Ja ga ik misschien wel doen. Alleen: Heb ik al een paar jaar geen pensioen opgebouwd. Met de huidige stortingen wordt m'n pensioen al niet heel ruim. (zie ook berichten in de media laatste tijd) Daarnaast stort ik nu het maximum aan belastingvrijgestelde ruimte. Als ik nu minder stort, kan ik dat later niet bij belastingvrij storten. Het is nu gunstig, omdat ik een brutobedrag spaar en ook rente krijg over een bruto bedrag. De regering wil de hoeveelheid die je belastingvrij kan sparen ook nog eens oplaag brengen, wat het ook weer lastiger maakt om later wat in te halen.quote:Op zondag 23 juni 2013 16:18 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Ook geen gek idee inderdaad. Als je dat dan, wanneer je meer verdient (en DUO hebt afbetaald), compenseert met het bedrag dat je eerder aan DUO betaalde, zit je nog goed en heb je het nu wat ruimer
Die 7000 houdt al rekening met groei in salaris. Het is zo dat je met de huidige rente (nauwelijks groter dan de inflatie) feitelijk het bedrag dat je uiteindelijk ontvangt volledig in moet leggen. Oftewel als je lager 20 jaar 1200 euro per maand wil krijgen, dan moet je 40 jaar 600 euro per maand inleggen. (Bedragen niet gecorrigeerd voor inflatie). Het bedrag van 7000 waar je uiteindelijk op uit komt, komt door de vrijeruimte die je hebt om zelf te sparen.quote:Op zondag 23 juni 2013 17:48 schreef Piger het volgende:
Boodschappen zou wel iets omlaag kunnen
Huur is natuurlijk behoorlijk hoog gezien het exc. gwl is voor een beperkte ruimte
DUO is veel. Wat is je studieschuld? En is dit het minimum wat je moet betalen?
Hoe lang werk je al, en heb je je inkomen gemiddeld?
Hoewel jij dit ziet als 1,5x modaal klopt dit natuurlijk niet helemaal. Pensioenopbouw is gewoon een arbeidsvoorwaarde die de meeste mensen nog krijgen naast hun bruto loon. Normaal betaalt de werkgever 50% mee. In jouw geval betekent dat een kleine 300 euro minder loon per maand. Is hier rekening mee gehouden bij het onderhandelen in loon (en vergelijken met het loon bij andere werkgevers)?
Hoe kom je aan die 7000? Hoe is dat berekend?
Over het algemeen leggen mensen met een pensioenverzekeraar steeds meer in op hogere leeftijd en dus nog geen 7000 per jaar op deze leeftijd.
Eindejaarsuitkering heb ik niet, en vakantiegeld is meegerekend in m'n berekening, die exceltabel.quote:Op zondag 23 juni 2013 17:53 schreef Piet__Piraat het volgende:
Die 350 van de DUO nekt je ook aardig ja. Daarmee kun je een betaalbare hypotheek ook wel vergeten.
Overigens mag je met 2.700 per maand niet klagen. Vooral niet als je bedenkt dat daar ook nog eens je eindejaarsuitkering en vakantiegeld bij komen. Allebei ook ongeveer dat bedrag. En wees blij dat je nog geen auto hebt
Ik kan 130k lenen door de duo-schuld. Ze pakken oorspronkelijk schuld x2 en dat bedrag kan je minder lenen (grofweg). Huisje zitten er komende jaren niet in, ookal zou ik het qua maandlasten beter kunnen betalen dan m'n huidige huurwoning. Ben bij de Rabobank en hypotheker geweest, gaat hem niet worden.quote:Op zondag 23 juni 2013 17:55 schreef ikbenschipper het volgende:
Ja die DUO hakt er behoorlijk in zeg. Voor de rest eigenlijk geen gekke uitgaven.
In zou gaan kijken of je toch niet wat kan kopen hoor want dit is absurd. Dat gaat je in eerste instantie misschien wat spaargeld kosten maar helpt je straks.
Er staan in Delft alleen al een hele berg appartementen tot 150.000 euro te koop.
Met jou inkomen (45.000 bruto) moet je zeker een hypotheek kunnen krijgen tot 190.000, met de DUO-schuld (als je dat netjes meld bij de bank) zal het zo'n 160.000 worden
Dat zou je maandlasten geven van inclusief aflossen van 750 euro ofzo. Maar dan krijg je nog ongeveer 200 euro terug van de belasting....
http://www.funda.nl/koop/(...)m-toussaintplein-27/
Dan ga je naar een derde partij en verzwijg je je studieschuldquote:Op zondag 23 juni 2013 18:00 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Ik kan 130k lenen door de duo-schuld. Ze pakken oorspronkelijk schuld x2 en dat bedrag kan je minder lenen (grofweg). Huisje zitten er komende jaren niet in, ookal zou ik het qua maandlasten beter kunnen betalen dan m'n huidige huurwoning. Ben bij de Rabobank en hypotheker geweest, gaat hem niet worden.
Je houd dus geen enkele rekening met het rentecomponent? Die is nu inderdaad laag, maar dat zal wel weer een keer bijtrekken en dat loop toch wel flink in de cijfers. Zoals het nu lijkt reken je dus puur met een periode van 30 jaar lang inleggen en daarna 15 jaar lang opnemen? Geen pensioenadvies geraadpleegd?quote:Op zondag 23 juni 2013 17:55 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Die 7000 houdt al rekening met groei in salaris. Het is zo dat je met de huidige rente (nauwelijks groter dan de inflatie) feitelijk het bedrag dat je uiteindelijk ontvangt volledig in moet leggen. Oftewel als je lager 20 jaar 1200 euro per maand wil krijgen, dan moet je 40 jaar 600 euro per maand inleggen. (Bedragen niet gecorrigeerd voor inflatie). Het bedrag van 7000 waar je uiteindelijk op uit komt, komt door de vrijeruimte die je hebt om zelf te sparen.
Wat je verder noemt is op zich natuurlijk gewoon zo. M'n bruto salaris is vrij goed, maar door ¤600 bruto naar pensioen moet valt het tegen. Ik verdien meer dan gemiddeld, maar het compenseert zeker niet helemaal.
Ik werk een paar jaar. Inkomen heb ik al gemiddeld over 3 jaar. Daar haalde ik tot nu toe m'n extraatjes uit, maar al die dingen zijn nu voorbij.
Je kan dat veel beter betalen inderdaad. Ik zou misschien nog eens naar een bank gaan en je DUO-schuld (als hij niet geregistreerd is bij de BKR, en dat i hij niet als je netjes betaald hebt volgens mij) verzwijgen. Ik adviseer dat niet snel maar, als ze die schuld x2 gaan doen is het natuurlijk niet reeël.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:00 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Ik kan 130k lenen door de duo-schuld. Ze pakken oorspronkelijk schuld x2 en dat bedrag kan je minder lenen (grofweg). Huisje zitten er komende jaren niet in, ookal zou ik het qua maandlasten beter kunnen betalen dan m'n huidige huurwoning. Ben bij de Rabobank en hypotheker geweest, gaat hem niet worden.
Heb een 40-uurscontract en werk vaak zo'n 50 uur/week (af en toe ook op zaterdag). M'n werk is ook nog eens verder weg verhuisd, waardoor ik nu 1.5 uur tot 2 uur per dag moet reizen. Eigenlijk zie ik het niet zo zitten om extra te gaan werken. Het is belastingtechnisch heel ongunstig. Kost me een vrije dag per week en waarschijnlijk wordt het echt een zaterdagbaantje dat niet bijzonder veel oplevert. Buiten dat ik het gewoon idioot vind dat je met 50u/week nog extra zou moeten gaan werken. Ik moet ook m'n boodschappen en huishouden nog gewoon doen.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:00 schreef Piet__Piraat het volgende:
Ook geen mogelijkheid tot bonus of iets dergelijks? Dat is wel zuur. Had ook niet verwacht dat vakantiegeld er al bij zou zitten, want dan is het wel krap ja.
Als ik het zo bekijk, heb je inderdaad niet schokkend veel mogelijkheden. Wat je daarin vooral nekt, is de DUO en daar ben je niet zomaar vanaf. Is het een optie om wat extra te gaan werken? Zaterdagen of zondagen?
Gas zit bij energieverbruik, wordt samen afgeschreven. Ik zie graag wat voorbeelden van betaalbare huurwoning voor 'een stuk goedkopen,' zonder dat ik daar duizenden euro aan uit moet geven om er in te kunnen wonen. Herbekerening bij DUO levert niets op, m'n brutojaarinkomen is te hoog daarvoor.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:03 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Ik zie in het overzicht wel gas vast staan, maar geen gas verbruik. Mist dit nog?
Verder heel snel op zoek naar een andere woonplek. ¤800 excl gwl is echt veel voor wat je beschrijft. In Rotterdam moet zeker iets geschikts te vinden zijn. En dat hoeft niet perse via een bemiddelaar.
Of ga toch kijken of kopen een optie is. Als dat iets is wat je eigenlijk wilt, is het nu wel gunstig qua rentes en huizenprijzen..
Verder is DUO wel heel hoog, je kunt nog een herberekening laten doen, misschien scheelt het wat.
Ik heb een adviseur geraadpleegd. Die rentecomponent valt er met de huidige rente bij helemaal uit. Spaarbedrag loopt nagenoeg mee met inflatie. Wat ik later inleg is meer maar groeit minder lang. De 7000 is berekend door de adviseur en volgt uit de minimale vereiste pensioenopbouw en door dat qua belastingen zo gunstig mogelijk te doen.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:05 schreef Piger het volgende:
[..]
Je houd dus geen enkele rekening met het rentecomponent? Die is nu inderdaad laag, maar dat zal wel weer een keer bijtrekken en dat loop toch wel flink in de cijfers. Zoals het nu lijkt reken je dus puur met een periode van 30 jaar lang inleggen en daarna 15 jaar lang opnemen? Geen pensioenadvies geraadpleegd?
Per dag he, dus 45min reizen deur-tot-deur zonder problemen als alles vlekkeloos aansluit. Werk is in Rotterdam, woon in Delft. Beide duur. Omdat ik voorlopig van het OV afhankelijk ben, zit ik aan deze regio gebonden.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:11 schreef Piger het volgende:
Waar ligt je werk dat je nog 1,5 a 2 uur moet reizen?
In een goedkopere regio ?
Persoonlijk vind ik het een raar advies.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:15 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Ik heb een adviseur geraadpleegd. Die rentecomponent valt er met de huidige rente bij helemaal uit. Spaarbedrag loopt nagenoeg mee met inflatie. Wat ik later inleg is meer maar groeit minder lang. De 7000 is berekend door de adviseur en volgt uit de minimale vereiste pensioenopbouw en door dat qua belastingen zo gunstig mogelijk te doen.
Doe es niet danquote:Op zondag 23 juni 2013 18:05 schreef ikbenschipper het volgende:
[..]
Je kan dat veel beter betalen inderdaad. Ik zou misschien nog eens naar een bank gaan en je DUO-schuld (als hij niet geregistreerd is bij de BKR, en dat i hij niet als je netjes betaald hebt volgens mij) verzwijgen. Ik adviseer dat niet snel maar, als ze die schuld x2 gaan doen is het natuurlijk niet reeël.
Snelle search op internet met prijsrange ¤400-¤600, min 50m2:quote:Op zondag 23 juni 2013 18:07 schreef OngeschiktX het volgende:
Ik zie graag wat voorbeelden van betaalbare huurwoning voor 'een stuk goedkopen,' zonder dat ik daar duizenden euro aan uit moet geven om er in te kunnen wonen.
Klopt. En het meubilair is ook weer mee te nemen als je later toch een woning koopt.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:59 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Inrichting op een klein budget hoeft echt niet veel te kosten als je goed zoekt naar de aanbiedingen, en je hoeft natuurlijk niet meteen alles nieuw...
Even snel een paar doorgeklikt. Er zitten wel wat dingen tussen die eventueel een optie zouden kunnen zijn. Ik wil wel ten Noorden van de Maas blijven, ivm reistijd en uh.. kwaliteit van de buurt om zo maar te zeggen. Daarnaast zijn veel dingen ook wel erg studentikoos. Mini keuken van losse kookplaat, tafelmodel koelkast e.d.quote:Op zondag 23 juni 2013 18:59 schreef TwinkleStar001 het volgende:
[..]
Snelle search op internet met prijsrange ¤400-¤600, min 50m2:
http://www.pararius.nl/hu(...)00-600/1-kamer/50m2/
http://www.marktplaats.nl(...)startDateFrom=always
Inrichting op een klein budget hoeft echt niet veel te kosten als je goed zoekt naar de aanbiedingen, en je hoeft natuurlijk niet meteen alles nieuw...
Verder begrijp ik dat je in rotterdam werkt dus dat spaart je dan ook veel reistijd uit.
Niet veel. Officieel is 200 euro servicekosten. Dit is de omschrijving van de kosten volgenscontract:quote:Op zondag 23 juni 2013 19:24 schreef freako het volgende:
[..]
Klopt. En het meubilair is ook weer mee te nemen als je later toch een woning koopt.
Ik ben eigenlijk wel benieuwd wat er wél in de servicekosten valt, als g/w/l en gemeentelijke heffingen e.d. alsnog zelf betaald moeten worden.
quote:De door de verhuurder te verzorgen bijkomende leveringen en diensten zijn:
Stoffering, schilderwerk, keukenapparatuur en wasmachine. (Zie inventarislijst.)
De huurprijs is exclusief kabeltelevisieaansluiting, internet, gas, water en elektra, KPN en overheidsheffingen gebruikersgedeelte.
Tsja, als ik je OP lees klinkt je huidige woning ook niet fantastisch, maar dat is iets wat alleen jij kunt beoordelen. Bedenk wel dat als je nu ¤800 betaald en op een andere plek ¤550, dat je ¤250 bespaart. Dit is ¤3000 op jaarbasis. Bedenk wat het wonen je waard is. Succes met zoeken!quote:
Absoluut, ben ook vrij druk opzoek, al jaren. Alleen zijn er niet zo heel veel woningen die aan mijn eisen voldoen. Dus: in R'dam ten Noorden van de Maas, niet kleiner dan ik nu heb (dus >45m2), volwaardige keuken, minimaal 2 kamers (woon+slaapkamer), iets van buitenruimte (tuin/balkon) en over het algemeen netjes. Ik ben niet eens opzoek naar iets dat veel goedkoper is, ik zou al blij zijn als ik hetzelfde betaal en er qua geluid en vochtoverlast op vooruit ga. Maar dat blijkt tegen te vallen. Iets vinden voor ¤550 dat hier aan voldoet gaat echt niet gebeuren. Zelfs ¤700 is al lastig. Als het meer dan dat is, is het al geen besparing meer vanwege verhuiskosten.quote:Op zondag 23 juni 2013 19:59 schreef TwinkleStar001 het volgende:
[..]
Tsja, als ik je OP lees klinkt je huidige woning ook niet fantastisch, maar dat is iets wat alleen jij kunt beoordelen. Bedenk wel dat als je nu ¤800 betaald en op een andere plek ¤550, dat je ¤250 bespaart. Dit is ¤3000 op jaarbasis. Bedenk wat het wonen je waard is. Succes met zoeken!
Ja, dat is een keuze. Ik heb 5 jaar 2 kamers van een bovenwoning gehuurd (1 huisgenoot). Het was inderdaad een beetje studentikoos, en de keuken en de badkamer deelde ik (heel luxe waren ze ook niet), maar ik betaalde er maar ¤450 inclusief voor. En daar zat dus alles bij in, behalve kabel & internet.quote:Op zondag 23 juni 2013 19:31 schreef OngeschiktX het volgende:
[..]
Daarnaast zijn veel dingen ook wel erg studentikoos. Mini keuken van losse kookplaat, tafelmodel koelkast e.d.
Ik ben wel in een positie dat ik werk en wil ook iets van luxe. Het moet ook wel een woning zijn waar ik een paar jaar kan en wil blijven wonen en bij veel van dit soort woningen heb ik dat niet echt. Ik wil niet als iemand overkomen die alles afwijst, maar na een jaar weer weg willen is niet erg gunstig qua kosten.
De woning die ik nu heb heeft wel de isolatie en vochtproblemen, maar ziet er verder wel netjes uit. De keuken is wel echt ook volwaardige keuken e.d. en de badkamer is een jaar of 8 geleden vernieuwd. Veel van die dingen zien er in vergelijking waar ik nu zit wel net een beetje schraal uit.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |