Lijkt mij dat het dan veel verder verspreid zou moeten zijn, toch? Tot nog toe alleen in Afrika..quote:Op donderdag 25 december 2014 14:36 schreef timmmmm het volgende:
Zeg, even een vraagje hè, want ik ben niet zo thuis in al die terminologieën. Kunnen we over ebola van een pandemie spreken?
Even kijken. 20.000 en 8000 dood. Deatheatio onder de 50% dus. Of, bij ratio 70% zoals in begin aangegeven, een kleine 12.000 werkelijke besmettingen. Een druppel op de gloeiende plaat dus.quote:Op maandag 29 december 2014 17:40 schreef nixxx het volgende:
http://www.nu.nl/buitenla(...)esmet-met-ebola.html
En over de 20000 besmettingen heen...maar gelukkig niet in de buurt van de worst case scenario's van een paar maanden terug.
Onbegrijpelijk, iemand die uit een besmet gebied komt waar ze hulpverlening heeft gedaan kan gewoon zo het land in. Pas nadat ze ziek is geworden in quarantaine gezetquote:Hulpverlener Schotland heeft ebola | NOS
In Schotland is bij een hulpverlener ebola vastgesteld. De patiënt ligt in een ziekenhuis in Glasgow. Volgens de BBC is het een vrouw. Ze was gisteravond teruggekeerd uit Sierra Leone, waar ze had geholpen bij de bestrijding van het dodelijke virus.
De vrouw werd vanochtend in het ziekenhuis opgenomen toen ze zich onwel voelde. Ze is in Glasgow in quarantaine geplaatst en wordt zo snel mogelijk overgebracht naar een gespecialiseerd ziekenhuis in Londen.
Onderzocht wordt met wie de vrouw onlangs contact heeft gehad. Omdat de ziekte in een vroeg stadium is vastgesteld, is de kans zeer klein dat de vrouw anderen heeft besmet, benadrukken gezondheidsmedewerkers.
De hulpverlener reisde gisteren van Sierra Leone, via Casablanca en Londen Heathrow naar Glasgow Airport en arriveerde daar rond 23.30 uur met een vlucht van British Airways. Er is een noodnummer ingesteld voor mensen die op de vlucht van Londen naar Glasgow zaten.
"Schotland heeft zich hierop voorbereid sinds het begin van de uitbraak in West-Afrika", zegt premier Sturgeon. "Ik ben ervan overtuigd dat we goed voorbereid zijn." De premier heeft over de zaak contact gehad met haar Britse collega Cameron.
Tot nu toe was de Britse verpleegkundige William Pooley de enige ebola-patiënt van het Verenigd Koninkrijk. Hij herstelde na behandeling in Londen en reisde terug naar West-Afrika.
Inmiddels zijn meer dan 20.000 mensen besmet geraakt met het virus. Bijna 8000 mensen zijn overleden aan de ziekte, vooral in Sierra Leone, Liberia en Guinee.
Bron: nos.nl
quote:‘Ebola-epidemie heeft keerpunt bereikt’
De ebola-epidemie in West-Afrika, die inmiddels aan meer dan achtduizend mensen het leven heeft gekost, is op haar retour. Dat hebben medewerkers van de Wereldgezondheidsorganisatie donderdag tegen de BBC gezegd. In de drie getroffen landen neemt het aantal nieuwe besmettingen in rap tempo af.
De afgelopen week zijn er slechts acht nieuwe gevallen vastgesteld in Liberia. In september liepen in dat land nog zo’n vijfhonderd mensen per week de dodelijke ziekte op. Ook in Guinee en Sierra Leone daalt het aantal besmettingen. Dat laatste land is nog altijd het zwaarst getroffen van de drie ebolahaarden. Mali, Senegal en Nigeria zijn inmiddels ebolavrij verklaard
De WHO spreekt van “de meest veelbelovende statistieken” sinds de uitbraak bijna een jaar geleden begon. Tegelijkertijd maande de organisatie tot voorzichtigheid. Er moet nog steeds worden ingezet op indamming en bestrijding van de ziekte. Het is niet gegarandeerd dat de dalende trend zich blijft voortzetten. Een enkel ebolageval kan al tot een grootschalige uitbraak leiden, dus het blijft belangrijk om na te blijven gaan wie in aanraking zijn geweest met patiënten, aldus de organisatie.
De huidige uitbraak is de grootste ebola-epidemie ooit. Zeker 21.724 mensen raakten besmet met het virus, van wie 8641 overleden. De WHO wijst erop dat de aantallen schattingen zijn en dat de sterftecijfers nog kunnen oplopen.
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)ft-keerpunt-bereikt/
http://news.yahoo.com/num(...)-2015-185746687.html;_ylt=AwrBJR49btJU.BYA1rrQtDMDtwitter:AFP twitterde op woensdag 04-02-2015 om 19:45:47#BREAKING Number of new Ebola cases rises for first time in 2015: WHO reageer retweet
Een virus volledig uitbannen?quote:Op zondag 1 maart 2015 15:29 schreef Zemi77 het volgende:
Inmiddels stijgen de nieuwe confirmed gevallen verder, met name in Sierra Leone en Guinea. Het zal wel nog het hele jaar duren om de ziekte volledig uit te bannen.
Welke periode staat er volgens jou voor? En wat is 'een virus volledig uitbannen'?quote:Op zondag 1 maart 2015 15:33 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Een virus volledig uitbannen?
In een jaar?
Ik heb precies dezelfde vragen, vandaar mijn post.quote:Op zondag 1 maart 2015 16:21 schreef Monolith het volgende:
[..]
Welke periode staat er volgens jou voor? En wat is 'een virus volledig uitbannen'?
Leek beter te gaan in Liberia, paar maanden zonder nieuwe Ebola meldingen. Nu weer 3 gevallen + een medicijnman die op de vlucht is geslagen die waarschijnlijk ook Ebola heeft.quote:Liberia announces two more confirmed Ebola cases
Liberia said Wednesday a teenager who died of Ebola fever had spread the virus to at least two more people, confirming the first outbreak of the tropical disease for months.
Health officials told AFP the infected pair had been in physical contact with the 17-year-old victim before his death on Sunday in a village near the country's international airport, around an hour's drive southeast of Monrovia.
...
Authorities have warned that a herbalist who treated the boy had evaded the authorities and was on the run.
http://reliefweb.int/repo(...)onfirmed-ebola-cases
quote:WHO: ebola-vaccin 100 procent effectief
Het ebola-vaccin dat de afgelopen maanden in het West-Afrikaanse land Guinee is getest op vierduizend mensen, werkt zeer goed. Dat zegt Directeur Margaret Chan van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
Het vaccin is tot nu toe 100 procent effectief, maar er moet nog onderzocht worden of het vaccin hele samenlevingen kan beschermen.
De 4000 vrijwilligers waarop het vaccin VSV-EBOV sinds maart is getest, komen uit de directe omgeving van honderd ebola-patiënten. Het gaat om familieleden, buren en collega's. Inmiddels is besloten om iedereen te vaccineren die het risico loopt om besmet te worden.
twitter:SkyNewsBreak twitterde op vrijdag 12-05-2017 om 15:19:26Democratic Republic of Congo's health ministry says one person has tested positive for the Ebola virus reageer retweet
twitter:SkyNewsBreak twitterde op vrijdag 12-05-2017 om 15:34:16World Health Organisation says three people have died in an Ebola epidemic declared in Democratic Republic of Congo reageer retweet
Iets wat helaas veel mensen in Africa denken, met als gevolg dat ze niet luisteren naar hun overheid waardoor Ebola zich sneller kan verspreiden. Was helaas duidelijk zichtbaar bij de vorige uitbraak in West Africa.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |