http://en.wikipedia.org/w(...)_movements_in_Europequote:Op woensdag 17 september 2014 10:53 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Heb je dat plaatje ook groter?
Afgaande op 2 eerdere referenda in Schotland en 2 in Québec: die hadden een tussenpoos van 15-20 jaar.quote:Op woensdag 17 september 2014 10:13 schreef Individual het volgende:
Hoe lang zouden ze moeten wachten op een nieuw referendum bij een NO?
Waarbij 'nieuwe kiezers' vaak mensen uit volksbuurten uit Glasgow zijn, die sinds de periode-Thatcher niet meer (of überhaupt nooit) gestemd hebben.quote:Op woensdag 17 september 2014 10:44 schreef 99.999 het volgende:
Men denkt dat de opkomst heel hoog wordt, en juist die groep nieuwe kiezers is heel lastig te peilen. Ben erg benieuwd!
En ook 16- en 17-jarigen mogen nu plots gaan stemmen toch?quote:Op woensdag 17 september 2014 11:19 schreef freako het volgende:
[..]
Waarbij 'nieuwe kiezers' vaak mensen uit volksbuurten uit Glasgow zijn, die sinds de periode-Thatcher niet meer (of überhaupt nooit) gestemd hebben.
Zijn er toch een stuk meer dan ik dacht. Vooral in Engeland en Italië.quote:Op woensdag 17 september 2014 11:01 schreef Individual het volgende:
[..]
http://en.wikipedia.org/w(...)_movements_in_Europe
In dat kaartje moet je separatistisch zo ruim mogelijk opvatten. Ook bewegingen die alleen enige autonomie willen worden getoond.quote:Op woensdag 17 september 2014 11:29 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Zijn er toch een stuk meer dan ik dacht. Vooral in Engeland en Italië.
Ja, en de laatste verkiezingen voor het Schotse Parlement waren in 2011, veel 18-21 jarigen hebben dus ook nog nooit gestemd.quote:Op woensdag 17 september 2014 11:20 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En ook 16- en 17-jarigen mogen nu plots gaan stemmen toch?
Portugal en Spanje hebben nog altijd een verschil van mening over Olivenza/Olivença, maar dat is vergelijkbaar met het dispuut tussen Nederland en Duitsland over het grensverloop in de Dollard en rest van de Eemsdelta.quote:Op woensdag 17 september 2014 11:41 schreef Igen het volgende:
En naast separatisme heb je dan ook nog de irredentistische claims. Genoeg potentieel voor conflicten!
Volgens mij zijn er maar een paar landen in Europa (IJsland, Portugal, en wss. een maar ministaatjes) die helemaal 'zen' zijn en met geen van beide iets te maken hebben.
Alle buurtclubjes die iets willen staan er bij. Met een daadwerkelijk referendum vallen er veel af als serieuze afscheidingsbewegingen.quote:Op woensdag 17 september 2014 11:29 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Zijn er toch een stuk meer dan ik dacht. Vooral in Engeland en Italië.
quote:Militairen: Schotland moet blijven
woensdag 17 sep 2014, 11:46 (Update: 17-09-14, 12:23)
Veertien voormalige commandanten van het Britse leger, de luchtmacht en de marine waarschuwen in een open brief dat een 'nee' tegen een onafhankelijk Schotland "cruciaal is voor onze veiligheid".
De veertien wijzen erop dat een onafhankelijk Schotland mogelijk een eigen krijgsmacht krijgt. Een stem voor afscheiding ondermijnt daarom in hun ogen de veiligheid van zowel Schotland als de rest van het Verenigd Koninkrijk.
Salmond
De leider van het ja-kamp, de Schotse premier Salmond, zei op de BBC-radio dat er ook militairen en oud-militairen zijn die morgen 'ja' stemmen.
http://www.volkskrant.nl/(...)ienst-uitmaken.dhtmlquote:Logisch dat Schotten 'ja' stemmen, schrijft Marcel Besselink in de brief van de dag.
In het hoofdredactioneel commentaar van 16 september schrijft Bert Lanting dat het het beste zou zijn als de Schotten 'nee' zouden stemmen bij het morgen te houden referendum over Schotse onafhankelijkheid.
Alle (vooral onbewezen) economische argumenten ten spijt draait het bij degenen die streven naar onafhankelijkheid voor Schotland niet om economische motieven.
Wie wil weten waarom Schotten voor onafhankelijkheid willen stemmen, hoeft slechts naar de politieke verhoudingen in het Verenigd Koninkrijk te kijken.
Schotland levert 59 van de 649 leden van het Lagerhuis en heeft derhalve puur door de macht van het getal geen enkele invloed op het politieke beleid in Westminster.
Groot-Brittannië is nog steeds een klassenmaatschappij en in Schotland is er van oudsher vooral een brede onderklasse. Het snoeiharde afbraakbeleid ten tijde van Thatcher verklaart de diepgewortelde afkeer van de Tories die in Schotland leeft.
Van de 59 Schotse Lagerhuisleden is er precies één van de Conservative Party. De afgelopen 35 jaar is het Verenigd Koninkrijk 22 jaar door de Tories geregeerd. Dat betekent dat de Schotten het merendeel van de tijd geregeerd zijn (en nog steeds worden) door een regering waar zij niet alleen niet voor gestemd hebben, maar zelfs een hartgrondige afkeer van hebben.
Verklaarbaar
Men heeft erg weinig op met de welgestelde kostschooljongens die in Westminster de dienst uitmaken. Dus wanneer zij nu de kans krijgen om hun toekomst in eigen hand te nemen, met alle onzekerheden die daarbij horen, is het wel verklaarbaar dat zij die kans willen grijpen.
De belangrijkste reden vanuit het 'ja'-kamp om voor onafhankelijkheid te stemmen is de hunkering naar een regering die zij wél zelf hebben gekozen.
Zelfbeschikkingsrecht, daar draait het om.
Allemaal nog steeds binnen de foutmarge dus.quote:Op woensdag 17 september 2014 19:13 schreef aarontje112 het volgende:
Ondertussen is de nieuwe peiling;
Voor afscheiding: 49%
Tegen afscheiding: 51%
IK geloof dat ze het op BBC Scotland over 95% hadden die het hadden aangevraagdquote:Op woensdag 17 september 2014 11:40 schreef freako het volgende:
[..]
Ja, en de laatste verkiezingen voor het Schotse Parlement waren in 2011, veel 18-21 jarigen hebben dus ook nog nooit gestemd.
Bovendien heeft het VK geen bevolkingsregister, men moet zich registreren als kiezer in het kiezersregister (de Electoral roll). Ik heb begrepen dat men daar de laatste maanden een flinke toeloop heeft gezien.
Als ze morgen gratis White Stripe gaan uitdelen is de opkomst nog maar 70% en de NO vote komt dan ook op 70%.quote:Op woensdag 17 september 2014 19:22 schreef Big_Yin het volgende:
[..]
IK geloof dat ze het op BBC Scotland over 95% hadden die het hadden aangevraagd
Is toch een muziekband?quote:Op woensdag 17 september 2014 19:30 schreef Individual het volgende:
[..]
Als ze morgen gratis White Stripe gaan uitdelen is de opkomst nog maar 70% en de NO vote komt dan ook op 70%.
I think they prefer Buckfastquote:Op woensdag 17 september 2014 19:39 schreef Individual het volgende:
[..]
White Lightning (cheap cider) bedoelde ik.
Als ze £100 uitdelen om thuis te blijven ookquote:Op woensdag 17 september 2014 19:30 schreef Individual het volgende:
Als ze morgen gratis White Stripe gaan uitdelen is de opkomst nog maar 70% en de NO vote komt dan ook op 70%.
Ik zou er geen fles whisky op durven inzetten. We shall see.quote:Op donderdag 18 september 2014 00:23 schreef Djibril het volgende:
Schotland blijft gewoon bij VK, in de stemhokjes zullen ze braaf NO inkleuren.
Hier te laatquote:Op donderdag 18 september 2014 00:50 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik zou er geen fles whisky op durven inzetten. We shall see.
Herstel: Er is blijkbaar geen exit-poll.quote:Op donderdag 18 september 2014 07:56 schreef freako het volgende:
De stembussen in Schotland openen over een paar minuten (08.00 uur Nederlandse tijd), en sluiten om 23.00 uur Nederlandse tijd. Naar verwachting is er pas de volgende ochtend een voorlopige einduitslag, maar in de tussentijd zijn er natuurlijk wel exit-polls en deeluitslagen.
Thatcher heeft de UK meer gecentraliseerd dan wie dan ook.quote:Op donderdag 18 september 2014 09:55 schreef JimmyDean het volgende:
Net of bij onafhankelijkheid er vrijheid zal zijn..
Onder een socialistische regering is er geen vrijheid, de SNP staat grotere centralisatie voor dan welke andere partij dan ook.
Dat is ook weinig aan.quote:Op donderdag 18 september 2014 08:44 schreef freako het volgende:
[..]
Herstel: Er is blijkbaar geen exit-poll..
Na een "yes" moeten ze nog onderhandelen. De vraag is welke voorwaarden daar uit gaan komen en een nog grotere vraag is of de "yes"-stemmers ook "yes" zouden hebben gestemd onder die voorwaarden.quote:Op donderdag 18 september 2014 10:57 schreef SeLang het volgende:
Het is inderdaad een beetje een misrekening geweest. Het idee van het referendum was juist om voor eens en voor altijd van het gezeur af te zijn omdat men verwachtte dat de Schotten toch wel "No" zouden stemmen.
twitter:juanjodom twitterde op donderdag 18-09-2014 om 12:14:20Exit poll at 12.00: 58% NO, 42% YES #Scotland #indyref # #ScotlandDecides reageer retweet
De chavs zijn nog niet uit bed, maar wel dicht bij mijn 60-40% NO voorspelling.quote:Op donderdag 18 september 2014 12:20 schreef remlof het volgende:
Geen idee wat de bron is, maar:twitter:juanjodom twitterde op donderdag 18-09-2014 om 12:14:20Exit poll at 12.00: 58% NO, 42% YES #Scotland #indyref # #ScotlandDecides reageer retweet
Ligt er een beetje aan of dit een landelijke exit-poll is of bijvoorbeeld van één enkel polling station in bijvoorbeeld West Schotland, waar veel No-stemmers wonen.quote:Op donderdag 18 september 2014 12:22 schreef Kaneelstokje het volgende:
Groter verschil dan verwacht.
Er zijn wel exitpolls alleen die zijn illegaal. Dus je moet twitter in de gaten houden.quote:
De uitkeringstrekkers liggen nog in hun bed.quote:Op donderdag 18 september 2014 12:22 schreef Kaneelstokje het volgende:
Groter verschil dan verwacht.
Of de werkenden stemmen pas na hun werk. Het is maar net wat je graag wilt horen natuurlijk.quote:Op donderdag 18 september 2014 12:50 schreef Halcon het volgende:
[..]
De uitkeringstrekkers liggen nog in hun bed.
Dat laatste past waarschijnlijk prima in een traditie van 1000 jaar onverschilligheid. Natuurlijk moet er meteen gedreigd worden als de machthebbers dreigen macht over een gebied kwijt te raken, dat doet de EU ook met Zwitserland bijvoorbeeld, de Russen met Oekraine of de Serviers met de Kroaten. Ook zie je dan bij buitenstaanders en zijdelingsbetrokkenen als internationale media een reflex om te hopen dat alles bij het oude blijft, en de campagne voor verandering als populistisch af te doen.quote:Op donderdag 18 september 2014 10:49 schreef Breekfast het volgende:
Wat ik een beetje gelezen heb is dat de 'better together' campagne ook wel erg slecht is uitgevoerd.
De campagne was voornamelijk gebasseerd op de negatieve boodschap dat Schotland het in zijn eentje in economische zin niet zou redden. De Schotten kunnen de pond niet als munt houden, er zullen zeker grenscontroles komen, enzovoort. Je kunt het een beetje vergelijken met de VVD boodschap over de EU: We kunnen er nu eenmaal aan verdienen door binnen de EU te blijven maar echt leuk vinden we het zelf ook niet. Er is geen positieve boodschap bij de 'No thanks' campagne.
En dan heb je nog de ontzettend nonchalante regering van David Cameron die er totaal geen aandacht aan besteed en pas in actie komt als de ja stemmers de overhand krijgen. Dan worden er opeens nog allemaal concessies gedaan over meer zelfbestuur, wat het vertrouwen in Wenstminster niet bepaald vergroot natuurlijk. Ik snap ook niet hoe je zo nonchalant kunt optreden als het voortbestaan van de unie op het spel staat.
Schotten zouden eerst wat meer duidelijk- en zekerheid moeten hebben voordat ze zich afscheiden. Het is nu allemaal erg snel in elkaar gezet, binnen twee jaar een referendum en nog altijd onduidelijkheid over de werkgelegenheid (industrie, financiele dienstverlening, marine, olie) en de te nemen stappen voor toelating tot de EU, een nieuwe munt en een zelfstandig bestuur met een degelijke begroting.quote:Op donderdag 18 september 2014 13:16 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat laatste past waarschijnlijk prima in een traditie van 1000 jaar onverschilligheid. Natuurlijk moet er meteen gedreigd worden als de machthebbers dreigen macht over een gebied kwijt te raken, dat doet de EU ook met Zwitserland bijvoorbeeld, de Russen met Oekraine of de Serviers met de Kroaten. Ook zie je dan bij buitenstaanders en zijdelingsbetrokkenen als internationale media een reflex om te hopen dat alles bij het oude blijft, en de campagne voor verandering als populistisch af te doen.
Ik kan me er wel iets bij voorstellen. Londen is erg ver weg, neemt de olie voor vanzelfsprekend aan, en zit in de zak van de financiele sector. Draai de vraag eens om, waarom zou geregeerd worden door Londen het beste zijn voor de toekomst van de Schotten?
Lijkt me een gedane zaak dan.quote:Op donderdag 18 september 2014 14:15 schreef martijnde3de het volgende:
Exit poll at 14.00: 60% NO, 40% YES #Scotland #indyref # #ScotlandDecides
Op basis van een Twitterbericht zonder enige bron? Lijkt me wat prematuur.quote:Op donderdag 18 september 2014 15:09 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Lijkt me een gedane zaak dan.
60% lijkt me behoorlijk reëel dus ik geloof t welquote:Op donderdag 18 september 2014 15:11 schreef freako het volgende:
[..]
Op basis van een Twitterbericht zonder enige bron? Lijkt me wat prematuur..
Dat zal het ook wel zijn, ondanks de onbetrouwbare bron.quote:Op donderdag 18 september 2014 15:09 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Lijkt me een gedane zaak dan.
Sommige exitpolls geven nu al 47% YES aan, hoewel er formeel geen exitpolls zijn.quote:Op donderdag 18 september 2014 16:35 schreef martijnde3de het volgende:
Het zegt nog niet heel veel dat NO ver voorstaat. De scholieren/studenten(16 tot 25 jaar) die mogen stemmen hebben nu nog school/college en zullen dus pas in de avond gaan stemmen. De meeste scholieren/studenten zijn voor afscheiding. Verder zullen de scholieren die voor het eerst mogen stemmen waarschijnlijk gaan stemmen met hun ouders. Waarvan de kans dan ook groot is dat de ouders ook YES gaan stemmen. Dit kan zomaar tussen de 5 en 8% schelen. Dan heb je 45-47 procent yes.
Verder kan er nog een gordijnbonus komen voor Yes en dan kan het nog wel heel spannend gaan worden.
Je bent me net voor, ik wilde het artikel ook net plaatsen.quote:Op donderdag 18 september 2014 16:39 schreef remlof het volgende:
Scottish referendum: with no exit poll, isn’t there a democratic deficit?
The absence of an exit poll means we’ll be robbed of a post-vote analysis of how this momentous referendum was decided.
Tsja, dat is wel een beetje jammer, zonder officiële exitpoll.
quote:Why no exit poll for such a momentous and consequential vote? The first possibility is that no one thought the vote would be close, and so deemed it as not interesting enough to be worthy of the spend.
More likely, hopefully, is that the broadcasters were afraid of the consequences of a poll being wrong: if the BBC spends four hours discussing a poll that’s 51-49 in favour of yes, and when the final votes come in the result is no, deputy heads may roll amid the backlash.
Gaat hem wel worden met minstens 55%, die Engelsen krijgen de deksel op hun neus. Yes they can!quote:Op donderdag 18 september 2014 16:52 schreef Revanches het volgende:
Denk niet dat het hem gaat worden. Het hele plan klinkt behoorlijk impulsief en over veel zaken is t e.a. nog niet duidelijk ( defensie,buitenlandse betrekkingen). Ik denk dat ze diep van binnen wel weten dat een voorlopige NO realistischer is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |