Et voilà, ziehier het bewijs dat je er totaal niks van af weet.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:20 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Reguliere wetenschap isoleert of synthetiseert de werkzame stofjes en verkoopt ze als zodanig. Fytotherapie doet dat niet, omdat ze geloven dat plantaardige stoffen gezonder zijn. Wat je reinste onzin is.
Als je er keihard in gelooft, dan werkt het fantastisch.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:45 schreef erodome het volgende:
[..]
En dat klopt ook wat daar staat. Alleen moet je er geen enorme dingen van verwachten want doorvoor zitten er te weinig werkzame stoffen in.
Ik kan dan ook iedereen die daar wat meer van wil weten dat boek wat ik noemde aanraden. Daar wordt serieus ingegaan op de materie, zonder het beter voor te doen dan het is.
Wat een bullshit jigjoz. Dit gaat in het geheel niet over geloven, dit gaat over aanwijsbare werkzame stoffen. Dat je daarnaast wel de realiteit in ogen moet houden en de beperkingen moet erkennen is een feit en dat heb ik ook nooit ontkent.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:47 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Als je er keihard in gelooft, dan werkt het fantastisch.
Heeft dus ook al niks met fytotherapie te maken.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Het is trouwens zeker niet baat het niet schaad het niet. Planten(extracten) kunnen de werking van andere geneesmiddelen versterken of verzwakken, planten kunnen gruwelijk giftig zijn.
Als dat zo is, zal het ongetwijfeld blijken bij de proeven die ze met dat synthetische middel doen. En wat nou als er "negatieve triggers" in zo'n plant zitten?quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:47 schreef ATON het volgende:
[..]
Et voilà, ziehier het bewijs dat je er totaal niks van af weet.
Door bepaalde stoffen van plantaardige oorsprong te isoleren of chemisch na te maken, laat men de ' triggers ' weg, die net de actieve stoffen doen werken. En per actieve stof kunnen daar honderden triggers aan gekoppeld zijn.
Nee hoor. Dat is echt waar. Als je een arts vindt die het ontkent, dan stuur ik je een fles chablis.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:49 schreef erodome het volgende:
[..]
Wat een bullshit jigjoz. Dit gaat in het geheel niet over geloven, dit gaat over aanwijsbare werkzame stoffen. Dat je daarnaast wel de realiteit in ogen moet houden en de beperkingen moet erkennen is een feit en dat heb ik ook nooit ontkent.
Zoals ik net schreef : Weet er totaal niks over.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:33 schreef erodome het volgende:
Echt de grootste en grove onzin die ik ooit heb gehoort mbt fytotherapie.
quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:50 schreef Pinpoint het volgende:
Als dat zo is, zal het ongetwijfeld blijken bij de proeven die ze met dat synthetische middel doen. En wat nou als er "negatieve triggers" in zo'n plant zitten?
Doe toch maar liever een reactie op wat ik zei:quote:
Ik was juist dezelfde reactie aan het typen. Voor het gemak quote ik deze maar even.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:50 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Als dat zo is, zal het ongetwijfeld blijken bij de proeven die ze met dat synthetische middel doen. En wat nou als er "negatieve triggers" in zo'n plant zitten?
Dan krijg jij ook op je kop. Met de hamer.quote:Op maandag 18 augustus 2014 19:03 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Ik was juist dezelfde reactie aan het typen. Voor het gemak quote ik deze maar even.
Pardon?quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:49 schreef ATON het volgende:
[..]
Heeft dus ook al niks met fytotherapie te maken.
Dit kan je vast wetenschappelijk onderbouwenquote:Op maandag 18 augustus 2014 18:47 schreef ATON het volgende:
[..]
Et voilà, ziehier het bewijs dat je er totaal niks van af weet.
Door bepaalde stoffen van plantaardige oorsprong te isoleren of chemisch na te maken, laat men de ' triggers ' weg, die net de actieve stoffen doen werken. En per actieve stof kunnen daar honderden triggers aan gekoppeld zijn.
Spannond.quote:Op maandag 18 augustus 2014 19:06 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Dan krijg jij ook op je kop. Met de hamer.
Zal ik mijn adres vast geven, want ik kan je zo een lijst van artsen geven die zeggen dat het niets met geloof te maken heeft.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:52 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nee hoor. Dat is echt waar. Als je een arts vindt die het ontkent, dan stuur ik je een fles chablis.
En nogmaals: waar het gaat over werkzame stoffen: eens. Maar binnen diezelfde fytotherapie worden er geneeskrachtige werkingen aan planten toegeschreven die er simpelweg niet zijn. En nee, dat zijn geen uitzonderingen en ja, dat heet dan nog steeds fytotherapie.
Helemaal met je eens.quote:Op maandag 18 augustus 2014 08:27 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Dat is ook stom. Homeopathie, chiropraxie, instraling en alle andere vormen van kwakzalverij zouden ofwel duidelijk herkenbaar moeten zijn als zodanig, ofwel verboden moeten worden. Het moet maar eens afgelopen zijn met het oplichten van zieke mensen.
Als je mensen wijsmaakt dat je goedkope brandstof voor hun auto hebt en je verkoopt ze water, dan ga je het gevang in. Als je mensen wijsmaakt dat je geneesmiddelen hebt en je verkoopt ze water, dan is er niets aan het handje.
Even voor de goede orde:quote:Op maandag 18 augustus 2014 19:38 schreef erodome het volgende:
[..]
Zal ik mijn adres vast geven, want ik kan je zo een lijst van artsen geven die zeggen dat het niets met geloof te maken heeft.
quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:47 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Als je er keihard in gelooft, dan werkt het fantastisch.
quote:
Kortom: vind een arts die het placebo-effect ontkent.quote:Op maandag 18 augustus 2014 18:52 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nee hoor. Dat is echt waar. Als je een arts vindt die het ontkent, dan stuur ik je een fles chablis.
En nee, ik heb het niet over misbruik, maar over veronderstelde werkzaamheid die er feitelijk niet is.quote:Op maandag 18 augustus 2014 19:38 schreef erodome het volgende:
Leuk dat er ook misbruik van gemaakt wordt en dat die middeltjes ook op de markt zijn, maar in principe is van verreweg de meeste planten wel bekend hoe of wat. Vandaar ook dat ik dat boek aanraad, dat gaat over de serieuze kant ervan, met hele mooie wetenschappelijke onderbouwingen.
Erodome is in dit geval best redelijk hoor. Sommige plantenextracten werken inderdaad en wat kamillethee als je verkouden bent kan echt geen kwaad.quote:Op maandag 18 augustus 2014 20:11 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Even voor de goede orde:
[..]
[..]
[..]
Kortom: vind een arts die het placebo-effect ontkent.
Ik ontken dat dan ook nergens.quote:Op maandag 18 augustus 2014 20:15 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Erodome is in dit geval best redelijk hoor. Sommige plantenextracten werken inderdaad
Een koprol ook niet.quote:wat kamillethee als je verkouden bent kan echt geen kwaad.
Oké.quote:Op maandag 18 augustus 2014 20:17 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Ik ontken dat dan ook nergens.
[..]
Een koprol ook niet.
Druk ik me nou zo ontzettend onduidelijk uit vandaag? Ik heb echt het idee dat vrijwel niemand begrijpt wat ik zeg.quote:Op maandag 18 augustus 2014 20:22 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Oké.
http://www.apotheek.nl/Me(...)px?mId=10698&rId=716
Wellicht. Door te zeggen dat een koprol doen geen kwaad kan insinueerde je een beetje dat wat ik zei onzin was.quote:Op maandag 18 augustus 2014 20:29 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Druk ik me nou zo ontzettend onduidelijk uit vandaag? Ik heb echt het idee dat vrijwel niemand begrijpt wat ik zeg.
Dat is dan precies wat misbruik is.quote:Op maandag 18 augustus 2014 20:14 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
En nee, ik heb het niet over misbruik, maar over veronderstelde werkzaamheid die er feitelijk niet is.
Kwakzalverij, zeg maar?quote:Op maandag 18 augustus 2014 22:37 schreef erodome het volgende:
Als er iets verkocht wordt wat geen feitelijke werking heeft dan is dat misbruik, iets wat meestal prima te controleren valt trouwens omdat hier best veel over bekend is.
Oplichting, net als iemand die nep medicijnen verkoopt.quote:
Als iemand paracetamol voorschrijft om kanker tegen te gaan dan is dat ook kwakzalverij ja.quote:Op maandag 18 augustus 2014 22:44 schreef erodome het volgende:
[..]
Oplichting, net als iemand die nep medicijnen verkoopt.
Maar wat heeft dit met fytotherapie te maken? Ook in de reguliere hoek is er misbruik, dat maakt niet dat medicijnen nep zijn.
Naar mijn weten mogen er allang geen planten middelen meer worden verkocht waar een vermeende werking op staat ipv een bewezen werking.
Mensen die dit soort dingen zo stellig beweren: riekt naar oplichting. Ik kan er meer over zeggen, maar ik wil hier ook voorzichtig aan mee doen. Ik vind het opvallen dat bijvoorbeeld pinpoint zo makkelijk en op zo'n vage manier geen interesse had om dit nader te bekijken of die man in die link op te zoeken. Ik sta nog hier nog steeds open voor.quote:Op maandag 18 augustus 2014 22:47 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Als iemand paracetamol voorschrijft om kanker tegen te gaan dan is dat ook kwakzalverij ja.
En als er geen middelen meer verkocht zouden mogen worden die helemaal niets doen, dan was er in Nederland geen homeopathisch middel meer te koop.
Aan mijn reden daarvoor is niks vaags. Die heb ik uitgelegd, en daar heb ik geen reactie van jou op gezien.quote:Op maandag 18 augustus 2014 23:38 schreef 00ll0l0l het volgende:
[..]
Mensen die dit soort dingen zo stellig beweren: riekt naar oplichting. Ik kan er meer over zeggen, maar ik wil hier ook voorzichtig aan mee doen. Ik vind het opvallen dat bijvoorbeeld pinpoint zo makkelijk en op zo'n vage manier geen interesse had om dit nader te bekijken of die man in die link op te zoeken. Ik sta nog hier nog steeds open voor.
De discussie is onder de post waar de link naar verwijst te vinden
http://forum.fok.nl/topic/2136854/1/999#143427639
Plantenmiddelen zeg ik, vrij specifiek. Daar is een wetgeving voor die in de afgelopen jaren aardig is aangescherpt.quote:Op maandag 18 augustus 2014 22:47 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Als iemand paracetamol voorschrijft om kanker tegen te gaan dan is dat ook kwakzalverij ja.
En als er geen middelen meer verkocht zouden mogen worden die helemaal niets doen, dan was er in Nederland geen homeopathisch middel meer te koop.
quote:Welke kruiden mogen niet gebruikt worden? En zijn er eisen aan
schadelijke stoffen in kruidenpreparaten?
Het Warenwetbesluit Kruidenpreparaten stelt dat kruidenpreparaten slechts
kruidensubstanties mogen bevatten in hoeveelheden die niet schadelijk zijn voor
de volksgezondheid. Als uitwerking hiervan worden in het Warenwetbesluit
Kruidenpreparaten de volgende specifieke eisen gesteld:
• Kruidenpreparaten mogen geen aristolochiazuren bevatten of derivaten hiervan.
• Kruiden die toxische pyrrolizidine-alkaloïden bevatten, mogen alleen gebruikt
worden als de hoeveelheid aan toxische pyrrolizidine-alkaloïden in het
kruidenpreparaat niet hoger is dan 1 microgram per kilogram of liter. In deel I
van de bijlage van het Warenwetbesluit Kruidenpreparaten staan kruiden
waarin in ieder geval toxische pyrrolizidine-alkaloïden verwacht kunnen worden.
Er zijn ook andere planten waarin deze stoffen kunnen voorkomen. Zie het
Warenwetbesluit Kruidenpreparaten voor de lijst met planten met toxische
pyrrolizidine alkaloïden (bijvoorbeeld via www.wetten.nl).
• Kruidenpreparaten bevatten evenmin yohimbe-alkaloïden of derivaten hiervan.
• Kruidenpreparaten mogen geen materiaal bevatten dat geheel of gedeeltelijk
afkomstig is van planten die genoemd zijn in deel II van de bijlage van het
Warenwetbesluit Kruidenpreparaten. Raadpleeg het Warenwetbesluit
Kruidenpreparaten voor de samenstelling van de lijst met verboden planten
(bijvoorbeeld via www.wetten.nl).
quote:Beweringen over de werking van kruidenpreparaten
Wanneer een kruidenpreparaat met een bewering over de werkzaamheid in de
handel is, moet de handelaar deze bewering tegenover een controleur kunnen
onderbouwen met objectieve gegevens. Onder objectieve gegevens worden in
wetenschappelijke kring algemeen aanvaarde bronnen bedoeld, zoals bijvoorbeeld
monografieën van de wereldgezondheidsorganisatie (WHO) of informatie uit goed
aangeschreven wetenschappelijke tijdschriften. Pamfletten, folders en
verklaringen van individuele wetenschappers vallen hier niet onder.
In aanvulling op de regels voor beweringen op kruidenpreparaten in het
Kruidenbesluit is er op 1 juli 2007 Europese wetgeving van kracht geworden die
het gebruik van beweringen over de gezondheid (gezondheidsclaims) op
levensmiddelen regelt: Verordening (EG) nr. 1924/2006. In de toekomst zullen
alleen nog goedgekeurde gezondheidsclaims op levensmiddelen gebruikt mogen
worden. Zie voor meer informatie over gezondheidsclaims het dossier ‘Claims’ op
de nVWA-site (www.vwa.nl/onderwerpen/werkwijze-food/dossier/claims).
De link onder je quote werkt niet. Jammer, want ik wilde net een onduidelijkheid wegnemen. Er staat namelijk - als ik het letterlijk interpreteer, en dat doe ik bij regelgeving - dat voor levensmiddelen, in de toekomst, alleen nog goedgekeurde gezondheidsclaims mogen staan. Dat betekent dus, dat vooraf gevraagd moet worden, of de claim erop mag staan.quote:
Voor voedsel is het ietwat soepeler dan dan voor geneesmiddelen. Daarom zie je nu in bv reformzaken nog wel de meeste kruidensoorten, maar zal je nog maar weinig een (vermeende) werking op zien staan.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 16:22 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
De link onder je quote werkt niet. Jammer, want ik wilde net een onduidelijkheid wegnemen. Er staat namelijk - als ik het letterlijk interpreteer, en dat doe ik bij regelgeving - dat voor levensmiddelen, in de toekomst, alleen nog goedgekeurde gezondheidsclaims mogen staan. Dat betekent dus, dat vooraf gevraagd moet worden, of de claim erop mag staan.
Maar nergens blijkt in jouw quote, dat dit ook geldt voor kruidenpreparaten. Daar staat alleen dat als er een controleur (hoeveel zijn daarvan?) een handelaar vraagt om een objectieve onderbouwing, te laten zien, dat die dat dan moet kunnen. Dat is een groot verschil.
Dit is toch vrij duidelijk. En die wet ik er al eventjes doorquote:Wanneer een kruidenpreparaat met een bewering over de werkzaamheid in de
handel is, moet de handelaar deze bewering tegenover een controleur kunnen
onderbouwen met objectieve gegevens. Onder objectieve gegevens worden in
wetenschappelijke kring algemeen aanvaarde bronnen bedoeld, zoals bijvoorbeeld
monografieën van de wereldgezondheidsorganisatie (WHO) of informatie uit goed
aangeschreven wetenschappelijke tijdschriften. Pamfletten, folders en
verklaringen van individuele wetenschappers vallen hier niet onder.
Nee, mijn vraag blijft onbeantwoord. Dan maar wat simpeler: gelden de regels voor levensmiddelen ook voor kruidenpreparaten? Dat er dus niet alleen aan een controleur objectieve gegevens moeten kunnen worden getoond, maar dat de claim zelf goedgekeurd moet zijn?quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 16:33 schreef erodome het volgende:
[..]
Voor voedsel is het ietwat soepeler dan dan voor geneesmiddelen. Daarom zie je nu in bv reformzaken nog wel de meeste kruidensoorten, maar zal je nog maar weinig een (vermeende) werking op zien staan.
Er mag dus nog alleen een werking op de verpakking staan als die bewezen is en als er bepaalde stoffen niet in zitten.
Dat stukje gaat trouwens over kruidenpreparaten...
[..]
Dit is toch vrij duidelijk. En die wet ik er al eventjes door
Die controleur is er altijd bij in de handel he, niets mag officieel op de markt gebracht worden zonder langs de controleur te gaan.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 17:10 schreef Pinpoint het volgende:
[..]
Nee, mijn vraag blijft onbeantwoord. Dan maar wat simpeler: gelden de regels voor levensmiddelen ook voor kruidenpreparaten? Dat er dus niet alleen aan een controleur objectieve gegevens moeten kunnen worden getoond, maar dat de claim zelf goedgekeurd moet zijn?
Je gebruikt trouwens het woord geneesmiddelen. Daar vallen kruidenpreparaten niet onder. Ze vallen onder de warenwet. Dat besluit waar jij uit citeert, is dus een compromis tussen laat maar waaien, en langs dezelfde lat leggen als geneesmiddelen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |