Ik vind dan ook dat we terugmoeten naar gitzwart. Maar zoals ik al eerder heb aangegeven, als het zwart alleen maar kan blijven via het 1 van de ontstaansverhalen, het roetverhaal, dan zij het zo.quote:Op zondag 16 november 2014 17:04 schreef erodome het volgende:
[..]
Alhoewel ik vind dat je hierin gelijk hebt is dit al niet meer zo. Zwarte piet is (meestal) niet zwart, maar bruin.
Het pikzwarte van de traditie is er niet zozeer meer. Nu vond ik dat een domme fout, door het bruine kwam het veel dichter bij op een mens lijken dan bij het pikzwarte.
Daarbij is het nu veranderen van het typetje, maar het zwart behouden, veel ingrijpender dan variatie in kleur aanbieden. Alhoewel ik wat meer terug naar de kinderschrik-functie qua uiterlijk wel tof zou vinden.
Want laten we eerlijk zijn, jij zoomt in op het zwart, maar de echte traditie van dat figuur is die schrik-functie. We hebben een rijke geschiedenis met verschillende schrikfiguren, vooral kinderschrik-figuren. Wat we nu zwarte piet noemen(maar die vele namen heeft gehad, net zoveel als uiterlijkheden) was daar 1 van, de sint zelf was ook een schrikfiguur van oorsprong.
Niets aan toe te voegen, en geef je gewoon groot gelijk dat je een statement afgeeft.quote:Op zondag 16 november 2014 17:06 schreef Danny het volgende:
[..]
je zou je zin maar niet krijgen en dan doordrammen en zuigen en relschoppen tijdens kinderfeesten tot je wél je zin krijgt. en dan ook je héle zin, want compromissen zijn op voorhand al onvoldoende. Inderdaad. Kleuters zijn het. Bedankt voor dat argument
probleem is dat ik wel zie dat er van de pietenkant water bij de wijn gedaan wordt (clown, kaas, stroofpwafel en witte pieten), maar van de andere kant helemaal niets (piet moet helemaal weg, en zolang dat niet zo is verpesten we elke intocht)quote:Op zondag 16 november 2014 17:05 schreef erodome het volgende:
[..]
De voorstanders ook niet, daarin kunnen ze elkaar de hand schudden. Beide willen ze perse niet wat de ander wil.
Dus doet de een wat water bij de wijn dan is het niet goed genoeg. Dat is het kenmerk van de fanatiekelingen aan beide kanten.
Het is natuurlijk niet de bedoeling dat de kinderen tante Truus en ome Piet herkennen zonder schmink op. Die zwarte schmink maakt iemand ook moeilijk herkenbaar net als die overdreven baard van Sinterklaas.quote:Op zondag 16 november 2014 17:00 schreef utopia2.0 het volgende:
Maak die pieten gewoon wit, dan zijn we van het gezeik(of er geen belangrijker dingen op de wereld zijn om je druk over te maken) over die pieten af.
Jij gelooft ook niet meer in sinterklaasquote:Op zondag 16 november 2014 17:09 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Het is natuurlijk niet de bedoeling dat de kinderen tante Truus en ome Piet herkennen zonder schmink op. Die zwarte schmink maakt iemand ook moeilijk herkenbaar net als die overdreven baard van Sinterklaas.
Hier gaan de anti-pieten nooit op in. "Toch is het racistisch.quote:Op zondag 16 november 2014 17:09 schreef Danny het volgende:
[..]
probleem is dat ik wel zie dat er van de pietenkant water bij de wijn gedaan wordt (clown, kaas, stroofpwafel en witte pieten), maar van de andere kant helemaal niets (piet moet helemaal weg, en zolang dat niet zo is verpesten we elke intocht)
De hardcore pro-Pieten, van het type dat in Gouda heeft zitten relschoppen gok ik, zijn ook fel tegen die aanpassingen. Vorig jaar hadden ze in Hoogezand toch zelfs dreigbrieven binnengekregen na een plan om de pieten eventueel wat aan te passen?quote:Op zondag 16 november 2014 17:09 schreef Danny het volgende:
[..]
probleem is dat ik wel zie dat er van de pietenkant water bij de wijn gedaan wordt (clown, kaas, stroofpwafel en witte pieten), maar van de andere kant helemaal niets (piet moet helemaal weg, en zolang dat niet zo is verpesten we elke intocht)
Dat is dan ook de oorsprong van het zwartmaken van Piet. De onherkenbaarheid.quote:Op zondag 16 november 2014 17:09 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Het is natuurlijk niet de bedoeling dat de kinderen tante Truus en ome Piet herkennen zonder schmink op. Die zwarte schmink maakt iemand ook moeilijk herkenbaar net als die overdreven baard van Sinterklaas.
Ero:quote:Op zondag 16 november 2014 17:05 schreef erodome het volgende:
[..]
De voorstanders ook niet, daarin kunnen ze elkaar de hand schudden. Beide willen ze perse niet wat de ander wil.
Dus doet de een wat water bij de wijn dan is het niet goed genoeg. Dat is het kenmerk van de fanatiekelingen aan beide kanten.
De echte anti-pieten zijn een beetje dom denk ik.quote:Op zondag 16 november 2014 17:10 schreef Fascination het volgende:
[..]
Hier gaan de anti-pieten nooit op in. "Toch is het racistisch."
Je bent een blanke Nederlander, dus ben je een racistisch, fascistisch varken dat slavernij verheerlijk.quote:Op zondag 16 november 2014 17:12 schreef Chai het volgende:
[..]
De echte anti-pieten zijn een beetje dom denk ik.![]()
Of ben ik nu een racisttt
Of zijn degenen die hier racisme in zien racistisch.
exact.quote:Op zondag 16 november 2014 17:11 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ero:
12 minuut 57
http://www.powned.tv/uitzendinggemist/2014/11/pownews_649.html
I rest my case.
Sunny Sletvrees vind ik ook dom hoor en die is ook blank en blond.quote:Op zondag 16 november 2014 17:13 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Je bent een blanke Nederlander, dus ben je een racistisch, fascistisch varken dat slavernij verheerlijk.
gr gr
R. Tuur.
Wat genuanceerd... want volgens mij is ze ook een Nazi en een NSB'erquote:Op zondag 16 november 2014 17:13 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Je bent een blanke Nederlander, dus ben je een racistisch, fascistisch varken dat slavernij verheerlijk.
gr gr
R. Tuur.
Dat jij dit (correct) toepast op de anti-Pieten, geeft maar meteen weer aan dat beide kampen intens triest zijn in hun felheid.quote:Op zondag 16 november 2014 17:06 schreef Danny het volgende:
[..]
je zou je zin maar niet krijgen en dan doordrammen en zuigen en relschoppen tijdens kinderfeesten tot je wél je zin krijgt. en dan ook je héle zin, want compromissen zijn op voorhand al onvoldoende. Inderdaad. Kleuters zijn het. Bedankt voor dat argument
Fascistisch altijd.quote:Op zondag 16 november 2014 17:13 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Je bent een blanke Nederlander, dus ben je een racistisch, fascistisch varken dat slavernij verheerlijk.
gr gr
R. Tuur.
Zoals de invoering van het rookverbod, waar ik fel tegen was? Ik heb vrede met het rookhok en de situatie zoals die nu is. Geven en nemen.quote:Op zondag 16 november 2014 17:05 schreef Danny het volgende:
[..]
aanpassingen halen niets uit (want ook een groene piet is nog racisme: 'Ook groene Piet is racisme!' )
en als je aanpast staat morgen de volgende op de stoep voor een nieuwe verandering. En dat net zo lang tot ze aan iets komen waar jij wél waarde aan hecht. Eens kijken of je dan nog zo standvastig blijft in je mening dat we voor elk groepje dat verandering wil dat ook maar moeten doorvoeren.
Dialoog ontwijken zie je wel vaker bij figuren bij extreme wereldbeelden. "Er is geen waarheid behalve die van mij!"quote:Op zondag 16 november 2014 17:13 schreef Danny het volgende:
[..]
exact.
Pietenmeneer: "ik denk dat het belangrijk is dat we de dialoog echt aan blijven gaan"
Gario: "nee."
quote:
Toen Sinterklaas vanmiddag op het balkon van de Stadsschouwburg verscheen, ontrolde zich een groot doek met de tekst: 'Makkers staakt uw wild geraas'.
'En dat is het enige wat ik erover te zeggen heb', zei Sinterklaas, waarmee hij doelde op alle ophef het afgelopen jaar over Zwarte Piet.
Zijn boodschap werd met applaus en gejuich ontvangen. 'Er is al veel te veel gepraat door volwassen mensen, laten we het nu over de kinderen hebben. Tot en met 5 december is het kinderfeest van jullie.'
Daarmee sloot Sinterklaas de intocht in Amsterdam af.
http://www.at5.nl/artikelen/137255/makkers-staakt-uw-wild-geraas
Exact. De enige manier om een standpunt te bestrijden is door je te richten op de beste verdediging van dat standpunt, en niet alleen de slechtste die je kunt vinden.quote:Op zondag 16 november 2014 17:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Zoals de invoering van het rookverbod, waar ik fel tegen was? Ik heb vrede met het rookhok en de situatie zoals die nu is. Geven en nemen.
Jij staart je blind op de felste anti's.
Iemand fascistisch noemen is enorm hip tegenwoordig, het is bijna Oprah "jij bent fascistisch, en jij bent fascistisch, iedereen is fascistisch"!quote:Op zondag 16 november 2014 17:16 schreef Fascination het volgende:
[..]
Fascistisch altijd.Ligt het aan mij of wordt dat woord enorm creatief gebruikt?
quote:Een nikker, nicker, nekker of necker, ook nix genoemd, is een wezen uit het volksgeloof, dat ook wel voorkomt als een waterduivel en vooral als kinderschrik bekendheid genoot.
Dat maakt niet uit. Tegen blanken mag je sowieso haten, want die hebben macht.quote:Op zondag 16 november 2014 17:14 schreef Chai het volgende:
[..]
Sunny Sletvrees vind ik ook dom hoor en die is ook blank en blond.
Een Nazi én een NSB'er? Wow. Met fascist is dat een beetje erg dubbel op.quote:Op zondag 16 november 2014 17:14 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Wat genuanceerd... want volgens mij is ze ook een Nazi en een NSB'er
Regilio Tuur is natuurlijk iemand die betaald kreeg om klappen tegen zijn hoofd te krijgen. Enorm helder zal hij niet meer zijn, voor zover hij dat al was.quote:Op zondag 16 november 2014 17:16 schreef Fascination het volgende:
[..]
Fascistisch altijd.Ligt het aan mij of wordt dat woord enorm creatief gebruikt?
Dat zei ik niet, dat was een ne... Regilio Zuurquote:Op zondag 16 november 2014 17:19 schreef Kaneelstokje het volgende:
Een Nazi én een NSB'er? Wow. Met fascist is dat een beetje erg dubbel op.
Heb je dat stukje nog gelezen?quote:Op zondag 16 november 2014 17:17 schreef Molurus het volgende:
[..]
Exact. De enige manier om een standpunt te bestrijden is door je te richten op de beste verdediging van dat standpunt, en niet alleen de slechtste die je kunt vinden.
je vergeet daarbij welk van de twee de agressor is. de anti-piet is in de aanval gegaan. de propiet zit slechts in een verdedigende rol.quote:Op zondag 16 november 2014 17:16 schreef Falco het volgende:
[..]
Dat jij dit (correct) toepast op de anti-Pieten, geeft maar meteen weer aan dat beide kampen intens triest zijn in hun felheid.
"Kaffers staakt uw wild geraas" had wellicht beter overgekomen.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 13% gewijzigd door #ANONIEM op 16-11-2014 17:22:43 ]
Heb jij al toegelicht wat de pre-christelijke oorsprong van sinterklaas is?quote:Op zondag 16 november 2014 17:21 schreef SuicideErrorist het volgende:
[..]
Heb je dat stukje nog gelezen?
Ja, mazzel. De propiettokkies hebben de antipietidioten juist een podium gegeven.quote:Op zondag 16 november 2014 17:22 schreef Danny het volgende:
[..]
je vergeet daarbij welk van de twee de agressor is. de anti-piet is in de aanval gegaan. de propiet zit slechts in een verdedigende rol.
En dat is geheel in stijl met wat er op je frontpage staat.quote:Op zondag 16 november 2014 17:13 schreef Danny het volgende:
[..]
exact.
Pietenmeneer: "ik denk dat het belangrijk is dat we de dialoog echt aan blijven gaan"
Gario: "nee."
En dan hebben de voorstanders het gedaan?quote:Op zondag 16 november 2014 17:05 schreef erodome het volgende:
[..]
De voorstanders ook niet, daarin kunnen ze elkaar de hand schudden. Beide willen ze perse niet wat de ander wil.
Dus doet de een wat water bij de wijn dan is het niet goed genoeg. Dat is het kenmerk van de fanatiekelingen aan beide kanten.
Zoals de anti-pieten zich vooral richten op het standpunt dat zwarte piet racisme is en niet open staan voor het feit dat dat tussen hun eigen oren zit.quote:Op zondag 16 november 2014 17:17 schreef Molurus het volgende:
[..]
Exact. De enige manier om een standpunt te bestrijden is door je te richten op de beste verdediging van dat standpunt, en niet alleen de slechtste die je kunt vinden.
Ja, dat kun je daar lezen. Ik heb het namelijk al zo vaak meegemaakt dat ik hier hele lappen tekst neerplemp als reactie op iemand die tegen ZP is of iig bepaalde kenmerken daarvan, om vervolgens helemaal niets terug te horen.quote:Op zondag 16 november 2014 17:23 schreef Molurus het volgende:
[..]
Heb jij al toegelicht wat de pre-christelijke oorsprong van sinterklaas is?
Hier ga ik me dus *zeker* niet op richten.quote:Op zondag 16 november 2014 17:24 schreef Danny het volgende:
[..]
Zoals de anti-pieten zich vooral richten op het standpunt dat zwarte piet racisme is en niet open staan voor het feit dat dat tussen hun eigen oren zit.
quote:Op zondag 16 november 2014 17:22 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
"Kaffers staakt uw wild geraas" had wellicht beter overgekomen.Maar zo gaat het liedje niet.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Afijn, ik ben blij dat het in Amsterdam gewoon goed is gegaan. Geen stroopwafelpieten en kaaspieten, geen demonstranten die zich niet aan de regels houden, geen extreemrechtse lui die de boel zijn komen verzieken. En wel een voorzichtige introductie van roetveeg-pieten.
Stop in ieder geval eens met je richten op de meest agressieve en extreme tegenstanders.quote:Op zondag 16 november 2014 17:24 schreef Red_85 het volgende:
[..]
En dat is geheel in stijl met wat er op je frontpage staat.
Gele piet? Nee
Kaas piet? Nee
Stroopwafel piet? Nee
Blauwe piet? Nee
Rode piet? Nee
Paarse piet? Nee
Groene piet? Nee
Wat dan? Verdwijn, racistisch!
Hoe kun je een opbouwende discussie voeren met dit volk?
want het is logischer dat zwarte piet racisme is (en dus iedereen die ooit aan zwarte pietviering heeft gedaan racist is). Want dat helpt de discussie echt, als je op voorhand je discussiepartner als racist wegzet. Dat is meteen op de goede voet een dialoog aan gaanquote:Op zondag 16 november 2014 17:25 schreef Molurus het volgende:
[..]
Hier ga ik me dus *zeker* niet op richten.
gewoon omdat het racisme is natuurlijk.quote:Op zondag 16 november 2014 17:26 schreef Montagui het volgende:
Ik zou eigenlijk wel eens een keer een onderbouwing willen zien voor de stelling 'Zwarte Piet IS racisme'.
Dat is de stelling van tegenstanders. Door dat argument direct als onoprecht te bestempelen is sowieso al geen gesprek meer mogelijk.quote:Op zondag 16 november 2014 17:27 schreef Danny het volgende:
[..]
want het is logischer dat zwarte piet racisme is
"Ja maar zij begonnen"quote:Op zondag 16 november 2014 17:22 schreef Danny het volgende:
[..]
je vergeet daarbij welk van de twee de agressor is. de anti-piet is in de aanval gegaan. de propiet zit slechts in een verdedigende rol.
Door meteen je tegenstander als racist weg te zetten wel?quote:Op zondag 16 november 2014 17:28 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat is de stelling van tegenstanders. Door dat argument direct als onoprecht te bestempelen is sowieso al geen gesprek meer mogelijk.
Ik zou zeggen gooi het in de FP met een sappig stukje erbijquote:Op zondag 16 november 2014 17:13 schreef Danny het volgende:
[..]
exact.
Pietenmeneer: "ik denk dat het belangrijk is dat we de dialoog echt aan blijven gaan"
Gario: "nee."
Zo lang die felse anti's gewoon naar koters staan te schreeuwen dat ze racist zijn, sinterklaas niet bestaat en vooral hun feest aan het verpesten zijn met handgemenen, hebben ze recht om blind gestaard op te worden.quote:Op zondag 16 november 2014 17:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Zoals de invoering van het rookverbod, waar ik fel tegen was? Ik heb vrede met het rookhok en de situatie zoals die nu is. Geven en nemen.
Jij staart je blind op de felste anti's.
Dat is niet wat de stelling impliceert.quote:Op zondag 16 november 2014 17:29 schreef Danny het volgende:
[..]
Door meteen je tegenstander als racist weg te zetten wel?
Waarom doe jij en de rest van de anti pieten dat dan niet? Het enige wat jullie roepen is 'ies raciestisch, ies dieskriemienazie' zonder enige vorm van onderbouwing noch openstaand voor enige vorm van discussie.quote:Op zondag 16 november 2014 17:17 schreef Molurus het volgende:
[..]
Exact. De enige manier om een standpunt te bestrijden is door je te richten op de beste verdediging van dat standpunt, en niet alleen de slechtste die je kunt vinden.
gek dat dit soort argumenten altijd maar één kant op werken. Als zij het doen is het lullig van ons dat ze daartoe worden gedreven. Als wij het doen zijn we kinderachtig. Het is nooit goedquote:Op zondag 16 november 2014 17:28 schreef Falco het volgende:
[..]
"Ja maar zij begonnen"
Kom op, man je bent toch geen vijf meer
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |