Tja als te krachtig en kordaat moet gaan optreden tegen elk marginaal risico kun je beter gelijk Nederland hermetisch afsluiten.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 11:16 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Neuh, geen paniek, krachtig en kordaat optreden, beslissingen nemen en niet rondouwehoeren.
Eens. Frankrijk maakt zich meer zorgen dan Nederland. Maar Frankrijk heeft meer kennis in huis ( institut Pasteur) en in volgens mij zuid Frankrijk een zeer speciaal laberatorium in Lille en Touloise. In Europa heeft alleen Duitsland , Frankrijk , Rusland en dacht ik Engeland zo'n gespecialiseerde laberatarium. Maar de meest gevanceerde is ligt in Frankrijk of Rusland.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 09:40 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat gaat pas gebeuren als het al te laat is. De overheid laat zich meer door omstandigheden dwingen dan dat men proactief beslissingen neemt. Men aan de lucratieve luchtlijn naar Nigeria (KLM) en wil geen verkeerde beslissing nemen en neemt daarom maar geen beslissing.
Dit weegt idd mee.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 09:43 schreef Monolith het volgende:
[..]
Zo groot is het risico niet dat je het oploopt hoor.
Ok, dit is dan weer het andere uiterste. Met niks doen krijg je de situatie zoals die nu in Liberia is, die regering dacht in het begin ook dat de uitbraak daar wel vanzelf zou besterven. Het feit dat andere ziekten in het verleden meer doden geëist hebben betekend nog niet dat deze ziekte dus niet erg is. Sowieso is verschillende ziekten met elkaar vergelijken in dit soort situaties volstrekt zinloos.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 11:18 schreef LXIV het volgende:
Ebola is echt geen gevaar voor Europa. Ook niet voor Afrika. Al zou je helemaal niks doen, dan gebeurde er nog niet veel. Er gaan veel meer mensen dood aan griep, verhoudheid, malaria, tbc etc dan aan Ebola.
Nederland heeft meer kennis in huis dan veel mensen denken. Er zijn de afgelopen jaren een best aantal doorbraken op het gebied van ziektebestrijding uit Nederlandse laboratoria gekomen, juist bij de meer 'moeilijke ziekten'. Vorig jaar nog waren het Nederlandse onderzoekers van het Erasmus die, met zelfontwikkelde experimenten, als eerste het MERS virus wisten te isoleren.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 11:24 schreef Shokirbek85 het volgende:
[..]
Eens. Frankrijk maakt zich meer zorgen dan Nederland. Maar Frankrijk heeft meer kennis in huis ( institut Pasteur) en in volgens mij zuid Frankrijk een zeer speciaal laberatorium in Lille en Touloise. In Europa heeft alleen Duitsland , Frankrijk , Rusland en dacht ik Engeland zo'n gespecialiseerde laberatarium. Maar de meest gevanceerde is ligt in Frankrijk of Rusland.
Nederlanders zijn over het algemeen laconiek. Hun reactie op wereldwijde gevaarlijke pandemieen reageren ze vrij laat vind ik. In de media sowieso. Wellicht omdat het land kleiner is. Het is ook een kwestie van geld tuurlijk. Frankrijk geeft veel meer geld uit voor preventie en bestrijding en onderzoek van. Maar de Franse overheid geeft 6x meer geld uit voor onderzoek dan Nederland bijvoorbeeld.
Frankrijk maakt zich grote zorgen. Uiteraard omdat Frankrijk meer Afrikanen heeft. Op dit moment gaan er meer dan 100.000 Franse afrikanen op vakantie.
Nope. Londen, Amsterdam, Frankfurt, Parijs, Madrid en Milaan voor zover ik weet.quote:Nederland is dacht ik de enige land die een directe luchtverbinding heeft met Nigeria. Omdat KLM onderdeel is van Air France.
Och, was ook niet speciaal voor Piet.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 12:07 schreef Monolith het volgende:
Dat is de uitgebreide versie inderdaad, maar ik had geen zin om een heel betoog te typen op mijn telefoon aangezien Piet toch weer in de ongestelde oneliner modus zit.
Als er ebola patiënten overheen gepist hebben wellicht.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 12:27 schreef 12345r het volgende:
Gekke vraag misschien, maar bij ons op het werk komen dagelijks grote hoeveelheden plantenmateriaal binnen vanuit Nigeria / Kenia / Uganda.
Zou dit gevaarlijk kunnen zijn?
Het kan een aantal dagen buiten het menselijk lijf overleven. Dus als je vermoed dat er Ebola-patienten overheen hebben geniest de afgelopen paar dagen, zou ik wel even handschoenen aantrekken.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 12:40 schreef 12345r het volgende:
Oke het is dus niet overdraagbaar van bijv; zwetende handen -> vochtig plantmateriaal?
Heb me er nog niet echt in verdiept
Verkopen ze dat in de taxfree shops en krijg je het geseald in een zakje mee?quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 12:52 schreef superniger het volgende:
Kunnen mensen aangeklaagd worden als ze ebola meenemen naar hun thuisland als ze terug komen van vakantie in Nigeria/Sierra Leone?
Volgens mij is nog niet bekend dat ebola via de lucht overgedragen kan worden. 1 labo onderzoek wijst op die richting, maar is nog niet zeker.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 12:50 schreef Perrin het volgende:
[..]
Het kan een aantal dagen buiten het menselijk lijf overleven. Dus als je vermoed dat er Ebola-patienten overheen hebben geniest de afgelopen paar dagen, zou ik wel even handschoenen aantrekken.
Via de lucht niet, maar wel door lichaamsvloeistoffen:quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 12:57 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Volgens mij is nog niet bekend dat ebola via de lucht overgedragen kan worden. 1 labo onderzoek wijst op die richting, maar is nog niet zeker.
Dat is wel anders dan het kunnen krijgen van ebola door te niesen. Ben nu artikel aan lezen wat in je link de bron is. Gaat volgens mij ook over ander type ebola dan de uitbraak van nu.quote:Op zaterdag 9 augustus 2014 13:11 schreef Perrin het volgende:
[..]
Via de lucht niet, maar wel door lichaamsvloeistoffen:
SURVIVAL OUTSIDE HOST: The virus can survive in liquid or dried material for a number of days (5). Infectivity is found to be stable at room temperature or at 4°C for several days, and indefinitely stable at -70°C (3, 4). Infectivity can be preserved by lyophilisation.
http://www.phac-aspc.gc.ca/lab-bio/res/psds-ftss/ebola-eng.php
http://nos.nl/artikel/684628-saudier-had-toch-geen-ebola.htmlquote:De man die afgelopen woensdag in Saudi-Arabië aan ebola zou zijn overleden, had de ziekte waarschijnlijk toch niet. De eerste testresultaten uit het laboratorium zijn negatief. Dat heeft het Saudische ministerie van Volksgezondheid laten weten.
De man overleed kort nadat hij was teruggekomen van een zakenreis naar Sierra Leone, een van de landen die het zwaarst zijn getroffen door de ebola-epidemie. Hij had ziekteverschijnselen die deden denken aan ebola.
In het licht van deze informatie wens ik mijn mening bij te stellen.quote:De Spaanse priester die is besmet met ebola, wordt behandeld met een nieuw, experimenteel serum. De Spaanse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor het gebruik van ZMapp, ook al is het middel nog onvoldoende getest.
ZMapp is een cocktail van antistoffen die geproduceerd worden door dieren die aan het virus zijn blootgesteld. Het wordt gemaakt door een Amerikaans onderzoekslaboratorium en is tot nu toe vooral getest op dieren.
http://nos.nl/artikel/684706-nieuw-middel-ebolapatient-spanje.html
West Afrika kennende, allang in omloop waarschijnlijk, en waanzinnig goed vervalst qua verpakking.quote:Op zondag 10 augustus 2014 18:16 schreef nixxx het volgende:
Even op een cynische note, ik denk dat je nu aspirine in een doosje met zmapp erop geprint voor grof geld kunt verkopen in Liberia etc.. zoiets zal ook vast al wel gebeuren...
Denk dat dat voorlopig nog wel mee zal vallen, zelfs als dit nieuws de mensen daar al bereikt.quote:Op zondag 10 augustus 2014 18:22 schreef nixxx het volgende:
Stuurt trouwens ook wel een fijne boodschap naar Afrika he, op mij komt het over als stik maar lekker. Nou weet ik ook wel dat dat soort antilichamen lastig te maken zijn en zeker in grote hoeveelheden, maar dat is denk ik niet het beeld dat de gemiddelde Afrikaan krijgt. Ben benieuwd wat hiervan het lange termijn effect is op het vertrouwen in westerse hulpverleners en medici
.
Een situatie als dit lijkt me een ware nachtmerrie voor medisch ethici.quote:Op zondag 10 augustus 2014 19:36 schreef nixxx het volgende:
Ik zie je punt, al met al een duivels ethisch dilemma. Daar kunnen iig weer een paar ethici op afstuderen en promoveren, de één zijn dood....
Maar als ik lag dood te bloeden kon een ethisch dilemma me gestolen worden, hop dat infuus erin!
Run for your poopers!twitter:YahooNews twitterde op zondag 10-08-2014 om 22:41:47BREAKING: EBOLA OUTBREAK IN ATLANTA! Estimated 145 people infected so far since Doctors carrying the disease were flown in from Africa. reageer retweet
Het was dan ook een onzinnig bericht.quote:Op zondag 10 augustus 2014 22:55 schreef YazooW het volgende:
Blijkbaar was/is de Yahoo news twitter gehacked. Bovenstaande tweet is getweet door de hacker.
Dit lees ik daar nergens terug.quote:Op zondag 10 augustus 2014 21:23 schreef Zemi77 het volgende:
Ze schrijven ook dat gezondheidsmedewerkers niet geloven dat de cijfers van 1700 en 962 kloppen.
Het virus kan worden verspreid via alle vormen van lichaamsvocht, dus ook zweet idd. Het is echter niet zo dat elk soort vocht evenveel kans op besmetting met zich meeneemt. Veruit het ergst zijn bloed en feces.quote:Op zondag 10 augustus 2014 21:23 schreef Zemi77 het volgende:
Wat ook verontrustend is is dat de ziekte zich niet alleen verspreid via overgeefsel, bloed en diarree, maar ook via zweet, spuug en snot. Je kunt besmet raken door op in de bus op een stoel te gaan zitten, waar een dag eerder een besmette ebola patiënt heeft gezeten.
quote:'1013 doden door ebola-epidemie in Afrika'
Het dodental als gevolg van de recente ebola-epidemie is opgelopen tot 1013. In drie West-Afrikaanse landen zijn afgelopen week namelijk 52 mensen overleden aan het dodelijke virus.
Dat heeft de Wereldgezondheidsorganisatie WHO maandag gemeld.
Van die ebola-slachtoffers stierven er 29 in Liberia, 17 in Sierra Leone en zes in Guinee. Het aantal besmettingen nam toe tot 1848.
quote:De Spaanse priester die met het ebolavirus was besmet, is in een ziekenhuis in Madrid overleden. (...) Hij kreeg in het ziekenhuis het experimenteel medicijn ZMapp toegediend. Zondag werd daarover gemeld dat de priester goed op het middel reageerde.
http://nos.nl/artikel/685885-duitsland-verlaat-ebolalanden.htmlquote:Duitsland: verlaat ebola-landen
Duitsland heeft al zijn burgers in Liberia, Guinee en Sierra Leone opgeroepen die landen te verlaten vanwege het ebola-virus. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Berlijn vandaag bekend gemaakt.
Het advies geldt niet voor het Duitse medisch personeel dat in deze landen aan het werk is. Ook de ambassades zullen gewoon open blijven. Verder kunnen Duitsers vooralsnog wel in Nigeria blijven, waar ook gevallen van ebola zijn geconstateerd.
Nederland
Nederland volgt het Duitse beleid vooralsnog niet. Wel heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken veiligheidswaarschuwingen voor reizigers naar de West-Afrikaanse landen op de website gezet.
Weer 56 doden erbijquote:
Doordat deze mensen zo snel dood gaan, blijft het aantal besmette gevallen relatief klein. Het was veel gevaarlijker als er maar de helft doodging en dat de andere helft doorging met besmetten.quote:Op donderdag 14 augustus 2014 08:41 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Weer 56 doden erbij
11 Aug 2014 1,975 1,069
9 Aug 2014 1,848 1,013
6 Aug 2014 1,779 961
Deze man weet.quote:Op donderdag 14 augustus 2014 09:42 schreef LXIV het volgende:
[..]
Doordat deze mensen zo snel dood gaan, blijft het aantal besmette gevallen relatief klein. Het was veel gevaarlijker als er maar de helft doodging en dat de andere helft doorging met besmetten.
Ik heb je voornamelijk horen roepen dat we reisverboden naar dergelijke landen moesten instellen en dergelijke. Niet echt dat het aantal slachtoffers in betreffende landen waarschijnlijk hoger is dan de officiële statistieken. Vooralsnog is het aantal besmettingen in Westerse landen effectief 0. De enige dode in Westerse landen is iemand die ter plekke met zieken werkte, besmet is geraakt en is teruggehaald in een poging hem in Spanje nog te behandelen.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 09:02 schreef Pietverdriet het volgende:
Hate to tell ya, but told you so
Ebola uitbraak sterk onderschat
Ebola slachtofferaantal vermoedelijk hoger dan gedacht
Wij hebben hier genoeg kennis en kunde om te voorkomen dat de ziekte zich hier verspreidt.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 09:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik heb je voornamelijk horen roepen dat we reisverboden naar dergelijke landen moesten instellen en dergelijke. Niet echt dat het aantal slachtoffers in betreffende landen waarschijnlijk hoger is dan de officiële statistieken. Vooralsnog is het aantal besmettingen in Westerse landen effectief 0. De enige dode in Westerse landen is iemand die ter plekke met zieken werkte, besmet is geraakt en is teruggehaald in een poging hem in Spanje nog te behandelen.
Volgens mij zijn we juist over het hoogtepunt heen. Enfin, we gaan het zien.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 09:02 schreef Pietverdriet het volgende:
Hate to tell ya, but told you so
Ebola uitbraak sterk onderschat
Ebola slachtofferaantal vermoedelijk hoger dan gedacht
quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 09:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik heb je voornamelijk horen roepen dat we reisverboden naar dergelijke landen moesten instellen en dergelijke. Niet echt dat het aantal slachtoffers in betreffende landen waarschijnlijk hoger is dan de officiële statistieken. Vooralsnog is het aantal besmettingen in Westerse landen effectief 0. De enige dode in Westerse landen is iemand die ter plekke met zieken werkte, besmet is geraakt en is teruggehaald in een poging hem in Spanje nog te behandelen.
quote:Op woensdag 6 augustus 2014 13:09 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Het gevoel bekruipt me dat men niet in staat is meer dan 50 nieuwe gevallen per dag positief te identificeren omdat men eenvoudig de capaciteit niet heeft.
Zo wilde de technisch manager van Chernobiel niet meer dan 2 Rad (als ik me goed herinner) als radioactiviteit rapporteren omdat dit was wat er gemeten werd. De apparatuur had echter een maximum van 2 Rad.
Als het aantal nieuwe gevallen op 50 per dag afvlakt heb ik het gevoel dat dit de max capaciteit van het postitief identificeren.
Waar baseer je dat op?quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 09:29 schreef oxylus11 het volgende:
[..]
Volgens mij zijn we juist over het hoogtepunt heen. Enfin, we gaan het zien.
De snelheid waarmee de groei toeneemt, neemt af. Eerst zaten we in een bijna exponentiële curve als je naar het aantal gevallen keek. Inmiddels groeit het aantal gevallen eerder lineair.quote:
Tot nu toe geen enkele melding van Ebola in Gambia en ook niet in het omliggende land Senegal, dus op dit moment denk ik niet dat je je veel zorgen hoeft te maken. Zelf in februari in Gambia geweest, was een indrukwekkende reis.quote:Op zondag 10 augustus 2014 19:55 schreef michaelmoore het volgende:
Ja ik zou in Oktober naar Gambia , gaan maar ik durf niet meer
Wat mijn vermoeden eerder bevestigd.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 12:20 schreef oxylus11 het volgende:
[..]
De snelheid waarmee de groei toeneemt, neemt af. Eerst zaten we in een bijna exponentiële curve als je naar het aantal gevallen keek. Inmiddels groeit het aantal gevallen eerder lineair.
Er zijn wel verschillen met vorige uitbraken..quote:Op donderdag 14 augustus 2014 09:45 schreef Teydelyk het volgende:
[..]
Deze man weet.
Ebola is simpelweg te effectief om veel mensen te killen. Incubatietijd redelijk kort, besmettelijkheid laag, dodelijkheid hoog. Laat je niet bang maken mensen.
Ik weet niet zozeer of het met maximale capaciteit van identificeren te maken heeft.quote:
dat is hetzelfdequote:Op vrijdag 15 augustus 2014 13:50 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik weet niet zozeer of het met maximale capaciteit van identificeren te maken heeft.
Denk dat er ook veel gevallen zijn waarbij überhaupt geen vermoeden van een mogelijk geval van Ebola wordt gerapporteerd.
Goed idee!quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 19:24 schreef Woestijnvos het volgende:
De president van Nigeria heeft 16,000 artsen ontslagen.
Ze staakten al een maand, overigens. Lekkere timing.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 19:24 schreef Woestijnvos het volgende:
De president van Nigeria heeft 16,000 artsen ontslagen.
Lijkt er helaas wel steeds meer op dat je, iig voor Siërra Leone en Liberia, gelijk hebt.quote:
Uit dit interview (audio): http://nos.nl/audio/687074-azg-situatie-liberia-is-out-of-control.htmlquote:"Wat we merken vooral op dit moment in Siërra Leone en Liberia is dat de situatie echt, zeg maar, 'out of hand' is, 'out of control'. Wat we vooral zien is veel nieuwe plekken waar patiënten zijn en dan duurt het gewoon te lang, omdat er geen capaciteit is op heel veel van die plekken, om een isolatie-unit op te zetten en mensen op te volgen."
Volg je het nieuws überhaupt wel?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:05 schreef theunderdog het volgende:
Is hier eigenlijk een medicijn tegen? of een vaccin?
Jazeker, maar niet over het Ebola virus.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:13 schreef Monolith het volgende:
[..]
Volg je het nieuws überhaupt wel?
Geen vaccin, wel een nog niet afdoende getest medicijn dat men inmiddels ook inzet.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:19 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Jazeker, maar niet over het Ebola virus.
"niet afdoende medicijn""...quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:25 schreef Monolith het volgende:
[..]
Geen vaccin, wel een nog niet afdoende getest medicijn dat men inmiddels ook inzet.
Het was getest op dieren maar nog niet op mensen toen het werd ingezet bij die twee Amerikaanse hulpverleners die terug waren gehaald naar eigen land. Daarna was er wat ophef over het feit dat dit niet in Afrika werd ingezet en is toch besloten dat het mocht, geloof ik.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:28 schreef theunderdog het volgende:
[..]
"niet afdoende medicijn""...
Maar men zet het wel in, soort proefkonijnen idee?
Middel uit Canada is nog niet ingezet. Omdat het nog zo vroeg in de experimentele fase zit wil het bedrijf eerst duidelijke afspraken over aansprakelijkheid voor het geval dat er iets heel erg mis gaat, begrijpelijk natuurlijk, maar kost wel tijd.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:25 schreef Monolith het volgende:
[..]
Geen vaccin, wel een nog niet afdoende getest medicijn dat men inmiddels ook inzet.
Ah, en hoe zit het met het besmettingsgevaar eigenlijk?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:31 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het was getest op dieren maar nog niet op mensen toen het werd ingezet bij die twee Amerikaanse hulpverleners die terug waren gehaald naar eigen land. Daarna was er wat ophef over het feit dat dit niet in Afrika werd ingezet en is toch besloten dat het mocht, geloof ik.
Is Googelen of het topic terug lezen nou zo moeilijk?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 13:00 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ah, en hoe zit het met het besmettingsgevaar eigenlijk?
Als iemand uit Afrika met Ebola naar hier komt, lopen we dan allemaal echt gevaar?
Doe niet zo uit de hoogte man..quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 13:02 schreef Monolith het volgende:
[..]
Is Googelen of het topic terug lezen nou zo moeilijk?
En deze cijfers zijn alleen de bevestigde gevallen, de realiteit is waarschijnlijk veel ergerquote:Op zondag 17 augustus 2014 06:26 schreef nixxx het volgende:
Als je daar een beetje typische S-curve doorheen trekt dan vlakt die niet af voor 5000 besmettingen.....En deze cijfers zijn blijkbaar al onder gerapporteerd.
Mm, dan ga je dus binnenkort dood. Balen manquote:Op zondag 17 augustus 2014 08:37 schreef NikeyAjax het volgende:
Alicante reed ik gisteren nog langs.
Komt wel erg dichtbij zo.quote:Op zondag 17 augustus 2014 08:28 schreef Drugshond het volgende:
'Ebolabesmetting in Alicante'
In de Spaanse stad Alicante is een Nigeriaan opgenomen die mogelijk besmet is met het dodelijk ebolavirus. Volgens Spaanse media zaterdag is de man overgebracht naar een gespecialiseerd ziekenhuis en zit hij in quarantaine.
De man zou symptomen hebben die overeenkomen met de ziekteverschijnselen van ebola zoals koorts en overgeven. Hij was samen met zijn zus. Zij zou niet ziek zijn.
De Spaanse overheid heeft een speciaal ebolaprotocol in werking gesteld.
-----------------------
Daar was ik afgelopen februari nog.
Als dit waar is, dan vrees ik het ergste. Vrij rond lopende patiënten met Ebola in een dicht bevolkte wijk (75 000), waar de bevolking gelooft dat ebola een samenzwering is.quote:Woedende menigte 'bevrijdt' 17 ebolapatiënten in Liberia
Door: Joeri Vlemings − 17/08/14, 13u21 − Bron: bild.de, belga
© getty.
"No ebola in West Point", schreeuwden de honderden demonstranten in de arme wijk in Monrovia in Liberia. De woedende menigte 'bevrijdde' daarom verscheidene mogelijke patiënten die geïsoleerd in een vroeger schoolgebouw lagen. Onder hen zijn enkele bevestigde gevallen van ebola.
Terwijl er nu al in het Spaanse Alicante een verdacht geval van ebola wordt onderzocht, blijft de ziekte in West-Afrika onverminderd verder woeden. In de wijk West Point, die ongeveer 75.000 mensen telt, in de Liberiaanse hoofdstad Monrovia geloven velen in een soort van complot of samenzwering: het dodenvirus bestaat in hun ogen niet écht.
Het Liberiaanse ministerie van Gezondheid had eerder bericht de hele wijk onder quarantaine te willen plaatsen. Zo wil de overheid verhinderen dat de inwoners naar andere gebieden trekken. "We zullen levensmiddelen en andere goederen naar West Point brengen, voor de maatregel van kracht wordt", klonk het. Vele burgers reageerden woedend op de aankondiging.
Kort voor de stormloop van de volksmenigte was een lijkwagen met vier dodelijke slachtoffers onder politiebegeleiding voorbijgereden. En vorige nacht was ook al een tiental mogelijke ebolapatiënten ontsnapt, zo vertelt een verpleegster, omdat de instelling geen medicatie voor hen had.
Er stierven al meer dan duizend mensen aan ebola in West-Afrika. Liberia is er de trieste koploper. Meer dan 400 mensen zijn daar al aan het virus gestorven, zo blijkt uit cijfers van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
twitter:AFPAfrica twitterde op zondag 17-08-2014 om 14:26:27#BREAKING: Armed men attack Monrovia Ebola clinic, 29 patients flee, witnesses say reageer retweet
http://frontpageafricaonline.com/index.php/politic/2679-danger-lurks-in-monrovia-21-ebola-patients-flee-west-point-isolationquote:Danger Lurks in Monrovia: Ebola Patients Flee W. Point Isolation
Written by FPA Staff Report
Published: 16 August 2014
Monrovia-Concerns continue to mount over the Ministry of Health and Social Welfare’s handling of the Ebola virus heightening fears that the virus could spread faster than expected in Liberia.
In the West Point community Saturday, seventeen (17) suspected and some confirmed Ebola patients escaped an isolation center late in the evening.
Sam Tarplah, a registered nurse who is managing the self-initiative isolation center early Saturday morning took journalists on a tour of a facility where the positive Ebola patients were being kept in isolation.
From a concrete fence and a building with half transparent windows, the Ebola patients are visibly seen at the center with those who are a little stronger communicating loudly.
“I have been here one week, one shouted; your bring us food”, he said, refusing to call his name. Nurse Tarplah told reporters that some of the people kept at the center at the MV Massaquoi School were diagnosed positive and told to be in isolation at home because of insufficient space at the ELWA isolation center.
Tarplah said knowing the risk the presence of these Ebola positive patients will cause the community when they at home, he decided to keep them in one location though not in the same room.
According to him, there were a total of 29 persons that the center but nine had died over the last few days. A day ago, he said one of the patient very weak, fell on his forehead and died.
Patient Flees
He said on Friday, a lady from Bardnersville who brought food for her husband and a son, two of them Ebola positive, became angry when she was not allowed entry and as such some residents of West Point, assisted her in erecting sticks on the wall of the fence where the man and his son escaped.
Late Saturday night, the remaining 17 left the isolation center assisted by angry residents of the West Point Community.
Tarplah said a group of people overwhelmed the center chanting slogans such as “NO Ebola, Ellen broke, she want more money; she lying about Ebola” and helped the 17 patients to leave the center.
Tarplah said his vehicle was partly damaged by the group some of whom are against the establishment of such center in their community.
“I am on my way to Ministry of Health right now, the people came and opened the place with force, they even spoiled my car”, Tarplah said.
The medical humanitarian group Samaritan Purse experienced similar resistance in the ELWA community when they tried to expand the treatment and containment center at the facility, forcing the group to abandon their plans to widen the scope of their work in the area.
The West Point Community is densely populated and Assistant Health Minister for Curative and Preventive Services, Tolbert Nyeswah said Thursday that the Health Ministry has planned to quarantine the entire community to prevent people from moving in and out.
“We will soon quarantine West Point, we are trying to get food and other needs before we effect the action”, Nyeswah said.
As the news of quarantining the area spreads, residents have become angry over the planned action and have been threatening to resist.
On Saturday morning some West Point residents, mainly youths were remaking threatening remarks “We will not move around, your come try it, your will see; your want make money out of West Point, let see”.
West Point, located on a peninsula which juts out into the Atlantic between the Mesurado and St. Paul Rivers is home to approximately 75,000 people and is easily one of Monrovia's most densely populated neighborhoods hampered by overpopulation and a host of diseases.
The community’s problems have been crippled by the lack of proper sanitation, public toilets. A UN report estimates that there are four public toilets in the area and while some sections of the area have paid public toilets, many cannot afford, forcing resident to use the surrounding areas to ease themselves.
Outside West Point, several communities around Monrovia are also going through tough patches.
Sick patients have been pleading for more than a week to get medical teams assistance but many of those pleads are falling on deaf ears as bodies are taking longer to be collected.
In the 5th Street Community in Sinkor, a body lasted three days before community dwellers staged a protest blocking the main Tubman Boulevard Road to claim the attention of health authorities on Thursday.
On the Capitol Bye Pass, the wife of Aloysius Mulbah, now a former employee of the General Auditing Commission, Konah Kupee said her late husband had been calling health workers since Thursday last week but to avail until he died a week later, on Friday August 15 before the health team arrived to take his blood specimen.
Konah told FrontPageAfrica that she has been attending to her sick husband since Thursday last when he got critically ill repeatedly calling health authorities to take him only to receive numerous promises.
Calls on Deaf Ears
“My husband called, I called, his brothers called, aunties, we all called on different numbers but nobody has been able to come so when the sickness got serious, we have to leave him in the room and he has been crying there but since 5 am this morning no sound, so I do not know what is happening to him” Konah narrated.
Mulbah was later confirmed dead on Friday afternoon and according to family sources, his result has shown positive for the deadly Ebola virus. Mulbah had a few weeks ago attended the burial ceremony of an Uncle, Santo Mulbah along with other family members.
In the Mount Barclay community, one resident informed FrontPageAfrica late Saturday that they are planning a protest action come Sunday to draw the attention of the Health Ministry toward uncollected bodies in their community. Another family member who formed part of the burial died three days before Aloysius death.
The resident, Shedrick Bettie said over 13 deaths have occurred in the area over the last one week days with seven critically ill and some of the bodies remain uncollected for more than two days now.
According to the World Health Organization, the latest toll climbed has climbed to 1,069. Several international airlines have already cancelled flights with Kenya Airways becoming the latest.
Compounding the dilemma are mounting criticisms of the government which was quoted by the Associated Press Friday as having spent $US12 million (nine million euros) in tackling the Ebola outbreak between April and June, and looks set to spend much more in the coming weeks. Many Liberians are unsure how that much money was spent with so many bodies piling up and residents’ anger growing by the day.
Europa heeft er anders ook zo'n 1000 jaar overgedaan om besmettelijke ziektes onder controle te krijgen (pest, mazelen, pokken, 'griep', ...)quote:Op zondag 17 augustus 2014 14:45 schreef Confetti het volgende:
Een mooi voorbeeld van natuurlijke selectie eigenlijk. Een fatsoenlijke beschaving krijgt dit soort virussen redelijk snel onder controle. Holbewoners wat moeilijker.
Ik ook, we zitten ook hier hutjemutje op elkaar en als je al besmettelijk bent tijdens de incubatieperiode...quote:Op zondag 17 augustus 2014 15:41 schreef maniack28 het volgende:
Stiekem vind ik het toch wel een beetje spannend
Als je weet dat in de geschiedenis er pandemieën zijn geweest met miljoenen slachtoffers, dan valt deze uitbraak van Ebola eigenlijk wel meequote:Op zondag 17 augustus 2014 15:41 schreef maniack28 het volgende:
Stiekem vind ik het toch wel een beetje spannend
Fijn he dat je dat met ons kunt delen! Voel je je nu lekker superieur? Vertel met welke uitvindingen en/of andere geniale uitspattingen heb jij de wereld verbijsterd? Jij moet wel minimaal twee wetenschappelijke titels bezitten en ook verder uiterst succesvol zijn.quote:Wat een simpele apen zijn en blijven het toch he...
Die berichten uit Nederland van ziekenwagenpersoneel dat is aangevallen of dokters in ziekenhuizen omdat ze niet snel, niet goed of weet ik veel wat verkeerd hebben gedaan zien we maar door de vingers?quote:Op zondag 17 augustus 2014 17:59 schreef stef040 het volgende:
Wat een simpele apen zijn en blijven het toch he...
Niet erg ontopic, maar daar is vaak ook sprake van 'cultuurverschillen'.quote:Op zondag 17 augustus 2014 19:34 schreef Speculant. het volgende:
[..]
Die berichten uit Nederland van ziekenwagenpersoneel dat is aangevallen of dokters in ziekenhuizen omdat ze niet snel, niet goed of weet ik veel wat verkeerd hebben gedaan zien we maar door de vingers?
Dat is in Liberia/etc. dan eveneens... Die mensen die ze uit de ziekenhuizen halen die gaan ze namelijk 'redden'.quote:Op zondag 17 augustus 2014 19:55 schreef Perrin het volgende:
[..]
Niet erg ontopic, maar daar is vaak ook sprake van 'cultuurverschillen'.
Hm. Goed punt.quote:Op zondag 17 augustus 2014 21:02 schreef Pietverdriet het volgende:
Ik heb weinig illusie dat "het volk" hier zoveel slimmer is dan daar, hele volksstammen hier geloven ook in homeopatie, helende kristallen en andere onzin, laten hun kids niet vaccineren en vinden e-nummers en zoetstoffen doodeng.
Volgens mij had de WHO zelfs al gezegd dat de werkelijke aantallen waarschijnlijk een stuk hoger liggen, kan zo snel even geen bron vinden waarin dat staat.quote:Op zondag 17 augustus 2014 22:44 schreef Pietverdriet het volgende:
Mooie stats, maar heb geen blind vertrouwen in de data
Dat is correct.quote:Op zondag 17 augustus 2014 22:52 schreef YazooW het volgende:
[..]
Volgens mij had de WHO zelfs al gezegd dat de werkelijke aantallen waarschijnlijk een stuk hoger liggen, kan zo snel even geen bron vinden waarin dat staat.
Dat is altijd een heel bepaald slag volk wat dat doet, en zeker niet representatief voor de gemiddelde NEderlander.quote:Op zondag 17 augustus 2014 19:34 schreef Speculant. het volgende:
[..]
Die berichten uit Nederland van ziekenwagenpersoneel dat is aangevallen of dokters in ziekenhuizen omdat ze niet snel, niet goed of weet ik veel wat verkeerd hebben gedaan zien we maar door de vingers?
Wat is de gemiddelde Nederlander? Je hebt er genoeg achterlijke idioten rondlopen. Het verschil is denk ik dat er nog genoeg mensen overblijven die uitleg willen geven.quote:Op zondag 17 augustus 2014 22:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is altijd een heel bepaald slag volk wat dat doet, en zeker niet representatief voor de gemiddelde NEderlander.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |