Ach, ook nu worden we nog zat bedonderd. Daarom is die bewustwording zo belangrijk en volgens mij gaat dat steeds beterquote:Op vrijdag 24 april 2015 14:27 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat gaat nu niet onaardig ja, omdat we nu in de EU die standaards kunnen afdwingen zonder dat ze omzeild kunnen worden door je bedrijf in een ander land te vestigen.
De voedingsindustrie loopt wat dat betreft lichtjaren voor op consumenten. Om te beginnen doordat er ongeveer 250 keer zoveel uitgegeven wordt door de voedingsindustrie aan marketing, innovatie en onderzoek dan door overheden en instituties aan voorlichtingscampagnes.quote:Op vrijdag 24 april 2015 14:48 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ach, ook nu worden we nog zat bedonderd. Daarom is die bewustwording zo belangrijk en volgens mij gaat dat steeds beter.
Van A tot Z eens met je betoog.quote:Op donderdag 9 mei 2013 17:34 schreef Voorschrift het volgende:
Ik ben helemaal voor, de Verenigde Staten doen het qua economisch herstel een duizendmaal beter dan wij, laat ze maar lekker vrij handelen met ons en vrij onze producten importeren voor zover ze daar interesse in hebben. Die hele EU kan de kanker krijgen, we moeten ons focussen op hetgeen dat het wel goed doet en daar naar kijken, en dat is de vrije markt van de Verenigde Staten.
De EU is intern wellicht vrij maar aan de unie-grenzen zijn we Fort-Europa en bijna ondoordringbaar voor andere naties, enkel ter eigen nadeel van de consument/markt en voordeel van een stel boeren. Dat mag wel een keer ophouden.
Je hebt weinig aan bewustwording als je geen eisen aan fabrikanten kunt stellen om de informatie op het product te zetten die de bewuste klant nodig heeft om een goede keus te maken.quote:Op vrijdag 24 april 2015 14:48 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ach, ook nu worden we nog zat bedonderd. Daarom is die bewustwording zo belangrijk en volgens mij gaat dat steeds beter.
O.a. daarom bestond/bestaat er ook huurbescherming (ofschoon daar ook nog andere argumenten een rol spelen zoals de beschikbaarheid van grond).quote:Op donderdag 12 december 2013 13:38 schreef Igen het volgende:
[..]
Dit vind ik altijd wel een interessant discussiepunt.
Het gaat hier om juridische voorwaarden en als het om het juridische denken gaat, dan spelen heel vaak begrippen zoals voorwaardelijke opzet en onbewuste schuld een rol. En die begrippen gelden natuurlijk voor beide kanten in de situatie waarin een overeenkomst wordt gesloten.
In het geval van energie, telefonie, verzekeringen etc. zou je dus als volgt kunnen redeneren. Bij het sluiten van een contract is er een situatie van machtsongelijkheid: de aanbieder legt een vooraf geformuleerd standaardcontract voor waarvan hij uitstekend op de hoogte is. De klant kan de voorwaarden niet beïnvloeden en heeft hoogstwaarschijnlijk een kennisachterstand en dus een zwakkere positie. Voor veel klanten zullen alle voorwaarden waarschijnlijk zelfs een onbegrijpelijk abracadabra zijn en die zullen dus "blind" tekenen, simpelweg omdat ze de dienst nou eenmaal nodig hebben. De aanbieder is hiervan op de hoogte (of kan redelijkerwijs worden geacht om op de hoogte hiervan te zijn) en moet met deze omstandigheden rekening houden, m.a.w. bepalingen die niet in overeenstemming zijn met wat een doorsnee klant kan verwachten, zijn nietig.
In sommige andere landen is dit principe ook daadwerkelijk wettelijk vastgelegd.
Verklaar je nader.quote:Op zondag 26 april 2015 00:36 schreef Izzy73 het volgende:
Degenen die voorstander zijn van het TTIP zouden er goed aan doen zich wat meer in de materie te verdiepen. Want wanneer je dit goedkeurt ben je of slecht geïnformeerd of niet helemaal bij je volle verstand of ben je één van die corrupte maniakale mensen die er geld aan gaat verdienen.
Degenen die voorstander van TTIP zijn kunnen enkel handelen vanuit de belangen van het grootkapitaal. Er is werkelijk geen enkel andere reden om je eigen zorgvuldig ontworpen regelgeving nu te laten ondersneeuwen voor een bilateraal verdrag waarvan de voordelen niet of nauwelijks bewezen zijn.quote:
https://fd.nl/opinie/1098(...)me-door-in-een-hetzequote:Bovendien zou het chique zijn geweest als u had vermeld dat u jarenlang als hoofd econoom verbonden bent geweest aan Ecorys - een bureau dat in opdracht van de Europese Commissie/ EZ twee positieve studies over TTIP heeft geschreven. Voor de objectiviteit en transparantie zou het op zijn plaats zijn geweest die rol te benoemen (hier de bevindingen van Ecorys voor mensen die daar meer over willen weten
Obama legt het nog maar eens een keer uit.twitter:BarackObama twitterde op zaterdag 25-04-2015 om 17:17:03In the weekly address, the President discusses how the new trade deal will benefit American workers and businesses: http://t.co/NjuKWBEk62 reageer retweet
Slechter dan Bush Jr en Reagan?quote:Op zondag 26 april 2015 11:14 schreef Klopkoek het volgende:
Obama, de onderknuppel van mensen die met een zilveren lepel in de mond worden geboren. Zoals Rechtse Ryon.
De slechtste president van de afgelopen 30 jaar. Charlatan.
De VS is echter ook zo'n deal aan het maken met Azië (inclusief Japan en China). De TPP.quote:Op zaterdag 25 april 2015 23:35 schreef De_Kaas het volgende:
Wanneer de EU en de VS gezamenlijk een minimumstandaard overeen komen voor een bepaald product - laten we als voorbeeld de veiligheidsnormen voor auto's nemen, een belangrijk onderdeel van de TTIP onderhandelingen - dan zet je daarmee gelijk de standaard voor de rest van de wereld. Wanneer de grootste handelsstroom ter wereld dezelfde normen heeft voor bepaalde goederen, kan je enorme invloed uitoefenen op welke normen de rest van de wereld over zal nemen. Die invloed is ook weer wat waard.
Afgemeten aan de gedane beloftes en het omgaan met crisissituaties misschien wel ja.quote:
Het maakt geen reet uit wie President is. Wall Str. is de baas.quote:Op zondag 26 april 2015 11:14 schreef Klopkoek het volgende:
Obama, de onderknuppel van mensen die met een zilveren lepel in de mond worden geboren. Zoals Rechtse Ryon.
De slechtste president van de afgelopen 30 jaar. Charlatan.
Ja hoor, een handelsverdrag wat achter gesloten deuren is geschreven, met een leger van vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en dan ga je het hebben over openheid en transparantie. Ook de sneer richting Elizabeth Warren valt helemaal niet op. Obama wil zijn pensioen veilig stellen door dit kado voor zijn sponsors erdoorheen te drukken.quote:Op zondag 26 april 2015 10:51 schreef Ryon het volgende:
Obama legt het nog maar eens een keer uit.twitter:BarackObama twitterde op zaterdag 25-04-2015 om 17:17:03In the weekly address, the President discusses how the new trade deal will benefit American workers and businesses: http://t.co/NjuKWBEk62 reageer retweet
quote:'België ontloopt Chinese miljardenclaim'
De Belgische staat hoeft het Chinese Ping An geen schadevergoeding betalen. De verzekeraar eiste 2 miljard euro van België als compensatie voor de schade die werd geleden bij de ontmanteling van Fortis, maar die claim is door een internationaal arbitragehof afgewezen, schrijft de Belgische krant De Morgen vandaag.
Ping An investeerde acht jaar geleden in Fortis toen de bank na de overname van ABN AMRO op zoek moest naar vers kapitaal. Maar toen Fortis implodeerde, zagen de Chinezen hun investeringen in rook opgaan.
Aanvankelijk hoopte het Chinese bedrijf op een compensatie van de Belgische overheid. Maar toen duidelijk werd dat die er niet ging komen, stapte het naar het arbitragehof.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |