Toch is er nog niemand die mij kan vertellen wat precies het grote bezwaar is ipv Sint Nicolaas gewoon Nicolaas te doen als groene alien met tentakels. Het is een kinderfeest, hen maakt het niet uit. Je pleziert er wat mensen in en buiten Nederland mee. Er verandert feitelijk niets.quote:Op maandag 7 oktober 2013 15:09 schreef gelly het volgende:
Toch is er nog niemand die mij kan vertellen wat precies het grote bezwaar is ipv Zwarte Piet gewoon Piet te doen in allerhande kleuren. Het is een kinderfeest, hen maakt het niet uit. Je pleziert er wat mensen in en buiten Nederland mee. Er verandert feitelijk niets.
quote:Op maandag 7 oktober 2013 15:56 schreef matthijst het volgende:
[..]
Uhuh, heel aannemelijk, dat we op de boot naar Amerika gingen, om te checken hoe ze daar negers nadeden, om daar dan vervolgens een zwarte piet van te maken.
White minstrel shows featured white performers pretending to be blacks, playing their versions of black music and speaking ersatz black dialects. Minstrel shows dominated popular show business in the U.S. from that time through into the 1890s, also enjoying massive popularity in the UK and in other parts of Europe.[33] As the minstrel show went into decline, blackface returned to its novelty act roots and became part of vaudeville.[23] Blackface featured prominently in film at least into the 1930s, and the "aural blackface"[34] of the Amos 'n' Andy radio show lasted into the 1950s.[34] Meanwhile, amateur blackface minstrel shows continued to be common at least into the 1950s.[35] In the UK, one such blackface popular in the 1950s was Ricardo Worley from Alston, Cumbria who toured around the North of England with a monkey called Bilbo.[36]quote:Op maandag 7 oktober 2013 17:57 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat hele blackface gedoe is typisch Amerikaans. In Nederland kenden we die shows helemaal niet. Het is dus ook duidelijk een Amerikaanse gevoeligheid (en geen Nederlandse). Wat moeten wij ons daarvan aantrekken?
Als de VS niet zo'n dominante positie in de wereld had dan zou het überhaubt geen probleem zijn. Of wanneer Amerika wat minder overdreven (lees hysterisch) politiek gevoelig was.
Stel dat Nederlanders een hekel zouden hebben aan de wijze waarop Hansje Brinker daar geportretteerd werd? Zouden de Amerikanen zich daarvan iets aantrekken? Ik snap dat wanneer je Sinterklaas in New York viert en een stel negers uitnodigt, je misschien eerst uitlegt hoe deze traditie in elkaar steekt voordat Zwarte Piet ten tonele verschijnt. Maar hier in NL? Om die enkele Amerikaanse expat en dat groepje Nederlandse meelopers het naar de zin te maken? Tegen de zin van 15 miljoen echte Nederlanders in? Kom nou!
Even los van het feit dat de bron niet geweldig is, is hij ook nog eens verbazingwekkend weinig specifiek. Sterker nog, dit loopt al minimaal sinds de jaren '60 en mensen komen qua bewijs en onderzoek niet veel verder dan "spreekt dat niet voor zich?".quote:
Heb jij iets van een bron die enigzins kan onderbouwen dat het helemaal niet voorkwam in Engeland en Europa?quote:Op maandag 7 oktober 2013 19:38 schreef Litpho het volgende:
[..]
Even los van het feit dat de bron niet geweldig is, is hij ook nog eens verbazingwekkend weinig specifiek. Sterker nog, dit loopt al minimaal sinds de jaren '60 en mensen komen qua bewijs en onderzoek niet veel verder dan "spreekt dat niet voor zich?".
Eigenlijk zouden de Turken hier in opstand moeten komen, door het Sinterklaas feest te vieren, beledigen we de Turken door hen op hun foute verleden als slavenhouders te wijzen.quote:Op maandag 7 oktober 2013 20:24 schreef Ulx het volgende:
Maar als het Zwarte Piet een Moor is, en Sinterklaas uit Turkije komt, dan gaat het toch helemaal niet om het Nederlandse slavenverleden?
Dan gaat het gewoon om de slaven die aan de barbaarkust werden verhandeld door de muzelmannen.
Tromp en De Ruyter hebben die gasten nog wel eens uit het water geschoten.
Hij heeft ook, voor een afro american in die tijd, een best eervolle begrafenis gehad die gehouden werd door... je raadt het niet: Masons!quote:Fellow vaudevillian W.C. Fields, who appeared in productions with Williams, described him as "the funniest man I ever saw – and the saddest man I ever knew."[2]
quote:He died on March 4, at the age of forty-seven. Few had suspected that he was sick, and news of his death came as a public shock. More than 5,000 fans filed past his casket, and thousands more were turned away. A private service was held at the Masonic Lodge in Manhattan, where Williams broke his last barrier. He was the first Negro to be so honored by the all-white Grand Lodge. When the Masons opened their doors for a public service, nearly 2,000 mourners of both races were admitted. Williams was buried in Woodlawn Cemetery, Bronx, New York.
Er zijn vrij veel bronnen dat het juist heel veel voorkwam in Engeland. Voor de rest is het uiteraard: "hij die stelt, bewijst". De voorstanders van de status quo wachten al sinds de jaren '60. En ja, dáár zijn bronnen voorquote:Op maandag 7 oktober 2013 19:50 schreef anonymoussie het volgende:
[..]
Heb jij iets van een bron die enigzins kan onderbouwen dat het helemaal niet voorkwam in Engeland en Europa?
Kansarme derde generatie allochtonen vergelijken hun bestaan in Woensel-West ook graag met Straight Outta Compton. Dat wil niet zeggen dat iemand mét een gevoel voor verhoudingen dat serieus moet nemen.quote:Op maandag 7 oktober 2013 20:17 schreef matthijst het volgende:
Dan nog is het slavernijverleden in de vs niet te vergelijken met nl. Al willen ze dat schijnbaar graag.
Mwoah. Onze koloniën waren niet echt lief voor donkerhuidige medemensen. En de VOC was bij vlagen redelijk genocidaal.quote:Op maandag 7 oktober 2013 20:17 schreef matthijst het volgende:
Dan nog is het slavernijverleden in de vs niet te vergelijken met nl. Al willen ze dat schijnbaar graag.
Goed dan, mijn punt was dan ook dat het niet alleen in Amerika voorkwam.quote:Op maandag 7 oktober 2013 21:36 schreef Litpho het volgende:
[..]
Er zijn vrij veel bronnen dat het juist heel veel voorkwam in Engeland. Voor de rest is het uiteraard: "hij die stelt, bewijst". De voorstanders van de status quo wachten al sinds de jaren '60. En ja, dáár zijn bronnen voor.
Eensquote:Op maandag 7 oktober 2013 21:40 schreef anonymoussie het volgende:
[..]
Goed dan, mijn punt was dan ook dat het niet alleen in Amerika voorkwam.
Ongetwijfeld, maar of je daar als zwarte in NL nu nog last van hebt?quote:Op maandag 7 oktober 2013 21:40 schreef Grouch het volgende:
Mwoah. Onze koloniën waren niet echt lief voor donkerhuidige medemensen. En de VOC was bij vlagen redelijk genocidaal.
Dat kan ik niet met zekerheid zeggen. Volgens mij is het concept van 'zwarte Piet' zoals wij het nu kennen wel ontstaan in de tijd dat blackface normaal was. Van 1810 tot ongeveer 1950 werden zulk soort shows populair en toegestaan, als ik het goed heb.quote:Op maandag 7 oktober 2013 21:43 schreef Litpho het volgende:
[..]
Eens. Maar in mensenheugenis plus (zeg ruwweg de tijd dat we hier ongeveer in deze vorm Sinterklaas vieren) lijkt Blackface wel vooral een Angelsaksische aangelegenheid geweest te zijn.
Zou het om herkenning gaan denk je? Niet om de karikatuur van de mensen in de tijd waarin het is ontstaan?quote:Op maandag 7 oktober 2013 22:01 schreef matthijst het volgende:
Wat boeit het nou hoe het ontstaan is? Ziet er toch mooi uit zoiets:
[ afbeelding ]
Snap werkelijk niet hoe je als neger in de spiegel kijkt en ook maar een glimp van herkenning hebt als je bovenstaande foto ziet. Janken over die pakken nota bene. Doe toch normaal
Hij is het begonnen omdat iemand zijn moeder een zwarte piet noemde.quote:Op maandag 7 oktober 2013 22:06 schreef anonymoussie het volgende:
Zou het om herkenning gaan denk je? Niet om de karikatuur van de mensen in de tijd waarin het is ontstaan?
Lijkt me een goed idee. Alleen is er dan ook wel vast weer iemand die hetzelfde gesprek aanzwengelt.quote:Op maandag 7 oktober 2013 15:07 schreef sp3c het volgende:
[..]
ieder jaar, volgend jaar bump ik dit deel gewoon rond oktober
Inderdaad.quote:Op maandag 7 oktober 2013 22:10 schreef matthijst het volgende:
[..]
Hij is het begonnen omdat iemand zijn moeder een zwarte piet noemde.
Boehoe.
P&W gezien. Pff, vrij simpel figuur, bijna zielig zoiets.
Storm in glas water.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |