Maar de muur maakte het anderzijds mogelijk voor Israel en kolonisten om grover op te treden. Zo veel veiligheid biedt hij dus ook niet.quote:Op donderdag 13 juni 2013 09:57 schreef PhysicsRules het volgende:
[..]
Die barrière heeft vele levens gered. Als Van Agt oprecht was, had hij geëist dat de barrière verplaatst werd, niet gesloopt.
[..]
Dat was Vredeling, niet Van Agt.
En dan daarbij: de kolonisten zijn illegaal, de muur is illegaal en de behandeling van de bezette gebieden is illegaal. Althans: volgens de VN niet in overeenstemming met het gedrag van een beschaafde natie.quote:Op donderdag 13 juni 2013 18:46 schreef remlof het volgende:
[..]
Maar wel via historisch verloop. Daar is in het geval van Israël geen sprake van, de joden hebben met hulp van buitenaf een stuk land teruggekregen waar ze al heel lang niets meer te vertellen hadden.
Ik begrijp wel waarom hoor, maar ik begrijp net zo goed waarom de Palestijnen zich enorm gepiepeld voelen.
Alsof de VN wat dat betreft serieus wordt genomen. Multilateraal beleid gaat niet met alle landen van de wereld als er landen als Pakistan en Egypte zijn.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 00:27 schreef Kees22 het volgende:
[..]
En dan daarbij: de kolonisten zijn illegaal, de muur is illegaal en de behandeling van de bezette gebieden is illegaal. Althans: volgens de VN niet in overeenstemming met het gedrag van een beschaafde natie.
Ik snap van je verhaal over het geloof niet veel, maar die bloedband is er wel degelijk. Joden van over de hele wereld blijken genetisch meer verwant te zijn aan de Palestijnen en joden in Israel dan aan de volkeren waar ze tussen wonen.quote:Op donderdag 13 juni 2013 19:01 schreef gembird het volgende:
Yair Lapid is een ex acteur en tv show host. Ik zou zijn woorden niet zo letterlijk nemen. Hij wil Israël volledig seculier maken en doet dit door Orthodoxe Joden aan te vallen via politiek. Israël kan alleen bestaan door religie en Gods woord. Indien de Israëliërs afstand nemen van het geloof horen zij het heilig land te verlaten zodat gelovigen zich daar kunnen nestelen. Zo hoort het zijn, want er is allang bewezen dat Russische en Amerikaanse Joden geen bloedband met Israël hebben. Jeruzalem is voor de gelovigen, Geen geloof? Kom naar het westen.
Voor een deel klopt dat. Het beeld van de tsunami zoals Wilders dat schetst over de islam is gewoon rechtstreeks van toepassing op de diverse golven van immigranten. Maar er was maar erg weinig grond gekocht toen de staat Israel uitgeroepen werd.quote:Op donderdag 13 juni 2013 19:06 schreef Skillsy het volgende:
[..]
Ben ik het niet mee eens. Buitenlandse zionistische organisaties kopen vanaf begin 20e eeuw op legale wijze landbouwgebied in Palestina aan. De verkopende eigenaars zijn bijna altijd rijke Arabische buitenlanders. Ze wonen zelf vaak in Syrië, Libanon of Egypte.
Het Verenigd Koninkrijk heeft de kwestie niet goed opgelost. De weifelende houding van de Britse bezetter verkleint de problemen tussen Arabieren en Joden niet. Olie – de moderne en felbegeerde energiebron - lijkt een doorslaggevende rol te hebben gespeeld
Ook Arabische leiders hebben een dubbele agenda. Laten we concluderen dat het de VN, Arabische en Israelische leiders er een rotzooitje van hebben gemaakt.
Er was maar ongeveer 8 % van de oppervlakte van Palestina verkocht, als ik mij goed herinner. Niet bepaald indrukwekkend.quote:[..]
Palestijnen voelen zich ook vernederd. Niet alleen door Israel maar vooral door hun leiders. Immers, hun 'regering' doet niks aan het problematiek.Het geld dat gegeven wordt steken ze in hun eigen zak
Maar ook door hun 'broeders' over de rug van Palestijnen zijn grond gebieden verkocht. Daar kunnen joden niks aan doen maar is de schuld van de rijke Arabieren.
En helaas geeft de Palestijnse regering , noch de buurlanden (ook Israel hoor) geen ruk om het welzijn van deze Palestijnen. NIemand moet ze, ze worden als honden beschouwd in Arabische buurlanden (zie de 1000 vermoode Palestijnen door het Syrische leger).
En het oppermachtige Israel, De Mossad van de beste inlichtingen dienst ter wereld, die vol zit met Arabische spionnnen. Dat wekt irritatie bij Palestijnen , Arabische buurlanden. Constante vernedering inderdaad.
Joden zouden ook 'verwand' zijn aan de oorspronkelijke bewoners van Amerika; 'een van de verloren stammen'. Leuk, interessant, maar staat er verder bijna geheel los van.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 00:33 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ik snap van je verhaal over het geloof niet veel, maar die bloedband is er wel degelijk. Joden van over de hele wereld blijken genetisch meer verwant te zijn aan de Palestijnen en joden in Israel dan aan de volkeren waar ze tussen wonen.
Overigens geeft dat natuurlijk joden geen enkel recht om zich het land van de Palestijnen toe te eigenen. Mijn broers en zussen en ik hebben natuurlijk ook geen recht om onze ouderlijke woning weer van de rechtmatige eigenaars af te pakken.
Hoe zou dat nou toch komen?quote:Op donderdag 13 juni 2013 19:20 schreef Skillsy het volgende:
[..]
Inderdaad , en steun voor de Palestijnen blijft groeien in west Europa, en Israel verliest helaas steeds meer sympathie
Ik lees al een tijdje mee in dit topic maar wilde even zeggen dat het me opvalt dat je telkens weer met dit soort vergelijkingen aankomt, wat niet anders is dan appels met peren vergelijken, maar zelden op de zaak zelf ingaat. Je kan een situatie niet los zien van de unieke context en niet wat jouw 'broers of zussen' wel of niet mogen, dat lijkt oppervlakkig misschien wel overeen te komen, maar inhoudelijk zijn ze op vrijwel geen enkele manier hetzelfde.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 00:33 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ik snap van je verhaal over het geloof niet veel, maar die bloedband is er wel degelijk. Joden van over de hele wereld blijken genetisch meer verwant te zijn aan de Palestijnen en joden in Israel dan aan de volkeren waar ze tussen wonen.
Overigens geeft dat natuurlijk joden geen enkel recht om zich het land van de Palestijnen toe te eigenen. Mijn broers en zussen en ik hebben natuurlijk ook geen recht om onze ouderlijke woning weer van de rechtmatige eigenaars af te pakken.
Je ontkracht hiermee meteen het belangrijkste argument van veel politici om Israel te steunen: Israel is een westerse voorpost tegen de islamitische oprukkende horden.quote:Op donderdag 13 juni 2013 19:23 schreef gembird het volgende:
[..]
Ik zag orthodoxe Joden demonstreren tegen de gay parade. Zo ver zijn ze in Israel gekomen. Gay parade in het heilige land. De seculiere Joden willen religie op een laag pitje zetten en de toekomst zal hiervoor zorgen. Daarom zeg ik ook. Geloof je niet in God, laat dan het heilig land met rust en kom lekker hier naar toe. Geef de gelovigen een plek waar zij kunnen bidden en God eren zonder zich constant te moeten bemoeien met politieke zaken.
Israel wil westers worden. Je merkt het. De stranden, de meiden, de discotheken, drank ect... Dit heeft allemaal niets met het geloof te maken, maar iedereen roept wel als verdediging dat Israël het heilige land is en dat God ze Israël geschonken heeft. Druppelt je bloed niet in Israel, ben je daar niet onstaan, en geloof je niet in God? Dan heb je daar niks te zoeken. Spullen pakken en wegwezen want je ontwricht het heilige land alleen maar door je liberale kijk.
quote:Op zaterdag 15 juni 2013 00:50 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Je ontkracht hiermee meteen het belangrijkste argument van veel politici om Israel te steunen: Israel is een westerse voorpost tegen de islamitische oprukkende horden.
De gelovigen (als je dat beperkt tot joden) hádden een plek om te bidden. Overal hadden ze synagogen of anders hun eigen huis en in Palestina woonden er joden vlakbij de plekken die voor hen heilig zijn.
Geen enkele reden dus om een eigen land uit te kerven.
Overigens wel een duidelijk standpunt: god maakt de dienst uit en met de rest van de mensheid hebben we niks te maken.
Dat komt door antisemitisme.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 00:43 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Hoe zou dat nou toch komen?
Toch niet door het gedrag van de staat zelf? Dat zal toch niet? Nee joh, dat kan niet!
Verbaasd?quote:
Vet van mij.quote:Op donderdag 13 juni 2013 20:33 schreef Skillsy het volgende:
[..]
Da hoopt iedereen
Op het eerste gezicht is het een simpele ruzie om land. De ‘oorspronkelijke’ Arabische inwoners van Palestina willen de Joodse nieuwkomers er niet bij
Er komt dus direct vrede als de nieuwkomer, de staat Israël, de sinds 1967 bezette (of betwiste) gebieden ontruimt en teruggeeft aan de Palestijnse Arabieren.
Deze voorstelling van zaken is te eenvoudig, want geeft geen afdoende verklaring voor de diepgewortelde wederzijdse haat. Conflicten over stukjes land ter grootte van een Nederlandse provincie (of groter) hebben op onze aarde overal en altijd gewoed. Ook vandaag hebben tientallen landen burenruzie over stukjes land.
Op de vraag wanneer het conflict nu precies is ontstaan zijn veel antwoorden mogelijk. Voor sommigen ligt de kern al bij de raadselachtige Bijbelfiguur Abraham en zijn zoons Ismaël en Izaak. Anderen zien de antieke oorlogen tussen Filistijnen en Israëlieten als startpunt. Praktische denkers wijzen op het jaar 1880, het begin van de massale Joodse immigratie, of 1896, als Theodor Herzl het denkbeeld van een Judenstaat lanceert
Zoals jouw eigen reacties.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 01:02 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Vet van mij.
Inderdaad, dat leek mij ook de meest praktische benadering.
En als je dan kijkt naar de verdere ontwikkelingen, zie je vanzelf waar de heftige reacties van de bewoners zelf vandaan komen.
En dan nog de heftige reacties van allen die zich er mee bemoeien zonder er iets mee te maken te hebben. Die zijn wel een raadsel.
Ik had het beter bij de constatering van genetische verwantschap kunnen laten, misschien. En dan afwachten of de kaart "wij mogen daar gaan wonen want er hebben altijd al verwanten gewoond" inderdaad gespeeld zou worden.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 00:49 schreef Beagle1989 het volgende:
[..]
Ik lees al een tijdje mee in dit topic maar wilde even zeggen dat het me opvalt dat je telkens weer met dit soort vergelijkingen aankomt, wat niet anders is dan appels met peren vergelijken, maar zelden op de zaak zelf ingaat. Je kan een situatie niet los zien van de unieke context en niet wat jouw 'broers of zussen' wel of niet mogen, dat lijkt oppervlakkig misschien wel overeen te komen, maar inhoudelijk zijn ze op vrijwel geen enkele manier hetzelfde.
Vet van mij. Wat is die bijna heel andere zaak?quote:Verder zeg je eigenlijk met die woorden dat je de staat Israel per definitie al onterecht vindt. Dat betekent dus ook dat jouw enige oplossing is de opheffing van de staat Israel maar vind je zelf niet dat die mening jouw argumenten voor andere zaken nadelig beïnvloed, immers, je ziet het niet meer los van wat er tijdens en voor de oprichting is gebeurd en ongeacht of Israel een goede reden heeft om nederzettingen te stichten, of een oorlog te beginnen in Gaza, jij zal over dat soort punten altijd weer jouw mening laten beïnvloeden door een bijna heel andere zaak.
Orthodoxe christenen in de VSvA demonstreren ook tegen homo's, moslims hangen ze op. In de VSvA worden abortusartsen door de pro-life-mensen doodgeschoten (sic!).quote:Op donderdag 13 juni 2013 19:23 schreef gembird het volgende:
[..]
Ik zag orthodoxe Joden demonstreren tegen de gay parade. Zo ver zijn ze in Israel gekomen. Gay parade in het heilige land. De seculiere Joden willen religie op een laag pitje zetten en de toekomst zal hiervoor zorgen. Daarom zeg ik ook. Geloof je niet in God, laat dan het heilig land met rust en kom lekker hier naar toe. Geef de gelovigen een plek waar zij kunnen bidden en God eren zonder zich constant te moeten bemoeien met politieke zaken.
Israel wil westers worden. Je merkt het. De stranden, de meiden, de discotheken, drank ect... Dit heeft allemaal niets met het geloof te maken, maar iedereen roept wel als verdediging dat Israël het heilige land is en dat God ze Israël geschonken heeft. Druppelt je bloed niet in Israel, ben je daar niet onstaan, en geloof je niet in God? Dan heb je daar niks te zoeken. Spullen pakken en wegwezen want je ontwricht het heilige land alleen maar door je liberale kijk.
En om hier nog maar een keer op in te gaan (omdat het persoonlijk is): ik ben een tijdje weggeweest, post een of twee dagen en je reageert al op mij.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 00:49 schreef Beagle1989 het volgende:
[..]
Ik lees al een tijdje mee in dit topic maar wilde even zeggen dat het me opvalt dat je telkens weer met dit soort vergelijkingen aankomt, wat niet anders is dan appels met peren vergelijken, maar zelden op de zaak zelf ingaat. Je kan een situatie niet los zien van de unieke context en niet wat jouw 'broers of zussen' wel of niet mogen, dat lijkt oppervlakkig misschien wel overeen te komen, maar inhoudelijk zijn ze op vrijwel geen enkele manier hetzelfde.
Verder zeg je eigenlijk met die woorden dat je de staat Israel per definitie al onterecht vindt. Dat betekent dus ook dat jouw enige oplossing is de opheffing van de staat Israel maar vind je zelf niet dat die mening jouw argumenten voor andere zaken nadelig beïnvloed, immers, je ziet het niet meer los van wat er tijdens en voor de oprichting is gebeurd en ongeacht of Israel een goede reden heeft om nederzettingen te stichten, of een oorlog te beginnen in Gaza, jij zal over dat soort punten altijd weer jouw mening laten beïnvloeden door een bijna heel andere zaak.
Oh.......... Ik denk dat ik je verkeerd geïnterpreteerd heb.quote:Op zondag 16 juni 2013 01:06 schreef PSV1990- het volgende:
[..]
waarvoor die smiley? je vind het normaal dat ze eerst landje pik doen en vervolgens een muur bouwen om de palastijenen die geen kant op kunnen in hun eigen land ??
je supportert de zionisten??
Israel versterkt simpelweg de eigen onderhandelingspositie. Die kolonisten gaan nooit meer weg dus het land wordt in feite geannexeerd.quote:Israel heeft geen goede reden om illegale nederzettingen te stichten of om Gaza af te sluiten. Punt.
Sterker nog: dit gedrag is destructief voor Israel zelf.
Precies! En juist dat is verboden volgens de VN. Precies om die reden.quote:Op zondag 16 juni 2013 01:49 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Isreal versterkt simpelweg de eigen onderhandelingspositie. Die kolonisten gaan nooit meer weg dus het land wordt in feite geannexeerd.
De VN kan natuurlijk verbieden wat ze wil, het is en blijft een tandenloze tijger.quote:Op zondag 16 juni 2013 01:54 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Precies! En juist dat is verboden volgens de VN. Precies om die reden.
En dat met voeten treden van een algemeen geaccepteerd en overigens ook volkomen begrijpelijk verbod, maakt Israel tot een schurkenstaat. Zoals het met voeten treden van de gewone omgangsvormen iemand tot een asociaal of een schurk maakt.
JA ik support de zionisten, ik ben een Christenen maar toch doe ik het en weet je waarom? Tijdens de periode van Jezus, waren er al joden in het huidige Isräel, toen bestond het islamitische geloof niet eens! Eigenlijk hebben moslims juist het land gestolen! En nu na zoveel jaren nemen ze terug waar ze al heel lang recht op hadden! En die 'palesteinen' kunnen wel terug gaan naar hun eigen soort landen, zoals Jordanië of Egypte. Zijn we ook klaar met dat gezeur. Je kent de kruistochten toch wel? Nou niet alleen Christenen deden dat, maar ook moslims veel later maar dan veel agressiever, namelijk ze vermoordden alle ongelovigen. Ze hebben duizenden mensen onthoofd zonder een reden.quote:Op zondag 16 juni 2013 01:06 schreef PSV1990- het volgende:
[..]
waarvoor die smiley? je vind het normaal dat ze eerst landje pik doen en vervolgens een muur bouwen om de palastijenen die geen kant op kunnen in hun eigen land ??
je supportert de zionisten??
Het land wordt niet geannexeerd, Israel laat het liever zo dan annexatie, mede omdat ze niet een grote groep kolonisten willen die eigenlijk weinig met de hele staat Israel hebben.quote:Op zondag 16 juni 2013 01:49 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Israel versterkt simpelweg de eigen onderhandelingspositie. Die kolonisten gaan nooit meer weg dus het land wordt in feite geannexeerd.
Klein stukje geschiedenis over de kruistochten: dat was in feite de christelijke versie van de ji'had. En of de ji'had nou zoveel agressiever was dan de kruistochten... mwah.quote:Op zondag 16 juni 2013 02:18 schreef vigen98 het volgende:
[..]
JA ik support de zionisten, ik ben een Christenen maar toch doe ik het en weet je waarom? Tijdens de periode van Jezus, waren er al joden in het huidige Isräel, toen bestond het islamitische geloof niet eens! Eigenlijk hebben moslims juist het land gestolen! En nu na zoveel jaren nemen ze terug waar ze al heel lang recht op hadden! En die 'palesteinen' kunnen wel terug gaan naar hun eigen soort landen, zoals Jordanië of Egypte. Zijn we ook klaar met dat gezeur. Je kent de kruistochten toch wel? Nou niet alleen Christenen deden dat, maar ook moslims veel later maar dan veel agressiever, namelijk ze vermoordden alle ongelovigen. Ze hebben duizenden mensen onthoofd zonder een reden.
Voor het steunen van zionisten kun je best goede argumenten hebben, maar ik zie er hier niet een. En slechts één waarheid: 2000 jaar geleden woonden er ook al joden in Palestina. Nou en?? 4000 jaar geleden nog niet!quote:Op zondag 16 juni 2013 02:18 schreef vigen98 het volgende:
[..]
JA ik support de zionisten, ik ben een Christenen maar toch doe ik het en weet je waarom? Tijdens de periode van Jezus, waren er al joden in het huidige Isräel, toen bestond het islamitische geloof niet eens! Eigenlijk hebben moslims juist het land gestolen! En nu na zoveel jaren nemen ze terug waar ze al heel lang recht op hadden! En die 'palesteinen' kunnen wel terug gaan naar hun eigen soort landen, zoals Jordanië of Egypte. Zijn we ook klaar met dat gezeur. Je kent de kruistochten toch wel? Nou niet alleen Christenen deden dat, maar ook moslims veel later maar dan veel agressiever, namelijk ze vermoordden alle ongelovigen. Ze hebben duizenden mensen onthoofd zonder een reden.
Dat is wel waar, maar dat maakt illegale en schurkachtige acties niet minder illegaal en schurkachtig.quote:Op zondag 16 juni 2013 02:04 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De VN kan natuurlijk verbieden wat ze wil, het is en blijft een tandenloze tijger.
Misschien zijn er ook wel simpelweg te veel partijen die er belang bij hebben dat dit conflict blijft voortbestaan.
Mijn wereldbeeld beperkt zich niet tot koran of tora of zelfs de bijbel.quote:
Het probleem is dat Palestijnse Christenen (die in 1840 nog 48 % van de Palestijnse bevolking vormden, ondanks Ottomaanse onderdrukking toentertijd) zowel door Zionisten als door Islamisten (Hamas) worden verjaagd en verdrukt.quote:Op zondag 16 juni 2013 02:20 schreef PSV1990- het volgende:
[..]
Een christen die zionisme support dezelfde zionisten die christenen wegjagen uit israel en Jezus (vzmh) hebben verraden ,hoe dom (gehersenspoeld) kan je zijn.
Israeliers kunnen ook naar hun vrienden in Amerika , meer dan zat plek ,zijn we ook klaar met dat gezeur.
Het komt van beide kanten dus ik zie het probleem niet zo.quote:Op zondag 16 juni 2013 14:55 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat is wel waar, maar dat maakt illegale en schurkachtige acties niet minder illegaal en schurkachtig.
De herrie komt inderdaad van twee kanten, maar de bezetting toch echt maar van een kant.quote:Op zondag 16 juni 2013 15:16 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het komt van beide kanten dus ik zie het probleem niet zo.
Bezetting van de een, bescherming van de ander.quote:Op zondag 16 juni 2013 15:18 schreef Kees22 het volgende:
[..]
De herrie komt inderdaad van twee kanten, maar de bezetting toch echt maar van een kant.
De bezetting leidt niet tot bescherming. Integendeel: zij roept begrijpelijke woede op.quote:Op zondag 16 juni 2013 15:25 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Bezetting van de een, bescherming van de ander.
Er vallen amper nog slachtoffers dus de huidige situatie werkt gewoon voor Israel.quote:Op zondag 16 juni 2013 15:40 schreef Kees22 het volgende:
[..]
De bezetting leidt niet tot bescherming. Integendeel: zij roept begrijpelijke woede op.
De motieven die de bezetters uiten hebben ook zelden te maken met bescherming, maar meestal met een of ander vermeend oud recht. De grotere onveiligheid wordt op de koop toe genomen en gepareerd met wapens.
Sorry, maar je springt echt ontzettend veel van de hak op de tak. Ik vind het erg lastig om consistentie in je post te vinden, en wat je precies wilt zeggen.quote:Op zondag 16 juni 2013 15:46 schreef Skillsy het volgende:
[quote][ afbeelding ] Op zondag 16 juni 2013 15:04 schreef Kees22 het volgende:
Kees,
Ik meen mij te herinneren dat je (ex) katholiek bent, klopt dit?
Ben je weleens in Israel geweest?
Als ik het goed onthouden heb ben je iemand die pleit voor gerechtigheid , want je wilt Amerika/USA helemaal niet zo noemen omdat? Het land (onrechtmatig) is ingepikt ,klopt dit?
Ik ben verder totaal niet thuis in geschiedenis dus verbeter me als je het wel weet.
Nederland, heeft in het verleden heel veel nederzettingen , kolonieen en hele stukken land geannexeerd. Ik kan de lijst van alle Nederlandse kolonieen hier niet neerzetten omdat dan het hele topic vol zit. Dit geeft aan hoeveel het is er geweest.
Nu terug naar Israel, ik ben geen voorstander van de staat Israel (al lijkt het er wel op) , maar ben niet tegen. Ik ben niet tegen Palestijnen en zie een Palestijnse staat zelf helemaal niet als bedreiging. Immers, waarom zou ik?Ik woon in Nederland met veel plezier.
Waar ik me wel ernstige zorgen over maak is (opnieuw) de groeiende haat tegen Israel, die wordt afgeschilderd als een "schurkenstaat" onrechtmatig "landjepik" (was het maar zo simpel!) En ondertussen de groei voor de Palestijnen ( incl de terreur-acties) , want zo zeggen ze , Israel doet het toch zelf. Neen Israel doet dit niet zelf, zelfs al zal er geen staat zijn dan zouden ze nog beschoten worden en zal er geprobeerd worden het gebied (zoals de Arabieren zeggen) jodenvrij gemaakt worden. Helaas verwijst dit naar de 'judenrein' tijdens de tweede wereldoorlog.
Iedereen op de gehele wereld heeft wel zijn/haar mening over de kwestie Israel en Palestina.
De een kiest kant voor Israel, de ander voor Palestina. Iedereen heeft eigen keuze daarin.
Vergeet niet dat BEIDE kanten zich schuldig maken aan schending van mensenrechten. Vergeet niet dat Israel, de tempelberg (ea Hebron) heilig is voor de joden. Voor de Moslims ook, maar dat heeft een andere reden ,en dat weten we allemaal : eenmaal bezet land kan en mag nooit terug gegeven worden van de Islam.
In Hebron hebben eeuwen joden gewoond, we weten allemaal wat er gebeurd is in 1926 ...
Om nu te zeggen dat Hebron 'onrechtmatig' teruggepakt is is onjuist.
Ik verbaas me telkens over de groeiende sympathie voor de Palestijnen Waarom het Palestijnse volk? Wat maakt hun "zieliger" dan de andere groepen bevolking die afgeslacht worden?Die ook strijden voor een eigen staat (al dan niet vele malen langer dan de Palestijnen) Waarom nou juist sympathie voor Palestijnen?Omdat ze geen eigen staat hebben?
In de aanloop naar het eenzijdig uitroepen van een eigen staat door de Palestijnen, -in een gebied dat onder Israëlische jurisdictie valt- is het eigenlijk leerzaam een vergelijking te maken met de Koerden en hùn eigen staat:
Er zijn overeenkomsten en verschillen. De verschillen zijn groot en er zijn er meer van. Je zou ze, wanneer je houdt van understatements, pikant kunnen noemen.
Palestijnse Arabieren leven ook in Israël en daar is er beslist geen sprake van een meerderheid onder de bevolking die zich moslim noemt. Het verschil is vooral zo pikant omdat het met de Palestijnse Arabieren nergens zo goed gaat als juist in Israël . Het is niet toevallig en misschien nog wel pikanter dat de jodenhaat onder mohammedanen overal in de wereld groot is maar onder mohammedanen die in Israël wonen in verhouding daarmee juist laag.
De groep mensen die een eigen staat wil oprichten kun je, als je dat per se wilt, misschien wel als een 'volk' beschouwen dat te onderscheiden is van andere volken, maar voor de Koerden geldt dat vele, vele malen sterker.
De Koerden hebben een eigen :
1) cultuur
2) geschiedenis van duizenden jaren , de Palestijnen van enkele tientallen jaren.
3) De Koerden hebben een eigen taal , de Palestijnen niet.
4) De Koerdische taal is uniek voor de Koerden: er zijn geen mensen die Koerdisch als moedertaal hebben maar geen Koerd zijn; het Arabisch van de Palestijnen wordt juist door heel veel andere mensen gesproken, ook in de landen waar de meeste van hen wonen.
5) Er zijn ongeveer zes keer zoveel Koerden als Palestijnen, de Koerden vormen in het Midden-Oosten (na de Arabieren, Turken en Perzen in grootte de vierde etnische groep).
6) Terwijl onder Palestijnen vrouwenrechten onder druk staan is onder Koerden juist al decennialang de omgekeerde ontwikkeling aan de gang.
7) De ontwikkeling in de richting van secularisatie of in ieder geval een serieuze scheiding van moskee en staat wordt sterker onder Koerden. Vanuit het Iraakse deel van Koerdistan komen zelfs oproepen aan joden om terug te keren uit Israël.
8) Geen enkele organisatie van Koerden stelt het voortbestaan ter discussie van enig (toekomstig) buurland terwijl onder Palestijnen bijna alle organisaties het voortbestaan van Israël ter discussie stellen. (noot 7).
9) Geen enkel land en geen enkele politieke stroming in enig land ziet in een eigen staat voor de Koerden een opstapje naar de vernietiging van enig buurland. Het regime in Iran, dat nauwe banden onderhoudt met Syrië en met groepen Palestijnen, spreekt openlijk over uitschakelen van Israël. Jihadisten in andere landen doen hetzelfde.
10) De Palestijnen worden, in andere landen dan Israël, daar gediscrimineerd vanwege de vroegere woonplaats van hun ouders of grootouders. De Koerden worden gediscrimineerd op basis van hun etniciteit.
10a) In Turkije is decennialang elk gebruik van de Koerdische taal absoluut verboden geweest, pas de laatste jaren komt daarin een verandering. De mensen worden vaak -ook officieel- denigrerend aangeduid als bergturken.
10b) In Syrië kunnen Koerden geen staatsburger zijn. Ook daar is hun taal langdurig verboden geweest. Veel Koerden zijn de brandstichting in een bioscoop waarbij honderden kinderen om het leven kwamen nog niet vergeten.
11) Palestijnen werden nooit het slachtoffer van massavernietigingswapens zoals de Koerden in het Iraakse Halabja in 1988. 5000 mannen, vrouwen en kinderen werd daar op één dag vermoord met behulp van de chemische wapens van Saddam Houssein. Het was het slot van een genocidale aanval die waarschijnlijk honderdduizenden Koerden het leven kostte en die hij naar een hoofdstuk van de Koran had genoemd.
12) In Iran dat door de sjiitische stroming van het mohammedanisme beheerst wordt, is het geweld tegen de Koerden minder etnisch ingekleurd: daar is namelijk een groot deel van de Koerden van het sjiitische mohammedanisme, net als het regime. De seculiere en soennitische Koerden zijn hier vaker het slachtoffer.
13) Westerse landen hielpen mee aan het gevangennemen van Ocalan die verantwoordelijkheid droeg voor PKK-terreur maar de Palestijnse terroristenleider Arafat werd met alle egards in het Westen behandeld.
14) De Koerden hebben in geen van de landen waar ze wonen geprobeerd de macht over te nemen. De mensen die nu een Palestijnse staat dreigen te krijgen, deden dat eerst in Jordanië. Ze werden na verschillende pogingen de koning te vermoorden dat land uitgejaagd. Dit leidde tot de organisatie Zwarte September. Velen vluchten naar Libanon: dat land stortten ze vervolgens in een gruwelijke burgeroorlog.
15) Er is geen ander volk ter wereld waarvoor een aparte VN-organisatie is opgericht behalve voor de Palestijnen
16) Er is geen volk ter wereld dat per hoofd van de bevolking zoveel financiële steun krijgt uit de rest van de wereld als de Palestijnen.
17) De grond onder (Iraaks) Koerdistan is rijk aan olie en gas.
18) Hoewel het Koerdische volk door de internationale gemeenschap, inclusief het Westen met de VS voorop, verschillende malen ernstig in de steek is gelaten blijven ze hun hoop (ook) op het Westen richten.
19) En dan is er nog de OIC, de Organization of the Islamic Cooperation In hun duizenden persberichten kun je ook zoeken. Gebruik je de zoekterm 'Palestine' dan krijg je ruim 200 persberichten te zien. 'Israel' levert meer dan 300 hits. 'Kurds' of 'Kurdistan' levert nul hits op. Dat Koerdische slachtoffers van allerlei geweld en politieke uitlatingen en activiteiten tot de moslims gerekend kunnen worden doet er niet toe wanneer er geen christenen, joden of hindoes de schuld kunnen krijgen. De aandacht van de OIC voor de Bihari's is inderdaad even groot als die voor de Koerden: nihil.
De verschillen overheersen nogal ten opzichte van de overeenkomsten!
En al die verschillen maken dat een fatsoenlijke westerling, elk fatsoenlijk mens eigenlijk, toch eerder een eigen staat voor de Koerden dan voor de Palestijnen zou bepleiten.
En toch.......
Toch is er geen volk ter wereld dat zoveel politieke steun krijgt uit andere landen als de Palestijnen en geen volk ter wereld dat zo weinig politieke steun krijgt voor de vorming van een eigen staat als de Koerden.
Komt dat door het mohammedanisme?Nee.
Speelt het mohammedanisme er ook een belangrijke negatieve rol in ?
Zeer beslist.
Dat de Palestijnen wel en de Koerden op dit moment geen kans hebben op een eigen staat is niet te wijten aan het mohammedanisme.Maar er is wel een verband zei ik.
Voor wat betreft Palestina kan daar over geen twijfel bestaan, de relatie is heel direct. De steun aan de vormen van een eigen Palestijnse 'staat' wordt door mohammedanen over de hele wereld gezien als een overwinning op de joden, de oervijand van Mohammed en Allah. De laatste schold de joden in zijn heilige boek zelfs uit voor varkens en apen. Wanneer Egyptenaren de Israëlische ambassade aanvallen heffen ze de strijdkreet 'allahu akbar' aan. Tot in de straten van Amsterdam en de metro in Parijs wordt de orginele strijdkreet van Mohammed uit diens oorlog tegen de joden, aangeheven wanneer er weer eens een anti-Israëlische / pro-Palestijnse actie gevoerd wordt.
Okequote:Op zondag 16 juni 2013 20:37 schreef Peunage het volgende:
[quote] Verder moet iedereen voor zichzelf weten met wie hij sympathie heeft. Ik heb sympathie voor de Palestijnse zaak, omdat ik een Arabier ben en het een Arabische zaak is.
Als jij het zegt.Gebruik je een weegschaal?quote:Ik heb sympathie voor elk onderdrukt volk ter wereld, maar het is niet zo raar dat ik meer sympathie heb voor mensen van mijn eigen etniciteit. Daar is niks raars aan.
Waar heb je het over?Over de staat?quote:Dan mijn vraag aan jou, waarom ben jij zo begaan met Israël??
Wat waarheid precies betekent is onderwerp van discussie, en dat is waarschijnlijk altijd al zo geweest. Eeuwenoude uitspraken als Wat is waarheid? (toegeschreven aan Pontius Pilatus) getuigen daar al van. Dat komt doordat de waarheid van een uitspraak alleen kan worden vastgesteld door die te toetsen aan de feiten, die echter niet altijd bekend zijn.quote:Naast dit alles heb jij gewoon een aantal leugens of onwaarheden verteld, ik weet verder niet of jij je hier op de hoogte van bent.
Dit noem jij waarheid?? Laten we stellen dat er lang voor het naampje Palestina flinke problemen waren in dat gebiedquote:Jij zegt;
1. dat Joden altijd aangevallen werden, ook als ze geen staat hebben. Voor de massa emigratie van Europeanen naar Palestina was er zo goed als geen geweld tegen joden.
Vandaar dat ze elkaar voortdurend afslachten. En dat Palestijnen als 2e rangsburgers worden behandeld in de Arabische buurlandenquote:Volgens mij is dit al enkele tientallen keren voorbij gekomen, maar dat Palestijnen ook Arabisch zijn maakt ze niet 'minder' een volk. Oostenrijkers en Duitsers zijn in feite dezelfde etniciteit, cultuur etc. En toch zijn het 2 landen. Palestijnen zijn een volk, net als andere Arabische volken. Ze spreken Arabisch, maar hebben hun eigen accent. De cultuur verschilt ook weer in bepaalde dingen van andere Arabieren.
Mooi betoog, maar ik heb nooit gezegd dat ze niet minder een volk zijn of geen volk, ze bestaan PUNT, of het nu Arabische Palestijnen zijn, Christenen of joden (ja je hebt ook Palestijnse joden) Dat je denkt dat ik tegen ben licht wellicht aan mijn manier van schrijven. Waar de Heer Kees me ook al op een volwassen manier attendeerde. Ik ben niet zo Nederlands als jij. Nederlands is niet mijn moedertaal. Ga je me discrimineren nu? Buitenlanders eruit niet waar?quote:En last but not least heten Mohammedanen tegenwoordig gewoon moslims.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 1% gewijzigd door Skillsy op 17-06-2013 19:31:20 ]
Hier kan ik het alleen maar mee eens zijn. Feiten, graag.quote:Op maandag 17 juni 2013 17:30 schreef Skillsy het volgende:
Wat waarheid precies betekent is onderwerp van discussie, en dat is waarschijnlijk altijd al zo geweest. Eeuwenoude uitspraken als Wat is waarheid? (toegeschreven aan Pontius Pilatus) getuigen daar al van. Dat komt doordat de waarheid van een uitspraak alleen kan worden vastgesteld door die te toetsen aan de feiten, die echter niet altijd bekend zijn.
Een denigrerend verkleinwoord is geen feit! Dat is een poging tot onware beïnvloeding.quote:[..]
Dit noem jij waarheid?? Laten we stellen dat er lang voor het naampje Palestina flinke problemen waren in dat gebied
Gebrek aan feiten. De Romeinen staan in de rest van de wereld bekend om hun tolerantie aangaande religie.quote:A) Vlak vóór het begin van onze jaartelling bezet het Romeinse rijk het land Israël. Op dat moment is het al meer dan 1200 jaar hoofdzakelijk bewoond door de Israëlieten, het Joodse volk.
Tussen de in Israël wonende Joden en hun Romeinse bezetter ontstaat een conflict. Het gaat over aanpassingsproblemen. Joden weigeren voor Romeinse goden te buigen. Ze geven de voorkeur aan hun eigen, onzichtbare Bijbelse god. Ze komen herhaaldelijk in opstand en moeten daar zwaar voor boeten. ( we weten denk ik wel dat boeten niet iets wat plezant is )
Je tijdschema klopt niet. De verwoesting van de Tempel was ver na de dood van Jezus. En tussen de verwoesting van de tempel en de acceptatie van het christendom als staatsgodsdienst zat ook nogal wat geschiedenis. Bijvoorbeeld het verraden van de christenen in Rome door joden.quote:B) Dan ontstaat langzaam na de dood van de Joodse rabbijn Yeshua een nieuw religie. De aanhangers van het nieuwe geloof - zowel voormalige Joden als voormalige heidenen - worden zwaar vervolgd. Dat duurt een paar eeuwen. Op een verrassende manier keren de kansen. Keizer Constantijn ziet brood in het nieuwe geloof. Hij staat het christendom toe. Zijn opvolger verklaart het tot staatsgodsdienst.
De geschiedenis herhaalt zich. Joden willen ook voor de christenen niet buigen. Het merendeel weigert zich tot het nieuwe geloof te bekeren ze houden aan hun eigen heilige normen en waarden, die van de Hebreeuwse Bijbel
De gevolgen zijn verschrikkelijk
Merkwaardige stelling. De vrouw van Mohammed was joods en de besnijdenis hebben de moslims juist van de joden overgenomen. Evenals de afkeer van varkens.quote:C) In de zevende en achtste eeuw krijgt een nieuwe godsdienst vorm: de islam. Ook moslims wordt Jodenhaat ingeprent. Het heilige boek van de islam, de Koran, roept op diverse plaatsen op tot geweld tegen Joden. Ook hier lijkt het te gaan om wrevel tegen een volk dat niet wil buigen
Na de komst van de islam, in de 7e eeuw na Christus, wordt dit gebied goeddeels door deze wereldreligie gestempeld, hoewel er oudere culturen en religies (bijvoorbeeld de Kopten in Egypte, Chaldeeuwse christenen in Irak en Maronitische christenen in Libanon), er nog steeds als minderheden zijn. Vanaf 634 werd de islam door volgelingen van Mohammed verspreid vanaf Mekka. Mohammed en zijn volgelingen stichtten het Arabische Rijk. In 636 werd Palestina veroverd.
quote:Een heel verhaal, waar ik even niet op inga.
Jij Antisemiet!!!!quote:Op dinsdag 18 juni 2013 01:15 schreef remlof het volgende:
Israël is een kunstmatig kutland met geen enkel recht van bestaan. Dat mag ook wel eens gezegd worden.
Ik heb niks tegen joden, ik vind alleen dat de staat Israël gecreëerd is op een manier die heel veel mensen geschaad heeft.quote:
Hoezo?quote:
Waaronder met name joden!!quote:Op dinsdag 18 juni 2013 01:28 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik heb niks tegen joden, ik vind alleen dat de staat Israël gecreëerd is op een manier die heel veel mensen geschaad heeft.
Hear, hear.quote:Op dinsdag 18 juni 2013 01:28 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik heb niks tegen joden, ik vind alleen dat de staat Israël gecreëerd is op een manier die heel veel mensen geschaad heeft.
Dat is compleet iets anders dan te zeggen dat Israel geen enkel bestaansrecht heeftquote:Op dinsdag 18 juni 2013 01:28 schreef remlof het volgende:
[..]
Ik heb niks tegen joden, ik vind alleen dat de staat Israël gecreëerd is op een manier die heel veel mensen geschaad heeft.
En het beleid van de regering van die staat veroorzaakt nog meer leed, vooral als Likud aan de macht is.
Het is Jodenhaat; je haat Joden omdat het Joden zijn. Als je niet snapt wat daar verkeerd aan is dan heeft een discussie weinig zin.quote:Op dinsdag 18 juni 2013 01:28 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Hoezo?
Kun jij me uitleggen waarom een afkeer van het bestaan van de staat Israel impliceert dat iemand ook antisemiet is. En daaropvolgend: wat is er verkeerd aan antisemiet zijn? Wat is dat eigenlijk: antisemiet?
Lekker leven in zo'n koker hè?quote:
Die wonen dan ook buiten Israel. Daarnaast, al zou dat zo zijn, nog steeds niet 'zo structureel van machthebbers' als bij de Palestijnen dus gebeurt.quote:Op dinsdag 18 juni 2013 01:33 schreef remlof het volgende:
[..]
Lekker leven in zo'n koker hè?
Wel eens gezien hoe die kinderen van de kolonisten geïndoctrineerd worden?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |