Ja.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:42 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja want dat heb ik ook echt gezegd inderdaad.
quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:13 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dan ben je in Nederland aan het verkeerde adres, hier valt alles te herleiden tot het principe: "Alles boven het maaiveld kapot maken en iedereen die iets meer heeft alles afpakken".
Als jij daarin leest dat ik zeg dat 't onmogelijk is om in Nederland rijk te worden dan heb je een bril nodig, of lenzen, of je mag terug naar school voor begrijpend lezen.quote:
Je toont het gelijk van VS aan. Jij predikt altijd juist dat gelijkmaken met het maaiveld. Iedereen gelijke kansen. Als je dan succes hebt dan trekken we je weer terug.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:41 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Kijk eens naar de vele villa's die er wel staan. Kijk ook eens naar de riante subsidies die die mensen krijgen op hun villa's. Als je nu flauw gaat zeggen dat dat geen subsidies zijn dan wil ik het wel enorme kortingen op de inkomstenbelasting die de niet-rijke mensen niet (in dezelfde mate) krijgen noemen maar het woord subsidie is wat gemakkelijker en iedereen die een klein beetje algemene ontwikkeling heeft begrijpt perfect wat hiermee wordt bedoeld. Jouw klacht dat je in Nederland niet rijk kan worden is ongegrond.
Iedereen rijk ook. Guess what, in de landen waarin meer wordt genivelleerd is de totale bevolking niet armer.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:44 schreef De_Kardinaal het volgende:
Iedereen arm is ook een manier om te nivelleren.
en toch is het voor mij bijna niet voor te stellen, jouw verbitterdheid. rijk wellicht niet maar ik neem aan dat je een mooie studie hebt gedaan/goede baan hebt met perspectieven. wat wil je nog meer? wat maken die paar centen nou uit in dat kader? ik zou willen dat ik jouw mogelijkheden had.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:44 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Als jij daarin leest dat ik zeg dat 't onmogelijk is om in Nederland rijk te worden dan heb je een bril nodig, of lenzen, of je mag terug naar school voor begrijpend lezen.
Helemaal niet! Zo goed doet de USA het niet. Ja, ze hebben nog een zeer hoog gemiddeld inkomen maar op tal van andere parameters doet NW-Europa (met uitzondering van de UK) het veel beter. Zie mijn laatste reactie.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:46 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Je toont het gelijk van VS aan.
Nee! Ik predik het gevan van optimale kansen aan iedereen om zich te ontwikkelen, dat is iets heel anders.quote:Jij predikt altijd juist dat gelijkmaken met het maaiveld.
Inderdaad, dat is wat ik predik.quote:Iedereen gelijke kansen.
Dat valt wel mee gezien de vele villa's, de villasubsidies en de lage belasting van vermogen als je voldoende vermogen hebt om het handig weg te sluizen.quote:Als je dan succes hebt dan trekken we je weer terug.
Ik heb genoeg geld, een mooie auto, een goede baan, een goede studie, maar ik ben het zat dat daar op neergekeken wordt.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:48 schreef dawg het volgende:
[..]
en toch is het voor mij bijna niet voor te stellen, jouw verbitterdheid. rijk wellicht niet maar ik neem aan dat je een mooie studie hebt gedaan/goede baan hebt met perspectieven. wat wil je nog meer? wat maken die paar centen nou uit in dat kader? ik zou willen dat ik jouw mogelijkheden had.
Ja, daarom haalde ik negens voor begrijpend lezen op het VWO.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:44 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Als jij daarin leest dat ik zeg dat 't onmogelijk is om in Nederland rijk te worden dan heb je een bril nodig, of lenzen, of je mag terug naar school voor begrijpend lezen.
Bottomline: je hebt in Nederland een reėle kans om rijk te worden dus daar hoeft niemand over te zeuren.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:13 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dan ben je in Nederland aan het verkeerde adres, hier valt alles te herleiden tot het principe: "Alles boven het maaiveld kapot maken en iedereen die iets meer heeft alles afpakken".
Men ziet andere dingen als men op een andere plaats staat.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:48 schreef dawg het volgende:
[..]
en toch is het voor mij bijna niet voor te stellen, jouw verbitterdheid. rijk wellicht niet maar ik neem aan dat je een mooie studie hebt gedaan/goede baan hebt met perspectieven. wat wil je nog meer? wat maken die paar centen nou uit in dat kader? ik zou willen dat ik jouw mogelijkheden had.
1) Geef eens een voorbeeld?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:52 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ik heb genoeg geld, een mooie auto, een goede baan, een goede studie, maar ik ben het zat dat daar op neergekeken wordt.
Leaseauto?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:52 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ik heb genoeg geld, een mooie auto, een goede baan, een goede studie, maar ik ben het zat dat daar op neergekeken wordt.
Ik ben niet zo'n lezer, ik heb mij dus ook nooit zo aangetrokken gevoeld tot dikke historische of politieke boeken. Daarom trek ik deze even wat breder, zodat boeken met economische theorieėn er ook onder vallen.quote:1. Ik heb veel gelezen op het gebied van geschiedenis en politieke theorieėn (evt. in het kader van mijn studie) en hierdoor heb ik via een reeks aha-erlebnissen inzicht gekregen in hoe politiek behoort te worden gevoerd.
Absoluut niet van toepassing. Natuurlijk heb ik eigen belangen, maar daar denk ik eigenlijk nooit over na als ik mijn economische inzichten op politieke vraagstukken los laat.quote:2. Ik laat me leiden door mijn eigen belangen, en omdat die samenvallen met de belangen van andere burgers, bezit ik in feite een feilloos kompas over wat de juiste politieke weg is.
Ik vind mij zelf een echte liberaal (al zouden sommigen denk ik eerder aan minarchisme denken) altijd eigen verantwoordelijkheid nemen want er zijn er maar weinig die het net zo goed met jou op hebben als jezelf. Wie eigen verantwoordelijkheid neemt kan dus betere resultaten boeken omdat je dan zo min mogelijk afhankelijk bent van anderen. Ik kan mij niet herinneren dat daar ooit echt anders over heb gedacht.quote:3. Ik laat me leiden door een aantal idealen en principes, die overeenkomen met mijn rechtvaardigheidsgevoel. Deze idealen en principes, die bijna aangeboren zijn althans ik weet niet waaruit ze opborrelen, leiden mijn visie op de politiek.
Ik heb er geen enkele moeite mee om tegen autoriteiten in te gaan. Dan kun je leuk professor zijn, als ik geen goede argumenten hoor hou ik vast aan mijn eigen argumenten. Dat slaat ook eigenlijk terug op punt 1, ik gebruik inzichten uit boeken om mijn eigen standpunt beter te kunnen verdedigen, niet om mijn eigen standpunten zo zeer te ontwikkelen.quote:8. Als ik echt eerlijk ben? Ik spreek autoriteiten na waarbij ik een goede associatie heb. Deze autoriteiten en de principes waarvoor ze staan of waarmee ze geassocieerd worden, geven mij persoonlijk een goed gevoel.
de media geven vaak een ander beeld dan je krijgt van mensen op straat.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:52 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ik heb genoeg geld, een mooie auto, een goede baan, een goede studie, maar ik ben het zat dat daar op neergekeken wordt.
Dat vind ik een uitstekende vraag.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:55 schreef De_Kardinaal het volgende:
2) Je hoef qua materiėle zaken dus niet te klagen. Wat doet de mening van een ander ertoe voor jouw eigenwaarde?
Nee geen leaseauto.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:55 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Leaseauto?
Waaruit blijkt volgens jou dat daar op neer wordt gekeken?
true that.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:52 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Men ziet andere dingen als men op een andere plaats staat.
verbeter de wereld --->> begin bij jezelf.....quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:52 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ik heb genoeg geld, een mooie auto, een goede baan, een goede studie, maar ik ben het zat dat daar op neergekeken wordt.
Je lijkt wel een klein kind man, stel je eens niet zo zwak op. Lekker boeiend wat men op een forum of verjaardag zegt. Voor een volwassen vent zou dat niet uit moeten maken, pubers of kinderen is wat anders.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:56 schreef Voorschrift het volgende:
Nee geen leaseauto.
En dat blijkt uit de media, en dit forum, en mensen die je spreekt op verjaardagen/straat etc.
Het kan het leven natuurlijk wel minder plezierig maken, het is vervelend als je iedere dag een soort jaloezie opmerkt. Jaloezie zoals in onderstaand artikel vind ik echt ronduit treurig, werkelijk triest tot op het bot zelfs:quote:Op dinsdag 19 februari 2013 20:12 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Je lijkt wel een klein kind man, stel je eens niet zo zwak op. Lekker boeiend wat men op een forum of verjaardag zegt. Voor een volwassen vent zou dat niet uit moeten maken, pubers of kinderen is wat anders.
Het is inderdaad wat zeg, ze kijken op je leaseauto neer als ze het erover hebben op een forum of verjaardag. Je moet wel van minder dan glas zijn als je je dat serieus aantrekt. Of gewoon echt niet weten (misschien door gebrek aan echte levenservaring?) wat belangrijk is in het leven. Als je ouders omkomen bij een vliegtuigongeluk leer je dat soort futiliteiten als leaseauto relativeren. Of tot echte armoede vervallen, maar dat zal in NL (gelukkig) niet zo snel gebeuren.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 20:15 schreef Kowloon het volgende:
Het kan het leven natuurlijk wel minder plezierig maken, het is vervelend als je iedere dag een soort jaloezie opmerkt. Jaloezie zoals in onderstaand artikel vind ik echt ronduit treurig, werkelijk triest tot op het bot zelfs:
http://www.nu.nl/geldzake(...)nemers-belasten.html
Waarom zou dat jalouzie zijn ?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 20:15 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Het kan het leven natuurlijk wel minder plezierig maken, het is vervelend als je iedere dag een soort jaloezie opmerkt. Jaloezie zoals in onderstaand artikel vind ik echt ronduit treurig, werkelijk triest tot op het bot zelfs:
http://www.nu.nl/geldzake(...)nemers-belasten.html
Wat is dit nou weer voor onzin?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 20:18 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Het is inderdaad wat zeg, ze kijken op je leaseauto neer als ze het erover hebben op een forum of verjaardag. Je moet wel van minder dan glas zijn als je je dat serieus aantrekt. Of gewoon echt niet weten (misschien door gebrek aan echte levenservaring?) wat belangrijk is in het leven. Als je ouders omkomen bij een vliegtuigongeluk leer je dat soort futiliteiten als leaseauto relativeren. Of tot echte armoede vervallen, maar dat zal in NL (gelukkig) niet zo snel gebeuren.
Onzin. Maar nogmaals, waarom is de mening van een ander belangrijk voor jouw eigenwaarde?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 20:23 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Wat is dit nou weer voor onzin?
Het is geen loon in natura, dit is gewoon prijsdifferentiatie. Mensen in de bancaire sector hebben over het algemeen een erg betrouwbaar inkomen, dus daar kan een lagere rente op een hypothecaire leningen tegenover staan. Net zoals medisch personeel vaak een goedkopere ziektekostenverzekering kan krijgen omdat zij over het algemeen minder medische kosten maken, om maar eens wat te noemen. In beide producten zit een risicocomponent ingebouwd, groepen met een lager risico kunnen dus een lagere prijs krijgen.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 20:19 schreef Bluesdude het volgende:
Waarom zou dat jalouzie zijn ?
Natuurlijk is het een vorm van loon cq bonus in natura, een slimmigheidje om de belastingen te ontduiken.
Er zijn meer losers dan winners dus vandaar. Het is geen neerkijken maar misgunnen.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 19:52 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ik heb genoeg geld, een mooie auto, een goede baan, een goede studie, maar ik ben het zat dat daar op neergekeken wordt.
De mening kan me weinig interesseren, echter de mening van veel personen maakt vaak politiek beleid, hetgeen nu leid tot het willen afpakken van m'n hypotheekvoordeel, het willen verlagen van m'n salaris, en ga zo maar door.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 20:24 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Onzin. Maar nogmaals, waarom is de mening van een ander belangrijk voor jouw eigenwaarde?
Dus eigenlijk is het puur egocentrisme? Dat kan natuurlijk ook. Wel een onmogelijke ideologie dat wel.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 20:26 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
De mening kan me weinig interesseren, echter de mening van veel personen maakt vaak politiek beleid, hetgeen nu leid tot het willen afpakken van m'n hypotheekvoordeel, het willen verlagen van m'n salaris, en ga zo maar door.
De mening an sich interesseert me niet, de gevolgen ervan des te meer.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |