Wie bepaald dat? Ik vond het namelijk totaal niet ongepast.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:08 schreef Jovatov het volgende:
[..]
Omdat het ongepaste en onnodige column was.
De nabestaanden van Tim. En heel erg terecht dat die het ongepast vonden.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:08 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Wie bepaald dat? Ik vond het namelijk totaal niet ongepast.
inhoudelijk onjuist? Hoezo dat dan?quote:Op donderdag 8 november 2012 14:09 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Omdat de column inhoudelijk onjuist en ongepast is.
Jammer dat een krant zwicht voor de gevoelens van een kleine gemeenschap terwijl de column juist een punt aansnijdt dat meer mensen kan helpen of bewust maken van een probleem dat onder andere de oorzaak was van de zelfmoord van Tim.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:09 schreef Jovatov het volgende:
[..]
De nabestaanden van Tim. En heel erg terecht dat ze het ongepast vonden.
Daarnaast krijgt die vrouw, hoe in lijn de column ook is met haar debiele standpunten, woorden in de mond gelegd. Uitspraken worden haar toegewezen. Je loopt het risico dat Henk en Ingrid daar straks even met hun hele familie van 90 mensen verhaal gaan halen.quote:Op donderdag 8 november 2012 12:37 schreef Made-In-Holland het volgende:
[..]
Het lijkt mij van nogal weinig respect getuigen jegens de doden en nabestaanden. Satirisch of niet.
Er wordt gesuggereerd of gesteld dat mevrouw de Haas het niet erg zou vinden als homo's doodgaan of homo's zelfs dood zou wensen.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:11 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
inhoudelijk onjuist? Hoezo dat dan?
Die discussie kun je ook op een steekhoudende manier proberen aan te zwengelen.quote:Jammer dat een krant zwicht voor de gevoelens van een kleine gemeenschap terwijl de column juist een punt aansnijdt dat meer mensen kan helpen of bewust maken van een probleem dat onder andere de oorzaak was van de zelfmoord van Tim.
Maar goed, blijkbaar moet dat tegenwoordig allemaal met fluwelen handschoentjes want stel je voor dat er iemand gaat janken.
Kleine gemeenschap, op een paar rand debielen na vond iedereen dit onfatsoenlijk.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:11 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
inhoudelijk onjuist? Hoezo dat dan?
[..]
Jammer dat een krant zwicht voor de gevoelens van een kleine gemeenschap terwijl de column juist een punt aansnijdt dat meer mensen kan helpen of bewust maken van een probleem dat onder andere de oorzaak was van de zelfmoord van Tim.
Maar goed, blijkbaar moet dat tegenwoordig allemaal met fluwelen handschoentjes want stel je voor dat er iemand gaat janken.
Twente is een overwegend katholiek landsdeel en binnen Twente is de gemeente Dinkelland weer één van de meest katholieke gebieden. Tim ging naar een katholieke basisschool (waar het pesten kennelijk al begon) en ook naar een katholieke school voor voortgezet onderwijs. De pastor die bij de persconferentie het woord voerde, is tevens de rouwbegeleider. Kortom: Tim leefde in een katholiek milieu. Als jij dat wenst te ontkennen, zou ik snel de media opzoeken met je verhaal, want dan heb je een primeur in handen waarvan nog niemand op de hoogte is...quote:Op donderdag 8 november 2012 13:32 schreef freeeman het volgende:
Ohw, wat fijn dat jij meer weet over dat dorp en omgeving dan ik. Ik ben bijna vergeten dat ik er opgegroeid ben en er elk weekend weer kom
Ik geloof je meteen dat jij meer inzicht hebt in het dorp die jij alleen kent van dit geval en tanja nijmijer (daar heb ik nog bij op school gezeten) dan ik heb.
Dat dorp is dus niet sterk katholiek, voornamelijk de oudere generaties zijn gelovig en dan alleen met de feestdagen.
Hij is verwijderd op verzoek van de familie... dat heet nu al zwichten?quote:Op donderdag 8 november 2012 14:11 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
inhoudelijk onjuist? Hoezo dat dan?
[..]
Jammer dat een krant zwicht voor de gevoelens van een kleine gemeenschap terwijl de column juist een punt aansnijdt dat meer mensen kan helpen of bewust maken van een probleem dat onder andere de oorzaak was van de zelfmoord van Tim.
Maar goed, blijkbaar moet dat tegenwoordig allemaal met fluwelen handschoentjes want stel je voor dat er iemand gaat janken.
Zo ernstig is het nou ook weer niet, ik kom ook uit die regio en nooit gepest om m'n geaardheid. Ook niet op de katholieke basisschool en voortgezet onderwijs.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:15 schreef Boldface het volgende:
[..]
Twente is een overwegend katholiek landsdeel en binnen Twente is de gemeente Dinkelland weer één van de meest katholieke gebieden. Tim ging naar een katholieke basisschool (waar het pesten kennelijk al begon) en ook naar een katholieke school voor voortgezet onderwijs. De pastor die bij de persconferentie het woord voerde, is tevens de rouwbegeleider. Kortom: Tim leefde in een katholiek milieu. Als jij dat wenst te ontkennen, zou ik snel de media opzoeken met je verhaal, want dan heb je een primeur in handen waarvan nog niemand op de hoogte is...
Het is nog maar zeer de vraag of het katholieke milieu er primair voor heeft gezorgd dat Tim dusdanig werd gepest. Ook buiten de christelijke contreien is homo een scheldwoord.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:15 schreef Boldface het volgende:
[..]
Twente is een overwegend katholiek landsdeel en binnen Twente is de gemeente Dinkelland weer één van de meest katholieke gebieden. Tim ging naar een katholieke basisschool (waar het pesten kennelijk al begon) en ook naar een katholieke school voor voortgezet onderwijs. De pastor die bij de persconferentie het woord voerde, is tevens de rouwbegeleider. Kortom: Tim leefde in een katholiek milieu. Als jij dat wenst te ontkennen, zou ik snel de media opzoeken met je verhaal, want dan heb je een primeur in handen waarvan nog niemand op de hoogte is...
Dus ik ben een randdebiel. Prettige manier van vrijheid van meningsuiting dit. Het is inderdaad confronterend, maar die ouders zoeken ook de publiciteit op, wat verwacht je dan dat het altijd maar meeleven is?quote:Op donderdag 8 november 2012 14:13 schreef freeeman het volgende:
[..]
Kleine gemeenschap, op een paar rand debielen na vond iedereen dit onfatsoenlijk.
Ja ws hebben die ouders weer zitten janken na het lezen van die kutbrief, maar ja ze moeten zich niet aanstellen he!
Ik heb dan ook niet gezegd dat christenen daar op uit zijn. Ik heb gezegd dat ze met hun opvattingen bijdragen aan een klimaat waarin homo-zijn niet normaal wordt gevonden en wordt gezien als iets dat "behandeling" behoeft of waar verandering in aangebracht moet worden. De pestkoppen baseren zich op soortgelijke gedachten.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:35 schreef Voorschrift het volgende:
Wat een non-discussie, het enige dat de gemiddelde Christenfundi wil is jou als homo "genezen", in een soort van ziekelijke medemenselijkheid willen ze zorgen dat je normaal wordt omdat ze denken dat dat 't beste voor je is en je naar de hemel kan, ze doen 't allemaal uit goede wil, hoe verrot dan ook.
Niemand wil iemand "de dood in pesten", je kan ze hooguit kwalijk nemen dat ze te zorgzaam proberen te zijn, en daarmee gewoon de meest botte stompzinnige idioten zijn.
Ja hoor. Vind het een beetje kortzichtig.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:18 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat mag hij toch gewoon zeggen als hij dat vindt?!?!
Kinderen en jongeren pesten elkaar sowieso, heeft weinig met religie uit te staan. Als je rood haar hebt, een bril hebt, iets dikker bent, noem maar op. Homo is maar een van vele redenen, die niet per se iets te maken heeft met religie maar meer met dat je niet zoals de rest bent.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:18 schreef Boldface het volgende:
[..]
Ik heb dan ook niet gezegd dat christenen daar op uit zijn. Ik heb gezegd dat ze met hun opvattingen bijdragen aan een klimaat waarin homo-zijn niet normaal wordt gevonden en wordt gezien als iets dat "behandeling" behoeft of waar verandering in aangebracht moet worden. De pestkoppen baseren zich op soortgelijke gedachten.
quote:BN’ers woedend om column over zelfmoord
AMSTERDAM - Talloze BN'ers hebben vol afschuw gereageerd op de column van Luuk Koelman. Koelman doet zich in zijn column voor als Katholiek Nieuwsblad-hoofdredactrice Mariska de Haas die een open brief schrijft aan de moeder van Tim Ribberink.
Tim Ribberink Tim Ribberink Foto: Eigen foto
In de column van Koelman is Tim Ribberink, de jongen die zichzelf door aanhoudende pesterijen van het leven beroofde, het onderwerp in de 'brief'. Mariska (lees Luuk koelman) heeft in de brief een zeer uitgesproken mening over onderwerpen als homoseksualiteit en abortus. Omdat Tim werd uitgemaakt voor 'een homo en een loser' vindt Mariska dat reden genoeg om de moeder van Tim een brief te sturen.
William Spaaij schrijft op Twitter: “Ik heb even mijn tweet gewist omdat ik een fout heb gemaakt. Ik dacht dat de column van Mariska de Haas was maar hij is van Luuk Koelman! Excuses daarover, maar des al niet te min een vreselijk smakeloze column van Luuk Koelman!
Peter van der Vorst: "Wwat een ongelooflijke domme column over de rug van Tim's ouders. Sneu en laag om zo te willen scoren!"
Freek Bartels is het met zijn collega eens: "Satire op z'n slechts. Ten kosten van de ouders van #TimRibberink. Smakeloze column!”
Actrice Lone van Roosendaal. “@WilliamSpaaij wat ziek dit”, laat ze weten op Twitter.
“Waar gaat deze wereld heen? Hoe kun je dit schrijven. ”vreselijk!! Onmenselijk!”, schrijft Tim Douwsma.
The Voice-favoriet Barbara Straathof zegt te walgen van de column. “Ik mag ook mijn mening hebben, ik WALG van dit vreselijke mormel!!! Ik ga hier SERIEUS van over mijn nek!!! OH gelukkig, ze heeft het niet zelf geschreven! Het gaat "slechts" over haar en daarmee over de rug van Tim Ribberink.
Ook Sanne Kraaijkamp is niet te spreken over het stuk. “Wat een schande dat #Metro die column van #LuukKoelman heeft geplaatst...misselijke mensen...ik zeg einde redactie!”
Zangeres Lisa Lois schrijft: “Maar om de ouders van Tim Ribberink zo in een column te "gebruiken" gaat erg ver. "Maar laten eerlijk wezen. Meneer Koelman heeft z'n doel bereikt. Iedereen praat erover.Uiteindelijk zal dat de bedoeling zijn geweest. "
Monique Smit: ”Bah!!!! Wat heb je toch trieste mensen op deze wereld!! Lees dit aub.. En RT..niet normaal dit!”
Ferry Doedens kan zijn ogen niet geloven. “Een collum geschreven door Luuk Koelman, hoe haal je het in je hoofd om dit in de metro te zitten #ongeloof”
Je bedoelt diezelfde ouders die van de dood van hun zoon een mediaspektakel maken om de discussie op gang te brengen? Ik zeg missie geslaagd.quote:Op donderdag 8 november 2012 12:57 schreef Voorschrift het volgende:
Stel je eens in hoe de familie/ouders zich voelen als ze dit lezen, denk je dat ze ook maar enigszins positief zouden reageren?
Nee hoor, het is niet onmogelijk om twee discussies tegelijk te voeren. Ik geef slechts aan dat sommige mensen liever inzoomen op de smakeloosheid van de column, want daarmee kunnen ze mooi een discussie over het échte onderwerp uit de weg.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:37 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Want het is natuurlijk nooit mogelijk om twee discussies tegelijk te voeren?
Dit topic gaat specifiek over de onsmakelijkheid van de column. Het is daarbij natuurlijk logisch dat je even vermeldt dat de column eigenlijk is bedoeld om de discussie aan te zwengelen, maar verder zie ik niet in waarom mensen meteen jouw 'echte discussie' hier zouden moeten voeren.
Feit dat men hier niet op 'jouw echte discusie' ingaat wil toch niet zeggen dat er in werkelijkheid niet al een discussie over het onderwerp gaande was. Een discussie waarin mensen die hier aangeven de column onsmakelijk te vinden, wellicht allang aan deelnamen.
Sarcasm much. Anyway, Luuk Koelman 'mag dat ook gewoon zeggen'. Je kunt je alleen afvragen of het ook het gewenste effect gaat hebben.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:19 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Ja hoor. Vind het een beetje kortzichtig.
Ah, een selecte gezelschap D-artiesten wil ook weer even onder de aandacht komen.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:20 schreef Junkie het volgende:
De Metro is kort geleden overgenomen door de TMG. Dezelfde groep die de Telegraaf maakt. Die groep doet dit enkel om te rellen en er dan in de andere krant er over te kunnen schrijven. Dit om hun zielige blaadjes nog leven in te blazen. Wil je ze echt pakken, lees dan iets anders.
[..]
De discussie gaat nu vooral over de smakeloosheid van de column. Daarmee staat vooral Luuk Koelman in de schijnwerpers en niet de aanleiding voor de zelfmoord van Tim.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:20 schreef Cracka-ass het volgende:
[..]
Je bedoelt diezelfde ouders die van de dood van hun zoon een mediaspektakel maken om de discussie op gang te brengen? Ik zeg missie geslaagd.
Wtf..quote:Op donderdag 8 november 2012 14:20 schreef Junkie het volgende:
De Metro is kort geleden overgenomen door de TMG. Dezelfde groep die de Telegraaf maakt. Die groep doet dit enkel om te rellen en er dan in de andere krant er over te kunnen schrijven. Dit om hun zielige blaadjes nog leven in te blazen. Wil je ze echt pakken, lees dan iets anders.
[..]
Dat klopt. En ik had je sarcasme wel door, reageer er beetje droog op, sorry. Maar je hebt een punt, ik vind het alleen raar dat mensen zo emotioneel reageren op zoiets. Alsof ze niet nadenken, maar gewoon reageren uit puur gevoel.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:21 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Sarcasm much. Anyway, Luuk Koelman 'mag dat ook gewoon zeggen'. Je kunt je alleen afvragen of het ook het gewenste effect gaat hebben.
Waarmee je suggereert dat men liever niet de discussie over het onderwerp homofobie aangaat. Onzin.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:21 schreef Boldface het volgende:
[..]
Nee hoor, het is niet onmogelijk om twee discussies tegelijk te voeren. Ik geef slechts aan dat sommige mensen liever inzoomen op de smakeloosheid van de column, want daarmee kunnen ze mooi een discussie over het échte onderwerp uit de weg.
Tja, wellicht had Luuk Koelman zich op een andere manier moeten uitlaten. Had weer een hoop gezeik gescheeld.quote:Het is ook precies wat je nu ziet in de reactie van Orban-de Haas. "Schandalig dat Metro dit plaatst", etc.. - Zo leg je vakkundig de aandacht bij de smakeloosheid ervan en niet bij jouw type opvattingen, die je te pas en te onpas op ons afvuurt....
De vraag ging over welke discussie er gevoerd wordt, niet over welke standpunten juist zijn. Iedereen mag agenderen. Als mensen een week lang willen gaan praten over de onwenselijkheid van Koelmans column, moeten ze dat doen. Ik stel alleen dat de échte discussie in mijn optiek een andere is.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:39 schreef RM-rf het volgende:
Wat je nu doet is een beetje precies ook de houding van bv die enge rooms-katholieke dame die enkel háár standpunt als juist ziet en als mensen haar aanspreken op de dingen die zij over anderen denkt te mogen zeggen.. opeens over haar standpunten gaat roepen en nét doet 'alsof zij alles maar mag vinden' en ook zij het onderwerp van discussie bepaalt.
en precies dat gedraai is best wel ergerlijk...quote:Op donderdag 8 november 2012 14:24 schreef Boldface het volgende:
[..]
De vraag ging over welke discussie er gevoerd wordt, niet over welke standpunten juist zijn.
Naja, zelfs als ik nadenk (komt niet vaak voor, maar vooruit) begrijp ik wel waarom mensen hierover vallen. Ten eerste omdat Luuk Koelman suggereert dat er in de christelijke hoek homo's doodgewenst zouden worden. Dat is al gewoon onjuist, zoals Voorschrift al aangaf worden homo's hooguit genezing toegewenst. En ten tweede doet hij net alsof mevrouw de Haas dit gezegd zou kunnen hebben. Als ze dat daadwerkelijk zou doen zou ze een hele hoop stront over haar uitgestort hebben gekregen - terecht - maar dat is niet zo.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:23 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Dat klopt. En ik had je sarcasme wel door, reageer er beetje droog op, sorry. Maar je hebt een punt, ik vind het alleen raar dat mensen zo emotioneel reageren op zoiets. Alsof ze niet nadenken, maar gewoon reageren uit puur gevoel.
Ik denk niet dat in RK dorpen in Nederland er nog iemand onder de 40 is die zich iets aantrekt van de RK Kerk.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:16 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het is nog maar zeer de vraag of het katholieke milieu er primair voor heeft gezorgd dat Tim dusdanig werd gepest. Ook buiten de christelijke contreien is homo een scheldwoord.
wederom; die ouders mogen helemaal zelf bepalen hoe ze rouwen. jij hebt niet het recht om daar over te oordelen. nog buiten dat; waar eindigt zulks? moet iedereen dan voortaan maar op dezelfde standaardmanier alles regelen? advertentie, uitvaart enzovoorts. volgens vaste regeltjes, want ander stuit je misschien wel iemand tegen het hoofd, of gaat er iemand met je verdriet aan de haal?quote:Op donderdag 8 november 2012 14:20 schreef Cracka-ass het volgende:
[..]
Je bedoelt diezelfde ouders die van de dood van hun zoon een mediaspektakel maken om de discussie op gang te brengen? Ik zeg missie geslaagd.
Jammer dat Metro de column heeft verwijderd. Waarom plaatsen ze het dan in eerste instantie?
Precies, of van aandachtshoer mevrouw de Haas.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:29 schreef freako het volgende:
[..]
Ik denk niet dat in RK dorpen in Nederland er nog iemand onder de 40 is die zich iets aantrekt van de RK Kerk.
En voor zover je schrijftalent hebt, heb je ook het recht om je mening over hun leven te ventileren.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:40 schreef Voorschrift het volgende:
Maar he, recht op die mening mogen ze hebben, ik heb ook een mening over hun leven dus who cares.
Ik heb je al uitgelegd dat het niet relevant is of iemand het standpunt inneemt dat homo's dood moeten. Het gaat om de opvatting, die door Orban-de Haas en consorten wordt uitgedragen, dat homo-zijn abnormaal en onwenselijk is; iets dat voorkomen of "genezen" moet worden.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:42 schreef Xa1pt het volgende:
Ik heb al 2 keer gevraagd om een citaat waaruit blijkt dat iemand dit vermeende standpunt aanneemt.
Zolang dat citaat hier uit blijft ga ik er vanuit dat Koelman dit recht niet heeft. Goed om te horen dat je er ook zo over denkt.
Homo's doodpesten en doodwensen is essentieel anders dan wensen dat ze genezen worden.
Ik voel die behoefte niet, de meeste mensen weten al voor zichzelf hoe ze tegenover homo's in het leven staan. En als iemand gelovig is dan moet hij/zij dat zelf weten, niemand hoeft me aardig te vinden, laat staan dat ik dan ga fulmineren in een of andere column omdat niet iedereen met me wegloopt. Respecteer gewoon andermans mening en be done with it. Tim misbruiken voor een gare discussie tegen de Kerk schiet je niks mee op, wat ook maar weer blijkt uit de reacties door heel het land.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:31 schreef Boldface het volgende:
[..]
En voor zover je schrijftalent hebt, heb je ook het recht om je mening over hun leven te ventileren.
En dat is essentieel anders dan ze doodwensen of doodpesten.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:31 schreef Boldface het volgende:
Ik heb je al uitgelegd dat het niet relevant is of iemand het standpunt inneemt dat homo's dood moeten. Het gaat om de opvatting, die door Orban-de Haas en consorten wordt uitgedragen, dat homo-zijn abnormaal en onwenselijk is; iets dat voorkomen of "genezen" moet worden.
Je schreef dat Luuk Koelman dat recht zou hebben als zelfs maar één christen zich op die manier zou uitlaten. Dan is de conclusie dat - nu nog geen enkele christen zich op die manier heeft uitgelaten - Luuk Koelman dat recht niet heeft toch een vrij logische gedachte op?quote:De tweede zin die je hierboven schrijft, is een onjuiste conclusie en dus ook geen weergave van mijn mening. Ik vind dat Koelman het volste recht heeft om te schrijven wat hij heeft geschreven. De kaders zijn namelijk duidelijk.
Tja, doe je vrij weinig aan.quote:Homo's doodpesten of wensen dat ze genezen worden, gaan allebei van dezelfde verwerpelijke gedachte uit, namelijk dat homo-zijn niet normaal is, niet wenselijk; iets dat moet worden tegengegaan.
Het neefje van mijn vriendin is homo en groeit op in een omgeving die allesbehalve christelijk is zeg maar, maar het is niet dat als hij uit de kast gaat komen iedereen hem met open armen opwacht.quote:Het gekozen "wapen" verschilt alleen, hoewel de negatieve invloed van genezings- of bekeringsdrang nog wel eens wordt onderschat.
Leuke poging om de discussie in jouw richting te duwen, maar het bovenstaande is geen weergave van mijn mening. Je denkwijze is te beperkt. Het gaat niet om hoe gelovigen zich specifiek richting Tim Ribberink hebben gedragen, het gaat om de houding van gelovigen (specifiek de conservatieve katholieken) richting homo's. We weten per slot van rekening niet eens zeker of Tim wel echt homo was; dat was slechts een vermoeden.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:45 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Naja, we zijn al een stuk verder. Boldface is ook van mening dat Luuk Koelman het recht niet heeft om zo grof te doen. Er is namelijk geen gelovige die m.b.t. Tim Ribberink zo grof heeft gedaan.
Ik verwacht dat de ouders van Tim, in tegenstelling tot een groep minder begaafde mensen, slim genoeg is om te begrijpen dat het een column is en dus niet werkelijk een brief die aan hen is gericht.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:50 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Oh ja, Metro is een besloten dagblad dat alleen kan worden gelezen door een super select groepje mensen. Het is natuurlijk zeer onwaarschijnlijk dat de ouders van Tim de brief onder ogen zullen krijgen![]()
Maar hey, als ze de brief dan toch onder ogen krijgen, ondanks die zeeeeeeeeeer kleine kans, dan moeten ze gewoon even relativeren he. Ik bedoel, ondanks dat het wellicht pijnlijk is om zoiets te lezen, zou het eigenlijk geen pijn moeten doen omdat het in werkelijkheid niet aan hun gericht is en omdat het is bedoeld om een totaal ander onderwerp aan de kaak te stellen. De dood van zoon Tim is hierbij alleen even 'geleend'.
Tuurlijk hebben die ouders het recht om te bepalen hoe ze rouwen.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:30 schreef simmu het volgende:
[..]
wederom; die ouders mogen helemaal zelf bepalen hoe ze rouwen. jij hebt niet het recht om daar over te oordelen. nog buiten dat; waar eindigt zulks? moet iedereen dan voortaan maar op dezelfde standaardmanier alles regelen? advertentie, uitvaart enzovoorts. volgens vaste regeltjes, want ander stuit je misschien wel iemand tegen het hoofd, of gaat er iemand met je verdriet aan de haal?
Dat maakt de aantijgingen aan het adres van mevrouw de Haas nogal bijzonder dan.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:41 schreef Boldface het volgende:
[..]
Leuke poging om de discussie in jouw richting te duwen, maar het bovenstaande is geen weergave van mijn mening. Je denkwijze is te beperkt. Het gaat niet om hoe gelovigen zich specifiek richting Tim Ribberink hebben gedragen, het gaat om de houding van gelovigen (specifiek de conservatieve katholieken) richting homo's. We weten per slot van rekening niet eens zeker of Tim wel echt homo was; dat was slechts een vermoeden.
Zolang je niet weet of Tim ook daadwerkelijk homo was lijkt me dat nogal een straffe uitspraak. 'Homo' is gewoon een scheldwoord.quote:Waar het om gaat, is dat de pestkoppen het vermeende homo-zijn van Tim als argument zagen om hem kapot te pesten.
Bron?quote:En het is ook een gegeven dat iemand als Orban-de Haas zich herhaaldelijk laatdunkend heeft uitgelaten op dat terrein.
Neuh, daarmee geef je mevrouw de Haas teveel eer. Dat klimaat had ook bestaan als mevrouw de Haas zelf lesbisch was.quote:Zonder uit te zijn op de dood van Tim, of zonder expliciet het pestgedrag goed te praten, dragen mensen als Orban-de Haas bij aan een klimaat waarin het niet-normaal-vinden van homo's de norm is.
Of je nu homo bent, een bril draagt, dik bent, een steenpuist op je kop hebt, je wordt gepest omdat je afwijkt, anders bent. Daar heeft mevrouw de Haas helemaal niets mee te maken.quote:En dat draagt dan weer bij aan de rechtvaardiging die de pestkoppen hanteren, om hun pestgedrag voor zichzelf mee goed te praten.
Ook al zou Koelman de enige Nederlander zijn met deze mening, dan nog heeft hij het recht om die (binnen de grenzen van de wet) te uiten. Aangezien het hier overduidelijk om satire gaat (hoe smakeloos sommigen die ook vinden), zijn de grenzen ruim. Omdat het immers voor iedereen (nou ja, op een stel dombo's na dan) duidelijk is dat het een fictieve brief is.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:54 schreef Xa1pt het volgende:
Dat is in zoverre relevant dat Luuk Koelman deze column heeft geschreven om een standpunt, mening of houding aan de kaak te stellen. Als niemand dat standpunt of die mening deelt vervalt daarmee ook meteen de boodschap van de column en blijven er wat stromannetjes over.
Het is Luuk Koelman niet te doen om zijn eigen mening, maar die van anderen. Punt is alleen dat 'anderen' die mening niet delen en Luuk Koelman een nogal grote duim heeft. Satire is leuk als het inhoudelijks nog iets overdraagt. Dat doet de column van meneer Koelman niet, omdat het alleen gebakken lucht en stromannen bevat.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:46 schreef Boldface het volgende:
[..]
Ook al zou Koelman de enige Nederlander zijn met deze mening, dan nog heeft hij het recht om die (binnen de grenzen van de wet) te uiten. Aangezien het hier overduidelijk om satire gaat (hoe smakeloos sommigen die ook vinden), zijn de grenzen ruim. Omdat het immers voor iedereen (nou ja, op een stel dombo's na dan) duidelijk is dat het een fictieve brief is.
Klopt, maar wat heeft de mening van Mvr. de Haas te maken met een jongen die zelfmoord heeft gepleegd omdat hij gepest is? Ik meen dat haar naam nergens genoemd is in zijn afscheidsbrief, of ben ik nou gek. Beetje raar om die mevrouw (hoe achterlijk ook) gewoon als zondebok te pakken en Tim hiervoor te gebruiken.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:46 schreef Boldface het volgende:
[..]
Ook al zou Koelman de enige Nederlander zijn met deze mening, dan nog heeft hij het recht om die (binnen de grenzen van de wet) te uiten. Aangezien het hier overduidelijk om satire gaat (hoe smakeloos sommigen die ook vinden), zijn de grenzen ruim. Omdat het immers voor iedereen (nou ja, op een stel dombo's na dan) duidelijk is dat het een fictieve brief is.
Je wilt zowel de vrijheid van meningsuiting als een compleet (journalistiek) genre de nek omdraaien? Lees deze column van Youp van 't Hek eens: http://www.nrc.nl/youp/2012/09/22/stanleymes/quote:Op donderdag 8 november 2012 13:55 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Iets smakeloos opschrijven is prima, maar als het feitelijk onjuist is kun je maar gewoon beter niets opschrijven.
Helemaal niet walgelijk, geniaal hoe Koelman hier die gristenfundi's even een spiegel voorhoudt met hun achterlijke gedrag.quote:Op donderdag 8 november 2012 11:43 schreef betyar het volgende:
[..]
http://www.metronieuws.nl(...)rZlkg!t8FcbEpw2mdkE/
Echt walgelijk, hoe durft de Metro deze column te publiceren, een zieke geest heb je dan.
Nee, dat vind ik niet. Er zijn wel bepaalde grenzen. Maar die grenzen liggen bij het genre "satirische column" anders dan bij een nieuwsartikel.quote:Op donderdag 8 november 2012 13:57 schreef freeeman het volgende:
[..]
dus jij vindt dat je alles maar moet kunnen zeggen en schrijven?
Kun je objectief vaststellen dat hier grenzen worden overschreden dan? Ik niet. Ik zie een satirische, bijtende column, in de vorm van een fictieve brief. Dat sommigen dat smakeloos vinden, tja... dat mag. Ik vind ook wel eens dingen smakeloos. Zo vond ik het smakeloos dat Bert Dorenbos zei dat de doden op Pukkelpop een straf van God waren.quote:Op donderdag 8 november 2012 14:00 schreef Jovatov het volgende:
[..]
Prima als columnisten grenzen opzoeken.
Maar dat is geen vrijbrief om, als daadwerkelijk grenzen overschreden worden, met de handen omhoog te gaan staan en te zeggen dat men er nu eenmaal moet mee leren leven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |