 schreef Perico het volgende:
Juist. Er is HELEMAAL niet gezoomd op alle foto's.
Terwijl op img_499 Lisanne er als een reuzin opstaat en die rode struik in de verte kortbij is... veel korter bij dan op de foto van Kris op dezelfde plek.
Daarvan kun je langzamerhand toch niet meer volhouden dat die foto nog correspondeert met wat de metadata vertellen dat er geschied zou moeten zijn.![]()
Ik had trouwens ooit een programma gedownload die uit de data van een foto kon halen watvoor bewerkingen e.d. de foto had ondergaan. Weet niet meer hoe het heet, maar misschien kan je dat zelf vinden.
Verder vind ik het niet onlogisch dat er niet gezoomd is op de foto's. Mijn ervaring is dat zoomen met een compact camera (itt spiegelreflex) de foto niet beter maakt. Je kan dat beter later op de computer doen. Bovendien ging het natuurlijk ook vooral om de omgeving, want foto's van elkaar maken kan in NL ook.![]()
Oké, ik begrijp je en bedankt voor je positieve antwoord.quote:Op maandag 24 november 2014 00:25 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Ik probeer mijn bijdragen zakelijk te houden en niet op de man/vrouw te spelen. Op twee hinderlijke trollen na is me dat meestal wel gelukt, denk ik. Voor Jackie, in wiens misdaadspeculaties ik niet veel zie, heb ik b.v. een paar Google Earthkaartjes gemaakt waarop ik bepaalde locaties heb aangegeven, omdat het verzamelen van feiten nooit verkeerd kan zijn. Ook de vraag "Waar haal je dat in vredesnaam vandaan?" was niet persoonlijk bedoeld, maar ik kan me wel voorstellen dat dat anders is overgekomen. Ik had mijn reactie daarom beter wat anders kunnen formuleren.![]()
Ben ik nu de enige die vogelpoep in dat zilver ziet? Een anker/haak om iets aan op te hangen (kabelbrug?) is het zeker niet.![]()
Ik denk eerder aan zo'n haakje die ze her en der op rotsen hebben gemaakt om klimtouwen aan vast te haken. Op rotsen waar regelmatig op geklommen wordt dus. Ik zie duidelijk een metaalkleurig iets met een vierkant gaatje in het midden.quote:Op maandag 24 november 2014 09:10 schreef MeloD het volgende:
Ben ik nu de enige die vogelpoep in dat zilver ziet? Een anker/haak om iets aan op te hangen (kabelbrug?) is het zeker niet.![]()
Er zijn heel veel varianten in. In de link zie ik wel een paar die er op lijken.quote:Op maandag 24 november 2014 10:41 schreef MeloD het volgende:
Die zien er echt anders uit
https://www.google.nl/sea(...)gIgE&ved=0CAYQ_AUoAQ
Forum Opties Forumhop: Hop naar: