True story.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:11 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Het is voor scholen ook het belangrijkst om zoveel mogelijk studenten te laten afstuderen. Waarom denk je dat de kwaliteit zo hard zakt. Bij mij op school malen ze er niet om als je niet binnen 2 jaar je propedeuse haalt, anders zorgen ze er zelf wel voor. Scholen willen gewoon zoveel mogelijk studenten zo snel mogelijk afstuderen. Per afgestudeerde hbo'er 10k binnentikken als school, harde cash, daar gaat het om.
Eigenlijk is dat ook gezeur, want die deeltijd-werker wordt dan vanzelf ook een belastingbetalerquote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:19 schreef Kola het volgende:
[..]
Al dat " de belastingbetaler" gezeur ook altijd.
Erg he?quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:19 schreef Kola het volgende:
[..]
Al dat " de belastingbetaler" gezeur ook altijd.
Niet alleen reële baanperspectieven, maar ook een reële voorlichting wat de betreffende studie van je eist. Daar schort het imo ook vaak aan.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:11 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Ook eenschZe zouden je gewoon moeten kunnen voorhouden wat voor baan perspectieven je later hebt
Maar dat zal menig student van bepaalde studies behoorlijk afschrikken.
Ik ben ook stuk gelopen op HS Zuydquote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:20 schreef ArtistA het volgende:
[..]
True story.
Ik woon in het zuiden des lands en een aantal jaar geleden was de Hogeschool Zuyd de beste van het land. Zelden hoor ik positieve berichten over de organisatie van dat instituut. Cijferlijsten die verloren raken, of proefwerken, slechte communicatie en ga zo maar door... Nee, ik ben niet gecharmeerd van zulke berichten en het bevestigt des te meer jouw mening en ongetwijfeld die van vele anderen: money, money, money.
Natuurlijk is dat de oorzaak van de crisis en ook meteen de reden dat er maar geen eind aan komt. Gewoon ouderwets -recht-toe-recht-aan- gezond verstand schijn je op de uni kwijt te ( kunnen ) raken.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:12 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Helaas zie je dat steeds vaker tegenwoordig. M.i. de oorzaak van de crisis (daarbij hopend dat ik niet meteen als Henk en Ingrid klink)
Ook niet, maar de norm wordt dat je in jezelf investeert, in plaats van dat een ander dat doet.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:20 schreef k3vil het volgende:
[..]
Het recht wordt niet ontnomen, maar het wordt onmogelijk gemaakt gebruik te maken van het recht.
Men heeft recht op onderwijs, ongeacht of alle ramen en deuren van de scholen in Nederland zijn dicht gemetseld.
Precies hetzelfde hier. Normaal maar een rooster met maximaal 5 college-uren. Ineens werd voor 2 weken ons rooster meer dan verdubbeld en kwamen er allerlei verplichte nevenactiviteiten bij. Bleek na navraag dus dat de school op dat moment werd gecontroleerd/beoordeeld...quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:20 schreef ArtistA het volgende:
[..]
True story.
Ik woon in het zuiden des lands en een aantal jaar geleden was de Hogeschool Zuyd de beste van het land. Zelden hoor ik positieve berichten over de organisatie van dat instituut. Cijferlijsten die verloren raken, of proefwerken, slechte communicatie en ga zo maar door... Nee, ik ben niet gecharmeerd van zulke berichten en het bevestigt des te meer jouw mening en ongetwijfeld die van vele anderen: money, money, money.
En hoe ziet zo'n positief bericht over de organisatie van een opleidingsinstituut er dan uit? Volgens mij is het nog steeds de standaard dat alleen negatieve berichten de moeite van het vermelden waard zijn.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:20 schreef ArtistA het volgende:
[..]
True story.
Ik woon in het zuiden des lands en een aantal jaar geleden was de Hogeschool Zuyd de beste van het land. Zelden hoor ik positieve berichten over de organisatie van dat instituut. Cijferlijsten die verloren raken, of proefwerken, slechte communicatie en ga zo maar door... Nee, ik ben niet gecharmeerd van zulke berichten en het bevestigt des te meer jouw mening en ongetwijfeld die van vele anderen: money, money, money.
Niet alles wat Henk en Ingrid zeggen is volslagen onzin. Ik ben het niet met je eens dat daar de oorzaak van de crisis ligt, dat waren die casino-banksters in Amerika, maar dat het de boel er niet beter op gemaakt heeft, ben ik roerend met je eens.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:12 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Helaas zie je dat steeds vaker tegenwoordig. M.i. de oorzaak van de crisis (daarbij hopend dat ik niet meteen als Henk en Ingrid klink)
Dankjewel.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:12 schreef k3vil het volgende:
[..]
Iedereen lacht wel om deze post maar dit is toch echt wel wat er de laatste 10 jaar (misschien meer) gaande is.
Tja.quote:
Natuurlijk bestaan de lagere klassen, daarover ben je snel uitgepraat. Maar ondanks dat kan een ongeschoolde Nederlander ook heel goed rondkomen en een mooi salaris verdienen. Ja, het is misschien lichamelijk zwaarder werk of men komt terecht in de industrie waar je in ploegendiensten werkt, maar er zijn zoveel mensen die daar vrede mee hebben, zelfs hoogopgeleiden.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:12 schreef stopnaald het volgende:
[..]
Ook ik ben er in zoverre niet over uit, dat het voor mij persoonlijk niet veel zal uitmaken. Ik heb slechts 1 dochter en met twee inkomens valt dat gerust wel op te brengen (wij gaan vrijwel nooit op vakantie). Ook voor de concurrentiepositie van mijn dochter (als zij straks klaar is) is het wel goed. Maar bekijk je de zaak in een breder perspectief, dan is het natuurlijk géén goede zaak als studeren alleen voor rijke(re) mensen is weggelegd. Ook helpt het die zogenaamde kenniseconomie niet vooruit.
En nog even over die negativiteit.....ja, een nederlander klaagt veel en hard. En nee, da's lang niet altijd terecht, want ja, "we" (althans een déél van ons) heeft het nog altijd hartstikke goed voor mekaar (zoals ik dus). Maar dat doet niets af aan het feit dat er OOK een ANDER nederland bestaat, waar mensen het NIET goed hebben. Waar ondanks hard werken (thuiszorg, schoonmaak, zzp) de eindjes nauwelijks aan elkaar geknoopt kunnen worden. Voor hen is het een heel zure gedachte dat het aloude gezegde: wie geboren wordt voor een dubbeltje, zal nooit een kwartje worden, opnieuw de vuistregel wordt. Want zeg nou zelf, welke ouder hoopt niet dat zijn/haar kind(eren) het beter krijgen dan zijzelf?
Was niet persoonlijk bedoeld, maar meer een algemene observering. Sorry als dat niet duidelijk was.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:16 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Ik kom ook prima rond, maar ik sluit mijn ogen niet voor de grote groep die aan de rand van de afgrond staat, mensen met psychische problemen of lichamelijke handicappen die een asociaal beleid over zich uitgestort krijgen... Ik word daar pissig van. Maar goed, da's eigenlijk weer een ander onderwerp.
Mijn ervaring was dat regelmatig docenten afwezig waren/langdurig ziek, er slecht of laat vervanging werd geregeld of een docent alleen kwam opdagen om je van wat kort advies te voorzien, zonder dat je dat blok daadwerkelijk iets nieuws leerde. Weinig structuur, chaotische lessen, slechte planning van bijvoorbeeld belangrijke vakken die pas halverwege het jaar op gang kwamen.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:22 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Precies hetzelfde hier. Normaal maar een rooster met maximaal 5 college-uren. Ineens werd voor 2 weken ons rooster meer dan verdubbeld en kwamen er allerlei verplichte nevenactiviteiten bij. Bleek na navraag dus dat de school op dat moment werd gecontroleerd/beoordeeld...
Nou, ongeveer zo:quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:22 schreef Ryon het volgende:
[..]
En hoe ziet zo'n positief bericht over de organisatie van een opleidingsinstituut er dan uit? Volgens mij is het nog steeds de standaard dat alleen negatieve berichten de moeite van het vermelden waard zijn.
In het geheel een onverwacht goede post, maar de dikgedrukte stukken zijn zo enorm scherp dat ik er graag nogmaals de aandacht op wil vestigen. Het wordt nu toch wel echt tijd dat zulke inzichten hun weg vinden in het algemene debat.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 13:05 schreef stopnaald het volgende:
Nederland is een land van individuen geworden, waar maar heel weinig of eigenlijk geen saamhorigheid en solidariteit meer heerst. Dat blijkt keer op keer. Voor hen die die saamhorigheid en solidariteit nog wel hebben/kennen (zoals ikzelf) is het een zwaar gelach. Allerlei zaken - die soms letterlijk met bloed bevochten zijn - worden in rap tempo uitgehold of vernietigd. Dit leenstelsel is maar één van die zaken en zal hoe dan ook worden doorgezet. Gewoon, omdat de elite dat zo wil en omdat de midden/lagere klassen te kortzichtig, te verdeeld en te onverschillig zijn (ik heb er nu geen last van en mijn tijd zal het wel duren) om hier iets aan te (willen) doen.
Er wordt hier op Fok maar al te vaak en graag geroepen dat nederland een van de meest genivelleerde landen ter wereld is, maar wat men daarbij vergeet, is dat het zich in rap tempo tot een 2-klassen maatschappij aan het ontwikkelen is. Een kleine, puissant rijke elite en een hele grote arme onderklasse. Leve de vooruitgang! Terug naar het feodale tijdperk.
Ik vatte het ook niet zo opquote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:26 schreef stopnaald het volgende:
[..]
Was niet persoonlijk bedoeld, maar meer een algemene observering. Sorry als dat niet duidelijk was.
Je weet het hbo goed samen te vatten.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:28 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Mijn ervaring was dat regelmatig docenten afwezig waren/langdurig ziek, er slecht of laat vervanging werd geregeld of een docent alleen kwam opdagen om je van wat kort advies te voorzien, zonder dat je dat blok daadwerkelijk iets nieuws leerde. Weinig structuur, chaotische lessen, slechte planning van bijvoorbeeld belangrijke vakken die pas halverwege het jaar op gang kwamen.
Laat ook goed zien dat de altijd zo om solidariteit roepende meute aan de ontvangende kant zitquote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:28 schreef TweeGrolsch het volgende:
Geniaal huiltopic dit weer
Manmanman wat is het toch verschrikkelijk vandaag de dag. En wat was het vroeger toch allemaal goed
quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:29 schreef tarantism het volgende:
[..]
In het geheel een onverwacht goede post, maar de dikgedrukte stukken zijn zo enorm scherp dat ik er graag nogmaals de aandacht op wil vestigen. Het wordt nu toch wel echt tijd dat zulke inzichten hun weg vinden in het algemene debat.
quote:Op maandag 25 februari 2013 20:10 schreef IkStampOpTacos het volgende:
Mooi. Eindelijk af van het plebs en boerenvolk uit de lagere klassen die denken dat studeren maar voor iedereen weggelegd moet zijn. Tijd dat goede scholing en de universiteit weer een aangelegenheid is voor de bourgeoisie en elite in plaats van de plebejers.
Oh, ik ontvang niet hoor. Dus die vlieger gaat niet opquote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:29 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Laat ook goed zien dat de altijd zo om solidariteit roepende meute aan de ontvangende kant zit
Meh, het kan ook anders, weet ik uit ervaringquote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:29 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Je weet het hbo goed samen te vatten.
Nee maar 90% van de mensen die vinden dat ze overal gratis recht op hebben en alles maar moet kunnen, wel.quote:Op dinsdag 26 februari 2013 15:31 schreef k3vil het volgende:
[..]
Oh, ik ontvang niet hoor. Dus die vlieger gaat niet op
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |