abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_131893639
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 10:23 schreef Synthercell het volgende:
Gemeente Amsterdam voert een psychologische oorlog tegen 'haar' burgers.
Men mis/gebruikt het sinterklaasfeest om nationalistische gevoelens inwoners op te krikken, en zo kan de politiek daar weer een slag uit slaan.
Dus zelfs Sinterklaas ontkomt niet aan de flanken? :')
“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.
pi_131894645
quote:
1s.gif Op zondag 6 oktober 2013 10:45 schreef matthijst het volgende:

[..]

Dat mag hij zeker, maar het is natuurlijk nogal kansloos om iedereen met een andere mening weg te zetten als racist of te bannen, als je zelf zo "vecht" om een einde aan dit maatschappelijke onrecht te maken.
Dictatoriaal bijna. En sneu.

En 21 klachten/3000 likes. Waar heb je het over op bijna 17.000.000 mensen.
Die neger moet gewoon niet zo janken. Als je vraagt wat het probleem precies is, of hij zich als neger identificeert met iemand met zululippen een kroeskop en gouden oorbellen, dan krijg je een lulverhaal dat het daar niet om gaat.

Neu, die zwarte, probeert in NL Amerikaanse toestanden aan te halen. Met z'n "blackface" gezeik. Straks ook geen neger meer, maar het "n-woord". En zwarte piet heet voortaan "getinte medelander". Nu alleen nog even alle liedjes en verhaaltjes aanpassen en klaar, weer wat historie uitgewist.
Het feit dat jij hem (? of wie exact heb je 't) telkens 'die neger' en 'die zwarte' noemt vind ik ook niet echt in je voordeel spreken.
Die zoeloelippen, kroeskop en oorbellen is gewoon een ouderwetse (19-mid 20e eeuwse) karikatuur van een Afrikaan, sla de oude Kuifje er maar op na.
Tuurlijk overdrijft hij 't een beetje maar misschien is dat wel nodig om een keer een volwassen discussie over dit onderwerp te krijgen. Bovendien zijn er blijkbaar mensen in geinteresseerd, want op een of andere manier haalt 't iniatief ondanks de relatief kleine steun bij dee petitie en op de fb account toch elke keer het landelijk nieuws.
Over historie gesproken, ik vind juist dat we wat meer historisch besef moeten krijgen. Waarom is Zwarte Piet zo extreem belangrijk als 'cultureel erfgoed', maar slaan we de zwartere pagina's uit ons verleden vrijwel over bij de geschiedenisles?
  zondag 6 oktober 2013 @ 12:06:53 #253
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131895357
Ik noem hem telkens bewust die neger en die zwarte omdat hij zelf ook van overdrijven houdt.
Wie kaatst blabla.

Waarom mensen dit stukje cultuur willen verdedigen? Geen idee, persoonlijk haat ik jankerds. Zwart of wit.
Haters everywhere but I don't really care.
pi_131895853
Not this shit again.
Baat 't niet, schaadt 't niet. Dus slikken, kreng.
pi_131896048
quote:
0s.gif Op zondag 6 oktober 2013 11:34 schreef Fides het volgende:

[..]

Het feit dat jij hem (? of wie exact heb je 't) telkens 'die neger' en 'die zwarte' noemt vind ik ook niet echt in je voordeel spreken.
Die zoeloelippen, kroeskop en oorbellen is gewoon een ouderwetse (19-mid 20e eeuwse) karikatuur van een Afrikaan, sla de oude Kuifje er maar op na.
Tuurlijk overdrijft hij 't een beetje maar misschien is dat wel nodig om een keer een volwassen discussie over dit onderwerp te krijgen. Bovendien zijn er blijkbaar mensen in geinteresseerd, want op een of andere manier haalt 't iniatief ondanks de relatief kleine steun bij dee petitie en op de fb account toch elke keer het landelijk nieuws.
Over historie gesproken, ik vind juist dat we wat meer historisch besef moeten krijgen. Waarom is Zwarte Piet zo extreem belangrijk als 'cultureel erfgoed', maar slaan we de zwartere pagina's uit ons verleden vrijwel over bij de geschiedenisles?
Dit heeft niets meer met historisch besef te maken, het is een kinderfeest met 'n moraal: braaf zijn betekent kadootjes. Het belangrijkste lijkt me dat het een familiefeest is; gedichtjes, kadootjes voor elkaar kopen, veel snoepen en vooral leuk voor de kleintjes.

Dat is alles. Als je hier een historische betekenis aan wilt geven (en niet cultureel) wordt het inderdaad beladen, dat moet je dus helemaal niet willen. Waarom is het in godesnaam belangrijk om te weten waar dit vandaan komt? Het wordt al jaren op onschuldige en zeer uitbundige wijze gevierd, daar moeten we niets mee verder. Gewoon zo laten.

Ik zeg het nog maar eens; de enige die hier een gevoelige zaak van maken en er blijkbaar racistische gedachten op nahouden zijn die klagers zelf. In die kinderhoofdjes en in de hoofden van de ouders en van de juffen en meesters zitten geen rotte ideeën met betrekking tot het sinterklaasfeest.

En los hiervan; er zijn helemaal geen 'zwartere pagina's', we hoeven ons niet te schamen voor 'n mentaliteit van honderden jaren geleden. Armere blanke mensen waren in vergelijking met de tegenwoordige tijd in een ver verleden net zo goed de sjaak. De wereld was op nog veel meer terreinen niet mooi. Ik heb op de basisschool én op de middelbare school gewoon les gehad over slavernij, daar was niets geheimzinnigs aan. Laat staan dat dat ook maar enig verband heeft met het sinterklaasfeest zoals dat de afgelopen decennia wordt gevierd.
pi_131899295
quote:
11s.gif Op zaterdag 5 oktober 2013 23:26 schreef Enchanter het volgende:

[..]

Sinterklaas is/was een Turk toch ?
Of was hij alleen in Turkije begraven ?

:@
Hij was daar iig bisschop.
pi_131900645
waaom mogen er eigenlijk geen witte pieten zijn? racistisch hoor.

beetje witte piet discrimineren.
  zondag 6 oktober 2013 @ 15:03:38 #258
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131900710
Witte pieten heten clowns?
Haters everywhere but I don't really care.
pi_131930155
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 oktober 2013 14:35 schreef controlaltdelete het volgende:

[..]

Jij ziet het verkeerd. Het blijft racistisch vanwege de de blanke sint met al zijn zwarte (!!!) helpers.
Nee jij ziet het verkeerd. Dit traditionele feest wordt al jaren lang gevierd en nooit is men gaan klagen. Dit is een trent van de laatste jaren. Het is racistisch om in een land te gaan wonen en daar de tradities willen veranderen. Als ik in bijv. Afrika ga wonen en ze doen daar een bepaalde traditie ga ik toch ook niet klagen dat er geen blanke aan mee doet.
Haters gonna hate.
pi_131930479
quote:
99s.gif Op maandag 7 oktober 2013 10:54 schreef CyclingGirl het volgende:

[..]
Het is racistisch om in een land te gaan wonen en daar de tradities willen veranderen.
Euhm in NL worden natuurlijk geen allochtonen geboren?
pi_131930752
quote:
1s.gif Op maandag 7 oktober 2013 11:09 schreef anonymoussie het volgende:

[..]

Euhm in NL worden natuurlijk geen allochtonen geboren?
Ja ook natuurlijk, maar dat bedoelde ik er niet mee. Het is gewoon stom dat men zich daar nu ineens druk over gaat maken. Ik ga toch ook niet in een ander land moeilijk lopen doen bij hun tradities. Tradities zijn nu eenmaal land / cultuurgebonden en die krijg je erbij als je daar woont. En als je het niet leuk vind, dan vier je het toch niet.
Haters gonna hate.
  maandag 7 oktober 2013 @ 11:26:57 #262
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131930903
Typisch Nederland; tijd teveel, druk maken om onnozele dingen zoals een zwarte piet die zwart is. De neger heet nota bene "Piet", waar maak je je druk om. De knecht van Sinterklaas.

knecht (meervoud: knechten, knechts) 1(m) mannelijke bediende

Opeens komt de negro-fashionpolice voorbij en die gaat dan lopen janken over 100-jaar oude outfits en gouden oorringen. Of dat rode lipstick uit de tijd is in 2013.
Haters everywhere but I don't really care.
pi_131930943
quote:
99s.gif Op maandag 7 oktober 2013 11:21 schreef CyclingGirl het volgende:

[..]

Ik ga toch ook niet in een ander land moeilijk lopen doen bij hun tradities. Tradities zijn nu eenmaal land / cultuurgebonden en die krijg je erbij als je daar woont. En als je het niet leuk vind, dan vier je het toch niet.
En als je het als ouder niet zou waarderen, zou je je kids ook verbieden het te vieren bijv op school en het schoentje thuis te zetten?
  maandag 7 oktober 2013 @ 11:37:02 #264
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131931192
Ik vind het vooral vermoeiend dat ze zo verontwaardigd doen als iemand zegt dat hij niks racistisch ziet in het sinterklaasfeest en dat ook nooit zo mheeft gezien. Dan krijg je als opmerking iets als: 'dat jij het niet zo ziet wil niet zeggen dat het niet zo is. Dit zijn de feiten, kijk maar op wikipedia'.
Alsof we hier in Nederland al honderden jaren KKK-feestjes houden waarbij de nikkers moeten werken voor de grote blanke sint.
Die chantageredenatie: als je vindt dat zwarte piet zwart moet blijven dan ben je een botte racist, een PVV-stemmer, en heb je het IQ van een etc, etc...

Volk is niet voor rede vatbaar, en publiciteit vergaren met een leus als "Zwarte Piet is racisme" lijkt mij niet de meest geschikte manier om medestanders te krijgen. Tenzij het grote doel natuurlijk is om in de media te komen, want dat lukt die attention whore aardig.
Haters everywhere but I don't really care.
pi_131931491
quote:
1s.gif Op maandag 7 oktober 2013 11:28 schreef anonymoussie het volgende:

[..]

En als je het als ouder niet zou waarderen, zou je je kids ook verbieden het te vieren bijv op school en het schoentje thuis te zetten?
Er zijn er genoeg die het thuis niet vieren en de kids op school gewoon mee laten doen. Zo kan je ook de kerstman afschaffen omdat hij een dierenbeul is en dat lilliputters zijn slaaf zijn.
Haters gonna hate.
pi_131931537
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 11:37 schreef matthijst het volgende:
Ik vind het vooral vermoeiend dat ze zo verontwaardigd doen als iemand zegt dat hij niks racistisch ziet in het sinterklaasfeest en dat ook nooit zo heeft gezien.
vrijheid van meningsuiting hè
pi_131932217
ok dus de zwarte piet is zwart door schoorsteenroet, zeggen meerdere mensen hier, maar waarom heeft bijna elke zwarte piet dan afro/krullend haar, is dat ook toeval? niet dat ik klaag over zwarte pieten en ik vind dit ook belachelijk maar dat ik vind het wel grappig dat ze allemaal afro haar hebben behalve die muziekpiet (maar kijk dan naar little richard) maar dus niet negroïde zijn

als je de sint door de schoorsteen douwde dan had hij ook niet ineens krullend haar, niet?

[ Bericht 2% gewijzigd door .Masturbatron. op 07-10-2013 12:39:14 ]
pi_131932546
Hij is niet zwart van de rook, maar van het roet.
Los daarvan is het niet onwaarschijnlijk dat het van oorsprong best een moor was, daar die rijkelijk aanwezig waren op het iberisch schiereiland en omgeving als je een beetje in de geschiedenis duikt, maar waarom dat dan meteen minder of een slaaf zou moeten zijn?

Wees blij dat er twee "rassen" samen vertegenwoordigd zijn in een feest. Vind ik een positief voorbeeld.
Dat volwassenen er iets slechts van maken komt door hun eigen opvattingen. Maar die moeten ze niet door gaan geven aan hun kinderen die het concept van ongelijkheid op basis van kleur niet zouden moeten kennen.

Overigens zijn het voor kinderen net zulke sprookjesfiguren als een heks of een fee...
pi_131932876
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 12:24 schreef Alentejana het volgende:
Hij is niet zwart van de rook, maar van het roet.
Los daarvan is het niet onwaarschijnlijk dat het van oorsprong best een moor was, daar die rijkelijk aanwezig waren op het iberisch schiereiland en omgeving als je een beetje in de geschiedenis duikt, maar waarom dat dan meteen minder of een slaaf zou moeten zijn?

Wees blij dat er twee "rassen" samen vertegenwoordigd zijn in een feest. Vind ik een positief voorbeeld.
Dat volwassenen er iets slechts van maken komt door hun eigen opvattingen. Maar die moeten ze niet door gaan geven aan hun kinderen die het concept van ongelijkheid op basis van kleur niet zouden moeten kennen.

Overigens zijn het voor kinderen net zulke sprookjesfiguren als een heks of een fee...
oeps roet ja sorry even verkeerd getypt
ja ik vond sinterklaas ook nooit discriminerend toen ik jong was. je kunt duidelijk zien dat het blanke mannen in het zwart waren maar dat is uiteraard wat anders dan negroïde mannen. ja dan zou ik zeggen ho maar, maar dat is dus niet zo

misschien moeten ze die pieten voortaan gwn wat minder zwart kleuren? :P

hier is overigens een interessant artikel voor de 1% op fok die van lezen houdt
http://www.ninsee.nl/webl(...)tionale-Hitlergroet-
pi_131932925
Objectief stuk inderdaad :')
"Oh shut up, silly woman," said the reptile with a grin
"You knew damn well I was a snake before you took me in."
pi_131933086
als dit andere tijden waren zou ik er meer bezwaar tegen hebben gehad, maar we leven nu in de moderne tijden, slavernij is al 150 jaar afgeschaft, dit is nederland en niet amerika, dus ik zou zeggen, kleur die pieten wat minder zwart maar houdt de zwarte pieten gwn zwart en klaag er verder niet over want aan het einde van de dag is het gwn een grijp naar het verleden wat betreft interpretatieve en esthetische onenigheid voor sommigen onder ons

maar dat is mijn mening maar. als sinterklaas eventueel wordt afgeschaft dan wordt het afgeschaft (of gewijzigd), ik zou het jammer vinden maar ik respecteer het uiteindelijke besluit mits de meerderheid van dit land ermee instemt
pi_131933098
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 12:24 schreef Alentejana het volgende:

Wees blij dat er twee "rassen" samen vertegenwoordigd zijn in een feest. Vind ik een positief voorbeeld.
Dat volwassenen er iets slechts van maken komt door hun eigen opvattingen. Maar die moeten ze niet door gaan geven aan hun kinderen die het concept van ongelijkheid op basis van kleur niet zouden moeten kennen.

2 rassen? of verkleedfeestje van 2 rassen? in een feest ook vertegenwoordigd door 2 rassen?
pi_131933236
quote:
maar dat is mijn mening maar. als sinterklaas eventueel wordt afgeschaft dan wordt het afgeschaft (of gewijzigd), ik zou het jammer vinden maar ik respecteer het uiteindelijke besluit mits de meerderheid van dit land ermee instemt
20 bezwaren, bijna een meerderheid.
"Oh shut up, silly woman," said the reptile with a grin
"You knew damn well I was a snake before you took me in."
pi_131933270
quote:
7s.gif Op maandag 7 oktober 2013 12:55 schreef Serieus_Persoon het volgende:

[..]

20 bezwaren, bijna een meerderheid.
lol
pi_131933330
negerzoenen mogen ook al niet meer, wie weet 7.gif
pi_131933389
Ik geef gewoon de sociale media en internet de schuld van dit gezeik om niks ; -tig jaar geleden was er nooit zo'n discussie die werkelijk waar ieder jaar gevoerd werd, maar nu kan iedere mongool zijn moment of fame meepikken dankzij het internet.

Het is gewoon met je botte harses in de belangstelling willen staan voor een erg groot publiek, meer is het niet.

Als het internet niet bestaan had dan is de kans vrij groot dat die Quinsy ook zijn muil had gehouden.
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_131933502
Maar klopt het dat het verder terug in de tijd gevierd werd zonder zwarte Piet?
pi_131933652


[ Bericht 100% gewijzigd door Sunshine1982 op 07-10-2013 13:13:50 ]
pi_131933698
Wat een geouwehoer weer om niks. Het probleem is dat we het ons allemaal laten aanpraten en we gaan er nog mee in ook. Niks geen eigen mening, nee we luisteren gewoon naar anderen en we passen daar ons op aan. Kan ik ook wel gaan zeiken om blanke vla. Want ik lust helemaal geen vla.

In Belgie heb je het witte kinderbos. Ter herinnering aan alle gedode en vermiste kinderen. Aangezien daar ook vast donkere kindjes onder vallen, is er daar geen haan die daarnaar kraait.
pi_131934019
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 oktober 2013 14:49 schreef controlaltdelete het volgende:

[..]

Gewoon helemaal geen zwarte Pieten meer, weg met dat zwarte verhaal. Ik vond die gekleurde Pieten van een poos gelee niet eens zo gek maar vanuit de volwassenen kwam daar een hoop commentaar op zeg. Ik denk dat het voor kinderen niet eens zoveel uitmaakt, na 2 jaar weten ze al niet meer beter.
Al die anders gekleurde pieten komen duidelijk uit de koker van een stelletje geitenwollenkutmongolen.
pi_131934437
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 oktober 2013 21:21 schreef matthijst het volgende:
Sint zat te denken wat hij Quincy eens zou schenken
Deze neger met sjacherijnig hoofd,
had hij al jaren publiciteit beloofd.
Maar quincy was te lui om te werken,
Dat kon Sint overal aan merken;
Subsidie hier, uitkering daar,
Van Quincy's luiheid werd sint helemaal naar.
Maar wacht, dacht de oude slavenbaas,
misschien een beetje overhaast.
Ik laat Quincy gewoon landelijk janken,
als rasneger tussen al die blanken.
Laat hem huilen en jammeren dat het echt niet meer kan:
een neger als slaaf van een blanke man.
Dan heeft Quincy publiciteit en wordt hij blij,
en wordt elke blanke beticht van slavernij.
"Nee", dacht sint. Dit gaat allemaal te ver.
Die zwarte was altijd de grote ster;
Ik betaal de kadoo's en hij maakt schone schijn,
alsof al die kadoos van hemzelf zijn.
Piet blijft zwart, dat kost geen centje pijn
Laat hem kapot vallen, dat jankende pietenzwijn.
Gohhhhh dat lijkt wel racisme.
Maar dat kan toch niet ?
Er is helemaal geen racisme in Nederland ....
pi_131934514
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 13:23 schreef stekelzwijn het volgende:

[..]

Al die anders gekleurde pieten komen duidelijk uit de koker van een stelletje geitenwollenkutmongolen.
Blanke pieten, roze pieten, mahoniekleurige pieten, beige pieten. ?
Wat zijn mongolen ? Die mensen die in Mongolië wonen?
Die zouden best geiten kunnen houden en kleding maken van geitenwol. Leuk toh ?
pi_131934804
Ik als blanke heb ook groot bezwaar tegen het Sinterklaasfeest.
De blanke Sinterklaas wordt stigmatiserend neergezet als een demente blanke oude zak met pedo-neigingen, terwijl die Zwarte Pieten allemaal sportieve actieve regelaars zijn, die het werk doen.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
pi_131935198
quote:
1s.gif Op maandag 7 oktober 2013 12:48 schreef anonymoussie het volgende:

[..]

2 rassen? of verkleedfeestje van 2 rassen? in een feest ook vertegenwoordigd door 2 rassen?
Hallo, rassen staat niet voor niets tussen aanhalingstekens. Of dat nou een groene elf en een paarse heks is, of een roze koningin met een blauwe vogel of een witte man in een jurk en een zwarte man in pofbroek... Diversiteit is altijd een goed voorbeeld, omdat die ook aanwezig is in de groepen waarin kinderen tegenwoordig leven. Dan moet je niet gaan zeiken over eventuele achtergronden die totaal niet bekend zijn bij kinderen.
Als ze allemaal wit zouden zijn, was dat weer een punt om over te vallen en als ze allemaal zwart zouden zijn ook. Dus wat wil men nu eigenlijk? Zo is het verdeeld, de zwarten zijn zelfs in de meerderheid, en nog is er gezeik?

Laat ze dan maar in alle kleuren van de regenboog schiminken, al het gezeik opgelost. Onee, dan zijn ze homo en homo´s mogen natuurlijk ook niet zo neergezet...

En niet om het een of ander, maar als mensen willens en wetens een kinderfeest willen verknallen, dan deugen die mensen gewoon niet. Het is onzin om te gaan zoeken naar waarom Zwarte Piet dit of dat zou zijn. Voor kinderen zijn ze gewoon "Zwarte Piet" en dat kon net zo goed "Groene Kees" zijn. Ze denken niet "neger piet", zwart is voor hen niet meer dan een kleur. Tot volwassenen zich ermee gaan bemoeien.

We hebben het ook nog steeds onterecht over "rood" haar.... Ook maar stennis over gaan maken?
  maandag 7 oktober 2013 @ 14:07:10 #285
176450 Kaneelstokje
Archbishop of Banterbury
pi_131935293
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 oktober 2013 14:41 schreef controlaltdelete het volgende:

[..]

Dat racistische zou er niet meer zijn als de pieten niet meer zwart zouden zijn. Want voor mensen die niet Nederlands zijn komt het nog steeds aardig racistisch over ook al hebben we Piet aangepast, minder dom gemaakt, hij kan zelfs praten etc hij blijft de (zwarte) knecht/hulpje van blanke Klaas :)
Ja, want als je een zwart hulpje hebt, ben je racistisch. Duidelijk.
Gelukkig mag het andersom wel en zien we in iedere Amerikaanse film of serie een zwarte president, een zwarte rechter en een zwarte politiecommissaris.

Echt, mensen zoals jij :')

quote:
0s.gif Op vrijdag 4 oktober 2013 15:01 schreef controlaltdelete het volgende:

[..]

Echt snugger ben je niet. Bovendien moet de werkvloer een afspiegeling zijn van de maatschappij misschien ook een tip voor de Sint :)
Hahahahaha, de tering wat een naïviteit hier.
Emotionele exclusiviteit monogamie-adept
  maandag 7 oktober 2013 @ 14:08:54 #286
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131935345
quote:
1s.gif Op maandag 7 oktober 2013 11:48 schreef anonymoussie het volgende:

[..]

vrijheid van meningsuiting hè
Zeker. Alleen beetje dictatoriaal gedrag als iemand het niet met ze eens is. Maar goed, lekker laten zwammen die stumperdjes denk ik. Al vrees ik dat de gemeente Amsterdam het allemaal oh zo erg vind dat er 21 klachten zijn binnengekomen.
Haters everywhere but I don't really care.
pi_131935526
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 14:03 schreef Alentejana het volgende:
Zo is het verdeeld, de zwarten zijn zelfs in de meerderheid, en nog is er gezeik?
Wat een verering
quote:
Voor kinderen zijn ze gewoon "Zwarte Piet" en dat kon net zo goed "Groene Kees" zijn. Ze denken niet "neger piet", zwart is voor hen niet meer dan een kleur. Tot volwassenen zich ermee gaan bemoeien.

Het is niet door volwassenen bedacht om het zo te vieren?
Daar kan geen kind wat aan doen, lijkt me duidelijk.
pi_131935530
Aangezien het een kinderfeestje is, en het kinderen geen hol uitmaakt of een piet zwart, geel of groen is, waarom dan Zwarte Piet idd niet afschaffen ? Het is immers toch een commercieel bedenksel dat geen historische achtergrond heeft. Nou ja, die is er wel, maar dan van een enkele neger als knecht van Sinterklaas.De rest is er later bij verzonnen, vooral na WO 2.
  maandag 7 oktober 2013 @ 14:17:53 #289
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131935575
-

[ Bericht 99% gewijzigd door sp3c op 07-10-2013 14:43:10 ]
Haters everywhere but I don't really care.
  maandag 7 oktober 2013 @ 14:19:19 #290
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131935619
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 13:37 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Gohhhhh dat lijkt wel racisme.
Maar dat kan toch niet ?
Er is helemaal geen racisme in Nederland ....
Gebrek aan humor zie je inderdaad wel vaker bij die racismefetisjisten.
*O*
Haters everywhere but I don't really care.
pi_131935742
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 14:16 schreef gelly het volgende:
Aangezien het een kinderfeestje is, en het kinderen geen hol uitmaakt of een piet zwart, geel of groen is, waarom dan Zwarte Piet idd niet afschaffen ? Het is immers toch een commercieel bedenksel dat geen historische achtergrond heeft. Nou ja, die is er wel, maar dan van een enkele neger als knecht van Sinterklaas.De rest is er later bij verzonnen, vooral na WO 2.
Werd het nog verder in het verleden niet zonder zwarte Piet gevierd? Of klopt dat niet?
pi_131935768
Op welke grond zouden Zwarte Pieten moeten worden afgeschaft? Hoe moet dat de geschiedenis in gaan? "Door de groeiende buitenlandse invloed in Nederland mochten Zwarte Pieten niet meer bestaan?"
"Doordat de geschiedenis boeken nog eens werden doorgespit bleek..."

Begint er niemand over pedofilie en kindermisbruik, Katholieke kerk enzo?
Dierenbeulerij, zo´n paard het dak op laten gaan?
pi_131935806
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 14:24 schreef Alentejana het volgende:
Op welke grond zouden Zwarte Pieten moeten worden afgeschaft?
Wat is het bezwaar om ipv Zwarte Pieten, gewoon Pieten te doen ?
pi_131935822
quote:
Dierenbeulerij, zo´n paard het dak op laten gaan?
Thieme kom er maar in!
"Oh shut up, silly woman," said the reptile with a grin
"You knew damn well I was a snake before you took me in."
  maandag 7 oktober 2013 @ 14:29:20 #295
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131935890
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 14:26 schreef gelly het volgende:

[..]

Wat is het bezwaar om ipv Zwarte Pieten, gewoon Pieten te doen ?
Het gaat ze om de outfits: ze mogen geen gouden oorbellen, geen rode lippenstift, geen gekleurde outfits meer aan. En ze mogen uiteraard niet meer zwart zijn, maar random kleuren met roetveven op het gezicht.

Dat laatste kan ik wel inkomen, maar waarom de Frans Molenaar uithangen en meteen alles aan zwarte piet veranderen omdat 21 mensen in de spiegel kijken en daar schijnbaar iets zien staan dat lijkt op een zwarte piet?

Kan je als dronken Ier dan ook eisen dat clowns voortaan geen rode lippen, rooie pruik en rooie neus hebben?
Haters everywhere but I don't really care.
pi_131935901
quote:
0s.gif Op maandag 7 oktober 2013 14:26 schreef gelly het volgende:

[..]

Wat is het bezwaar om ipv Zwarte Pieten, gewoon Pieten te doen ?
En dan wel zwart? Of moeten ze dan ook wit? Dan discrimineer je weer, want waarom alleen witten, zijn die soms beter? ;)
Wat is het bezwaar tegen een woord ervoor? Het gaat om een bijnaam. Net als "Malle Pietje" "Schele Jan", "Rooie Truus" etc.
  maandag 7 oktober 2013 @ 14:34:00 #297
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_131936009
Dat is het sneue: als het andersom was geweest:


Hadden ze lopen janken waarom er alleen maar witte pieten waren. Dan hadden er opeens zwarte pieten moeten komen, die dan in exact dezelfde outfits zouden rondhuppelen, waarover Quinsy nu loopt te janken.

Prachtig, als je zoveel vrije tijd hebt.
Haters everywhere but I don't really care.
pi_131936072
quote:
1s.gif Op maandag 7 oktober 2013 14:16 schreef anonymoussie het volgende:

Het is niet door volwassenen bedacht om het zo te vieren?
Daar kan geen kind wat aan doen, lijkt me duidelijk.
Elk feest is door volwassenen bedacht. Je punt is?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')