Als België slim is, sturen ze alle immigrerende Nederlanders naar Wallonië. Wordt er daar ook nog es een beetje gewerkt en opgebouwd.quote:
Gelul. De hoogste schaal, de "rijken" (ik vind 110.000 euro nou niet schokkend veel), die zat op 72%. Maar dat is verlaagd naar 52%.quote:Op donderdag 19 september 2013 00:07 schreef eP2e het volgende:
Ach zeiklul, nog geen 15 jaar geleden zat het nog boven de 60%
Ik denk echt dat emigreren beter is. De tarieven liggen in 2017 hoger dan in Duitsland nu, maar Duitsland is veeeel goedkoper leven. En je krijgt meer waar voor je belastingen, zoals gratis onderwijs, geweldige snelwegen en groene energie.quote:Op donderdag 19 september 2013 00:12 schreef Red_85 het volgende:
Zoals ik al zei in een ander topic: sterf kabinet, sterf. Lelijke dikke vette liegende tyfusambtenaren.
Ambtenaren zijn niet de politiek hoor.quote:Op donderdag 19 september 2013 00:12 schreef Red_85 het volgende:
Zoals ik al zei in een ander topic: sterf kabinet, sterf. Lelijke dikke vette liegende tyfusambtenaren.
Het is misdadig.quote:Op donderdag 19 september 2013 00:09 schreef Tocadisco het volgende:
[ afbeelding ]
Voor de duidelijkheid even het hele tabelletje van Omtzigt erbij geplakt.
Even een lesje in tabel lezen:quote:Op donderdag 19 september 2013 00:14 schreef El_Matador het volgende:
Lage en modale inkomens gaan er dus 600-1200 euro per jaar (!) op achteruit.
Middenklasse- en hogere middenklasse-inkomens gaan er nog veeeeeul meer op achteruit.
De aller"rijksten" (de grens van 110.000 ligt echt niet zo hoog) gaan er 0, niets, nada, noppes op achteruit.
Ziek, serieus. Wat doet de PvdA eigenlijk in deze regering?
Even sprekend als iemand die smack-bang in het midden van de groep "meest achteruit gaand" valt: Ik ga op deze manier steeds minder geld uitgeven en steeds meer oppotten. Deze maatregelen zijn simpelweg killing voor de economie; De belangrijkste motor (middenklasse: Meer geld dan nodig voor vaste lasten en dus consumerend) voor de economie wordt volledig lam gelegd en dús zal er helemaal geen herstel meer zijn. Ik voorspel dat Nederland steeds verder achterop komt te lopen in Europa. En als het nog lang zo door gaat de afvalput van het Noorden wordt.quote:Op donderdag 19 september 2013 02:53 schreef Robar het volgende:
Goh, kan er ook nog wel bij. Blijkbaar valt er bij 'ons' het meeste te halen. Duurt ook niet lang meer.......
Niet zo badinerend...quote:Op donderdag 19 september 2013 03:26 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Even een lesje in tabel lezen:
Dat laatste heb je gelijk in. Maar de middeninkomens gaan er wel veeeul harder op achteruit, omdat ze bovenop de lagere schaalverhoging ook de hogere schaal nog veel meer extra moeten betalen.quote:De inkomenslijst is cumulatief. Ofwel: Iedereen boven modaal gaat er 600-1200 op achteruit (ook de "top" inkomens). Iedereen boven middenklasse gaat die extra veeeeul meer er op achteruit (ook de top inkomens).
De aller"rijksten" gaan er dus óók die hele berg op achteruit. Alleen het geld boven de 110k per jaar wordt niet harder belast dan voorheen.
Bron dat het niet zou kloppen?quote:Daarnaast klopt de tabel van geen kanten. Er komt geen 59% belasting tarief. Er worden alleen fiscale voordelen verwijdert die men in die inkomens groep heeft gehad. Dat is geen belasting verhoging. Het is wél een lasten verzwaring.
Veel verbazingwekkender is de PvdA. Die aanhang zit in de zwaarst getroffen schalen.quote:En als laatste: Voor degenen die het nog niet wisten: De VVD is altijd al alléén maar goed geweest voor hen die minstens 5 keer modaal verdienen. De maatregelen die de VVD in het verleden genomen heeft zijn altijd al slecht geweest voor iedereen die minder dan dat verdient. Dus hoe is dit überhaupt nog een verassing?
Yup, helemaal mee eens. Helaasch.quote:Even sprekend als iemand die smack-bang in het midden van de groep "meest achteruit gaand" valt: Ik ga op deze manier steeds minder geld uitgeven en steeds meer oppotten. Deze maatregelen zijn simpelweg killing voor de economie; De belangrijkste motor (middenklasse: Meer geld dan nodig voor vaste lasten en dus consumerend) voor de economie wordt volledig lam gelegd en dús zal er helemaal geen herstel meer zijn. Ik voorspel dat Nederland steeds verder achterop komt te lopen in Europa. En als het nog lang zo door gaat de afvalput van het Noorden wordt.
Dat moeten de top inkomens ook. In pure centen uitgedrukt gaan de top inkomens er dus het meeste op achteruit.quote:Op donderdag 19 september 2013 03:32 schreef El_Matador het volgende:
Dat laatste heb je gelijk in. Maar de middeninkomens gaan er wel veeeul harder op achteruit, omdat ze bovenop de lagere schaalverhoging ook de hogere schaal nog veel meer extra moeten betalen.
Zelf nadenken. Staat er ergens dat de belastingschalen veranderen? Nee, dat is namelijk niet zo.quote:Bron dat het niet zou kloppen?
Dan moet je voor de grap de bron van de tabel een keer goed lezen.quote:En dan nog, fiscale voordelen? Ik heb nooit fiscale voordelen gehad en verdiende die schaal.
In principe niet. De PvdA komt vooral op voor Jan Modaal. Dat is dus alleen die eerste groep. De gemiddelde PvdA stemmer merkt hier dus het minst van. De gemiddelde VVD stemmer zit in de groep waar nu 59% bij staat en wordt daarmee door hun gekozen partij in het kontje genomen.quote:Veel verbazingwekkender is de PvdA. Die aanhang zit in de zwaarst getroffen schalen.
Wat voor heilzaam effect verwacht je van de val van zo'n kabinet?quote:Op donderdag 19 september 2013 01:30 schreef Kowloon het volgende:
Overigens ben ik al tijden warm voorstander van de val van dit kabinet en de politieke annihilatie van Mark Rutte. Maar dat geeft bij velen dan weer een scheef gezicht omdat ze geen trek hebben in verkiezingen, hopelijk veranderen dit soort cijfers daar wat aan.
Een oplopend begrotingstekort is sterk te prefereren boven het kapot maken van de economie wat er nu gebeurt.quote:Op donderdag 19 september 2013 07:49 schreef 99.999 het volgende:
Wat voor heilzaam effect verwacht je van de val van zo'n kabinet?
Denk je niet dat dit de komende jaren tot nog meer korte termijn beleid zal leiden? Dus nog meer belastingverhoging in plaats van echt hervormen?
Of ben je nu stiekem voor een oplopend begrotingstekort?
In het verleden gaf Kowloon mij een iets ander beeld, vandaar mijn vraagquote:Op donderdag 19 september 2013 07:53 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Een oplopend begrotingstekort is sterk te prefereren boven het kapot maken van de economie wat er nu gebeurt.
Denk je niet dat serieus bezuinigen altijd slecht valt? Er is geen goed moment, dus volgens mij moeten ze nu maar gewoon doorzetten.quote:Ik ben het met je eens dat hervormen veel belangrijker is maar eerlijk gezegd is ook hervormen op dit moment een slecht idee. Daarmee breng je alleen maar meer onzekerheid met bijbehorende angst. Op dit moment is investeren om de economie vlot te trekken nog de enige optie. Daarná moet er stevig hervormd worden zodat het niet nog eens gebeurt.
Het grote probleem is dat hervormen vooral in de vorm van vereenvoudiging van de overheid moet gebeuren. En dat gaat nooit gebeuren. De bureaucratie kan niet krimpen en dus kan er nooit serieus hervormd worden totdat de bureaucratie op een andere manier ten val gebracht wordt.
Serieus bezuinigen nu zorgt voor een krimpende economie doordat mensen nóg minder te besteden hebben. Het vergroot dus het al reeds bestaande economische probleem.quote:Op donderdag 19 september 2013 07:57 schreef 99.999 het volgende:
Denk je niet dat serieus bezuinigen altijd slecht valt? Er is geen goed moment, dus volgens mij moeten ze nu maar gewoon doorzetten.
Tuurlijk wel die betalen toch ook die 59 en 56% en 68% over het gedeelte boven 150.000quote:Op donderdag 19 september 2013 00:14 schreef El_Matador het volgende:
Lage en modale inkomens gaan er dus 600-1200 euro per jaar (!) op achteruit.
Middenklasse- en hogere middenklasse-inkomens gaan er nog veeeeeul meer op achteruit.
De aller"rijksten" (de grens van 110.000 ligt echt niet zo hoog) gaan er 0, niets, nada, noppes op achteruit.
Ziek, serieus. Wat doet de PvdA eigenlijk in deze regering?
Ik heb nog altijd geen goede bron gelezen, en waar het vandaan komt.quote:Op donderdag 19 september 2013 10:36 schreef Janneke141 het volgende:
Die tabel komt van het blog van Omtzigt: bron. De belastingschijven die we die kennen worden helemaal niet verhoogd (maar het klinkt wel leuk, zeker voor sensatiepers als Geenstijl). Maar het doet niets af aan de lastenverzwaring voor deze groep.
Alleen die kenden we eigenlijk al. Hoe naar ook (nivelleren is een feest) nieuws is het niet.
Maar wel in dit geval, aangezien deze lastenverzwaring voortkomt uit het verlagen van de arbeidskorting, en dat verkleint weer eens de kloof tussen de niet-werkenden en de werkenden. Terwijl die juist groter zou moeten worden.quote:Op donderdag 19 september 2013 10:58 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ik heb nog altijd geen goede bron gelezen, en waar het vandaan komt.
Overigens is belastingverhoging niet per definitie nivellering. Zeker niet als je de laagste schijven ook omhoog gooit (naar 45 en 49%), en de allerhoogste belastingschijven intact laat.
Er zijn meerdere dingen mis. Allereerst is er de hoogte van de belasting voor alle werkenden, die is met rondom de 50 % of hoger voor alle inkomensgroepen gewoon veel te hoog. Ieder jaar werk je tot aan juli voor de overheid. Ten tweede is het zo dat uit de doorrekening blijkt dat de piek van het betaalde belastingpercentage niet bij de hoogste inkomens ligt, maar juist bij de middeninkomens. Dat voldoet dus niet aan het door jou gestelde mensen die veel verdienen mogen toch wel meer belasting betalen.quote:Op donderdag 19 september 2013 10:53 schreef theunderdog het volgende:
Wat is hier precies mis mee?
Mensen die veel verdienen mogen toch wel meer belasting betalen?
Staat gewoon op de site van Omtzicht hoor. Inclusief CPB rapport., mocht je daar meer waarde aan hechten.quote:Op donderdag 19 september 2013 10:58 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik heb nog altijd geen goede bron gelezen, en waar het vandaan komt.
Als ik dat artikel van Omtzigt even snel doorlees dan maakt hij een berekening op basis van de veranderingen in heffingskorting en toeslagen e.d. en transponeert hij dat naar het inkomstenbelasting percentage. M.a.w. die percentages zijn niet de daadwerkelijke percentages, maar een versleuteling van hoeveel je erop achteruitgaat op basis van veranderingen elders in het systeem. Nederland kennende komt er dan wel weer ergens ander een regeltje waarmee je vervolgens weer ergens recht op hebt zodat het uiteindelijke bedrag wat je netto overhoudt niet veel zal verschillen van daarvoor.quote:Op donderdag 19 september 2013 10:58 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik heb nog altijd geen goede bron gelezen, en waar het vandaan komt.
Reken daar maar niet op, er moet structureel 6 miljard meer belasting binnen gehengeld worden, en met die stamrecht BV's en accijns alleen gaan ze dat niet redden.quote:Op donderdag 19 september 2013 11:37 schreef EvertVd het volgende:
Nederland kennende komt er dan wel weer ergens ander een regeltje waarmee je vervolgens weer ergens recht op hebt zodat het uiteindelijke bedrag wat je netto overhoudt niet veel zal verschillen van daarvoor.
Als je ze beledigd krijg je een proces verbaal aan je broek voor 'belediging van een ambtenaar in functie'.quote:Op donderdag 19 september 2013 01:27 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ambtenaren zijn niet de politiek hoor.
In België in betaal ook gewoon 50% (boven de 36.300 euro)quote:
De kloof tussen niet-werkenden en werkenden hoeft echt niet groter te worden. Het is veel slimmer om strengere eisen te stellen aan overheidsondersteuning dan met financiële prikkels te gaan werken.quote:Op donderdag 19 september 2013 11:01 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar wel in dit geval, aangezien deze lastenverzwaring voortkomt uit het verlagen van de arbeidskorting, en dat verkleint weer eens de kloof tussen de niet-werkenden en de werkenden. Terwijl die juist groter zou moeten worden.
En ik zal het nog een keer herhalen: de belastingschijven veranderen helemaal niet.
Hoezo het land uit? Denk je nou echt dat miljoenen mensen gaan emigreren ? Onzinquote:Op woensdag 18 september 2013 23:59 schreef El_Matador het volgende:
Simpel, voer gewoon 59 (!!!?) % inkomstenbelasting in!![]()
![]()
Het is nog erger; als je méér verdient, ga je weer mínder belasting betalen over de hogere schijven.
Wat een achterlijk kutland. Ik heet alle succesvolle Nederlanders die daar geen zin meer in hebben welkom, hier in Colombia (~25-30%).
Bron
quote:Op donderdag 19 september 2013 03:26 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Even een lesje in tabel lezen:
De inkomenslijst is cumulatief. Ofwel: Iedereen boven modaal gaat er 600-1200 op achteruit (ook de "top" inkomens). Iedereen boven middenklasse gaat die extra veeeeul meer er op achteruit (ook de top inkomens).
De aller"rijksten" gaan er dus óók die hele berg op achteruit. Alleen het geld boven de 110k per jaar wordt niet harder belast dan voorheen.
Daarnaast klopt de tabel van geen kanten. Er komt geen 59% belasting tarief. Er worden alleen fiscale voordelen verwijdert die men in die inkomens groep heeft gehad. Dat is geen belasting verhoging. Het is wél een lasten verzwaring.
En als laatste: Voor degenen die het nog niet wisten: De VVD is altijd al alléén maar goed geweest voor hen die minstens 5 keer modaal verdienen. De maatregelen die de VVD in het verleden genomen heeft zijn altijd al slecht geweest voor iedereen die minder dan dat verdient. Dus hoe is dit überhaupt nog een verassing?
[..]
Even sprekend als iemand die smack-bang in het midden van de groep "meest achteruit gaand" valt: Ik ga op deze manier steeds minder geld uitgeven en steeds meer oppotten. Deze maatregelen zijn simpelweg killing voor de economie; De belangrijkste motor (middenklasse: Meer geld dan nodig voor vaste lasten en dus consumerend) voor de economie wordt volledig lam gelegd en dús zal er helemaal geen herstel meer zijn. Ik voorspel dat Nederland steeds verder achterop komt te lopen in Europa. En als het nog lang zo door gaat de afvalput van het Noorden wordt.
Bedankt voor de verheldering.quote:Op donderdag 19 september 2013 03:39 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Dat moeten de top inkomens ook. In pure centen uitgedrukt gaan de top inkomens er dus het meeste op achteruit.
[..]
Zelf nadenken. Staat er ergens dat de belastingschalen veranderen? Nee, dat is namelijk niet zo.
[..]
Dan moet je voor de grap de bron van de tabel een keer goed lezen.
De tabel is er op gebaseerd dat de heffingskorting inkomensafhankelijk wordt en de arbeidskorting mogelijk afgebouwd wordt (let wel: Mogelijk, dit is nog niet eens definitief).
Zoals gezegd: De schalen blijven hetzelfde maar de tabel sugereert dat deze veranderen door de afbouw van fiscale voordelen te verrekenen. De tabel is daarmee een behoorlijk populistisch stukje leugen.
[..]
In principe niet. De PvdA komt vooral op voor Jan Modaal. Dat is dus alleen die eerste groep. De gemiddelde PvdA stemmer merkt hier dus het minst van. De gemiddelde VVD stemmer zit in de groep waar nu 59% bij staat en wordt daarmee door hun gekozen partij in het kontje genomen.
Dus de tabel gaat eigenlijk niet over belastingen? Dan is het inderdaad een sterk staaltje liegen van geenstijl.quote:Op donderdag 19 september 2013 10:36 schreef Janneke141 het volgende:
Die tabel komt van het blog van Omtzigt: bron. De belastingschijven die we die kennen worden helemaal niet verhoogd (maar het klinkt wel leuk, zeker voor sensatiepers als Geenstijl). Maar het doet niets af aan de lastenverzwaring voor deze groep.
Alleen die kenden we eigenlijk al. Hoe naar ook (nivelleren is een feest) nieuws is het niet.
Dat zijn dan ook niet degenen die hier getroffen worden. Dat zijn nagenoeg allemaal mensen die hooguit in de eerste groep vallen.quote:Op donderdag 19 september 2013 17:01 schreef Fides het volgende:
Alsof de middenklasse het land kan verlaten. 9 vd 10 middenklassers (leraren, verpleegsters, ambtenaren, middenkader MKB en grote bedrijven, etc.) kan het in het buitenland echt niet zoveel beter krijgen en/of kunnen kinderen/ouders niet achterlaten/meenemen.
Welnee, het gaat niet over belastingen.quote:Op donderdag 19 september 2013 17:08 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Dus de tabel gaat eigenlijk niet over belastingen? Dan is het inderdaad een sterk staaltje liegen van geenstijl.
Vergis je niet; ik zat in dezelfde groep als jij en betaalde in Duitsland meer belasting dan in Nederland. Nu met die nieuwe plannen zou het goed andersom kunnen zijn idd...quote:Op donderdag 19 september 2013 17:11 schreef Kumerian het volgende:
[..]
Dat zijn dan ook niet degenen die hier getroffen worden. Dat zijn nagenoeg allemaal mensen die hooguit in de eerste groep vallen.
Degenen waar je bang voor moet zijn zijn degenen vanaf 1.5-2 keer modaal tot een keer of 5 modaal. Dat zijn degenen die hierdoor het hardst getroffen gaan worden en ook meteen degenen die al een tijdje er aan denken om naar België of Duitsland te gaan.
Ik moet zeggen: Voor mij en mijn vrouw wordt dat nu een serieuze optie. Wij zitten in die categorie die "59% gaan betalen" (let op: DIe 59% is pure onzin en populistisch geblaat van de oppositie) en zijn aan het kijken of we niet beter af zijn in Duitsland. Ik kan je vertellen: Het is niet onwaarschijnlijk dat we over een jaar of 5 emigreren. Lagere belastingdruk, lagere levens kosten (voorbeeldje: Digitale TV, telefoon, vast internet, mobiele telefoon en mobiel internet alles bij elkaar voor 25 euro per maand)
Let wel dat die categorie op dit moment ook de mensen zijn die Nederland aan het rollen houden. Jan Modaal houdt helemaal geen geld over om te consumeren en de top-inkomens consumeren zowieso al nauwelijks (naar draagkracht). De 2-5 keer modalen zijn degenen die op dit moment de spullen kopen om onze economie aan de gang te houden.
Lastenverzwaring is wat anders dan 59% belasting betalen over je inkomen, ja. Al komt het uiteindelijk misschien op hetzelfde neer. Maar ik moet zeggen dat ik absoluut geen verstand heb van economie en daar baal ik tegenwoordig enorm van.quote:Op donderdag 19 september 2013 17:13 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Welnee, het gaat niet over belastingen.NIETS mee te maken.
Noem het gewoon anders (broekzak-vestzak) en je kunt eenvoudigweg de boodschapper van dit vreselijke belastingnieuws de schuld geven en niet de regering die dit soort "visionaire" plannen maakt.
Domme aardbei is dom.
Heel goed. Waar zit je?quote:Op donderdag 19 september 2013 17:14 schreef Sparqq het volgende:
Ik ben dit jaar vertrokken, precies op tijd volgens mij. Ik heb hier prima naar mijn zin, dus ik heb geen aanstalten om terug te gaan.
Tof, grote stap. Ik zit precies aan de andere kant van de wereld.quote:
Alsof nieuwe verkiezingen wat uithaalt. Dan krijgen we Wilders en de SP met tig zetels. Allemaal lood om oud ijzer!quote:Op donderdag 19 september 2013 01:30 schreef Kowloon het volgende:
Overigens ben ik al tijden warm voorstander van de val van dit kabinet en de politieke annihilatie van Mark Rutte. Maar dat geeft bij velen dan weer een scheef gezicht omdat ze geen trek hebben in verkiezingen, hopelijk veranderen dit soort cijfers daar wat aan.
Omdat ik geef om Nederland en mijn vrienden en familie misschien?quote:Op donderdag 19 september 2013 17:26 schreef -Strawberry- het volgende:
Maar Matador, zit jij niet ergens in Spanje? Waar maak je je druk om.
Zoiets dacht ik al.quote:Op donderdag 19 september 2013 17:34 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Omdat ik geef om Nederland en mijn vrienden en familie misschien?
Mijn neefje dat volgende week geboren wordt moet in die ambtenarenindustrie opgroeien.
Hoe zijn de vrouwen daar in Colombia?quote:Op woensdag 18 september 2013 23:59 schreef El_Matador het volgende:
Simpel, voer gewoon 59 (!!!?) % inkomstenbelasting in!![]()
![]()
Het is nog erger; als je méér verdient, ga je weer mínder belasting betalen over de hogere schijven.
Wat een achterlijk kutland. Ik heet alle succesvolle Nederlanders die daar geen zin meer in hebben welkom, hier in Colombia (~25-30%).
Bron
Spreekwoordelijk interessant.quote:Op donderdag 19 september 2013 17:37 schreef McNulty het volgende:
[..]
Hoe zijn de vrouwen daar in Colombia?
Kort samengevat:quote:Op donderdag 19 september 2013 17:37 schreef McNulty het volgende:
[..]
Hoe zijn de vrouwen daar in Colombia?
Laat wel even duidelijk zijn dat 'ambtenaar' iets anders is dan 'politicus'.quote:Op donderdag 19 september 2013 17:34 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Omdat ik geef om Nederland en mijn vrienden en familie misschien?
Mijn neefje dat volgende week geboren wordt moet in die ambtenarenindustrie opgroeien.
Nee; ambtenarenindustrie. Bekijk het overzicht van Igen...quote:Op donderdag 19 september 2013 18:09 schreef Jordony het volgende:
[..]
Laat wel even duidelijk zijn dat 'ambtenaar' iets anders is dan 'politicus'.
De politici maken er een potje van, de ambtenaren volgen alleen maar.
Daar voel je niets van.quote:Op donderdag 19 september 2013 18:21 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Voor zover ze net ergens in een sloppenwijk wegrotten
Eens. Helaas.quote:Op donderdag 19 september 2013 18:27 schreef Litpho het volgende:
Er is niets liberaal aan de VVD. Zelfs de misplaatste privatiseringsdrang is meer neocon dan wat anders.
Volledig mee eens.quote:
Nou...quote:
Zuid-Amerika had dan ook de grootste rubberindustrie ter wereld.quote:
Welke ruilhandel is hier bedreven precies?quote:Op donderdag 19 september 2013 21:53 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Tja. Een gevolg van het verkeerde soort ruilhandel waarvoor werd gewaarschuwd tijdens de kabinetsformatie. In plaats van dat ze gemeenschappelijke grond zoeken hebben ze aan ruilhandel gedaan.
Tja, als er een gat van pakweg veertig miljard in de begroting moet dichten gaat dat linksom of rechtsom niet lukken zonder dat bijna iedereen er stevig op achteruit gaat.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:12 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Welke ruilhandel is hier bedreven precies?
Een kabinet van PvdA (doelgroep modaal + middenklasse) en VVD (doelgroep "rijken" en middenklasse) waarbij IEDEREEN erop achteruit gaat, alleen de modalen en middenklasse relatief meer dan de "rijken".
Je zou het een VVD-model kunnen noemen, maar dat strookt weer niet met de nog steeds torenhoge belastingdruk. Een PvdA-model is het nergens.
Op zich is ruilhandel beter dan grijze nutteloze compromissen, maar hier is dus geen sprake van ruilhandel. En niet van visie.
Heel wat afgestudeerde academici en HBO'ers met een mooi diploma zullen echt niet zeggen; ik blijf mijn hele leven in Nederland wonen, werken en 50+% belasting betalen. Brain drain en laat de rovende Roemenen en barbaarse Bulgaren alsjeblieft snel en veel binnenkomen!
Als ik een gat van 40 miljard in mijn begroting moet dichten en jou dan besteel, accepteer je die argumentatie vast ook.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:17 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, als er een gat van pakweg veertig miljard in de begroting moet dichten gaat dat linksom of rechtsom niet lukken zonder dat bijna iedereen er stevig op achteruit gaat.
Vergeef me mijn gebrek aan specifieke kennis van getallen en recente politiek, maar ik meen me te herinneren dat er 6 miljard bezuinigd moest worden?quote:Op donderdag 19 september 2013 22:17 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, als er een gat van pakweg veertig miljard in de begroting moet dichten gaat dat linksom of rechtsom niet lukken zonder dat bijna iedereen er stevig op achteruit gaat.
Pakweg veertig miljard is het totale pakket wat men nu moet wegwerken in de begroting. En dat lukt ook niet door alleen minder geld uit te geven. Dan zeggen pa en ma ook tegen je GS maar zorgen dat je extra geld binnen gaat harken.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:24 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Vergeef me mijn gebrek aan specifieke kennis van getallen en recente politiek, maar ik meen me te herinneren dat er 6 miljard bezuinigd moest worden?
Hoe kom je aan 40 (!) miljard? En dat gat in de begroting dicht je door minder uit te geven. Als overheid. Niet door NOG meer geld van de burgers te roven.
Zou mooi zijn zeg; 99.999 tegen zijn ouders; pa, ma, ik kom deze maand niet rond, kun je even snel 4000 euro aan me overmaken? Maand 2, 3, 4, 5 etc gaat het zo door.
Hoelang denk je dat je ouders dat pikken?
En waarom komt het Nederlandse volk niet in opstand, zoals de Turken, Tunesiers en Brazilianen wel konden?
Precies, en waar kan Nederland extra geld mee binnenharken?quote:Op donderdag 19 september 2013 22:26 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Pakweg veertig miljard is het totale pakket wat men nu moet wegwerken in de begroting. En dat lukt ook niet door alleen minder geld uit te geven. Dan zeggen pa en ma ook tegen je GS maar zorgen dat je extra geld binnen gaat harken.
Je beseft de totale omvang van de problematiek volgens mij niet zo.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:30 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Precies, en waar kan Nederland extra geld mee binnenharken?
- schaliegas/olie
- aardwarmte
- drugslegalisering en -productie
Zonder moeite. Maar nee, eerst je eigen volk NOG verder bestelen (de belastingdruk is al belachelijk) en dan ook nog es volledig blind zijn voor de gevolgen.
Alle economen van naam zeggen; NIET meer lastenverzwaren. Wat doet de regering? Die pest de kleinverdienende burger met 600-1200 euro per jaar meer lasten en degenen die wat meer verdienen nog meer. Degenen die het meest verdienen, worden -relatief- het meest met rust gelaten.
Oh jawel. Het is heel simpel; de overheid is veeeeeel te groot, dikbevleesd, dichtbevolkt met "nuttige" pennenlikkers en raamambtenaartjes. En moet dus inkrimpen.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:31 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je beseft de totale omvang van de problematiek volgens mij niet zo.
Graag inhoudelijk reageren in plaats van op de man te spelen.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:31 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je beseft de totale omvang van de problematiek volgens mij niet zo.
Als je de punten ziet die aangehaald worden om meer geld binnen te halen dan zie je toch ook dat dit nooit genoeg is om een gat van veertig miljard te dichten?quote:Op donderdag 19 september 2013 22:37 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Graag inhoudelijk reageren in plaats van op de man te spelen.
Naar mijn idee moet dat tekort gewoon helemaal weg. Die drie procent is een aardige stap maar dat moet nog veel lager. Dat gaat gewoon pijn doen. En dat oom Europa met minder toe moet lijkt me dan ook duidelijk. Maar op de totale opgave is die 500 miljoen leuk maar schiet niet echt op.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:37 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Oh jawel. Het is heel simpel; de overheid is veeeeeel te groot, dikbevleesd, dichtbevolkt met "nuttige" pennenlikkers en raamambtenaartjes. En moet dus inkrimpen.
Dat doen we maar liever niet, we plukken liever de burger nog maar wat kaler. Wat andere economen ook zeggen, die weten er toch niets van, het idéé!
En een dikke vinger aan Brussel geven, net als dat Brussel dat naar ons gaf om die belachelijke 3% te halen.
99.999, in alle ernst en eerlijkheid; jij vindt het niet een klein beetje, ietsiepietsie, pietepeuterigklein stukje belachelijk dat Brussel van ONS 500 miljoen euro extra EIST, omdat ZIJ hun begroting niet op orde hebben, maar als wij zeggen; "hee, luister, die 3% is te strak, zeker in het huidige recessieklimaat, we gaan ons daar niet aan houden; we krijgen onze begroting niet op orde", dat zij dan zeggen: "BEFEHL IST BEFEHL. 3% en niet anders!"
De mafia is nog minder misdadig.
Dat hoeft ook helemaal niet. Maar als jij denkt dat het niet mogelijk zou zijn, beargumenteer dat dan in plaats van op de man te spelen.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:40 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Als je de punten ziet die aangehaald worden om meer geld binnen te halen dan zie je toch ook dat dit nooit genoeg is om een gat van veertig miljard te dichten?
Ik ben niet op de man aan het spelen. Ik had gewoon een vraag / opmerking.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:43 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Dat hoeft ook helemaal niet. Maar als jij denkt dat het niet mogelijk zou zijn, beargumenteer dat dan in plaats van op de man te spelen.
quote:Op donderdag 19 september 2013 22:37 schreef El_Matador het volgende:
De mafia is nog minder misdadig.
quote:Op donderdag 19 september 2013 22:43 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik ben niet op de man aan het spelen.
quote:Op donderdag 19 september 2013 22:31 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je beseft de totale omvang van de problematiek volgens mij niet zo.
Als je er maar lering uit trekt, verder genoeg erover inderdaad.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:46 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat is een constatering. Maar genoeg hierover.
Zo dacht ik ook. Voordat ik meer van het hele systeem begreep.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:42 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Naar mijn idee moet dat tekort gewoon helemaal weg. Die drie procent is een aardige stap maar dat moet nog veel lager. Dat gaat gewoon pijn doen.
Snel gezegd, maar natuurlijk een lege huls. Het is nu net het probleem geweest; Nederland zei NIETS! Braaf betalen maar, Markje. En dan gek staan te kijken dat er een of andere geblondeerde islamofoob op 30 zetels in de peilingen staat. Ja, raar he, als je het geld weggeeft aan lui die ZELF niet met geld om kunnen gaan, maar WEL eisen dat jij dat wel doet.quote:En dat oom Europa met minder toe moet lijkt me dan ook duidelijk.
Drogreden; je hebt principes of niet.quote:Maar op de totale opgave is die 500 miljoen leuk maar schiet niet echt op.
Jawel, want geld is uiteindelijk niets. Ik wil Nederland gezond hebben, en dat is een gezonde economie, niet een raar fictief bedrag najagen waar niemand beter van wordt. NIEMAND.quote:Je kan toch niet serieus pleiten voor het nog verder oplopen van de tekorten?
Als er sprake was van echt geld, was het een heel ander verhaal. Daarom wordt dat ook niet getolereerd.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:50 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Zo dacht ik ook. Voordat ik meer van het hele systeem begreep.
Het is toch van de gekke dat Nederland zich in allerlei bochten gaat wringen (tot in hun poep ronddolende bejaarden aan toe) om een imaginaire grens van 3% te halen of om ueberhaupt een tekort moet wegwerken, terwijl de VSAmerikanen en de ECB gewoon de geldpers aanzetten? Je realiseert je echt niet dat die lui (de echte Elite dus) totaal niet zitten met wat er in Nederlandje gebeurt, maar die hebben allang hun schaapjes op het droge en zorgen voor meer door gewoon wat geld bij te drukken.
Geld is niets meer dan een afspraak. En zolang die afspraak niet meer geldt (door gewoon geld bij te drukken of wat derivaten uit te geven, dat soort mafiose acties), dan is het toch van de gekke dat Nederland, als braaf schooljongetje blijft zeggen: "nee, maar het is heeeel belangrijk dat wij ons tekort oplossen heur! En hoe gaan we dat doen? Door u, hardwerkende trouwe burger, NOG veel meer uit te knijpen"
[..]
Snel gezegd, maar natuurlijk een lege huls. Het is nu net het probleem geweest; Nederland zei NIETS! Braaf betalen maar, Markje. En dan gek staan te kijken dat er een of andere geblondeerde islamofoob op 30 zetels in de peilingen staat. Ja, raar he, als je het geld weggeeft aan lui die ZELF niet met geld om kunnen gaan, maar WEL eisen dat jij dat wel doet.
[..]
Drogreden; je hebt principes of niet.
[..]
Jawel, want geld is uiteindelijk niets. Ik wil Nederland gezond hebben, en dat is een gezonde economie, niet een raar fictief bedrag najagen waar niemand beter van wordt. NIEMAND.
Want alle mensen in Nederland kunnen binnen een jaar tijd vloeiend Spaans schrijven/lezen/spreken en kunnen hun bedrijf gewoon effe pleuren in Colombia?quote:Op woensdag 18 september 2013 23:59 schreef El_Matador het volgende:
Wat een achterlijk kutland. Ik heet alle succesvolle Nederlanders die daar geen zin meer in hebben welkom, hier in Colombia (~25-30%).
Dat jij niet de juiste instelling hebt, moge duidelijk zijn.quote:Op vrijdag 20 september 2013 01:08 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Want alle mensen in Nederland kunnen binnen een jaar tijd vloeiend Spaans schrijven/lezen/spreken en kunnen hun bedrijf gewoon effe pleuren in Colombia?
Als je een drugsdealer bent en opzoek bent naar goedkope inkopen voor Cocaine, dan is Colombia inderdaad een leuke plek.
We kunnen al miljarden besparen door de MOElanders het land uit te flikkeren. Via geheel legale constructies werken MOElanders hier via bureautjes en vestigingen in hun thuisland.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:30 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Precies, en waar kan Nederland extra geld mee binnenharken?
- schaliegas/olie
- aardwarmte
- drugslegalisering en -productie
Zonder moeite. Maar nee, eerst je eigen volk NOG verder bestelen (de belastingdruk is al belachelijk) en dan ook nog es volledig blind zijn voor de gevolgen.
Alle economen van naam zeggen; NIET meer lastenverzwaren. Wat doet de regering? Die pest de kleinverdienende burger met 600-1200 euro per jaar meer lasten en degenen die wat meer verdienen nog meer. Degenen die het meest verdienen, worden -relatief- het meest met rust gelaten.
Jij wilt vast dat Wilders premier wordquote:Op vrijdag 20 september 2013 10:46 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
We kunnen al miljarden besparen door de MOElanders het land uit te flikkeren. Via geheel legale constructies werken MOElanders hier via bureautjes en vestigingen in hun thuisland.
Voor een Nederlander betaalt de werkgever ongeveer 1,5 maal het brutoloon door belastingen en premies. Voor een MOElander in die constructies betalen zij geen premies en belastingen. Daardoor is een MOElander voor hen goedkoper. Een Nederlandse werknemer betaalt over zijn bruto inkomen ook premies, heffingen en belastingen. Globaal kan je zeggen dat hij zo'n 55% van zijn bruto inkomen netto overhoud. Een MOElander die hier werkt via die constructies betaalt geen premies, heffingen en belastingen en neemt daardoor meer geld mee naar huis dan zijn Nederlandse collega. Ergo: Een MOElander die hier via die constructies werkt kost een werkgever minder maar neemt meer geld mee naar huis. De staat vangt voor hen echter 0,0% aan belasting, premies en heffingen over arbeid. Om het verhaal nog helderder te maken: Nederlandse werknemers zijn de productiefste van alle OESO landen. De claim dat Polen harder werken dan Nederlanders is dus onzin.
Dan de rekensom: Voor elke MOElander die hier komt werken komt er een Nederlander in de WW en later in de bijstand. Dat kost geld. Geld uit de staatskas die door elke MOElander die hier komt werken via die constructies ook inkomen misloopt aan belasting, premies en heffingen over arbeid.
In 2009 werkten er hier 200.000 geregistreerde MOElanders. Recentere cijfers kan ik niet vinden. Maar niemand die mij vertelt dat die cijfers niet enorm gestegen zijn. Daarnaast is er een minstens even grote groep die niet geregistreerd is.
De inkomsten van de staat lopen mis:
• Belastingen over arbeid
• Premies over arbeid
• Heffingen over arbeid
• Gemeentelijke belastingen
• Zorgpremies aan aanvullende verzekeringen (in de bijstand heb je die niet)
• Wegenbelastingen (bijstander geen auto, MOElander wel maar betaalt geen wegenbelasting)
• BTW (Uitgaven doen ze vooral in het eigen MOEland, want goedkoper en gezin daar)
• Belastingen voor honden, riool enz.
Extra uitgaven voor de staat:
• Grof weg gezegd zo'n 400.000 uitkeringen.
• Extra subsidies en minima regelingen
• Huisvesting extra minima
• Voor een selecte groep MOElanders huisvesting (bv Kazernes in Ede en Eindhoven)
• Bijstandsuitkeringen (geen recht op WW) en subsidies voor werkeloos geraakte MOElanders
Gooi de grenzen dicht en we hebben geen begrotingstekort en nauwelijks werkeloosheid meer.
Want vele, niet of nauwelijks in te vullen, vacatures zijn een goed idee? Dat geeft de economie juist een flinke klap en daarmee het begrotingstekort...quote:Op vrijdag 20 september 2013 10:46 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Gooi de grenzen dicht en we hebben geen begrotingstekort en nauwelijks werkeloosheid meer.
Juist in de sectoren waarin die MOElanders werken is een enorme werkeloosheid. Zij zitten vooral in de bouw, het transport en de groensector. Er zijn voorbeelden te over waar Nederlanders werden ontslagen en vervangen door MOElanders. Laat die werkgevers eens aantonen dat zij geen Nederlander kunnen vinden voor dat werk.quote:Op vrijdag 20 september 2013 10:49 schreef 99.999 het volgende:
Want vele, niet of nauwelijks in te vullen, vacatures zijn een goed idee? Dat geeft de economie juist een flinke klap en daarmee het begrotingstekort...
150.000 jongeren zijn werkloos, plaatste arjan. Die kunnen wel 200.000 Polen vervangen.quote:Op vrijdag 20 september 2013 10:49 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Want vele, niet of nauwelijks in te vullen, vacatures zijn een goed idee? Dat geeft de economie juist een flinke klap en daarmee het begrotingstekort...
Zo werkt het hier ook. Ik kreeg mijn werkvisum omdat ik iets kan wat niemand bij mijn bedrijf in Latijns-Amerika kan. Ben je een van de velen, kom je niet -legaal- aan de bak.quote:Op vrijdag 20 september 2013 10:52 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Juist in de sectoren waarin die MOElanders werken is een enorme werkeloosheid. Zij zitten vooral in de bouw, het transport en de groensector. Er zijn voorbeelden te over waar Nederlanders werden ontslagen en vervangen door MOElanders. Laat die werkgevers eens aantonen dat zij geen Nederlander kunnen vinden voor dat werk.
Mmm.. In mijn enorme dorp is 1 op de 11 inwoners nu MOElands, maar het schijnt hier ook wel uitzonderlijk erg te zijn.quote:Op vrijdag 20 september 2013 10:51 schreef El_Matador het volgende:
Eeuwig jammer dat ik niet -zoals het plan was- zondag in NL kan zijn. Ik heb die MOElanders niet zo gevolgd. Wat Polen en een paar Bulgaren, maar erg veel zag ik niet voordat ik wegging.
Zo uitgelegd is het inderdaad een groot probleem. Maar de Nederlander die nu door de Pool verdrongen wordt kan in Alaska of Dubai weer veul meer verdienen en verschoond blijven van premies.
Zo werkt de wereld van tegenwoordig.
Zo uitgelegd klopt het verhaal dan ook niet. De meeste Polen e.d. in Nederland worden volgens een Nederlandse CAO betaald met alle bijbehorende premies e.d. En het is niet alsof die groep 1 op 1 vervangen kan worden door de huidige WW'ers of bijstandklantjes. Schop je ze allemaal weg dan is er in veel sectoren een probleem.quote:Op vrijdag 20 september 2013 10:51 schreef El_Matador het volgende:
Eeuwig jammer dat ik niet -zoals het plan was- zondag in NL kan zijn. Ik heb die MOElanders niet zo gevolgd. Wat Polen en een paar Bulgaren, maar erg veel zag ik niet voordat ik wegging.
Zo uitgelegd is het inderdaad een groot probleem. Maar de Nederlander die nu door de Pool verdrongen wordt kan in Alaska of Dubai weer veul meer verdienen en verschoond blijven van premies.
Zo werkt de wereld van tegenwoordig.
Er zijn ook zat voorbeelden van dat men inderdaad geen Nederlanders kan vinden voor wat zwaarder en smeriger werk.quote:Op vrijdag 20 september 2013 10:52 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Juist in de sectoren waarin die MOElanders werken is een enorme werkeloosheid. Zij zitten vooral in de bouw, het transport en de groensector. Er zijn voorbeelden te over waar Nederlanders werden ontslagen en vervangen door MOElanders. Laat die werkgevers eens aantonen dat zij geen Nederlander kunnen vinden voor dat werk.
Bewijs dat eens en geef een paar linkjes.quote:Op vrijdag 20 september 2013 11:00 schreef 99.999 het volgende:
Zo uitgelegd klopt het verhaal dan ook niet. De meeste Polen e.d. in Nederland worden volgens een Nederlandse CAO betaald met alle bijbehorende premies e.d. En het is niet alsof die groep 1 op 1 vervangen kan worden door de huidige WW'ers of bijstandklantjes. Schop je ze allemaal weg dan is er in veel sectoren een probleem.
Dat is de claim van die werkgevers om hun belastingontduiking goed te praten.quote:Op vrijdag 20 september 2013 11:04 schreef 99.999 het volgende:
Er zijn ook zat voorbeelden van dat men inderdaad geen Nederlanders kan vinden voor wat zwaarder en smeriger werk.
er zijn ook zat tests geweest met uitkeringstrekkers die in de kassen aan het werk moesten zonder enig succes.quote:Op vrijdag 20 september 2013 11:13 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat is de claim van die werkgevers om hun belastingontduiking goed te praten.
Ben je deze vergeten?
- Bloembindsters ontslagen en vervangen door Polen
- Vrachtwagenchauffeurs ontslagen en vervangen door MOElanders
- MOElandse vrachtwagenchauffeurs rijden met oneigenlijke of zonder papieren
- Medewerkers in de tuinbouw ontslagen en vervangen door MOElanders
- Bouwvakkers ontslagen en vervangen door MOElanders
Wel bijzonder dat zaken die nog geen 2 jaar geleden vol in het nieuws waren nu met google niet meer te vinden zijn. Censuur?
Zat? Twee bedoel je. En je hebt vast niet kritisch gekeken naar hoe dat gegaan is, waarom veel van hen weigerden en dat de welwillenden geweigerd werden door de tuinders zelf.quote:Op vrijdag 20 september 2013 11:16 schreef 99.999 het volgende:
er zijn ook zat tests geweest met uitkeringstrekkers die in de kassen aan het werk moesten zonder enig succes.
En ik geloof geen bal van censuur, je zoekt niet goed genoeg denk ik.
Dat klopt ja voor het loon wat de werkgevers er maximaal voor willen betalen.quote:Op vrijdag 20 september 2013 11:04 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er zijn ook zat voorbeelden van dat men inderdaad geen Nederlanders kan vinden voor wat zwaarder en smeriger werk.
Torenhoge leningen aangaan voor de belastingaftrek is zo pre-2007. Zie maar eens zo'n lening te krijgen, valt nog niet mee hoor. En dan moet je ook nog verplicht aflossen, dus zoveel valt er niet meer af te trekken.quote:Op zaterdag 21 september 2013 16:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Gek toch dat veel mensen die klagen over de IB er niet bij vertellen dat de HRA dit gedeeltelijk compenseert.
Dit los van de vraag of dat de stelling van deze draad wel of niet valide is.
Ondanks de HRA hebben 2 en 3x modaal nog steeds een belastingdruk van 59%. Begint bijna communistisch te worden hier.quote:Op zaterdag 21 september 2013 16:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Gek toch dat veel mensen die klagen over de IB er niet bij vertellen dat de HRA dit gedeeltelijk compenseert.
Dit los van de vraag of dat de stelling van deze draad wel of niet valide is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |