Geniaal topic dit, want allemaal zo herkenbaar, ik ben nu namelijk ook de badkamer aan het kitten. Alleen ben ik al veeeeel te lang bezigquote:Op woensdag 12 juni 2013 22:53 schreef Gieliovd het volgende:
Thanks!
Vanmiddag is de kut erop gegaan, of ik bedoel de kit, ja de kit zit er kut op![]()
Ik niet blij. Morgen komt de man weer terug, dan mag hij er meerdere weer uit snijden van me. Verdorie, hij zou beter moeten weten onderhand dat ik geen prutswerk accepteer.
Slaat toch nergens op. Dik op de vloer uitgesmeerd, douchehoek voeg veel te smal, flubbers en bulten... daar ben je toch niet trots op als vakman, jammerHet is dat het zo'n gezellige vent is.
Morgen foto's!
Volgende keer maar naar de echte houthandelquote:Op maandag 10 juni 2013 20:44 schreef Gieliovd het volgende:
Uitdagingen:
- Hout is van de Praxis gekomen, voor 25% onbruikbaar wegens TO-TAAL krom
- De vloerbalken liggen niet gelijk, ergo: plafond golft als ik het hier op monteer
Kitten is best leuk denk ik. Maar ik dacht dus, bof, ik leg wel een lap geld neer en dan is het snel en goed gedaan allemaal. Valt tegen. Ben er zelf ook de helft van de tijd mee bezig geweest. En gisteren ook de douchegoot nog een keer gekit... die polymerenkit zat er ook helemaal fout in.quote:Op donderdag 13 juni 2013 20:26 schreef R2R het volgende:
[..]
Geniaal topic dit, want allemaal zo herkenbaar, ik ben nu namelijk ook de badkamer aan het kitten. Alleen ben ik al veeeeel te lang bezigen ik werk er ook nog full time naast, dus helaas lukt het niet om er elke dag iets aan te doen.
Omdat ik maar een prutser ben, plak ik maar gewoon alles af. Veel werk maar dan heb ik tenminste een rechte kitvoeg zonder troep. Toen de eerste erin zat langs de vloer dacht ik toch wel van eeej, dat ziet er verrekte prima uit!
Ow en hier ook een lichte bobbel op een plek in het plafond, en in de muur heb ik ergens een kuil waar de schoorsteen ooit stond.
Allebei een gevalletje "als je het niet weet, zie je het niet".
Die had ik dus gemaild voor een offerte. Die waren duurder, gezeik met transport... dus ik dacht, gokje wagen. Ik jas die bruikbare latten tegen het plafond en de rest breng ik met eenquote:Op donderdag 13 juni 2013 21:12 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Volgende keer maar naar de echte houthandel
Ik snap wat je bedoelt. Ik ben op zolder specialist geworden in plafond uitrachelen. De dakkapel is vrij laag dus ik kon geen rachels onder de balken kwijt maar moest er tussen. Plus, de zooi was een beetje verzakt hier en daar. Dus inderdaad... draadjes spannen, lange latten, waterpasje.quote:Op donderdag 13 juni 2013 20:06 schreef jpajs het volgende:
[..]
De twee rachels aan de buitenzijde uitlijnen met heel veel precisie gebruikmakend van draad en een lange waterpas. Als die eenmaal hangen kan je de rachels er tussen gewoon aan de balken schroeven om de twee balken. Daarna per balk draad spannen en tussen de draad een afstand blokje leggen (van voorbeeld 8 mm). De rachel nu opvullen tot er acht mm zit tussen de draad en de rachel.
Geprobeerd in Jip en Janneke maar dat zal wel tegen vallen.
Ik weet niet of je een Pontmeyer in de buurt hebt? Die levert wel aan particulieren en meestal hebben ze gewoon een drive-in magazijn. Zit qua prijs vaak onder de bouwmarkt maar dan heb je wel recht hout.quote:Op donderdag 13 juni 2013 21:28 schreef Gieliovd het volgende:
[..]
Kitten is best leuk denk ik. Maar ik dacht dus, bof, ik leg wel een lap geld neer en dan is het snel en goed gedaan allemaal. Valt tegen. Ben er zelf ook de helft van de tijd mee bezig geweest. En gisteren ook de douchegoot nog een keer gekit... die polymerenkit zat er ook helemaal fout in.
Inderdaad, schilderstape, zeepsop en een gereedschapje
Ik baal er gewoon van dat ik wéér overal bovenop en achteraan moet zitten. En dan alles 2 keer moeten laten doen! Tegels fout, voegen zelf na moeten voegen, kitten niet goed...
[..]
Die had ik dus gemaild voor een offerte. Die waren duurder, gezeik met transport... dus ik dacht, gokje wagen. Ik jas die bruikbare latten tegen het plafond en de rest breng ik met eengezicht terug met de boodschap "WAT verkopen jullie hier???"
[..]
Ik snap wat je bedoelt. Ik ben op zolder specialist geworden in plafond uitrachelen. De dakkapel is vrij laag dus ik kon geen rachels onder de balken kwijt maar moest er tussen. Plus, de zooi was een beetje verzakt hier en daar. Dus inderdaad... draadjes spannen, lange latten, waterpasje.
Het plafond is op het oog nu gelijk met een blokje hier en een keepje daar. Waterpas is het niet maar de balken zelf (vloer dus) zijn ook niet waterpas.
Vandaag geen groot nieuws. De tegelzetter had geen tijd de kit te vervangen, komt morgen.
- Marmer gesponst en voeg troep van de strips gepoetst (schuurspons)
- Vloer afgenomen
- Stopkranen geplaatst voor wasbak (4x)
- Muur kaal gehaald in woonkamer (tril er nog van)
- Schuursteen restanten (roet) weggehaald met roterende staalborstel en daarna 2 keer in de vlekken primer gespoten
Hopelijk voor het laatst bij m'n oude werkgever gedouched![]()
Maar goed, douchen zal op z'n vroegst dit weekend worden gezien de inbouwkraan afmonteren nog wel een klus apart is, ketel nog vullen en instellen als geiser, water nog omleggen naar het nieuwe systeem boven en en en...
Jawel, jawel... alleen 't lichaam en de geest is een beetje moe aan het worden na 19 maanden zwoegen. Eind juni weekje vrij, ff weg. Zal me goed doen. Maar ja dan begint mijn nieuwe drukke baan.quote:
You're right, druk druk druk en nu kapot! Maaaaarrrrr. coming upquote:
Whehe, thx voor de credits!quote:Op zaterdag 15 juni 2013 20:04 schreef Gieliovd het volgende:
Copyright 4wood voor de manier van tegels snijden rond de goot
Het voorbereidende werk duurt inderdaad het langst; het is natuurlijk wel weer zo dat als je de zaken niet goed genoeg voorbereid je ook geen mooi resultaat kunt krijgen.quote:Op zondag 16 juni 2013 18:57 schreef Gieliovd het volgende:
Thanks
Is al gekit, na het stucen nog een keertje doen straks. Ik heb alles meegepakt wat ik mee kon pakken met de tegelzetter. Zit toch weer een bus in.
*herkenbaar*quote:Op zondag 16 juni 2013 18:39 schreef Gieliovd het volgende:
Al met al lijkt het heel hard te gaan en dat is het probleem een beetje. Je doet al dat voorwerk waar je nooit meer iets van ziet en dat kost gewoon maanden. En dan fiets je de werkelijke apparatuur erin en dan floep, is het "opeens" mooi.
Eyeopener voor mij, maakt geen f*ck uit hoe het er in het wandje uit ziet, geen hond die het ooit meer ziet. Dus ik zal wat makkelijker worden vanaf nu. Alle leidingen, pijpjes en weet ik het zitten verankerd alsof het gaat stormen. Want ja, ik redeneer altijd "stel je voor dat er nieuw draad in moet" of "stel je voor dat de leidingen gaan klapperen".
Zolang het amperage laag blijft is er niks aan de hand. In ieder geval niet pissen onder de douche.quote:Op zondag 16 juni 2013 20:31 schreef Gieliovd het volgende:
huize Gieliovd ook hoor
![]()
Pot? Het is een verkorte pot, een of ander no-brand ding "Compact" van 49 diep. Bril is een soft-close met RVS scharnieren en quick-relase. Mooi zwaar ding die niet kraakt. Merk weet ik niet uit m'n hoofd. Kwam allemaal van een webshoppie.
Net gedouched voor het eerst! Heerlijk die warme stralen uit mijn zelf geknutselde regendouche (beeld je even in, oude douchekop, stukje 1,5² draad, geknoopt aan een dop in een muurplaat). Hele badkamer onder gespetterd maar toch! Hmmmm![]()
Was een "spannende" ervaring. Ben redelijk verrast door het feit dat er 105 Volt op mijn douchekraan staan dus dat was tintelende vingertjes bij het uitzetten.
Is niet de bedoeling en ik ben redelijk flabbergasted. Ja, de aarde in huis is een zootje, maar goed ik heb alles met alupex met isolerende koppelingen! Dus dan is het water de boosdoener uit de (nog) niet-geaarde ketel???
Ps. ja ik weet het. Het CAP zit nog niet aangesloten. Er is geen aardpen. Ik heb nog geen aarde in huis behalve iets wat nu op de warmwaterleiding zit en waar de buren ook hun aarde van pakken (???)... Ik ben dus niet goed bezig en potentieel gevaarlijk.
Ik zou toch zo spoedig mogelijk een aardpen slaan; aarden aan de waterleiding garandeerd geen goede aarde. als er ergens in het waterleiding net iets veranderd dan heb jij geen aarde meer en een levensgevaarlijke spanning op je kraan staan !quote:Op maandag 17 juni 2013 18:19 schreef Gieliovd het volgende:
Het huis even tijdelijk voorzien van aarde aan de, zoals het vroeger was en nu bij de buren ook nog, waterleiding. Ik meet geen rare waarden meer op de kranen maar ook niet meer op de oven, kookplaat etc.
Alleen nu weer een flinke blunder ontdekt... de dorpel voor de douche heb ik niet goed gezaagd en nu passen de deuren nietHoe kom ik aan mooie 44mm breden alu glans U-profielen of vierkante buis.....
![]()
Hier heb ik toch geen tijd voor jongens
Yes it will end very soonquote:Op maandag 17 juni 2013 22:08 schreef Gieliovd het volgende:
Goed, weer een klus, hoe ga ik een aardpen slaan. Ik heb me er al eens wat in verdiept maar ik zag dat meten enzo niet zitten. En hoe kom ik van de aardpen naar de meterkast... zucht. Does it ever end
Afhankelijk van de locatie; moet je een pin tot een bepaalde diepte slaan.quote:Op maandag 17 juni 2013 22:08 schreef Gieliovd het volgende:
Thanks voor je bezorgdheid Vonk, we moeten er ook z.s.m. maar eens wat aan gaan doen want dit is klooien. Ik heb het topic van de Poolse prikdouche.
Na de meetwaarden die ik eerder tegenkwam ben ik toch wat huiverig. Ik vond het eerst wel prima want dit is al m'n tweede huis waar overal >100 V op staat.
Goed, weer een klus, hoe ga ik een aardpen slaan. Ik heb me er al eens wat in verdiept maar ik zag dat meten enzo niet zitten. En hoe kom ik van de aardpen naar de meterkast... zucht. Does it ever end
Hoe wil je een 3 meter lange pin binnenshuis in je meterkast recht de grond in slaan ?quote:Op maandag 17 juni 2013 22:53 schreef Gieliovd het volgende:
25mm²! Das bijna 6 mm doorsnede. Pfff dan die pen dus in de meterkast slaanHeb je enige info over hoe dat in Gouda zit?
Na het slaan van de aardpen meet je met de aardweerstandmeter de circuitweerstand, en als die goed is (kleiner dan 166 ohm) dan heb je aarde.quote:[..]
Even voor mijn beeldvorming, waar sla je zo'n pen nou gemiddeld de grond in? Vanaf de voortuinen kan je niet echt naar binnen komen 1,2,3 dus dan wordt het graven en boren. Vanaf de achtertuinen is het 8 meter naar de meterkast en één verdieping omhoog.
Dat van in de meterkast was met een knipoog vanwege de 100 kilo koperquote:Op dinsdag 18 juni 2013 20:03 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Hoe wil je een 3 meter lange pin binnenshuis in je meterkast recht de grond in slaan ?
[..]
Geen idee trouwens wat in Gouda "standaard" is; al is dit natuurlijk een klusje wat je veel beter kunt uit besteden; omdat je de vereiste meetapperatuur sowieso al niet voor handen hebt.
Dat zegt nog niks; je weet dan nog niet of je aardverspreidingsweerstand op die diepte groot genoeg isquote:Op dinsdag 18 juni 2013 21:54 schreef Gieliovd het volgende:
[..]
Dat van in de meterkast was met een knipoog vanwege de 100 kilo koper
Gouda is veengrond met hoge grondwaterstand. Dus als ik die grondwaterstand weet (heb al lopen Googlen) en daar 1-2 meter onder ga zitten is het toch in kannen en kruiken?
Buurman maar eens aanschieten en kieken wat 'ie wil. Vandaag weer lekker gedouched zonder optater dus zover ben ik happyquote:Op dinsdag 18 juni 2013 21:57 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Dat zegt nog niks; je weet dan nog niet of je aardverspreidingsweerstand op die diepte groot genoeg is
Hier in de achterhoek hebben we aan een meter of acht aan aardpen al genoeg
Wij hebben van te voren juist al wel min of meer uitgedacht wat voor mogelijkheden we hadden qua inrichten van de benedenverdieping. Waar zouden we de televisie neer willen zetten, waar komt de computer waarschijnlijk te staan, waar komt in ons geval het aquarium te staan.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 18:23 schreef R2R het volgende:
Ik heb niet zo heeeeeel veel op plaatsen van meubels gelet daarbij. Her en der wat stopcontacten bij de grond zodat je lampen etc. in de hoeken van de kamer kan plaatsen. Bij de deuropening eentje op ongeveer 1.20 hoogte voor het stofzuigen of wat dan ook.
Maar de mogelijkheden zijn (nu nog) eindeloos...
Mwah, onze keukenboer gaf niet echt een plattegrond met een bindend advies.quote:Voor de keuken had ik een plattegrond van de leverancier en die gaf precies aan waar contactdozen nodig waren, en waar er plek was om die te plaatsen. Daar heb ik me aan gehouden en dat bleek te kloppen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |