In buiten de Kerk zitten er niet nog talloze gevallen in de doofpot?quote:Op zondag 19 oktober 2014 12:43 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Ik heb de statistieken niet bij de hand, dan nog zou het niet uitmaken want er zullen ongetwijfeld talloze gevallen in de doofpot zitten, maar hoogstwaarschijnlijk is het aantal gevallen van kindermisbruik onder priesters percentueel een stuk hoger dan gemiddeld.
Ik snap evenmin waarom homo's zo graag gelovig willen zijn. Wat dat betreft ben ik het met je eens. Waarom de erkenning opzoeken van een groep mensen die jou uitkotst en dat zelfs zwart op wit heeft staan.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:43 schreef bianconeri het volgende:
En dat zegt iemand in een topic over een bepaalde groep die een bewuste keus maakt om gelovig te worden terwijl de Bijbel leert dat de homosexuele daad verboden is.... En dan alsnog durven te klagen over een kerk... DAT is misplaatst slachtoffergedrag. Alsof Gods woord aan hun moet worden aangepast...
Prima. Zolang je dan omgekeerd maar ook niet verwacht de samenleving wordt ingericht op basis van de Bijbel, Koran en andere achterhaalde boeken met eeuwenoude opvattingen. Gelukkig zijn we sindsdien een paar stapjes opgeschoten, qua beschaving.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:03 schreef bianconeri het volgende:
Oh daar kan ik prima mee leven hoor. Iedereen moet zelf weten wat ie wil.
Ze mogen er best moeite mee hebben. Maar er moet niet verwacht worden dat de Bijbel aangepast daarvoor gaat worden.
Iedere christen (en overigens ook iedere moslim) bepaalt zelf welke geloofsregels hij wel of niet naleeft. Het barst van de mensen die de vrome gelovige uithangen, maar ondertussen de gekste dingen flikken. Ik hoef de vele gevallen van seksueel misbruik binnen de RK-kerk maar als voorbeeld te noemen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:03 schreef bianconeri het volgende:
Iemand kan een naams christen zijn en een ware christen. Dat is daarin een heel belangrijk verschil.
De Bijbel verbiedt deel te nemen aan oorlog en aan politiek. Toch zijn er heel veel die aan die dingen meedoen en toch zeggen christelijk te zijn.
Zie je het verschil? Een christen hoort de HELE Bijbel na te volgen. Niet selectief wat ie wel leuk vindt en wat niet. Wat jammer genoeg veel gedaan wordt.
Het barst van de tegenstrijdigheden en de teksten worden door mensen compleet verschillend geïnterpreteerd. Daar zijn complete oorlogen over gevoerd. De ene groep gelovigen vindt dit, de andere groep vindt dat. De ene groep gunt de ander het licht niet in de ogen. Hupsakee, oorlog.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:03 schreef bianconeri het volgende:
Er staat geen enkele tegenstrijdigheid in. Er wordt ook absoluut geen haat gezaaid, er worden alleen bepaalde geboden opgelegd. Maar er staat niet: Haat de homo's....
De Bijbel leert heel duidelijk dat iedereen mag zijn wat hij/zij wil, maar het zijn vervolgens de lezers / aanhangers ervan die alles in het werk stellen om andere mensen vooral te dwarsbomen in het zijn wat ze willen zijn. Beetje vreemd.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:03 schreef bianconeri het volgende:
Ja de Bijbel leert wel heel duidelijk dat iedereen mag zijn wat hij/zij wil.
Zo lang dit niet als christen is, of zo lang het binnen de geboden van de Bijbel is.
Als christen leg je je automatisch op aan geboden die God gegeven heeft. Daar KIES je ZELF voor.
Ben je het er niet mee eens, wordt dan niet christelijk.
Ohnee, de Bijbel is bedoeld als strategiehandleiding voor het strijden tegen God. Vandaar ook dat er tips in staan over Gods zwakheden, mislukkingen etc. alsmede een omschrijving van Zijn gruweldaden.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:39 schreef Jigzoz het volgende:
Een boek waarin een god constant mensen afslacht is geen boek over liefde, maar een boek over het afslachten van mensen.
Een bewuste keuze amehoela, homoseksualiteit is geen keuze en je hebt ook geen keuze als je en gelovig bent en seks wil hebben in dat geval want dan moet je eeuwig branden. Dat is geen keuzevrijheid maar chantage. Overigens dat we de keuze hebben om uit het christendom te stappen hebben we ook in het verleden moeten afdwingen, als het aan de RKK zou liggen zouden we de daar nog steeds de doodstraf voor krijgen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:35 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat moeilijk, ik zeg ook niet dat dat het niet is!!
Ik zeg alleen dat de Bijbel hier heel duidelijk in is. Als je christelijk wordt weet je heel erg goed dat de Bijbel de homosexuele daad verbiedt. Staat gewoon in de Bijbel. Je weet als je die keus maakt ook heel goed dat die Bijbel niet gaat veranderen, puur bv omdat de mensenmaatschappij het ineens wel goed gaat keuren.
Het is een bewuste keus die je maakt. Het is dus ontzettend ongepast als je als homosexueel of sympathisant dan gaat klagen dat een kerk het verbiedt.
Wat iemand buiten een christelijke stroming doet, moet ie lekker zelf weten. Niemand zal dat gaan veroordelen. Alleen als je christelijk wordt, dan wordt dat gewoon verboden. Klaar...
Dat de JG niet aan de definitie voldoen betekent niet dat de hele wereld niet gelooft dat jullie een sekte zijn natuurlijk he. Mensen geloven wel vaker dingen die gewoon niet op waarheid gebaseerd zijn.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:45 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Hou je leugens bij jezelf svp.
De feiten spreken voor zich. Bij deze nogmaals de link naar de definitie van een sekte.
Waar er geen enkel twijfel over moge zijn dat we daar gewoon niet aan voldoen.
Dit heeft dus niets met mij, zogenaamde ''sektebazen'' te maken. Het is algemeen aanvaardt dat wij geen sekte zijn, maar zeer weinig ziet ons als een sekte. En belangrijker nog: Volgens de feiten zijn we geen sekte. Dus hou je leugen voor jezelf aub.
http://nl.wikipedia.org/w(...)plaats_van_definitie
Je moet begrijpen dat dit niet voor iedereen een eenvoudige keuze is. Heel veel homoseksuele katholieken en ex-katholieken hebben emotionele schade vanwege de intolerantie vanuit de RKK. Verbroken verstandshoudingen met familieleden, het aanpraten van schuldgevoel voor compleet natuurlijke behoeftes en zo zijn er nog wel een aantal redenen op te noemen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik snap evenmin waarom homo's zo graag gelovig willen zijn. Wat dat betreft ben ik het met je eens. Waarom de erkenning opzoeken van een groep mensen die jou uitkotst en dat zelfs zwart op wit heeft staan.
JG is geen sekte. Als je dat echt denkt, begrijp je de term sekte niet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:11 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Dat de JG niet aan de definitie voldoen betekent niet dat de hele wereld niet gelooft dat jullie een sekte zijn natuurlijk he. Mensen geloven wel vaker dingen die gewoon niet op waarheid gebaseerd zijn.
*laat iemand anders de bal in het doel trappen*
jij denkt serieus dat paus franciscus voor het homohuwelijk is ofzo?quote:Op zondag 19 oktober 2014 12:14 schreef Boca_Raton het volgende:
Daarom is Paus Franciscus ook zo bijzonder. Hij distantieert zich in wezen van debiele kerkbesluiten. Maar de poppetjes overal in de wereld, houden graag hun riante positie dus kwaken ze de Grote Meuk na. Zeer, zeer kwalijk!!!
Nou nee, wij tolereren juist wel, want je wordt door niemand belet om je onzin hier te spuien, we respecteren je alleen niet en daarmee zijn we nog steeds in essentie moreel superieur dan jij, want je bent intolerant tegenover homoseksuele daden voor katholieken/christenen. En ik begin wel een hekel te krijgen aan mensen zoals jij dus je zaait wel degelijk haat in dat opzicht. Toch tolereer ik je.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:06 schreef bianconeri het volgende:
[..]
1. Ik ben (thank God om het op zijn Amerikaans te zeggen) geen sektelid.
2. Ik zaai geen haat en intolerantie. Ik ben absoluut niet tegen homo's en zal absoluut niet anders tegen hun doen. Het enige wat ik zeg is dat de Bijbel de homosexuele daad verbiedt (niet de homosexueel), en dat het daarom logisch is dat christelijke instellingen dit verbiedt. Ik vind het raar dat mensen daar verbolgen over doen, het staat in de Bijbel. Wat had je dan verwacht?
Haat en intolerantie wordt juist door anderen hier gepredikt. Waaronder jijzelf, door mij op leugenachtige wijze bv als sektelid neer te zetten. Zonder daarvoor enig bewijs te hebben.
Of dat er haat richting gelovigen wordt gebracht, dat ze achterlijk zouden zijn of dergelijke dingen.
Nou, laten we het een deskundige vragen. Of meerderen. Hier bijvoorbeeld. Of aan iemand die ontsnapt is aan die sekte. Daar zijn er gelukkig trouwens meer van.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
JG is geen sekte. Als je dat echt denkt, begrijp je de term sekte niet.
Het is natuurlijk wel een keuze om het seksueel genot na te jagen ipv je voort te planten.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:09 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Een bewuste keuze amehoela, homoseksualiteit is geen keuze en je hebt ook geen keuze als je en gelovig bent en seks wil hebben in dat geval want dan moet je eeuwig branden. Dat is geen keuzevrijheid maar chantage.
Ach ja zoals Youp van 't Hek al eens zei na een dergelijke opmerking van de paus: 'Seks tussen heteroseksuelen is ook niets anders dan wederzijdse zelfbevrediging'.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:37 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het is natuurlijk wel een keuze om het seksueel genot na te jagen ipv je voort te planten.
In principe zou ik dan zeggen dat de kerk ervoor moet pleiten dat vrouwen alleen van hun man bevrucht worden door kunstmatige inseminatie, zo kan je er alleen zeker vanuit gaan dat er geen seksueel genot nagejaagd wordt. Alleen de RKK is tegen kunstmatige inseminatie. En voordat dat gebeurt moet de man door masturbatie ejaculeren. En dat mag ook niet. Lastig al die tegenstrijdigheden.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:37 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het is natuurlijk wel een keuze om het seksueel genot na te jagen ipv je voort te planten.
Meh vind ik geeneens de ergste zonde, laat ze zich lekker beter voelen dan de ander. In principe voel ik me ook moreel superieur aan intolerante katholieken die homoseks verbieden voor hun leden. Het erge is dat ze zich ten doel stellen anderen minderwaardig te laten voelen. In feite een vorm van mentale mishandeling.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:52 schreef Konijntjuh het volgende:
Een tip voor hier, ga niet met gelovige in discussie die menen het ware sprookjesboek te kennen of menen dat ze God hebben gevonden in de achtertuin van hun buurman.
Ze bezitten allemaal de grootste de zonde namelijk "ijdelheid" van het eigen gelijk hebben in betrekking van hun eigen geloof en daardoor de ander zien als minderwaardig iemand die niet deze ijdelheid in zich heeft of niet het ware geloof ken.
Nee. Geen seks buiten het huwelijk volstaat.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:54 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
In principe zou ik dan zeggen dat de kerk ervoor moet pleiten dat vrouwen alleen van hun man bevrucht worden door kunstmatige inseminatie, zo kan je er alleen zeker vanuit gaan dat er geen seksueel genot nagejaagd wordt.
Er was toen een reden voor. En die brugklas ben ik gelukkig allang voorbij.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:47 schreef ems. het volgende:
Dat je niet doorhebt wat een belachelijke zin dit is. Groeit er wel uit rond de brugklas.
Als je goed leest dan had je gezien dat ik prachtig zei over dat er liefde voor iedereen gepredikt wordt. In tegenstelling tot wat bv jij als niet gelovige doet, alleen maar haat zaaien naar gelovigen toe.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:52 schreef Jigzoz het volgende:
Miljoenen doden. Prachtig noemt ie dat.
Nou ja, het punt lijkt me wel duidelijk.
Nah ja we moeten ons gedrag wel goed houden richting de homo's. Moeten iedereen lief hebben.quote:Op zondag 19 oktober 2014 18:47 schreef Halcon het volgende:
En waarom zou die synode het recht hebben om dat aan te passen?
Het Vaticaan
Ik snap ook niet waarom iedereen zich aan zou moeten passen aan homo's
Oh, nee. Er was een reden voor. Dan is het goedquote:
Mag een koppel dat er bewust voor kiest kinderloos te blijven dan nog wel trouwen ?quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:58 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee. Geen seks buiten het huwelijk volstaat.
Nogmaals: We kotsen homo's absoluut niet uit. Zoals ik al gezegd hebt leert de Bijbel iedereen lief te hebben, ook als je homo bent. Het enige wat de Bijbel zegt is dat de daad verboden is.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:04 schreef Elfletterig het volgende:
Ik snap evenmin waarom homo's zo graag gelovig willen zijn. Wat dat betreft ben ik het met je eens. Waarom de erkenning opzoeken van een groep mensen die jou uitkotst en dat zelfs zwart op wit heeft staan.
Zoals ik al eerder zei ben ik het totaal niet met de RKK eens. Op sommige standpunten zijn ze ontzettend star. Maar gaat dit keer even over homosexualiteit, de daad, dat wordt gewoon in de Bijbel genoemd. Daar is dus niets aan los te laten of te veranderen.quote:Rest natuurlijk nog wel dat je - tegen beter weten in - kunt hopen dat de RK-kerk achterhaalde religieuze dogma's loslaat. Zo is er weinig te doen om mensen die kleding van verschillende stoffen dragen.
De Bijbel verbiedt christenen zelfs deel te hebben aan de politiek. Dus dat moet je niet al te serieus nemen. Dat doen ze niet in christelijke naam maar uit heidense naam.quote:En wat de kerk doet, gaat trouwens verder. Men oefent macht en invloed uit; onder meer via de politiek (ik kom hier zo op terug). Daar waar homo's in een land als Nederland gelijke rechten opeisen, zijn het religieuze bolwerken (van RK-kerk tot religieuze partijen en religieuze media) die zich met hand en tand verzetten. Alsof ze zelf verplicht met iemand van hetzelfde geslacht moeten trouwen.
Nee het is geen achterhaald boek... En als beschaving zijn we er in het geheel absoluut niet op vooruitgegaan. Nou technologie bv wel. Maar qua gedrag en wat voor dingen er tegenwoordig toegelaten worden? Wat een vreselijk losbandige wereld, vol met geweld. Iemand in elkaar rammen? Och normaal geworden. Wapens dragen? Och boeie. Drugs? Cool toch.quote:Prima. Zolang je dan omgekeerd maar ook niet verwacht de samenleving wordt ingericht op basis van de Bijbel, Koran en andere achterhaalde boeken met eeuwenoude opvattingen. Gelukkig zijn we sindsdien een paar stapjes opgeschoten, qua beschaving.
Nee elke naams christen kiest zelf welk deel hij van de Bijbel leuk vindt en navolgt.quote:Iedere christen (en overigens ook iedere moslim) bepaalt zelf welke geloofsregels hij wel of niet naleeft. Het barst van de mensen die de vrome gelovige uithangen, maar ondertussen de gekste dingen flikken. Ik hoef de vele gevallen van seksueel misbruik binnen de RK-kerk maar als voorbeeld te noemen.
Wat je zelf al zegt dat zondags.... Snappen ze niet eens dat het nooit op zondag geweest is?quote:Als de Bijbel inderdaad verbiedt om deel te nemen aan politiek, dan mag jij morgenochtend (doe maar niet vandaag, want het is zondag) Arie Slob en Kees van der Staaij bellen om het slechte nieuws te brengen. Ik heb een nieuwtje voor je: gelovigen doen niks anders dan politiek bedrijven, zelfs met nadruk op basis van religieuze argumenten. Ook het Vaticaan is, naast een religieus instituut, gewoon een machtig en invloedrijk politiek bolwerk. Het is zelfs een eigen land met de status van VN-lid.
Je gaat al de fout in met dat het dan oorlog wordt. De Bijbel zegt: ''Heb je vijand lief''. Dus nee niets oorlog. En nee er zit sowieso geen enkele tegenstrijdigheid in, al lijkt het er soms op. Er is dan een verklaring voor. Anders geinterpreteerd? Soms. Sommigen kijken slechts naar 1 vers, niet naar de context. Dan krijg je dat soort zaken.quote:Het barst van de tegenstrijdigheden en de teksten worden door mensen compleet verschillend geïnterpreteerd. Daar zijn complete oorlogen over gevoerd. De ene groep gelovigen vindt dit, de andere groep vindt dat. De ene groep gunt de ander het licht niet in de ogen. Hupsakee, oorlog.
De Bijbel zegt inderdaad dat iedereen er wel vrij in is. We moeten elkaar respecteren.quote:De Bijbel leert heel duidelijk dat iedereen mag zijn wat hij/zij wil, maar het zijn vervolgens de lezers / aanhangers ervan die alles in het werk stellen om andere mensen vooral te dwarsbomen in het zijn wat ze willen zijn. Beetje vreemd.
En ik snap je opmerking over "word dan niet Christelijk" - mee eens, zelfs. Maar de praktijk is een stuk weerbarstiger. Gelovigen overtreden volop allerlei religieuze regels, maar lijden collectief aan selectieve verontwaardiging. Het zijn wat dat betreft net mensen.
Weet ik veel. Ik zeg alleen dat je niet moet zeuren om een schouderklopje van de kerk wanneer je je lul achterna loopt.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:11 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
Mag een koppel dat er bewust voor kiest kinderloos te blijven dan nog wel trouwen ?
Ik zeg toch nergens dat homosexueel zijn een keus is???quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:09 schreef Reuzelbek het volgende:
Een bewuste keuze amehoela, homoseksualiteit is geen keuze en je hebt ook geen keuze als je en gelovig bent en seks wil hebben in dat geval want dan moet je eeuwig branden. Dat is geen keuzevrijheid maar chantage. Overigens dat we de keuze hebben om uit het christendom te stappen hebben we ook in het verleden moeten afdwingen, als het aan de RKK zou liggen zouden we de daar nog steeds de doodstraf voor krijgen.
Nee dat zeg ik ook niet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:11 schreef Aanstootgevend het volgende:
Dat de JG niet aan de definitie voldoen betekent niet dat de hele wereld niet gelooft dat jullie een sekte zijn natuurlijk he. Mensen geloven wel vaker dingen die gewoon niet op waarheid gebaseerd zijn.
*laat iemand anders de bal in het doel trappen*
quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:13 schreef Halcon het volgende:
JG is geen sekte. Als je dat echt denkt, begrijp je de term sekte niet.
Ik heb verder niets met en niets tegen JG.
Begrijpend lezen is moeilijk.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:17 schreef Reuzelbek het volgende:
Nou nee, wij tolereren juist wel, want je wordt door niemand belet om je onzin hier te spuien, we respecteren je alleen niet en daarmee zijn we nog steeds in essentie moreel superieur dan jij, want je bent intolerant tegenover homoseksuele daden voor katholieken/christenen. En ik begin wel een hekel te krijgen aan mensen zoals jij dus je zaait wel degelijk haat in dat opzicht. Toch tolereer ik je.
Of zoals in de bijbel staat, iets met een splinter en oog en een balk. Ben te lui om het voor je op te zoeken.
En dat is eigenlijk ook gewoon de relativering die hier nodig is. Wat boeit het eigenlijk wat die freaks vinden? Zolang ze geen macht of invloed hebben maakt het geen moer uit.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:18 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Weet ik veel. Ik zeg alleen dat je niet moet zeuren om een schouderklopje van de kerk wanneer je je lul achterna loopt.
Wat ben jij een kletskous zeg. Overal maar je leugens verspreiden.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:33 schreef Jigzoz het volgende:
Nou, laten we het een deskundige vragen. Of meerderen. Hier bijvoorbeeld. Of aan iemand die ontsnapt is aan die sekte. Daar zijn er gelukkig trouwens meer van.
Ontkennen dat de jehova's een sekte vormen is een belediging van de slachtoffers ervan.
Er is een verschil tussen een gegronde reden waarom iets gebeurde, of zoals in geval van vele genocides: Och wat een stom volk laten we ze uitroeien. Want het is een stom volk.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:05 schreef ems. het volgende:
Oh, nee. Er was een reden voor. Dan is het goed
Dat is het leuke van genocide, er zijn altijd wel 'redenen' voor te vinden.
Oh je bent er zo een. Als er een groep nog intoleranter is dan de RKK (vooral in Nederland) dan zijn het de zwartekouzenbrigade wel die de bijbel letterlijk opvatten.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:19 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ik zeg toch nergens dat homosexueel zijn een keus is???
Ik zeg alleen dat iemand die homosexueel is bewust de keus maakt gelovig te zijn, en met die bewuste keus verbiedt je jezelf de homosexuele daad te beoefenen.
Eeuwig branden kan niet nogmaals. In de Bijbel staat nergens het woord hel....
RKK is een vreselijke instantie, weten we allemaal. Maar dat moet je niet in 1 lijn zien met de Bijbel. Als er iets is wat ze niet volgen dan is het de Bijbel wel.
Ah, de obligatoire 'boehoe en de moslims dan????' reactie. Duurde nog best lang.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:31 schreef DrMabuse het volgende:
Nooit zie ik bij dit soort discussies , die terecht de debiliteit van (een) geloof aan de kaak stellen , de mensen aanwezig die in andere topics vol verve en hartstocht dezelfde soort debiliteiten van de islam verdedigen , bagatelliseren en relativeren.
Te verwachten natuurlijk.
Maar het blijft opmerkelijk die selectieve inzet en verontwaardiging.
De pot verwijt de ketel, want je snapt de definitie van tolerantie geeneens, vandaar je dwaling dat je meent tolerant te zijn. Uit het woordenboek: "de tolerantie zelfst.naamw. (v.) Uitspraak: [tolə'rɑn(t)si] 1) bereidheid om andere mensen afwijkend te laten denken en handelen "quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:23 schreef bianconeri het volgende:
[..]
[..]
Begrijpend lezen is moeilijk.
Het is dan intolerant als mensen gaan lopen janken ohhh die christenen mogen geen homosexuele daden verrichten. Wij gaan toch ook niet lopen janken tegen de ongelovigen: ohhhh jullie mogen geen drugs, jullie mogen geen homosexuele daden verrichten.
quote:'Benedictus weigerde conservatieven te steunen'
Conservatieve deelnemers aan de afgelopen synode van de rooms-katholieke kerk hebben tevergeefs een beroep gedaan op emeritus paus Benedictus XVI. De voorganger van paus Franciscus weigerde het behoudende kamp zijn steun, schrijft de Italiaanse krant La Repubblica.
Benedictus, die zijn ambt neerlegde om zich aan het gebed te wijden, schaarde zich volgens de krant tijdens de synode ondubbelzinnig achter zijn opvolger. Hij gaf de conservatieve geestelijken die zijn gezag voor hun zaak wilden lenen nul op het rekest.
De Duitse emeritus paus geldt als een behoudender man dan de Argentijnse Franciscus. De huidige paus, die een opener en bescheidener kerk voorstaat, hoopte dat de zondag afgesloten synode de kerkelijke voorschriften over huwelijk en seks zou versoepelen. Franciscus heeft de afgelopen jaren medestanders gewonnen, maar de conservatieven trokken ditmaal nog aan het langste eind.
Vaak moest (een van) de jongste naar de kerk. Zo ook mijn pa, al had hij het gelukkig na een jaartje wel gezien daar (anders was ik er niet geweest).quote:Op zondag 19 oktober 2014 12:59 schreef Weltschmerz het volgende:
Van de 7 zoons moest er een in het leger en eentje naar de kerk. De zoon die het meest enthousiast achter de meisjes aangaat is dan natuurlijk niet de voordehandliggende kandidaat.
Inderdaad echt prachtig dat er een boek voor nodig is om mensen te vertellen dat ze lief voor elkaar moeten zijn.quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:02 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Er was toen een reden voor. En die brugklas ben ik gelukkig allang voorbij.
[..]
Als je goed leest dan had je gezien dat ik prachtig zei over dat er liefde voor iedereen gepredikt wordt. In tegenstelling tot wat bv jij als niet gelovige doet, alleen maar haat zaaien naar gelovigen toe.
Dat de Bijbel zoiets prachtigs leert, dat is prachtig.
[..]
Nah ja we moeten ons gedrag wel goed houden richting de homo's. Moeten iedereen lief hebben.
Maar idd geen enkele christelijke instantie heeft enig recht om de Bijbel aan te passen. Iedereen die gelovig wordt kent dit standpunt dat de Bijbel inneemt dus moeten ze niet achteraf zeuren.
Je moet goed zoeken wil je dat in de Bijbel kunnen vinden. Wel kun je tientallen volslagen debiele regels vinden waarbij de doodstraf geldt als je ze overtreedt.quote:Op zondag 19 oktober 2014 21:17 schreef probeer het volgende:
[..]
Inderdaad echt prachtig dat er een boek voor nodig is om mensen te vertellen dat ze lief voor elkaar moeten zijn.
Door mensen zoals dit neem ik niet eens de moeite om het hele ding door te lezen. Het zal, gezien de gedragingen van haar aanhangers, dan wellicht gewoon een kutboek zijn. Ben niet veel verder gekomen dan het scheppingsverhaal als verplichte literatuur voor mijn opleiding.quote:Op zondag 19 oktober 2014 21:28 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Je moet goed zoeken wil je dat in de Bijbel kunnen vinden. Wel kun je tientallen volslagen debiele regels vinden waarbij de doodstraf geldt als je ze overtreedt.
Ohja? Hey wat staat hier dan?quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:17 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Nogmaals: We kotsen homo's absoluut niet uit. Zoals ik al gezegd hebt leert de Bijbel iedereen lief te hebben, ook als je homo bent. Het enige wat de Bijbel zegt is dat de daad verboden is.
Nou moet ik eerlijk zeggen. Er staan wel mooie verhalen in, zelfs met moralen waar wel enige vorm van wijsheid in staat. Veel metaforen en symboliek. Het gaat echter fout als je alles letterlijk gaat opvatten.quote:Op zondag 19 oktober 2014 21:30 schreef probeer het volgende:
[..]
Door mensen zoals dit neem ik niet eens de moeite om het hele ding door te lezen. Het zal, gezien de gedragingen van haar aanhangers, dan wellicht gewoon een kutboek zijn. Ben niet veel verder gekomen dan het scheppingsverhaal als verplichte literatuur voor mijn opleiding.
Ik zou er geen drie kunnen noemen.quote:Op zondag 19 oktober 2014 21:48 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Nou moet ik eerlijk zeggen. Er staan wel mooie verhalen in, zelfs met moralen waar wel enige vorm van wijsheid in staat. Veel metaforen en symboliek. Het gaat echter fout als je alles letterlijk gaat opvatten.
Vast en zeker. Maar er zijn genoeg andere mythen met een mooie moraal, waarvan de aanhangers niet zo eng bezig zijn. Er is hier nog nooit iemand aan de deur geweest die me vertelt dat ik, net als Apollo, ook maar net zo lang achter de vrouwen aan moet zitten totdat hun vader ze in een boom verandertquote:Op zondag 19 oktober 2014 21:48 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Nou moet ik eerlijk zeggen. Er staan wel mooie verhalen in, zelfs met moralen waar wel enige vorm van wijsheid in staat. Veel metaforen en symboliek. Het gaat echter fout als je alles letterlijk gaat opvatten.
Lijkt me niet echt een sekte volgens de definitie van een sekte. Ik heb er verder niks mee te maken, maar een sekte is het niet.quote:Op zondag 19 oktober 2014 19:33 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nou, laten we het een deskundige vragen. Of meerderen. Hier bijvoorbeeld. Of aan iemand die ontsnapt is aan die sekte. Daar zijn er gelukkig trouwens meer van.
Ontkennen dat de jehova's een sekte vormen is een belediging van de slachtoffers ervan.
Zegt de Christofoob (en homo?) die het niet kan laten om dagelijks zijn haat en intolerantie richting Christenen op Fok! te etaleren.quote:Op zondag 19 oktober 2014 17:13 schreef Jigzoz het volgende:
O wauw. Het sektelid heeft weer een christentopic gevonden om zijn haat en intolerantie rond te kunnen kotsen.
Maar als je dit aanneemt, dan zou je dus ook de volgende leefregels moeten hanteren:quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:17 schreef bianconeri het volgende:
Zoals ik al eerder zei ben ik het totaal niet met de RKK eens. Op sommige standpunten zijn ze ontzettend star. Maar gaat dit keer even over homosexualiteit, de daad, dat wordt gewoon in de Bijbel genoemd. Daar is dus niets aan los te laten of te veranderen.
Waarom moeten mensen perse met een (extreem) respect praten over hypocrieten, die claimen te leven vanuit een dik 2000 jaar oud boek vol met dood en verderf en tegelijkertijd de helft van de regels daarin compleet negeren?quote:Ik verwacht ook niet dat iedereen zich aan mij/ons aanpast, als ze er maar met respect over praten.
Er is blijkbaar maar 1 juiste manier om de bijbel te interpreteren...?quote:Wil je zeggen dat het Vaticaan Gods organisatie is?
Als er 1 organisatie is die betrokken is van heidense gebruiken en onbijbelse leerstellingen en gebruiken dan is het het Vaticaan wel.
Er staan twee versies van het scheppingsverhaal in de bijbel. Die elkaar direct tegenspreken. Begint al op de eerste pagina, dus pak je bijbel maar eens en begin maar eens te lezen.quote:En nee er zit sowieso geen enkele tegenstrijdigheid in, al lijkt het er soms op. Er is dan een verklaring voor. Anders geinterpreteerd? Soms. Sommigen kijken slechts naar 1 vers, niet naar de context. Dan krijg je dat soort zaken.
Staat dit er in ?quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:48 schreef justanick het volgende:
[..]
Maar als je dit aanneemt, dan zou je dus ook de volgende leefregels moeten hanteren:
* Opstandige kinderen dienen aan de rand van het dorp te worden gestenigd.
* Het is strikt verboden om kleding aan te hebben uit meerdere stoffen.
* Je mag GEEN varkensvlees eten.
Om maar even wat voorbeelden te noemen...
Hoeveel kinderen heb jij recentelijk gestenigd?
Wacht, ben jij hier gewoon genocides aan het goedkeuren...?quote:Op zondag 19 oktober 2014 20:27 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Er is een verschil tussen een gegronde reden waarom iets gebeurde, of zoals in geval van vele genocides: Och wat een stom volk laten we ze uitroeien. Want het is een stom volk.
Kijk alleen al naar de vloed, alle mensen die ook maar kleinste beetje oprecht waren hebben het gewoon overleefd.
Het citaat (Deuteronomy 21:18-21):quote:Op zondag 19 oktober 2014 23:59 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Die kinderen stenigen ? Wtf echt. Wat is de reden van dat kleding verbod ?
De reden van dat verbod op diverse kleding (wol mag niet samen met een andere stof) is mij onbekend, maar goed, er zijn wel meer dingen in de bijbel wat... moeilijker te begrijpen. Zoals het bovenstaande citaat.quote:If any man has a stubborn and rebellious son who will not obey his father or his mother, and when they chastise him, he will not even listen to them, then his father and mother shall seize him, and bring him out to the elders of his city at the gateway of his home town. And they shall say to the elders of his city, "This son of ours is stubborn and rebellious, he will not obey us, he is a glutton and a drunkard." Then all the men of his city shall stone him to death; so you shall remove the evil from your midst, and all Israel shall hear of it and fear.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |