Het bericht:quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 13:26 schreef shifto het volgende:
VN onderzoekt Zwarte Piet
Wut?![]()
Ingrijpen bij Syrie ho maar, maar wel tijd en geld om sinterklaas te onderzoeken?
Kan iemand het mij zo uitleggen dat ik dit snap?
quote:VN onderzoekt Zwarte Piet
Het Nederlandse Sinterklaasfeest is momenteel onderwerp van een onderzoek van de Verenigde Naties. Een mensenrechtencommissie probeert uit te zoeken of Zwarte Piet een 'racistisch stereotype' is. Dat schrijft NRC.
Het onderzoek werd gestart nadat vier mensenrechtenrapporteurs van de VN informatie hadden ontvangen over Zwarte Piet. Volgens die informatie is Zwarte Piet 'in de kern racistisch'. De rapporteurs stuurden als reactie op de informatie begin dit jaar een brief aan Nederland waarin gesteld dat het Sinterklaasfeest niet opgenomen kan worden op de UNESCO-lijst voor immaterieel erfgoed zolang ‘betrokken gemeenschappen’ er hun goedkeuring niet aan hebben gegeven.
Die 'betrokken gemeenschappen' zijn groepen als Zwarte Piet is Racisme en de Surinaamse commissie voor herstelbetalingen. Die laatste groep eist geld van Nederland vanwege het slavernijverleden. De VN zal deze 'betrokken groepen' horen over de kwestie Zwarte Piet. De verwachting is dat deze groepen sterk afwijzend tegenover Zwarte Piet staan en mogelijk zelfs een financiële genoegdoening zullen eisen wegens geleden immateriële schade.
De discussie over Zwarte Piet is sinds enige jaren een jaarlijks terugkerend ritueel geworden, maar dit jaar woedt de discussie feller dan ooit. Gisteren lieten Sinterklaasorganisaties al weten zich in januari te gaan beraden op het toekomstige uiterlijk van Zwarte Piet. Dat leidde tot een paar positieve reacties, maar ook tot verbijstering en zelfs woede.
VN wil Sintfeest volledig verbiedenquote:Dit jaar kan wel eens het laatste jaar zijn waarin Sinterklaas wordt gevierd. De Verenigde Naties willen namelijk niet alleen Zwarte Piet verbieden, maar het volledige Sinterklaasfeest.
Professor Verene Shepherd van de VN doet namelijk onderzoek naar ons Snieklaasfeest. Als hoofd van deze onderzoekscommissie bezoekt zij dit jaar ons land om het feest mee te maken. Als het aan haar ligt, zal het echter de laatste keer zijn dat de goedheiligman zijn verjaardag viert.
Het VN-onderzoek is nog lang niet afgerond, maar toch wil Shepherd al haar conclusies trekken. "De werkgroep kan niet begrijpen waarom Nederlanders niet inzien dat dit een terugkeer naar de slavernij is en dat in de 21ste eeuw dit feest moet stoppen", aldus de professor.
Niemand minder dan Mark Rutte zal het feest een halt moeten toeroepen. "De premier heeft de macht om dit te veranderen en om zijn invloed uit te oefenen op de groep die deze gewoonte in stand houdt."
quote:VN-onderzoeker wil af van de Sint
Het hoofd van de werkgroep van de VN die onderzoek doet naar Zwarte Piet, vindt dat het Sinterklaasfeest in Nederland moet worden afgeschaft. In een interview met het programma EenVandaag zegt Verene Shepherd dat ze het een terugkeer vindt naar de slavernij.
Shepherd komt uit Jamaica. "Als ik, als zwart persoon, in Nederland zou wonen, zou ik me er tegen verzetten", aldus Shepherd. Ze vindt het beledigend. "Wij gaan toch ook niet de straat op en zeggen; dit is hoe alle blanke mensen eruit zien."
Oproep aan Rutte
Ze roept premier Rutte in het interview op om een einde te maken aan het Sinterklaasfeest. "De premier kan invloed uitoefenen op de groeperingen die de gewoonte in stand houden", aldus Shepherd. Wat haar betreft houden we het in Nederland bij de kerstman. "Waarom moeten er twee Santa Clauses zijn. Wat is er mis met één Santa Claus."
In het kader van het onderzoek bezoekt de werkgroep binnenkort Nederland om het Sinterklaasfeest mee te maken. Shepherd benadrukt dat het om haar persoonlijke mening gaat en dat ze nader onderzoek zal doen.
Bijna 1 miljoen likes pietietiequote:Kamer mengt zich in debat Sint
Een Kamerdelegatie die op bezoek is bij de Verenigde Naties in New York, wil een gesprek met de Jamaicaanse VN-functionaris Verene Shepherd, die gezegd heeft Nederland afmoet van het Sinterklaasfeest. In een interview met EenVandaag zegt ze dat ze het feest beschouwt als een terugkeer naar de tijden van de slavernij.
Shepherd is het hoofd van de VN-werkgroep die onderzoek doet naar de Nederlandse traditie. Zij zegt dat ze op persoonlijke titel spreekt, nog voor de werkgroep aan het werk is gegaan.
Opheldering
Het CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg, die deel uitmaakt van de Kamerdelegatie, zei in het Radio 1 Journaal dat ze geschrokken is van de uitspraak en dat ze die ook "een beetje bizar" vindt.
Van Toorenburg vindt dat Shepherd als voorzitter van de werkgroep niet met zulke uitspraken vooruit mag lopen op het werk van haar commissie. Het afschaffen van het Sinterklaasfeest vindt ze een onzinnige opmerking.
Overigens is het onduidelijk of Shepherd op dit moment in New York is, en of de Kamerdelegatie haar te spreken krijgt.
Oproep
Shepherd doet in het interview een oproep aan premier Rutte om een eind te maken aan het Sinterklaasfeest. Wat haar betreft houdt Nederland het bij de kerstman.
Nog voor de huidige discussie over Sinterklaas en Zwarte Piet losbarstte, schreef 'Hoofdpiet' Erik van Muiswinkel in een opiniërend stuk over het Sinterklaasfeest "dat het wel vaststaat dat zwarte piet een vrolijk relikwie is uit racistische tijden".
Voor Van Muiswinkel is het afschaffen van het Sinterklaasfeest of van Zwarte Piet geen optie, maar wat hem betreft mag Piet wat minder zwart en wat minder knecht worden.
Wacht maar, volgend jaar zijn de eerste veranderingen bij de NTR en het Jeugdjournaal al doorgevoerd. Kun je hoog en laag springen Danny, maar er gaat gewoon het een en andere veranderen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:04 schreef Danny het volgende:
[..]
dat is niet zijn doel. zijn doel is zichzelf in de kijker spelen. dat is ook gelukt, alleen haat 95% van de nederlanders 'm nu
Als jij je als linksmens zo enorm gehecht voelt aan mensen met een andere cultuur, daarvoor de dominante cultuur zonder blikken of blozen opzij schuift onder het noemen van woorden als 'Racisten, buitenland haters, xenofoben, pvv-ers etc etc' dan vraag ik mij oprecht af: Ben je dan niet beter af in het land waar de cultuur en de mensen je blijkbaar beter aan staan?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 19:53 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Ja die gemene boze mensen willen Nederland helemaal kapot maken en de hele cultuur veranderen! Terug naar Zimbabwe met die mensen die daar helemaal niet vandaan komen en helemaal geen band met Zimbabwe hebben!
Serieus, echt, hoe jij de zaak volledig weet te dramatiseren en er allerlei onwaarheden bij weet te bedenken... hoe kom je erop. Het stempeltje 'nuchtere Hollander' is aan jou in ieder geval niet besteed.
Maar na 5 december wel weer moet oprotten.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:04 schreef Danny het volgende:
Zit erover te denken om in de AV op te nemen dat je met het gebruik maken van en posten op FOK! akkoord gaat met het feit dat Zwarte Piet moet Blijven
En jij verkondigde een paar topics geleden nog zwaar pro vrijheid van meningsuiting te zijn, zeg maar zoals in de VS, mits men maar niet aanzet tot geweld?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:04 schreef Danny het volgende:
Zit erover te denken om in de AV op te nemen dat je met het gebruik maken van en posten op FOK! akkoord gaat met het feit dat Zwarte Piet moet Blijven
Vraag jij je dat ook af bij PVV-ers die de dominante cultuur zonder blikken of blozen opzij willen schuiven? Of alleen bij mensen met een kleurtje en eventueel een andere komaf?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:06 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Als jij je als linksmens zo enorm gehecht voelt aan mensen met een andere cultuur, daarvoor de dominante cultuur zonder blikken of blozen opzij schuift onder het noemen van woorden als 'Racisten, buitenland haters, xenofoben, pvv-ers etc etc' dan vraag ik mij oprecht af: Ben je dan niet beter af in het land waar de cultuur en de mensen je blijkbaar beter aan staan?
Is dat dramatiseren?
Ik heb het juist over die autochtone jankzakken die continu in de bres springen voor de 'zwakke' medemens. Het enige debiele is dat je naar de mening van die lamballen zwak bent zodra je een kleurtje hebt.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:07 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Vraag jij je dat ook af bij PVV-ers die de dominante cultuur zonder blikken of blozen opzij willen schuiven? Of alleen bij mensen met een kleurtje en eventueel een andere komaf?
Je vraagstelling. Komt dat alleen naar boven bij linksmensen of evengoed bij rechtsmensen?quote:
gelukkig maar, het gaat bijna iedere dag over die kutpietquote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:08 schreef IntensiveGary het volgende:
Het NOS journaal vindt het allemaal niet zo schokkend. Topic nummer 4 en er is nog niets over gezegd
De politieke voorkeur heeft gezien het feit dat 95% van de mensen in Nederland tegen het aanpassen van Zwarte Piet is, niet zo heel veel te betekenen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:07 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Vraag jij je dat ook af bij PVV-ers die de dominante cultuur zonder blikken of blozen opzij willen schuiven? Of alleen bij mensen met een kleurtje en eventueel een andere komaf?
Dat je de vraagstelling niet snapt is veelzeggend.quote:
Dat klopt, dat was ook niet mijn punt. Ik neem immers aan dat niet bij 95% van de mensen dezelfde vraagstelling als bij Wokkel opkomt.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:09 schreef Ulx het volgende:
[..]
De politieke voorkeur heeft gezien het feit dat 95% van de mensen in Nederland tegen het aanpassen van Zwarte Piet is, niet zo heel veel te betekenen.
Na de heibel van vandaag zou er toch wel iets over gezegd moeten worden.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:09 schreef _dodecahedron_ het volgende:
[..]
gelukkig maar, het gaat bijna iedere dag over die kutpiet
Wat mij tegenvalt is mensen die ik verstandig achtte nu door deze discussie allemaal vreemde dingen roepen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:09 schreef Ulx het volgende:
[..]
De politieke voorkeur heeft gezien het feit dat 95% van de mensen in Nederland tegen het aanpassen van Zwarte Piet is, niet zo heel veel te betekenen.
Heb je echt niet door dat je overal mongolen tussen hebt zitten? Valt het jou echt niet op dat er bijv. tijdens deze Zwarte Piet discussie autochtonen die zich exact op een zelfde manier misdragen door elke vermeende allochtoon die niet hard genoeg roept dat hij pro-Piet is, het labeltje ongewenste vreemdeling op te plakken?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:06 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Als jij je als linksmens zo enorm gehecht voelt aan mensen met een andere cultuur, daarvoor de dominante cultuur zonder blikken of blozen opzij schuift onder het noemen van woorden als 'Racisten, buitenland haters, xenofoben, pvv-ers etc etc' dan vraag ik mij oprecht af: Ben je dan niet beter af in het land waar de cultuur en de mensen je blijkbaar beter aan staan?
Is dat dramatiseren?
Racisme is al jaren onbespreekbaar in dit land.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:11 schreef kossikvassik het volgende:
Het ergste is, dat door deze non-issue op te brengen mensen ervoor zorgen dat de Nederlanders ook niet meer serieus zullen reageren wanneer het daadwerkelijk om racisme gaat.
Jij denkt dat Nederland graag mensen op een verjaardag heeft als die alleen maar lopen te verkondigen hoe enorm racistisch en xenofoob de jarige persoon wel niet is?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat klopt, dat was ook niet mijn punt. Ik neem immers aan dat niet bij 95% van de mensen dezelfde vraagstelling als bij Wokkel opkomt.
Ja, maar dat is geen antwoord op mijn vraag. De afgelopen periode hebben wij diverse malen gezien dat de PVV heeft getracht de dominante cultuur opzij te schuiven. Heb jij dan ook dergelijke gevoelens van 'Ben je niet beter af in het land waar de cultuur en de mensen je blijkbaar beter aan staan'?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:08 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Ik heb het juist over die autochtone jankzakken die continu in de bres springen voor de 'zwakke' medemens. Het enige debiele is dat je naar de mening van die lamballen zwak bent zodra je een kleurtje hebt.
Racisten op en top dus.
Hou_toch_op...quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:11 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Racisme is al jaren onbespreekbaar in dit land.
Ach, dat is gewoon ongeveer 5%. Klopt precies.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:11 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Wat mij tegenvalt is mensen die ik verstandig achtte nu door deze discussie allemaal vreemde dingen roepen.
He bah. Vervelend he als mensen aangeven dat als het je hier niet bevalt dat er nog 300 andere plaatsen zijn waar je misschien meer geluk kan vinden.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:11 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Heb je echt niet door dat je overal mongolen tussen hebt zitten? Valt het jou echt niet op dat er bijv. tijdens deze Zwarte Piet discussie autochtonen die zich exact op een zelfde manier misdragen door elke vermeende allochtoon die niet hard genoeg roept dat hij pro-Piet is, het labeltje ongewenste vreemdeling op te plakken?
Zie je echt niet in dat jij zelf ook op een vergelijkbare manier bezig bent door mij 'linksmens' te noemen. Dit terwijl ik een van de laatste ben die grijpt naar termen en leuzen als 'racisme', 'pvv'ers zijn dom', etc.
Sterker nog, ik heb zelfs nergens gezegd dat de Zwarte Piet weg moet. Ik geef alleen aan dat de discussie op een ongelofelijk achterlijke manier wordt gevoerd door sommigen en ik geef aan dat je aan het dramatiseren bent wanneer je op basis van deze discussie stelt dat de tegenstanders de hele Nederlandse cultuur willen kapotmaken.
Sorry hoor, maar JIJ bent hier degene die SMERIG bezig is door mij in 1 adem te noemen met termen als ''Racisten, buitenland haters, xenofoben, pvv-ers etc', puur omdat ik aangeef dat jij overdrijft met jouw post.
Schandalig echt waar, gatverdamme, misselijk gedrag dit
Kom op, niet op die toer. Je kan veel beter discussiëren.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:11 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Racisme is al jaren onbespreekbaar in dit land.
Volgens mij zijn deze mensen niet op een verjaardag. De vergelijking kan ik ook even niet plaatsen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:12 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Jij denkt dat Nederland graag mensen op een verjaardag heeft als die alleen maar lopen te verkondigen hoe enorm racistisch en xenofoob de jarige persoon wel niet is?
De Pvv en bijbehorende denkbeelden interesseren mij eigenlijk niet. Het interesseert volgens mij meer de mensen als Pechtold en de zijnen die graag mensen wegzet als pvv-er met een negatieve associatie.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:12 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja, maar dat is geen antwoord op mijn vraag. De afgelopen periode hebben wij diverse malen gezien dat de PVV heeft getracht de dominante cultuur opzij te schuiven. Heb jij dan ook dergelijke gevoelens van 'Ben je niet beter af in het land waar de cultuur en de mensen je blijkbaar beter aan staan'?
Ik dacht dat de Sint zijn verjaardag kwam vieren op 5/6 december.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:14 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Volgens mij zijn deze mensen niet op een verjaardag. De vergelijking kan ik ook even niet plaatsen.
Het is zijn sterfdag. Je ouders hebben je bedrogen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:15 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Ik dacht dat de Sint zijn verjaardag kwam vieren op 5/6 december.
Sorry hoor. Maar er is een groep allochtonen die discriminatie/racisme/etc misbruikt. Maar er is ook een groep die doet alsof discriminatie/racisme/etc. totaal niet voorkomen en dat het echt alleeen maar wordt misbruikt door zielige allochtonen.quote:
Ah, ik denk dat de aap hier nu wel uit de mouw is. Lekker selectief als het gaat om behoud van de Nederlandse cultuur.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:15 schreef Wokkel het volgende:
[..]
De Pvv en bijbehorende denkbeelden interesseren mij eigenlijk niet. Het interesseert volgens mij meer de mensen als Pechtold en de zijnen die graag mensen wegzet als pvv-er met een negatieve associatie.
Ja en door zulke discussies wordt het helemaal onbespreekbaar. Dan kun je toch niet verwachten dat mensen je serieus nemen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:11 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Racisme is al jaren onbespreekbaar in dit land.
Racisme en discriminatie bestaan niet in Nederland. Als je dat wel vindt rot je maar op naar je eigen land.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:16 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Sorry hoor. Maar er is een groep allochtonen die discriminatie/racisme/etc misbruikt. Maar er is ook een groep die doet alsof discriminatie/racisme/etc. totaal niet voorkomen en dat het echt alleeen maar wordt misbruikt door zielige allochtonen.
Overigens heb je naast de groep allochtonen die veel te snel grijpen naar termen als 'racisme', een enigszins vergelijkbare groep autochtonen die continu een vergelijkbare slachtofferrol induikt, door de hele tijd te stellen: "als blanke autochtoon mag je niks zeggen", terwijl ze het ondertussen aan 1 stuk door ongestoord (kunnen) roepen.
Oh excuus, zijn naamdag dan. In ieder geval iets om te vieren.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:15 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Het is zijn sterfdag. Je ouders hebben je bedrogen.
En het is een Turk.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:15 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Het is zijn sterfdag. Je ouders hebben je bedrogen.
quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:13 schreef Wokkel het volgende:
[..]
He bah. Vervelend he als mensen aangeven dat als het je hier niet bevalt dat er nog 300 andere plaatsen zijn waar je misschien meer geluk kan vinden.
Mag ook een ander land zijn hoor.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:17 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Racisme en discriminatie bestaan niet in Nederland. Als je dat wel vindt rot je maar op naar je eigen land.
Ga iemand anders woorden in de mond leggen. We hebben het hier over Piet en niet over de PVV. Als je niet begrijpt dat linksmensen graag mensen woorddood wil maken door ze racisten, xenofoben of pvv-ers te noemen moet je nog maar een paar topics op Fok lezen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:16 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ah, ik denk dat de aap hier nu wel uit de mouw is. Lekker selectief als het gaat om behoud van de Nederlandse cultuur.
Als je nou echt alleen maar met dit soort posts het topic komt vervuilen kun je beter wegblijven.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:17 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Racisme en discriminatie bestaan niet in Nederland. Als je dat wel vindt rot je maar op naar je eigen land.
Zwaar leven moet je hebben.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:18 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Ga iemand anders woorden in de mond leggen. We hebben het hier over Piet en niet over de PVV. Als je niet begrijpt dat linksmensen graag mensen woorddood wil maken door ze racisten, xenofoben of pvv-ers te noemen moet je nog maar een paar topics op Fok lezen.
Ik heb het hier prima naar mijn zinquote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:17 schreef KreKkeR het volgende:
[..]![]()
Alsof dat de kern van mijn post was. Ik zou zeggen, wellicht een goed idee dat jij even lekker gaat verhuizen. Haatdragende leugenaars die andere mensen woorden in de mond leggen zijn nooit echt bevorderlijk voor de maatschappij.
Wat voor posts wil je dat ik plaats, stuur ze anders maar per DM, dan kan ik ze zo overnemen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:19 schreef Specularium het volgende:
[..]
Als je nou echt alleen maar met dit soort posts het topic komt vervuilen kun je beter wegblijven.
Woorddood nog wel. Nee, het enige wat ik zie is dat je selectief aan het huilen bent over linksmensen, maar daarbij compleet niet geeft om wat rechtsmensen doen als zij de cultuur even opzij willen zetten. Je geeft dus helemaal niet om de Nederlandse cultuur, dat is slechts bijzaak.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:18 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Ga iemand anders woorden in de mond leggen. We hebben het hier over Piet en niet over de PVV. Als je niet begrijpt dat linksmensen graag mensen woorddood wil maken door ze racisten, xenofoben of pvv-ers te noemen moet je nog maar een paar topics op Fok lezen.
Volgens mij geldt ook voor hem vrijheid van meningsuiting. Wees dan consequent.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:19 schreef Specularium het volgende:
[..]
Als je nou echt alleen maar met dit soort posts het topic komt vervuilen kun je beter wegblijven.
Zeg jij, met je 'linksmens' en al je laffe insinuatiesquote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:18 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Ga iemand anders woorden in de mond leggen.
Fantastisch toch? We vieren hier en masse de naamdag van een Turk en dan nog wordt je weggezet als racist en wat al niet meer. Wie houdt hier nou wie voor de gek?quote:
Ik vind het anders wel tekenend dat soms zelfs dezelfde mensen die verkondigen dat Nederland zo tolerant is, een paar posts later anderen het land uit willen hebben omdat ze geen Piet-moet-blijven op hun hoofd hebben laten tatoeëren. Om het even te chargeren.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:19 schreef Specularium het volgende:
[..]
Als je nou echt alleen maar met dit soort posts het topic komt vervuilen kun je beter wegblijven.
Dat is nu exact de reden dat we hier zijn, dus laten we daar mee kappen.quote:
Tolerantie kent z'n grenzen, zeker als een paar gekkies het verzieken voor de rest.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:23 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Ik vind het anders wel tekenend dat soms zelfs dezelfde mensen die verkondigen dat Nederland zo tolerant is, een paar posts later anderen het land uit willen hebben omdat ze geen Piet-moet-blijven op hun hoofd hebben laten tatoeëren. Om het even te chargeren.
Misschien moet je je bril poetsen, maar speciaal voor jou nogmaals:Dit topic gaat over Piet. Als je het over de PVV wilt hebben heb je elders ongetwijfeld meer succes.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:20 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Woorddood nog wel. Nee, het enige wat ik zie is dat je selectief aan het huilen bent over linksmensen, maar daarbij compleet niet geeft om wat rechtsmensen doen als zij de cultuur even opzij willen zetten. Je geeft dus helemaal niet om de Nederlandse cultuur, dat is slechts bijzaak.
Het is in dat opzicht een dubbel rare discussie. "Racisme bestrijden" door iemand met een zwarte tint uit beeld proberen te krijgen is er ook eentje die ik nog niet kan uitleggen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:22 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Fantastisch toch? We vieren hier en masse de naamdag van een Turk en dan nog wordt je weggezet als racist en wat al niet meer. Wie houdt hier nou wie voor de gek?
gefeliciteerd ermee alvast. je voelt je vast een hele grote vent.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:06 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Wacht maar, volgend jaar zijn de eerste veranderingen bij de NTR en het Jeugdjournaal al doorgevoerd. Kun je hoog en laag springen Danny, maar er gaat gewoon het een en andere veranderen.
Dat is geen raadsel, dat zeg je net zelf. Immers wat de PVV doet en zegt interesseert je niet, remember.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:24 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Misschien moet je je bril poetsen, maar speciaal voor jou nogmaals:Dit topic gaat over Piet. Als je het over de PVV wilt hebben heb je elders ongetwijfeld meer succes.
Hoe je uit mijn post haalt dat ik niets geef om rechtsmensen die de cultuur opzij zetten is mij een raadsel...
neem je het werkelijk serieus? Bij vrije meningsuiting hoort het recht om anderen te shockeren of kwetsen, evenals het recht grappen te maken.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:07 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
En jij verkondigde een paar topics geleden nog zwaar pro vrijheid van meningsuiting te zijn, zeg maar zoals in de VS, mits men maar niet aanzet tot geweld?
"Maar niet op FOK! Op FOK! mag je alleen een mening hebben die vooraf niet is afgekeurd".
Ik neem aan dat je niet serieus bent, maar het blijft een opvallend statement, zeker in het kader van jouw eerdere opmerking.
Klopt, ik ben blij dat dankzij een minimale ingreep het leuke Sinterklaas-feest nog eeuwen mee kan gan. Zonder de nare bijsmaak en zonder het constant aanwakkeren van xenofobie. We moeten samen verder in dit land immers.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:25 schreef Danny het volgende:
[..]
gefeliciteerd ermee alvast. je voelt je vast een hele grote vent.
Als je op mij doelt? Wederom heb je het niet begrepen, ik vroeg mij alleen af waarom die mensen hier blijven als ze op elk stuk van de dominante cultuur wat te zeiken hebben. Ik heb nergens gezegd dat ik wil dat ze het land uit gaan. Maar goed, woorden verdraaien zit je schijnbaar in het bloed.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:23 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Ik vind het anders wel tekenend dat soms zelfs dezelfde mensen die verkondigen dat Nederland zo tolerant is, een paar posts later anderen het land uit willen hebben omdat ze geen Piet-moet-blijven op hun hoofd hebben laten tatoeëren. Om het even te chargeren.
Dat is niet zo heel vreemd, het gaat namelijk om de interpretatie van de rol van diegene die de zwarte tint heeft.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:24 schreef beantherio het volgende:
[..]
Het is in dat opzicht een dubbel rare discussie. "Racisme bestrijden" door iemand met een zwarte tint uit beeld proberen te krijgen is er ook eentje die ik nog niet kan uitleggen.
Het is anders. Door te roepen "Zwarte Piet IS Racisme", veeg je iedereen die Sinterklaas ooit vierde met Zwarte Pieten op een hoop. Het zijn allemaal racisten.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:24 schreef beantherio het volgende:
[..]
Het is in dat opzicht een dubbel rare discussie. "Racisme bestrijden" door iemand met een zwarte tint uit beeld proberen te krijgen is er ook eentje die ik nog niet kan uitleggen.
Rechtsmensen bestaan in mijn wereld uit meer dan alleen maar PVV-ers.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:25 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat is geen raadsel, dat zeg je net zelf. Immers wat de PVV doet en zegt interesseert je niet, remember.
Word jij dan heel erg xenofoob van Zwarte Piet zoals hij is? Ik niet.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:26 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Klopt, ik ben blij dat dankzij een minimale ingreep het leuke Sinterklaas-feest nog eeuwen mee kan gan. Zonder de nare bijsmaak en zonder het constant aanwakkeren van xenofobie. We moeten samen verder in dit land immers.
Het is ook een zeer extreme uitspraak. Er is een grijs gebied. Zwarte Piet IS geen racisme.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:26 schreef Ulx het volgende:
[..]
Het is anders. Door te roepen "Zwarte Piet IS Racisme", veeg je iedereen die Sinterklaas ooit vierde met Zwarte Pieten op een hoop. Het zijn allemaal racisten.
De rol van kindervriend is het eerste wat bij mij opkomt. Kinderen rennen naar Piet toe in plaats van hem weg.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:26 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat is niet zo heel vreemd, het gaat namelijk om de interpretatie van de rol van diegene die de zwarte tint heeft.
Je zei letterlijk dat het je niet interesseert kerel, terwijl je het juist wél zou moeten interesseren als je echt begaan bent met de Nederlandse cultuur en traditie.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:28 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Rechtsmensen bestaan in mijn wereld uit meer dan alleen maar PVV-ers.
zonder de nare bijsmaak van een relatieve handvol mensen met een erg laag zelfbeeld. als het inderdaad zover komt is er voor 95% van nederland echter de nare bijsmaak dat anderen het inmiddels in nederland voor het zeggen hebben en dat tradities geen knip voor de vinger waard zijn voor die groep. Gefeliciteerd met wat je dan bereikt hebtquote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:26 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Klopt, ik ben blij dat dankzij een minimale ingreep het leuke Sinterklaas-feest nog eeuwen mee kan gan. Zonder de nare bijsmaak
Dat kan, bij anderen komen kennelijk associaties met slavernij naar boven.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:29 schreef Wokkel het volgende:
[..]
De rol van kindervriend is het eerste wat bij mij opkomt. Kinderen rennen naar Piet toe in plaats van hem weg.
Hey, redelijkheid! Da's nieuw hier...quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:28 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Het is ook een zeer extreme uitspraak. Er is een grijs gebied. Zwarte Piet IS geen racisme.
Maar er zijn wat vraagtekens te zetten bij de huidige letterlijke vorm van Zwarte Piet.
Want de mening van een paar figuren is natuurlijk een gegronde reden om anderen, die de mening van die gekkies niet eens delen, te vertellen dat ook deze anderen hun mond moeten houden omdat ze hier te gast zijn? Jij ziet echt niet dat dit niet klopt?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:24 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Tolerantie kent z'n grenzen, zeker als een paar gekkies het verzieken voor de rest.
Natuurlijk niet, maar je kan toch gewoon toegeven dat zwarte piet een stereotype is van een neger. Dat maakt het racistisch.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:26 schreef Ulx het volgende:
[..]
Het is anders. Door te roepen "Zwarte Piet IS Racisme", veeg je iedereen die Sinterklaas ooit vierde met Zwarte Pieten op een hoop. Het zijn allemaal racisten.
Vanaf hoeveel klagers vind jij dat je een stokoude traditie moet wijzigen?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:29 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat kan, bij anderen komen kennelijk associaties met slavernij naar boven.
en dat is normaal? want er zijn zat mensen die bij het zien van een neger associaties krijgen met luiheid, agressief en onaangepast gedrag. Dat is dus ook ok? Of werkt dit ook maar weer één kant op?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:29 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat kan, bij anderen komen kennelijk associaties met slavernij naar boven.
Ik zeg letterlijk dat ik zie dat je een grap maakt. Ik vind de keus voor de grap alleen opvallend gezien jouw eerdere statement.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:25 schreef Danny het volgende:
[..]
neem je het werkelijk serieus? Bij vrije meningsuiting hoort het recht om anderen te shockeren of kwetsen, evenals het recht grappen te maken.
Beschaamt het je niet dat je van Nederlanders verwacht dat ze hun cultuur in hun eigen land aan moeten passen?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:26 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Klopt, ik ben blij dat dankzij een minimale ingreep het leuke Sinterklaas-feest nog eeuwen mee kan gan. Zonder de nare bijsmaak en zonder het constant aanwakkeren van xenofobie. We moeten samen verder in dit land immers.
Laat wel zien wie echt van Nederland houdt.
Voel jij je gekwetst door dergelijke uitspraken? Het doet mij denken aan de miljoen keer gebezigde 'islam = facisme' uitspraak. Na een paar keer gehoord te hebben doet het mij geen reet meer. Misschien moet men ook hiervoor maar een eelthuidje kweken.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:26 schreef Ulx het volgende:
[..]
Het is anders. Door te roepen "Zwarte Piet IS Racisme", veeg je iedereen die Sinterklaas ooit vierde met Zwarte Pieten op een hoop. Het zijn allemaal racisten.
dus je hecht betekenis en waarde aan een grap in plaats van het te zien als grap. mijn punt precies.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:30 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Ik zeg letterlijk dat ik zie dat je een grap maakt. Ik vind de keus voor de grap alleen opvallend gezien jouw eerdere statement.
Ik zie geen reden om de traditie te wijzigen. Ik zie wel reden om een bepaalde groep wat beter te informeren.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:30 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Vanaf hoeveel klagers vind jij dat je een stokoude traditie moet wijzigen?
Dat heb ik trouwens niet bij Zwarte Piet. Onderhand wel bij negers. Als ik nu naar de Bijlmer ga, ga ik toch denken aan katoen, suikerriet en af en toe lekker los gaan met de zweep.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:29 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat kan, bij anderen komen kennelijk associaties met slavernij naar boven.
Wie wil je beter informeren en met welk doel?quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:32 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik zie geen reden om de traditie te wijzigen. Ik zie wel reden om een bepaalde groep wat beter te informeren.
Als ik kijk hoe sommigen hier op FOK! reageren is dit voor sommigen inderdaad normaal ja.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:30 schreef Danny het volgende:
[..]
en dat is normaal? want er zijn zat mensen die bij het zien van een neger associaties krijgen met luiheid, agressief en onaangepast gedrag. Dat is dus ook ok? Of werkt dit ook maar weer één kant op?
Nee. Een stereotype neger draagt een half afgezakte spijkerbroek, een basketbalhemd, een petje en heeft een joint in zijn mond. Dat is een stereotype neger.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:30 schreef Tem het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, maar je kan toch gewoon toegeven dat zwarte piet een stereotype is van een neger. Dat maakt het racistisch.
Wat is normaal? Interpretatie is normaal - en interpretatie is afhankelijk van een veelvoud van factoren. Sommige mensen vinden het inderdaad oké om negers te associeren met luiheid, agressiviteit en onaangepast gedrag. Een voorbeeld: de talloze users op de FP. Is dat normaal? Naar mijn maatstaven niet, maar naar de maatstaven van Fok! kennelijk wel.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:30 schreef Danny het volgende:
en dat is normaal? want er zijn zat mensen die bij het zien van een neger associaties krijgen met luiheid, agressief en onaangepast gedrag. Dat is dus ook ok? Of werkt dit ook maar weer één kant op?
Ik vind het opvallend. That's it. Grappen hebben vaak, maar niet altijd een achterliggende bedoeling. Soms meent de maker v/d grap (deels) in minder sterke mate wat hij zegt, soms niet. Ik weet verder niet wat jouw achterliggende gedachte was, vandaar dat ik ook een redelijk neutraal woord als 'opvallend' gebruik.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:31 schreef Danny het volgende:
[..]
dus je hecht betekenis en waarde aan een grap in plaats van het te zien als grap. mijn punt precies.
Je vergeet de gouden tand.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:34 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nee. Een stereotype neger draagt een half afgezakte spijkerbroek, een basketbalhemd, een petje en heeft een joint in zijn mond. Dat is een stereotype neger.
Het verschil tussen ons is wellicht dat ik mijzelf als Nederlander zie. Ik ben hier geboren en ook opgegroeid met Sinterklaas. Dus als Nederlander zet ik vraagtekens bij een klein puntje van een groot feest. En ben niet de enige.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:31 schreef kossikvassik het volgende:
[..]
Beschaamt het je niet dat je van Nederlanders verwacht dat ze hun cultuur in hun eigen land aan moeten passen?
Ben zelf ook geen nederlander maar zou nooit de arrogantie hebben om te gaan eisen dat mensen hier van alles moeten veranderen voor mij. Dan ga ik toch lekker niet in Nederland wonen?
voor jou kennelijk wel, want je vindt het wel ok als mensen zwarte piet als racisme zien en daarmee impliciet iedereen die zwarte piet speelt ziet als racist.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:34 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat is normaal? Interpretatie is normaal - en interpretatie is afhankelijk van een veelvoud van factoren. Sommige mensen vinden het inderdaad oké om negers te associeren met luiheid, agressiviteit en onaangepast gedrag. Een voorbeeld: de talloze users op de FP. Is dat normaal? Naar mijn maatstaven niet, maar naar de maatstaven van Fok! kennelijk wel.
Dus nee, het werkt niet één kant op.
Mooi om te zien dat zoveel Nederlanders een zwart persoon steunen.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:34 schreef Danny het volgende:
https://www.facebook.com/pietitie
1,4 miljoen
Gaat het niet om de handtekeningenquote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:34 schreef Danny het volgende:
https://www.facebook.com/pietitie
1,4 miljoen
De groep die op dit moment geen begrip kan opbrengen voor deze traditie. Het doel is uiteraard om er begrip voor te kweken. Sommige mensen zullen altijd fel aan hun standpunt blijven houden. Dat kan, ook dat dien je te respecteren, maar dat hoeft niet in te houden dat het feest niet door zou moeten gaan of meteen aangepast dient te worden.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:32 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Wie wil je beter informeren en met welk doel?
Top toch? Dat was daarvoor ook al zo hoor. Er zijn maar weinig allochtonen, nieuwe nederlanders etc die hier daadwerkelijk hinder ondervinden van racisme. Maar wat er niet is moet dan maar krampachtig verzonnen worden blijkbaar.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:35 schreef Blaadjes het volgende:
[..]
Mooi om te zien dat zoveel Nederlanders een zwart persoon steunen.
Iedereen kan een echte Nederlander worden en iedereen mag kritiek op onze cultuur hebben. Die is niet speciaal ofzo, het is er maar één van de vele.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:35 schreef De_Coulance het volgende:
[..]
Het verschil tussen ons is wellicht dat ik mijzelf als Nederlander zie. Ik ben hier geboren en ook opgegroeid met Sinterklaas. Dus als Nederland zet ik vraagtekens bij een klein puntje van een groot feest. En ben niet de enige.
Ben jij later hier gekomen of denk je dat je zonder bepaalde uiterlijke kenmerken nooit echt een NL'er kan worden?
De ironiequote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:35 schreef Blaadjes het volgende:
[..]
Mooi om te zien dat zoveel Nederlanders een zwart persoon steunen.
Schijnbaar is deze mening niet zo algemeen als wordt geacht.quote:Op woensdag 23 oktober 2013 20:37 schreef remlof het volgende:
[..]
Iedereen kan een echte Nederlander worden en iedereen mag kritiek op onze cultuur hebben. Die is niet speciaal ofzo, het is er maar één van de vele.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |