Omdat je beginners (en gevorderden ook trouwens) een leidraad moet geven hoe zwaar je gewichten moeten zijn. Ik wed om een krat bier dat er sloten beginners zijn die ergens lezen dat ze 5x5 moeten doen, vervolgens een roze 5 kg dumbell pakken, en dan 5x5 gaan doen, en denken dat ze goed bezig zijn: WANT ER STAAT TOCH 5x5quote:Op dinsdag 2 juli 2013 11:30 schreef Yuri_Boyka het volgende:
En trouwens: waarom de laatste rep tegen failure aan? Uit enkele studies (ik weet zo niet welke) is gebleken dat een RPE 8 ook voldoende is. Waarom zou je dan je spier meer uitputten dan nodig?
Iedere goede trainer die ik lees of ken raadt een range van reps aan en daarin te varieren, juist als je wat gevorderd bent en je niet meer bij het handje gehouden hoeft te worden door vaste set/rep regel. Again, niet zwart wit, maar varieren in grijstinten.quote:Dus de volgende vraag die je zou kunnen stellen is: heb je meer aan enkel KT, of heb je meer aan een beetje KT inclusief een grote focus op hypertrofie in de lange termijn als je doel massa is?
Van Tate uitgaand: die doet krachtcycles, maar er zit altijd een cycle hyprtrophy in. Dit om massa op te bouwen om meer kracht uit te halen. Als je voor hypertrophy gaat kun je dat omdraaien uiteraard. Hypertrophy cycles doen, met een cycle krachttraining er in voor kracht.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 11:30 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Dus de volgende vraag die je zou kunnen stellen is: heb je meer aan enkel KT, of heb je meer aan een beetje KT inclusief een grote focus op hypertrofie in de lange termijn als je doel massa is?
Altijd die edits van jou.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 11:37 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Omdat je beginners (en gevorderden ook trouwens) een leidraad moet geven hoe zwaar je gewichten moeten zijn. Ik wed om een krat bier dat er sloten beginners zijn die ergens lezen dat ze 5x5 moeten doen, vervolgens een roze 5 kg dumbell pakken, en dan 5x5 gaan doen, en denken dat ze goed bezig zijn: WANT ER STAAT TOCH 5x5![]()
Daarnaast: RPE is een subjectieve meting. Als ik 3 werksets doe, dan haal ik de eerste twee makkelijk op een gewicht, en de laatste rep van de laatste set tegen failure aan, dan zou ik mezelf ook een RPE van 8 geven.
Die studie komt net uit de oven of niet?quote:En tenslotte: tijdelijke ATP/glycogeendepletie is een van de beste prikkels voor hypertrofie. Ja er vindt spiersynthese plaats ook al train je niet tegen failure aan in de laatste set: het is inmiddels duidelijk bewezen dat trainen tot aan failure op de laatste set superieur is tov failure op elke set en geen failure. Zie o.a.:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23757691
Again: hierbij moet je niet zwart/wit denken (oh, ik moet ALTIJD zo trainen) maar gewoon meenemen dat dit een van de factoren is voor een goede spiergroeiprikkel.
Uiteraard. Ik spijker mij ook niet vast op één range zoals 3 x 8; bij squats doe ik bijvoorbeeld 6 x 6-8, bij rows 4 x 10, andere weer 3 x 6 etc. etc. Ligt er net aan wat mijn doel is.quote:Iedere goede trainer die ik lees of ken raadt een range van reps aan en daarin te varieren. Again, niet zwart wit, maar varieren in grijstinten.
Als ik je kon reppen..quote:Op dinsdag 2 juli 2013 05:16 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
[..]
Ik heb het filmpje even gemaakt:
Paar dingen die ik in het filmpje vergeten ben:
- Ik heb vier maaltijden omdat ik dat optimaal vind. Dit wilt niet zeggen dat twee of acht maaltijden slecht zijn. Je kunt dus zelf bepalen hoeveel maaltijden jij daar neerzet. Besef alleen hoeveel maaltijden optimaal zijn om jouw doelen ook optimaal te behalen.
- De producten database bevat enkel producten die ik vaak of soms eet. Je kunt dus zelf je eigen producten, met de bijbehorende waarden, toevoegen.
- Het schema qua voeding is incompleet, want er missen wat dingen zoals fruit en groente.
Als je vragen hebt hoor ik het wel.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 12:48 schreef G.R.S. het volgende:
[..]
Als ik je kon reppen..
Ik ga hier vanavond mee aan de slag
Yep, dat is kut. Krijg dat voornamelijk wanneer ik mijn voeten op een lijn ga proberen te zetten, maar die lijn is dan een mat die niet helemaal recht ligt tegenover de spiegel enzo.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 12:23 schreef Beach het volgende:
Hebben jullie weleens met squats dat je een net niet helemaal gelijk hebt staan aan de andere? Ik heb dat nogal vaak en voel het dan in m'n knie van die betreffende voet.
Wat verhaal zegquote:Op dinsdag 2 juli 2013 10:36 schreef Snakey het volgende:
[..]
http://www.t-nation.com/f(...)_dave_tate_project_i
quote:
quote:Oh. My. God. Dave ate around 10,500 calories today with around 450g of fat (38%), around 1450g of carbs (54%), and around 190g of protein (7%). And this was a "good" day.
Bizar dat hij wel degelijk een wetenschappelijke achtergrond in voeding heeftquote:
Kijk op de verpakking of check het internet.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 19:07 schreef THEFXR het volgende:
Zit er verschil in rijstsoorten qua voedingswaarde?, ik gebruik nu Jasminrijst, die lassie lijkt me echt niks.
Ben ik ook wel benieuwd naar. Viel mij laatst ook op dat sinds ik lift ik geen last meer heb van mn rug bij het langdurig rechtop staan en dansen op feesten.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 19:15 schreef tjoptjop het volgende:
Het valt me trouwens op dat ik sinds een paar weken geen last meer heb van m'n onderrug. Iets waar ik al jaren last van heb (vnl verkeerde zithouding)
Kan dat komen doordat ik sterker wordt door de deadlift (die ik pas sinds kort goed onder de knie heb)? Of is het gewoon toeval/iets anders?
Wist niet dat je knie of heup osteoarthritis had op deze jonge leeftijd. Heb het met je te doenquote:Op dinsdag 2 juli 2013 20:20 schreef StraatSoldaat het volgende:
Morgen beginnen met mijn Ibuprofen+Glucosamine kuur, hoop dat het werkt
Zou kunnen. Casuaal verband is moeilijk aan te tonen.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 19:15 schreef tjoptjop het volgende:
Het valt me trouwens op dat ik sinds een paar weken geen last meer heb van m'n onderrug. Iets waar ik al jaren last van heb (vnl verkeerde zithouding)
Kan dat komen doordat ik sterker wordt door de deadlift (die ik pas sinds kort goed onder de knie heb)? Of is het gewoon toeval/iets anders?
Zilvervlies > witte rijst.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 19:07 schreef THEFXR het volgende:
Zit er verschil in rijstsoorten qua voedingswaarde?, ik gebruik nu Jasminrijst, die lassie lijkt me echt niks.
Bloedarmoede of lage bloeddruk.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 20:34 schreef Panzermaus het volgende:
Wat zijn mogelijke/waarschijnlijke oorzaken voor ongebruikelijke kortademigheid, duizeligheid en vermoeidheid bij het trainen?
Had het vandaag al na mijn eerste 5 pullups.
Waar heb je die gekocht? Ik zoek die al een tijd.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 19:07 schreef THEFXR het volgende:
Zit er verschil in rijstsoorten qua voedingswaarde?, ik gebruik nu Jasminrijst, die lassie lijkt me echt niks.
De enige reden om zilvervliesrijst te eten is voor de vezels, voor de rest is het troep.quote:
Suikerspiegel? Volgende keer dextrose meenemen voor als het zich herhaald.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 20:34 schreef Panzermaus het volgende:
Wat zijn mogelijke/waarschijnlijke oorzaken voor ongebruikelijke kortademigheid, duizeligheid en vermoeidheid bij het trainen?
Had het vandaag al na mijn eerste 5 pullups.
Bron/onderbouwing?quote:Op dinsdag 2 juli 2013 20:37 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Waar heb je die gekocht? Ik zoek die al een tijd.
[..]
De enige reden om zilvervliesrijst te eten is voor de vezels, voor de rest is het troep.
[..]
Suikerspiegel?
quote:Op dinsdag 2 juli 2013 20:37 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Waar heb je die gekocht? Ik zoek die al een tijd.
quote:Op zondag 24 maart 2013 17:12 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9302338
[..]
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2822877
[..]
Zilvervliesrijst beschikt alleen over wat meer micro's en een bepaald zuur vertelde Stereo mij. In mijn ogen weegt het niet op tegen de nadelen van zilvervliesrijst (smaak). Persoonlijke voorkeur is hier meer op z'n plek.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |