quote:
Op zaterdag 18 mei 2013 17:18 schreef SAMBAM het volgende:[..]
ijzer en ijzersterk... alsjeblieft zeg
Jammer dat jullie het plezier van 't forum voor veel mensen verpesten met die dwangmatige negativiteit over het huidige GTST. Met groot plezier ben ik weer halverwege seizoen 8 inmiddels, maar alle kritiek op het huidige GTST is in het zesvoudige toepasbaar op de simpele slecht onderbouwde, uitgewerkte én uitgevoerde reeks van toen. Al seizoenen lang zie je met tijden de plaatsvervangende schaamte van de acteurs zelfs op het scherm om de kneuterige oppervlakkige dingen die ze moeten spelen.
Legendarische, vooral sentiment volle, verhalen komen zeker ook voorbij, maar god wat een knulligheid was het toch veelal.
Ik zal niet beweren dat GTST nu perfect is, maar bijvoorbeeld een verhaallijn van Sjoerd en álles dat daar bij komt kijken, dat is simpelweg nog nooit zo subtiel uitgevoerd als nu. Laat staan dat het spel van een jonge acteur als Guido Spek ooit overtroffen is door de Katja's Cas' en Georgina's
Tuurlijk kent GTST nu z'n minpunten, Ferry Doedens is met recht een dieptepunt te noemen als eeuwige parodie op zichzelf. Maar doe in godsnaam niet steeds alsof dit vroeger niet zo was.
De diepgang die sommige hier zien in oude verhalen is zelfs door het schrijversteam van toen niet eens gezien. Ik denk dat ze smakelijk om jullie serenades zouden lachen. Die tenenkrommende verheerlijking van vroeger, terwijl het écht niet zo goed was als jullie willen geloven, begint het hier behoorlijk te verzieken.
Ik las hier met veel plezier, mede om de liefde voor oude seizoenen, maar het begint treurige vormen aan te nemen in de traditie zo hard mogelijk te dissen anno nu. Kap er eens mee, ik betrap me erop dat ik nog amper lees, en als ik al lees na 6 pagina's me niet meer kan beheersen dit te schrijven.
Kan niet de bedoeling zijn toch? Zou leuk zijn als we het hier voor iedereen een beetje leuk houden.
Zou nog leuker zijn als we wat objectiever zouden zijn. Zou de meerwaarde van onze aanwezigheid hier ook érg ten goede komen.
Och, in mijn ogen heeft ook de oude reeks zo zijn "mankementen": personages die haast stripfiguren lijken en constant hetzelfde meemaken/doen (Daniël, Helen, Robert), verhaallijnen die kant noch wal raken (seizoen 4 en 7), personages die ineens compleet omslaan qua karakter binnen een verhaal (Simon)...
Maar nog steeds blijf ik seizoen 1 t/m 6 wel hét GTST vinden. De moeizame opstart, de glorieuze seizoenen en de eerste aftakeling in seizoen 6. De variatie in verhaallijnen, de sterk neergezette karakters (vooral in de beginseizoenen), de mooie doch wankele decors en de prachtige achtergrondmuziek

En om nou te zeggen dat de huidige serie eveneens gelijk is aan de oude seizoenen... Nee. Mag ik dat zeggen? JA, dat mag ik zeggen! Ik bedoel, de casting is beter, de decors zijn steviger en de belichting is vele malen mooier, maar voor de rest is het diep triest.
- Variatie in de verhaallijnen? Nee.
- Uitgesproken karakters? Ze zwalken van links naar rechts als het om hun karaktereigenschappen gaat, dus nee.
- Irritante karakters? Uhm... Ja.
Jouw voorbeeld over de verhaallijn van Sjoerd is wel een treffende. Een typische we-slepen-het-verhaal-aan-zijn-haren-mee-terwijl-er-geen-enkele-vooruitgang-in-zit-verhaallijn is het. Hoelang is-ie nu al bezig? Een maand of tweeëneenhalf, drie? Is-ie al bijna klaar? Nee, het zal wel weer tot aan de zomercliff gerekt gaan worden. Typisch iets voor de huidige makers. En ik heb zo het donkergrijze vermoeden dat Rikki en Sjoerd door alle ellende weer bij elkaar komen. Waarom? Robin en Guido moeten er vanwege de flexwet uit en het is dan ook weer zo'n meesterlijke overwachte wending die niemand ziet aankomen

Waarmee ik niet wil zeggen dat ze vroeger geen langdradige verhaallijnen hadden. Zelf vind ik de verhaallijn van Sylvia's ziekte erg lang duren, vreselijk vermoeiend en totaal niet spannend. De exitlijn van Helen in seizoen 7 is ook erg slecht, op het lachwekkende af. In seizoen 4 zaten er ook heel wat langdradige verhaallijnen, ik noem het gedoe met Onno P. Wassenaar, de affaire tussen Robert en Linda, de liefdesproblemen tussen Frits en Martine, de depressie van Simon en de liefde tussen Koen en Helen. Zomaar wat voorbeelden.
En of het schrijversteam van toen smakelijk zal lachen om onze "serenades"? Helaas voor jou, ik ken één van de schrijvers uit die tijd en die vind de huidige serie ook niet je-van-het. Niet dat-ie de serie in diens periode fantastisch vond, maar in die tijd was-ie er tevreden mee. Maar hij vindt het wel leuk dat er nu nog steeds mensen zijn die de oude seizoenen nog steeds waarderen en er plezier aan beleven.
Samenvattend; ik heb zowel op- als aanmerkingen over de huidige én de oude seizoenen. En die mening zet ik hier op het forum. En dat mag, daar is het een forum voor. En je hoeft het niet altijd eens te zijn met elkaar, dat zorgt juist voor de discussie binnen een topic. Of mijn reacties treurig zijn? Daar kan ik niet over oordelen. Of ik de huidige reeks afkraak? Jazeker, en dat is mijn goed recht. Maar ik geef dan wél een goede reden waarom, en dat doe ik eveneens als ik kritiek heb op de oude seizoenen. Hierbij spreek ik natuurlijk voor mijzelf.
En als laatste: wat de een leukt vindt hoeft de ander niet te vinden en vice versa. En dat is een ieders goed recht