Hier ook een 146, 2e eigenaar en nog geen raar onderhoud gehad in de afgelopen 8 jaar.quote:Op dinsdag 23 september 2014 10:39 schreef Poekel het volgende:
2,5 jaar en 80k km gereden in een 146 1.4 TS. Prima waggie.
PS haalt wat leukers dan een 145, ik vind hem niet mooiquote:Aankooptips
Een gebruikte auto aanschaffen vergt de nodige voorbereiding. Ongeacht of de aanschaf nu bij een autobedrijf of een particulier gaat geschieden, het is altijd goed om een checklist bij de hand te hebben. Op deze pagina staat een lijst met specifieke punten die u bij de aanschaf van een Alfa Romeo 145/146 kunt checken.
Algemeen
- Onderhoudshistorie is een pre! Deze geeft een goede indicatie van de staat van de auto.
- Bij de 145/6 zitten standaard 3 sleutels, 2 'startsleutels' en een 'moedersleutel'.
- Controleer raamrubbers op uitdroging en scheuren.
- Controleer het electrisch circuit, test de werking van ramen, spiegels etc.
- Kijk remmerij na. Zit er nog genoeg voering op de remblokken en zijn remschijven nog in takt.
- Ruitenwissermechniek/systeem: Wanneer deze in de interval stand hakerig over de ruit gaat, zal of het relais op de motor schoongemaakt moeten worden, en de contacten wat strakker gezet worden, dan al niet vervangen worden.
Alleen een auto bekijken als de motor nog koud is, voel even aan de motorkap en eventueel de motor zelf of de uitlaat (als de rest koud is, brand je handen niet!) of de auto niet al eerder gestart is. Als je een warme auto te zien krijgt, kan je er van uit gaat dat hij startproblemen heeft.
Carrosserie
De 145/6 is natuurlijk aardig op leeftijd. Dit gaat gepaard met ouderdom verschijnselen in vorm van roest. Knelpunten bij de 145/6 zijn:
- Bumpersteunen.
- Wielkuipen.
- Zijranden van de bodemplaat aan de kokerbalken.
- De naad tussen de voor- en achterplaat van de bodem.
- Remmen: handremkabels kunnen verroesten. Daardoor blijven de remmen vast geklemd zitten en loopt de boel achter aan.
- De remleidingen (slangen zijn de soepele rubberen dingen) bovenop de achteras willen ook wel eens verroesten.
- Trommelremmen willen nog wel eens niet nagekeken worden bij onderhoud. Hierdoor kunnen lekke remcylinders of totaal versleten remvoeringen niet opgemerkt worden (een te laag remvloeistofpeil kan een hint zijn).
Motorisch
Twin Spark:
- Nokkenasversteller defect: dieselend geluid met starten of tijdens stationair draaien.
- Distributie interval: Om de 60K of 3 jaar. Niet bekend is vervangen!
- Vloeistoffen op peil: een te laag peil kan duiden op olie verbruik. Let hier op.
Boxer:
- Distributie interval: Om de 60K (advies) of 3 jaar. Niet bekend is vervangen!
- sludgevorming: kijk ook onder de olie bijvuldop, die de lange olie vulpijp afdekt. Vocht en vuiligheid onder deze dop kunnen sludgevorming in de hand werken, welke in het carter kan vallen. Sludge is een vorm van vervuiling in de motor en kan voorkomen in witte (schadelijk voor de motor) en zwarte (zeer schadelijk voor de motor!) vorm.
- Hakerige transmissie, 1994-1995 boxer.
- Vloeistoffen op peil: een te laag peil kan duiden op olie verbruik. Let hier op.
Diesel (TD-JTD):
De TD motoren zijn van VM en erg betrouwbaar. Hoge kilometrages zonder problemen zijn geen uitzondering.
- Bij de (J)TD motoren kan olielekkage van de turbo en uit de leidingen van de oliekoeling optreden. Dit kan het gevolg zijn van niet goed warmrijden of het enkele seconden laten uitdraaien na een snelle rit voor koeling turbo en lagers. Check deze zorgvuldig als je een TD op het oog hebt.
- Bij TD's met hoge kilometrages kunnen de gloeibougies "op" zijn. Dit is normale slijtage en laat ze vervangen.
- Bij de JTD motoren kunnen sporadisch de luchtdebietmeter (luchthoeveelheismeter) een zwak punt zijn. Luchtdebietmeters zijn overigens niet goedkoop. Wel is vervanging noodzakelijk als dit probleem zich voordoet.
- Bij de JTD kan zich olielekkage bij klepdekselpakking en vacuumpomp voordoen (slecht onderhoud of hogere kilometrages). Vervanging is niet duur, wel noodzakelijk.
- Distributie interval:120.000 of 3 jaar.
Overig
Ga voor de latere 145/146 modellen als dit mogelijk is. De Junior uitvoering (1.4TS en 1.6TS 1998) zitten goed in hun (sportieve) uitrusting Onderschat niet de 1.8TS versie. Deze motorversie is niet veel langzamer dan de 2.0 maar niet veel duurder dan de kleinere twinsparks. Echter kan het zijn dat autoverzekeringen de 1.8TS in dezelfde groep verzekeren als de 2.0 QV. Let hier op voordat hoge verzekeringskosten problemen opleveren. Boxermotoren hebben een mooi en specifiek motorgeluid. Als eentje te koop aangeboden wordt, dan hoeft deze natuurlijk niet ontweken te worden. Onthoud echter dat de boxermodellen ouder zijn dan de twinspark modellen en dus meer onderhoud, kosten en aandacht met zich mee kunnen brengen.
Als het budget het toelaat, ga voor een Alfa Romeo 145/146 vanaf september 1998 tot nu. In de zomer van 1998 heeft Alfa Romeo een aantal modificaties doorgevoerd, varierend van een nieuw display voor de kilometerteller en dashboard tot veranderingen in het onderstel en ophanging.
Om een auto, dus ook de Alfa Romeo 145/146 in goede conditie te houden, wordt aangeraden de onderhoudstermijnen na te leven en de vloeistoffen, zoals oliepeil, remvloeistof, koelvloeistof, stuurbekrachtigingsolie en de transmissie olie regelmatig te controleren. Alfa Romeo Nederland adviseert dit iedere 500km te doen.
Check regelmatig (iedere maand) de banden op spanning en slijtage. Dit voorkomt onverwachte en of gevaarlijke situaties.
145 is voor mij wel prima zat, niet te groot, niet te klein, wil hem wel met boxer, heb een TS op het oog, maar zo`n boxer is toch net even wat karakteristieker, 156 is ook een keuze ja, maar alleen de 98-02 modellen zijn te betalen voor mij dan (Blijf een student met een klein budget) en die dingen hebben inderdaad echt zware roest problemen bij de bodem ja.quote:Op dinsdag 23 september 2014 15:01 schreef Lesley-91 het volgende:
Je krijgt ellende als je een 'goedkope' alfa haalt, hieraan zit vaak nog veel onderhoud en ook ellende. Het beste is dat niet de goedkoopste haalt van Marktplaats maar 1 die wat duurder is. Vaak bieden liefhebbers ook hun alfa aan op bv het scarb forum. Dat zijn de alfa's die je wilt hebben.
Overigens heb ik nu ongeveer al 5 jaar lang een 147 met 250.000 km op de teller (benzine) , op slijtage na nooit problemen gehad. Heb wel eens gezeur dat lampjes gaan branden(airbag) dit is typisch bij dit model en komt door de stekker onder de stoel. Wat handig is om te checken bij de 145 is of het een TS is of een boxer. Dan de status vragen van de distributie riem en het olie verbruik bekijken. Roesten doen ze niet meer zo erg vanaf de 147 en 156(in het begin had de 156 wel problemen met roest op de bodem). Overigens aankooptips van de 145 club:
[..]
PS haalt wat leukers dan een 145, ik vind hem niet mooi
Braddie en studentquote:Op dinsdag 23 september 2014 16:00 schreef VallendBroodjeBanaan het volgende:
[..]
(Blijf een student met een klein budget)
De aanwijzingen daarvoor zijn sterk:quote:Op dinsdag 23 september 2014 16:13 schreef Lesley-91 het volgende:
Is dit user Braddie? Dan had ik beter niet kunnen reageren.....
Onderdelenvoorziening bij wat oudere Alfa's heb ik ook mijn problemen mee gehad. Via dealer liep ik regelmatig tegen problemen op voor mijn, destijds, nog geen 8 jaar oude 75.quote:Op dinsdag 23 september 2014 17:08 schreef Tomatenboer het volgende:
....
Na anderhalf jaar dus van ellende maar weggedaan omdat het een bodemloze put bleek te zijn, en bepaalde Italiaanse onderdelen een eeuwigheid in backorder bleven staan (de onderdelen voor de centrale deurvergrendeling).
...
Waarom is die te zwaar voor het blokkie? Zo`n 1,4 Boxer is toch wel aardig? Auto waar ik vorige week in reed was een Honda Civic 1,5 V-tec en dat is ongeveer qua gewicht te vergelijken met een 145, en die trok toch wel aardig weg bij stoplichten.quote:Op dinsdag 23 september 2014 16:48 schreef Hyperdude het volgende:
Ik zou geen boxer nemen in de 145. Ding is te zwaar voor het blokkie. Als je Alfa het eens doet, moet je wel lekker door kunnen rijden. Anders ben je nog niet op plaats van bestemming voordat ie weer de geest geeft.![]()
4 Alfa's gehad: nooit niet starten, nooit gestrand, wel boel kleine shit dingetjes.
Sowieso heb ik te veel horror verhalen gehoord omtrent de selespeed bakken zowel bij Fiat als bij Alfa, dus het word echt geen selespeed, wat te denken van de Stilo met Selespeed? Alleen maar ellende.quote:Op dinsdag 23 september 2014 17:15 schreef Moass het volgende:
2e generatie Selespeed daar ga je nooit problemen mee krijgen. Heerlijke wagentjes.
Fiat is synoniem voor ellendequote:Op dinsdag 23 september 2014 17:59 schreef VallendBroodjeBanaan het volgende:
[..]
Sowieso heb ik te veel horror verhalen gehoord omtrent de selespeed bakken zowel bij Fiat als bij Alfa, dus het word echt geen selespeed, wat te denken van de Stilo met Selespeed? Alleen maar ellende.
Absoluut niet waar, het ligt er maar net aan wat je het "middensegment" vind.quote:Op dinsdag 23 september 2014 15:10 schreef Thezappa het volgende:
alfa het merk dat al jaren geen fatsoenlijke nieuwe auto uit brengt voor het middensegment.
prutsers
Alfa 33 is sowieso een erg ondergewardeerde auto, het is heel erg jammer dat er zo negatief word gedaan over Alfa door alles en iedereen (Zeker als het om de oudere Alfa`s gaat) want dat doet het imago zeker niet goed, en dat terwijl het wel echt hele leuk uitziende wagens zijnquote:Op dinsdag 23 september 2014 18:01 schreef Hyperdude het volgende:
Boxer reed in de 33 prima. In de 145 vond ik 'm te licht. Maar daar kan jij best anders over denken.![]()
Jammer dat je geen goede 1.7IE 33 meer kan vinden. Die reed superlekker voor zo'n relatief kleine auto.
Dat hebben Lancia's ook.quote:
Meer dan 10 jaar geleden had ik een 33, daar ging op een gegeven moment de snelheidsmeter met de ruitenwisser meebewegen als die aan stond.quote:Op dinsdag 23 september 2014 13:27 schreef Palomar het volgende:
. Al heeft ie ook wat sneu-geld reparaties gehad, zoals halve dashboard vervangen omdat de ruitenwisser-schakelaar het niet meer deed,
Onzin.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:08 schreef Geralt het volgende:
[..]
Dat hebben Lancia's ook.
In mijn optiek zijn al die verhalen flauwekul en ernstig overdreven. Allemaal hearsay en niet uit eigen hand. Van die losers die dat op kringverjaardagen vertellen over dat de zoon van de broer van de slager waar zijn vrouw af en toe eens komt ook een Alfa had en die stond meer in de garage dan wat anders dus die moet je echt niet kopen jong, rotzooi, elke autokenner weet dat!!
En andere mensen reageren daar dan bevestigend op, want ome piet heeft er wel verstand van hoor.
Zulke lui moeten ze kapotschieten. Het is je reinste kolder. Het enige waar je op moet letten is bij die TS blokjes om ze zoals gezegd netjes warm te rijden en zorgen dat de olie op peil blijft.
Als je een mooi exemplaar kunt vinden wat gewoon netjes al zn onderhoud gehad heeft dan kun je er jaren plezier van hebben. En dan rij je dus in tegenstelling tot die gore flikker van een ome piet met zn grijze muizen Ford Focus of Volkswagen Golf of meer van dergelijke nietszeggende auto's in een echte Italiaan. Met klasse, finesse, sjiek, uitstraling, design en weet ik wat al dies meer zij.
Eat that ome piet. Met die dertien in een dozijn hoerenbak van je![]()
![]()
quote:Op dinsdag 23 september 2014 17:08 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik heb zelf in 2004 een toen 5 jaar oude Alfa Romeo 146 1.4 TwinSpark gehad.
Er stond bij aanschaf 97.000 km op de teller, maar heb in anderhalf jaar en 35.000 km tijd niets dan ellende gehad met die Alfa Romeo.
Mijn Alfa maakte de reputatie helemaal waar. Reed geweldig (als tie reed), maar verder heb ik er 2500 euro in 18 maanden moeten in steken om 'm normaal functionerend te houden.
Een kleine greep uit de ellende; nokkenasversteller kapot, 2x bougies moeten vervangen omdat de eerste keer de bougies compleet waren doorgebrand, nieuwe bougiekabels, kapotte centrale deurvergrendeling, katalysator stuk, en lambdasonde stuk, problemen met de brandstofpomp en dan vergeet ik vast nog zaken.
Na anderhalf jaar dus van ellende maar weggedaan omdat het een bodemloze put bleek te zijn, en bepaalde Italiaanse onderdelen een eeuwigheid in backorder bleven staan (de onderdelen voor de centrale deurvergrendeling).
Voor mij geen Alfa meer, tenzij ik niet naar het geld hoef te kijken. Sindsdien neem ik verhalen van Alfa-liefhebbers niet meer zo serieus als ze zeggen dat het alleen maar horrorverhalen zijn maar dat Alfa's prima auto's zijn (als je doorvraagt zeggen ze vervolgens allemaal dat je niet vies moet zijn van lampjes die een eigen leven leiden, en kleine electronica-ergernisjes etc).
Geen onzin. Dat verhaal wat jij verteld kun je bij elk automerk eentje van vinden.quote:
Dat is dus ook mijn hele probleem, roest is inprincipe niet eens zo`n heel groot probleem want dat valt te verhelpen, maar het achterstallige onderhoud + dat die auto`s nu eigenlijk 0,0 waarde meer hebben maakt het een beetje lastig, zeker als ik over 2-3 jaar denk van "Ik wil wat anders" dat ik dan nog maar 400 euro terug krijg voor een auto waar ik bijwijze van 1200 voor betaald eb.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:18 schreef Dingest het volgende:
Ik heb speciaal voor de zomer een vroege 156 gekocht. Heerlijk sturende wagen en tijdens 4500 km geen enkel probleem meer gehad, maar achterstallig onderhoud en roest zijn inmiddels je grootste vijand.
En de markt ervoor is nu waardeloos, dus verwacht niet meer dat je na de aanschaf er nog vanaf komt
Die zag ik inderdaad al ja, al denk ik dat je dit soort euvels vroeg of laat ook met Mercedes gaat krijgen of BMW, want auto`s krijgen steeds meer elektronica, en dan is het wachten op gezeik.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:24 schreef Geralt het volgende:
KLB / Auto die niet meer op slot wil....
Hier een mooi voorbeeld van Deutsche Grundlichkeit.
Auto van 2012 die niet meer op slot kan.
Zo zie je maar, ook met Volkswagens heb je soms problemen.
Aardeprobleem.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:11 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Meer dan 10 jaar geleden had ik een 33, daar ging op een gegeven moment de snelheidsmeter met de ruitenwisser meebewegen als die aan stond.
Verder eigenlijk geen echte problemen gehad.
Op zich gaat dat met dit budget toch wel gebeuren. Ik zou ook afschrijving in je maandlasten meenemen.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:22 schreef VallendBroodjeBanaan het volgende:
[..]
Dat is dus ook mijn hele probleem, roest is inprincipe niet eens zo`n heel groot probleem want dat valt te verhelpen, maar het achterstallige onderhoud + dat die auto`s nu eigenlijk 0,0 waarde meer hebben maakt het een beetje lastig, zeker als ik over 2-3 jaar denk van "Ik wil wat anders" dat ik dan nog maar 400 euro terug krijg voor een auto waar ik bijwijze van 1200 voor betaald eb.
Vind het ook niet meer dan logisch natuurlijk dat er gezeur komt en dat er een aardig beetje geld in gestoken zou moeten worden, maar daar staat voor mij dan weer heel simpel tegen over, als de auto bevalt, hij rijd goed, is geen saaie 13 in een dozijn massa bak, en heeft het smoeltje mee, dan wil ik er best wel geld tegen aan gooien om hem rijdend te houden.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:31 schreef Dingest het volgende:
[..]
Op zich gaat dat met dit budget toch wel gebeuren. Ik zou ook afschrijving in je maandlasten meenemen.
dan is je afschivng per jaar maar 400 euro geweest dat is toch niet veel.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:22 schreef VallendBroodjeBanaan het volgende:
[..]
Dat is dus ook mijn hele probleem, roest is inprincipe niet eens zo`n heel groot probleem want dat valt te verhelpen, maar het achterstallige onderhoud + dat die auto`s nu eigenlijk 0,0 waarde meer hebben maakt het een beetje lastig, zeker als ik over 2-3 jaar denk van "Ik wil wat anders" dat ik dan nog maar 400 euro terug krijg voor een auto waar ik bijwijze van 1200 voor betaald eb.
Nee ok, maar er gaat vát wel onderhoud komen dan en dat kan economisch totall betekenen.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:34 schreef Basp1 het volgende:
[..]
dan is je afschivng per jaar maar 400 euro geweest dat is toch niet veel.
Die 156's hebben last van roest aan de bodemplaat hé?quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:18 schreef Dingest het volgende:
Ik heb speciaal voor de zomer een vroege 156 gekocht. Heerlijk sturende wagen en tijdens 4500 km geen enkel probleem meer gehad, maar achterstallig onderhoud en roest zijn inmiddels je grootste vijand.
En de markt ervoor is nu waardeloos, dus verwacht niet meer dat je na de aanschaf er nog vanaf komt
Prima infoquote:
159 is onderhuids ongeveer een Opel Vectra. De JTS motoren daarin zijn wel beter dan in de 156 voor zover ik weet. Wat ik wel al vaak heb gehoord zijn kapotte versnellingsbakken (die ook gewoon van GM/Opel komen) bij de diesels. Diesels zijn overigens allemaal VM zoals bij de 156, eerdere benzines zijn niet heel spannend.. Zelfs de V6 niet. Of eigenlijk, als je gaat vergelijken met de Busso V6 is alles een beetje suf natuurlijk...quote:Op donderdag 2 oktober 2014 19:15 schreef Hyperdude het volgende:
En de 159 is die dan wel beter in elkaar gezet?
Opmerkingen hierboven over de 156 doen mij vrezen. Dakraam koop je toch in bij Webasto of D'Hollandiaof maken ze die zelf?
NB. Ben sinds het weekend in Napels; 20 km van de Alfa fabriek.
0 stuks 33 gezien
0 75
0 145
0 146
0 155; zelfs niet van de Polizia ofzo
Eerste 3 zijn al erg oud, maar dit is wel erg weinig. In Dresden zie je nog meer Phaetons![]()
Het afwateringsprobleem komt niet van de airco; die van mij heeft geen aircoquote:Op donderdag 2 oktober 2014 18:53 schreef NoComment het volgende:
[..]
Prima info![]()
Ik wil nog wel toevoegen dat ondanks dat het probleem met roesten van binnenuit na de eerste jaren is opgelost (lag aan de afwatering van de airco die wel eens onder de vloerbedekking wilde uitkomen...) de latere 156, van na de facelift ongeveer, ook wel roestproblemen kunnen hebben. Vergeleken met een 2002 model zit er onder een 2004 model vrij weinig bescherming tegen roest onder de auto.
TS motoren zou ik zelf nooit nemen (te veel een gok wat je koopt) net als de JTS (halen het vermogen niet, inlaat vervuilt snel). Een V6 zuipt wel meer, maar het verschil met een 2.0 is niet zo dramatisch in de praktijk en je hebt er een veel betrouwbaarder blok voor terug. Met meer vermogen uiteraardDiesels zijn ook betrouwbaar, maar hou rekening met mogelijk vervuilde turbo's (laten reinigen kost gelukkig de wereld niet) en de aandrijflijn, dat laatste vooral als ie niet meer standaard is qua vermogen. Vooral de latere 2.4 vijfcilinder diesel, de 20v, vreet aandrijfassen als je er lomp mee omgaat. Geldt echt specifiek voor de 20v, aangezien die een GM bak heeft waar andere (en helaas zwakkere) aandrijfassen in gaan dan bij de eerdere 2.4 10v's en alle 1.9's.
Oja, en een dakraam kan echt een nachtmerrie zijn..
Toen ik 6 jaar terug een Alfa 147 kocht lachtte een collega me uit en wenste me sterkte, hij rijdt liever veilig Toyota, Ford en Opel en zou mij wel op de vluchtstrook groeten. Binnen een jaar had hij meer problemen dan ik in 6 jaar. Sterker nog, op het airbaglampje na nog nooit problemen gehad. Wel aardig wat bougies een d-riem vervangen, dus qua onderhoud niet goedkoop.quote:Op dinsdag 23 september 2014 18:24 schreef Geralt het volgende:
KLB / Auto die niet meer op slot wil....
Hier een mooi voorbeeld van Deutsche Grundlichkeit.
Auto van 2012 die niet meer op slot kan.
Zo zie je maar, ook met Volkswagens heb je soms problemen.
Ford/Opelquote:Op donderdag 2 oktober 2014 19:57 schreef pfaf het volgende:
[..]
Toen ik 6 jaar terug een Alfa 147 kocht lachtte een collega me uit en wenste me sterkte, hij rijdt liever veilig Toyota, Ford en Opel en zou mij wel op de vluchtstrook groeten. Binnen een jaar had hij meer problemen dan ik in 6 jaar. Sterker nog, op het airbaglampje na nog nooit problemen gehad. Wel aardig wat bougies een d-riem vervangen, dus qua onderhoud niet goedkoop.
Als je de dynamo vervangt voor een orginele zie jij het verschil niet hoorquote:Op vrijdag 3 oktober 2014 12:07 schreef eXplorer1 het volgende:
[..]
Ford/Opel
Ik ben meer van de oudere zweden, nu een 9-5 gekocht met 450.000km, weliswaar komt mijn 7000km oude blok er weer in maar dit viel mij op:
1. OEM dynamo
2. OEM aircopomp
3. OEM distri ketting
4. OEM startmotor
etc
dingen zijn nooit vervangen maar doen het goedalleen het onderstel is
maar daar komt een schroefset voor.
ohja, nee, de B205/B204 is niet door Opel/GM gemaakt.
Hihih, staat niet in de up to date onderhoudboekjes en prod datum komt overeen met bouwjaar.quote:Op vrijdag 3 oktober 2014 19:11 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
Als je de dynamo vervangt voor een orginele zie jij het verschil niet hoor
Dan doet die Fiat van mij het dus erg goed.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |