ik heb alleen op m'n lip gebetenquote:Op vrijdag 2 mei 2014 21:28 schreef Fixers het volgende:
Ik wilde nog waarschuwen: dat taaie stuk kauwgom, niet op kauwen. Dat is je wang! Maar daar ben ik een beetje laat mee volgens mij. Heb het trekken van een verstandskies meer last gehad van vol op mijn wang kauwen dan van de hele tandentrekkerij zelf.
Ik heb vanmiddag gemerkt dat ik sowieso nog wel even niet wachten voor ik kan gaan doneren. Heb zes weken terug een operatie gehad. En vandaag zijn er voor controle 5 buisjes bloed (da's ongeveer 25 ml) geprikt. Normaal heb ik geen probleem met die hoeveelheid. Maar voelde me nu toch wel slapjes en weeïg. Duidelijk nog lang niet fit genoeg.
mwa, als je niet fit bent, voel je die dingen gewoon eerder.quote:
Goed eten en drinken van te voren, en eventueel vragen of ze de stoel gelijk een standje achteruit zettenquote:Op donderdag 8 mei 2014 12:15 schreef Elvi het volgende:
Ik ben van plan om vandaag bloed te doneren, alleen voel ik me al slap worden bij het ideeDus ik ben benieuwd hoe het gaat en of ik ga flauwvallen
Ik hou jullie op de hoogte
Voel je je niet goed dan? Want dan zou ik sowieso niet gaanquote:Op donderdag 8 mei 2014 12:15 schreef Elvi het volgende:
Ik ben van plan om vandaag bloed te doneren, alleen voel ik me al slap worden bij het ideeDus ik ben benieuwd hoe het gaat en of ik ga flauwvallen
Ik hou jullie op de hoogte
quote:
Misschien de eerste keer ofzo dat ze een bepaalde tijd aanhouden.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 00:29 schreef KapiteinGasthof het volgende:
Mag je ook minder volbloed doneren danIk dacht dat het een halve liter was of een mislukte donatie?
Klopt, ik heb altijd begrepen dat een zak bloed een bepaalde klasse krijgt op basis van de verstreken tijd, en dat die klasse bepaalt wat er mee gebeurt. Binnen 10 minuten is volgens mij het beste; dat bloed is geschikt voor volbloed transfusies. Tussen de 10 en 12 minuten kunnen ze bepaalde delen nog wel gebruiken voor transfusies (bijv. bloedplaatjes ofzo) en boven de 12 minuten is het volgens mij alleen geschikt voor onderzoek.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 10:43 schreef Elvi het volgende:
Het beste is 500 ml binnen 12 minuten inderdaad ivm stolling. Ze zei dat ik wel langer kon blijven zitten voor die 500 ml maar dat dan een deel onbruikbaar is. Dus liever hebben ze 300 ml waarvan alles bruikbaar is dan 500 ml en dan een deel vernietigen.
Ik zit ook altijd vrij lang, bij mij wil het -zeker in het begin- ook nooit stromen :pquote:Op woensdag 14 mei 2014 14:48 schreef KapiteinGasthof het volgende:
Weer een zak appelsap kwijt![]()
En geleerd dat mijn bloed harder zou stromen als mijn Hb lager was, dacht altijd dat mijn Hb een voordeel was
Je mag ook bij andere afnamelocaties langskomen he, kijk even op je onderzoekslocatie rondquote:Op woensdag 14 mei 2014 14:50 schreef christiman het volgende:
[..]
Ik zit ook altijd vrij lang, bij mij wil het -zeker in het begin- ook nooit stromen :p
Nu al een aantal maanden niet geweest though, geen tijd ivm onderzoek en daarbij horende reistijd (1,5 uur enkele reis)
I know, er zit een afnamelocatie naast 't ziekenhuis waar ik m'n onderzoek doe. Maar even tussendoor is niet zo handig, je bent toch al gauw 45-60 min kwijt aan een donatie. En na acht uur onderzoek doen ben ik meestal zo gaar en ga ik liever gelijk naar huis, aangezien ik nog even reizen moet.quote:Op woensdag 14 mei 2014 14:59 schreef KapiteinGasthof het volgende:
[..]
Je mag ook bij andere afnamelocaties langskomen he, kijk even op je onderzoekslocatie rond
Dat wist ik niet! Dat hadden ze wel wat beter mogen communiceren zeg.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 11:52 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
Klopt, ik heb altijd begrepen dat een zak bloed een bepaalde klasse krijgt op basis van de verstreken tijd, en dat die klasse bepaalt wat er mee gebeurt. Binnen 10 minuten is volgens mij het beste; dat bloed is geschikt voor volbloed transfusies. Tussen de 10 en 12 minuten kunnen ze bepaalde delen nog wel gebruiken voor transfusies (bijv. bloedplaatjes ofzo) en boven de 12 minuten is het volgens mij alleen geschikt voor onderzoek.
Waarom zou je dat moeten weten? Je tekent ervoor dat ze je bloed voor alle doeleinden mogen gebruiken en het is niet dat je met flink persen je die zak wel ff in 5 minuten volspuit. Bovendien is bloed voor onderzoek ook nodig.quote:Op donderdag 15 mei 2014 12:36 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Dat wist ik niet! Dat hadden ze wel wat beter mogen communiceren zeg.
De laatse keer zat ik net boven de twaalf minuten meen ik.
Oh dan heb je flink geslikt. of iets anders dan Paracetamol of Ibuprofen want op zich zijn die normaal geen probleem om te doneren, ze willen het alleen graag weten. Stond nog een stukje over in de donormail van van de week.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:15 schreef zoeperzazke het volgende:
Ik kon deze week niet, kreeg de nacht ervoor zo'n migraine dat ik teveel ingenomen heb voor bloedgeven, balen!!! Wel netjes gebeld, volgende ronde mag ik sowieso. Dan mn uiterste best doen om 4 dagen geen pijnstillers te gebruiken...
Omdat het voeren van een transparante beleidsvoering op de langere termijn tot meer draagkracht leidt onder de donoren cq cliënten.quote:Op donderdag 15 mei 2014 12:47 schreef angelfish het volgende:
[..]
Waarom zou je dat moeten weten? Je tekent ervoor dat ze je bloed voor alle doeleinden mogen gebruiken en het is niet dat je met flink persen je die zak wel ff in 5 minuten volspuit. Bovendien is bloed voor onderzoek ook nodig.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zoon van goldfinger1963 O+
Tegen vaccinaties en inentingen? http://www.flabber.nl/art(...)-gelijk-hebben-49742
Ik las dit tijdens doneren en vond het toevallig, ik had ook 9.6 en zo hoog was het voor mij nog nooit geweest! Deed er 39 min over dus nu word het weggegooit?quote:Op woensdag 21 mei 2014 14:18 schreef BrainTeaser het volgende:
En weer een halve liter lichter!
8 minuut 49, met een Hb van 9.6! Zo hoog is-ie nog nooit geweest!
Oh en heb het nog nagevraagd: liefst binnen 12 minuten, maar het mag zelfs tot 15 minuten; daarna schakelt het apparaat zichzelf uit.
Haha, inderdaad toevallig!quote:Op woensdag 21 mei 2014 23:53 schreef Krediax het volgende:
[..]
Ik las dit tijdens doneren en vond het toevallig, ik had ook 9.6 en zo hoog was het voor mij nog nooit geweest! Deed er 39 min over dus nu word het weggegooit?
Plasmaquote:Op donderdag 22 mei 2014 00:19 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
Haha, inderdaad toevallig!
39 minuten over volbloed donatie? Of plasma?
Ik denk sowieso niet dat ze het weg zullen gooien, maar volbloed komt dan volgens mij niet in aanmerking voor donatie. Ik denk dat het voor wetenschappelijk onderzoek nog steeds gebruikt kan worden.
Hangt af van wie je prikt.quote:Op donderdag 22 mei 2014 00:25 schreef BrainTeaser het volgende:
Haha, ik dacht al ja!
Heb wel eens getwijfeld over plasma geven, maar mijn bloedvaten zijn niet echt goed, dus ik vermoed dat volbloed in mijn geval beter is.
Ja, bloedgroep 0+, die willen ze volgens mij wel graag. Tijd iets minder, want werk fulltime en 60km verderop, maar kan op zich best in de avond. Volgende keer toch maar eens informeren.quote:Op donderdag 22 mei 2014 00:29 schreef Krediax het volgende:
[..]
Hangt af van wie je prikt.
Eerste keer plasma bij mij stroomde het niet. 2e keer prikte ze door mijn ader heen en durfde ze niet terug te geven. Nu 2x een prikster met wat meer ervaring gehad en ging 2x goed.
Als je de tijd en de juiste bloedgroep heb zou ik het doenLukt het niet kan je altijd weer terug.
Als het je niet uitkomt dan moet je het gewoon niet doenquote:Op donderdag 22 mei 2014 00:33 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
Ja, bloedgroep 0+, die willen ze volgens mij wel graag. Tijd iets minder, want werk fulltime en 60km verderop, maar kan op zich best in de avond. Volgende keer toch maar eens informeren.
Scheelt inderdaad heel veel wie je prikt. Als ik 'gewoon' bloed moet laten prikken loop ik standaard 2-3 dagen met een blauwe arm. Bij de bloedbank zijn ze daar echt een stuk beter in, al gaat het zelfs dan nog wel eens mis. Maar mijn linkerarm is sowieso hopeloos en in mijn rechterarm heb ik eigenlijk maar 1 goed vat.
Ja, dat is ook wel zo. Plasma geven vergt wel wat meer tijd, dus dat is wel iets om bij stil te staan.quote:Op donderdag 22 mei 2014 00:39 schreef Krediax het volgende:
[..]
Als het je niet uitkomt dan moet je het gewoon niet doen
Bloed geven is ook belangrijk en als dat handiger is voor jou, 1 + 1 = 2.
Bedoel je met gewoon bloed prikken in het ziekenhuis? Nog nooit gedaan dus kan ik niks over zeggen. Weet je zeker dat je linker arm hopeloos is? Als het één keer mis ging betekend nog niet dat het aan je ader ligt
Ik moet zeggen vind het wel prettig elke 2 weken lekker de VI lezen en plasma doneren
Ik werd zelfs al herkend
Niemand wordt richting bloedplasma geduwd, aangezien je A) een goede ader moet hebben, B) voldoende snel stromend bloed moet hebben en C) het erg veel tijd kost van de donoren. Sanquin is er niet bij gebaat om jou weg te jagen.quote:Op zaterdag 24 mei 2014 02:28 schreef Repelsteeltju het volgende:
Ik voel me niet zo prettig bij de afname van bloedplasma omdat dit in tegenstelling tot volbloed veel meer geschikt is om over de grens te verhandelen. Zouden ze hier bij Sanquin begrip voor hebben? Ik overweeg me als donor aan te melden maar heb ook weer geen zin om meerdere malen uit te hoeven leggen waarom ik niet bereid ben tot een bepaalde vorm van donatie of verwijten te hoeven trotseren in de trant van: "je zou als je je ego opzij zette zo veel meer kunnen doen."
Dat kan je op de website van Sanquin nalezenquote:Op zaterdag 24 mei 2014 13:19 schreef Fixers het volgende:
Wat is eigenlijk precies het verschil tussen plasma en gewoon bloed doneren? En zijn er ook nog andere vormen van donaties?
Dus elke 10 donaties mag je een usb stick kiesen met 16 gb opslag? Nooit meer usb stikkies kopen!quote:Bij de vijfde donaties kun je kiezen uit een bidon of een boodschappentas.
Daarna bij elke 10e donatie en boven de 100 bij elke 25 donaties vrij keus uit het hele assortiment:
badhanddoek, voor bij het zwembad of op het strand
grote pluche pelikaan, blijft populair
mok, zeer geschikt voor koffie, thee of melk
usb-stick, 16 GB opslagruimte
sportshirt van dryfit materiaal, lang verwacht door velen
minimal, veel gevraagd item
boodschappentas, altijd handig
bidon, voor de dorstige sporters
Suske en Wiske, voor nieuwe donors ook zeer informatief
Mepal waterkan, voor op een vrolijk gedekte tafel
Ahhh, oke. Via google kon ik ook maar weinig vindenquote:Op zondag 25 mei 2014 13:13 schreef Merel1808 het volgende:
[..]
Dit is de maxi-MAL:
[ afbeelding ]
Het is een miniatuur van de Mobiele Afname Locatie
Dat je ook levens redt met jouw donatie. T kost je een half uurtje van je tijd, kleine moeite voor groot effect zou ik zeggen!quote:Op donderdag 5 juni 2014 22:21 schreef Vleuver het volgende:
Het enige dat mij er nog van weerhoud om bloed te doneren, is dat er mensen zijn die groot geld verdienen met mijn donatie.
Hoe denken jullie hierover?
Dat boeit degene die jouw bloed nodig heeft voor geen cent.quote:Op donderdag 5 juni 2014 22:21 schreef Vleuver het volgende:
Het enige dat mij er nog van weerhoud om bloed te doneren, is dat er mensen zijn die groot geld verdienen met mijn donatie.
Hoe denken jullie hierover?
quote:Op donderdag 5 juni 2014 22:38 schreef mazaru het volgende:
[..]
Dat boeit degene die jouw bloed nodig heeft voor geen cent.
Nu ben ik wel benieuwd welke bloedgroep je hebtquote:Op vrijdag 6 juni 2014 10:11 schreef baggerbaas het volgende:
Gisteren de oproepkaart gekregen en vandaag ineens een SMS:
"Geachte donor, i.v.m. een tekort aan uw bloedgroep verzoeken wij u vriendelijk om gehoor te geven aan uw oproep."
Zal zo maar eens heen gaan dan
O positief. Meest voorkomend dusquote:Op vrijdag 6 juni 2014 11:20 schreef Elvi het volgende:
[..]
Nu ben ik wel benieuwd welke bloedgroep je hebt
Zoek de vorige delen van dit topic maar eens op, deze discussie komt ongeveer elk topic wel een keertje langs...quote:Op donderdag 5 juni 2014 22:21 schreef Vleuver het volgende:
Het enige dat mij er nog van weerhoud om bloed te doneren, is dat er mensen zijn die groot geld verdienen met mijn donatie.
Hoe denken jullie hierover?
Dat dus. De dankbare reacties (De_Kardinaal, anyone?quote:Op donderdag 5 juni 2014 22:25 schreef zoeperzazke het volgende:
[..]
Dat je ook levens redt met jouw donatie. T kost je een half uurtje van je tijd, kleine moeite voor groot effect zou ik zeggen!
Bedankje is altijd leuk, maar verder is het bloed geven vooral vanzelfsprekend en een kleine moeite. (Behalve die keer dat ik van mn stokje gingquote:
Dan nog. Dankbaarheid is altijd fijn toch?quote:Op maandag 9 juni 2014 15:52 schreef Augustus_Thijs het volgende:
[..]
Bedankje is altijd leuk, maar verder is het bloed geven vooral vanzelfsprekend en een kleine moeite. (Behalve die keer dat ik van mn stokje ging)
Interesseert me weinig.quote:Op donderdag 5 juni 2014 22:21 schreef Vleuver het volgende:
Het enige dat mij er nog van weerhoud om bloed te doneren, is dat er mensen zijn die groot geld verdienen met mijn donatie.
Hoe denken jullie hierover?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |