quote:Bij een evenement in het centrum van Haaksbergen is een monstertruck het publiek ingereden. Daarbij zijn drie doden gevallen, twee volwassenen en één kind. Ook zouden er zeker vijftien gewonden zijn. Van hen zijn vijf mensen ernstig gewond geraakt. Dat heeft burgemeester Hans Gerritsen van Haaksbergen bevestigd.
Op een filmpje is te zien dat de truck in een show over een aantal oude auto's rijdt en daarna uit de bocht vliegt. De beelden kunnen als schokkend worden ervaren.
Rampenopvangplan
Volgens verslaggever Matthijs Holtrop stond het marktplein in Haaksbergen vol met hulpverleners. "De ambulances reden af en aan."
Er zijn politieauto's, brandweerauto's, ambulances en traumahelikopters uit de hele regio ingezet. Ook hulpdiensten uit Duitsland zijn naar het Overijsselse dorp gekomen.
De ziekenhuizen in Almelo en Enschede hebben een rampenopvangplan in werking gesteld.
De gemeente Haaksbergen heeft een informatienummer opengesteld: 053-5734567
Autoshow
In Haaksbergen werd vandaag de autoshow Automotorsportief gehouden. De monstertruck is een gigantische pick-uptruck met 1500 pk. De wielen zijn enorm.
http://nos.nl/artikel/703(...)liek-drie-doden.html
ja kan je lekker klem tussen te komen als er monstertruck tegen aan rijdtquote:Op zondag 28 september 2014 18:20 schreef blup het volgende:
[ afbeelding ]
2x2 om en om dik... Blokken wegen 4 ton de stuk/
Paarden zijn ook vrij onberekenbaar (zoals eerder vanochtend al een incident was), beter leggen ze die blokken beton hier ook bij de jaarlijkse optocht, 4 km lang aan betonblokken.quote:Op zondag 28 september 2014 18:20 schreef blup het volgende:
[ afbeelding ]
2x2 om en om dik... Blokken wegen 4 ton de stuk/
Achter die stenen paar meter ruimte. Die truck krijgt die stenen niet weg.quote:Op zondag 28 september 2014 18:23 schreef Evertjan het volgende:
[..]
ja kan je lekker klem tussen te komen als er monstertruck tegen aan rijdt
quote:Volgens de organisatie is het gaspedaal blijven hangen van de monstertruck, meldt RTV Oost.
Nee, want daar hoeft de gemeente geen vergunning voor af te geven.quote:Op zondag 28 september 2014 18:20 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Had je dan ook de gemeente de schuld gegeven?
Alsof er al niet genoeg leed is na dit ongeluk.quote:
Je hoort hem inderdaad wel nog accelereren vlak voor hij het publiek raakt. Als je dan je wagen uitgooit ben je natuurlijk al te laat, die rijdt nog wel een stukje door.quote:Op zondag 28 september 2014 18:24 schreef Strani het volgende:
Wat een kwartier geleden gepost op RTL maar zag het nog niet langskomen:
[..]
Misschien is die kans helemaal niet zo groot als jij beweert. Er zitten professionals achter het stuur, dan kan het best zijn dat het afdoende is om hekken te plaatsen zodat kinderen etc de baan niet op kunnen lopen.quote:Op zondag 28 september 2014 18:25 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Het gaat er om dat er een redelijke kans is dát er iets mis kon gaan met de auto, bestuurder, of besturing, en dat je daarvoor maatregelen dient te treffen als je enigszins je bekommert om je bezoekers.
Want professionals maken nooit een fout?quote:Op zondag 28 september 2014 18:26 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Misschien is die kans helemaal niet zo groot als jij beweert. Er zitten professionals achter het stuur, dan kan het best zijn dat het afdoende is om hekken te plaatsen zodat kinderen etc de baan niet op kunnen lopen.
Het punt is dus dat, wat die monstertruck om welke reden dan ook doet, de veiligheid van de omstanders gewaarborgd behoort te zijn. Daar zijn bepaalde instanties verantwoordelijk voor en zij hebben dus, getuige dit voorval, de risico's verkeerd ingeschat of onzorgvuldig gehandeld. Dat een monstertruck richting het publiek kan rijden is natuurlijk geen onvoorzien risicoquote:Op zondag 28 september 2014 18:19 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Je hebt geen idee wat er gebeurt is, zelfs achteraf niet, maar je verwacht wel van andere mensen dat zij altijd rekening moeten houden met hetgene wat gebeurd is zelfs als we niet weten wat het is?
Denk eens na man.
Blijkbaar niet, er zijn dus schijnbaar bij andere evenementen veel meer veiligheidsmaatregelen, en een zone waar geen publiek kan komen, zoals bv. bij dat jaarlijkse gebeuren in het Gelredome, en bij andere 'kleinere' evenementen, aldus een frequente bezoekster van dat soort festijnen in het vorige topique.quote:Op zondag 28 september 2014 18:26 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Misschien is die kans helemaal niet zo groot als jij beweert. Er zitten professionals achter het stuur, dan kan het best zijn dat het afdoende is om hekken te plaatsen zodat kinderen etc de baan niet op kunnen lopen.
Dat betekent dus nooit een evenement goedkeuren.quote:Op zondag 28 september 2014 18:25 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Nee, want daar hoeft de gemeente geen vergunning voor af te geven.
Echt, kerel, ga lekker buiten spelen ofzo
Er zijn soms ook gewoon zaken waar het wél is wat het lijkt. Dit is geen grootst mysterie wat door tig experts moet worden onderzocht, want in deze discussie doet wát er met de auto mis was niet eens ter zake. Het gaat er om dat er een redelijke kans is dát er iets mis kon gaan met de auto, bestuurder, of besturing, en dat je daarvoor maatregelen dient te treffen als je enigszins je bekommert om je bezoekers.
Neuh, je keurt een evenement goed op het moment dat de kans dat er iets fout kan gaan geminimaliseerd is, nul zal het nooit zijn.quote:Op zondag 28 september 2014 18:27 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat betekent dus nooit een evenement goedkeuren.
Doe nou maar rustig joh. Mensen doodwensen heeft nog nooit iets opgelostquote:Op zondag 28 september 2014 18:29 schreef flufffy het volgende:
lynchen die mongool van een burgermeester en die kneuzen van sterevenementen
Zeg ik dat?quote:Op zondag 28 september 2014 18:27 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Want professionals maken nooit een fout?
Doe eens normaal man, ongelukken gebeuren nu eenmaal.quote:Op zondag 28 september 2014 18:29 schreef flufffy het volgende:
lynchen die mongool van een burgermeester en die kneuzen van sterevenementen
Prima pik, maar het is ook nogal overdreven te stellen dat 'ongelukken nu eenmaal gebeuren' en we gewoon over moeten tot de orde van de dag, want ja, stel dat er wél strengere veiligheidsmaatregelen waren getroffen ging daar misschien wat mee mis. Echt, dat is wel de domste redenering die ik ooit heb gehoordquote:Op zondag 28 september 2014 18:30 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Zeg ik dat?
Zo weet ik ook nog wel een kermisattractie waar iemand overleed die niet goed vastzet. Gemeente verantwoordelijk? Want ja ook professionals maken fouten, hoe kun je ooit een vergunning voor zo een attractie afgeven, etc.
Het is niet zo zwart wit dat bij een ongeluk als dit het per definitie een fout is van de organisatie / gemeente. De arrogantie om dat te beweren vind ik een beetje misplaatst. Misschien zijn er fouten gemaakt door mensen die erover gaan, dan zal onderzoek dat er vast en zeker gaat komen dat uitwijzen.
Wat is dat?quote:Op zondag 28 september 2014 18:32 schreef Strani het volgende:
Het Rode Kruis heeft trouwens de 'Ik ben veilig'-functie in werking gesteld.
Dat ben ik niet met je eens. De bestuurder nam het risico door in deze onveilige omgeving te rijden.quote:Op zondag 28 september 2014 18:26 schreef CherryOnTop het volgende:
Dan is dus eigenlijk de enige die geen blaam treft de bestuurder, als het inderdaad een mankement was.
Die pluggen ze maar wat graagquote:Op zondag 28 september 2014 18:32 schreef Strani het volgende:
Het Rode Kruis heeft trouwens de 'Ik ben veilig'-functie in werking gesteld.
Gewoon negeren die onderbuikjes.quote:Op zondag 28 september 2014 18:32 schreef tralalala het volgende:
Ik kan alleen in mijn dorpje al 5 evenementen bedenken waar het goed fout kan gaan als alles tegen zit (zoals vanmiddag). Dit is gewoon een incident waar je lering uit moet trekken, maar volgens sommige hier moet de burgemeester en degene die de vergunning verstrekte dood.Doe even normaal zeg.
Eens wat dat laatste betreft maar niet wat 'als alles tegen zit' betreft. Zoveel zat er hier niet tegen, en toch ging het helemaal fout.quote:Op zondag 28 september 2014 18:32 schreef tralalala het volgende:
Ik kan alleen in mijn dorpje al 5 evenementen bedenken waar het goed fout kan gaan als alles tegen zit (zoals vanmiddag). Dit is gewoon een incident waar je lering uit moet trekken, maar volgens sommige hier moet de burgemeester en degene die de vergunning verstrekte dood.Doe even normaal zeg.
Da's wel handigquote:Op zondag 28 september 2014 18:34 schreef Strani het volgende:
[..]
http://ikbenveilig.rodekruis.nl/haaksbergen
Website waar je als omstander aan kan geven dat jij veilig bent. Bedoeld voor familieleden/geliefden en vrienden die zich zorgen maken om iemand.quote:
Precies, je hoeft echt niet bij de jaarlijkse famfare met paardenoptocht ineens 2 meter hoge betonblokken te gaan plaatsen, prikkeldraad, en gewapende beveiligers om een paard gelijk af te knallen als hij op hol gaat. Maar aan de andere kant mag je best kritisch naar dit soort evenementen kijken, en dan kan je zelfs als leek tot de conclusie komen dat wat er nu stond zo'n monstertruck op geen enkele wijze tegenhield of vertraagde. Wat daar de verdere conclusie van zijn (of niet) is inderdaad voor de experts.quote:Op zondag 28 september 2014 18:33 schreef Strani het volgende:
[..]
Eens wat dat laatste betreft maar niet wat 'als alles tegen zit' betreft. Zoveel zat er hier niet tegen, en toch ging het helemaal fout.
Ok duidelijk. Op zich wel een mooi systeem.quote:Op zondag 28 september 2014 18:34 schreef Strani het volgende:
[..]
http://ikbenveilig.rodekruis.nl/haaksbergen
Zo kun je alles kapot relativeren natuurlijk. Het feit dat onveilige dingen vaak goed gaan is natuurlijk geen excuus als diezelfde dingen eens goed fout gaan.quote:Op zondag 28 september 2014 18:32 schreef tralalala het volgende:
Ik kan alleen in mijn dorpje al 5 evenementen bedenken waar het goed fout kan gaan als alles tegen zit (zoals vanmiddag). Dit is gewoon een incident waar je lering uit moet trekken, maar volgens sommige hier moet de burgemeester en degene die de vergunning verstrekte dood.Doe even normaal zeg.
Dat zeg ik ook nergens?quote:Op zondag 28 september 2014 18:33 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Prima pik, maar het is ook nogal overdreven te stellen dat 'ongelukken nu eenmaal gebeuren' en we gewoon over moeten tot de orde van de dag, want ja, stel dat er wél strengere veiligheidsmaatregelen waren getroffen ging daar misschien wat mee mis. Echt, dat is wel de domste redenering die ik ooit heb gehoord
Precies. En ook vooral bedoeld voor situatie's waar het mobiele netwerk niet meewerkt.quote:Op zondag 28 september 2014 18:35 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Website waar je als omstander aan kan geven dat jij veilig bent. Bedoeld voor familieleden/geliefden en vrienden die zich zorgen maken om iemand.
Mjah, ooit een keer zelf in een ramp van formaat verzeild geraakt, en dan kan je vergeten dat je mobieltje ook maar iets van bereik heeft, en kan het uren duren voor je op een plek bent waar je vast internet hebt of uberhaupt de rust je even aan te melden bij zoiets. Maar in principe goede functie jaquote:Op zondag 28 september 2014 18:34 schreef Strani het volgende:
[..]
En terecht, toch? Uitstekend idee.
quote:Op zondag 28 september 2014 18:29 schreef flufffy het volgende:
lynchen die mongool van een burgermeester en die kneuzen van sterevenementen
Ja, je moet wel de mazzel hebben dat bepaalde aspecten van het netwerk nog wel werken inderdaadquote:Op zondag 28 september 2014 18:36 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Mjah, ooit een keer zelf in een ramp van formaat verzeild geraakt, en dan kan je vergeten dat je mobieltje ook maar iets van bereik heeft, en kan het uren duren voor je op een plek bent waar je vast internet hebt of uberhaupt de rust je even aan te melden bij zoiets. Maar in principe goede functie ja
Dat is wel het toppunt van kut filmen/uploadenquote:Op zondag 28 september 2014 18:38 schreef trucker3 het volgende:
Deze filmer zat er bovenop en heeft mazzel gehad:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |