AD: http://www.ad.nl/ad/nl/45(...)ntje-per-maand.dhtmlquote:De premie voor de basispremie in de zorg gaat volgend jaar waarschijnlijk met bijna een tientje per maand omhoog.
'Zorgpremie met tientje per maand omhoog' Foto: ANP
Dit bevestigen anonieme bronnen naar aanleiding van berichtgeving van het AD.
De premie stijgt naar 1215 euro per volwassene in 2015, 114 euro meer dan dit jaar. Ze komt daardoor ongeveer uit op het niveau van 2013.
De stijging zou nodig zijn doordat werkgevers te veel hebben meebetaald aan de zorgpremie en daarvoor wettelijk moeten worden gecompenseerd. Ook het overhevelen van zorgtaken naar de gemeenten speelt een rol.
Het verplicht eigen risico zal volgend jaar naar verwachting ook licht stijgen. Met hoeveel precies is volgens bronnen nog niet duidelijk.
Wettelijk is vastgelegd dat zorgverzekeraars een eigen vermogen van minimaal 11 procent moeten aanhouden. Wanneer een verzekeraar hier precies aan voldoet, is er sprake van een buffer van 100 procent. Over het algemeen wordt het als verstandig gezien om meer dan alleen de minimale buffereis aan te houden. Zorgverzekeraars zitten ruim boven de minimale eis.
Onderhandelingen
Woensdag komen rond 14.00 uur eerst de financieel specialisten van de regeringspartijen VVD en PvdA en die van de bevriende oppositiepartijen D66, ChristenUnie en SGP weer bij minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën om de onderhandelingen af te ronden.
Waarschijnlijk schuiven daarna ook nog de fractievoorzitters en premier Mark Rutte aan om het akkoord definitief te bezegelen.
De hoofdlijnen van de plannen zijn de afgelopen tijd al uitgelekt. Er komt in totaal een miljard euro beschikbaar om eerder geplande lastenverzwaringen voor burgers te verzachten. Dat leidt tot een gemiddelde koopkrachtstijging van 0,25 procent.
Noodhulp
Verder is er 900 miljoen euro voor noodhulp en de stijgende kosten voor de opvang van asielzoekers in Nederland. Voor Defensie is honderd miljoen euro extra beschikbaar.
Het kabinet heeft de steun van de bevriende oppositie nodig om zich verzekerd te weten van een meerderheid in de Eerste Kamer. Dijsselbloem presenteert de nieuwe begroting op Prinsjesdag, 16 september.
quote:De premie voor een basisverzekering gaat volgend jaar omhoog met een tientje per maand. Dat melden bronnen rond de begrotingsonderhandelingen tegen het AD. Daarnaast stijgt het verplichte eigen risico met enkele tientallen euro's per jaar.
Minister Edith Schippers van Volksgezondheid. © anp.
De coalitiepartijen, het kabinet en de drie gedoogpartijen D66, ChristenUnie en SGP gaan tijdens de onderhandelingen uit van een jaarlijkse premie van 1215 euro per volwassene in 2015, een stijging van 114 euro in vergelijking met vorig jaar.
Dit bedrag is een richtlijn voor zorgverzekeraars, die in het najaar uiteindelijk zelf hun tarieven bepalen. De schatting voor de zorgpremie had eigenlijk pas op Prinsjesdag, 16 september, naar buiten moeten komen. Een woordvoerder van minister Edith Schippers (Volksgezondheid) wil voor die datum niets bevestigen.
Extra kostenpost
De zorgpremie stijgt om twee redenen. Door de overheveling van taken - en de daarbij behorende rekeningen - worden volgend jaar bijvoorbeeld de kosten van wijkverpleging betaald uit de zorgverzekeringspot. Het gaat om een bedrag van ettelijke miljarden voor langdurige zorg. Die extra kostenpost wordt opgevangen door de premies voor iedereen te verhogen.
Daarnaast hebben werkgevers in het verleden te veel meebetaald aan de zorgverzekering en dat wordt nu wettelijk gecompenseerd, waardoor de werknemer meer moet betalen voor zorg.
De zorgkosten zelf mogen slechts beperkt stijgen door eerder ingrijpen van minister Schippers van Volksgezondheid.
Volgens een Haagse bron stijgt de premie daardoor in 2015 minder hard dan eerder werd gevreesd. In januari speculeerden de werkgevers en werknemers nog op een premiestijging van ongeveer 200 euro per jaar. Dat zorgde voor veel onrust op het Binnenhof. Het kabinet nam daarna al maatregelen om de oplopende zorgpremie aan banden te leggen.
Door de relatief 'beperkte' stijging - 114 euro op jaarbasis, 9,50 euro per maand - kan het kabinet ook snijden in de zorgtoeslagen zonder de lage inkomens erg hard te raken. D66, ChristenUnie en SGP maken zich al tijden hard voor betaalbare en goede zorg.
Verplicht eigen risico omhoog
Het CPB voorspelde in maart al dat het verplicht eigen risico, dat ook elk jaar met Prinsjesdag wordt bekendgemaakt, volgend jaar voor alle volwassenen omhoog gaat van 360 euro per jaar nu naar 405 euro.
Wie denkt weinig zorg nodig te hebben kan het eigen risico opschroeven en daardoor honderden euro's per jaar op de zorgpremie besparen.
Eerder deze week lekte al uit dat de belastingen volgend jaar omlaag gaan en de koopkracht voor iedereen stijgt. De hoofdrolspelers van het kabinet-Rutte II 'zien licht aan het eind van de tunnel', ook al houden ze slagen om de arm. 'We moeten ons niet rijk rekenen, maar we hopen dat mensen het ook in hun portemonnee gaan voelen', aldus PvdA-leider Diederik Samsom.
Is toch weer 120 euro per jaar. Dat had ook ergens anders naar kunnen gaan.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:01 schreef KoosVogels het volgende:
Nou nou, wat erg.
Lekker interessant, een fucking tientje per maand.
Ach ja, gezien de alsmaar stijgende zorgkosten, kan ik nog wel leven met 10 euro p/m.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:05 schreef Momo... het volgende:
[..]
Is toch weer 120 euro per jaar. Dat had ook ergens anders naar kunnen gaan.
Niet helemaal, maar meeste mensen staren zich dan ook blind op andere thema's. Zorg en onderwijs zijn samen met veiligheiddiensten als brandweer en politie vaker het haasje. (stelselmatig achterlopen met CAO bijvoorbeeld)quote:Op woensdag 27 augustus 2014 09:59 schreef superniger het volgende:
Tsja, wij Nederlanders hebben hier zelf voor gekozen.
Ik zou er voor zijn als alle verzekeraars daarmee buitenspel worden gezet en ziekenhuizen directer aangestuurd kunnen worden op hun managementlagen en specialisten die belachelijk veel geld slurpen (ongeveer 80% ging naar management? Welke primaire taak is daarmee geholpen?)quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:01 schreef Ener-G het volgende:
Zullen we de term 'zorgpremie' laten vallen en het gewoon 'zorgbelasting' noemen?
Als je per maand rond moet komen met krap 200 vrij te besteden na alle vaste lasten en voedsel wordt het toch een stuk spannenderquote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:01 schreef KoosVogels het volgende:
Nou nou, wat erg.
Lekker interessant, een fucking tientje per maand.
Ik denk dat dat niet eens quite speeltquote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:09 schreef Gunner het volgende:
Ah. De eerder aangekondigde 'lastenverlichting' gaat gelijk weer in rook op.
Well played.
Die 120.000? Ik denk het niet. Dat is een fractie!quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:08 schreef Ceberut het volgende:
Zal ten dele ook komen door de groep die niet of slecht betaalt.
Dan moeten ze zorgen dat dat lastiger is.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:08 schreef Ceberut het volgende:
Zal ten dele ook komen door de groep die niet of slecht betaalt.
Dit.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:06 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
Dit is te krankzinnig voor woorden en veel Nederlanders zijn tegenwoordig te bang om te staken/protesteren(het is zogenaamd voor hippies/sloebers e.d),want ze willen niet hun eigen baan en zo kwijtraken.
Nog erger is dat vooral multinational bedrijven hier al helemaal geen belasting betalen,maar wel infrastructuur gebruiken.
NL overheid en een genaaide bevolking.
![]()
![]()
Bij ons is dat voor 2 personen toch ruim een maand gas en licht, en dan is ons maandbedrag ook nog eens behoorlijk hoger dan gemiddeld.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:01 schreef KoosVogels het volgende:
Nou nou, wat erg.
Lekker interessant, een fucking tientje per maand.
Mooi eerste zinsdeelquote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:06 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
Dit is te krankzinnig voor woorden en veel Nederlanders zijn tegenwoordig te bang om te staken/protesteren(het is zogenaamd voor hippies/sloebers e.d),want ze willen niet hun eigen baan en zo kwijtraken.
Wat hebben die nou weer met zorgverzekering te makenquote:Nog erger is dat vooral multinational bedrijven hier al helemaal geen belasting betalen,maar wel infrastructuur gebruiken.
Wat?quote:NL overheid en een genaaide bevolking.
quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:19 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Mooi eerste zinsdeelVat het stukje mooi samen.
[..]
Wat hebben die nou weer met zorgverzekering te maken
[..]
Wat?Gvd. Wat voel ik me genaaid, dat ik op 1 van de mooiste stukjes wereld mag wonen
Vaker de verwarming uit laten staan.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Bij ons is dat voor 2 personen toch ruim een maand gas en licht, en dan is ons maandbedrag ook nog eens behoorlijk hoger dan gemiddeld.
Het is gewoon een groot huis en er is altijd iemand thuis.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:23 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Vaker de verwarming uit laten staan.
hoe denk je dat ze aan hun miljardenwinst komen?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:19 schreef SicSicSics het volgende:
Wat hebben die nou weer met zorgverzekering te maken
Dan ga in een kleiner of ander soort huis wonen.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:26 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het is gewoon een groot huis en er is altijd iemand thuis.
Dat het verbuik hoger dan gemiddeld is wil niet zeggen dat het voor dit huis veel is, want dat is niet zo.
Ja, ik weet het niet hoor.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:13 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Die 120.000? Ik denk het niet. Dat is een fractie!
Die zijn goed voor 132.000.000
120 euro per jaar erbij, door wel betalende klanten, is ong. 2 miljard
Dit dus er staat dat er minder gebruik wordt gemaakt van zorg dan verwacht en er wordt winst gemaakt. Dat tientje is dus helemaal niet nodig.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:24 schreef Woelwater het volgende:
En terecht, het kan natuurlijk niet zo zijn dat de zorgverzekeraars moeten gaan opdraaien voor onze kosten.
http://www.volkskrant.nl/(...)verdrievoudigd.dhtml
^^ Dat. Hoog tijd dat hoogbejaarden met torenhoge pensioenen gewoon naar verbruik gaan betalen. Dus een jongere 25 euro per maand, een bejaarde 4000 euro.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:01 schreef Ener-G het volgende:
Zullen we de term 'zorgpremie' laten vallen en het gewoon 'zorgbelasting' noemen?
Geen idee? Vertel!quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:27 schreef wipes66 het volgende:
hoe denk je dat ze aan hun miljardenwinst komen?
Okay, kennelijk begrijp je m'n post niet.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:28 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dan ga in een kleiner of ander soort huis wonen.
Toen ik net in m'n huidige appartement ging wonen, verdiende ik een stuk minder. Hoe beheerste ik de kosten? Onder meer door niet als een gek te gaan lopen stoken als in de herfst.
Tsja, de zorgkosten blijven maar stijgen en dat geld moet ergens vandaan worden gehaald. Dat betekent dat we met z'n allen een klein offer moet brengen, hoe vervelend dat ook moge zijn.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:33 schreef Leandra het volgende:
[..]
Okay, kennelijk begrijp je m'n post niet.
Ik klaag niet over de kosten van gas en licht, ik stel dat deze verhoging van de zorgpremie in ons geval al gelijkstaat aan een maandtermijn gas en licht, en dat onze maandtermijn ook nog vrij hoog is, ergo: voor de meeste gezinnen zal deze verhoging van en zorgpremie gelijkstaan aan (bijna) twee maanden gas en licht.
En ja, dat vind ik dom behoorlijke stijging.
Ja dat gaat lekker werkenquote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:29 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
^^ Dat. Hoog tijd dat hoogbejaarden met torenhoge pensioenen gewoon naar verbruik gaan betalen. Dus een jongere 25 euro per maand, een bejaarde 4000 euro.
Dus dit hebben we ook aan jou te dankenquote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:40 schreef Tha_Duck het volgende:
ik ga al elke verkiezing braaf stemmen
Toeslag naar beneden lijkt mij een heel goed begin om wat kosten te drukken. Er zijn mensen die meer aan zorgtoeslag ontvangen dan ze aan premie betalen. En raad eens wie er vervolgens mag betalen als die mensen in de stront zitten? Inderdaad, de rest van Nederland.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:42 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Zorgpremie omhoog , zorgtoeslag naar beneden. Leuke combi...
Niet alleen ditquote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:43 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Dus dit hebben we ook aan jou te danken
Zorgpremie betaal je aan de verzekeraar. Zorgtoeslag wordt door de overheid betaald.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:42 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Zorgpremie omhoog , zorgtoeslag naar beneden. Leuke combi...
Niks is gratis.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:52 schreef Friek_ het volgende:
Belachelijk, goede zorg is een mensenrecht en behoort geheel gratis te zijn.
Niet zo gek ook aangezien sommige personen zelfs geld overhielden met maximale zorgtoeslag en maximaal eigen risico. Lijkt me ook niet helemaal de bedoeling.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:42 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Zorgpremie omhoog , zorgtoeslag naar beneden. Leuke combi...
Enkel voor chronisch zieken.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:52 schreef Friek_ het volgende:
Belachelijk, goede zorg is een mensenrecht en behoort geheel gratis te zijn.
Zorgtoeslag mogen ze sowieso wel afschaffen.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:42 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Zorgpremie omhoog , zorgtoeslag naar beneden. Leuke combi...
En wat weerhoudt je ervan om een ziekenhuis op te richten wat gratis is en geen salaris betaald aan het personeel? Want het moet gratis.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:52 schreef Friek_ het volgende:
Belachelijk, goede zorg is een mensenrecht en behoort geheel gratis te zijn.
240 euro per jaar. Ik vind het nogal wat. Ik pak het op een andere manier wel weer terugquote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:01 schreef KoosVogels het volgende:
Nou nou, wat erg.
Lekker interessant, een fucking tientje per maand.
Zo kan je alles recht lullen. Gewoon aan het begin van het jaar roepen dat de zorgpremie met 3000 euro gaat stijgen volgend jaar om vervolgens de stijging te beperken tot 400 euro en net te doen of dat heel weinig is.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:50 schreef SicSicSics het volgende:
Stijging valt trouwens nog mee; CPB schatte begin dit jaar een stijging van ¤200,- euro in
Hier op zich wel een aardig artikel met wat uitleg:
http://www.zorgwijzer.nl/(...)ie-2015-met-200-euro
Als we samen wat meer belasting betalen is de gratis zorg voor iedereen zo gepiept.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:57 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
En wat weerhoudt je ervan om een ziekenhuis op te richten wat gratis is en geen salaris betaald aan het personeel? Want het moet gratis.
Misschien moeten ze de rekening gewoon neerleggen bij de kapitaalkrachtige ouderen die een nieuwe heup nemen omdat ze anders niet naar hun tweede vakantie woning kunnen.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:38 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Tsja, de zorgkosten blijven maar stijgen en dat geld moet ergens vandaan worden gehaald. Dat betekent dat we met z'n allen een klein offer moet brengen, hoe vervelend dat ook moge zijn.
Als je het financieel niet redt, dan moet je kijken of je ergens anders op kunt bezuinigen.
Oeh, je gaat je nieuw gekochte fiets bij de belasting opgeven als bedrijfsuitgaaf?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:58 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
240 euro per jaar. Ik vind het nogal wat. Ik pak het op een andere manier wel weer terug
Ik denk zo dat ik al genoeg betaal.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:00 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Als we samen wat meer belasting betalen is de gratis zorg voor iedereen zo gepiept.
Hoe kom je daarbij? De zorgkosten blijven juist maar dalen, niet stijgen. De totale kosten die 'we' met z'n allen aan zorg kwijt zijn, dus incl. de kosten en winsten van zorgverzekeraars, blijven stijgen.. de kosten van zorg niet.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:38 schreef KoosVogels het volgende:
Tsja, de zorgkosten blijven maar stijgen en dat geld moet ergens vandaan worden gehaald
Hap, hap!quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:58 schreef Tha_Duck het volgende:
Zo kan je alles recht lullen. Gewoon aan het begin van het jaar roepen dat de zorgpremie met 3000 euro gaat stijgen volgend jaar om vervolgens de stijging te beperken tot 400 euro en net te doen of dat heel weinig is.
quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:04 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Hap, hap!Maar heb je het artikel ook gelezen?
Ik heb een strakke begroting ten aanzien van vaste lasten zodat er geld overblijft voor zaken die leuk zijn in het leven. Op die laatste categorie bezuinigen is voor mij geen optiequote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:01 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Oeh, je gaat je nieuw gekochte fiets bij de belasting opgeven als bedrijfsuitgaaf?
Boefje!
De zorgkosten stijgen niet, er wordt alleen maar meer winst gemaakt. Dat is nou juist het probleem. Als het echt paniek was en de premies dan moeten stijgen oke, maar dat is totaal niet van toepassing, het wordt gewoon als melkkoe gebruikt net als de accijns.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:38 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Tsja, de zorgkosten blijven maar stijgen en dat geld moet ergens vandaan worden gehaald. Dat betekent dat we met z'n allen een klein offer moet brengen, hoe vervelend dat ook moge zijn.
Als je het financieel niet redt, dan moet je kijken of je ergens anders op kunt bezuinigen.
Als je dat artikel even had gelezen dan had je geweten dat zorgkosten wél stijgen.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:06 schreef Automatisch het volgende:
De zorgkosten stijgen niet, er wordt alleen maar meer winst gemaakt. Dat is nou juist het probleem. Als het echt paniek was en de premies dan moeten stijgen oke, maar dat is totaal niet van toepassing, het wordt gewoon als melkkoe gebruikt net als de accijns.
Link graag.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:53 schreef 99.999 het volgende:
Niet zo gek ook aangezien sommige personen zelfs geld overhielden met maximale zorgtoeslag en maximaal eigen risico
De zorgkosten gaan nog veel verder de pan uit reizen als de babyboom generatie massaal aan een nieuwe heup etc. toe is. Rara wie mag dat betalen...quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:06 schreef Automatisch het volgende:
[..]
De zorgkosten stijgen niet, er wordt alleen maar meer winst gemaakt. Dat is nou juist het probleem. Als het echt paniek was en de premies dan moeten stijgen oke, maar dat is totaal niet van toepassing, het wordt gewoon als melkkoe gebruikt net als de accijns.
Aha, dus wij gaan meer betalen omdat de verzekeraars hun winstmarge willen vergroten?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:06 schreef Automatisch het volgende:
[..]
De zorgkosten stijgen niet, er wordt alleen maar meer winst gemaakt. Dat is nou juist het probleem. Als het echt paniek was en de premies dan moeten stijgen oke, maar dat is totaal niet van toepassing, het wordt gewoon als melkkoe gebruikt net als de accijns.
Giga-winsten maken de verzekeraars dat is eerder dit jaar uitgebreid in het nieuws geweest, een deel daarvan zou terugvloeien naar de burgers maar daar hoor je niemand meer over.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:07 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Als je dat artikel even had gelezen dan had je geweten dat zorgkosten wél stijgen.
http://blog.prizewize.nl/(...)raars-onder-de-loep/quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Aha, dus wij gaan meer betalen omdat de verzekeraars hun winstmarge willen vergroten?
Is dat het?
Weet niet hoor, maar dat verhaal sluit niet aan bij je claimquote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:14 schreef Automatisch het volgende:
[..]
http://blog.prizewize.nl/(...)raars-onder-de-loep/
Er is geen enkele reden de tarieven en met ame het eigen risico nu opnieuw te verhogen nee. Puur geld binnen harken.
Schande!quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:16 schreef Confetti het volgende:
Maar wel honderden miljoenen extra naar Afrika zodat de PvdA de achterban kan laten zien hoe sociaal ze wel niet zijn.
Stelen van de armen en geven aan de kanslozen.
Ik vertel toch niks nieuws?quote:
Het zijn geen burgers van dit land en vallen derhalve niet onder de verantwoordelijkheid van de regering.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Schande!
Hun leed valt in het niet in vergelijking met dat van de Nederlanders, die een tientje extra zorgpremie moet betalen per maand!
Okay, je wilt kennelijk nog steeds niet begrijpen wat ik bedoel.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:38 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Tsja, de zorgkosten blijven maar stijgen en dat geld moet ergens vandaan worden gehaald. Dat betekent dat we met z'n allen een klein offer moet brengen, hoe vervelend dat ook moge zijn.
Als je het financieel niet redt, dan moet je kijken of je ergens anders op kunt bezuinigen.
Dat is de illusie van gratis. Het is heel goed dat mensen weten dat iets geld kost, dan worden bewuster keuzes gemaakt.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:00 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Als we samen wat meer belasting betalen is de gratis zorg voor iedereen zo gepiept.
Je snapt niet hoe het in elkaar zit.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Weet niet hoor, maar dat verhaal sluit niet aan bij je claim
Verder zijn de collectieve zorguitgaven al jaren aan het stijgen. En dat staat los van de winst van verzekeraars.
Allereerst hebben we op internationaal niveau afspraken gemaakt over ontwikkelingssamenwerking.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:18 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het zijn geen burgers van dit land en vallen derhalve niet onder de verantwoordelijkheid van de regering.
Wat hebben energiekosten hiermee te maken?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Okay, je wilt kennelijk nog steeds niet begrijpen wat ik bedoel.
Ik kan het prima redden, bij ons is het maar 1 maandtermijn gas en elektra, maar er zijn ook gezinnen die al kleiner wonen en zuinig doen voor wie deze stijging gelijkstaat aan 3 maandtermijnen gas en elektra, en dan kun je nonchalant doen wat je wilt met je "maar een tientje per maand", maar een kostenverhoging die gelijkstaat aan 25% van je energiekosten is gewoon veel.
Ah, daarom is de huisarts nog steeds "gratis", ook als je er heen gaat omdat er een scheet dwars zit, maar als die huisarts vervolgens constateert dat ik een blindedarmonsteking heb en direct geopereerd moet worden, dan is het heel goed dat ik weet wat die operatie gekost heeft, want dan had ik die kosten zo makkelijk kunnen beperken of voorkomen, toch?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:19 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Dat is de illusie van gratis. Het is heel goed dat mensen weten dat iets geld kost, dan worden bewuster keuzes gemaakt.
Dan moeten die andere gezinnen maar ergens op bezuinigen.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Okay, je wilt kennelijk nog steeds niet begrijpen wat ik bedoel.
Ik kan het prima redden, bij ons is het maar 1 maandtermijn gas en elektra, maar er zijn ook gezinnen die al kleiner wonen en zuinig doen voor wie deze stijging gelijkstaat aan 3 maandtermijnen gas en elektra, en dan kun je nonchalant doen wat je wilt met je "maar een tientje per maand", maar een kostenverhoging die gelijkstaat aan 25% van je energiekosten is gewoon veel.
Behalve in Den Haagquote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dan moeten die andere gezinnen maar ergens op bezuinigen.
Zo werkt dat nou eenmaal, in de grote mensenwereld.
Over die buffer zijn de meningen verdeeld.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:20 schreef Automatisch het volgende:
[..]
Je snapt niet hoe het in elkaar zit.
Het gaat erom dat de verzekeraars buffer genoeg hebben, en de fraude die elk jaar stijgt niet aan willen pakken. DAAR valt geld te halen, de kosten voor burgers HOEVEN niet te stijgen maar ze willen ons dat doen geloven om simpel geld te verdienen.
Dat vind ik ook redelijk belachelijk. Wat mij betreft zouden huisartsen een x aantal keer per jaar gratis moeten zijn (om zo mensen met weinig geld niet te beletten te gaan als er echt iets is) en voor chronisch zieken altijd gratis, maar bij overmatig gebruik mag dat best een keer eigen risico gaan kosten.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:21 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ah, daarom is de huisarts nog steeds "gratis", ook als je er heen gaat omdat er een scheet dwars zit, maar als die huisarts vervolgens constateert dat ik een blindedarmonsteking heb en direct geopereerd moet worden, dan is het heel goed dat ik weet wat die operatie gekost heeft, want dan had ik die kosten zo makkelijk kunnen beperken of voorkomen, toch?
Tsja, al Den Haag bezuinigt, dan huilt Nederland ook weer massaal tranen met tuiten.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:23 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Behalve in Den Haag. Daar kent men het woord bezuinigen niet.
Nee.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:07 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Als je dat artikel even had gelezen dan had je geweten dat zorgkosten wél stijgen.
Tja, Nederland zit ook vol met verwende kleine kinderen die zelf geen keuzes en verantwoordelijkheden meer nemen en zichzelf volwassenen noemen.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:25 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Tsja, al Den Haag bezuinigt, dan huilt Nederland ook weer massaal tranen met tuiten.
Hoe kom je er bij?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:16 schreef KoosVogels het volgende:
Verder zijn de collectieve zorguitgaven al jaren aan het stijgen. En dat staat los van de winst van verzekeraars
Slechts enkele tientallen miljarden per jaar die je nu vergeetquote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:23 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Behalve in Den Haag. Daar kent men het woord bezuinigen niet.
Veel langdurige zorg wordt tot nu toe vanuit de AWBZ betaald, straks komt dat uit de Wmo en de Zorgverzekeringswet.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 10:32 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
De overheveling naar gemeenten was toch om kosten te besparen?
Maar ja mensen trappen er blind in.
Dan zou je dus ¤117.- per jaar overhouden en heb je een eigenrisico van ¤905.- per jaar...quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:17 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik vertel toch niks nieuws?
Maar zie hier bv Anderszorg
http://www.anderzorg.nl/w(...)sico.htm#accordion-2
Een maandpremie van ¤ 62,25 is haalbaar
En hier http://www.belastingdienst.nl/rekenhulpen/toeslagen/ een proefberekening gemaakt met een minimaal toetsingsinkomen en dan krijg je 72 euro zorgtoeslag per maand.
Omdat ik het nieuws volg misschien?quote:
Bewustere keuzes? Mensen mijden noodzakelijke zorg vanwege dat te hoge eigen risico.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:19 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Dat is de illusie van gratis. Het is heel goed dat mensen weten dat iets geld kost, dan worden bewuster keuzes gemaakt.
860 totaal eigen risico.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:31 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dan zou je dus ¤117.- per jaar overhouden en heb je een eigenrisico van ¤905.- per jaar...
Soo wat bespaar je dan.
In welke mate gebeurt dat precies?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:32 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Bewustere keuzes? Mensen mijden noodzakelijke zorg vanwege dat te hoge eigen risico.
Dat er bezunigd is is een mythe. De netto-uitgaven van de Staat zijn onder Rutte elk jaar gestegen.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:28 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Slechts enkele tientallen miljarden per jaar die je nu vergeet.
En daarnaast inderdaad ook nog tientallen miljarden aan lastenverhogingen.
Lekker eendimensionaal denken doe je danquote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:34 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dat er bezunigd is is een mythe. De netto-uitgaven van de Staat zijn onder Rutte elk jaar gestegen.
In jouw gemeente is de afgelopen jaren niet bezuinigd?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:34 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dat er bezunigd is is een mythe. De netto-uitgaven van de Staat zijn onder Rutte elk jaar gestegen.
Dat is een van de vaste lasten die in ons geval toevallig qua maandbedrag gelijkstaat aan het jaartotaal van dat "het is maar een tientje" van Koos.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:21 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Wat hebben energiekosten hiermee te maken?
Ja, want meer winst en meer buffer voor de verzekeraars is natuurlijk belangrijker.... logisch.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dan moeten die andere gezinnen maar ergens op bezuinigen.
Zo werkt dat nou eenmaal, in de grote mensenwereld.
Geef eens links. Het is algemeen bekend dat de uitgaven van zorgverzekeraars alleen maar dalen. Minder bekend is dat hele afdelingen in de zorg sluiten vanwege een te kleine vraag naar zorg.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:31 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Omdat ik het nieuws volg misschien?
Een buffer is de lange termijn natuurlijk wel belangrijk.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:39 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, want meer winst en meer buffer voor de verzekeraars is natuurlijk belangrijker.... logisch.
Fraude aanpakken, toeslagen niet meer naar aanvrager maar uitsluitend naar de zorgverzekeraar en/of verhuurder.
Vooral de linkse hobby's werden gefinancierd: ontwikkelingssamenwerking, kunst en cultuur, duurzaamheid, bio-industrie, etc etcquote:Op woensdag 27 augustus 2014 11:34 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dat er bezunigd is is een mythe. De netto-uitgaven van de Staat zijn onder Rutte elk jaar gestegen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |