En waarom tel je de derde persoon niet mee?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 14:37 schreef Ripley het volgende:
[..]
huur 500 euro. Gedeeld door 2 is 250.
Gas, licht en water 100 euro. 50 euro voor hem.
Verzekeringen ed. ook 100 euro, 50 voor hem.
Eten voor twee personen voor een maand: 250 euro. Gedeeld door 2 is 125.
Hoezo is het dan ontzettend veel?
Misschien moet je van tevoren bedenken: wil je hier echt nog een grote strijd over aangaan? Over drie maanden ben je weg.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 14:33 schreef pl4kkie het volgende:
[..]
Omdat er met mn moeder geen normaal gesprek te voeren is. Gisteren vertelde ik het normaal, alhoewel het wel tactischer had gekund, ze was gelijk aan het janken en zei niks meer. Ipv ze normaal een gesprek aanging met me is ze 's avonds gaan uithuilen bij der vriend, die is nu dus ook pissed op mijen wil vanavond praten.
Ja m'n vriendin heeft een vast inkomen.
Nee, je had de huurcommissie in moeten schakelen, omdat 450 voor 13m2 veel te veel is.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 09:42 schreef Silenus het volgende:
Op je 25e in zo'n huis wonen voor slechst 500 euro, daar zou ik niet over durven zeiken hoor.Ik heb jaren op 13m2 gewoond voor 450.
Al had ik toen ook maar gewoon tegen m'n huurbaas moeten zeggen: He luister eens, ik ben deze maand op vakantie...ben er niet, dus betaal m'n huur ook mooi niet! En verdomme niet zeiken WANT JE HEBT GELD ZAT!
...Overigens is dat geld allemaal niet van je moeder, maar van haar vriend. Snap ook best dat hij geen zin heeft om dat te betalen omdat jij te bescheten bent om die laatste paar maandjes nog op te brengen.
Je hoort alleen het verhaal van de TS....je weet nog steeds niet was TS per maand binnenbrengt.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 14:12 schreef Devion het volgende:
[..]
Sorry, maar jij hebt echt een bord voor je kop.
Hij betaald al 500 euro vanaf zijn 20ste. Je kan niet verwachten dat als iemand 20 is, dat hij zijn moeder gaat tegen spreken wat hij moet bijdragen, zeker niet als zijn ouders net zijn gescheiden en dat zijn moeder(Door eigen schuld notabene) het zo krap heeft.
Wat zijn moeder doet is asociaal, alleen heeft de gemiddelde fokker niet het financiele inzicht, om te zien dat 500 euro volstrekt belachelijk is. In 1 van je voorbeelden reken je huur mee. Het is je MOEDER niet je huismeester.
Ze heeft, zonder te rekenen over de periode dat hij iets minder heeft betaald(Onbekend), al 30.000 euro geincasseerd van zoonlief. Wie dit normaal vind is, godverdomme, niet goed bij zijn hoofd.
Voor de rest mensen die zitten te janken dat TS eerder het huis uit moest.
lol, huurcommissie op een studentenhuis. Hoe snel wil je zonder kamer zitten.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:08 schreef probeer het volgende:
[..]
Nee, je had de huurcommissie in moeten schakelen, omdat 450 voor 13m2 veel te veel is.
Die woont er niet...TS vind gewoon dat hij er heel veel is.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 14:58 schreef hugecooll het volgende:
[..]
En waarom tel je de derde persoon niet mee?
Compleet irrelevant. Al verdient die 80k per jaar, dat betekent niet dat zijn moeder meer moet vragen dan wat hij kost.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:10 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Je hoort alleen het verhaal van de TS....je weet nog steeds niet was TS per maand binnenbrengt.
Raar dat TS er zo lang akkoord mee is gegaan, dan.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:14 schreef Devion het volgende:
[..]
Compleet irrelevant. Al verdient die 80k per jaar, dat betekent niet dat zijn moeder meer moet vragen dan wat hij kost.
500 euro is een belachelijk bedrag.
Onzin.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:10 schreef trigt013 het volgende:
[..]
lol, huurcommissie op een studentenhuis. Hoe snel wil je zonder kamer zitten.
Dat vind ik dus weer onzin, als er normaal overleg was geweest en je de inkomensplaatjes naast elkaar neer had gelegd was het normaal gesproken wel goed gekomen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:14 schreef Devion het volgende:
[..]
Compleet irrelevant. Al verdient die 80k per jaar, dat betekent niet dat zijn moeder meer moet vragen dan wat hij kost.
500 euro is een belachelijk bedrag.
ja en? Het is toch te infantiel voor woorden dat je als zelfstandige volwassen vrouw niet rond kan komen zonder fucking 500 euro kostgeld van je kind? Zoek en baan en werk er voor, luie kut.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 14:16 schreef Copycat het volgende:
[..]
Alleen voor eten, ja? Wat dacht je van zaken als gemeentelijke belastingen, energiekosten, verzekeringen?
Verzekeringen betaal je altijd zelf, gas en licht is minder dan 100, eten per maand is minder dan 125quote:Op woensdag 7 augustus 2013 14:37 schreef Ripley het volgende:
[..]
huur 500 euro. Gedeeld door 2 is 250.
Gas, licht en water 100 euro. 50 euro voor hem.
Verzekeringen ed. ook 100 euro, 50 voor hem.
Eten voor twee personen voor een maand: 250 euro. Gedeeld door 2 is 125.
Hoezo is het dan ontzettend veel?
Meestal krijg je juist hogere toeslagen als haar zoon weg valt.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:07 schreef Margo37 het volgende:
Geen idee of de moeder van TS zo weinig verdiend dat ze ook nog allerlei kortingen/toeslagen zou ontvangen die ze nu misschien niet krijgt door het inkomen van TS?
Het is imo net zo infantiel om als volwassen, werkende, thuiswonende vent te miepen over kostgeld. En dan opeens maar te besluiten daarmee te stopen. Leven is niet gratis.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:25 schreef Jumparound het volgende:
ja en? Het is toch te infantiel voor woorden dat je als zelfstandige volwassen vrouw niet rond kan komen zonder fucking 500 euro kostgeld van je kind? Zoek en baan en werk er voor, luie kut.
Ik bedoel, die zou ze nu dus niet krijgen omdat haar inwonende zoon een eigen inkomen heeft, dat moet je ook meerekenen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:26 schreef Deckard het volgende:
[..]
Meestal krijg je juist hogere toeslagen als haar zoon weg valt.
Ja? Schelden?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:25 schreef Jumparound het volgende:
[..]
ja en? Het is toch te infantiel voor woorden dat je als zelfstandige volwassen vrouw niet rond kan komen zonder fucking 500 euro kostgeld van je kind? Zoek en baan en werk er voor, luie kut.
Nounou..quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:25 schreef Jumparound het volgende:
[..]
ja en? Het is toch te infantiel voor woorden dat je als zelfstandige volwassen vrouw niet rond kan komen zonder fucking 500 euro kostgeld van je kind? Zoek en baan en werk er voor, luie kut.
Eigen bijdrage naar inkomen .. terwijl mama geen hol uitvoert en weigert geld van ex aan te nemen?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:19 schreef Margo37 het volgende:
[..]
Dat vind ik dus weer onzin, als er normaal overleg was geweest en je de inkomensplaatjes naast elkaar neer had gelegd was het normaal gesproken wel goed gekomen.
Je eigen bijdrage naar inkomen verrekenen, 1 gezamenlijke bankrekening voor de hele bubs incl een bijdrage van de vriend omdat hij daar driekwart van de tijd ook is en dan niet in luxe, dat zou hij daarnaast kunnen doen als hij zo rijk is.
Zeg dat tegen de vrouw die teert op haar zoon, de staat en haar vriend.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:27 schreef Copycat het volgende:
[..]
Het is imo net zo infantiel om als volwassen, werkende, thuiswonende vent te miepen over kostgeld. En dan opeens maar te besluiten daarmee te stopen. Leven is niet gratis.
Bezijden mijn punt.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:31 schreef probeer het volgende:
Zeg dat tegen de vrouw die teert op haar zoon, de staat en haar vriend.
Het is je kind godverdomme, niet een of andere trianeljosti! Echt, je neemt een beslissing om kinderen te nemen, dat gaat niet weg als ze 21 zijn!quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:27 schreef Copycat het volgende:
[..]
Het is imo net zo infantiel om als volwassen, werkende, thuiswonende vent te miepen over kostgeld. En dan opeens maar te besluiten daarmee te stopen. Leven is niet gratis.
De situatie van de moeder kennen we niet volgens mij dus dat zijn speculaties.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:30 schreef probeer het volgende:
[..]
Eigen bijdrage naar inkomen .. terwijl mama geen hol uitvoert en weigert geld van ex aan te nemen?
Haar zoon kan toch het huis uit? Hij hoeft er niet te blijven wonen!quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:31 schreef probeer het volgende:
[..]
Zeg dat tegen de vrouw die teert op haar zoon, de staat en haar vriend.
dat doet ie toch?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:32 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Haar zoon kan toch het huis uit? Hij hoeft er niet te blijven wonen!
Kostgeld vind ik normaal, zeker op die leeftijd. De hoogte ervan niet.quote:
En het is je moeder ... En TS is een volwassen vent die ook volwassen mee kan dragen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:32 schreef Jumparound het volgende:
Het is je kind godverdomme, niet een of andere trianeljosti! Echt, je neemt een beslissing om kinderen te nemen, dat gaat niet weg als ze 21 zijn!
Ja, per 1 oktober hebben we een eigen huis. Als de goden ons gezind zijnquote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:32 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Haar zoon kan toch het huis uit? Hij hoeft er niet te blijven wonen!
nee, gelukkig is het mijn moeder niet, die was ook zelfstandig na de scheiding. Ook zonder bijdrage van mn vader.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:33 schreef Copycat het volgende:
[..]
En het is je moeder ... En TS is een volwassen vent die ook volwassen mee kan dragen.
En nu in- en uitademen.
Plus nog meer dingen wat allang besproken had moeten worden. De spreekwoordelijke druppel..quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:33 schreef Margo37 het volgende:
TS is gefrusteerd dat er vanavond een gesprek komt wat al veel eerder opgelost had moeten worden.
Dus speculeren over de situatie van de moeder mag niet, maar dat doen we voor het gemak wel bij zoonlief voor de afgelopen 6-7 jaar? Righto ..quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:32 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Haar zoon kan toch het huis uit? Hij hoeft er niet te blijven wonen!
ik wordt alleen verdrietig van de benadering alsof het een zakelijk geschil isquote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:33 schreef Copycat het volgende:
[..]
En het is je moeder ... En TS is een volwassen vent die ook volwassen mee kan dragen.
En nu in- en uitademen.
Overdrachtelijk ...quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:34 schreef Jumparound het volgende:
nee, gelukkig is het mijn moeder niet,
Soms loopt het weleens anders allemaalquote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:34 schreef Jumparound het volgende:
[..]
nee, gelukkig is het mijn moeder niet, die was ook zelfstandig na de scheiding. Ook zonder bijdrage van mn vader.
kwestie van interpretatiequote:
Daarom. Dus hoef je het ook niet op jouw moeder te betrekken.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:39 schreef Jumparound het volgende:
kwestie van interpretatie
Je vraagt me te verplaatsen in de situatie van ts en zijn moeder. Alleen was ik niet in de situatie terecht gekomen omdat mijn moeder toch echt heel anders is
ik ben een volwassen vent van 32, ik maak lekker zelf wel uit wat ik doequote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:41 schreef Copycat het volgende:
Daarom. Dus hoef je het ook niet op jouw moeder te betrekken.
Met een eigen huis!quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:42 schreef Jumparound het volgende:
ik ben een volwassen vent van 32, ik maak lekker zelf wel uit wat ik doe
okeoke, ik ga de koeien op de hei wel aaienquote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:44 schreef Copycat het volgende:
[..]
Met een eigen huis!
Wat ik toevallig wel weet te wonen, dus ik zou maar uitkijken!
Scary shit ...quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:44 schreef Jumparound het volgende:
okeoke, ik ga de koeien op de hei wel aaien
Nee dusquote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:19 schreef Margo37 het volgende:
[..]
Dat vind ik dus weer onzin, als er normaal overleg was geweest en je de inkomensplaatjes naast elkaar neer had gelegd was het normaal gesproken wel goed gekomen.
Je eigen bijdrage naar inkomen verrekenen, 1 gezamenlijke bankrekening voor de hele bubs incl een bijdrage van de vriend omdat hij daar driekwart van de tijd ook is en dan niet in luxe, dat zou hij daarnaast kunnen doen als hij zo rijk is.
Moeten er wel kosten zijn.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:27 schreef Copycat het volgende:
[..]
Het is imo net zo infantiel om als volwassen, werkende, thuiswonende vent te miepen over kostgeld. En dan opeens maar te besluiten daarmee te stopen. Leven is niet gratis.
je bereidt ze voor op de echte wereld. waar ze gewoon moeten werken en betalen voor hun onderdak, eten, enzovoorts. als je ze leert dat voor niks de zon opkomt en het normaal is je moeder uit te schelden, gaat er iets fout.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:32 schreef Jumparound het volgende:
[..]
Het is je kind godverdomme, niet een of andere trianeljosti! Echt, je neemt een beslissing om kinderen te nemen, dat gaat niet weg als ze 21 zijn!
Nee, die biedt je een liefdevol thuis waar ze veilig zijn en hun ding kunnen doen en de wereld kunnen leren kennen. Inclusief fouten maken (waar ze dan weer van leren).
Dan ga je niet passief 5 jaar van de bijstand op het kostgeld van je kind teren. Ongeacht hoeveel hij verdient met werken. Want kennelijk is je kind WEL slim genoeg om voor een eigen inkomen te zorgen.
dat leer je ze inderdaad. En leren imho is niet "Do as I say, not as I do" Want in dat geval zou ts zijn hand bij zijn vriendin moeten ophouden.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:57 schreef simmu het volgende:
[..]
je bereidt ze voor op de echte wereld. waar ze gewoon moeten werken en betalen voor hun onderdak, eten, enzovoorts. als je ze leert dat voor niks de zon opkomt en het normaal is je moeder uit te schelden, gaat er iets fout.
En dat doe je met zakgeld en ze laten leren omgaan met geld. Vanaf het 20ste levensjaar nog even je zoon financieel opvoeden dmv 500 euro per maand te vragen aan kostgeld is compleet gestoord.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:57 schreef simmu het volgende:
[..]
je bereidt ze voor op de echte wereld. waar ze gewoon moeten werken en betalen voor hun onderdak, eten, enzovoorts. als je ze leert dat voor niks de zon opkomt en het normaal is je moeder uit te schelden, gaat er iets fout.
Dat vind ik dus ook. TS' moeder stelt wel de verkeerde prioriteiten.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 09:06 schreef Luxuria het volgende:
Dat is wel heel krom dat ze van jou dat geld verwachten terwijl der vriend allemaal van die luxedingen betaalt.
Dat hij een deel van dat geld dan ook maar besteed aan het huishouden.
Heb 500 ook een hoog bedrag genoemd, het gaat om het totaalplaatje waarom de moeder zo weinig inkomen heeft.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:55 schreef Devion het volgende:
[..]
Nee dusHet is je moeder, niet de Nederlandse overheid.
Het is niet dat ze samen zijn gaan wonen.... Zijn mensen hier echt compleet debiel geworden?
Huur is volgens van rekening van ma, het is namelijk HAAR huis. De enige reden waarom de zoon mee moet betalen aan de huur is omdat zijn moeder een grotere huis heeft genomen om beter te kunnen wonen met haar zoon. Dan is alsnog 500 euro asociaal, dat vraag je niet van je KIND.(Daarnaast ook geen handige keuze, want je weet dat je zoon een keer het huis uitgaat)
Zelf als TS thuiswoont draai je met 500 euro dikke winst en daar is ze afhankelijk van geworden en daarom reageert ze compleet debiel.(Nee huur mag je niet meerekenen, die kosten heb je ongeacht zoonlief thuis woont)
TS geeft zelf aan bijna niet thuis te zijn de aankomende 3 maanden, wat betekent dat ze ook geen kosten maakt.
Het totaal plaatje dondert niet zo maar goed, zo reageer je niet als moeder. TS zijn reactie is niet oké, maar het tekent een moeder wel die 500 euro per maand durft te vragen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 16:11 schreef Margo37 het volgende:
[..]
Heb 500 ook een hoog bedrag genoemd, het gaat om het totaalplaatje waarom de moeder zo weinig inkomen heeft.
Vanaf zijn 20ste heeft hij het geaccepteerd blijkbaar, een tijdje iets minder betaald door problemen en vervolgens opnieuw het bedrag geaccepteerd.
Dat TS ineens met de mededeling komt kan heel raar overkomen, denk dat de communicatie tussen TS en moeder het grootste probleem is en gaat het niet alleen 'maar' om die 3 maanden.
Waarop baseer jij die aanname?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 16:19 schreef Devion het volgende:
@verder
Wat als TS een vrouw was geweest die met haar gescheiden vader leefde. Je kan er donder op zeggen dat de reactie van alle vrouwen hierboven heel anders was geweest.
Waarom heeft TS het al die jaren geaccepteerd vraag ik me af, en nee een bedrag van 500 per maand zou ik niet durven vragen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 16:19 schreef Devion het volgende:
[..]
Het totaal plaatje dondert niet zo maar goed, zo reageer je niet als moeder. TS zijn reactie is niet oké, maar het tekent een moeder wel die 500 euro per maand durft te vragen.
@verder
Wat als TS een vrouw was geweest die met haar gescheiden vader leefde. Je kan er donder op zeggen dat de reactie van alle vrouwen hierboven heel anders was geweest. Want met alle respect dames, jullie reageren wel heel zuur.
Dat is 1000 euro per maandquote:Op woensdag 7 augustus 2013 16:23 schreef Margo37 het volgende:
[..]
Waarom heeft TS het al die jaren geaccepteerd vraag ik me af, en nee een bedrag van 500 per maand zou ik niet durven vragen.
@heb twee zoons van 18 en 15 die om de week bij me wonen en een laag inkomen
Wat is 1000 per mndquote:
2 zonen! 500 per stuk, 1000 euro per maandquote:
hahahaa nee, kijk naar de leeftijden en dat zou ik niet eens willen, ene studeert en andere zit op voortgezet nog.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 16:27 schreef Devion het volgende:
[..]
2 zonen! 500 per stuk, 1000 euro per maand
Het was ook een grapquote:Op woensdag 7 augustus 2013 16:28 schreef Margo37 het volgende:
[..]
hahahaa nee, kijk naar de leeftijden en dat zou ik niet eens willen, ene studeert en andere zit op voortgezet nog.
sorry voor het offtopic
Eurootje viel een beetje laatquote:
Ah juist. Dus hetgeen hij overtollig heeft betaald, zet je dan netjes op een spaarrekening en dat geef je dan weer terug als hij het huis uitgaatquote:Op woensdag 7 augustus 2013 15:57 schreef simmu het volgende:
[..]
je bereidt ze voor op de echte wereld. waar ze gewoon moeten werken en betalen voor hun onderdak, eten, enzovoorts. als je ze leert dat voor niks de zon opkomt en het normaal is je moeder uit te schelden, gaat er iets fout.
nee. je maakt afspraken en houdt je er aan. of 500 euro te veel is of niet, daar kan je over praten. je kan rekeningen doornemen en overleggen. dat is wat beschaafde mensen die samen in 1 huis wonen, doen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 17:29 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Ah juist. Dus hetgeen hij overtollig heeft betaald, zet je dan netjes op een spaarrekening en dat geef je dan weer terug als hij het huis uitgaat
Je hoeft toch ook niks over hun salarissen te weten? Je weet dat zij inkomen waar zij recht op heeft niet wil hebben en niet veel werkt. Ze zou dus ook gewoon om dat inkomen kunnen vragen en meer kunnen gaan werken. Dat je zoon toevallig fulltime werkt, betekent niet dat hij dan maar jouw kosten moet dragenquote:Op woensdag 7 augustus 2013 17:45 schreef simmu het volgende:
[..]
nee. je maakt afspraken en houdt je er aan. of 500 euro te veel is of niet, daar kan je over praten. je kan rekeningen doornemen en overleggen. dat is wat beschaafde mensen die samen in 1 huis wonen, doen.
je weet niks over ts zn salaris, de moeder haar inkomsten, het waarom over waarom ze geen geld van haar ex wil (ironisch hoe dat haar dan hier weer kwalijk genomen wordt hier zo opeens) en wat voor afspraken er nu eigenlijk presies gemaakt zijn. en toch vinden sommigen hier ts zn tirade genoeg om te concluderen dat ts zn moeder onredelijk en lui is![]()
hij draagt niet de kosten van de moeder, hij draagt zijn eigen kosten. daarom heet het kostgeld. en dat heeft inderdaad weinig te maken met het inkomen (met enige nuancering her en der). niet dat van hem, maar ook niet dat van haar.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 17:49 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Je hoeft toch ook niks over hun salarissen te weten? Je weet dat zij inkomen waar zij recht op heeft niet wil hebben en niet veel werkt. Ze zou dus ook gewoon om dat inkomen kunnen vragen en meer kunnen gaan werken. Dat je zoon toevallig fulltime werkt, betekent niet dat hij dan maar jouw kosten moet dragen
Het punt is dus dat het kostgeld van haar zoon moet compenseren voor het geld dat ze niet van haar ex wil hebbenquote:Op woensdag 7 augustus 2013 19:06 schreef simmu het volgende:
[..]
hij draagt niet de kosten van de moeder, hij draagt zijn eigen kosten. daarom heet het kostgeld. en dat heeft inderdaad weinig te maken met het inkomen (met enige nuancering her en der). niet dat van hem, maar ook niet dat van haar.
en edit; je weet feitelijk helemaal niks. je weet ts zijn mening dat hij vindt dat ze te weinig werkt en dat hij denkt dat zijn moeder alimentatie van zijn vader zou kunnen krijgen. wij weten helemaal niet wat ts zn moeder en ts zn vader daaromtrent hebben afgesproken. nu we het daarover hebben: ts vind blijkbaar dat zijn moeder hem op zn 25ste financieel hoort te ondersteunen (geen kostgeld betalen staat daar toch echt aan gelijk), waar staat dan de vader hierin? kan ts dan niet een bijdrage voor de inrichting van zijn huis aan zijn vader vragen?
dat weet je niet. partneralimentatie is tegenwoordig niet standaard hoor. en al helemaal niet tig jaar na een scheiding. en zoals gezegd: je weet helemaal niet wat er vanuit die ouders achter steekt en wat er voor afspraken zijn gemaakt. je weet toch niet wat voor kosten hij daar veroorzaakt?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 19:11 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Het punt is dus dat het kostgeld van haar zoon moet compenseren voor het geld dat ze niet van haar ex wil hebben
Inderdaad, doet me denken aan een reclame: hier wordt de hele familie zakelijker van.quote:
Sorry hoor, maar dan kan je niet rekenen. 200 euro voor 1 persoon boodschappen is wel ERG veel. Met 240 euro red ik het al(2 personen). 150 euro voor g/w/l voor 1 persoon?!? Dat is bijna voor een huishouden van 4(!) personen een normaal bedrag. Je maakt je wel volkomen belachelijk met zulke schattingen.quote:Op woensdag 7 augustus 2013 19:33 schreef simmu het volgende:
[..]
dat weet je niet. partneralimentatie is tegenwoordig niet standaard hoor. en al helemaal niet tig jaar na een scheiding. en zoals gezegd: je weet helemaal niet wat er vanuit die ouders achter steekt en wat er voor afspraken zijn gemaakt. je weet toch niet wat voor kosten hij daar veroorzaakt?
mijn broertje is laatst uit huis gegaan en dat scheelt mijn moeder maandelijks alleen al voor electriciteit en water 150 euro, boodschappen, zeg 200 euro, dan zit je al op 350. de troep die hij veroorzaakte, toeslagen die ze misliep omdat hij erbij woonde, extra verzekeringen voor zn waardevolle electronica, het idee dattie niks in huis deed, als je dat allemaal meeneemt vind ik 500 niet eens zo heel onredelijk hoor. maar goed. nu hebben we het over mijn broertjeen die hoefde minder te betalen en mekkerde even hard als ts
tis een generatiedingetje geloof ik
moet je niet bij mij over wezen, wij zitten met 4 personen onder de 150 wekelijks (dus maandelijks zo'n 600 en dan doen we vind ik, best luxe), luiers incluus! maar ja; broertjelief blieft enkel coca cola en biefstukquote:Op donderdag 8 augustus 2013 11:45 schreef Devion het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar dan kan je niet rekenen. 200 euro voor 1 persoon boodschappen is wel ERG veel. Met 240 euro red ik het al(2 personen). 150 euro voor g/w/l voor 1 persoon?!? Dat is bijna voor een huishouden van 4(!) personen een normaal bedrag. Je maakt je wel volkomen belachelijk met zulke schattingen.
Normale kostgeld is 150-200 euro want dat kost iemand aan variabele kosten in een huishouden, er van uit gaande dat die persoon wle zelf verzekeringen, kleding e.d. betaald/koopt. Pas boven de 23 krijg je te maken met lagere toeslagen voor huur e.d. en daarvoor juist met hogere toeslagen.
We hebben hier niet te maken met een generatiekloof, maar een kloof in kostenbewustzijn.
500 is zo op hoor als je luxe gewent bent en 5 keer per jaar op vakantie moet.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 12:48 schreef AlwaysHappy het volgende:
Maar dat je broertje zo verwent is zegt niks over TS. 500 euro blijft een enorm bedrag..
In het algemeen, in alle situaties?quote:Op donderdag 8 augustus 2013 12:54 schreef Popples het volgende:
Ik kan er niks aan doen maar ik heb een hekel aan ouders die kostgeld vragen.
Niet in alle situaties maar zoals bij TS denk ik jezus je bent moeder en afhankelijk? Word volwassen mens! Het is je kind waar je voor gekozen hebt en dan hoort zij niet afhankelijk te zijn en haar zoon te steunen en niet denken ow ik heb maar 100 euro over. Als ze genoeg kleding heeft en schoenen op te lopen kan ze met die 100 euro toch makkelijk rond komen? Wij eten met 5-en van 250 per maand.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 12:56 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
In het algemeen, in alle situaties?
Zelfs met al die apparatuur kom je nooit aan 150 euro aan g/w/l en wij eten gewoon vlees elke avond. Je probeert je nu ergens uit te lullen. Douchen elke dag op zijn warmste, elke dag biefstukquote:Op donderdag 8 augustus 2013 12:28 schreef simmu het volgende:
[..]
moet je niet bij mij over wezen, wij zitten met 4 personen onder de 150 wekelijks (dus maandelijks zo'n 600 en dan doen we vind ik, best luxe), luiers incluus! maar ja; broertjelief blieft enkel coca cola en biefstuken elke dag een uur douchen op zn warmst, een eigen kot met geluidsinstallatie + compu + gamecomputer. plus op zolder nogmaals die hele riedel + een aquarium. dan tikt het allemaal lekker aan hoor. plus elke dag schone kleren aanwillen (maar weigeren zelf te wassen)
als in; het zijn geen schattingen en ik zeg nergens dat ik het er mee eens ben![]()
illustreert wel direct mooi dat je nu eenmaal niet zo makkelijk conclusies kan trekken over posts op internet
mompelt iets over verwende koters van tegenwoordig en over het paard getilde nakomertjes
Jup. Maar dat is dan ergens het probleem van die moeder. Leuk dat ze inderdaad luxe wilt leven en allerlei vakanties voor zichzelf boekt, maar dan vind ik het ook erg raar dat ze hem 500 euro vraagt...wat gelijk staat aan de hele huur. Verder helemaal eens met je andere reactie.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 12:54 schreef Popples het volgende:
[..]
500 is zo op hoor als je luxe gewent bent en 5 keer per jaar op vakantie moet.
Maar dan nog vind ik dat je als ouder zijnde niet afhankelijk hoort te zijn van je kind(eren)!
Als de kinderen hier fulltime zouden werken en hier zouden wonen dan moeten ze ook een gedeelte inleveren. Zodat ze later hun huis kunnen inrichten en niet dat wij lekker luxe kunnen leven.
Ik kan er niks aan doen maar ik heb een hekel aan ouders die kostgeld vragen.
wederom; moet je niet bij mij wezen, bij mij woontie niet hequote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:14 schreef Devion het volgende:
[..]
Zelfs met al die apparatuur kom je nooit aan 150 euro aan g/w/l en wij eten gewoon vlees elke avond. Je probeert je nu ergens uit te lullen. Douchen elke dag op zijn warmste, elke dag biefstukAllemaal lekker geloofwaardig.
Omdat je niet altijd keus hebt? Je moet ook ergens een kamer of wat dan ook hebben.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:18 schreef simmu het volgende:
[..]
wederom; moet je niet bij mij wezen, bij mij woontie niet heik heb zelf overigens nooit kostgeld betaald. ik ging op kamers zodra ik mijn middelbare school afgemaakt heb ivm die 3 uur reistijd per dag
eerlijk gezegd snap ik om te beginnen niet waarom mensen zo lang nog thuis blijven wonen. dat is toch niet fijn voor alle betrokkenen?
ja, dat weet ik. ik ging naar delft, daar heb je echt niet zomaar een kamer. maar dat gaat op je 25ste toch niet meer op?quote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:28 schreef Popples het volgende:
[..]
Omdat je niet altijd keus hebt? Je moet ook ergens een kamer of wat dan ook hebben.
Dat gaat niet voor iedereen op. Ik kan het ook niet begrijpen maar sommige hebben het te goed thuis denk ik.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:32 schreef simmu het volgende:
[..]
ja, dat weet ik. ik ging naar delft, daar heb je echt niet zomaar een kamer. maar dat gaat op je 25ste toch niet meer op?
oh, ik hink daar ook over op 2 benen hoorquote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:38 schreef Popples het volgende:
[..]
Dat gaat niet voor iedereen op. Ik kan het ook niet begrijpen maar sommige hebben het te goed thuis denk ik.Aan de andere kant het is toch fijn als je je geen zorgen over rekeningen en alles hoeft te maken als je studeert en je wat van je leven kan maken en je dromen uit kunt laten komen.
Ik heb vanaf mijn 14de mijn eigen studies betaald en met 18 op eigen benen.
Ik geloof er eigenlijk helemaal niks van dat TS al jaren zonder mopperen een maandelijkse bijdrage heeft betaald én dat moeder in al die jaren luxe heeft geleefd met allerhande vakanties.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:14 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Jup. Maar dat is dan ergens het probleem van die moeder. Leuk dat ze inderdaad luxe wilt leven en allerlei vakanties voor zichzelf boekt, maar dan vind ik het ook erg raar dat ze hem 500 euro vraagt...wat gelijk staat aan de hele huur. Verder helemaal eens met je andere reactie.
ik betaalde alles zelf uit stufi + werken ja. dat was toen geen vetpot en dat zal het nu ook niet zijn. aanvullende stufi kreeg ik niet omdat mijn ouders teveel verdienden en stufi uitging van een ouderlijke bijdrage.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:57 schreef Margo37 het volgende:
Weet niet hoeveel er van jullie gestudeerd hebben met daarnaast een baantje, das toch echt geen vetpot, als je dan ook nog gaat stappen en je eigen kleding etc. moet betalen blijft er niet zoveel over.
Zelf kom ik uit een andere generatie en werkte op mijn 16de fulltime, op mijn 23ste een huis gekocht samen met mijn ex-partner.
Andere tijden.
Om te weten hoe verzekeringen, huur e.d. werkt hoef je niet op jezelf te wonen, maar gewoon goed geïnformeerd zijn. Of je nou op je 24ste het huis uit gaat of je 19de.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:52 schreef simmu het volgende:
[..]
oh, ik hink daar ook over op 2 benen hooraan de ene kant; ik heb ook al vroeg zelf schoolgeld, kleding enzovoorts moeten betalen (alhoewel ik wel tot mijn 18de kleedgeld kreeg) en ging gemiddeld vroeg op kamers (19 dacht ik). ben er niet slechter van geworden en ik wist tenminste hoe dingen werken mbt verzekeren, huur, enzovoorts. aan de andere kant is er ook iets voor te zeggen dat je thuis blijft wonen en lekker wat kan sparen.
en toch he; ik heb volgens mij prima wat van mijn leven gemaakt en dromen uit laten komengeld is daar minder een kwestie in dan andere zaken als weten wat je wilt en hoe je dat bereiken kan. als je alles steeds maar krijgt leer je niet hoe je het gewoon zelf voor elkaar boxt
Lekker gelijk de schulden in helpen.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:15 schreef motorbloempje het volgende:
Ik zou sowieso mijn denkbeeldige nageslacht met 15 een baantje laten zoeken en met 18/19 het huis uitschoppen naar een kamer of appartementje of wat dan ook. Zelfstandig worden met die handel. Vangnet bieden, uiteraard, maar tot je 25e thuis blijven wonen? Nah.
5 bijbanen naast mijn fulltime studie en elke dag reizen. Veel bleef er niet over maar ik deed dan ook niet stappen of wat dan ook. Lekker thuis heerlijk koken en bios en dagjes weg met de trein enz.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 13:57 schreef Margo37 het volgende:
Weet niet hoeveel er van jullie gestudeerd hebben met daarnaast een baantje, das toch echt geen vetpot, als je dan ook nog gaat stappen en je eigen kleding etc. moet betalen blijft er niet zoveel over.
Zelf kom ik uit een andere generatie en werkte op mijn 16de fulltime, op mijn 23ste een huis gekocht samen met mijn ex-partner.
Andere tijden.
In Nederland is dat bijna al niet meer mogelijk door de werkeloosheid en lage stufi.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:15 schreef motorbloempje het volgende:
Ik zou sowieso mijn denkbeeldige nageslacht met 15 een baantje laten zoeken en met 18/19 het huis uitschoppen naar een kamer of appartementje of wat dan ook. Zelfstandig worden met die handel. Vangnet bieden, uiteraard, maar tot je 25e thuis blijven wonen? Nah.
Ik zou mijn kind een betere start gunnenquote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:21 schreef Popples het volgende:
[..]
5 bijbanen naast mijn fulltime studie en elke dag reizen. Veel bleef er niet over maar ik deed dan ook niet stappen of wat dan ook. Lekker thuis heerlijk koken en bios en dagjes weg met de trein enz.
Bij mij is er wel veel fout gegaan maar daar ben ik 10 jaar later nog voor aan het vechten.
Ik ook! Daarom blijf ik doorvechten! Ik wil mijn 3 kinderen dus echt niet aandoen wat ik en man hebben door gemaakt dus daarom vecht ik voor waar ik recht op heb.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:24 schreef Mishu het volgende:
[..]
Ik zou mijn kind een betere start gunnen
Mijn oudste is 18, studeert en werkt ernaast en woont nog lekker thuis, hij kan nu veel werken door de vakantieperiode, straks 3 maanden stage dus minder werken en minder inkomen..quote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:15 schreef motorbloempje het volgende:
Ik zou sowieso mijn denkbeeldige nageslacht met 15 een baantje laten zoeken en met 18/19 het huis uitschoppen naar een kamer of appartementje of wat dan ook. Zelfstandig worden met die handel. Vangnet bieden, uiteraard, maar tot je 25e thuis blijven wonen? Nah.
Hoezo? Als hij er 3 maanden niet is, waarvoor zou die dan mee moeten betalen?quote:Op woensdag 7 augustus 2013 09:14 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Dit
Je hebt afgesproken kostgeld te betalen en 'nu doe je dat ineens niet meer', en dat deel je gewoon mee? Als feit? Had je het overlegd en op een volwassen manier besproken dan was er wellicht minder stront aan de knikker geweest. Gezegd 'joh, zou het een probleem zijn om de komende 3 maanden wat minder te betalen, want samenwonen dit-dat-alles, sparen voor verhuizing, en ik ben ook amper hier'. Maar nee, gewoon meteen meedelen dat ze in de stront kan zakken. Goede strategie
Als hij straks een eigen huis/appartement heeft en hij is er even niet dan moet hij toch nog steeds huur betalen? Dat in dit geval de bijdrage voor eten enzo wat omlaag gaat of zelfs verdwijnt, dat had gewoon in het overleg dat nooit had plaatsgevonden moeten worden verlaagd, maar in feite betaal je gewoon voor de plek waar je ingeschreven staat, en als je afgesproken hebt dat je ook de huur samen deelt, dan dient hij dat ook te betalen als hij er niet (zo vaak) is. Als je dat niet meer wilt doen, dan zul je toch echt je eigen stek moeten zoeken waar je dan vervolgens wel betaalt voor waar je bent, maar ook betaalt als je besluit om een maand te gaan reizen.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:49 schreef Jv1994 het volgende:
[..]
Hoezo? Als hij er 3 maanden niet is, waarvoor zou die dan mee moeten betalen?
Het is dan toch niet zo dat hij ergens gebruik van maakt in het huis dus waarom zou die dan ook maar iets betalen, dat is toch een beetje krom?
De manier waarop je dat benaderd is iets anders, maar dat zal ook komen door dat het gedrag van zijn moeder van de afgelopen tijd.
Ik begrijp ts wel, maar ik zit ook in een vergelijkbare situatie.
Dat dus.quote:Op donderdag 8 augustus 2013 14:05 schreef Copycat het volgende:
Ik heb altijd gewerkt naast mijn studie en daarnaast ook een volle studiebeurs genoten. Daarmee kom ik toentertijd prima zelfstandig leven. Kamer in een studentenhuis, tweedehands zooi erin en in de weekends meestal naar het ouderlijk huis.
Ik krijg soms wel het idee dat er tegenwoordig meteen een huis/appartement klaar moet staan met alles erop en eraan. Voor minder vertrekken we thuis niet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |