abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_143471594
Ik zelf geloof niet in een God. Niet dat ik het totaal uitsluit, want de 'big bang theory' vind ik ook een theorie die me ver te boven gaat. Maar toch vind ik dat van alle onbevatbare theorieen nog degene waar het meeste aantoonbare bewijs/logische aanwijzingen voor te vinden is. En ook scheelt het dat eigenlijk de meeste wetenschappers die hierin onderzoek naar doen een klein beetje op 1 lijn zitten over hoe en wanneer het ongeveer gebeurd is. Nieuwe informatie door onderzoek kan dat beeld soms nog wat veranderen. Niemand heeft er belang bij om die nieuwe informatie niet te accepteren zolang die informatie goed aantoonbaar en te beargumenteren is, een onderzoeker wil zoveel mogelijk duidelijke feiten.

Dat is wel anders met geloof, waar bij een heleboel verschillende theorieen/religies hebt waarbinnen ook nog eens weer heel veel verschillende substromingen en andere intepretaties van woorden uiit De Bijbel en de Koran toegepast worden. Het is niet meer objectief, want nieuwe informatie zoeken of deze toelaten betekend dat je God/Allah durft te betwijfelen.

Ik ben van mening: moet je niet gewoon als zo'n goed mogelijk mens leven? Als God niet bestaat dan heeft je leven op aarde sowieso altijd nog betekenis gehad. Als je na je overlijden er toch achterkomt dat ie voor jou onverwachts blijkt te bestaan, dan zou ie je toch alsnog toelaten in de hemel.

Want als ik b.v. zie hoe Jesus vond dat een goed mens moest leven:

quote:
vereer alleen Mij
maak geen afgodsbeelden
misbruik Mijn Naam niet
houd de sabbat in ere
toon eerbied voor je vader en je moeder
pleeg geen moord
pleeg geen overspel
steel niet
lieg niet
zet je zinnen niet op iemand of op iets van een ander.
Dan doe ik vrijwel al die dingen al. Uit mezelf nog wel helemaal.
Is dat niet de uiteindelijke intentie, dat je die dingen doet? En vereer ik daarmee al niet automatisch Jesus? Ondanks dat ik niet naar de kerk ga.

quote:
God liefhebben met alles wat in je vermogen ligt;
en je naaste liefhebben als jezelf.
Als je je naasten lief hebt als jezelf,,heb je dan niet automatisch God ook lief?
Moet je daarvoor naar de kerk? Want b.v. je kan nog 50 jaar lang de hele week in de kerk aanwezig zijn en dienen, maar als je intussen je schuldig maakt aan aanranding van kinderen...

Dus: als er toch een God nog zou bestaan: zou goed en eerlijk leven dan niet genoeg zijn om Hem/Jesus te vereren en liefhebben? Want als zo'n priester zulke vreselijke daden uiteindelijk vergeven kan worden, zou het veel minder erge feit dat je niet in de kerk kwam (maar verder wel grotendeels leefde zoals Hij/Jesus dat wilden) NIET vergeven kunnen worden?

Samenvatting: zou een goed mens zijn, met respect en liefde naar anderen, die z'n naasten en zwakkeren helpt wanneer het nodig is en geen crimineel of onfatsoenlijk gedrag vertoont zoals stelen of vreemdgaan, niet in alle gevallen het beste zijn? Als er geen God bestaat dan heb je in elk geval een aards leven van enige betekenis gehad, en als ie toch wel blijkt te bestaan, zou je toch alsnog wel als goed mens 'binnen mogen'? Want de belangrijkste essentie van geloven lijkt me niet zoveel mogelijk in de kerkbanken zitten.

Wat denken rde eligieuze mensen hiervan? Ik ben benieuwd.
pi_143471728
Ik ben niet religieus maar ik heb de vraag al vele malen gesteld aan religieuze mensen. Je moet accepteren dat jezus is gestorven voor je zonden, doe je dat niet, dan ga je niet naar de hemel. Ongeacht hoe goed je hebt geleefd. Die kindermisbruiker die gelovig is wel.
pi_143471847
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 07:56 schreef LittlemanNL het volgende:
Ik ben niet religieus maar ik heb de vraag al vele malen gesteld aan religieuze mensen. Je moet accepteren dat jezus is gestorven voor je zonden, doe je dat niet, dan ga je niet naar de hemel. Ongeacht hoe goed je hebt geleefd. Die kindermisbruiker die gelovig is wel.
Nou ja, het is een feit dat de persoon Jesus echt heeft bestaan (gezien de Romeinse verslagen, die dat bevestigden) en hij vond daadwerkelijk dat hij zich moest laten opofferen voor onze zonden. Of je nou gelooft dat ie dat daarmee deed of dat je het als puur symbolisch moest zien. Voor zoiets kun je sowieso niets anders dan respect hebben, los van het religieuze verhaal er om heen.

Dat laatste kan ik niet begrijpen, en juist door zoiets kan ik gewoon niet religieus zijn. Blijkbaar is leven als een goed mens (zelfs bijna helemaal volgens Jesus z'n geboden) niet zo belangrijk maar gaat het er het meest om dat je God/Jesus dient te verheerlijken. Al maak je dan je medemensen (kinderen n.b.!) geestelijk kapot, dan nog ben je blijkbaar een beter mens dan iemand die als een heel goed mens leeft maar liever op andere manieren laat zien dat ie respect voor de normen en waarden van Jesus heeft dan dat ie in de kerk Jesus en God steeds moet vertellen hoe geweldig ze zijn. Maar blijkbaar draait het bij God/Jesus dus erom dat zij vereerd moeten worden, Althans, zo doen die gelovigen dat over komen.
pi_143471864
Ik heb het daar ook eens over gehad met een gelovige. Volgens haar moet je er echt in geloven. Doe je dat niet dan ga je niet naar de hemel. Zoals hierboven aangegeven, ik kan mijn hele leven alles netjes en met eerbied gedaan hebben maar dan nog ga ik niet naar de hemel. Een seriemoordenaar die in zijn dodencel tot inkeer komt en het geloof meeneemt komt vervolgens wel in de hemel.
pi_143471994
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 08:24 schreef kogel het volgende:
Ik heb het daar ook eens over gehad met een gelovige. Volgens haar moet je er echt in geloven. Doe je dat niet dan ga je niet naar de hemel. Zoals hierboven aangegeven, ik kan mijn hele leven alles netjes en met eerbied gedaan hebben maar dan nog ga ik niet naar de hemel. Een seriemoordenaar die in zijn dodencel tot inkeer komt en het geloof meeneemt komt vervolgens wel in de hemel.
Je moet logica en rechtvaardigheid ook niet op religie proberen toe te passen.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_143472703
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 08:19 schreef erik013 het volgende:

[..]

Nou ja, het is een feit dat de persoon Jesus echt heeft bestaan (gezien de Romeinse verslagen, die dat bevestigden)
Heb je misschien een citaat plus een jaartal waaruit dat citaat afkomstig is?
pi_143473463
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 07:27 schreef erik013 het volgende:
zou een goed mens zijn, met respect en liefde naar anderen, die z'n naasten en zwakkeren helpt wanneer het nodig is en geen crimineel of onfatsoenlijk gedrag vertoont zoals stelen of vreemdgaan, niet in alle gevallen het beste zijn? Als er geen God bestaat dan heb je in elk geval een aards leven van enige betekenis gehad, en als ie toch wel blijkt te bestaan, zou je toch alsnog wel als goed mens 'binnen mogen'? Want de belangrijkste essentie van geloven lijkt me niet zoveel mogelijk in de kerkbanken zitten.
In alle gevallen is het het beste om je eigen egoisme te bestrijden. Die van een ander kun je niet bestrijden (en ook niet zien overigens - het is je eigen egoisme gezien in anderen).

Wanneer je je eigen egoisme bestrijdt, dan zul je opmerken dat je eigen lichaam jou tegenwerkt. Het egoisme wilt namelijk voor zichzelf genieten in deze wereld. Hou je deze strijd vol, zonder toe te geven aan het eigen egoisme, dan komt gelijdelijk het besef dat geen vrije wil hebt.

Dit besef geeft je een haat tegen datgene wat jou je vrije wil ontneemt, en liefde voor datgene wat jou bevrijdt. Dit heet "those who hate evil Love the Lord". Wanneer je de "Love the Lord" hebt, dan geef je ook om alle (geen uitzondering daargelaten) mensen, en alle mensen geven om jou.

Er is geen moraal te vinden op het vlak van liefde of haat, alleen aantrekking of afstoting. De reden waarom religieuzen zo zot zijn op moraal, is omdat het menselijk egoisme zich daarin verheerlijkt voelt. Immers als je goede handelingen doet, ben je zelf goed en voel je je goed.
pi_143476547
De vraag die je stelt is er een die investering kost om beantwoord te zien. De hele zaak over religie, geloof en het geestelijke zit fout. Als je bij toeval de juiste informatie krijgt die kan leiden tot een zeker antwoord, dan heb je geluk wat dit onderwerp betreft.

Deze opsomming hier geeft wel een goed beeld van hoe de hele zaak in elkaar zit.
http://forum.fok.nl/topic/2115328/1/999#142964064
http://forum.fok.nl/topic/2115328/1/999#142978642

Maar vooral ook dit is een punt (bizar)
http://forum.fok.nl/topic/2136854/1/999#143427639
http://forum.fok.nl/topic/2136854/1/999#143428327
En ook dit:
http://forum.fok.nl/topic/2132727/1/999#142971025

De Bijbel zegt dat
25 De besnijdenis[[officieel een religieuze zijn]] heeft zeker waarde, maar alleen als je de wet onderhoudt; ben je echter een overtreder van de wet, dan geldt je besnijdenis[[officieel een religieuze zijn]] als onbesnedenheid.[[officieel een religieuze zijn]] 26 En omgekeerd, als een heiden de voorschriften van de wet onderhoudt, zal zijn onbesnedenheid[[officieel een religieuze zijn]] dan voor God niet gelden als besnijdenis[[officieel een religieuze zijn]]?

Dit geeft wel enig zicht, maar wat is daar helemaal voor te kopen? Feitelijk zou je bij een paar profeten langs moeten gaan, die met Boven kunnen communiceren. Maar dat is heel weinig bekend als daad. Stom genoeg. Ha ha, of zelf een profeet worden. Maar dat kost even. --(Gelukkig is er nou ook weer niet zóveel zoeken van Boven nodig voor iets meer zicht en zekerheid//////Als je het even weet, hoe en waar.)

Zoals uit één van die video's blijkt houd ''Boven'' daar ook wel rekening mee. Hoe je het ook bekijkt, het is voor iedereen storend om het punt van het geestelijke niet op orde te hebben. Of daar een onmogelijke indruk van te hebben. Maar niet dat het onprettig, zwaar of oninteressant is om dat te doen.

Die laatste drie zinnen, stelling wat vind jij daar nu van?

[ Bericht 1% gewijzigd door 00ll0l0l op 16-08-2014 16:05:11 ]
pi_143476759
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 08:24 schreef kogel het volgende:
Ik heb het daar ook eens over gehad met een gelovige. Volgens haar moet je er echt in geloven. Doe je dat niet dan ga je niet naar de hemel.
En dat is dan ook de reden dat ik helemaal niet naar een hemel zou willen, als hij zou bestaan. Zit je de hele tijd opgescheept met een onredelijke baas en omringd door hielenlikkers. Daarvan heb ik er veels te veel meegemaakt in het echt :P
Conscience do cost.
pi_143476826
Nee, het opperwezen is niet onredelijk. Of van waar of hoe ken jij hem dan?
pi_143477205
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 13:25 schreef 00ll0l0l het volgende:
Nee, het opperwezen is niet onredelijk. Of van waar of hoe ken jij hem dan?
De enige mensen die god redelijk noemen zijn de mensen die dat als dogma hebben aangenomen.
pi_143477562
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 13:39 schreef Jigzoz het volgende:
De enige mensen die god redelijk noemen zijn de mensen die dat als dogma hebben aangenomen.
Ik denk dat de hele zaak over het geestelijke een psychologisch probleem is geworden dat wat mij betreft zo snel mogelijk overboord kan. En het is iets van echt jaaren en jaaren. Stel dat ik wel de juiste informatie geef. Dan zou daadwerkelijk ik een probleem zijn omdat ik dan wel heel wat zeg!

Wat mij betreft is dat gewoon rot op. (Ik of anderen niet natuurlijk). Het is niet mijn zaak, overdreven eer of bezit in die zin.

Het is gewoon echt een storend probleem met dat geestelijke wat liever vandaag dan morgen weg kan.
pi_143477740
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 13:52 schreef 00ll0l0l het volgende:

[..]

Ik denk dat de hele zaak over het geestelijke een psychologisch probleem is geworden dat wat mij betreft zo snel mogelijk overboord kan. En het is iets van echt jaaren en jaaren. Stel dat ik wel de juiste informatie geef. Dan zou daadwerkelijk ik een probleem zijn omdat ik dan wel heel wat zeg!

Wat mij betreft is dat gewoon rot op. (Ik of anderen niet natuurlijk). Het is niet mijn zaak, overdreven eer of bezit in die zin.

Het is gewoon echt een storend probleem met dat geestelijke wat liever vandaag dan morgen weg kan.
Geen idee wat je probeert te zeggen.
pi_143477820
Daarom ook Allah. _O_
pi_143477875
Door een goed mens ( proberen ) te zijn komt geen mens in de hemel, ook kerkmensen niet (Rom3:20)

quote:
Want de belangrijkste essentie van geloven lijkt me niet zoveel mogelijk in de kerkbanken zitten.
klopt h e l e m a a l dat ook dat is vorm van zelf proberen de hemel te verdienen. het Belangrijkste is de inderdaad liefde (1 kor 13:13), maar zonder geloof (zonder God serieus te nemen)...wat moet je dan doen in de hemel????? Daarheb je wel met God te maken

quote:
Ik ben niet religieus maar ik heb de vraag al vele malen gesteld aan religieuze mensen. Je moet accepteren dat jezus is gestorven voor je zonden, doe je dat niet, dan ga je niet naar de hemel. Ongeacht hoe goed je hebt geleefd. Die kindermisbruiker die gelovig is wel.
Hieraan zijn de kinderen van God en de kinderen van de duivel te herkennen. Ieder die de rechtvaardigheid niet doet, is niet uit God, evenmin als hij die zijn broeder niet liefheeft. 1 Joh 3:10

het is onmogelijk om echt in Jezus te geloven en ondertussen in zonde (als het misbruiken van kinderen ) te leven. het kernmerk van echt geloof is dat je de geboden serieus neemt. (maar opnieuw: tegelijk wel geloven)

Zonder geloof is het onmogelijk God vreugde te geven; wie hem wil naderen moet immers geloven dat hij bestaat, en wie hem zoekt zal door hem worden beloond.Hebreeën 11: 6
pi_143477899
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:02 schreef Triggershot het volgende:
Daarom ook Allah. _O_
Hé, de link tussen moslims en die smiley had ik nog helemaal niet gelegd.

Nou, kijk de eerste rij van een volle moskee:

_O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_
pi_143477911
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:05 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Hé, de link tussen moslims en die smiley had ik nog helemaal niet gelegd.

Nou, kijk de eerste rij van een volle moskee:

_O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_ _O_
:')
pi_143477957
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:06 schreef Triggershot het volgende:

[..]

:')
Ik vond 'm zelf wel leuk...
pi_143477979
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:07 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ik vond 'm zelf wel leuk...
Atheisten staan dan ook bekend om hun gevoel voor humor.
pi_143477984
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 13:59 schreef Jigzoz het volgende:
quote:
Op zaterdag 16 augustus 2014 13:52 schreef 00ll0l0l het volgende:

[..]

Ik denk dat de hele zaak over het geestelijke een psychologisch probleem is geworden dat wat mij betreft zo snel mogelijk overboord kan. En het is iets van echt jaaren en jaaren. Stel dat ik wel de juiste informatie geef. Dan zou daadwerkelijk ik een probleem zijn omdat ik dan wel heel wat zeg!

Wat mij betreft is dat gewoon rot op. (Ik of anderen niet natuurlijk). Het is niet mijn zaak, overdreven eer of bezit in die zin.

Het is gewoon echt een storend probleem met dat geestelijke wat liever vandaag dan morgen weg kan.
Geen idee wat je probeert te zeggen.
Dat is typisch wat het woord ,,rigide'' betekent. En die lastige rigideheid (of rigidness, zoals genoemd in de video hieronder) willen veroorzaken en misschien ook voor zelf willen hebben. Rigide zijn betekent vast zitten in.

Zoals hier gepost
http://forum.fok.nl/topic/2115328/1/999#142965135

Jij zit heel erg op lijn van de gedachte: ,,ik heb gelijk of jij hebt gelijk'' en daar met opzet een woordstrijd van willen maken. Dit is op geen enkele manier van belang en is alleen maar een hoop gezeik.

Maar ja... mag het na jaaaren en etterlijke jaaaren

Ik denk opeens aan één of andere uitspraak die ik ooit ergens hoorde: ,,Nuke dat shit'' (vrij weergegeven). ha ha ha wat mij betreft: nuke dat probleem over het geestelijke.

[ Bericht 3% gewijzigd door 00ll0l0l op 16-08-2014 14:27:10 ]
pi_143478015
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:08 schreef 00ll0l0l het volgende:

[..]

Dat is typisch wat het woord ,,rigide'' betekent. En die lastige rigideheid (of rigidness, zoals genoemd in de video hieronder) willen veroorzaken en misschien ook voor zelf willen hebben.

Zoals hier gepost
http://forum.fok.nl/topic/2115328/1/999#142965135

Jij zit heel erg op lijn van de gedachte: ,,ik heb gelijk of jij hebt gelijk'' en daar met opzet een woordstrijd van willen maken. Dit is op geen enkele manier van belang en is alleen maar een hoop gezeik.

Maar ja... mag het na jaaaren en etterlijke jaaaren
Nee, ik zit heel erg op de lijn van 'waar heeft die gast het over?'
pi_143478044
quote:
9s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:08 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Atheisten staan dan ook bekend om hun gevoel voor humor.
Ah, nou dan hoop ik dat er zo nog een paar komen.
pi_143478065
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:10 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Ah, nou dan hoop ik dat er zo nog een paar komen.
Haha.
pi_143478114
quote:
9s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:11 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Haha.
Beetje offtopic, maar ach, aangezien we het er nu toch over hebben: waarom zijn moslims eigenlijk vaak zo chagrijnig?
pi_143478166
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:13 schreef Jigzoz het volgende:

[..]

Beetje offtopic, maar ach, aangezien we het er nu toch over hebben: waarom zijn moslims eigenlijk vaak zo chagrijnig?
Vraag het aan Najib Amhali, Ali B of Dave Chapelle?
pi_143478533
Ik persoonlijk ben het er trouwens echt mee oneens dat de Islam soms zo onder kritiek staat.
pi_143478853
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 08:19 schreef erik013 het volgende:

[..]

Nou ja, het is een feit dat de persoon Jesus echt heeft bestaan (gezien de Romeinse verslagen, die dat bevestigden) en hij vond daadwerkelijk dat hij zich moest laten opofferen voor onze zonden.
Het eerste wil ik nog aannemen, het tweede staat allerminst vast. Lijkt mij eerder een verhaal dat er achteraf van gemaakt is, verscheidene decennia na dato. Wellicht om een zinvol iets te maken van zijn executie door de Romeinen. En dat van die gedachte uit de evangelisten hun verhaal deden.
De visie daarin, over sterven voor de zonden der mensheid, wordt in elk geval niet door bronnen buiten het Nieuwe Testament bevestigd. En de evangelisten kun je niet als historici zien, die hadden een heel ander doel dan geschiedschrijving.
-- <br />Pinpoint
pi_143478906
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 13:25 schreef 00ll0l0l het volgende:
Nee, het opperwezen is niet onredelijk. Of van waar of hoe ken jij hem dan?
Het opperwezen in de bijbel wel.
-- <br />Pinpoint
pi_143479110
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 13:52 schreef 00ll0l0l het volgende:

[..]

Ik denk dat de hele zaak over het geestelijke een psychologisch probleem is geworden dat wat mij betreft zo snel mogelijk overboord kan. En het is iets van echt jaaren en jaaren. Stel dat ik wel de juiste informatie geef. Dan zou daadwerkelijk ik een probleem zijn omdat ik dan wel heel wat zeg!
Dat zeggen de truthers ook van zichzelf: dat de heisa die zij oproepen komt doordat mensen de waarheid te schokkend vinden, niet aankunnen enz. Of die enkeling die nog steeds loopt te verkondigen dat Boer Jasper erin geluisd is voor de moord op Marianne Vaatstra, om asielzoekers en (indirect) een pedo-netwerk van hoge piefen uit de wind te houden.
Terwijl een voor de hand liggende verklaring voor veel heisa is, dat er onzin verkocht wordt, en dat anderen die onzin bestrijden.
quote:
Wat mij betreft is dat gewoon rot op. (Ik of anderen niet natuurlijk). Het is niet mijn zaak, overdreven eer of bezit in die zin.

Het is gewoon echt een storend probleem met dat geestelijke wat liever vandaag dan morgen weg kan.
Maar waarom gebeurt dat dan niet? Is het een verslaving of zo?
-- <br />Pinpoint
pi_143479295
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:29 schreef 00ll0l0l het volgende:
Ik persoonlijk ben het er trouwens echt mee oneens dat de Islam soms zo onder kritiek staat.
Niet de Islam staat persé onder kritiek, maar de radicale Moslims. En dat is ook niet zo gek, als je de gruwelijkheden van IS ziet.
pi_143479576
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 13:25 schreef 00ll0l0l het volgende:
Nee, het opperwezen is niet onredelijk. Of van waar of hoe ken jij hem dan?
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:46 schreef Pinpoint het volgende:

[..]

Het opperwezen in de bijbel wel.
Het opperwezen dat uit de beschrijving van de Bijbel blijkt is onredelijk volgens jou.

Ik kan de tekst even niet vinden, maar in het nieuwe testament staat dat God de Israelieten met opzet onnuttige geboden gaf, omdat ze te onwelwillend waren. Je moet je voorstellen dat de tijden toen heel anders waren. Alles was zeer primitief. En uit die primitieve tijd worden soms nog weleens zaken het leven nu ingespoten. Die te typisch voor een disfunctionerende en primitieve maatschappij zijn. Die gasten moesten zelfs nog zindelijk gemaakt worden, Deuteronomium 23:13.

Natuurlijk bleek het echte verhaal er ook uit, zoals Christus helemaal naar de aarde voor moest komen om verder toe te lichten. Maar de tijden waren nog steeds vrij primitief. Dit was de meer Romeinse tijd
(

)

Zo'n vent als Christus, met alle respect was op een andere manier handiger geweest dan ...ahum, jawel ..... een ver vóórmiddeleeuws martelwerktuig.

[ Bericht 3% gewijzigd door 00ll0l0l op 16-08-2014 15:32:09 ]
pi_143479834
Het komt erop neer dat een mogelijke scheppingsfout, of WAT het dan ook is die rigideheid van mensen is. Hier ook gepost http://forum.fok.nl/topic/2115328/1/999#142965135

Rigide is vastzitten in, door geen begrip bijvoorbeeld, of die niet zoeken terwijl duidelijk is dat die er toch moet zijn.

Boven erkent dat. Dat wil zeggen dat bepaalde verantwoordelijkheden hard aan de mensen gegeven zijn, dat ze die op zijn minst kunnen nemen en er is geen mogelijkheid dat Boven daar iets aan doet in beginsel.
pi_143480234
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 15:15 schreef 00ll0l0l het volgende:

[..]

[..]

Het opperwezen dat uit de beschrijving van de Bijbel blijkt is onredelijk volgens jou.

Ik kan de tekst even niet vinden, maar in het nieuwe testament staat dat God de Israelieten met opzet onnuttige geboden gaf, omdat ze te onwelwillend waren. Je moet je voorstellen dat de tijden toen heel anders waren. Alles was zeer primitief. En uit die primitieve tijd worden soms nog weleens zaken het leven nu ingespoten. Die te typisch voor een disfunctionerende en primitieve maatschappij zijn. Die gasten moesten zelfs nog zindelijk gemaakt worden, Deuteronomium 23:13.

Natuurlijk bleek het echte verhaal er ook uit, zoals Christus helemaal naar de aarde voor moest komen om verder toe te lichten. Maar de tijden waren nog steeds vrij primitief. Dit was de meer Romeinse tijd
(
)

Zo'n vent als Christus, met alle respect was op een andere manier handiger geweest dan ...ahum, jawel ..... een ver vóórmiddeleeuws martelwerktuig.
Zindelijk gemaakt? Geloof je het zelf? Ja, er staat ergens een tekst, over latrines maken in een leger dat op veldtocht is. Maar ook Napoleon vond de hygiëne in zijn troepen beneden peil, en hij maakte het dragen van onderbroeken verplicht. Lijkt me in beide gevallen puur praktisch, en niet door een god bedacht. Maar ik doelde niet op regelzucht of bedilzucht, maar vooral op de massale moordpartijen. De zondvloed bijvoorbeeld, of de opdracht andere volken en steden uit te roeien tot de laatste bejaarde, baby en geit. Op de plagen in Egypte, nota bene zelf veroorzaakt door het hart van de farao te verharden, zodat er iets te bestraffen viel. En uiteraard op het idee, dat je alleen zonden kunt vergeven als er iemand voor doodgemarteld is. Dat voornoemd opperwezen, als dat niet gebeurd was, de hele zaak zou ruimen.
En dat je moet geloven dat dat allemaal zo gegaan is. Onredelijk allemaal, zéér zachtjes uitgedrukt.
-- <br />Pinpoint
pi_143480275
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:04 schreef christen96 het volgende:
(als het misbruiken van kinderen )
Ook zo'n waanzinnig onderwerp. Zolang er geen schade is, is er ook geen zonde of misbruik.
pi_143480365
Ik verzoek iedereen die dit leest en er wel iets in ziet te reageren. Anders zijn er steeds dezelfde reacties van mensen die daar een zelfde mening over hebben.
pi_143480435
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 15:24 schreef 00ll0l0l het volgende:
Het komt erop neer dat een mogelijke scheppingsfout, of WAT het dan ook is die rigideheid van mensen is. Hier ook gepost F&L / Tja, wat te denken van deze video waarin man wordt genezen?

Is het niet eerder rigide om overal in dit subforum, te pas en te onpas, met die tovergenezing aan te komen zetten? Iedere keer dat het in de ene draad afgedaan is of doodgebloed, doodleuk in een andere draad daarnaar te linken?
-- <br />Pinpoint
pi_143480576
quote:
Ook zo'n waanzinnig onderwerp. Zolang er geen schade is, is er ook geen zonde of misbruik.
pardon? Sinds wanneer richt misbruik geen schade aan?
pi_143480921
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 15:45 schreef 00ll0l0l het volgende:
Ik verzoek iedereen die dit leest en er wel iets in ziet te reageren. Anders zijn er steeds dezelfde reacties van mensen die daar een zelfde mening over hebben.
Waarom, ze kunnen toch gewoon in dit topic posten:

F&L / Een bovennatuurlijk ingrijpen van christelijke origine
-- <br />Pinpoint
pi_143481790
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 14:04 schreef christen96 het volgende:
maar zonder geloof (zonder God serieus te nemen)...wat moet je dan doen in de hemel????? Daarheb je wel met God te maken
Je doet hier wat een boel christenen doen, om het gebod om te geloven te rechtvaardigen. Vroeger zei meneer pastoor of de dominee dan gewoon "Dat eist God van ons, en daar horen mensen geen vragen bij te stellen". Maar dat kan anno 2014 niet meer, en dus wordt er een drogreden gebruikt: "Wie niet in God gelooft, wijst hem af, en heeft dus niets te zoeken in Zijn hemel". Wat natuurlijk nergens op slaat. Een voorbeeld moge dat duidelijk maken:

Stel jij woont in een gebied waar Ebola heerst, en je wordt ermee besmet. Dan komt er een vrouw, in een jurk zoals Jomanda die draagt, en zij zegt een geneesmiddel te hebben. Ze spreekt de locale taal, die jij niet verstaat, maar je hoort het van dorpelingen. Jij gelooft daar niets van, en gaat niet naar haar toe. Later blijkt, dat er een middel gevonden is dat werkt, en dat de vrouw dokter is. Ze liep in die jurk omdat haar team overvallen was en ontvoerd, terwijl zij een huwelijksplechtigheid bijwoonde. De koffers met medicijnen waren op het moment van die ontvoering al in het dorpshuis gezet, maar alle kleding zat nog in de auto. De dorpelingen geloven dat ze een engel is, en komen allemaal. Alleen jij niet. Zodra jij die toedracht hoort, ga je alsnog naar het dorpshuis, om dat middel te slikken. Is het dan redelijk, dat je weggestuurd wordt? Omdat je zo'n Jomanda-type niet serieus genomen had?

[ Bericht 1% gewijzigd door Pinpoint op 16-08-2014 16:40:38 ]
-- <br />Pinpoint
pi_143481873
Ik zoek simpelweg discussie over dit onderwerp. Ik post hier nu een paar dagen en bijvoorbeeld pinpoint heeft altijd dezelfde kijk op de zaak die neerkomt op niet-geestelijk. Ongeacht.

Ik bood je aan dit iets meer te verruimen zoals hier verderop (en) contact op te nemen met de persoon uit dit onderwerp. Of ook andere dingen indien nodig. Maar niet echt een reactie.

Ik zie het belang dat je verdedigt ook niet. Ik kan je in ieder geval verzekeren dat het er niet mee verdedigd is.

;) pinpoint is altijd onfeilbaar tegen___!

[ Bericht 28% gewijzigd door 00ll0l0l op 16-08-2014 16:55:56 ]
pi_143482763
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 16:38 schreef 00ll0l0l het volgende:
Ik zoek simpelweg discussie over dit onderwerp. Ik post hier nu een paar dagen en bijvoorbeeld pinpoint heeft altijd dezelfde kijk op de zaak die neerkomt op niet-geestelijk. Ongeacht.

Ik bood je aan dit iets meer te verruimen zoals hier verderop (en) contact op te nemen met de persoon uit dit onderwerp. Of ook andere dingen indien nodig. Maar niet echt een reactie.

Ik zie het belang dat je verdedigt ook niet. Ik kan je in ieder geval verzekeren dat het er niet mee verdedigd is.

;) pinpoint is altijd onfeilbaar tegen___!

Nee hoor, maar ik ga wel uit van "uitzonderlijke beweringen vereisen uitzonderlijk bewijs".
Als dat alsmaar uitblijft, ben ik er op een bepaald moment over uitgepraat. En ga ik niet verder in op doorzeuren, dat ik moet onderbouwen waarom die beweringen niet kloppen. Alsof ik dat gezegd heb :N

Edit: Dat jij mij "aangeboden hebt" om contact met Simon Ekkelboom op te nemen, is natuurlijk een gotspe van hier tot Tokyo. Alsof jij een uitnodiging voor me geregeld zou hebben. Het was meer een soort van huiswerk dat je me opgaf. En vrij zinloos ook, want wat moet ik die man vragen? "Zat het misschien tussen uw oren, en kon u al eerder lopen, zonder dat te beseffen?" En vragen of meneer mij maar toestemming wil geven om zijn dossiers in te zien? Wat zijn artsen uiteraard zullen weigeren, en wat nog niets zegt ook, tenzij er kort tevoren uitvoerige tests zijn gedaan.
Je hebt geloof ik geen idee hoe deugdelijk onderzoek eruit ziet.

[ Bericht 9% gewijzigd door Pinpoint op 16-08-2014 17:32:39 (Toevoeging) ]
-- <br />Pinpoint
pi_143483361
Ik denk dat wat is, dat jij bij een groep mensen hoort die in het verleden heel naar behandeld werd. Naar mijn mening was dit onterecht. Veel mensen begrijpen en begrepen die hele zaak niet. Dit was met Janmaat ook toen. Nu zo'n beetje lijkt dat goed te komen door bijvoorbeeld Wilders. Er waren ook vaak uitingen die heel negatief waren over die kijk op de zaak. Toen met Pim Fortuyn kwam dat ook boven. Dat negatieve kan zich inderdaad voordoen. Sommige mensen zijn toen waarschijnlijk aardig geraakt daardoor. Een nog niet helemaal vergeven gevolg daarvan is volgens mij mensen zoals jij die dit op deze manier uiten. Door dat negatieve te doen. En zo wraak te nemen op al die mensen.

Hoe het ook zei: waarom kijk je niet gewoon even

[ Bericht 4% gewijzigd door 00ll0l0l op 16-08-2014 17:49:40 ]
pi_143483748
quote:
Stel jij woont in een gebied waar Ebola heerst, en je wordt ermee besmet. Dan komt er een vrouw, in een jurk zoals Jomanda die draagt, en zij zegt een geneesmiddel te hebben. Ze spreekt de locale taal, die jij niet verstaat, maar je hoort het van dorpelingen. Jij gelooft daar niets van, en gaat niet naar haar toe. Later blijkt, dat er een middel gevonden is dat werkt, en dat de vrouw dokter is. Ze liep in die jurk omdat haar team overvallen was en ontvoerd, terwijl zij een huwelijksplechtigheid bijwoonde. De koffers met medicijnen waren op het moment van die ontvoering al in het dorpshuis gezet, maar alle kleding zat nog in de auto. De dorpelingen geloven dat ze een engel is, en komen allemaal. Alleen jij niet. Zodra jij die toedracht hoort, ga je alsnog naar het dorpshuis, om dat middel te slikken. Is het dan redelijk, dat je weggestuurd wordt? Omdat je zo'n Jomanda-type niet serieus genomen had?
wow compliment voor het voorbeeld

en welke redenen zie je om het Evangelie niet serieus te nemen? vanwege de kleding van de dominee/evangelist/wat-dan-ook? wat is de link met die Jomanda-jurk
pi_143483782
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 17:38 schreef 00ll0l0l het volgende:
Ik denk dat wat is, dat jij bij een groep mensen hoort die in het verleden heel naar behandeld werd. Naar mijn mening was dit onterecht. Veel mensen begrijpen en begrepen die hele zaak niet. Dit was met Janmaat ook toen. Nu zo'n beetje lijkt dat goed te komen door bijvoorbeeld Wilders. Er waren ook vaak uitingen die heel negatief waren over die kijk op de zaak. Toen met Pim Fortuyn kwam dat ook boven. Dat negatieve kan zich inderdaad voordoen. Sommige mensen zijn toen waarschijnlijk aardig geraakt daardoor. Een nog niet helemaal vergeven gevolg daarvan is volgens mij mensen zoals jij die dit op deze manier uiten. Door dat negatieve te doen. En zo wraak te nemen op al die mensen.
Een loepzuivere ad hominem, dit. Van A tot Z. En het slaat ook nog eens nergens op.
-- <br />Pinpoint
pi_143483935
ja, jij ziet het wel, maar jij wil er steeds inblijven met agressie
pi_143484141
quote:
15s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 17:49 schreef christen96 het volgende:

[..]

wow compliment voor het voorbeeld

en welke redenen zie je om het Evangelie niet serieus te nemen? vanwege de kleding van de dominee/evangelist/wat-dan-ook? wat is de link met die Jomanda-jurk
Dank voor het compliment.

Ik neem het de evangeliën niet serieus als zijne echt gebeurd, om heel andere redenen dan uiterlijke. Kort gezegd is dat, omdat ik het een buitengewoon onwaarschijnlijk scenario vind. Een god, die een gruwelijke martelpartij nodig zou hebben, om het mensdom te vergeven. Plus dat gegevens uit externe bronnen een aantal ander scenario's veel waarschijnlijker maken.
Daar komt bij, dat ik het idee van een schepper, die de mens als "all good" wezen geschapen heeft, niet kan rijmen met hoe het in de natuur toegaat, en hoe wij daar een product van zijn. De minder prettige kanten, en ook ziektes enz., zijn allemaal in overeenstemming met de evolutietheorie. Dus er is geen oerzonde geweest. Ik zou, om de verlossing aan het kruis serieus te nemen, dus ook nog eens creationist moeten worden. Dat trekken mijn hersenen echt niet.

De Jomanda-jurk was een vondst om in mijn voorbeeld te zorgen, dat een heuse dokter er in westerse ogen uit ziet als een kwakzalfster, en dat (naar jouw idee) iedereen erin trapt behalve jij.

[ Bericht 0% gewijzigd door Pinpoint op 16-08-2014 18:08:27 ]
-- <br />Pinpoint
pi_143484837
Jomanda ha ha ha, dit is in ieder geval wel een mooi liedje

pi_143484923
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 18:23 schreef 00ll0l0l het volgende:
Jomanda ha ha ha, dit is in ieder geval wel een mooi liedje

Als ze mij in een rolstoel naar Jomanda brengen, en ze gaat zingen, spring ik eruit en ren hard weg. *O*
Zelfs als ze me in een doodkist naar haar toe brengen doe ik dat. De Tijl Uilenspiegel-therapie, als het ware.
-- <br />Pinpoint
pi_143486372


Mensen doen alsof geloof een gratis lot uit de loterij is, als je meedoet maak je kans op de hemel. Doe je niet mee, dan verwensen ze je naar de hel.



[ Bericht 66% gewijzigd door Sjeenkske op 16-08-2014 19:25:53 ]
Daar waar de nood het hoogst is, treft men een camera
pi_143486859
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 augustus 2014 19:11 schreef Sjeenkske het volgende:
[ afbeelding ]

Mensen doen alsof geloof een gratis lot uit de loterij is, als je meedoet maak je kans op de hemel. Doe je niet mee, dan verwensen ze je naar de hel.
Ja, alles werkt inderdaad rigide. Inclusief ''zelf'' indien niet opgepast.

Het komt erop neer dat gewone mensen het op moeten lossen. Ik sta er in ieder geval wel open voor. Al te moeilijk ligt het trouwens niet. Ik heb er ook wel een prettige indruk van.

quote:
o ha ha die heb ik ook weleens gezien

[ Bericht 5% gewijzigd door 00ll0l0l op 16-08-2014 21:31:05 ]
pi_143487452
Onder andere de geschiedenis laat zien dat iedereen de verkeerde feiten als waar kan zien. Wat het geestelijke betreft is dat nu aan de hand (soms).

ookal zijn er 100.000 documentaires gemaakt die voluit iets onwaars beweren. Wat het geestelijke betreft proberen mensen dit ook met opzet anders weer te geven. Om wat voor reden dan ook. Pinpoint is daar een heel goed voorbeeld van.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')