Ja, afschaffen.quote:D66 probeert opnieuw zondagswet af te schaffen
CDA, SP, SGP en ChristenUnie zien niet welk probleem er mee wordt opgelost, maar D66 heeft maandagavond voorgesteld om de zondagswet af te schaffen.
De wet stamt uit 1815 en kan worden gebruikt om niet-religieuze activiteiten op zondag voor 13.00 uur te verbieden. „Maar van ons mag iedereen kiezen wat hij wil doen op zondag, of dat nou winkelen is of naar de kerk gaan”, lichtte D66-Kamerlid Kees Verhoeven toe.
Na felle reacties van onder meer CDA en ChristenUnie voegde hij toe: „Ik wil niemand iets afnemen, maar anderen wel de kans geven iets te doen. De zondag is van iedereen“
Drie keer is scheepsrecht, lijkt hier de gedachte, want in 2010 strandde een eerdere D66-poging om de zondagswet af te schaffen. In 2007 probeerde de VVD het ook al.
Verhoeven vindt deze regel niet meer van deze tijd. „Er zijn veel regels ooit bedacht, die nooit meer zijn aangeraakt en nu nog boven het land zweven. Deze wet is verouderd.” Hij deed zijn voorstel in het begrotingsoverleg ondernemen van de Kamer met minister Henk Kamp (Economische Zaken).
Noemen ze progressiequote:
quote:
quote:Op maandag 17 december 2012 23:38 schreef Ferdo het volgende:
Ik mag hopen dat er anno 2012 toch niet meer op de naleving ervan wordt toegezien. Of kan ik serieus een boete verwachten als ik op een mooie zondagochtend de auto poets?
Mits oom agent een klootzak is; jaquote:Artikel 6
Het is verboden op Zondag zonder genoegzame reden de openbare rust door arbeid in beroep of bedrijf te verstoren.
Nee, dat staat er niet.quote:Op dinsdag 18 december 2012 00:03 schreef Bombvis het volgende:
[..]
[..]
Mits oom agent een klootzak is; ja
Als Ferdo een eigen autowasbedrijf heeft, midden in de straat, dan wel toch? Dan maakt het niet uit dat het zijn eigen auto is (toch?)quote:
Dan wel, maar dan had hij dat er vast bij gezet.quote:Op dinsdag 18 december 2012 00:09 schreef Bombvis het volgende:
[..]
Als Ferdo een eigen autowasbedrijf heeft, midden in de straat, dan wel toch? Dan maakt het niet uit dat het zijn eigen auto is (toch?)
quote:Zondagswet ter ziele
Het is gedaan met de aloude zondagswet. Een motie tegen de wet ter bescherming van de kerkgang, van D66 en de VVD, werd donderdag aangenomen door de Tweede Kamer. De zondagsrust komt nu in de handen van de gemeenten.
Het verzoek aan de regering om met een wetsvoorstel te komen voor de intrekking van de zondagswet kreeg de steun van de PvdA, de PVV, 50PLUS, GroenLinks en de Partij voor de Dieren.
De verantwoordelijke minister, Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken, zei donderdagochtend nog dat hij de wet "nooit opnieuw zou verzinnen", maar dat hij er nou ook weer geen problemen in ziet. "Ik heb geen behoefte deze wet te veranderen."
Het is nu nog bij de wet verboden op zondag voor 13.00 uur openbare vermakelijkheden te (laten) houden of eraan mee te doen. De wet stamt oorspronkelijk uit 1815, de tijd dat ons koninkrijk nog maar net was opgericht, maar kreeg de huidige vorm in 1953.
In de aangenomen motie staat dat het aan gemeenten is om in hun plaatselijke verordeningen al of niet bepalingen over de zondagsrust op te nemen.
Ter ziele klopt wel. Nog niet verdwenen maar er is in beide kamers ruim voldoende steun om het te gaan regelen. De rest is formaliteit.quote:Op donderdag 20 december 2012 21:58 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Huh, is de Eerste Kamer afgeschaft?
Het is nog niet gelukt, zoals Kowloon al aangaf moet het nog door de eerste kamer.quote:Op donderdag 20 december 2012 23:02 schreef Knipoogje het volgende:
TT kan veranderd worden. 'probeert' mag er uit.
Ook door de Tweede Kamer. Zo eenvoudig is het niet om een wet in te trekken. Er ligt nu een motie waarin de regering wordt opgeroepen om een wetsvoorstel in te dienen. Dat moet dus eerst nog geschreven worden (en omdat er beleid naar de gemeentes gaat, en er vast ook verwijzigingen naar de Zondagswet in andere wetten staan, moet dat iets uitgebreider dan "de Zondagswet wordt ingetrokken"). Dat moet eerst door de ministerraad, dan naar de Raad van State, en dan pas wordt het ingediend bij de Tweede Kamer.quote:Op vrijdag 21 december 2012 12:19 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het is nog niet gelukt, zoals Kowloon al aangaf moet het nog door de eerste kamer.
Logisch toch. Op maandag moeten mensen werken. Op zondag heb je tijd om een boek te lezen.quote:Op maandag 17 december 2012 23:25 schreef Jed1Gam het volgende:
dinsdag: 10.30 - 19.00 uur; woensdag: 10.30 - 17.00 uur; donderdag: 10.30 - 19.00 uur; vrijdag: 10.30 - 17.00 uur; zaterdag: 10.00 - 15.00 uur; zondag: 13.00 - 17.00 uur
maandag: gesloten
stadsbibliotheek Maastricht
het kabinet kan zomaar vallen voordat dit luktquote:Op vrijdag 21 december 2012 12:25 schreef freako het volgende:
[..]
Ook door de Tweede Kamer. Zo eenvoudig is het niet om een wet in te trekken. Er ligt nu een motie waarin de regering wordt opgeroepen om een wetsvoorstel in te dienen. Dat moet dus eerst nog geschreven worden (en omdat er beleid naar de gemeentes gaat, en er vast ook verwijzigingen naar de Zondagswet in andere wetten staan, moet dat iets uitgebreider dan "de Zondagswet wordt ingetrokken"). Dat moet eerst door de ministerraad, dan naar de Raad van State, en dan pas wordt het ingediend bij de Tweede Kamer.
En hij had het al zo zwaar na de herverkiezing van Obama.quote:Op dinsdag 25 december 2012 11:18 schreef Hexagon het volgende:
Bart-Jan Spruyt zal deze kerstdagen zijn kussen wel volhuilen
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |