Wat doe je dan met de huidige dertigers?quote:Op dinsdag 5 februari 2013 16:12 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik had het eerder of het uit faseren van de AOW. In het door mij beschreven scenario ga ik ervan uit dat een huidige schoolverlater op de pensioengerechtigde leeftijd zelf voor zijn pensioen heeft gespaard. (hij mag hiervoor belastingvrij 18% van zijn brutosalaris wegzetten omdat dit de huidige AOW premie is.) Een ieder die dat niet is gelukt vervalt dan in de bijstand of als hij daar al zat vervalt de sollicitatieplicht.
Een bijstand bejaarde heeft uiteraard niet recht op dezelfde zorgfaciliteiten die voor een betalende bejaarde wel beschikbaar zijn.
Zorg moet voor iedereen goed zijn. Hooguit kan je een rijker iemand een eenpersoonskamer geven aangezien het helaas niet betaalbaar is om die aan iedereen te geven, hoe jammer ik dat ook vind. In dat geval pleit ik ervoor dat het tarief voor een eenpersoonskamer veel hoger is dan de kostprijs en dat dat extra geld juist weer gebruikt wordt voor de minder fortuinlijke patiënten.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 16:15 schreef Paper_Tiger het volgende:
Iemand die rijker is betere zorg? Vanzelfsprekend.
Ik denk dat het opeten van je huis breed aanvaard wordt, dat is iets anders dan pleiten voor het absolute minimum. Voor mensen die werkwillig zijn maar gewoon niet aan de bak komen vind dat niet gepast, dat is onbeschaafd van de samenleving. Nu al is het bijstandsniveau het absolute minimum, het zou juist wat hoger mogen zijn. Maar uiteraard wel streng filteren: iedereen die niet zwaar gehandicapt is moet of op een fatsoenlijke wijze solliciteren of studeren. Niet hand ophouden en niets doen.quote:Alleen de basis is in een bijstandscenario gratis voor de rest moet je dokken. Huis opeten en spaargeld aanspreken. Geen huis en geen spaargeld is bare minimum zorg.
Die krijgen nog een beetje AOW. Naar rato van de premie die ze betaald hebben....quote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wat doe je dan met de huidige dertigers?
quote:next checkt:‘Ouderen vormen de rijkste groep van Nederland’
En, klopt het?
Het antwoord is te vinden in het rapport ‘Welvaart in Nederland’ van het Centraal Bureau voor de Statistiek uit 2012 (pdf). Jonge huishoudens hebben nauwelijks vermogen, dat wordt pas opgebouwd in de loop der jaren. De 65-plusser (of 55-plusser) bezit vaak een huis en heeft nauwelijks of geen hypotheekschuld meer. Het vermogen zit dus vaak in stenen, maar dat telt het CBS ook mee. Zo gerekend heeft de helft van de huishoudens met een 65-plusser als hoofdkostwinnaar een vermogen van meer dan een ton.
Het gemiddelde vermogen onder 25 tot 35-jarigen was begin 2011 24.000 euro, onder 35- tot 45-jarigen 94.000 euro en onder 45- tot 55-jarigen 182.000 euro.
In de categorieën 55 tot 65 jaar, 65 tot 75 jaar en 75 jaar of ouder lag dat gemiddelde respectievelijk op 260.000 euro, 278.000 euro en 218.000 euro.
Door de dalende huizenprijzen zijn deze vermogens ondertussen wel weer wat kleiner geworden.
Conclusie
Volgens persbureau ANP zei PvdA-leider Diederik Samsom gisteren dat ouderen de rijkste groep van Nederland vormen. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat de vermogens onder 55-plussers aanzienlijk hoger liggen dan onder de jongere groepen. De uitspraak van Samsom is dus waar.
Inderdaad. Voor een pensioen moet je sparen, je kan wel discussiëren over de manier waarop dat nu in Nederland gedwongen gebeurt, er valt iets voor te zeggen om elke Nederlander te laten kiezen om al dan niet mee te doen aan het huidige pensioenstelsel, als iemand zich liever aansluit bij een buitenlands pensioenbedrijf of hij spaart liever zelfstandig dan moet dat ook kunnen. Ik begrijp echter dat de overheid dat liever niet heeft aangezien het rendement hoger kan zijn wanneer je meer geld op een veilige manier belegt. Helaas hebben onze pensioenfondsen echter ook gekozen voor teveel niet-veilige beleggingen die ze te laat van de hand hebben gedaan.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 22:40 schreef Elfletterig het volgende:
Nog te veel ouderen zien pensioen als iets wat ze "recht" op hebben.
En toch zijn er maar 3 fondsen in heel Nederland die aan het vereiste niveau komen:quote:Op dinsdag 5 februari 2013 22:58 schreef Elfletterig het volgende:
Over de lange termijn gemeten, zijn de rendementen van de pensioenfondsen nog steeds prima. Ze zijn een veelvoud van wat sparen zou hebben opgebracht.
De overheid zou over dit onderwerp een uitgebreide voorlichtingscampagne op televisie moeten starten. Te veel ouderen zijn onwetend en dat is echt kwalijk (al komt het voor 90 procent door hun eigen jarenlange luiheid om zich in politiek en dergelijke te verdiepen).
Op dit moment, ja. Ik had het over de resultaten op langere termijn. Dat wat mensen nu krijgen uitgekeerd (verlaging meegerekend) is nog steeds een veelvoud van wat ze hadden ontvangen als dat premiegeld niet was belegd, maar op een spaarrekening gezet.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 23:02 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
En toch zijn er maar 3 fondsen in heel Nederland die aan het vereiste niveau komen:
http://nos.nl/dossier/142(...)fiek-dekkingsgraden/
Er zit bij de huidige pensioenuitkeringen dan ook een redelijk deel aan premies die door anderen betaald wordt bij. Door premie te betalen bouw je rechten op op een uitkering uit het totaal, het is niet zo alsof iedereen een eigen spaarpotje met zijn naam erop heeft bij het pensioenfonds waar mee belegd wordt (was dat maar zo, dat had wel zo'n beetje alle problemen voorkomen).quote:Op dinsdag 5 februari 2013 23:07 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Op dit moment, ja. Ik had het over de resultaten op langere termijn. Dat wat mensen nu krijgen uitgekeerd (verlaging meegerekend) is nog steeds een veelvoud van wat ze hadden ontvangen als dat premiegeld niet was belegd, maar op een spaarrekening gezet.
Zit je vlak voor je pensioen toevallig in een slecht beleggingsjaar, zie je 20% van die reservering verdampen, dat zou ook slordig zijnquote:Op dinsdag 5 februari 2013 23:10 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Er zit bij de huidige pensioenuitkeringen dan ook een redelijk deel aan premies die door anderen betaald wordt bij. Door premie te betalen bouw je rechten op op een uitkering uit het totaal, het is niet zo alsof iedereen een eigen spaarpotje met zijn naam erop heeft bij het pensioenfonds waar mee belegd wordt (was dat maar zo, dat had wel zo'n beetje alle problemen voorkomen).
Iemand die nu 30 is, krijgt 30% AOW.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wat doe je dan met de huidige dertigers?
En wie gaat dan de AOW betalen voor de huidige graaiers gepensioneerden? Of zullen we gewoon beginnen met het gelijkstellen aan de regelgeving van de bijstand voor het ontvangen van AOW. Lijkt me een topregeling.quote:Op woensdag 6 februari 2013 13:18 schreef Gia het volgende:
[..]
Iemand die nu 30 is, krijgt 30% AOW.
Gelijk met het afbouwen van de AOW, moet ook de premie afgebouwd worden, zodat mensen bestedingsruimte overhouden om zich bij te verzekeren.
Het is veel gemakkelijker om die zorgkosten te spreiden over je leven.quote:Als ze dat dan ook met de zorgverzekering doen (maar dan andersom): vanaf je 20 tot 80 betaal je premie. Voor elk jaar gaat er ¤3 per maand bij, te beginnen bij ¤10 per maand. Ben je 80, betaal je dus ¤190,-. Voor de mensen die het echt moeilijk hebben, is er dan nog zorgtoeslag en elk jaar wordt er geïndexeerd naar de stijging van de zorgkosten. De vervuiler betaalt, zeg maar....
Je krijgt per definitie meer dan dat je hebt ingelegd aangezien er nogal wat inflatie is.quote:Op woensdag 6 februari 2013 13:26 schreef De_Kardinaal het volgende:
Zeuren over pensioen? Meer krijgen dan jezelf hebt ingelegd en dan nog zeuren ook?
Nou, iemand die een eindloonregeling heeft, heeft niet erg veel bijgedragen aan premie, hoor.quote:Op woensdag 6 februari 2013 15:52 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Je krijgt per definitie meer dan dat je hebt ingelegd aangezien er nogal wat inflatie is.
Daar gaat het niet om, wat gesteld werd was veel te simplistisch.quote:Op woensdag 6 februari 2013 15:58 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Nou, iemand die een eindloonregeling heeft, heeft niet erg veel bijgedragen aan premie, hoor.
Dat is wel degelijk een deel van het probleem, hoor.quote:Op woensdag 6 februari 2013 16:00 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om, wat gesteld werd was veel te simplistisch.
Je zou per definitie net zoveel moeten krijgen als je ingelegd heb met de inflatie erbij gerekend. Maar aangezien de maatschappij al minstens 15 jaar de ogen gesloten had voor de grote grijze golf die we te verwerken krijgen zit er een grote grijze groep bij die statistisch gezien wel meer jaren gaan krijgen dan waar men eigenlijk recht op gehad zou hebben. De verhoging van de AOW leeftijd had al veel eerder plaats moeten vinden en dat die nu plaatsvind is goed , maar het kan toch niet zo zijn dat de jeugd stukken langer mag gaan werken en stukken korter en minder pensioen gaat ontvangen en we dat nog steeds solidariteit blijven noemen.quote:Op woensdag 6 februari 2013 15:52 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Je krijgt per definitie meer dan dat je hebt ingelegd aangezien er nogal wat inflatie is.
45 jaar, ik weet het niet zeker, maar de premieafdracht voor mijn pensioen begon pas op mijn 25e en ja ik ga er nog vanuit dat ik met mijn 70e met pensioen ga dan heb ik idd 45 premie jaren gehad. Voor zover ik weet hebben al die oudjes ook pas vanaf hun 25e pensioenpremie afgedragen, dus die zitten op maximaal 40 premiejaren en de ambtenaren die op hun 55e met functioneel pensioen mochten maar op 30 premiejaren.quote:Op woensdag 6 februari 2013 16:03 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik vind de opmerking raar dat iemand niet mag klagen omdat hij meer krijgt dan dat hij heeft ingelegd.
1. inflatie
2. belegging, het is niet omdat het eindresultaat over 45 jaar goed is dat je daarom niet mag klagen wat er in de laatste jaren mis is gegaan doordat ze niet op tijd hun verlies namen. Je moet het erg slecht doen als je met belegging van dermate geld niet een beter rendement krijgt dan met sparen aangezien je je risico's kan spreiden over bedrijven die zijn gekozen na een uitgebreide analyse.
Niet alleen spreiden, er is ook nog de equity premium puzzle.quote:Op woensdag 6 februari 2013 16:03 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Je moet het erg slecht doen als je met belegging van dermate geld niet een beter rendement krijgt dan met sparen aangezien je je risico's kan spreiden over bedrijven die zijn gekozen na een uitgebreide analyse.
Het is geenszins mijn intentie meer wietplantages te genereren of senioren van 70 aan te zetten tot diefstal of fraude, maar het is eveneens niet van deze tijd om te beweren dat men gedurende zijn of haar werkzame bestaan niet in staat was een fatsoenlijke oudedagsvoorziening op te bouwen. Het aantal ouderen met enkel een AOW is zeer klein (nog geen 5000 huishoudens) en er is in mijn ogen geen reden om aan te nemen dat voor deze kleine groep er een algemene uitkering opgetuigd moet blijven in dezelfde vorm als dat ten tijde van Drees het geval was.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 18:46 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het bijstandsniveau is al zo laag dat er geen ruimte is voor een korting. Als het jouw intentie is om meer wietplantages op zolders, diefstal, fraude enz. te krijgen dan moet je korten, anders zou ik het maar niet doen.
Een sociaal vangnet is allesbehalve louter een altruïstische keuze, het is ook uit eigenbelang van de meer welgestelden, het beperkt de criminaliteit.
Dat vervroegd met pensioen gaan was zogenaamd om banen vrij te maken voor jongeren, het was gewoon een goedkope manier van werkgevers om relatief dure oude krachten eruit te werken en goedkope jongere krachten in te huren.quote:Op woensdag 6 februari 2013 16:13 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dat vervroegd pensioen was om banen vrij te maken voor jongeren, ik begrijp de jaloezie maar ik vind niet dat je die mensen iets kan verwijten. Dat mensen die studeren een kleiner aantal jaren pensioen afdragen daar moet m.i. niet moeilijk over worden gedaan. Het is niet dat die mensen op hun gat zitten, vaak werken ze (ook) onbetaald (stage) en ze betalen die opleidingskosten en het een paar jaar minder premie betaald hebben ruimschoots terug.
Maar je krijgt nog meer dan inleg + inflatie-correctie. Die paar stuivers die men in 1968 betaald heeft zijn nu meer waard dan stuivers op een rekening ketsen in 1968 en nu leven van dat bedrag et cetera.quote:Op woensdag 6 februari 2013 15:52 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Je krijgt per definitie meer dan dat je hebt ingelegd aangezien er nogal wat inflatie is.
De jeugd gaat op termijn minder inleggen in de AOW pot, als de AOW wordt afgebouwd, en zullen vooral voor zichzelf sparen, middels een particuliere verzekering. Die verzekeringen bepalen dan wanneer jij x-bedrag krijgt. Wil je het eerder, dan is x-bedrag lager, werk je langer door, dan is het hoger.quote:Op woensdag 6 februari 2013 16:02 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Je zou per definitie net zoveel moeten krijgen als je ingelegd heb met de inflatie erbij gerekend. Maar aangezien de maatschappij al minstens 15 jaar de ogen gesloten had voor de grote grijze golf die we te verwerken krijgen zit er een grote grijze groep bij die statistisch gezien wel meer jaren gaan krijgen dan waar men eigenlijk recht op gehad zou hebben. De verhoging van de AOW leeftijd had al veel eerder plaats moeten vinden en dat die nu plaatsvind is goed , maar het kan toch niet zo zijn dat de jeugd stukken langer mag gaan werken en stukken korter en minder pensioen gaat ontvangen en we dat nog steeds solidariteit blijven noemen.
Ik heb altijd geleerd dat vervroegd pensioen eind jaren 90 was ingevoerd omdat de bedrijven een greep deden in de kas (en met minder vermogen kon er minder gejat worden) of de overheid het vermogen van het fonds ging belasten en met minder vermogen kon er minder gejat worden door de overheid....quote:Op woensdag 6 februari 2013 16:13 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dat vervroegd pensioen was om banen vrij te maken voor jongeren, ik begrijp de jaloezie maar ik vind niet dat je die mensen iets kan verwijten. Dat mensen die studeren een kleiner aantal jaren pensioen afdragen daar moet m.i. niet moeilijk over worden gedaan. Het is niet dat die mensen op hun gat zitten, vaak werken ze (ook) onbetaald (stage) en ze betalen die opleidingskosten en het een paar jaar minder premie betaald hebben ruimschoots terug.
En de enige die er rijk van gaan worden zijn de verzekeraars die dit soort produkten op de markt gaan brengen....quote:Op woensdag 6 februari 2013 17:19 schreef Gia het volgende:
[..]
De jeugd gaat op termijn minder inleggen in de AOW pot, als de AOW wordt afgebouwd, en zullen vooral voor zichzelf sparen, middels een particuliere verzekering. Die verzekeringen bepalen dan wanneer jij x-bedrag krijgt. Wil je het eerder, dan is x-bedrag lager, werk je langer door, dan is het hoger.
Zo moeilijk hoeft dat toch niet te zijn.
had dat niet te maken met de hoge jeugdwerkloosheid?quote:Op woensdag 6 februari 2013 16:59 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat vervroegd met pensioen gaan was zogenaamd om banen vrij te maken voor jongeren, het was gewoon een goedkope manier van werkgevers om relatief dure oude krachten eruit te werken en goedkope jongere krachten in te huren.
De vut werd voor zover ik het begrepen heb gewoon uit de pensioenpot geplukt.quote:Op donderdag 7 februari 2013 12:48 schreef poemojn het volgende:
[..]
had dat niet te maken met de hoge jeugdwerkloosheid?
Betalen jullie eigenlijk geen vutpremie van je salaris?
Ik weet niet of dat het relevant is hoe gemakkelijk of moeilijk het ontbreken van een pensioen te vermijden was maar er valt iets voor te zeggen om 1 uitkering te gebruiken voor iedereen die en niet gehandicapt is en niet in zijn levensonderhoud kan voorzien en dan mogelijk een toeslag te gebruiken in bijzondere omstandigheden. Anderzijds zie ik ook geen bezwaar tegen het AOW geven in draagkracht waarbij iemand die meer pensioen heeft een kleiner bedrag dan dat in mindering krijgt gebracht op de AOW. Beide opties werken, als het een gemakkelijker wordt aanvaard dan het ander dan moeten we maar voor die ene oplossing kiezen.quote:Op woensdag 6 februari 2013 16:57 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het is geenszins mijn intentie meer wietplantages te genereren of senioren van 70 aan te zetten tot diefstal of fraude, maar het is eveneens niet van deze tijd om te beweren dat men gedurende zijn of haar werkzame bestaan niet in staat was een fatsoenlijke oudedagsvoorziening op te bouwen. Het aantal ouderen met enkel een AOW is zeer klein (nog geen 5000 huishoudens) en er is in mijn ogen geen reden om aan te nemen dat voor deze kleine groep er een algemene uitkering opgetuigd moet blijven in dezelfde vorm als dat ten tijde van Drees het geval was.
Afhankelijk zijn van een AOW-uitkering is nu minder controversieel, omdat iedereen in de 50-plus categorie van mening is dat het een onvervreemdbaar recht is waar zij jarenlang voor hebben gewerkt, als welgestelde ouderen zelf ook mogen gaan meebetalen voor hun AOW ga je scheve gezichten krijgen als je dit op iets subjectiefs baseert als pensioenen.
Het gaat om de 50 jaar (dus 2% per jaar) die je tussen 15 en 65 jaar in Nederland als ingezetene bent ingeschreven.quote:Op donderdag 7 februari 2013 14:09 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[
Een ander probleem: het AOW-gat. Voor elk jaar dat je in het buitenland hebt gewerkt krijg je 2,5% midner AOW. De grote vraag voor mij: kijken ze echt naar het aantal gewerkte jaren of is de wet zo simplistisch dat slechts t/m het 65ste levensjaar wordt geteld. Het kan immers ook dat iemand 10 jaar lang in het buitenland heeft gewoond maar pas met 75 jaar stopt met werken. Krijgt hij dan gewoon 100% van de AOW. Vanzelfsprekend krijgt een oudere nooit minder dan het bijstandsniveau maar dat scheelt altijd ruim 100-200 Euro per maand.
Los daarvan verwacht ik niet dat de 75-jarige in kwestie veel geweld gaat gebruiken zoals hierboven gesteld.quote:Op donderdag 7 februari 2013 14:25 schreef Five_Horizons het volgende:
Ja, de wet is daarin simpelweg heel strikt. Als 75-jarige betaal je ook geen premie
Ik snap deze vraag niet, immers, AOW is niet gekoppeld aan de leeftijd waarop iemand met pensioen gaat, het gaat sec om het behalen van een zekere leeftijdsgrens (65, 66 en 3 maanden of 67). Zodra men aan die voorwaarde voldoet, krijgt men een AOW-uitkering en dat is inderdaad afgeleid van het aantal jaren dat men in Nederland woont (2,5% x 50 jaar).quote:Op donderdag 7 februari 2013 14:09 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Een ander probleem: het AOW-gat. Voor elk jaar dat je in het buitenland hebt gewerkt krijg je 2,5% midner AOW. De grote vraag voor mij: kijken ze echt naar het aantal gewerkte jaren of is de wet zo simplistisch dat slechts t/m het 65ste levensjaar wordt geteld. Het kan immers ook dat iemand 10 jaar lang in het buitenland heeft gewoond maar pas met 75 jaar stopt met werken. Krijgt hij dan gewoon 100% van de AOW. Vanzelfsprekend krijgt een oudere nooit minder dan het bijstandsniveau maar dat scheelt altijd ruim 100-200 Euro per maand.
Het is niet logisch dat iemand die 10 jaar in het buitenland heeft gewoond en t/m zijn 74ste werkt een AOW-gat heeft. Dat lijkt me toch duidelijk?quote:Op donderdag 7 februari 2013 17:16 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik snap deze vraag niet, immers, AOW is niet gekoppeld aan de leeftijd waarop iemand met pensioen gaat, het gaat sec om het behalen van een zekere leeftijdsgrens (65, 66 en 3 maanden of 67). Zodra men aan die voorwaarde voldoet, krijgt men een AOW-uitkering en dat is inderdaad afgeleid van het aantal jaren dat men in Nederland woont (2,5% x 50 jaar).
Is dit een probleem?
Dan had 'ie zich bij moeten verzekeren. De Staat heeft hiermee namelijk rekening gehouden door de mogelijkheid open te houden tot vrijwillige verzekering bij de SVB.quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:50 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het is niet logisch dat iemand die 10 jaar in het buitenland heeft gewoond en t/m zijn 74ste werkt een AOW-gat heeft. Dat lijkt me toch duidelijk?
Zelfs al zou die persoon de laatste 10 jaar dat hij werkt geen AOW-premie betalen dan nog zou het onlogisch zijn om diverse redenen. Gewoon afschaffen die oudbollige regel uit een tijd waarin mensen in een straal van 10 km van hun geboortehuis bleven wonen. Iedereen die 65+ is dezelfde basisuitkering.
Dan denk ik dat er veel mensen op hun 65ste terug naar Nederland verhuizen.quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:50 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het is niet logisch dat iemand die 10 jaar in het buitenland heeft gewoond en t/m zijn 74ste werkt een AOW-gat heeft. Dat lijkt me toch duidelijk?
Zelfs al zou die persoon de laatste 10 jaar dat hij werkt geen AOW-premie betalen dan nog zou het onlogisch zijn om diverse redenen. Gewoon afschaffen die oudbollige regel uit een tijd waarin mensen in een straal van 10 km van hun geboortehuis bleven wonen. Iedereen die 65+ is dezelfde basisuitkering.
quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:55 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Dan denk ik dat er veel mensen op hun 65ste terug naar Nederland verhuizen.
Een beetje sneu om voor die 100-200 Euro per maand moeilijk te doen terwijl het voor de ontvanger het verschil is tussen het leven op water en brood en een redelijk belegde boterham, gun dat die mensen die hier 40 jaar lang hebben gewerkt.quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:55 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Dan had 'ie zich bij moeten verzekeren. De Staat heeft hiermee namelijk rekening gehouden door de mogelijkheid open te houden tot vrijwillige verzekering bij de SVB.
Waarom zou iemand die ooit een jaar in Nederland heeft gewoond dan wel een volledige AOW-uitkering moeten krijgen?quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat klopt volgens mij niet helemaal. Je hoeft niet in Nederland te wonen om een AOW-uitkering te krijgen.
Lees mijn laatste reactie.quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:59 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Waarom zou iemand die ooit een jaar in Nederland heeft gewoond dan wel een volledige AOW-uitkering moeten krijgen?
Die ¤200 is het verschil tussen water en brood en een belegde boterham?quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:59 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Een beetje sneu om voor die 100-200 Euro per maand moeilijk te doen terwijl het voor de ontvanger het verschil is tussen het leven op water en brood en een redelijk belegde boterham, gun dat die mensen die hier 40 jaar lang hebben gewerkt.
Een redelijk belegde boterham. http://en.wikipedia.org/wiki/Metaphorquote:Op donderdag 7 februari 2013 20:00 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Die ¤200 is het verschil tussen water en brood en een belegde boterham?![]()
Een beetje sneu om voor die 100-200 Euro per maand moeilijk te doen terwijl het voor de ontvanger het verschil is tussen het leven op water en brood en een redelijk belegde boterham, gun dat die mensen die hier 40 jaar lang hebben gewerkt.quote:Het is een volksverzekering; daar betaal je premie voor. Je kunt je vrijwillig bijverzekeren. Prima, opgelost...
Dat is toch afhankelijk van het land waar men verblijft? Anders kun je dubbel cashen op je 65ste?quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:58 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat klopt volgens mij niet helemaal. Je hoeft niet in Nederland te wonen om een AOW-uitkering te krijgen.
Iedereen die AOW-premie heeft betaald krijgt AOW, het boeit niet waar je woont. Waar het in deze discussie om gaat is dat de AOW een volksverzekering is in plaats van een sociale voorziening en dat dientengevolge mensen die in het buitenland hebben gewoond een AOW-gat krijgen, tenzij ze zich hebben bijverzekerd maar verreweg de meeste Nederlanders zijn niet op de hoogte van dit beleid (aan wie het ligt laat ik in het midden). Dat kan worden opgelost met het voorstel wat ik net deed.quote:Op donderdag 7 februari 2013 20:12 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Dat is toch afhankelijk van het land waar men verblijft? Anders kun je dubbel cashen op je 65ste?
Nee, niet mee eens. Laat die maar op een houtje bijten dan.quote:Op donderdag 7 februari 2013 20:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Iedereen die AOW-premie heeft betaald krijgt AOW, het boeit niet waar je woont. Waar het in deze discussie om gaat is dat de AOW een volksverzekering is in plaats van een sociale voorziening en dat dientengevolge mensen die in het buitenland hebben gewoond een AOW-gat krijgen, tenzij ze zich hebben bijverzekerd maar verreweg de meeste Nederlanders zijn niet op de hoogte van dit beleid (aan wie het ligt laat ik in het midden). Dat kan worden opgelost met het voorstel wat ik net deed.
Ik vind principieel dat iemand die het grootste deel van zijn werkzame leven in Nederland heeft gewerkt niet op bijstandsniveau moet worden gezet wanneer hij te oud is om nog werk te kunnen krijgen, ook mede dankzij het anciënniteitsbeleid bij de CAO's. Zo iemand moet je niet op een houtje laten bijten op zijn oude dag.
Als hij de laatste tien jaar werkt, moet dat AOW-gat van 25% ook geen probleem zijn.quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:50 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het is niet logisch dat iemand die 10 jaar in het buitenland heeft gewoond en t/m zijn 74ste werkt een AOW-gat heeft. Dat lijkt me toch duidelijk?
Waarom iedereen die 65+ is eenzelfde uitkering? Het is toch juist ouderwets om iemand als 65 meteen als arbeidsongeschikt te betittelen en uitgaan van een ontoereikend opgebouwd pensioen?quote:Zelfs al zou die persoon de laatste 10 jaar dat hij werkt geen AOW-premie betalen dan nog zou het onlogisch zijn om diverse redenen. Gewoon afschaffen die oudbollige regel uit een tijd waarin mensen in een straal van 10 km van hun geboortehuis bleven wonen. Iedereen die 65+ is dezelfde basisuitkering.
Gun je dat mensen ook die hier op hun 25e zijn vertrokken en op hun 65e vanuit de States "effe willen vangen?"quote:Op donderdag 7 februari 2013 19:59 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Een beetje sneu om voor die 100-200 Euro per maand moeilijk te doen terwijl het voor de ontvanger het verschil is tussen het leven op water en brood en een redelijk belegde boterham, gun dat die mensen die hier 40 jaar lang hebben gewerkt.
Nee. Vanaf je 15e (dacht ik) begint de AOW teller te lopen tot je 65e en voor elk jaar dat je dan in NL woont krijgt je 2% AOW.quote:Op donderdag 7 februari 2013 20:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Iedereen die AOW-premie heeft betaald krijgt AOW, het boeit niet waar je woont. Waar het in deze discussie om gaat is dat de AOW een volksverzekering is in plaats van een sociale voorziening en dat dientengevolge mensen die in het buitenland hebben gewoond een AOW-gat krijgen, tenzij ze zich hebben bijverzekerd maar verreweg de meeste Nederlanders zijn niet op de hoogte van dit beleid (aan wie het ligt laat ik in het midden). Dat kan worden opgelost met het voorstel wat ik net deed.
Ik vind principieel dat iemand die het grootste deel van zijn werkzame leven in Nederland heeft gewerkt niet op bijstandsniveau moet worden gezet wanneer hij te oud is om nog werk te kunnen krijgen, ook mede dankzij het anciënniteitsbeleid bij de CAO's. Zo iemand moet je niet op een houtje laten bijten op zijn oude dag.
Je leest mijn verhaal niet goed. Ik zeg niets in dat citaat wat jij tegenspreekt.quote:Op donderdag 7 februari 2013 21:57 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Nee. Vanaf je 15e (dacht ik) begint de AOW teller te lopen tot je 65e en voor elk jaar dat je dan in NL woont krijgt je 2% AOW.
Dit is onafhankelijk of je werkt of niet.
Die zag ik aankomen, jij wil het hebben over waar precies de grens ligt en opmerken dat er niet 1 evidente grens is. Ja, het is discutabel maar vraag het aan 100 Nederlanders met de getallen 35 t/m 65 en 25 t/m 35 en ik acht de kans groot dat een grote meerderheid van mening is dat de eerste groep gewoon 100% AOW zou moeten krijgen en de tweede groep niet. Ik pleit ervoor om de volksverzekering te vervangen door het betalen uit algemene middelen.quote:Op donderdag 7 februari 2013 20:49 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Gun je dat mensen ook die hier op hun 25e zijn vertrokken en op hun 65e vanuit de States "effe willen vangen?"
Ik pleit ervoor om niet langer Sinterklaas te spelen.quote:Op donderdag 7 februari 2013 23:16 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Die zag ik aankomen, jij wil het hebben over waar precies de grens ligt en opmerken dat er niet 1 evidente grens is. Ja, het is discutabel maar vraag het aan 100 Nederlanders met de getallen 35 t/m 65 en 25 t/m 35 en ik acht de kans groot dat een grote meerderheid van mening is dat de eerste groep gewoon 100% AOW zou moeten krijgen en de tweede groep niet. Ik pleit ervoor om de volksverzekering te vervangen door het betalen uit algemene middelen.
Je hebt het over AOW premie. Als je niet werkt betaal je geen premie en toch krijg je AOW.quote:Op donderdag 7 februari 2013 23:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Je leest mijn verhaal niet goed. Ik zeg niets in dat citaat wat jij tegenspreekt.
Vrouwen maken zelfs gemiddeld 4 jaar langer gebruik van de AOWquote:Op vrijdag 8 februari 2013 12:13 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
.. (voornamelijk vrouwen) en krijgen toch echt AOW.
Iemand die 40 jaar lang voor Nederland heeft gewerkt heeft zijn eigen AOW bij elkaar verdiend, de overheid speelt zeker geen sinterklaas als de overheid hem gewoon een AOW-uitkering geeft in plaats van hem met een bijstandsuitkering op een houtje te laten bijten. Dat weet jij ook. De overheid hoeft niet voor sinterklaas te spelen en wat mij betreft verandert heel het AOW-stelsel (later voor bij wie het kan, omschakelen van fysieke arbeid naar bureauwerk bij mensen die fysiek zwaar werk uitvoeren) maar laten we alsjeblieft niet het vangnet nog verder afbreken.quote:Op donderdag 7 februari 2013 23:17 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik pleit ervoor om niet langer Sinterklaas te spelen.
Als iemand zijn eigen AOW bij elkaar kan verdienen, heeft hij of zij die AOW niet nodig hèquote:Op vrijdag 8 februari 2013 14:42 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Iemand die 40 jaar lang voor Nederland heeft gewerkt heeft zijn eigen AOW bij elkaar verdiend, de overheid speelt zeker geen sinterklaas als de overheid hem gewoon een AOW-uitkering geeft in plaats van hem met een bijstandsuitkering op een houtje te laten bijten. Dat weet jij ook. De overheid hoeft niet voor sinterklaas te spelen en wat mij betreft verandert heel het AOW-stelsel (later voor bij wie het kan, omschakelen van fysieke arbeid naar bureauwerk bij mensen die fysiek zwaar werk uitvoeren) maar laten we alsjeblieft niet het vangnet nog verder afbreken.
Ik ben op mijn 29e vertrokken naar de VS, en wil ook wel effe vangen, ook als ik niet meer terug ga. Niet de volle 100% natuurlijk, maar wel een evenredig percentage. Dat is toch geen probleem? Daar heb ik tenslotte voor betaald.quote:Op donderdag 7 februari 2013 20:49 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Gun je dat mensen ook die hier op hun 25e zijn vertrokken en op hun 65e vanuit de States "effe willen vangen?"
Ik gaf aan dat 100% AOW niet redelijk is. Wat mij betreft mag jij best 2,5% x 14 jaar = 35% AOW-rechten krijgen, dat zijn immers de afspraken geweest die met je zijn gemaakt voordat je naar de States ging. Als je terugleest, zie je dat Bram voorstelt dat je 100% AOW krijgt, ik zie niet in waarom je dit zou moeten veranderen ten gunste van jouquote:Op vrijdag 8 februari 2013 19:52 schreef kets70 het volgende:
[..]
Ik ben op mijn 29e vertrokken naar de VS, en wil ook wel effe vangen, ook als ik niet meer terug ga. Niet de volle 100% natuurlijk, maar wel een evenredig percentage. Dat is toch geen probleem? Daar heb ik tenslotte voor betaald.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |