Tja, je blijft elke keer maar uitvluchten zoeken over waarom je utopia niet werkt...quote:
Men kiest er ook voor om een vicieuze cirkel te doorbreken.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:11 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Wat levert hoger onderwijs een maatschappij op? Dat is lastig direct in geld uit te drukken, daarom kiest men er ook voor dit collectief te financieren.
Helemaal correct. De 10% rijksten hebben er ook nog eens 30 miljard bijgekregen sinds 2009. De 10% armsten hebben 10 miljard ingeleverd.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:06 schreef Ouder1 het volgende:
70% van alle rijkdom/vermogen in Nederland zit bij 10% van de bevolking.
Klopt, goed onderwijs is een van de beste opties om vanuit een lager milieu hogerop te komen.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:14 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Men kiest er ook voor om een vicieuze cirkel te doorbreken.
En vastgeroeste dynastievorming te voorkomen. Uiteindelijk komt dat dan gewoon neer op moderne adel. Paper Tiger geeft al zelf aan doet het vooral een netwerk lidmaatschapskaart is.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:17 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Klopt, goed onderwijs is een van de beste opties om vanuit een lager milieu hogerop te komen.
Ik zou het meer het zwaar reduceren van de overheid willen noemen. De kosten van het leven worden lager.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:12 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, je blijft elke keer maar uitvluchten zoeken over waarom je utopia niet werkt...
Maar goed, laten we teruggaan naar Nederland, hoe gaat zwaar denivelleren onze armen helpen?
Als je in baantjes denkt wel ja. Echt hogerop komen doe je door te ondernemen en werk te scheppen voor anderen. Die mensen die 20 jaar op school hebben gezeten huur je dan in om de hiaten in je eigen kennis op te vullen.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:17 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Klopt, goed onderwijs is een van de beste opties om vanuit een lager milieu hogerop te komen.
echter voor degenen die nu van de herverdeling profiteren wordt het leven veel duurder. Die worden er dus armer door. Hoe ga je daar mee om?quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:38 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik zou het meer het zwaar reduceren van de overheid willen noemen. De kosten van het leven worden lager.
Ja, regelmatig trasht er weer eentje een scholengemeenschap of wooncorporatie.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:21 schreef Klopkoek het volgende:
Je hebt dan maar één adellijke gek nodig om een puinhoop te veroorzaken.
Die mensen 'profiteren' van de herverdeling doordat sommige zaken die we onder dwang van de staat af nemen voor hen goedkoper zijn omdat anderen meer moeten betalen. Alles in het dagelijks leven kost daardoor echter een veelvoud. Energie om je huis te verwarmen of te verlichten kost tot 4 keer de prijs door belasting en alles in het dagelijks leven is om die zelfde reden veel te duur. Uiteindelijk is die nivellering een sigaar uit eigen doos.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:42 schreef 99.999 het volgende:
[..]
echter voor degenen die nu van de herverdeling profiteren wordt het leven veel duurder. Die worden er dus armer door. Hoe ga je daar mee om?
Het gaat niet om de gevolgen ervan voor de maatschappij maar om de kale kostprijs. Die staat in geen verhouding tot het bedrag per student die jij noemt.quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:11 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Wat levert hoger onderwijs een maatschappij op? Dat is lastig direct in geld uit te drukken, daarom kiest men er ook voor dit collectief te financieren.
Voor een deel van de mensen gaat dit allicht op. Echter voor de groep rond of onder de armoedegrens lijkt me dit zeer stug. Wil je die claim hard maken dan ben ik erg benieuwd naar een serieuze onderbouwing.quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:23 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die mensen 'profiteren' van de herverdeling doordat sommige zaken die we onder dwang van de staat af nemen voor hen goedkoper zijn omdat anderen meer moeten betalen. Alles in het dagelijks leven kost daardoor echter een veelvoud. Energie om je huis te verwarmen of te verlichten kost tot 4 keer de prijs door belasting en alles in het dagelijks leven is om die zelfde reden veel te duur. Uiteindelijk is die nivellering een sigaar uit eigen doos.
Voor een stevige opleiding in het hoger onderwijs? Lijkt me stug. Maar ook voor basis en middelbaar onderwijs gaat dat om duizenden euro's per kind.quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:25 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Het gaat niet om de gevolgen ervan voor de maatschappij maar om de kale kostprijs. Die staat in geen verhouding tot het bedrag per student die jij noemt.
Dan zeg je toch dat hij gelijk heeft.quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:23 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die mensen 'profiteren' van de herverdeling doordat sommige zaken die we onder dwang van de staat af nemen voor hen goedkoper zijn omdat anderen meer moeten betalen. Alles in het dagelijks leven kost daardoor echter een veelvoud. Energie om je huis te verwarmen of te verlichten kost tot 4 keer de prijs door belasting en alles in het dagelijks leven is om die zelfde reden veel te duur. Uiteindelijk is die nivellering een sigaar uit eigen doos.
Ik zou iemand in dienst kunnen nemen om mijn huishouden te runnen. Als ik daar 500 voor betaal dan houdt iemand nog 200 over voor leuke dingen. Met het huidige minimumloon is dat onmogelijk. Hetzelfde geldt voor de schilder aan mijn huis. Als die net zo veel kost per uur als wat ik verdien dan is dat goed te doen. Nu moeten we allebei de helft van ons inkomen aan de staat afdragen waardoor hij 4 keer zo duur is. Werkloosheid bestaat niet. Dat wordt gecreëerd. Net zoals armoede in de westerse wereld gecreëerd wordt. Het is overheidsfalen. Hoe beter de overheid alles voor ons wil regelen hoe groter de puinhopen.quote:Op dinsdag 3 december 2013 18:27 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Dan zeg je toch dat hij gelijk heeft.
Jij stelt: iemand die nu een uitkering heeft van 1200 euro . Die heeft in een Libertarische maatschappij 300 euro nodig om zijn huidige uitgaven te behouden, maar zijn inkomen gaat naar 0,-
Waarom doen die prive-opleidingen dat dan niet al lang?quote:Op dinsdag 3 december 2013 16:03 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Onderwijs hoeft niet te kosten. Het kan zelfs thuis aan de keukentafel via internet. Niet alles hoeft per se zo te gaan zoals het nu door de staat is vormgegeven.
Life college voor de welgestelden en via de webcam voor de wat minder bedeelden. Om maar een idee te geven.
Vraag dat maar aan de minister van onderwijs.quote:Op dinsdag 3 december 2013 20:18 schreef justanick het volgende:
[..]
Waarom doen die prive-opleidingen dat dan niet al lang?
Dan moet dat voedsel goedkoper worden. De overheid zou het toe kunnen staan dat er ook te kromme komkommers in winkels mogen liggen en fruit in klasse 2 en 3. Goedkoop eten is er wel je mag het alleen niet kopen.quote:Op dinsdag 3 december 2013 21:32 schreef Klopkoek het volgende:
Wat iig belangrijk is dat armeren weer eens gezond voedsel kunnen kopen. Anders is het water naar de zee dragen.
Is ook voor creëren van topsporters belangrijk trouwens.
Dit hebben ze al veranderd... Helaas gaat dit alles ook gepaard met schandalen. Lang leve liberalisatie.quote:Op dinsdag 3 december 2013 21:38 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dan moet dat voedsel goedkoper worden. De overheid zou het toe kunnen staan dat er ook te kromme komkommers in winkels mogen liggen en fruit in klasse 2 en 3. Goedkoop eten is er wel je mag het alleen niet kopen.
Dat mag prima maar supermarkten hebben daar geen trek in. Op de markt zie je het wel een enkele keer. Eigenlijk is het gewoon pure marktwerking waardoor je dit niet ziet in winkels.quote:Op dinsdag 3 december 2013 21:38 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dan moet dat voedsel goedkoper worden. De overheid zou het toe kunnen staan dat er ook te kromme komkommers in winkels mogen liggen en fruit in klasse 2 en 3. Goedkoop eten is er wel je mag het alleen niet kopen.
Haha. Maar vroeger had de EU hier strenge regels voor. Dat klopt.quote:Op dinsdag 3 december 2013 21:55 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat mag prima maar supermarkten hebben daar geen trek in. Op de markt zie je het wel een enkele keer. Eigenlijk is het gewoon pure marktwerking waardoor je dit niet ziet in winkels.
Maar dan eerder vanuit de productschappen e.d. dan vanuit de EU.quote:Op dinsdag 3 december 2013 22:24 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Haha. Maar vroeger had de EU hier strenge regels voor. Dat klopt.
Net zoals het martkwerking is dat mensen nog altijd de illusie hebben dat gezond voedsel duur is.quote:Op dinsdag 3 december 2013 21:55 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat mag prima maar supermarkten hebben daar geen trek in. Op de markt zie je het wel een enkele keer. Eigenlijk is het gewoon pure marktwerking waardoor je dit niet ziet in winkels.
Nee, ik vraag het aan jou. Als het zoveel goedkoper kan was er al lang een particuliere opleiding ontstaan die het op deze manier had gedaan.quote:Op dinsdag 3 december 2013 20:24 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Vraag dat maar aan de minister van onderwijs.
sssst.... dat mag je niet te hard zeggen hier, wat op de 1 of andere reden gelooft men dat hier niet.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:24 schreef Copycat het volgende:
Welk gezond voedsel is zo duur? Met een beetje beleid kun je best voordelig gezond eten.
Het is meer dat ongezond voedsel erg goedkoop en makkelijk toegankelijk is. Voor een paar euro een gezonde maaltijd in elkaar draaien is veel ingewikkelder dan een goedkope ongezonde maaltijd die wel goed vult.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Net zoals het martkwerking is dat mensen nog altijd de illusie hebben dat gezond voedsel duur is.
Uhm, nee. Groenten, aardappelen of rijst, een stukje vlees hoeft helemaal niet duurder te zijn dan frikandellen, voorgebakken patat en mayo. Bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:32 schreef 99.999 het volgende:
Het is meer dat ongezond voedsel erg goedkoop en makkelijk toegankelijk is. Voor een paar euro een gezonde maaltijd in elkaar draaien is veel ingewikkelder dan een goedkope ongezonde maaltijd die wel goed vult.
De onderwijsinspectie moet het wel goedkeuren. Zoals je weet is onderwijs in Nederland het monopolie van de staat. Particuliere scholen mogen alleen overheidsbeleid uitvoeren. Innovatie is niet toegestaan.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:21 schreef justanick het volgende:
[..]
Nee, ik vraag het aan jou. Als het zoveel goedkoper kan was er al lang een particuliere opleiding ontstaan die het op deze manier had gedaan.
Nu doe je alsof een gezonde maaltijd niet zou vullen.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het is meer dat ongezond voedsel erg goedkoop en makkelijk toegankelijk is. Voor een paar euro een gezonde maaltijd in elkaar draaien is veel ingewikkelder dan een goedkope ongezonde maaltijd die wel goed vult.
Sinds wanneer heeft de onderwijsinspectie iets te vertellen over het hoger onderwijs?quote:Op woensdag 4 december 2013 08:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
De onderwijsinspectie moet het wel goedkeuren. Zoals je weet is onderwijs in Nederland het monopolie van de staat. Particuliere scholen mogen alleen overheidsbeleid uitvoeren. Innovatie is niet toegestaan.
Onderwijs zit in het keurslijf van de staat.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:36 schreef justanick het volgende:
[..]
Sinds wanneer heeft de onderwijsinspectie iets te vertellen over het hoger onderwijs?
Dat zal ongetwijfeld een antwoord zijn op een vraag, maar niet op de vraag die ik stelde.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:37 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Onderwijs zit in het keurslijf van de staat.
Nee, dat doe ik niet. Maar voor twee euro heb je een kant en klaarmaaltijd in de super waar je bijna een gezin van kan voeden. Dat is veel simpeler dan voor hetzelfde geld een gezonde maaltijd klaarmaken voor een gezin.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:36 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Nu doe je alsof een gezonde maaltijd niet zou vullen.
Het hoeft niet maar vaak is het wel zo.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:34 schreef Copycat het volgende:
[..]
Uhm, nee. Groenten, aardappelen of rijst, een stukje vlees hoeft helemaal niet duurder te zijn dan frikandellen, voorgebakken patat en mayo. Bijvoorbeeld.
Nonsens , zeker waar het gaat over het hoger onderwijs.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
De onderwijsinspectie moet het wel goedkeuren. Zoals je weet is onderwijs in Nederland het monopolie van de staat. Particuliere scholen mogen alleen overheidsbeleid uitvoeren. Innovatie is niet toegestaan.
Bijna ... Dus daar moet nog wel het eea bij. En die kant en klaar maaltijden waar je bijna een gezin mee kan voeden, zijn wel wat meer aan de prijs.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:39 schreef 99.999 het volgende:
Nee, dat doe ik niet. Maar voor twee euro heb je een kant en klaarmaaltijd in de super waar je bijna een gezin van kan voeden. Dat is veel simpeler dan voor hetzelfde geld een gezonde maaltijd klaarmaken voor een gezin.
Echt niet. Het is eerder gemakzucht dan geldnood.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:40 schreef 99.999 het volgende:
Het hoeft niet maar vaak is het wel zo.
Gewoon een stevige bak magnetron nasi of macaroni. Dat vult wel hoor.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:41 schreef Copycat het volgende:
[..]
Bijna ... Dus daar moet nog wel het eea bij. En die kant en klaar maaltijden waar je bijna een gezin mee kan voeden, zijn wel wat meer aan de prijs.
Joh, dat is toch precies wat ik zeg? Je moet meer moeite doen voor een gezonde goedkope maaltijd dan voor een ongezonde goedkope maaltijd.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:41 schreef Copycat het volgende:
[..]
Echt niet. Het is eerder gemakzucht dan geldnood.
Tja, mijn kinderen hebben geen anorexia....quote:Op woensdag 4 december 2013 08:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nee, dat doe ik niet. Maar voor twee euro heb je een kant en klaarmaaltijd in de super waar je bijna een gezin van kan voeden. Dat is veel simpeler dan voor hetzelfde geld een gezonde maaltijd klaarmaken voor een gezin.
Moeite doen moet lonen.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:43 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Joh, dat is toch precies wat ik zeg? Je moet meer moeite doen voor een gezonde goedkope maaltijd dan voor een ongezonde goedkope maaltijd.
En dus ligt het niet aan de kosten, maar aan de zelfgemaakte keuzes.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:43 schreef 99.999 het volgende:
Joh, dat is toch precies wat ik zeg? Je moet meer moeite doen voor een gezonde goedkope maaltijd dan voor een ongezonde goedkope maaltijd.
Een kartelorganisatie dus. Maar dan hoor je Paper Tiger opeens niet meer.quote:Op dinsdag 3 december 2013 22:26 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar dan eerder vanuit de productschappen e.d. dan vanuit de EU.
Wel daar komt nog bij dat je zelf geen onderwijs afneemt. De staat stelt een bedrag vast (wat veel te hoog is) en de onderwijsinstellingen maken het op. Als je zelf zou moeten betalen dan zou je wel op de kosten letten. De staat remt dus innovatie in het onderwijs af omdat iedere prikkel ontbreekt.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:41 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nonsens , zeker waar het gaat over het hoger onderwijs.
Productschappen verfoei ik al zeker 30 jaar. Een uitvinding van Mussolini. Ambtenaren die zogenaamd de belangen van een beroepsgroep behartigen. Morgen nog afschaffen. Uiteraard wordt je gedwongen om lid te worden.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:58 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Een kartelorganisatie dus. Maar dan hoor je Paper Tiger opeens niet meer.
Eerder luiheid en gemakzucht. Eigenschappen die er in eerste instantie voor zorgen dat de kans op armoede toeneemt.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:53 schreef Copycat het volgende:
[..]
En dus ligt het niet aan de kosten, maar aan de zelfgemaakte keuzes.
Van waaruit je die keuze voor ongezonde prefabzooi maakt.quote:
Of eigenschappen die de mens voortstuwt naar beterquote:Op woensdag 4 december 2013 09:02 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Eerder luiheid en gemakzucht. Eigenschappen die er in eerste instantie voor zorgen dat de kans op armoede toeneemt.
Nooit is de mens actiever dan wanneer hij niets doet.quote:Op woensdag 4 december 2013 09:02 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Eerder luiheid en gemakzucht. Eigenschappen die er in eerste instantie voor zorgen dat de kans op armoede toeneemt.
Dat was dan ook precies wat ik schreef en waar je tegenin gingquote:Op woensdag 4 december 2013 08:53 schreef Copycat het volgende:
[..]
En dus ligt het niet aan de kosten, maar aan de zelfgemaakte keuzes.
quote:Op woensdag 4 december 2013 08:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het is meer dat ongezond voedsel erg goedkoop en makkelijk toegankelijk is. Voor een paar euro een gezonde maaltijd in elkaar draaien is veel ingewikkelder dan een goedkope ongezonde maaltijd die wel goed vult.
Wederom praat je, zeker voor de groep waar we het hier over hebben, het hoger onderwijs, poep. In die richting is al veel meer vrijheid.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:59 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Wel daar komt nog bij dat je zelf geen onderwijs afneemt. De staat stelt een bedrag vast (wat veel te hoog is) en de onderwijsinstellingen maken het op. Als je zelf zou moeten betalen dan zou je wel op de kosten letten. De staat remt dus innovatie in het onderwijs af omdat iedere prikkel ontbreekt.
Dan heb je geluk, ze worden opgehevenquote:Op woensdag 4 december 2013 09:01 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Productschappen verfoei ik al zeker 30 jaar. Een uitvinding van Mussolini. Ambtenaren die zogenaamd de belangen van een beroepsgroep behartigen. Morgen nog afschaffen. Uiteraard wordt je gedwongen om lid te worden.
Deels. Want je zegt ook dat het erg goedkoop is. Wat dus zeker niet altijd het geval is.quote:Op woensdag 4 december 2013 13:40 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat was dan ook precies wat ik schreef en waar je tegenin ging. Men maakt keuzes voor gemak, of tegen een ingewikkelder bereiding.
[..]
Ik zeg dan ook niet dat al het ongezonde voedsel goedkoop is. Ik zeg dat je makkelijk en goedkoop aan ongezond voedsel kan komen.quote:Op woensdag 4 december 2013 13:49 schreef Copycat het volgende:
[..]
Deels. Want je zegt ook dat het erg goedkoop is. Wat dus zeker niet altijd het geval is.
En je kan ook makkelijk en goedkoop aan gezond voedsel komen. Dat je er vervolgens misschien iets meer moeite voor moet doen om het te bereiden, is een (imo te verwaarlozen) tweede.quote:Op woensdag 4 december 2013 13:51 schreef 99.999 het volgende:
Ik zeg dan ook niet dat al het ongezonde voedsel goedkoop is. Ik zeg dat je makkelijk en goedkoop aan ongezond voedsel kan komen.
Er zijn genoeg andere ondernemers die dat graag wel zullen doen.quote:Op woensdag 4 december 2013 13:44 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dan heb je geluk, ze worden opgeheven.
Maar dan nog heb je gewoon de marktwerking, supermarkten willen geen groenten en fruit van mindere kwaliteit verkopen.
Dat bedoel ik.quote:Op woensdag 4 december 2013 14:23 schreef Copycat het volgende:
Veel consumenten halen ook hun neus op voor groente en fruit dat er niet 'perfect' uitziet. Bij Turkse en Marokkaanse supermarkten zie je die lelijke groenten en fruitsoorten weer wel gewoon liggen. En ze smaken er niet minder om.
Zalm zonder kleurstof ziet er weer niet appetijtelijk uit.quote:Op woensdag 4 december 2013 14:23 schreef Copycat het volgende:
Veel consumenten halen ook hun neus op voor groente en fruit dat er niet 'perfect' uitziet. Bij Turkse en Marokkaanse supermarkten zie je die lelijke groenten en fruitsoorten weer wel gewoon liggen. En ze smaken er niet minder om.
Twijfelachtig. Deels mag het gewoon maar het gebeurt niet. Is ook een apart logistiek proces bij nodig. Dat maakt het duur.quote:Op woensdag 4 december 2013 14:19 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Er zijn genoeg andere ondernemers die dat graag wel zullen doen.
quote:Op woensdag 4 december 2013 14:23 schreef Copycat het volgende:
Veel consumenten halen ook hun neus op voor groente en fruit dat er niet 'perfect' uitziet. Bij Turkse en Marokkaanse supermarkten zie je die lelijke groenten en fruitsoorten weer wel gewoon liggen. En ze smaken er niet minder om.
Hiermee haal je je eigen punt dus onderuit. Het kan en mag verkocht worden maar de markt vindt het niet zo interessant.quote:
Het wordt i.d.d. wel verkocht in Turkse en Marokkaanse winkels. Die mensen zijn niet zo verwend als autochtonen. Een slecht stukje snijden ze er gewoon vanaf. Voor veel Nederlanders is het ook onbekend. Op de markt wordt het ook verkocht. De meeste groente in supermarkten is wel A kwaliteit maar dan ook maar net aan. De topspullen vind je eigenlijk alleen in de speciaalzaak.quote:Op woensdag 4 december 2013 14:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hiermee haal je je eigen punt dus onderuit. Het kan en mag verkocht worden maar de markt vindt het niet zo interessant.
En zo is armoede dus toch een keuze.quote:Op woensdag 4 december 2013 14:54 schreef Copycat het volgende:
Ergo: een groot deel van de consumenten is te verwend, ook als ze daar de middelen (even) niet toe hebben.
Ik wil niet zo ver gaan om te claimen dat armoede an sich een keuze is. Maar wel dat je door het maken van bepaalde keuzes je situatie zelf in stand kan houden. En dat kan soms aardige slokken op een borrel schelen.quote:Op woensdag 4 december 2013 14:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
En zo is armoede dus toch een keuze.
Dus gewoon puur een gevolg van marktwerkingquote:Op woensdag 4 december 2013 14:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Het wordt i.d.d. wel verkocht in Turkse en Marokkaanse winkels. Die mensen zijn niet zo verwend als autochtonen. Een slecht stukje snijden ze er gewoon vanaf. Voor veel Nederlanders is het ook onbekend. Op de markt wordt het ook verkocht. De meeste groente in supermarkten is wel A kwaliteit maar dan ook maar net aan. De topspullen vind je eigenlijk alleen in de speciaalzaak.
Ja dat zal het zijn. Daar kies je voor.quote:Op woensdag 4 december 2013 14:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En zo is armoede dus toch een keuze.
quote:Op woensdag 4 december 2013 19:34 schreef rootus het volgende:
Ik wordt altijd doodziek van die langdurig werklozen die zo zielig zijn.
Camera erop en kijken hoe erg dat wel niet is.
Wil je werk krijg je werk.
Tjakkaa!quote:Op woensdag 4 december 2013 14:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En zo is armoede dus toch een keuze.
Die site ken ik. Het ziet er wel allemaal heel mooi en lekker uit maar et is niet reëel. Ze gaan namelijk uit van exact de porties die ze gebruiken en berekenen zo de prijs.quote:Op woensdag 4 december 2013 08:45 schreef sjorsie1982 het volgende:
Tja, right... alsof ik niks beter te doen heb. Zoek het zelf maar uit. Als je dat niet doet, dan doe je het niet.http://www.voedingscentru(...)-5-euro-per-dag.aspxHier 5 euro per dag, dus al het eten op een dag per persoon en dat is gezond voedsel.ps. ik vind dit zelfs nog duur, maar goed....
Rauwkost is vreselijk gezond maar koop je dat in blik dan zitten er altijd toegevoegde suikers bij.quote:Op donderdag 5 december 2013 09:50 schreef waht het volgende:
Blikgroente is niet veel minder gezond dan verse groente. Een groter is de smaak en textuur.
Er zit vrij veel zout in, maar dat is niet per se ongezond.quote:Op donderdag 5 december 2013 09:50 schreef waht het volgende:
Blikgroente is niet veel minder gezond dan verse groente. Een groter is de smaak en textuur.
Is of zit er eigenijk nog jodium in het zout?quote:Op donderdag 5 december 2013 11:28 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Er zit vrij veel zout in, maar dat is niet per se ongezond.
Onzin. De markt volgt hier de meerderheid en niet de mogelijke wensen van een (arme) minderheid.quote:Op woensdag 4 december 2013 14:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En zo is armoede dus toch een keuze.
In ieder geval laat dit verhaal zien dat niet te badinerend over armoede in Nederland moet worden gedaan. Gezond eten is essentieel en zeker geen luxe.quote:Op donderdag 5 december 2013 09:29 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Die site ken ik. Het ziet er wel allemaal heel mooi en lekker uit maar et is niet reëel. Ze gaan namelijk uit van exact de porties die ze gebruiken en berekenen zo de prijs.
In de praktijk echter zijn die goedkope verpakkingen veel groter. Als je bijvoorbeeld 1 maal per week een plakje goedkope kaas op je brood doet, dan zal je toch dat hele pak moeten kopen. Met houdbare producten is dat niet zo'n probleem maar met bederfelijke producten gooi je op deze manier dus tientallen euro's per week weg.
Uiteraard is gezonde voeding belangrijk. Maar het is gewoon pertinent niet waar dat gezond voedsel goedkoop is. Een doos frikadellen is gewoon een stuk goedkoper dan een stukje vlees van hetzelfde gewicht. Ook een blikje smac, knakworstjes, gehaktballetjes of reepjes spek zijn gewoon veel goedkoper per kg dan dat lapje vlees. Blikgroente is goedkoper dan verse groenten en ga zo maar door. Zo goedkoop als een literblik groentesoep in de Aldi is kan ik zelf nooit verse groentesoep koken.
Heb je echt weinig te besteden dan moet je dus creatief zijn om regelmatig aan de schijf van 5 te voldoen. Afwisselen met zelfgebakken naturel pannenkoeken of soep uit blik met brood drukt de kosten ook al is dat natuurlijk niet echt super gezond.
Zelf zondig ik regelmatig door vis uit de vriezer op tafel te zetten. Eigenlijk te duur maar erg gezond en lekker.
Maar wel bij de Turkse groenteman. Die heeft ook nogal wat minima als klant.quote:Op donderdag 5 december 2013 16:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Onzin. De markt volgt hier de meerderheid en niet de mogelijke wensen van een (arme) minderheid.
Daarom komen dat soort spullen dus niet in de supermarkt te liggen.
Bewaar sla in water dan blijf het goed.quote:Op donderdag 5 december 2013 10:15 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Rauwkost is vreselijk gezond maar koop je dat in blik dan zitten er altijd toegevoegde suikers bij.
Mijn tip: IJsbergsla is duurder dan kropsla. Maar kropsla bederft veel sneller dan ijsbergsla. Maak je een krop niet in één maaltijd op, koop dan liever ijsbergsla. Uiteindelijk ben je dan goedkoper uit en je hoeft niet meerdere dag op rij sla te eten.
Maar dan moet die maar net wel lokaal beschikbaar zijn.quote:Op donderdag 5 december 2013 16:50 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Maar wel bij de Turkse groenteman. Die heeft ook nogal wat minima als klant.
Dat geldt ook voor een Aldi of een Lidl.quote:Op donderdag 5 december 2013 17:18 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar dan moet die maar net wel lokaal beschikbaar zijn.
Klopt maar die zijn veel breder vertegenwoordigd. Maar die verkopen dan weer niet die groente van een mindere klasse.quote:Op donderdag 5 december 2013 17:19 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat geldt ook voor een Aldi of een Lidl.
Sorry maar mensen op elkaars lip zetten om de kosten te drukken vind ik geen optie. Mijn buren en ik houden wel rekening met elkaar.. kunnen we goedkoop meer krijgen dan we nodig hebben dan geven we het aan elkaar. Doordat dat wederzijds gaat besparen we kosten. Denk aan aanbiedingen van 2 courgettes voor de prijs van één.quote:Op donderdag 5 december 2013 16:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
Als je arm bent en alleen zoek dan lotgenoten en kook om beurten een gezonde maaltijd.
Wat een walgelijk simplisme weer.quote:Op donderdag 5 december 2013 16:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
Als je arm bent en alleen zoek dan lotgenoten en kook om beurten een gezonde maaltijd.
Wat is er mis met vrijwillig kosten delen?quote:Op donderdag 5 december 2013 18:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat een walgelijk simplisme weer.
Je wilt helemaal geen 'vrije mensen'. Onafhankelijke en autonome mensen.
Is die groente even goed en gezond?quote:Op donderdag 5 december 2013 17:21 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Klopt maar die zijn veel breder vertegenwoordigd. Maar die verkopen dan weer niet die groente van een mindere klasse.
Ik zou het zeker overwegen als ik alleen zou zijn.quote:Op donderdag 5 december 2013 17:26 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Sorry maar mensen op elkaars lip zetten om de kosten te drukken vind ik geen optie. Mijn buren en ik houden wel rekening met elkaar.. kunnen we goedkoop meer krijgen dan we nodig hebben dan geven we het aan elkaar. Doordat dat wederzijds gaat besparen we kosten. Denk aan aanbiedingen van 2 courgettes voor de prijs van één.
Zo lijkt het wel alsof je arm wil zijn. Als je niet bereid bent om een inspanning te doen om met je geld uit te komen dan verdien je niet beter. Wat een gezanik.quote:Op donderdag 5 december 2013 18:47 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Is die groente even goed en gezond?
Amerikaanse onderzoeken laten dat aspect trouwens ook onder armoede vallen. Want de noodzaak om een tijdje te reizen voor noodzakelijke spullen (wat gezond voedsel feitelijk is) is ook een vorm van armoede. Want dat kost tijd, en tijd is schaars. Dus het bovenmatig moeten investeren van tijd en moeite is ook armoede.
Ja, voldoet alleen wat minder aan het schoonheidsideaal van een komkommer of de vlekkeloosheid van een appel. Daarom wil een supermarkt dat niet in de schappen hebben liggen.quote:Op donderdag 5 december 2013 18:47 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Is die groente even goed en gezond?
Zit iets inquote:Amerikaanse onderzoeken laten dat aspect trouwens ook onder armoede vallen. Want de noodzaak om een tijdje te reizen voor noodzakelijke spullen (wat gezond voedsel feitelijk is) is ook een vorm van armoede. Want dat kost tijd, en tijd is schaars. Dus het bovenmatig moeten investeren van tijd en moeite is ook armoede.
De mensen in Afrika die een uur moeten lopen voor schoon drinkwater zijn ook zeikers en verdienen niet beter?quote:Op donderdag 5 december 2013 18:50 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Zo lijkt het wel alsof je arm wil zijn. Als je niet bereid bent om een inspanning te doen om met je geld uit te komen dan verdien je niet beter. Wat een gezanik.
Als je werkt zit er iets in als je een uitkering geniet niet.quote:Op donderdag 5 december 2013 18:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ja, voldoet alleen wat minder aan het schoonheidsideaal van een komkommer of de vlekkeloosheid van een appel. Daarom wil een supermarkt dat niet in de schappen hebben liggen.
[..]
Zit iets in
Ook dan wel, niet over zijn voorzieningen binnen loop of fietsafstand.quote:Op donderdag 5 december 2013 18:54 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Als je werkt zit er iets in als je een uitkering geniet niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |