SPOILER: Handige linkjes en sitesOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Haaksels uit het vorige topic:
Guppyfriends 'dingetje'
Brainteasers multi-Koosje
NijntjeUK's muizenmetzuurstok
Toverheks' 2e popcorndeken:
[ Bericht 3% gewijzigd door trui op 07-01-2013 11:55:51 ]in de haak.
ik snap niet zo goed wat je nou bedoelt.quote:Op zondag 6 januari 2013 23:10 schreef dapmar het volgende:
Ja een halve vasten inderdaad hihi foutje.
Deze?quote:Op maandag 7 januari 2013 11:14 schreef blabbel6 het volgende:
Ik zoek me helemaal suf naar een lijst op Ravelry met de verschilende gewichten.
Hè, ik kan ook al niet meer op woorden komen.
Ik zit een topic te lezen over een omslagdoek die ik nu ook aan het maken ben. Het gaat me om de verschillen tussen DK, fingering weight, bulky, enz.
In de openingspost staat wel een link naar wiki, maar daar staat DK niet bij.
Op Ravelry moet een overzichtslijst staan maar ik kan hem niet vinden. Heeft iemand misschien de link voor mij? Dan sla ik hem gelijk op verschillende plaatsen in mijn favorieten op.
respect! Deze vind ik erg mooi, maar veel werk met name het aan elkaar mk :-)quote:Op maandag 7 januari 2013 12:51 schreef YogaLove het volgende:
Dank je.
Een deken geïnspireerd op deze:
http://www.flickr.com/pho(...)6016/in/photostream/
13 x 14 squares wordt het.
Interesse in die Cotton heb wel erg veel bollen was toen zo een aktie van alles kleuren....!?quote:Op maandag 7 januari 2013 09:31 schreef Lijnloos het volgende:
En terecht TH! Wat een prachtige deken weer...
Dapmar, wat jammer dat die Cotton je zo tegen valt, ik vind het heel fijn spul. En die Catania Grande heeft er wel veel van weg, dus misschien niet handig om die dan te gaan gebruiken. Catania (de gewone) splijt weinig (vind ik) dus wellicht een optie om daar eerst mee te "oefenen"?
welke is dat ? En waar woon je?quote:Op maandag 7 januari 2013 16:47 schreef dapmar het volgende:
[..]
Interesse in die Cotton heb wel erg veel bollen was toen zo een aktie van alles kleuren....!?
Ik woon wel erg dichtbij (andere kant van de snelweg), maar heb bijna geen rico meer en mag ook eigenlijk niks meer kopen van mezelf.quote:Op maandag 7 januari 2013 17:05 schreef dapmar het volgende:
Ik woon in Amersfoort creative cotton aran rico design 50 gram.
Zwarte Catania voor een haaknewbie is niet liefquote:Op maandag 7 januari 2013 17:38 schreef Lijnloos het volgende:
Hmm, eigenlijk niet echt. Alles heeft nog wel een toekomstig doel of is gewoon el cheapo zeeman/wibra left-overs... En zelfs die gebruik ik nog wel denk ik. Of je moet heel graag zwarte catania willen, zag laatst dat ik daar 5?! bollen van heb.
Thanks Lijnloos en Creado.quote:Op maandag 7 januari 2013 14:32 schreef trui het volgende:
volgens mij is dat aan elkaar haken nog wel een keer te doen hoor (omdat het vierkantjes zijn, en niet zeshoeken bijvoorbeeld). 'gewoon' rechttoe rechtaan de naden langs met vasten. alleen het wegwerken van al die eindjes... oef!
snoezig, die nijntje-knuffel & -lapje!
Ik heb mezelf dat ook aangeleerd ja!quote:Op maandag 7 januari 2013 19:12 schreef YogaLove het volgende:
[..]
Thanks Lijnloos en Creado.
De eindjes van de gekleurde stukken heb ik meteen al meegehaakt en afgeknipt. De enige eindjes die er nu aan zitten, zijn die aan het eind van de square, die haak ik mee als ik ze in elkaar zet.
Ik weet dat het ellendig werk is om achteraf te doen, dus heb ik het meteen gedaan.
rico in actie is toch niet zo duur ? Jammer, ik was een paar dgn geleden een paar kilometer verderop in de buurt:-( en met verzenden wordt het denk ik duur. Had je ze gekocht voor 1 ¤? Dat was toen ook hier in de buurt ? Welke kleurtjes zijn het heb je een foto? En wat weegt het ?quote:Op maandag 7 januari 2013 17:22 schreef dapmar het volgende:
JA vind het zo moeilijk................. weet ik veel de helft van wat het gekost heeft???
ja dat doe ik nu ook met mijn huidige deken om straks niet er tegenaan te hikken want dat doe ik nu soms al ;-).quote:Op maandag 7 januari 2013 19:12 schreef YogaLove het volgende:
[..]
Thanks Lijnloos en Creado.
De eindjes van de gekleurde stukken heb ik meteen al meegehaakt en afgeknipt. De enige eindjes die er nu aan zitten, zijn die aan het eind van de square, die haak ik mee als ik ze in elkaar zet.
Ik weet dat het ellendig werk is om achteraf te doen, dus heb ik het meteen gedaan.
http://www.wolplein.nl/wol/rico/rico-creativecottonaran dit zijn ze normaal 1,80 toen per bol 1,50 wil je van alle bollen bij elkaar die ik heb een foto? Wil best maken hoorquote:Op maandag 7 januari 2013 19:35 schreef CREADO het volgende:
[..]
rico in actie is toch niet zo duur ? Jammer, ik was een paar dgn geleden een paar kilometer verderop in de buurt:-( en met verzenden wordt het denk ik duur. Had je ze gekocht voor 1 ¤? Dat was toen ook hier in de buurt ? Welke kleurtjes zijn het heb je een foto? En wat weegt het ?
ja altijd 2 kanten ;-), netals met amigurumi.quote:Op maandag 7 januari 2013 20:19 schreef YogaLove het volgende:
Het deken dat ik aan het maken ben heeft toch eigenlijk een voor- en achterkant (of eigenlijk boven- en onderkant). De meegehaakte draadjes zie je wel een beetje (aan de onderkant) maar dat vind ik niet erg, zolang ze maar niet loshangen of losraken.
maar welke kleuren, hoeveel bollen? Heb ik dat gemist wellicht ;-)?quote:Op maandag 7 januari 2013 19:44 schreef dapmar het volgende:
[..]
http://www.wolplein.nl/wol/rico/rico-creativecottonaran dit zijn ze normaal 1,80 toen per bol 1,50 wil je van alle bollen bij elkaar die ik heb een foto? Wil best maken hoorheb 2 of 3 bollen waar ik zelf wat mee heb geprobeerd dus die houd ik. Verzenkosten anders delen ofzo, moeten er toch uit kunnen komen hihihi.
Ik zal morgen een foto van de bollen maken, en in dat linkje ging mij om wat een bol kost. Maar morgen de foto, zo met dit avondlicht is het toch vertekend.quote:Op maandag 7 januari 2013 20:46 schreef CREADO het volgende:
[..]
maar welke kleuren, hoeveel bollen? Heb ik dat gemist wellicht ;-)?
Haaknaald een halve maat kleiner proberen?quote:Op maandag 7 januari 2013 20:37 schreef BrainTeaser het volgende:
Hmm, zul je altijd zien..
Heb dus minimaal een half jaar niet aan m'n Granny Stripe deken gewerkt en ik haak nu een stuk minder strak dan eerst...![]()
Maar ik ben nu pas op de helft en ik kan echt niet nog een halve deken zo strak haken.. Zou je dat met een rand nog enigszins kunnen corrigeren?
Mja, maar ik heb nu al weer 10-15 rijen gehaakt voordat ik erachter kwam.. En ik voel er weinig voor om die weer uit te halen eigenlijk...quote:Op maandag 7 januari 2013 21:10 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Haaknaald een halve maat kleiner proberen?
mooiquote:Op maandag 7 januari 2013 12:51 schreef YogaLove het volgende:
Dank je.
Een deken geïnspireerd op deze:
http://www.flickr.com/pho(...)6016/in/photostream/
13 x 14 squares wordt het.
Heel mooiquote:Op maandag 7 januari 2013 20:41 schreef Muck het volgende:
Mijn elise-sjaal is af en hangt te drogen
[ afbeelding ]
gewoon ouderwets met een stopnaald alle draadjes afhechten, vind ik toch het netste en mooistequote:Op maandag 7 januari 2013 21:39 schreef trui het volgende:
eindjes meehaken is bij mij nog nooit stevig genoeg gebleken. de draadjes schieten dan te snel los. maar misschien beheers ik de juiste meehaaktechniek gewoon nog niet hoor.
Claudia, en andere mensen die hier oogjes besteld hebben: lukt het jullie wel om de oogjes en hun achterkantje vast te klemmen? ik heb er zojuist al 3 gebroken, het wil gewoon niet! ontzettend balen!quote:Op woensdag 19 december 2012 20:35 schreef Claudia_x het volgende:
10 paar voor 1,54 euro en 100 paar voor 12,28 euro. En ze heeft onder andere deze knoopjes en deze.
maar als je het begindraadje (van een cirkel) nog even extra stevig aan trekt wordt de binnencirkel vaak nog net wat mooier. begindraadjes vind ik ook makkelijker wegwerken dan einddraadjes, qua 'zo onzichtbaar mogelijk'.quote:Op maandag 7 januari 2013 22:47 schreef Dottey het volgende:
ik haak alleen de beginnetjes mee.. de eindjes als ze van een andere kleur zijn blijf ik dan altijd zien.. dus die werk ik dan wel weg met naald..
scheelt de helft.
Ik heb ze nog niet eens binnen.quote:Op maandag 7 januari 2013 22:50 schreef trui het volgende:
[..]
Claudia, en andere mensen die hier oogjes besteld hebben: lukt het jullie wel om de oogjes en hun achterkantje vast te klemmen? ik heb er zojuist al 3 gebroken, het wil gewoon niet! ontzettend balen!
dat aantrekken doe ik al onderweg dus..quote:Op maandag 7 januari 2013 22:52 schreef trui het volgende:
[..]
maar als je het begindraadje (van een cirkel) nog even extra stevig aan trekt wordt de binnencirkel vaak nog net wat mooier. begindraadjes vind ik ook makkelijker wegwerken dan einddraadjes, qua 'zo onzichtbaar mogelijk'.
ik heb 't gevoel dat ik dat 'aangetrokkene' pas stevig vastzet als ik die draad dan een paar keer heen en weer kan weven. overheen haken kan ik niet zo strak.quote:Op maandag 7 januari 2013 23:16 schreef Dottey het volgende:
[..]
dat aantrekken doe ik al onderweg dus..
Oh oke, ik had t patroon gevolgd dus niet meer doenquote:Op maandag 7 januari 2013 23:15 schreef trui het volgende:
nee, juist niet. ik kan het hoofd niet dichtmaken als ik er aan de binnenkant nog bij moet voor die oogjes, toch?
oh wacht ik zie nu pas de vraag van SpaceInvaders. Je kunt inderdaad beter wachten met 't ertussenproppen van de oogjes als je op z'n minst een paar rijen verder bent.
Een hele lompe grotequote:Op maandag 7 januari 2013 23:16 schreef trui het volgende:
ja, zie mijn toevoeging in de vorige post.
spaceinvaders, wat voor tang was dat?
ik weef het er dus gaandeweg in. en dat kan dan geen kant meer uit.quote:Op maandag 7 januari 2013 23:18 schreef trui het volgende:
[..]
ik heb 't gevoel dat ik dat 'aangetrokkene' pas stevig vastzet als ik die draad dan een paar keer heen en weer kan weven. overheen haken kan ik niet zo strak.
Ik heb nu van die wiebeloogjes. Hoe maak ik die vast? Plak ik die er op?quote:Op maandag 7 januari 2013 23:15 schreef trui het volgende:
nee, juist niet. ik kan het hoofd niet dichtmaken als ik er aan de binnenkant nog bij moet voor die oogjes, toch?
oh wacht ik zie nu pas de vraag van SpaceInvaders. Je kunt inderdaad beter wachten met 't ertussenproppen van de oogjes tot je op z'n minst een paar rijen verder bent.
Ja dat was mijn gedachte erover ook.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 10:05 schreef trui het volgende:
tsja eh... dat moet je zelf even bekijken.ik zou vastlijmen inderdaad wel 't meest logisch vinden denk ik. maar als je echt veilig wil (als 't voor kleine kinderen is) kun je beter met van die veiligheidsoogjes werken, die je dus aan de achterkant van 't haakwerk vastzet met een soort 'klemmetje'.
Ik doe het zoals Lucy het doet.quote:Op maandag 7 januari 2013 21:39 schreef trui het volgende:
eindjes meehaken is bij mij nog nooit stevig genoeg gebleken. de draadjes schieten dan te snel los. maar misschien beheers ik de juiste meehaaktechniek gewoon nog niet hoor.
Doe ik ook! Bij dekens steek ik hem er vaak in dezelfde kleurrij gewoon in, en na een stuk of 10/15 steken (of waar ik mooi kan keren in het geval van bv. ripples) weer een stukje terug. Dan gewoon het einde afknippen.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 12:13 schreef Dottey het volgende:
ah.. nee ik weef het erin.. we hebben eens een tutorial gehad daarvan en dat heb ik geoefend.
Blijft als een tierelier zitten. ook in de was en na intensief gebruik.
Ik zou wachten todat je iets verder bent. Vaak maak ik het hoofd helemaal af voordat ik het dichtmaak, wat veel makkerlijk is als je er ook een neus e.d. op moet zetten want zo kan je het mooier afwerken. Ik plaats oogjes altijd erin (idd altijd erg straks als je grote gebruikt) maar doe het achterkantje er nog niet op. Zo kan je goed alles plaatsen en kijken of je de ' layout' van het gezichtje mooi vind of dat er nog iets moet veranderen. Pas als alles goed is doe ik de achterkantjes erop en vul ik het hoofd voordat ik de laatste paar rijen voor het sluiten doe.quote:Op maandag 7 januari 2013 22:59 schreef SpaceInvaders het volgende:
Die oogjes van eBay van 6mm zijn rot. Ik kreeg de achterkanten er zelf niet op, iemand anders met een tang wel.
Ik heb ook een vraag over oogjes bevestigen in je haakwerk. Ik kon namelijk nadat ze erin zaten niet verder haken in de steken van de vorige rij... Is dit normaal of doe ik iets fout?
Is die tutorial ergens beschikbaar?quote:Op dinsdag 8 januari 2013 12:13 schreef Dottey het volgende:
ah.. nee ik weef het erin.. we hebben eens een tutorial gehad daarvan en dat heb ik geoefend.
Blijft als een tierelier zitten. ook in de was en na intensief gebruik.
quote:Op dinsdag 8 januari 2013 13:03 schreef kirsten. het volgende:
Knoopjes maak ik niet... mijn oma zei altijd: HANDWERKEN DOE JE ZONDER KNOOPJES TE LEGGEN!!!
OH ja fijner dan catania? Wat vinden jullie er fijn aan?quote:Op dinsdag 8 januari 2013 16:34 schreef Spuuglokje het volgende:
Ik ben ook fan van Softfun!Op dinsdag staat er een kraam op de Grote Markt (Groningen) met heeeel veel kleuren Softfun!
Wat ik dus niet snap, is moet je die vaste haken in de 1e losse of ergens anders in? En die 2 die je moet overslaan, zijn dat de losse of de vaste, en die laatste vaste, doe je die in de laatste losse of in de eerstvolgende vaste? Ik snap er niets van..quote:The four rounds of feathers are crocheted directly onto the wings. Insert your hook into the front loops on each of the 4 rounds and crochet as following: *3 chain stitches and 2 double crochet in the first stitch, skip next 2 stitches, 1 single crochet*, repeat from * till end of each round, closing with a slip stitch.
Je hebt blijkbaar rondes in de achterste lussen gehaakt bij het maken van de vleugels, daar is een randje door ontstaan en nu haak je in de voorste lussen. Je haakt 3 lossen en maakt 2 dc's in de eerste voorste lus, je slaat 2 voorste lussen over en maakt een sc in de 3e voorste lus, dan weer 3 lossen en 2 dc's in dezelfde steek als waar je de sc in gemaakt hebt. Zo krijg je een opstaand randje van halve rondjes.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 16:51 schreef NijntjesUk het volgende:
Ben met Peppermint the Pegasus van Delicious Crochet bezig, maar snap iets niet..
[..]
Wat ik dus niet snap, is moet je die vaste haken in de 1e losse of ergens anders in? En die 2 die je moet overslaan, zijn dat de losse of de vaste, en die laatste vaste, doe je die in de laatste losse of in de eerstvolgende vaste? Ik snap er niets van..
Kan het ook aan de designer vragen natuurlijk, maar misschien heeft iemand m hier ook al eens gemaakt. Heb wel al van alles geprobeerd, maar t ziet er allesbehalve uit als op de foto.
tis niet goed te zien hier, maar ok.Het gaat dus om de rondjes OP de vleugels.
[ afbeelding ]
de vier rondes die je in de achterste lusjes gehaakt hebt, geven een ribbeltje van de voorste lussen waar nog wat mee gedaan mee zou moeten worden. je start dus door te haken in de voorste rijtjes lussen met :quote:The four rounds of feathers are crocheted directly onto the wings. Insert your hook into the front loops on each of the 4 rounds and crochet as following: *3 chain stitches and 2 double crochet in the first stitch, skip next 2 stitches, 1 single crochet*, repeat from * till end of each round, closing with a slip stitch.
ik hen de andere van ebay. Heb zitten tobbe. Wat heb ik gedaan: met verschillende haaknaalden van klein naar grrot het veiligheidringetje iets ruimer mk, let op niet TE ruim natuurlijk, maar dit werkte voor mij.quote:Op maandag 7 januari 2013 22:50 schreef trui het volgende:
[..]
Claudia, en andere mensen die hier oogjes besteld hebben: lukt het jullie wel om de oogjes en hun achterkantje vast te klemmen? ik heb er zojuist al 3 gebroken, het wil gewoon niet! ontzettend balen!
heeft geen haast :-)quote:Op dinsdag 8 januari 2013 20:31 schreef dapmar het volgende:
Vandaag 2 kiezen getrokken gaat morgen of overmorgen worden de foto van mijn bollen katoen, er zijn mensen die misschien interesse hebben toch???
ik weef het ook in de gebruikte kleur heen en weer terug, maar het blijft rotwerkquote:Op dinsdag 8 januari 2013 13:03 schreef kirsten. het volgende:
[..]
Doe ik ook! Bij dekens steek ik hem er vaak in dezelfde kleurrij gewoon in, en na een stuk of 10/15 steken (of waar ik mooi kan keren in het geval van bv. ripples) weer een stukje terug. Dan gewoon het einde afknippen.
Ik zorg wel dat hij niet gaat trekken waar ik hem erin steek, maar de draad ook niet te los zit. Kwestie van de draad even goed aantrekken, dan het haakwerkje weer een beetje lostrekken en de draad vervolgens recht trekken maar niet strak. Zo schiet hij ook niet zo snel los!
Knoopjes maak ik niet... mijn oma zei altijd: HANDWERKEN DOE JE ZONDER KNOOPJES TE LEGGEN!!!
kunnen we dan alle projectjes bij jou brengen voor afwerking ?quote:Op dinsdag 8 januari 2013 21:58 schreef zouzomaarkunnen het volgende:
Ben ik de enige gek die dat inweven leuk vind?Ik zorg er alleen wel voor dat ik niet alles tot het eind bewaar. Bij wijze van: 2 avonden haken, halve avond draadjes wegwerken. (bij dekens)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |