Domme Amerikanenquote:Op zaterdag 1 maart 2014 22:56 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Maar goed dat die nog niet uitgefaseerd worden..
Nou ja, als je een grote parkeerplaats nodig hebt misschienquote:Op zaterdag 1 maart 2014 22:57 schreef DeJori het volgende:
[..]
En zijn wij onze gastoevoer kwijt, de Russen een groot deel van hun gasbaten. Niemand zit te wachten op NAVO vs Rusland.
Er zitten een stel machtsgeile gekken in Europa die best wel een risico willen nemen om de buitengrenzen van Europa 400 km naar het oosten op te schuiven. Heb zelfs een foto van ze!quote:Op zaterdag 1 maart 2014 22:55 schreef JimmyJames het volgende:
Lijkt me vrij zeker dat wij er hoe dan ook buiten blijven, hoor.
Logistieke steun, intel, trainingen en wapens.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 22:55 schreef JimmyJames het volgende:
Lijkt me vrij zeker dat wij er hoe dan ook buiten blijven, hoor.
4e noodvergadering NAVO ooitquote:4e noodvergadering NAVO ooit
Letland en Litouwen hebben op basis van Artikel 4 van het NAVO-verdrag een noodbijeenkomst aangevraagd van de Noord-Atlantische Raad. Dat is de vierde keer in de geschiedenis van de sinds 1949 bestaande verdragsorganisatie.
Artikel 4 stelt dat wanneer een land vreest dat haar nationale veiligheid of soevereiniteit in gevaar komt, er een noodbijeenkomst kan worden ingeroepen. Turkije deed in het verleden drie keer eerder een beroep op het Artikel: in 2003 aangaande de Irakoorlog en in 2012 tweemaal aangaande Syrië. Daarmee is de komende vergadering de eerste die door (compleet) in Europa liggende landen wordt aangevraagd.
Letland en Litouwen leden in het Sovjettijdperk onder een bewuste strategie van russificatie. Dat hield in dat er miljoenen Russen naar de landen werden gestuurd om op lange termijn een meerderheid te vormen, zodat de inwoners van de Baltische staten (net als Tibetanen) min of meer vreemdeling in eigen land worden.
Litouwen heeft slechts zes procent Russen, Letland maar liefst 30 procent; de hoofdstad Riga is met een ruime 40 procent zelfs bijna voor de helft Russisch. De landen lijken bang te zijn om na de Russische invasie op de Krim ter 'bescherming van Russische belangen' in die regio, de volgende te worden op Poetins lijstje.
Om in Letland aanspraak te mogen maken op burgerrechten als stemrecht moet je kunnen aantonen Letse roots tot vóór 1945 te hebben, of middels een stringente taaltoets aantonen in elk geval Lets te spreken. De meeste Russen in het land mogen kortom niet stemmen, hetgeen de Letten eerder al werd aangerekend bij onderhandelingen over de Letse toetreding tot de EU en de Euro.
Wanneer de Raad bijeenkomt en wat daar besproken wordt, zal blijken zodra daar meer bekend over is.
Waarom toch altijd dat verschrikkelijke ophemelen van de Thunderbolt?quote:Op zaterdag 1 maart 2014 22:55 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
Dan worden de Russen plat gewalst door a A10 van de Amerikanen
Nee, Egypte was een echte revolutie. Moebarak was een bondgenoot van de VS. Juist de nieuwe leider, Sisi, is meer van de Russen.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:00 schreef Mercer het volgende:
Libië, Egypte, Syrië etc allemaal landen die van binnenuit tot ploffen worden gebracht en waar de VS en Europa belang bij hebben. Nu is Oekraïne aan de beurt en ik hoop dat Rusland het met man en macht zal verdedigen.
Bij mij ook niet.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:02 schreef vigen98 het volgende:
Wtf is dit? De UN Security Council werkt niet bij mij
Nogmaals, verdiep je erin. Ik heb hier aardig wat verstand van en kan je meedelen dat inmiddels de ruimtevaart wat achter begint te lopen, maar de Russen hebben de hele Space Race ongeveer op elk onderdeel gewonnen behalve de maanlanding.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 22:43 schreef DeParo het volgende:
Ruimtevaart, ach ja, investeerde de SU in maar ze liepen altijd achter, ze wekten wel de indruk voor te lopen, maar helaas.
Defensie, zoals ik al zei, WOII heeft wat belangrijk zaken op de markt gebracht, maar uiteindelijk viel dat toch ook behoorlijk weg.
Vliegtuigindustrie, ik weet nog gelezen te hebben dat een Amerikaanse commentator zo onder de indruk was van al die vliegtuigen die bij een militaire parade over Moskou vlogen, bleken gewoon telkens dezelfde vliegtuigen te zijn die in een rondje vlogen.
Frankrijk en Duitsland hadden voor WOI ook sterke economische belangen bij elkaar, ze gingen toch vechten.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 22:57 schreef DeJori het volgende:
[..]
En zijn wij onze gastoevoer kwijt, de Russen een groot deel van hun gasbaten. Niemand zit te wachten op NAVO vs Rusland.
Belachelijk dat een discriminerend land als Letland bij de EU mag. 400.000 staatloze burgers heeft het...quote:
Beiden zijn op handen van het westen.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:02 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Nee, Egypte was een echte revolutie. Moebarak was een bondgenoot van de VS. Juist de nieuwe leider, Sisi, is meer van de Russen.
Het is een oude kist, gebaseerd op Duits concept uit 1943.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:02 schreef AchJa het volgende:
[..]
Waarom toch altijd dat verschrikkelijke ophemelen van de Thunderbolt?
Het is geen Deathstar ofzo.
Als je werkelijk zegt dat Rusland de Space Race heeft gewonnen kunnen we beter even stoppen met discussiëren.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:03 schreef Westerling het volgende:
[..]
Nogmaals, verdiep je erin. Ik heb hier aardig wat verstand van en kan je meedelen dat inmiddels de ruimtevaart wat achter begint te lopen, maar de Russen hebben de hele Space Race ongeveer op elk onderdeel gewonnen behalve de maanlanding.
Qua defensie; waar denk je dat men gedurende de koude oorlog zo bang voor was? Om maar eens wat te noemen, gedurende het grootste deel van de koude oorlog waren de Sovjet straaljagers net zo goed en waarschijnlijk beter dan de westerse tegenhangers. Wordt door vriend en vijand erkend. Tanks zelfde verhaal.
Wat betreft die straaljagers heb je het nu over aantallen, wat opzich al niet zo denderend interessant is. Ik ken de anekdote overigens, en dit betreft het vermeende begin van de wapenwedloop (de Amerikanen schrokken van die hoeveelheid vliegtuigen en induceerden de wapenwedloop). Dat zegt helemaal niks over de latere stand van zaken. De sovjet-unie heeft zich namelijk in de jaren na de oorlog gigantisch snel economisch ontwikkeld (sneller dan het westen) en ging bijkans voorop in de wapenwedloop.
Zal dat feit erbij vermelden. Was op vakantie in Riga blij dat het bij de EU zit qua makkelijke toegang tot een mooie stad, maar het is idd compleet van de pot gerukt dat ze überhaupt zijn toegelaten.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:04 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Belachelijk dat een discriminerend land als Letland bij de EU mag. 400.000 staatloze burgers heeft het...
De grootste fout die het Westen ooit gemaakt heeft is Rusland te onderschatten. Twee keer zelfs. Rusland is groot, machtig en het zijn zeker niet de halve apen waar wij normaal gesproken tegen vechten.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:05 schreef DeParo het volgende:
[..]
Als je werkelijk zegt dat Rusland de Space Race heeft gewonnen kunnen we beter even stoppen met discussiëren.
Aldus mijn punt over het uit de hand lopen van een conflict door iemand die de trekker op het verkeerde moment overhaalt.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:03 schreef Romanus het volgende:
[..]
Frankrijk en Duitsland hadden voor WOI ook sterke economische belangen bij elkaar, ze gingen toch vechten.
quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:04 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Beiden zijn op handen van het westen.
Zonder Princip was er ook een wereldoorlog gekomen. De deelnemende landen wilden dat nu eenmaal graag.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:06 schreef DeJori het volgende:
[..]
Aldus mijn punt over het uit de hand lopen van een conflict door iemand die de trekker op het verkeerde moment overhaalt.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Gavrilo_Princip
Nee daarvoor had ie die Greenpeace meisjes een maand in de bak gegooitquote:Op zaterdag 1 maart 2014 22:42 schreef Metalfrost het volgende:
Is dit Poetin's wraak omdat Rutte zich met het homobeleid in Rusland bemoeide tijdens de Olympische Winterspelen?
Met de eerste keer bedoel je Georgie en de tweede keer Oekraine?quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
De grootste fout die het Westen ooit gemaakt heeft is Rusland te onderschatten. Twee keer zelfs. Rusland is groot, machtig en het zijn zeker niet de halve apen waar wij normaal gesproken tegen vechten.
Ik snap ze wel die landen zijn in het verleden al hard genomen door Rusland. De oostkant van de Eu zal alles doen om Oekraïne te helpen. Ze willen niet de volgende worden.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:04 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Belachelijk dat een discriminerend land als Letland bij de EU mag. 400.000 staatloze burgers heeft het...
Nee, 1812 en 1941quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:07 schreef DeParo het volgende:
[..]
Met de eerste keer bedoel je Georgie en de tweede keer Oekraine?
Hoe dan ook, inderdaad, ben ik met je eens!
Als Rasmussen nog wat tweetjes stuurt naar Putin komt het vast goed.
Nou ja, en Baltische cultuur/architectuur/taal is ook gewoon Europees - we handelen al met ze sinds de moedernegotie.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:07 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik snap ze wel die landen zijn in het verleden al hard genomen door Rusland. De oostkant van de Eu zal alles doen om Oekraïne te helpen. Ze willen niet de volgende worden.
quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:05 schreef DeParo het volgende:
[..]
Als je werkelijk zegt dat Rusland de Space Race heeft gewonnen kunnen we beter even stoppen met discussiëren.
rond 1921 ook, en dat hebben de Polen toen voor ons veiliggevochten. Wordt zelden genoemd maar was een giga-slachting.quote:
True, Amerikanen onderschatten de Russen zo erg, ze snappen niet hoe belangrijk de Russen waren voor de technologie die we vandaag hebben.quote:
Ik studeer nota bene geschiedenis (1e jaar) en de Pools-Russische Oorlog is volgens mij niet eens genoemd in het bijbehorende vak.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:09 schreef superworm het volgende:
[..]
rond 1921 ook, en dat hebben de Polen toen voor ons veiliggevochten. Wordt zelden genoemd maar was een giga-slachting.
Ik identificeer me anders niet met Hitler dus om dat nu als het Westen te bestempelen.quote:
Explain?quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:09 schreef superworm het volgende:
[..]
rond 1921 ook, en dat hebben de Polen toen voor ons veiliggevochten. Wordt zelden genoemd maar was een giga-slachting.
Waar kijk je dat?quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:11 schreef vigen98 het volgende:
Serieus irriteert zich niemand aan die VN man die steeds Gmpfff geluiden maakt?
En daarom burgers discrimineren, oa het stemrecht ontzeggen en Russisch niet als officiële taal herkennen?quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:07 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik snap ze wel die landen zijn in het verleden al hard genomen door Rusland. De oostkant van de Eu zal alles doen om Oekraïne te helpen. Ze willen niet de volgende worden.
Treurig. Echt treurig. Polen(-Litouwen) is het verkrachte hoertje van Europa geweest, altijd de klappen opvangen/uitvechten en daarna gewoon kapotgemaakt door DLD/Oost-Hong/Rusland.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:10 schreef Romanus het volgende:
[..]
Ik studeer nota bene geschiedenis (1e jaar) en de Pools-Russische Oorlog is volgens mij niet eens genoemd in het bijbehorende vak.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Pools-Russische_Oorlog_(1919-1921)quote:
Dat mannetje op de maan was dan wel datgene waar het echt om ging de hele tijd, een groot prestigeproject, wel gewonnen door de Verenigde Staten in ieder geval.quote:
Herstel: van nationalisten en etnische groepen die vochten voor een eigen nationale staat.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:13 schreef superworm het volgende:
[..]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Pools-Russische_Oorlog_(1919-1921)
Zeer grote oorlog van 'vrije westen' tegen oprukkende communisten. Compleet vergeten tegenwoordig.
Met name Duitsers. Overigens is het natuurlijk wel zo dat ze op veel punten de eerste waren maar dat de VS nu ook weer niet maanden achterliep. Verder is een bemande missie naar de maan qua moeilijkheidsgraad wel het moeilijkste uit het rijtje.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:10 schreef vigen98 het volgende:
[..]
True, Amerikanen onderschatten de Russen zo erg, ze snappen niet hoe belangrijk de Russen waren voor de technologie die we vandaag hebben.
Weet wat dit betreft alleen de Poolse kant van het verhaal en die is zoals altijd nogal pro-Poolsquote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:14 schreef DeParo het volgende:
[..]
Herstel: van nationalisten en etnische groepen die vochten voor een eigen nationale staat.
Ja begrijpbaar. Wil niet zeggen dat ik het er mee eens ben maar eigenlijk zien ze die bevolking als bezetters.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:11 schreef SadPanda het volgende:
[..]
En daarom burgers discrimineren, oa het stemrecht ontzeggen en Russisch niet als officiële taal herkennen?
Ik ken de witten tegen de roden maar wist niet dat dat ook buiten Rusland heeft plaatsgevonden.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 23:13 schreef superworm het volgende:
[..]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Pools-Russische_Oorlog_(1919-1921)
Zeer grote oorlog van 'vrije westen' tegen oprukkende communisten. Ook om Poolse claims die compleet terecht waren, gezien ze al 150 jaar achtereen door de Russen werden genaaid met gebied afpakken. Compleet vergeten tegenwoordig.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |