Het krijgen van kinderen is nu eenmaal iets anders dan trouwen. Als een jong meisje zwanger raakt kun je de geboorte alleen tegenhouden door een abortus. Dat is wel heel veel ingrijpender dan niet in de echt willen verbinden...quote:Op woensdag 16 april 2014 14:16 schreef Elfletterig het volgende:
Die vraag zou niet centraal moeten staan. De vraag die centraal moet staan is of het wenselijk is dat kinderen van 12 of 13 jaar al vader en moeder zijn. Ze zijn amper puber, ze zitten nog volop in hun eigen ontwikkeling.
We staan trouwens ook niet toe dat kinderen al op zo'n jonge leeftijd mogen trouwen; iets dat veel minder ingrijpend is dan een kind krijgen. Waarom zouden we kinderen krijgen dan wél toestaan.
Dat het onwenselijk is staat buiten kijf. Maar helaas beperkt zich dat niet tot jonge kinderen (dat het onwenselijk is dat ze kinderen krijgen). Die overigens met hulp uiteindelijk prima ouders kunnen worden, net zo goed als dat volwassen mensen hele slechte ouders kunnen worden.quote:En als je dan toch vanuit het kind wilt redeneren: welk belang heeft een kind bij ouders die slechts 12-13 jaar ouder zijn dan hijzelf? Zijn zulke jonge ouders in staat om een kind op te voeden? En nee, nu niet lafjes naar de - toevallig aanwezige - grootouders wijzen, maar puur kijken naar de ouder-kindverhouding. Ouders zijn de eerstverantwoordelijken voor hun kinderen, niemand anders.
Toch is moord bij wet verboden. Daar hebben we zo onze redenen voor; we keuren het als samenleving namelijk af dat de ene mens de andere vermoordt. En zo kun je het ook afkeuren dat kinderen van 12 jaar een baby op de wereld zetten.quote:Op woensdag 16 april 2014 14:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nee. Integendeel zelfs. Dat geldt voor bijvoorbeeld abortus en het gebruik van drugs om maar 2 zijstraten te noemen.
Ik denk dat je daar ongelijk in hebt.quote:Op woensdag 16 april 2014 14:23 schreef Elfletterig het volgende:
Ik durf voorzichtig de stelling aan dat abortus in elk geval medisch gezien beter voor een meisje van 12 is dan een slijtageslag van 9 maanden in een lichaam dat nog niet eens volgroeid is.
Dat is niets in verhouding tot de psychische klap als je kind gedwongen wordt geaborteerd omdat er mensen zijn die hun normen aan jou op willen dringen!!!quote:En dan heb ik het nog niet eens over het psychische aspect en over de verantwoordelijkheden die ze nu als moeder moet dragen.
Het is al verboden dat ze seks heeft op haar leeftijd, dus kennelijk hielp dat verbod in dezen niet!quote:Op woensdag 16 april 2014 14:55 schreef Elfletterig het volgende:
Iets expliciet verbieden draagt eraan bij dat het minder gebeurt.
Het onwenselijk vinden is één ding. Maar verbieden om een zwangerschap door te zetten is gewoon idioot, totalitair zelfs als je het mij vraagt.quote:De rest van je antwoord maakt wat mij betreft vooral duidelijk dat je het probleem niet onder ogen ziet. We hebben het hier namelijk over kinderen die amper rijp zijn voor seksuele voorlichting. En we hebben het niet zomaar over 'tienerzwangerschappen', maar over een meisje van 12. Noem het maar de extreem overtreffende trap van een tienerzwangerschap.
Voor de discussie lijkt het mij een wereld van verschil of we praten over meisje van pakweg 17-18 jaar of over een meisje van pas 12 jaar.
Tegen haar wil worden geaborteerd heeft zeer zware consequenties en zal er overigens alleen maar toe leiden dat de zwangerschap wordt verzwegen totdat de zwangerschap ver genoeg is gevorderd.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:10 schreef Elfletterig het volgende:
De gevolgen van als 12-jarige een kind op de wereld zetten zijn overigens veel groter dan de gevolgen van het omgekeerde; een zwangerschap die wordt afgebroken. Maar dat terzijde.
Nuancering: hoewel je in Nederland niet mag trouwen op je 12e bevat de Nederlandse wet expliciet erkenning voor het huwelijk van mensen van 12. Bijvoorbeeld bij wetsartikelen over seks:quote:Op woensdag 16 april 2014 14:16 schreef Elfletterig het volgende:
We staan trouwens ook niet toe dat kinderen al op zo'n jonge leeftijd mogen trouwen; iets dat veel minder ingrijpend is dan een kind krijgen. Waarom zouden we kinderen krijgen dan wél toestaan.
Als je zwanger bent kan het huwelijk wel worden toegestaan. Alsdan is er sprake van die uitzondering.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:26 schreef Pietverdriet het volgende:
Tja, je mag niet trouwen, maar wel getrouwt zijn en sex hebben
En je mag 2 jaar eerder trouwen dan normaal (op je 16e ipv op je 18e) als je zwanger bent/je vriendinnetje zwanger hebt gemaakt. Waarna je automatisch ook als volwassene gezien wordt.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:26 schreef Pietverdriet het volgende:
Tja, je mag niet trouwen, maar wel getrouwt zijn en sex hebben
Dat is pas vanaf je 16e. Voor jonger dan 16 zijn zwaarwegende redenen nodig + de toestemming van de minister van justitie. Kan wel, maar onwaarschijnlijk.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:31 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als je zwanger bent kan het huwelijk wel worden toegestaan. Alsdan is er sprake van die uitzondering.
Als je 15 bent en zwanger zou ik mij dat voor kunnen stellen, maar hoe dan ook: ik geef slechts aan dat het kan en of dat in de praktijk gebeurt weet ik niet... Van dit deel van het recht weet ik slechts een beetje.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:32 schreef Aanstootgevend het volgende:
Dat is pas vanaf je 16e. Voor jonger dan 16 zijn zwaarwegende redenen nodig + de toestemming van de minister van justitie. Kan wel, maar onwaarschijnlijk.
Maar ja... zou het ooit worden toegestaan in NL, een huwelijk met iemand die nog geen 12 is?quote:En gezien de overige wetten zou je als je trouwt terwijl je jonger dan 12 bent nog steeds niets mogen. Alle seks met mensen onder de 12 is immers verkrachting; getrouwd of niet.
In het huidige politieke klimaat ? Niet.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:40 schreef DS4 het volgende:
Maar ja... zou het ooit worden toegestaan in NL, een huwelijk met iemand die nog geen 12 is?
Niet alleen dat; moord hebben we strafbaar gesteld om legitieme redenen. Een meisje van 12 vervolgen omdat ze zwanger is dient geen enkel legitiem doel verder.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:10 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Toch is moord bij wet verboden. Daar hebben we zo onze redenen voor; we keuren het als samenleving namelijk af dat de ene mens de andere vermoordt.
Terecht.quote:Maar principes doen het niet zo goed bij pragmatisch ingestelde mensen als jij.
quote:Op woensdag 16 april 2014 12:27 schreef slashdotter3 het volgende:
"De moeder en de vader van de spruit zijn al meer dan een jaar samen", melden Britse media vandaag. "Hun relatie is dus geen bevlieging."
Dus de Profeet was een pedosexuele verkrachterquote:Op woensdag 16 april 2014 15:32 schreef Aanstootgevend het volgende:
[..]
En je mag 2 jaar eerder trouwen dan normaal (op je 16e ipv op je 18e) als je zwanger bent/je vriendinnetje zwanger hebt gemaakt. Waarna je automatisch ook als volwassene gezien wordt.
Aan de ene kant begrijpelijk ivm ouderlijk gezag - aan de andere kant een beetje raar dat onverantwoordelijk gedrag je eerder tot volwassene maakt.
[..]
Dat is pas vanaf je 16e. Voor jonger dan 16 zijn zwaarwegende redenen nodig + de toestemming van de minister van justitie. Kan wel, maar onwaarschijnlijk.
En gezien de overige wetten zou je als je trouwt terwijl je jonger dan 12 bent nog steeds niets mogen. Alle seks met mensen onder de 12 is immers verkrachting; getrouwd of niet.
Volgens de huidige Nederlandse wetgeving: ja.quote:Op woensdag 16 april 2014 16:03 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dus de Profeet was een pedosexuele verkrachter
*proest!*quote:Op woensdag 16 april 2014 12:37 schreef SpecialK het volgende:
[..]
12 jaar is een beetje laat voor een abortus.
Dit is nog het mest opzienbarende van allemaal. Zo moeder zo dochter.. op naar het overgrootmoederschap rond haar 40ste.quote:
Postnatale abortus blijft altijd een optie toch?quote:Op woensdag 16 april 2014 12:37 schreef SpecialK het volgende:
[..]
12 jaar is een beetje laat voor een abortus.
quote:Op woensdag 16 april 2014 12:37 schreef SpecialK het volgende:
[..]
12 jaar is een beetje laat voor een abortus.
Het gebeurt zo vaak he, dat tienermoeders ook extreem jong oma worden. Ik snap dat niet. Juist omdat het bij jezelf niet goed is gegaan let je er bij je kind toch nog meer op dat je op tijd de goede voorlichting geeft.quote:Op woensdag 16 april 2014 16:42 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dit is nog het mest opzienbarende van allemaal. Zo moeder zo dochter.. op naar het overgrootmoederschap rond haar 40ste.
quote:Op woensdag 16 april 2014 14:55 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Iets expliciet verbieden draagt eraan bij dat het minder gebeurt. Dat wil overigens niet zeggen dat het één het ander moet uitsluiten. Je kunt best iets verbieden EN ook meer doen aan voorlichting.
De rest van je antwoord maakt wat mij betreft vooral duidelijk dat je het probleem niet onder ogen ziet. We hebben het hier namelijk over kinderen die amper rijp zijn voor seksuele voorlichting. En we hebben het niet zomaar over 'tienerzwangerschappen', maar over een meisje van 12. Noem het maar de extreem overtreffende trap van een tienerzwangerschap.
Voor de discussie lijkt het mij een wereld van verschil of we praten over meisje van pakweg 17-18 jaar of over een meisje van pas 12 jaar.
Amper rijp? Te laat bedoel je want ze heeft al een kind!quote:Op woensdag 16 april 2014 14:55 schreef Elfletterig het volgende:
We hebben het hier namelijk over kinderen die amper rijp zijn voor seksuele voorlichting.
Wanneer ouders gaan scheiden is de kans groter dat straks de kinderen ook gaan scheiden bijv..quote:Op woensdag 16 april 2014 16:54 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Het gebeurt zo vaak he, dat tienermoeders ook extreem jong oma worden. Ik snap dat niet. Juist omdat het bij jezelf niet goed is gegaan let je er bij je kind toch nog meer op dat je op tijd de goede voorlichting geeft.
Ik vind dat een redelijk kortzichtige opvatting. Soms kan iets op langere termijn wel degelijk in het belang zijn van iemand, ook al onderkent diegene het op dat moment niet.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:45 schreef Xa1pt het volgende:
Niet alleen dat; moord hebben we strafbaar gesteld om legitieme redenen. Een meisje van 12 vervolgen omdat ze zwanger is dient geen enkel legitiem doel verder.
Mwoa, ook daarover valt te twisten. Als elk moreel besef steeds meer en meer gaat ontbreken en als alle problemen luchtig worden weggewimpeld met loze kreten als "vrijheid" en "waarom zou het niet mogen", dan schieten we volgens mij wel érg ver door op een bepaald moment.quote:
Hoe is een gevangenisstraf of boete of iets uiteindelijk in het belang van de 12-jarige die zwanger is?quote:Op woensdag 16 april 2014 17:56 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik vind dat een redelijk kortzichtige opvatting. Soms kan iets op langere termijn wel degelijk in het belang zijn van iemand, ook al onderkent diegene het op dat moment niet.
Beter is het inderdaad om zwangerschap onder een bepaalde leeftijd strafbaar te stellen. Ook al mist het praktisch gezien ieder doel; we geven er wel een signaal mee af en we voorkomen moreel verval!quote:Mwoa, ook daarover valt te twisten. Als elk moreel besef steeds meer en meer gaat ontbreken en als alle problemen luchtig worden weggewimpeld met loze kreten als "vrijheid" en "waarom zou het niet mogen", dan schieten we volgens mij wel érg ver door op een bepaald moment.
dat is een vergelijking die echt als een tang op een varken slaat.quote:Op woensdag 16 april 2014 15:10 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Toch is moord bij wet verboden. Daar hebben we zo onze redenen voor; we keuren het als samenleving namelijk af dat de ene mens de andere vermoordt. En zo kun je het ook afkeuren dat kinderen van 12 jaar een baby op de wereld zetten.
Het principe wat ik hier handhaaf is het zelfbeschikkingsrecht van de mens over zijn eigen lichaam. Als je gaat bepalen wanneer iemand zwanger mag worden, waar leg je dan de grens?quote:Maar principes doen het niet zo goed bij pragmatisch ingestelde mensen als jij. Het is geen aanval hoor, meer een constatering.
Oh? Een gedwongen abortus op iemand die het kind graag wil, heeft nogal impact, lijkt me zo.quote:De gevolgen van als 12-jarige een kind op de wereld zetten zijn overigens veel groter dan de gevolgen van het omgekeerde; een zwangerschap die wordt afgebroken. Maar dat terzijde.
Soms kan dat. In dit geval absoluut niet. Hoe kom je erbij zeg!quote:Op woensdag 16 april 2014 17:56 schreef Elfletterig het volgende:
Ik vind dat een redelijk kortzichtige opvatting. Soms kan iets op langere termijn wel degelijk in het belang zijn van iemand, ook al onderkent diegene het op dat moment niet.
Het is jammer dat je dit beeld blijft uitdragen, terwijl ik al eerder in dit topic heb gezegd dat iets strafbaar stellen niet per definitie een gevangenisstraf of boete hoeft op te leveren. Je kunt ook denken in de richting van gedragstherapie.quote:Op woensdag 16 april 2014 17:59 schreef Xa1pt het volgende:
Hoe is een gevangenisstraf of boete of iets uiteindelijk in het belang van de 12-jarige die zwanger is?
Ik heb niks tegen signalen afgeven; sommige dingen doe je gewoon niet. De ontwikkeling van een bepaalde mate van besef gaat wat mij betreft gepaard met ouder worden. We hebben al eerder vastgesteld dat jij en ik een compleet ander wereldbeeld hebben, dus het is vrij zinloos om daarover door te discussiëren.quote:Op woensdag 16 april 2014 17:59 schreef Xa1pt het volgende:
Beter is het inderdaad om zwangerschap onder een bepaalde leeftijd strafbaar te stellen. Ook al mist het praktisch gezien ieder doel; we geven er wel een signaal mee af en we voorkomen moreel verval!
Prima als je geld teveel hebt maar dat kun je ook leuker verdelen.
Je verwacht het niet...quote:Britse
Jij begrijpt dus niets van straffen. Pijnlijk.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:07 schreef Elfletterig het volgende:
dat iets strafbaar stellen niet per definitie een gevangenisstraf of boete hoeft op te leveren. Je kunt ook denken in de richting van gedragstherapie.
Ik vergelijk niet de daad, ik vergelijk de mate waarin we als samenleving bepaalde toestanden afkeuren. Als iemand met drank op een ernstig ongeval veroorzaakt, keuren we dat strenger af dan wanneer iemand 10 kilometer te hard langs een flitspaal rijdt.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:03 schreef Wombcat het volgende:
dat is een vergelijking die echt als een tang op een varken slaat.
Die grens leggen we bij een bepaalde leeftijd en bepaalde mate van volwassenheid; een bepaalde mate van je eigen keuzes kunnen overzien. Sommige mensen moet je tegen zichzelf beschermen, is mijn opvatting. Dat geldt ook voor meisjes van 12 die - door wie dan ook - worden bezwangerd.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:03 schreef Wombcat het volgende:
Het principe wat ik hier handhaaf is het zelfbeschikkingsrecht van de mens over zijn eigen lichaam. Als je gaat bepalen wanneer iemand zwanger mag worden, waar leg je dan de grens?
Psychiatrisch zieke mensen (tegen hun wil) opnemen in een kliniek heeft ook nogal wat impact. Toch doen we het. Straffen, sancties en alles wat erbij komt kijken, hebben per definitie nogal wat impact. Dat is wat mij betreft ook de bedoeling. Het is de bedoeling dat de bestrafte personen er iets van leren.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:03 schreef Wombcat het volgende:
Oh? Een gedwongen abortus op iemand die het kind graag wil, heeft nogal impact, lijkt me zo.
Je kunt mensen zelfs schuldig verklaren zonder dat je enige straf oplegt. Een Googlen en hup, de nieuwsberichten vliegen je om de oren. Neem deze, nog geen twee uur oud: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)g-zonder-straf.dhtmlquote:Op woensdag 16 april 2014 18:13 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Jij begrijpt dus niets van straffen. Pijnlijk.
Het is precies als met drugs, dat strafbaar stellen om "gedragstherapie" teweeg te brengen.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:19 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je kunt mensen zelfs schuldig verklaren zonder dat je enige straf oplegt. Een Googlen en hup, de nieuwsberichten vliegen je om de oren. Neem deze, nog geen twee uur oud: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)g-zonder-straf.dhtml
Iets strafbaar stellen, cq. per wet verbieden, wil niet zeggen dat je daders persé in de gevangenis moet wegstoppen of beboeten. Taakstraffen... vast wel eens van gehoord, toch?
Dat was vast net als dat kind (jongen) uit verweggistan die zijn nog steeds groeiende tweelingbroertje in zijn buik droeg omdat dat in de baarmoeder niet goed was gegaanquote:Op woensdag 16 april 2014 14:30 schreef Elan het volgende:
Het kan altijd erger:
[ afbeelding ]
Zij was 5
Nee, gewoon een "normale" zwangerschap.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:30 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Dat was vast net als dat kind (jongen) uit verweggistan die zijn nog steeds groeiende tweelingbroertje in zijn buik droeg omdat dat in de baarmoeder niet goed was gegaan
edit: http://www.dailymail.co.u(...)-inside-stomach.html
Dat een maatregel, daar heb je geen strafrecht voor nodig.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:07 schreef Elfletterig het volgende:
Het is jammer dat je dit beeld blijft uitdragen, terwijl ik al eerder in dit topic heb gezegd dat iets strafbaar stellen niet per definitie een gevangenisstraf of boete hoeft op te leveren. Je kunt ook denken in de richting van gedragstherapie.
Misschien moeten we jou in therapie stoppen om jouw wereldbeeld te veranderen...quote:Ik heb niks tegen signalen afgeven; sommige dingen doe je gewoon niet. De ontwikkeling van een bepaalde mate van besef gaat wat mij betreft gepaard met ouder worden. We hebben al eerder vastgesteld dat jij en ik een compleet ander wereldbeeld hebben, dus het is vrij zinloos om daarover door te discussiëren.
Als ze een gevaar voor zichzelf of omgeving vormen ja... Dat is even totaal anders.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:14 schreef Elfletterig het volgende:
Psychiatrisch zieke mensen (tegen hun wil) opnemen in een kliniek heeft ook nogal wat impact. Toch doen we het.
Laten we het er maar op houden dat jij wel erg veel vertrouwen hebt in positieve effecten van straffen.quote:Straffen, sancties en alles wat erbij komt kijken, hebben per definitie nogal wat impact. Dat is wat mij betreft ook de bedoeling. Het is de bedoeling dat de bestrafte personen er iets van leren.
quote:Op woensdag 16 april 2014 12:37 schreef SpecialK het volgende:
[..]
12 jaar is een beetje laat voor een abortus.
Wie zegt dat je drugs op dezelfde manier moet straffen. Je verzint er wéér iets bij dat ik niet schrijf. Ik stel gewoon dat je dit soort taferelen zou moeten willen tegengaan door het strafbaar te stellen. Dan heb je meteen middelen bij de hand om verplichte hulp / begeleiding / therapie op te leggen, mocht dat nodig zijn.quote:Op woensdag 16 april 2014 18:20 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Het is precies als met drugs, dat strafbaar stellen om "gedragstherapie" teweeg te brengen.
Zwangerschap strafbaar stellen, hoe kom je erop.
Net alsof je een meid van 12 opgegroeid in zware omstandigheden en net 1 letter Engels kunnen lezen kan straffen hiervoor.
Je streeft nu onomwonden naar een ziekelijke politiestaat, dat zie je?quote:Op woensdag 16 april 2014 20:53 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Wie zegt dat je drugs op dezelfde manier moet straffen. Je verzint er wéér iets bij dat ik niet schrijf. Ik stel gewoon dat je dit soort taferelen zou moeten willen tegengaan door het strafbaar te stellen. Dan heb je meteen middelen bij de hand om verplichte hulp / begeleiding / therapie op te leggen, mocht dat nodig zijn.
Dat mensen in een (nog) vreemd land de wet overtreden zonder zich ervan bewust te zijn is iets van alle tijden. De rechter mag zich dan buigen over de vraag in hoeverre dat iemand moet worden aangerekend.
Nee, ik zie vooral dat mensen mij woorden en opvattingen in de mond leggen die de mijne niet zijn. En dan vooral door te doen alsof het één het ander moet uitsluiten. Alsof EN-EN niet mogelijk is. Alsof je tegen hulpverlening bent als je voor strafbaarstelling bent.quote:Op woensdag 16 april 2014 20:56 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Je streeft nu onomwonden naar een ziekelijke politiestaat, dat zie je?
Mensen die verkeerde keuzes maken, meestal door totaal verrotte sociaal-economische omstandigheden die jij en ik vanaf onder zolderkamertjes ons niet eens kunnen voorstellen, kun je prima helpen zonder daar zoiets onnozels als straffen voor in te stellen. Het zou je sieren die mogelijkheid eens te overdenken in plaats van als een amechtige PVV'er om "straffen!!1!!!!1!EINZ!11!" te janken.
Straffen? Een kind van 12 die geen seksuele voorlichting heeft gehad?quote:Op woensdag 16 april 2014 21:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Nee, ik zie vooral dat mensen mij woorden en opvattingen in de mond leggen die de mijne niet zijn. En dan vooral door te doen alsof het één het ander moet uitsluiten. Alsof EN-EN niet mogelijk is. Alsof je tegen hulpverlening bent als je voor strafbaarstelling bent.
Ja, verkeerd voor henzelf. Je 'hoort' namelijk niet als kind kinderen te krijgen. Niet omdat ik dat vind, maar omdat het henzelf volledig beperkt in de natuurlijke flow van het leven waarin je eerst opgroeit en dan zelf gaat opvoeden.quote:Opvallend aan je reactie is overigens wél dat je van "verkeerde keuzes" spreekt. Waarom zouden we niet met alle mogelijke middelen voorkomen dat mensen verkeerde keuzes maken?
Ach kom... als je als 12-jarige zwanger raakt van je vriendje, dan ben je echt wel bekend met de bloemetjes en de bijtjes. Jij benadrukt alleen maar het woord "straffen", ik sprak over strafbaar stellen. Dat betekent niet automatisch dat je heel zwaar gaat straffen, maar het biedt in elk geval mogelijkheden voor verplichte begeleiding, etc.quote:Op woensdag 16 april 2014 21:08 schreef El_Matador het volgende:
Straffen? Een kind van 12 die geen seksuele voorlichting heeft gehad? Echt, vind een meid en krijg kinderen ofzo. Misschien dat je dan wat normaler kan denken, sorry dat ik het zeg.
Als een kind van 10 jaar winkeldiefstal pleegt en in de kraag wordt gevat, wordt er ook iets tegen ondernomen; al is het maar een stevig gesprek met de ouders. Dan doen we wel vaker met mensen die verkeerde keuzes maken; hoe jong ze ook zijn.quote:Op woensdag 16 april 2014 21:08 schreef El_Matador het volgende:
Ja, verkeerd voor henzelf. Je 'hoort' namelijk niet als kind kinderen te krijgen. Niet omdat ik dat vind, maar omdat het henzelf volledig beperkt in de natuurlijke flow van het leven waarin je eerst opgroeit en dan zelf gaat opvoeden.
Educatie en programma's in die wijken. Dat kan allemaal in de private sector, zoals dat ook in "3e wereld"landen gebeurt, dus zonder enorm overheidsapparaat.
Mensen straffen om een persoonlijke keuze is al ziek (zie het drugsvoorbeeld), maar dat je het kinderen van 12 wil aandoen is echt buiten alle proporties.
Ik kan je alleen maar uitnodigen eens in die buurten te gaan kijken en met mensen te praten. Of je dat doet en je wereld eens verbreedt, is slechts aan jezelf.quote:Op woensdag 16 april 2014 21:29 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ach kom... als je als 12-jarige zwanger raakt van je vriendje, dan ben je echt wel bekend met de bloemetjes en de bijtjes.
Verplichte begeleiding heb je bij onvolwassenen geen strafrecht voor nodig en zeker niet meer dan nu al is vastgelegd in Jeugdzorg (de organisatie is ruk, maar het idee uiteraard niet), etc. ik zit niet in die wereld -gelukkig- maar het is goed dat die bestaat.quote:Jij benadrukt alleen maar het woord "straffen", ik sprak over strafbaar stellen. Dat betekent niet automatisch dat je heel zwaar gaat straffen, maar het biedt in elk geval mogelijkheden voor verplichte begeleiding, etc.
Je hebt winkeldiefstal en winkeldiefstal. Een snoepje of lipstickje bij de Etos wegnemen is wel ff iets anders dan zigeuners en andere allochtonen die hun piepjonge kinderen op stelen sturen.quote:Als een kind van 10 jaar winkeldiefstal pleegt en in de kraag wordt gevat, wordt er ook iets tegen ondernomen; al is het maar een stevig gesprek met de ouders. Dan doen we wel vaker met mensen die verkeerde keuzes maken; hoe jong ze ook zijn.
Er is al zat wetgeving om dit aan te pakken. je zegt zelf dat het weinig voorkomt, dus allerminst nodig het nu al uitpuilende systeem nog verder te belasten met nog meer wetten, maatregelen, controlemethodes, rechtszaken, etc.quote:Wetgeving instellen die dit soort zaken helpt te voorkomen, valt bij mij niet onder de categorie "aandoen".
Waarom zou je die eer geven inderdaad. Wie weet is er in 1175 een tienjarige moeder bevallen.quote:Op woensdag 16 april 2014 12:27 schreef slashdotter3 het volgende:
Meisje (12) heeft kind met 13-jarige
Het meisje valt hiermee de twijfelachtige eer ten deel de jongste Britse tienermoeder aller tijden te zijn geworden.
Dat was een onbevlekte ontvangenis, dat telt niet.quote:Op woensdag 16 april 2014 22:29 schreef Khazad-dum het volgende:
[..]
Waarom zou je die eer geven inderdaad. Wie weet is er in 1175 een tienjarige moeder bevallen.
Fred en Ivo, zijn jullie het?quote:Op woensdag 16 april 2014 14:55 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Iets expliciet verbieden draagt eraan bij dat het minder gebeurt.
Dat is inderdaad een enorm verschil.quote:Dat wil overigens niet zeggen dat het één het ander moet uitsluiten. Je kunt best iets verbieden EN ook meer doen aan voorlichting.
De rest van je antwoord maakt wat mij betreft vooral duidelijk dat je het probleem niet onder ogen ziet. We hebben het hier namelijk over kinderen die amper rijp zijn voor seksuele voorlichting. En we hebben het niet zomaar over 'tienerzwangerschappen', maar over een meisje van 12. Noem het maar de extreem overtreffende trap van een tienerzwangerschap.
Voor de discussie lijkt het mij een wereld van verschil of we praten over meisje van pakweg 17-18 jaar of over een meisje van pas 12 jaar.
5 jaar, 7 maanden in Peru 1939.quote:Op woensdag 16 april 2014 22:29 schreef Khazad-dum het volgende:
[..]
Waarom zou je die eer geven inderdaad. Wie weet is er in 1175 een tienjarige moeder bevallen.
Misschien wist ze het niet ofzo. Ik weet nog dat in Nederland een meisje van 12 jaar beviel van een baby op een schoolkamp. Haar vader misbruikte/verkrachtte haar en zo was ze zwanger van haar eigen vader, maar zij - en haar omgeving - wisten ook niet dat ze zwanger was. Op je 12e ben je ook nog heel erg jong en echt nog een kind.quote:Op woensdag 16 april 2014 12:34 schreef zarGon het volgende:
Ik begrijp niet waarom er in dit soort gevallen geen abortus wordt gepleegd..
Maria beviel voor haar eerste menstruatie van Jezus volgens sommige lezingen van het Christendom.quote:Op woensdag 16 april 2014 22:29 schreef Khazad-dum het volgende:
[..]
Waarom zou je die eer geven inderdaad. Wie weet is er in 1175 een tienjarige moeder bevallen.
No way!quote:Op donderdag 17 april 2014 20:44 schreef Dientje12 het volgende:
Ze hebben creampie porn gekeken..
Die categorie moet verbannen worden
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |