Ik woon in Delft en ben opzoek naar een ander huisje hier in de omgeving of richting Rotterdam. Ik wil eigenlijk geen ongestoffeerd huis vanwege hoge kosten die je in het huis moet stoppen, terwijl het niet van jou is. Ik betaal nu ¤800/maand incl servicekosten.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:13 schreef NJ het volgende:
Waar woon je dan in hemelsnaam dat je voor zo'n krot kennelijk de hoofdprijs betaalt?
Ik word over een paar jaar 30.quote:
Samenwonen zal best een hoop schelen, alleen niet voor iedereen een optie. Het is wel naar dat je bijna verplicht wordt om dat wel te doen.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:06 schreef Automatique het volgende:
Die mensen kunnen meer dingen omdat ze samen wonen. Dat scheelt veel.
Je zou eens kunnen kijken hoe je skillz met vrouwen zijn en daaropvolgend een relatie te kunnen onderhouden.
800,= euro per maand voor een krot van 42 vierkante meter??? En dat ook nog eens in Delft?quote:Op zondag 23 juni 2013 14:27 schreef OngeschiktX het volgende:
Ik woon in Delft en ben opzoek naar een ander huisje hier in de omgeving of richting Rotterdam. Ik wil eigenlijk geen ongestoffeerd huis vanwege hoge kosten die je in het huis moet stoppen, terwijl het niet van jou is. Ik betaal nu ¤800/maand incl servicekosten.
Dit dus. De prijs van een Ikea-inrichting heb je er in een paar maandjes al uit.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:30 schreef NJ het volgende:
800 per maand betalen voor die oppervlakte en dan geen ongestoffeerd huis willen vanwege de hoge kosten?
Als je voor 500 per maand in een ongestoffeerd huis gaat zitten heb je na 3 maanden je laminaat, gordijnen en verlichting er uit en kan je aan je pensioen gaan sparen.
Is wel gestoffeerd hč, dan betaal je meerquote:Op zondag 23 juni 2013 14:31 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
800,= euro per maand voor een krot van 42 vierkante meter??? En dat ook nog eens in Delft?
Is toch zo'n ¤ 2.750 netto per maand (oftewel zo'n ¤ 4.100 bruto per maand)quote:Op zondag 23 juni 2013 14:32 schreef Spuitkak het volgende:
Hoeveel is die 1,5 modaal eigenlijk netto per maand?
Vandaar ook het dringende advies om iets ONgestoffeerds te gaan huren. Scheelt 100-jes per maand. En van dat verschil kun je binnen een paar maandjes een fatsoenlijke inrichting betalen.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:32 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Is wel gestoffeerd hč, dan betaal je meer
(Met een beetje pech ook gemeubileerd)
Oow dat is best veel....quote:Op zondag 23 juni 2013 14:33 schreef Eppie_NL het volgende:
[..]
Is toch zo'n ¤ 2.750 netto per maand (oftewel zo'n ¤ 4.100 bruto per maand)
Huhu. Hij zou er zelfs een kredietje voor kunnen afsluiten (betaalt ie minder over dan nuquote:Op zondag 23 juni 2013 14:33 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Vandaar ook het dringende advies om iets ONgestoffeerds te gaan huren. Scheelt 100-jes per maand. En van dat verschil kun je binnen een paar maandjes een fatsoenlijke inrichting betalen.
Zeg dat wel. En het zou van een dergelijk bedrag toch wel degelijk mogelijk moeten zijn om wat over te houden om van voor je pensioen te sparen. Conclusie: TS doet iets fout.quote:
Als ie zo'n ¤2.750 per maand verdient, ¤800 huur betaalt en wat aan DUO afbetaalt en ¤350 aan pensioen dokt, dan zijn zijn uitgaven nog best hoog om aan het einde van de maand op ¤150 uit te komenquote:Op zondag 23 juni 2013 14:35 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Zeg dat wel. En het zou van een dergelijk bedrag toch wel degelijk mogelijk moeten zijn om wat over te houden om van voor je pensioen te sparen. Conclusie: TS doet iets fout.
met zo'n inkomen en dan geen auto kunnen betalen. Fuaark inderdaad je doet je naam eer aan Ongeschikt XDquote:Op zondag 23 juni 2013 14:35 schreef OngeschiktX het volgende:
Die huurprijzen zijn nou eenmaal zo hoog. Je vind echt geen woning in de vrije sector voor ¤500/maand. Ik ben ook gebonden aan OV, dus kan niet in een klein dropje gaan wonen. Goed er zou best iets vanaf kunnen, maar lager dan ¤650 wordt het niet.
Probeer zo in/uitgaven te posten.
https://service.nibud.nl/pba/quote:Op zondag 23 juni 2013 14:35 schreef OngeschiktX het volgende:
Die huurprijzen zijn nou eenmaal zo hoog. Je vind echt geen woning in de vrije sector voor ¤500/maand. Ik ben ook gebonden aan OV, dus kan niet in een klein dropje gaan wonen. Goed er zou best iets vanaf kunnen, maar lager dan ¤650 wordt het niet.
Probeer zo in/uitgaven te posten.
Ik zit voor die prijs in een huis net zo groot als dat van jou, maar dan beter geďsoleerd en in een uitstekende buurt in Rotterdam met alle vormen van OV praktisch om de hoek.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:35 schreef OngeschiktX het volgende:
Die huurprijzen zijn nou eenmaal zo hoog. Je vind echt geen woning in de vrije sector voor ¤500/maand.
Mja het is allemaal niet echt extreem of zoquote:Op zondag 23 juni 2013 14:42 schreef OngeschiktX het volgende:
[ afbeelding ]
Ja ik realiseer me heel goed dat ik hier en daar best een paar tientjes kan besparen, maar dan moet ik geen sinaasappelsap maar water drinken bij de lunch etc. Het gaat er ook niet om dat ik niet kan rondkomen, maar dat je met een beetje relaxed leven al vrij snel niets meer overblijft en je niet voor later kan sparen.
Waarom heb je GWL los als je huur 800 incl. is?quote:Op zondag 23 juni 2013 14:42 schreef OngeschiktX het volgende:
[ afbeelding ]
Ja ik realiseer me heel goed dat ik hier en daar best een paar tientjes kan besparen, maar dan moet ik geen sinaasappelsap maar water drinken bij de lunch etc. Het gaat er ook niet om dat ik niet kan rondkomen, maar dat je met een beetje relaxed leven al vrij snel niets meer overblijft en je niet voor later kan sparen.
inc servicekostenquote:Op zondag 23 juni 2013 14:47 schreef Jesse_ het volgende:
[..]
Waarom heb je GWL los als je huur 800 incl. is?
Je betaalt trouwens wel veel aan de DUO
Als ie nu al 1,5x bovenmodaal verdient, zal hij wel gedacht hebben dat ie dat makkelijk kon afbetalen na zijn studiequote:Op zondag 23 juni 2013 14:48 schreef Matty___ het volgende:
die 350 van de duo hakken er wel in. Hoe kon je zo een hoge schuld opbouwen?
ik heb 12k aan Duo schulden en betaal nog geen 80 euro per maand en ben 31.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:48 schreef hugecooll het volgende:
Als ie nu al 1,5x bovenmodaal verdient, zal hij wel gedacht hebben dat ie dat makkelijk kon afbetalen na zijn studie(niet een heel vreemde gedachte)
Dan zit hij tegen de 50k hequote:Op zondag 23 juni 2013 14:50 schreef Matty___ het volgende:
[..]
ik heb 12k aan Duo schulden en betaal nog geen 80 euro per maand en ben 31.
TS zal wel een hoger rente percentage en meer schuld hebbenquote:Op zondag 23 juni 2013 14:50 schreef Matty___ het volgende:
[..]
ik heb 12k aan Duo schulden en betaal nog geen 80 euro per maand en ben 31.
ik heb toen ook vol geleend maar wel alles in 3.5 jaar afgemaakt.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:51 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Dan zit hij tegen de 50k he
Waarschijnlijk geen bijbaantje tijdens zijn studie gehad en dan moet je wat
Mja ik dacht dat die leenbedragen hoger waren, maar ik zie dat je max ¤438,08 kunt lenen (inc collegekrediet). Dan betaalt TS per maand bijna net zo veel als hij leende (80% ervan)quote:Op zondag 23 juni 2013 14:51 schreef Matty___ het volgende:
[..]
ik heb toen ook vol geleend maar wel alles in 3.5 jaar afgemaakt.
Geen aftrekposten, dus krijg niets terug. Het enige dat in m'n aangifte staat is zijn inkomsten uit werk, de rest kan ik altijd skippen. Dan kom je precies op 0 uit.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:44 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Mja het is allemaal niet echt extreem of zo
Het is dan het makkelijkst om te besparen op huur idd
is je vakantiegeld niet wat aan de lage kant btw?
edit: netto
Belastingteruggaaf niet meegenomen? (of krijg je niks terug?)
Geen aanvullend, geen bijdrage ouders, 5-jarge studie, wel altijd bij gewerkt. Jaar verloren door ziekte, langere stage in het buitenland gedaan en wat verloren door wat punten missen in het eerste jaar. Iets meer dan 7 jaar overgedaan, gemiddelde van m'n studie toen ik begon was 8 jaar, daar zat ik ruim onder.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:48 schreef Matty___ het volgende:
die 350 van de duo hakken er wel in. Hoe kon je zo een hoge schuld opbouwen?
Dat roept iedereen altijd, alleen zie ik nooit voorbeelden van woningen die nu te huur zijn. Ik ben al geruime tijd opzoek, maar klik maar eens op funda aan <700 en 2+ kamers, er is echt niet veel. Als er al iets bij zit, dan ik het nog ¤700 en ongestoffeerd, dan duurt het wel even voordat ik het verhuizen eruit heb.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:43 schreef NJ het volgende:
[..]
Ik zit voor die prijs in een huis net zo groot als dat van jou, maar dan beter geďsoleerd en in een uitstekende buurt in Rotterdam met alle vormen van OV praktisch om de hoek.
Denk op iets langere termijn dan. Je zou bijvoorbeeld je belastingteruggaaf kunnen gebruiken om die verhuiskosten te dekken (of je vakantiegeld, maar die heb je al in je budget opgenomen)quote:Op zondag 23 juni 2013 14:57 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Dat roept iedereen altijd, alleen zie ik nooit voorbeelden van woningen die nu te huur zijn. Ik ben al geruime tijd opzoek, maar klik maar eens op funda aan <700 en 2+ kamers, er is echt niet veel. Als er al iets bij zit, dan ik het nog ¤700 en ongestoffeerd, dan duurt het wel even voordat ik het verhuizen eruit heb.
Vergeet de extra maand huur 'bemiddelingskosten' niet.quote:Op zondag 23 juni 2013 15:00 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Denk op iets langere termijn dan. Je zou bijvoorbeeld je belastingteruggaaf kunnen gebruiken om die verhuiskosten te dekken (of je vakantiegeld, maar die heb je al in je budget opgenomen)
Als je nu blijft zitten waar je zit, betaal je die stoffeerkosten ook, maar blijf je die ook doorbetalen tot lang nadat ze zijn afbetaald.
Bekijk het zo:
Nu: ¤800/maand; gestoffeerd
Dan: eenmalig ¤1500 (ruwe schatting, geen idee), daarna ¤600/maand (ook ruwe schatting)
Binnen een jaar heb je het dan al terugverdiend
Als je huis/appartement dan ook nog eens beter is geďsoleerd, bespaar je ook weer op je energiekosten en zal je het nog sneller terugverdiend hebben + besparingen in de toekomst
Als hij niemand opdracht geeft om een huis voor hem te zoeken, hoeft hij die niet te betalen (en zo wel, dan kan hij die terugvorderen). Ook zal hij meer borg terugkrijgen dan hij moet betalen voor zijn nieuwe woning (ook niet meegenomen)quote:Op zondag 23 juni 2013 15:02 schreef Jesse_ het volgende:
[..]
Vergeet de extra maand huur 'bemiddelingskosten' niet.
Zoals gezegd: voor die ¤600 heb ik niets gevonden, dat is al snel minstens ¤700.quote:Op zondag 23 juni 2013 15:00 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Denk op iets langere termijn dan. Je zou bijvoorbeeld je belastingteruggaaf kunnen gebruiken om die verhuiskosten te dekken (of je vakantiegeld, maar die heb je al in je budget opgenomen)
Als je nu blijft zitten waar je zit, betaal je die stoffeerkosten ook, maar blijf je die ook doorbetalen tot lang nadat ze zijn afbetaald.
Bekijk het zo:
Nu: ¤800/maand; gestoffeerd
Dan: eenmalig ¤1500 (ruwe schatting, geen idee), daarna ¤600/maand (ook ruwe schatting)
Binnen een jaar heb je het dan al terugverdiend
Als je huis/appartement dan ook nog eens beter is geďsoleerd, bespaar je ook weer op je energiekosten en zal je het nog sneller terugverdiend hebben + besparingen in de toekomst
Uhm, zo werkt dat niet. Een verhuurder vraagt een makelaar om de woning te verhuren. De makelaar verdient door bemiddelingskosten aan de huurder te berekenen. Verhuren doen ze toch wel, gezien de markt, dus weigeren gaat het niet worden. Eén keer geprobeerd te onderhandelen en toen ging de woning naar een ander.quote:Op zondag 23 juni 2013 15:03 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Als hij niemand opdracht geeft om een huis voor hem te zoeken, hoeft hij die niet te betalen (en zo wel, dan kan hij die terugvorderen). Ook zal hij meer borg terugkrijgen dan hij moet betalen voor zijn nieuwe woning (ook niet meegenomen)
Die één maand huur (borg) krijg je terug van je huidige verhuurder en is meer dan de maand huur die je voor je volgende woning moet betalenquote:Op zondag 23 juni 2013 15:05 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Zoals gezegd: voor die ¤600 heb ik niets gevonden, dat is al snel minstens ¤700.
¤1500 is krap als je ook wasmachine e.d. moet kopen. Daarnaast ook veel gewone meubels.
Daarbij ook vaak nog één maand huur + 21% BTW aan bemiddelingskosten.
Ik heb voor gestoffeerd gekozen omdat ik toen niet het idee had er heel lang te wonen. Ik had verwacht met een goed salaris wel een keer te kunnen kopen bijvoorbeeld. Ik heb het altijd gezien als iets tijdelijks.
Nee, de bemiddelingskosten zijn voor de verhuurder. Jij betaalt ze dus omdat je anders de woning niet krijgt, maar vordert ze achteraf terugquote:Op zondag 23 juni 2013 15:07 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Uhm, zo werkt dat niet. Een verhuurder vraagt een makelaar om de woning te verhuren. De makelaar verdient door bemiddelingskosten aan de huurder te berekenen. Verhuren doen ze toch wel, gezien de markt, dus weigeren gaat het niet worden. Eén keer geprobeerd te onderhandelen en toen ging de woning naar een ander.
quote:De vraag is: krijgt u de woning wel, als u weigert de bemiddelingskosten te betalen? Waarschijnlijk niet. Daarom raadt de Woonbond aan om gewoon te tekenen en te verhuizen, en de bemiddelingskosten later terug te vorderen. Advies en klachten hierover kunt u kwijt bij de huurderslijn van de Woonbond.
Van meet af aan een verstoorde relatie met je verhuurder, daar zit je op te wachtenquote:Op zondag 23 juni 2013 15:07 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Die één maand huur (borg) krijg je terug van je huidige verhuurder en is meer dan de maand huur die je voor je volgende woning moet betalen
Die bemiddelingskosten kan je, als je niemand opdracht geeft voor jou een woning te zoeken, achteraf terugvorderen (of niet betalen, maar dan krijg je de woning vaak niet)
[..]
Nee, de bemiddelingskosten zijn voor de verhuurder. Jij betaalt ze dus omdat je anders de woning niet krijgt, maar vordert ze achteraf terug
edit:
[..]
Hoezo? Je woont toch niet in hetzelfde pand? En zij weten zelf ook dat die kosten voor hen zijnquote:Op zondag 23 juni 2013 15:11 schreef Jesse_ het volgende:
[..]
Van meet af aan een verstoorde relatie met je verhuurder, daar zit je op te wachten
Waarom zou je een verstoorde relatie met je verhuurder hebben? ALs huurder vorder je het illegale bemiddelingsgeld immers terug van de makelaar.quote:Op zondag 23 juni 2013 15:11 schreef Jesse_ het volgende:
[..]
Van meet af aan een verstoorde relatie met je verhuurder, daar zit je op te wachten
Hey. Handige link. Thanks.quote:Op zondag 23 juni 2013 15:13 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Hoezo? Je woont toch niet in hetzelfde pand? En zij weten zelf ook dat die kosten voor hen zijn
http://www.banning.nl/523(...)ge-bij-huurders.html staat wat meer info btw
Toen ik dit topic begon te lezen had ik echt verwacht dat je een gat in de hand hebt maar ik zie helemaal niets geks.quote:Op zondag 23 juni 2013 14:42 schreef OngeschiktX het volgende:
[ afbeelding ]
Ja ik realiseer me heel goed dat ik hier en daar best een paar tientjes kan besparen, maar dan moet ik geen sinaasappelsap maar water drinken bij de lunch etc. Het gaat er ook niet om dat ik niet kan rondkomen, maar dat je met een beetje relaxed leven al vrij snel niets meer overblijft en je niet voor later kan sparen.
Ook geen gek idee inderdaad. Als je dat dan, wanneer je meer verdient (en DUO hebt afbetaald), compenseert met het bedrag dat je eerder aan DUO betaalde, zit je nog goed en heb je het nu wat ruimerquote:Op zondag 23 juni 2013 16:13 schreef eight het volgende:
[..]
Toen ik dit topic begon te lezen had ik echt verwacht dat je een gat in de hand hebt maar ik zie helemaal niets geks.
Ik zou de pensioenuitgaven halveren want je moet er nu teveel voor laten..
Ja ga ik misschien wel doen. Alleen: Heb ik al een paar jaar geen pensioen opgebouwd. Met de huidige stortingen wordt m'n pensioen al niet heel ruim. (zie ook berichten in de media laatste tijd) Daarnaast stort ik nu het maximum aan belastingvrijgestelde ruimte. Als ik nu minder stort, kan ik dat later niet bij belastingvrij storten. Het is nu gunstig, omdat ik een brutobedrag spaar en ook rente krijg over een bruto bedrag. De regering wil de hoeveelheid die je belastingvrij kan sparen ook nog eens oplaag brengen, wat het ook weer lastiger maakt om later wat in te halen.quote:Op zondag 23 juni 2013 16:18 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Ook geen gek idee inderdaad. Als je dat dan, wanneer je meer verdient (en DUO hebt afbetaald), compenseert met het bedrag dat je eerder aan DUO betaalde, zit je nog goed en heb je het nu wat ruimer
Die 7000 houdt al rekening met groei in salaris. Het is zo dat je met de huidige rente (nauwelijks groter dan de inflatie) feitelijk het bedrag dat je uiteindelijk ontvangt volledig in moet leggen. Oftewel als je lager 20 jaar 1200 euro per maand wil krijgen, dan moet je 40 jaar 600 euro per maand inleggen. (Bedragen niet gecorrigeerd voor inflatie). Het bedrag van 7000 waar je uiteindelijk op uit komt, komt door de vrijeruimte die je hebt om zelf te sparen.quote:Op zondag 23 juni 2013 17:48 schreef Piger het volgende:
Boodschappen zou wel iets omlaag kunnen
Huur is natuurlijk behoorlijk hoog gezien het exc. gwl is voor een beperkte ruimte
DUO is veel. Wat is je studieschuld? En is dit het minimum wat je moet betalen?
Hoe lang werk je al, en heb je je inkomen gemiddeld?
Hoewel jij dit ziet als 1,5x modaal klopt dit natuurlijk niet helemaal. Pensioenopbouw is gewoon een arbeidsvoorwaarde die de meeste mensen nog krijgen naast hun bruto loon. Normaal betaalt de werkgever 50% mee. In jouw geval betekent dat een kleine 300 euro minder loon per maand. Is hier rekening mee gehouden bij het onderhandelen in loon (en vergelijken met het loon bij andere werkgevers)?
Hoe kom je aan die 7000? Hoe is dat berekend?
Over het algemeen leggen mensen met een pensioenverzekeraar steeds meer in op hogere leeftijd en dus nog geen 7000 per jaar op deze leeftijd.
Eindejaarsuitkering heb ik niet, en vakantiegeld is meegerekend in m'n berekening, die exceltabel.quote:Op zondag 23 juni 2013 17:53 schreef Piet__Piraat het volgende:
Die 350 van de DUO nekt je ook aardig ja. Daarmee kun je een betaalbare hypotheek ook wel vergeten.
Overigens mag je met 2.700 per maand niet klagen. Vooral niet als je bedenkt dat daar ook nog eens je eindejaarsuitkering en vakantiegeld bij komen. Allebei ook ongeveer dat bedrag. En wees blij dat je nog geen auto hebt
Ik kan 130k lenen door de duo-schuld. Ze pakken oorspronkelijk schuld x2 en dat bedrag kan je minder lenen (grofweg). Huisje zitten er komende jaren niet in, ookal zou ik het qua maandlasten beter kunnen betalen dan m'n huidige huurwoning. Ben bij de Rabobank en hypotheker geweest, gaat hem niet worden.quote:Op zondag 23 juni 2013 17:55 schreef ikbenschipper het volgende:
Ja die DUO hakt er behoorlijk in zeg. Voor de rest eigenlijk geen gekke uitgaven.
In zou gaan kijken of je toch niet wat kan kopen hoor want dit is absurd. Dat gaat je in eerste instantie misschien wat spaargeld kosten maar helpt je straks.
Er staan in Delft alleen al een hele berg appartementen tot 150.000 euro te koop.
Met jou inkomen (45.000 bruto) moet je zeker een hypotheek kunnen krijgen tot 190.000, met de DUO-schuld (als je dat netjes meld bij de bank) zal het zo'n 160.000 worden
Dat zou je maandlasten geven van inclusief aflossen van 750 euro ofzo. Maar dan krijg je nog ongeveer 200 euro terug van de belasting....
http://www.funda.nl/koop/(...)m-toussaintplein-27/
Dan ga je naar een derde partij en verzwijg je je studieschuldquote:Op zondag 23 juni 2013 18:00 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Ik kan 130k lenen door de duo-schuld. Ze pakken oorspronkelijk schuld x2 en dat bedrag kan je minder lenen (grofweg). Huisje zitten er komende jaren niet in, ookal zou ik het qua maandlasten beter kunnen betalen dan m'n huidige huurwoning. Ben bij de Rabobank en hypotheker geweest, gaat hem niet worden.
Je houd dus geen enkele rekening met het rentecomponent? Die is nu inderdaad laag, maar dat zal wel weer een keer bijtrekken en dat loop toch wel flink in de cijfers. Zoals het nu lijkt reken je dus puur met een periode van 30 jaar lang inleggen en daarna 15 jaar lang opnemen? Geen pensioenadvies geraadpleegd?quote:Op zondag 23 juni 2013 17:55 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Die 7000 houdt al rekening met groei in salaris. Het is zo dat je met de huidige rente (nauwelijks groter dan de inflatie) feitelijk het bedrag dat je uiteindelijk ontvangt volledig in moet leggen. Oftewel als je lager 20 jaar 1200 euro per maand wil krijgen, dan moet je 40 jaar 600 euro per maand inleggen. (Bedragen niet gecorrigeerd voor inflatie). Het bedrag van 7000 waar je uiteindelijk op uit komt, komt door de vrijeruimte die je hebt om zelf te sparen.
Wat je verder noemt is op zich natuurlijk gewoon zo. M'n bruto salaris is vrij goed, maar door ¤600 bruto naar pensioen moet valt het tegen. Ik verdien meer dan gemiddeld, maar het compenseert zeker niet helemaal.
Ik werk een paar jaar. Inkomen heb ik al gemiddeld over 3 jaar. Daar haalde ik tot nu toe m'n extraatjes uit, maar al die dingen zijn nu voorbij.
Je kan dat veel beter betalen inderdaad. Ik zou misschien nog eens naar een bank gaan en je DUO-schuld (als hij niet geregistreerd is bij de BKR, en dat i hij niet als je netjes betaald hebt volgens mij) verzwijgen. Ik adviseer dat niet snel maar, als ze die schuld x2 gaan doen is het natuurlijk niet reeël.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:00 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Ik kan 130k lenen door de duo-schuld. Ze pakken oorspronkelijk schuld x2 en dat bedrag kan je minder lenen (grofweg). Huisje zitten er komende jaren niet in, ookal zou ik het qua maandlasten beter kunnen betalen dan m'n huidige huurwoning. Ben bij de Rabobank en hypotheker geweest, gaat hem niet worden.
Heb een 40-uurscontract en werk vaak zo'n 50 uur/week (af en toe ook op zaterdag). M'n werk is ook nog eens verder weg verhuisd, waardoor ik nu 1.5 uur tot 2 uur per dag moet reizen. Eigenlijk zie ik het niet zo zitten om extra te gaan werken. Het is belastingtechnisch heel ongunstig. Kost me een vrije dag per week en waarschijnlijk wordt het echt een zaterdagbaantje dat niet bijzonder veel oplevert. Buiten dat ik het gewoon idioot vind dat je met 50u/week nog extra zou moeten gaan werken. Ik moet ook m'n boodschappen en huishouden nog gewoon doen.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:00 schreef Piet__Piraat het volgende:
Ook geen mogelijkheid tot bonus of iets dergelijks? Dat is wel zuur. Had ook niet verwacht dat vakantiegeld er al bij zou zitten, want dan is het wel krap ja.
Als ik het zo bekijk, heb je inderdaad niet schokkend veel mogelijkheden. Wat je daarin vooral nekt, is de DUO en daar ben je niet zomaar vanaf. Is het een optie om wat extra te gaan werken? Zaterdagen of zondagen?
Gas zit bij energieverbruik, wordt samen afgeschreven. Ik zie graag wat voorbeelden van betaalbare huurwoning voor 'een stuk goedkopen,' zonder dat ik daar duizenden euro aan uit moet geven om er in te kunnen wonen. Herbekerening bij DUO levert niets op, m'n brutojaarinkomen is te hoog daarvoor.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:03 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Ik zie in het overzicht wel gas vast staan, maar geen gas verbruik. Mist dit nog?
Verder heel snel op zoek naar een andere woonplek. ¤800 excl gwl is echt veel voor wat je beschrijft. In Rotterdam moet zeker iets geschikts te vinden zijn. En dat hoeft niet perse via een bemiddelaar.
Of ga toch kijken of kopen een optie is. Als dat iets is wat je eigenlijk wilt, is het nu wel gunstig qua rentes en huizenprijzen..
Verder is DUO wel heel hoog, je kunt nog een herberekening laten doen, misschien scheelt het wat.
Ik heb een adviseur geraadpleegd. Die rentecomponent valt er met de huidige rente bij helemaal uit. Spaarbedrag loopt nagenoeg mee met inflatie. Wat ik later inleg is meer maar groeit minder lang. De 7000 is berekend door de adviseur en volgt uit de minimale vereiste pensioenopbouw en door dat qua belastingen zo gunstig mogelijk te doen.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:05 schreef Piger het volgende:
[..]
Je houd dus geen enkele rekening met het rentecomponent? Die is nu inderdaad laag, maar dat zal wel weer een keer bijtrekken en dat loop toch wel flink in de cijfers. Zoals het nu lijkt reken je dus puur met een periode van 30 jaar lang inleggen en daarna 15 jaar lang opnemen? Geen pensioenadvies geraadpleegd?
Per dag he, dus 45min reizen deur-tot-deur zonder problemen als alles vlekkeloos aansluit. Werk is in Rotterdam, woon in Delft. Beide duur. Omdat ik voorlopig van het OV afhankelijk ben, zit ik aan deze regio gebonden.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:11 schreef Piger het volgende:
Waar ligt je werk dat je nog 1,5 a 2 uur moet reizen?
In een goedkopere regio ?
Persoonlijk vind ik het een raar advies.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:15 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Ik heb een adviseur geraadpleegd. Die rentecomponent valt er met de huidige rente bij helemaal uit. Spaarbedrag loopt nagenoeg mee met inflatie. Wat ik later inleg is meer maar groeit minder lang. De 7000 is berekend door de adviseur en volgt uit de minimale vereiste pensioenopbouw en door dat qua belastingen zo gunstig mogelijk te doen.
Doe es niet danquote:Op zondag 23 juni 2013 18:05 schreef ikbenschipper het volgende:
[..]
Je kan dat veel beter betalen inderdaad. Ik zou misschien nog eens naar een bank gaan en je DUO-schuld (als hij niet geregistreerd is bij de BKR, en dat i hij niet als je netjes betaald hebt volgens mij) verzwijgen. Ik adviseer dat niet snel maar, als ze die schuld x2 gaan doen is het natuurlijk niet reeël.
Snelle search op internet met prijsrange ¤400-¤600, min 50m2:quote:Op zondag 23 juni 2013 18:07 schreef OngeschiktX het volgende:
Ik zie graag wat voorbeelden van betaalbare huurwoning voor 'een stuk goedkopen,' zonder dat ik daar duizenden euro aan uit moet geven om er in te kunnen wonen.
Klopt. En het meubilair is ook weer mee te nemen als je later toch een woning koopt.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:59 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Inrichting op een klein budget hoeft echt niet veel te kosten als je goed zoekt naar de aanbiedingen, en je hoeft natuurlijk niet meteen alles nieuw...
Even snel een paar doorgeklikt. Er zitten wel wat dingen tussen die eventueel een optie zouden kunnen zijn. Ik wil wel ten Noorden van de Maas blijven, ivm reistijd en uh.. kwaliteit van de buurt om zo maar te zeggen. Daarnaast zijn veel dingen ook wel erg studentikoos. Mini keuken van losse kookplaat, tafelmodel koelkast e.d.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:59 schreef TwinkleStar001 het volgende:
[..]
Snelle search op internet met prijsrange ¤400-¤600, min 50m2:
http://www.pararius.nl/hu(...)00-600/1-kamer/50m2/
http://www.marktplaats.nl(...)startDateFrom=always
Inrichting op een klein budget hoeft echt niet veel te kosten als je goed zoekt naar de aanbiedingen, en je hoeft natuurlijk niet meteen alles nieuw...
Verder begrijp ik dat je in rotterdam werkt dus dat spaart je dan ook veel reistijd uit.
Niet veel. Officieel is 200 euro servicekosten. Dit is de omschrijving van de kosten volgenscontract:quote:Op zondag 23 juni 2013 19:24 schreef freako het volgende:
[..]
Klopt. En het meubilair is ook weer mee te nemen als je later toch een woning koopt.
Ik ben eigenlijk wel benieuwd wat er wél in de servicekosten valt, als g/w/l en gemeentelijke heffingen e.d. alsnog zelf betaald moeten worden.
quote:De door de verhuurder te verzorgen bijkomende leveringen en diensten zijn:
Stoffering, schilderwerk, keukenapparatuur en wasmachine. (Zie inventarislijst.)
De huurprijs is exclusief kabeltelevisieaansluiting, internet, gas, water en elektra, KPN en overheidsheffingen gebruikersgedeelte.
Tsja, als ik je OP lees klinkt je huidige woning ook niet fantastisch, maar dat is iets wat alleen jij kunt beoordelen. Bedenk wel dat als je nu ¤800 betaald en op een andere plek ¤550, dat je ¤250 bespaart. Dit is ¤3000 op jaarbasis. Bedenk wat het wonen je waard is. Succes met zoeken!quote:
Absoluut, ben ook vrij druk opzoek, al jaren. Alleen zijn er niet zo heel veel woningen die aan mijn eisen voldoen. Dus: in R'dam ten Noorden van de Maas, niet kleiner dan ik nu heb (dus >45m2), volwaardige keuken, minimaal 2 kamers (woon+slaapkamer), iets van buitenruimte (tuin/balkon) en over het algemeen netjes. Ik ben niet eens opzoek naar iets dat veel goedkoper is, ik zou al blij zijn als ik hetzelfde betaal en er qua geluid en vochtoverlast op vooruit ga. Maar dat blijkt tegen te vallen. Iets vinden voor ¤550 dat hier aan voldoet gaat echt niet gebeuren. Zelfs ¤700 is al lastig. Als het meer dan dat is, is het al geen besparing meer vanwege verhuiskosten.quote:Op zondag 23 juni 2013 19:59 schreef TwinkleStar001 het volgende:
[..]
Tsja, als ik je OP lees klinkt je huidige woning ook niet fantastisch, maar dat is iets wat alleen jij kunt beoordelen. Bedenk wel dat als je nu ¤800 betaald en op een andere plek ¤550, dat je ¤250 bespaart. Dit is ¤3000 op jaarbasis. Bedenk wat het wonen je waard is. Succes met zoeken!
Ja, dat is een keuze. Ik heb 5 jaar 2 kamers van een bovenwoning gehuurd (1 huisgenoot). Het was inderdaad een beetje studentikoos, en de keuken en de badkamer deelde ik (heel luxe waren ze ook niet), maar ik betaalde er maar ¤450 inclusief voor. En daar zat dus alles bij in, behalve kabel & internet.quote:Op zondag 23 juni 2013 19:31 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Daarnaast zijn veel dingen ook wel erg studentikoos. Mini keuken van losse kookplaat, tafelmodel koelkast e.d.
Ik ben wel in een positie dat ik werk en wil ook iets van luxe. Het moet ook wel een woning zijn waar ik een paar jaar kan en wil blijven wonen en bij veel van dit soort woningen heb ik dat niet echt. Ik wil niet als iemand overkomen die alles afwijst, maar na een jaar weer weg willen is niet erg gunstig qua kosten.
De woning die ik nu heb heeft wel de isolatie en vochtproblemen, maar ziet er verder wel netjes uit. De keuken is wel echt ook volwaardige keuken e.d. en de badkamer is een jaar of 8 geleden vernieuwd. Veel van die dingen zien er in vergelijking waar ik nu zit wel net een beetje schraal uit.
Hoeveel zou zo'n woning kosten als je het zou kopen?quote:Op zondag 23 juni 2013 20:12 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Absoluut, ben ook vrij druk opzoek, al jaren. Alleen zijn er niet zo heel veel woningen die aan mijn eisen voldoen. Dus: in R'dam ten Noorden van de Maas, niet kleiner dan ik nu heb (dus >45m2), volwaardige keuken, minimaal 2 kamers (woon+slaapkamer), iets van buitenruimte (tuin/balkon) en over het algemeen netjes. Ik ben niet eens opzoek naar iets dat veel goedkoper is, ik zou al blij zijn als ik hetzelfde betaal en er qua geluid en vochtoverlast op vooruit ga. Maar dat blijkt tegen te vallen. Iets vinden voor ¤550 dat hier aan voldoet gaat echt niet gebeuren. Zelfs ¤700 is al lastig. Als het meer dan dat is, is het al geen besparing meer vanwege verhuiskosten.
Weet ik eerlijk gezegd niet. Ik heb vooral de andere kant op gekeken: Wat zou ik voor een vergelijkbaar of lager maandbedrag hebben. En dan heb je opeens een nieuwbouw eengezinswoning met een annuitaire hypotheek voor minder dan m'n huidige huurprijs. (Ja ik ben bewust van onderhoud, gemeentelijke lasten). Als ik zoiets al zou kunnen kopen, dan los je af en bouw je uiteindelijk vermogen op. Plus het woont prettiger. Maarja, het moet wel mogelijk zijn.quote:Op zondag 23 juni 2013 20:34 schreef freako het volgende:
[..]
Hoeveel zou zo'n woning kosten als je het zou kopen?
dat zegt toch ook niemand?quote:Op zondag 23 juni 2013 20:58 schreef eriksd het volgende:
Ik ken het probleem van TS wel een beetje hoor. Er wordt hier gedaan alsof 1,5x modaal een berg geld is, wat na aftrek van belastingen reuze meevalt. Ben nu zelf 23, betaal geen DUO gebeuren en pensioenpremie dus dat maakt an sich een hoop verschil met TS, maar zo exorbitant zijn zijn uitgaven nou ook weer niet.
Dat valt wel mee. Van 1,5x modaal kun je in je eentje prima leven, absoluut wel. Alleen TS heeft in zijn studententijd veel geleend en moet daar nu voor bloeden. Dat had gekund, ware het niet dat hij ook nog duur woont en zijn pensioen moet financieren. Tsja, het houdt ergens op.quote:Op zondag 23 juni 2013 20:58 schreef eriksd het volgende:
Ik ken het probleem van TS wel een beetje hoor. Er wordt hier gedaan alsof 1,5x modaal een berg geld is, wat na aftrek van belastingen reuze meevalt. Ben nu zelf 23, betaal geen DUO gebeuren en pensioenpremie dus dat maakt an sich een hoop verschil met TS, maar zo exorbitant zijn zijn uitgaven nou ook weer niet.
Enerzijds waar. Anderzijds is dat vooral het gevolg van de studieschuld die je zelf hebt gemaakt, niet van het feit dat je nu onvoldoende verdient.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:07 schreef OngeschiktX het volgende:
Buiten dat ik het gewoon idioot vind dat je met 50u/week nog extra zou moeten gaan werken. Ik moet ook m'n boodschappen en huishouden nog gewoon doen.
Of je gaat eens kijken voor ander werk. Hoeveel jaar werk je inmiddels fulltime?quote:Op zondag 23 juni 2013 21:24 schreef OngeschiktX het volgende:
M'n werkgever is heel erg anti pensioenfondsen. Andere werknemers sparen ook zelf of nog helemaal niet. Die wonen allemaal samen, dus houden elke maand sowieso meer over.
Misschien moet ik toch maar accepteren dat ik terug moet naar een kleine minder nette woning. Weer lekker studentikoos koken op een los twee-pits-kookstel. Wel jammer dat ik straks halverwege de 30 pas echt iets op kan gaan bouw qua huis e.d. Ik had me gewoon wel iets meer voorgesteld naar een moeilijke studie in een sector waar een groot tekort aan werknemers is.
Jouw probleem is je studieschuld en je salaris, dat eerlijk gezegd niet zo royaal is (als je reistijd en pensioen meerekent).quote:Op zondag 23 juni 2013 21:24 schreef OngeschiktX het volgende:
Ik had me gewoon wel iets meer voorgesteld naar een moeilijke studie in een sector waar een groot tekort aan werknemers is.
Wat doe je eigenlijk/waar heb je voor gestudeerd?quote:Op zondag 23 juni 2013 21:37 schreef OngeschiktX het volgende:
Ik werk bijna 3 jaar fulltime na m'n afstuderen.
Nouja, uitgaande van een WO opleiding in een schaarse sector is 1,5x modaal na 3 jaar werken redelijk. Alleen hakt bij jou je pensioenregeling er aardig in.quote:Op zondag 23 juni 2013 21:37 schreef OngeschiktX het volgende:
Ik werk bijna 3 jaar fulltime na m'n afstuderen. Toen ik begon kreeg ik wel bovengemiddeld (misschien dus misleidend door dat pensioen gedoe), ik weet niet hoeveel meer ik nu ergens anders kan krijgen. Ik ben een jaar geleden ergens op gesprek geweest na uitnodiging via linkedin, maar dat was een functie die beneden het niveau lag dan wat ik nu doe en bovendien 600/maand minder betaalde. Daar heb ik dus voor bedankt.
Je bent niet wettelijk verplicht om de bank te melden dat je een studieschuld hebt heeft de Rabobank mij toendertijd verteld. Kijkende naar zijn huidige situatie is het dus helemaal geen raar idee om dat dus maar eens te doen. Ik heb zelf geen studieschuld maar als banken die opeens gaan verdubbelen om mee te laten tellen enzo is het natuurlijk vragen hierom.quote:
Huhu, dat het niet wettelijk verplicht is, betekent natuurlijk niet dat er niets in je contract staat over valse informatie en zoquote:Op zondag 23 juni 2013 21:41 schreef ikbenschipper het volgende:
[..]
Je bent niet wettelijk verplicht om de bank te melden dat je een studieschuld hebt heeft de Rabobank mij toendertijd verteld. Kijkende naar zijn huidige situatie is het dus helemaal geen raar idee om dat dus maar eens te doen. Ik heb zelf geen studieschuld maar als banken die opeens gaan verdubbelen om mee te laten tellen enzo is het natuurlijk vragen hierom.
TU, echte technische studie (geen bouwkunde, IO of TB). Wil niet te specifiek zijn ivm herkenning.quote:Op zondag 23 juni 2013 21:39 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Wat doe je eigenlijk/waar heb je voor gestudeerd?
Dat kan, alleen word ik aan alle kanten gewaarschuwd dat ik straks een niet meer in te lopen pensioengat heb.quote:Op zondag 23 juni 2013 21:37 schreef nasty_popovich het volgende:
ts is het niet mogelijk om tijdelijk geen pensioen te betalen (1 a 2 jaar), en met die geld je duo leningen vervroegd aflossen?
En daar dan de helft vanquote:Op zondag 23 juni 2013 21:43 schreef eriksd het volgende:
Ach kom, er zijn gezinnen die rond moeten komen van jouw salaris.
Deels waar. M'n studie ging alleen niet heel soepel, dus meer werken had zomaar meer studieduur kunnen betekenen. Ik heb echt moeite gehad om alles te halen. Daarnaast een jaar verloren aan ziekte, had ook flink gescheeld.quote:Op zondag 23 juni 2013 21:41 schreef Piet__Piraat het volgende:
Het zijn allemaal gevolgen van gemaakte keuzes. En ook keuzes, kun je nu weer veranderen. Ik ben niet zo van de 'stel dat'-jes, maar ik loop er toch eentje door. Stel dat je bij een andere werkgever zou zitten die wel meedoet aan een pensioenplan en je had tijdens je studie meer gewerkt en de helft minder schuld opgebouwd (sterker nog, het kan zelfs zonder lenen als je echt wil).
Je pensioenopbouw zou je dan 300 euro bruto per maand kosten. Netto dus zo'n 175 euro. Studieschuld maar de helft aflossen, ook 175 euro. Had je ten opzichte van nu 350 euro per maand extra te besteden.
Je hebt andere keuzes gemaakt door tijdens je studie te lenen. Prima, heb ik ook gedaan hoor, maar dat betekent nu betalen. En dat zou ook prima kunnen, ware het niet dat je ook hebt gekozen voor een baan bij een anti-pensioentoko en voor een dure woning. Allemaal oké en in jouw situatie best te begrijpen misschien, maar dan houdt het ergens een keer op. Als je drie keer een relatief dure oplossing hebt, snap ik wel dat de rek eruit is.
Zolang jij gewoon betaalt is er niemand bij de bank die er over begint. (Rabobank zei het zelf toendertijd) Hij kan het makkelijk betalen namelijk.quote:Op zondag 23 juni 2013 21:42 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Huhu, dat het niet wettelijk verplicht is, betekent natuurlijk niet dat er niets in je contract staat over valse informatie en zo
Da's ook weer waarquote:Op zondag 23 juni 2013 21:45 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Die krijgen alleen wel een 3x zo groot huis cadeau van de overheid en zorgverzekering enz.
Als hij kan aantonen dat hij het makkelijk kan betalen, zullen ze daar in beginsel al niet al te moeilijk over doen. Het lijkt me iig niet echt 'de' manier om een lening te krijgenquote:Op zondag 23 juni 2013 21:46 schreef ikbenschipper het volgende:
[..]
Zolang jij gewoon betaalt is er niemand bij de bank die er over begint. (Rabobank zei het zelf toendertijd) Hij kan het makkelijk betalen namelijk.
Tuurlijk liever niet, maar banken overtuigen is tegenwoordig een missie op zichquote:Op zondag 23 juni 2013 21:46 schreef hugecooll het volgende:
[..]
[..]
Als hij kan aantonen dat hij het makkelijk kan betalen, zullen ze daar in beginsel al niet al te moeilijk over doen. Het lijkt me iig niet echt 'de' manier om een lening te krijgen
Dat is ook zuur inderdaad. Daarom is het soms lastig: keuzes maken. Nu ook. Als niet alleen kan met wat je hebt, moet je maar doen wat je kan of zorgen dat je meer over hebt. Verhuizen lijkt me een prima optie dan, ondanks dat het wat meer kost.quote:Op zondag 23 juni 2013 21:44 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Deels waar. M'n studie ging alleen niet heel soepel, dus meer werken had zomaar meer studieduur kunnen betekenen. Ik heb echt moeite gehad om alles te halen. Daarnaast een jaar verloren aan ziekte, had ook flink gescheeld.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |