Ik ken niet elk land in Azië, maar bijv. China is erg protectionistisch. Je kan daar als westers bedrijf eigenlijk alleen maar aan de slag via een joint-venture waarbij je moet toestaan dat het Chinese partnerbedrijf de halve winst krijgt en bovendien al jouw kennis en technologie opzuigt, zodat ze het na een paar jaar zelf kunnen, jou eruit knikkeren en jou op de wereldmarkt gaan beconcurreren. En die strategie lijkt succes te hebben om als ontwikkelend land niet in laagwaardige productie te blijven hangen.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:18 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja, waarom zijn landen in zuid oost azie zulke economische tijgers en die in Afrika aan het sukkelen?
"Made in" betekent volgens mij niet per definitie dat het product geheel gemaakt is in dat land. Het betekent wel dat er in ieder geval producthandelingen in dat land gedaan zijn. Volgens mij kan het b.v. zijn dat een BH waar "Made in Italy" op staat, dat die in elkaar is genaaid in China of India, maar dat de haakjes er in Italië op gezet zijn.quote:Op woensdag 19 november 2014 14:20 schreef Viajero het volgende:
[..]
Natuurlijk wel. "Made in" wil vrij weinig zeggen. Zegt niets over herkomst van grondstoffen en/of halffabrikaten, en zegt niets over wie het maakt en hoe die mensen behandeld worden.
Ik kan niet voor anderen spreken dus ik spreek maar voor mijzelf.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:09 schreef Kosmoproleet het volgende:
Waarom is kritiek op Nederlanders überhaupt zo extreem gevoelig bij sommige users?
Vaak zijn het dezelfde users die mensen die buiten hun perceptie van Nederlanders vallen voor van alles uitmaken..
Wij? Wie zijn 'wij'? Wie worden hier nu feitelijk beter van? Wie plukken de vruchten nu het meeste? Ook op de lange termijn?quote:Op woensdag 19 november 2014 16:11 schreef Kosmoproleet het volgende:
Maar er treft meer mensen blaam. Wij maken er gebruik van. Terwijl het nu wel al heel lang duidelijk is wat er gebeurt en wij dat ook wel weten.
Nee. "Voor goederen die uit verschillende landen voortkomen, geldt als oorsprongsland het land waar het product de laatste substantiële, economische ingreep onderging die resulteerde in een nieuw product of een belangrijke stap in het productieproces" en "eenvoudige assemblage [kan] nooit oorsprongverlenend zijn".quote:Op woensdag 19 november 2014 16:28 schreef Wombcat het volgende:
[..]
"Made in" betekent volgens mij niet per definitie dat het product geheel gemaakt is in dat land. Het betekent wel dat er in ieder geval producthandelingen in dat land gedaan zijn. Volgens mij kan het b.v. zijn dat een BH waar "Made in Italy" op staat, dat die in elkaar is genaaid in China of India, maar dat de haakjes er in Italië op gezet zijn.
Nee, jij bagatelliseert absolute armoede door te wijzen op relatieve armoede in Nederland. Dat is aanstellerij en als je daarop gewezen wordt, dan word je gefrustreerd.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:33 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Wat ik echter steeds meer zie gebeuren (en mij behoorlijk de keel uit begint te hangen) is een vaak onterecht, eenzijdig, bekrompen en kortzichtig voortdurend wijzen naar Nederland, de Nederlander en met name de armere Nederlander. Gespeend van welke kennis dan ook van historie, economie en rekenkundige vaardigheden.
QFTquote:Op woensdag 19 november 2014 16:40 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, jij bagatelliseert absolute armoede door te wijzen op relatieve armoede in Nederland. Dat is aanstellerij en als je daarop gewezen wordt, dan word je gefrustreerd.
Nou wij.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:34 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Wij? Wie zijn 'wij'? Wie worden hier nu feitelijk beter van? Wie plukken de vruchten nu het meeste? Ook op de lange termijn?
Gaan we zeker weer geen inhoudelijke reactie op krijgen.
Je maakt een dingetje dat er op kan zodat het andere niet meer zichtbaar is of het was al moeilijk zichtbaar. Dit wordt volop gedaan.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:36 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee. "Voor goederen die uit verschillende landen voortkomen, geldt als oorsprongsland het land waar het product de laatste substantiële, economische ingreep onderging die resulteerde in een nieuw product of een belangrijke stap in het productieproces" en "eenvoudige assemblage [kan] nooit oorsprongverlenend zijn".
De een z'n schuld pleit de ander niet vrij. Als een student na het uitgaan voor 10 euro een fiets van een junk koopt, dan zijn ze ook allebei schuldig - de een aan diefstal en de ander aan heling.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:42 schreef Speculant. het volgende:
[..]
Maar goed alles ligt dus weer aan het westenIs het onze schuld dat die Chinezen mede chinezen tegen kost en inwoning in een container in Afrika laten werken en zelf ondertussen rijk worden? Zo ook met al die verachtelijke golfstaten die hetzelfde doen. Eigenlijk overal waar ze werknemers zwaar uitbuiten.
Dan steunen we tenminste de zwarte markt in italie, en komt dit met de nieuwe rekenregels vanzelf bij het BBP van italie waardoor dat land ook opeens een naheffing aan europa moeten betalen.quote:Op woensdag 19 november 2014 14:19 schreef Viajero het volgende:
[..]
Dan wordt het gemaakt door Chinese slaven in Prato (net buiten Florence). Het enige verschil is dat je er meer voor betaalt.
En de Chinese bazen komen hier, Vancouver, om hun geld uit te geven en de rijke aso uit te hangen. Ze gaan zelfs een reality show hier uitzenden over verwende Chinese rijkeluis meisjes. Om te kotsen!quote:Op woensdag 19 november 2014 16:49 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dan steunen we tenminste de zwarte markt in italie, en komt dit met de nieuwe rekenregels vanzelf bij het BBP van italie waardoor dat land ook opeens een naheffing aan europa moeten betalen.![]()
http://www.fashionunited.(...)strie_2013123143281/
Maar idd te triest voor woorden dat zelfs in het zogenaamde beschaafde europa nog grootschalige illegale arbeiders aan de slag zijn.
Zonder dat er iets wordt gedaan aan de verkoopprijs kan er vrijwel altijd al een betere allocatie van de kostenposten worden gedaan->lees minder winst maken en hogere arbeidslonen. Ze gaan maar staken als ze het echt beter willen. Het laten afhangen van de eindgebruiker gaat nooit werken.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:45 schreef Igen het volgende:
[..]
De een z'n schuld pleit de ander niet vrij. Als een student na het uitgaan voor 10 euro een fiets van een junk koopt, dan zijn ze ook allebei schuldig - de een aan diefstal en de ander aan heling.
LOL. Quote even waar ik dat doe want ik herken je opmerking niet. Eerder andersom; Jij bagatelliseert relatieve armoede in Nederland door te wijzen op absolute armoede in bv Afrika.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:40 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, jij bagatelliseert absolute armoede door te wijzen op relatieve armoede in Nederland. Dat is aanstellerij en als je daarop gewezen wordt, dan word je gefrustreerd.
Als je in NL woont en je kunt niet elke avond warm eten, dan doe je toch echt zelf iets verkeerd.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
LOL. Quote even waar ik dat doe want ik herken je opmerking niet. Eerder andersom; Jij bagatelliseert relatieve armoede in Nederland door te wijzen op absolute armoede in bv Afrika.
Iets in de trant van: "Niet zeuren als je niet elke avond warm kunt eten, geen eigen dak boven je hoofd hebt en je medische zorg moet mijden; in Afrika zouden ze maar wat blij zijn met jouw rijkdom".
En in Nederland zijn er dan een stel verdwaasden die gaan zeiken over Zwarte Piet.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
LOL. Quote even waar ik dat doe want ik herken je opmerking niet. Eerder andersom; Jij bagatelliseert relatieve armoede in Nederland door te wijzen op absolute armoede in bv Afrika.
Iets in de trant van: "Niet zeuren als je niet elke avond warm kunt eten, geen eigen dak boven je hoofd hebt en je medische zorg moet mijden; in Afrika zouden ze maar wat blij zijn met jouw rijkdom".
Was dat nieuw voor je dan? Het worden er steeds meer zelfs. Ga eens kijken aan de onderkant van de arbeidsmarkt.. daar komen echt absurde wantoestanden met de regelmaat van de klok voor. En langzaam maar zeker stijgt dat naar boven. Je moet toch wat als werknemer dus is het bukken en 'Dankjewel' zeggen. Geen je tegengas dan ben je morgen werkeloos, zo werkt dat.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:49 schreef Basp1 het volgende:
Maar idd te triest voor woorden dat zelfs in het zogenaamde beschaafde europa nog grootschalige illegale arbeiders aan de slag zijn.
Hear, hear! De strijkstok hé.. Want ze werken echt noodgedwongen met kindslaven want anders gaat hun bedrijf failliet.quote:Op woensdag 19 november 2014 16:53 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
En de Chinese bazen komen hier, Vancouver, om hun geld uit te geven en de rijke aso uit te hangen. Ze gaan zelfs een reality show hier uitzenden over verwende Chinese rijkeluis meisjes. Om te kotsen!
Heel mooi weer jou exemplarische voorbeelden, wijs die mensen dan de weg naar de arbeidsinspectie om deze overtredende werkgevers / uitzendorganisaties wel volgens de nederlandse wetgeving aan te pakken.quote:Op woensdag 19 november 2014 17:04 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Was dat nieuw voor je dan? Het worden er steeds meer zelfs. Ga eens kijken aan de onderkant van de arbeidsmarkt.. daar komen echt absurde wantoestanden met de regelmaat van de klok voor. En langzaam maar zeker stijgt dat naar boven. Je moet toch wat als werknemer dus is het bukken en 'Dankjewel' zeggen. Geen je tegengas dan ben je morgen werkeloos, zo werkt dat.
4 voorbeelden uit mijn naaste omgeving (en ja.. met beroepsdiploma's)
- MOElanders die onder wettelijk minimumloon werken en nog extra worden uitgebuit door het huisjesmelken. ¤360.- p.m. voor een gedeelde kamer van 2x4.
- Regelmatig 20 uur per dag meten werken (vaak in gebroken diensten) en maar 6 uur uitbetaald krijgen en een werkgever die ook nog beweert onder de ABU Cao te vallen.. Dus geen 3 maar 8 tijdelijke contracten en ziek is uit dienst.
- Ontslagen worden en zwart voor ¤5.- p.u. terug 'mogen' komen
- Cao ontduiking en ontslag op het moment dat daar op gewezen wordt.
Dan ken je Ouder1 nog nietquote:Op woensdag 19 november 2014 16:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als je in NL woont en je kunt niet elke avond warm eten, dan doe je toch echt zelf iets verkeerd.
Waarom denk jij dat ze dat niet doen en ik het niet voor hen ga doen?quote:Op woensdag 19 november 2014 17:08 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Heel mooi weer jou exemplarische voorbeelden, wijs die mensen dan de weg naar de arbeidsinspectie om deze overtredende werkgevers / uitzendorganisaties wel volgens de nederlandse wetgeving aan te pakken.
Jawel. Daarom zeg ik het ook.quote:
Voor 3/4 euro kan je wel voor een paar dagen koken ja. Moet je wel genoegen nemen met iets als Euroshopperpasta en tomatensaus (evt wat blokjes ham) maar hé, het kan. Of je wil liever roken, dat mag ook in dit tolerante kikkerlandjequote:Op woensdag 19 november 2014 17:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Jawel. Daarom zeg ik het ook.
Maar goed, voor 3/4 euro maak jij een complete maaltijd voor meerdere personen. Ook bijstandstrekkers moeten zich kunnen redden. Er is voor deze mensen alleen geen geld voor luxe. En terecht.
Dat soort types ken ik dan weer niet.quote:Op woensdag 19 november 2014 17:23 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Voor 3/4 euro kan je wel voor een paar dagen koken ja. Moet je wel genoegen nemen met iets als Euroshopperpasta en tomatensaus (evt wat blokjes ham) maar hé, het kan. Of je wil liever roken, dat mag ook in dit tolerante kikkerlandje
Wat ik vervolgens niet snap is dat er wijven zijn die hun kinderen bij hun nieuwe scharrel dumpen omdat ze in het buitenland willen werken. Bah.
Welles:quote:Op woensdag 19 november 2014 17:26 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat soort types ken ik dan weer niet.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |