Ja dit idd. Oh ja en als ik vapro wil halen moet ik dus eerst ergens werk vinden in die richting maar dat kan alleen als je al vapro hebt, oh man...quote:Op maandag 10 november 2014 17:15 schreef Disorder het volgende:
Jep. Weer een afwijzing onder het mom van 'gebrek aan ervaring'. Ja. Nogal wiedes als ik nergens aan de bak mag.
Mooi zo'n gesloten systeem.quote:Op maandag 10 november 2014 17:49 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Ja dit idd. Oh ja en als ik vapro wil halen moet ik dus eerst ergens werk vinden in die richting maar dat kan alleen als je al vapro hebt, oh man...![]()
Heeft je vriendin vandaag nog iets gehoord?quote:Op maandag 10 november 2014 15:34 schreef Skv het volgende:
Fuck fuck fuck, ik heb stress. Mijn vriendin is op gesprek geweest bij haar droomjob en hoort vandaag of morgen of ze er mag gaan werken. Ze is starter en ook al ruim 4 maanden druk op zoek. Overal wordt ze afgewezen vanwege te weinig werkervaring of 'te ideologisch' (ze is politiek actief). Werkelijk waardeloos.
Daarbij komt nog dat ik morgen zelf mijn nieuwe contract ga tekenen.. ik hoop op een dubbel feestje morgenavond. Maar stress.
Nee.quote:Op maandag 10 november 2014 17:54 schreef Victoriaatje het volgende:
[..]
Heeft je vriendin vandaag nog iets gehoord?
Ze heeft een contract voor drie maanden aangeboden gekregen, inclusief trainingen. Wel minimumloon, maar dat blijkt ook zo'n 1200 netto te zijn. Ze had het ook voor een stagevergoeding gedaan denk ik, gezien het gemuit om te weinig werkervaring dat ze overal heeft. Voor nu iig een prima optie.quote:Op maandag 10 november 2014 17:54 schreef Victoriaatje het volgende:
[..]
Heeft je vriendin vandaag nog iets gehoord?
mooi..quote:Op dinsdag 11 november 2014 16:49 schreef Skv het volgende:
Vriendin vanmiddag aanbod gehad, maandag beginnen. Ik net contact getekend. Topdag!! Succes iedereen met solliciteren!
Taart!quote:Op dinsdag 11 november 2014 16:49 schreef Skv het volgende:
Vriendin vanmiddag aanbod gehad, maandag beginnen. Ik net contact getekend. Topdag!! Succes iedereen met solliciteren!
quote:Op dinsdag 11 november 2014 17:13 schreef dikkedaniel het volgende:
[..]
mooi..
en nu dus optiefen uit dit topic aub!
Schijt aan anderen, jouw leven, jouw baan, jouw keuzes.quote:Op woensdag 12 november 2014 08:01 schreef Rebubbled het volgende:
Oké, ik heb een lastige situatie bij mijn nieuwe werkgever. Ik werk er nu 2 weken via Unique en nu komt er een functie vrij op dezelfde afdeling, maar veel meer wat ik wil en dan in dienst bij KPMG ipv Unique. Drie collega's zijn al naar mij toegekomen om te zeggen dat ik daar zo goed zou passen en het echt iets voor mij is. Mijn teamleider zijn enige twistpunt met mij aannemen was dat hij dacht dat ik een kansenhopper ben. Dat ben ik niet. Maar ik begrijp dat op deze vacature reageren exact dat beeld waarmaakt. Wat te doen?
True. Maar geef ik dan niet het signaal af dat tijd in mij investeren een nutteloze bezigheid is? Onbetrouwbaar, niet loyaal, etc. Nieuwe teamleider gaat zeker aan de huidige vragen wat hij denkt. Hoe kan ik subtiel beargumenteren dat ik dit wil en ook echt de komende jaren? Hoe maak ik dat hard? Het is wel echt zo.quote:Op woensdag 12 november 2014 08:02 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Schijt aan anderen, jouw leven, jouw baan, jouw keuzes.
Ga voor dat wat je gelukkig maakt en laat je echt vooral niet door anderen vertellen wie of wat jij waard bent, dat weet je alleen zelf.
quote:Op dinsdag 11 november 2014 12:05 schreef Skv het volgende:
Nagaan wat je ambitie is? Dat je niet hun kantoor gebruikt om daarna snel binnen te kunnen komen bij een grote speler? Kan me voorstellen dat ze wat extra moeten investeren in een starter en dat ze het zonde vinden als die investering snel vervliegt als je daar toch niet lang wil blijven.
Daarnaast willen ze waarschijnlijk weten of je er wel over na hebt gedacht bij wat voor soort bedrijf je wil werken (en dus bij ze aan tafel zit).
Wat heb je geantwoord?
Ik wist niet goed wat ik moest antwoorden en ik twijfelde bij het geven van mijn antwoord (uiteindelijk heb ik aangegeven dat een middelgroot kantoor overzichtelijker is, ik had het beter op "persoonlijke benadering" kunnen gooien), maar het hele sollicitatiegesprek liep sowieso stroef. Ik heb deze ochtend al een telefoontje gehad dat ik niet door ben naar de volgende gespreksronde helaas.quote:Op dinsdag 11 november 2014 12:24 schreef Igen het volgende:
Was laatst een topic over: SES / Bij een topadvocatenkantoor eindigen
Eerst bij een kleiner kantoor beginnen in de hoop later naar een groot kantoor op de Zuidas te switchen is blijkbaar sowieso een redelijk kansloze strategie - en voor dat kleinere kantoor dus ook een redelijk klein risico.
Edit: http://925.nl/archief/201(...)-u-niet-op-de-zuidas
Geen idee, nog nooit meegemaakt.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:00 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Vraagje. Bij het gesprek gisteren werd behalve salarisindicatie ook gevraagd om een scan van een recente loonstrook. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Is dat normaal? Waarom willen ze dat?
Thanks! Hoewel ik nu nog werk en mijn contract nog t/m 31 december doorloopt.. Ik voorkom het iig dat ik thuis kom te zitten.quote:Op woensdag 12 november 2014 11:10 schreef Copthorne het volgende:
Ik wist niet goed wat ik moest antwoorden en ik twijfelde bij het geven van mijn antwoord (uiteindelijk heb ik aangegeven dat een middelgroot kantoor overzichtelijker is, ik had het beter op "persoonlijke benadering" kunnen gooien), maar het hele sollicitatiegesprek liep sowieso stroef. Ik heb deze ochtend al een telefoontje gehad dat ik niet door ben naar de volgende gespreksronde helaas.
Ik heb vanmiddag wel een tweede gesprek ergens anders (terwijl ik ervan overtuigd was dat het eerste gesprek stroef en vrij matig was). Ik ben best zenuwachtig, want ik weet niet goed wat ik moet verwachten.
Gefeliciteerd trouwens, Skv. Ik ben blij dat je weer aan de slag kunt!
Bij mij hebben ze wel eens gevraagd wat ik nu verdien en wat ik wil gaan verdienen, maar niet om mijn loonstrook mee te nemen. Waarschijnlijk zijn ze bang dat je je huidige salaris zit te bluffen oid?quote:Op woensdag 12 november 2014 12:00 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Vraagje. Bij het gesprek gisteren werd behalve salarisindicatie ook gevraagd om een scan van een recente loonstrook. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Is dat normaal? Waarom willen ze dat?
Niet geheel ongewoon. Inderdaad om te staven of je er niet x bovenop liegt bij de vraag wat je nu verdiend.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:00 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Vraagje. Bij het gesprek gisteren werd behalve salarisindicatie ook gevraagd om een scan van een recente loonstrook. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Is dat normaal? Waarom willen ze dat?
Volgens mij is schaal X het salaris, wat met aan je opleiding, ervaring en functie overeenkomt. Volgens mij is schaal 1 het laagst.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:21 schreef The_Yakuza het volgende:
even een vraag tussendoor; ik hoorde net dat ik op schaal x begin. Betekent dit dan dat je automatisch op trede 0 begint of kun je ook op bijvoorbeeld trede 8 beginnen?
Heb echt geen idee hoe dat werkt
Tredes zijn vaak te bespreken. Functies zitten meestal vast aan 1 of 2 schalen.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:21 schreef The_Yakuza het volgende:
even een vraag tussendoor; ik hoorde net dat ik op schaal x begin. Betekent dit dan dat je automatisch op trede 0 begint of kun je ook op bijvoorbeeld trede 8 beginnen?
Heb echt geen idee hoe dat werkt
'...wat je nu verdienT.'quote:Op woensdag 12 november 2014 12:23 schreef Godtje het volgende:
[..]
Niet geheel ongewoon. Inderdaad om te staven of je er niet x bovenop liegt bij de vraag wat je nu verdiend.
De vraag zou natuurlijk moeten zijn wat je wilt verdienen en daar moet je zien uit te komen. Wat je nu aan salaris krijgt heeft daar niks mee te maken.
Mara toch vragen sommige het. Je bent het natuurlijk niet verplicht.
Ze kunnen het vragen wanneer ze het willen. Meestal komt dat inderdaad pas aan bod bij een voorwaarde gesprek. In dit geval wat eerder.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
In die link hierboven wordt gezegd dat het bij het voorwaardengesprek gevraagd kan worden. Maar zover ben ik nog niet. Dit was pas het tweede gesprek.
Bedoel je op welke trede je begint? Dat is niet standaard 0?quote:Op woensdag 12 november 2014 12:24 schreef Godtje het volgende:
[..]
Tredes zijn vaak te bespreken. Functies zitten meestal vast aan 1 of 2 schalen.
Er is geen standaard. Dat hangt van het bedrijf af. Als ze beleid hebben dat iedereen op 0 moet beginnen dan is het op 0.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:27 schreef The_Yakuza het volgende:
[..]
Bedoel je op welke trede je begint? Dat is niet standaard 0?
Ah vriendelijk bedankt, stuk duidelijker zoquote:Op woensdag 12 november 2014 12:29 schreef Godtje het volgende:
[..]
Er is geen standaard. Dat hangt van het bedrijf af. Als ze beleid hebben dat iedereen op 0 moet beginnen dan is het op 0.
Ervaring leert dat bij de meeste bedrijven tredes onderhandelbaar zijn. Dat is de ruimte die ze hebben tijdens onderhandelingen. Over het algemeen willen ze je niet gelijk te hoog in de tredes hebben omdat de groei er dan uit is voor de komende jaren. Tenzij er nog ruimte is in de schalen.
Dan zal je waarschijnlijk op periodiek 0 van je schaal beginnen. Per jaar ga je een periodiek binnen je schaal omhoog. Als je een hogere functie krijgt, ga je naar een hogere schaal, waar je dan waarschijnlijk weer op 0 begint.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:32 schreef The_Yakuza het volgende:
[..]
Ah vriendelijk bedankt, stuk duidelijker zo
Ik ga beginnen met een driejarig traineeship, dus vandaar
Jammerquote:Op woensdag 12 november 2014 12:34 schreef Skv het volgende:
[..]
Dan zal je waarschijnlijk op periodiek 0 van je schaal beginnen. Per jaar ga je een periodiek binnen je schaal omhoog. Als je een hogere functie krijgt, ga je naar een hogere schaal, waar je dan waarschijnlijk weer op 0 begint.
Waarom een traineeship en geen junior functie als ik vragen mag? En daarnaast een traineeship van 3 jaar, is dat niet erg lang?quote:Op woensdag 12 november 2014 12:32 schreef The_Yakuza het volgende:
[..]
Ah vriendelijk bedankt, stuk duidelijker zo
Ik ga beginnen met een driejarig traineeship, dus vandaar
Oh, ik heb niet echt specifiek naar een traineeship gezocht hoor. Maar dit was wel echt precies wat ik zocht qua inhoud en vakgebied. Daarbij kom ik ook 2x 1.5 jaar in een andere functie binnen het vakgebied terecht wat me ook veel leuker lijkt (qua afwisseling)quote:Op woensdag 12 november 2014 12:40 schreef Syntix het volgende:
[..]
Waarom een traineeship en geen junior functie als ik vragen mag? En daarnaast een traineeship van 3 jaar, is dat niet erg lang?
Afwisseling tijdens een traineeship is idd het voordeel en nadeel van zo'n functie. Arbeidsvoorwaarden zijn wel wat minder denk ik dan een junior functie?quote:Op woensdag 12 november 2014 12:42 schreef The_Yakuza het volgende:
[..]
Oh, ik heb niet echt specifiek naar een traineeship gezocht hoor. Maar dit was wel echt precies wat ik zocht qua inhoud en vakgebied. Daarbij kom ik ook 2x 1.5 jaar in een andere functie binnen het vakgebied terecht wat me ook veel leuker lijkt (qua afwisseling)
Dat is pas 'ronde' 7, dat moet nog komenquote:Op woensdag 12 november 2014 12:46 schreef Syntix het volgende:
[..]
Arbeidsvoorwaarden zijn wel wat minder denk ik dan een junior functie?
Traineeships zijn geweldig als startersbaan, mits je een goede te pakken hebt. Talloze bedrijven noemen elke startersbaan 'traineeship'. In mijn ogen heb je verschillende opdrachten in verschillende onderdelen van een organisatie, aangevuld met vaardigheids- en vakinhoudelijke trainingen en opleidingen. Traineeship dat ik heb gedaan telde ook 7 rondes, T_Y, even volhouden nogquote:Op woensdag 12 november 2014 12:46 schreef Syntix het volgende:
[..]
Afwisseling tijdens een traineeship is idd het voordeel en nadeel van zo'n functie. Arbeidsvoorwaarden zijn wel wat minder denk ik dan een junior functie?
Nee, dat helpt geen flikker. Als je al gewoon je best doet, is er niks wat een loopbaancoach toevoegt.quote:Op woensdag 12 november 2014 13:19 schreef Elvi het volgende:
Ik ga morgen op intake bij een loopbaancoach. Zijn hier mensen die daar ervaring mee hebben? Helpt het? Ik pak nu zo'n beetje alles aan om te voorkomen dat ik de bijstand in moet (heb over 2 weken een gesprek met een poortwachter).
Wat een kortzichtige onzin kraam je uit zeg.quote:Op woensdag 12 november 2014 14:17 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nee, dat helpt geen flikker. Als je al gewoon je best doet, is er niks wat een loopbaancoach toevoegt.
Kom je daar met je specificatie voor 'n bijstandsuitkering.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:00 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Vraagje. Bij het gesprek gisteren werd behalve salarisindicatie ook gevraagd om een scan van een recente loonstrook. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Is dat normaal? Waarom willen ze dat?
Misschien denk ik erg verkeerd, maar hoe vaak is het in de geschiedenis al voorgekomen dat iets wat op papier staat ook voor de 100% exact wordt uitgevoerd, en dan vooral met betrekking tot wetten? Ik help het je hopen maar ik geloof er niet veel van. Nog niet.quote:Op woensdag 12 november 2014 15:25 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Kom je daar met je specificatie voor 'n bijstandsuitkering.
Trouwens met die participatiewet die er aan gaat komen moeten gemeentes wel serieus werk maken (hihihih leuke pun) van het mensen helpen zoeken naar 'n passende baan. Ook moet er weer meer gekeken worden naar de langere termijn, dit houdt in dat ze je bijvoorbeeld ook moeten helpen/begeleiden als je 'n opleiding wil gaan doen. Dit hoorde ik onlangs van iemand die er veel verstand van heeft dus het is niet zomaar wat gelul. Hij zei het zo "als ze die participatiewet echt gaan uitvoeren zoals ie in theorie op papier staat is het alleen maar gunstig" ik merk het ook in m'n omgeving dat men nu weer terug aan het komen is van die "WorkFast methode" zelfs m'n onderbuurman, noitore bijstandstrekker/bankhanger hebben ze toch weer an het werk gekregen ook via zo'n reintegratieproject. Ik zou dus zeker naar zo'n loopbaancoach gaan, 1 en ander is toch aan het veranderen.
Zelf wil ik gewoon zelf (nu nog vanuit werk maar met minimale uren, ww vult aan) op eigen kracht 'n andere baan vinden, voelt toch beter.![]()
Dat is wat die man zei en wat ik ook denk, natuurlijk gaat het nooit 100 % zo uitgevoerd worden maar je ziet toch wel dat het beleid nu weer enigszins aan het veranderen is hier in Venlo. Natuurlijk zal je altijd blijven houden dat ze mensen die absoluut niet willen naar 1 of andere idiote cursus sturen of dat ze botweg zeggen "sorry te weinig geld voor, ga maar schoffelen"quote:Op woensdag 12 november 2014 18:41 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Misschien denk ik erg verkeerd, maar hoe vaak is het in de geschiedenis al voorgekomen dat iets wat op papier staat ook voor de 100% exact wordt uitgevoerd, en dan vooral met betrekking tot wetten? Ik help het je hopen maar ik geloof er niet veel van. Nog niet.
Geen idee maar blijkbaar worden de eisen die bedrijven stellen nog steeds debieler en debieler. En zolang er crisis is en de werkgevers de touwtjes grotendeels in handen hebben, zal dat ongetwijfeld niet veranderen, alleen maar erger worden.quote:Op woensdag 12 november 2014 12:00 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Vraagje. Bij het gesprek gisteren werd behalve salarisindicatie ook gevraagd om een scan van een recente loonstrook. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Is dat normaal? Waarom willen ze dat?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |