Het leger wordt al tegen drugscriminaliteit gebruikt in Nederland. Ook verricht het leger al arrestaties. Waarom dan niet tegen rellende jeugd inzetten.quote:Op donderdag 27 september 2012 12:16 schreef FAUSTINO het volgende:
[..]
Hoever zijn we dan gezonken als land dat wij tegen opgeschoten jongeren het leger in moeten gaan zetten?
jeps dat hebben ze hier in 010 ook wel geweten ja met een optocht van oude legervoertuigen was er ook een leuk om een demo door de stad te geven met een oude tank ...quote:Op donderdag 27 september 2012 13:27 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
En dan 10 miljoen extra schade omdat alle wegen opnieuw geasfalteerd moeten worden
Wat een onzin, militairen niet gespecialiseerd in niet dodelijk geweld? Nou, de bijstandseenheid had kunnen floreren.quote:Op donderdag 27 september 2012 11:50 schreef RetepV het volgende:
Jaja, hoe hadden ze het willen voorkomen? Puur door streng te kijken?
Of intimideren met hun wapens?
Militairen zijn helemaal niet gespecialiseerd in het niet-dodelijk geweld. Die moet je alleen inzetten wanneer het niet erg is als er mensen gedood worden. Dus alleen in andere landen.
Dit was gewoon een klusje voor de ME.
Maar eigenlijk vind ik het al raar dat niet gewoon de treinen tijdelijk Haren voorbij reden. Of dat er minstens controle op het perron was om mensen weer weg te sturen.
onzinquote:Op donderdag 27 september 2012 12:22 schreef klaaskippegaas het volgende:
[..]
Volgens mij trainen militairen nooit met wapenstokken en schilden.
Misschien verstandig om dan de rubberen pads te gebruiken de volgende keer?quote:Op donderdag 27 september 2012 17:37 schreef RAVW het volgende:
[..]
jeps dat hebben ze hier in 010 ook wel geweten ja met een optocht van oude legervoertuigen was er ook een leuk om een demo door de stad te geven met een oude tank ...
dat grapje doen ze nu echt nooit meer en de gemeente die het goed keurde ook niet meer .. het heeft echt heel veel gekost om alles weer een beetje rijbaar klaar te maken.
En wat betreft het leger .. ach nee dat gaat mij ook te ver ...
want als ze dat nu al daar voor in gaan zetten wat is dan het volgende...................
als je niet betaald bij het tanken een AH-64 achter je aansturen
http://www.45painfbat.nl/Ermelo/Curacao/a-cie/rust.htmquote:Op donderdag 27 september 2012 12:22 schreef klaaskippegaas het volgende:
[..]
Volgens mij trainen militairen nooit met wapenstokken en schilden.
Onder leiding van?quote:Op donderdag 27 september 2012 17:52 schreef jankaas020 het volgende:
[..]
http://www.45painfbat.nl/Ermelo/Curacao/a-cie/rust.htm
quote:Op donderdag 27 september 2012 18:29 schreef Ringo het volgende:
Het leger kan ALLES het leger is echt keigoed man maar we moeten wel weer gewoon zoals het hoort duizend miljoenmiljard extra in defensie investeren dan zullen ze die luie varkentjes wel even wassen, smerig incompetent burgertuig.
Correcte samenvatting van de klacht?
hebben ze het jaar later ook gedaan alleen toen wijgerde de motor dienstquote:Op donderdag 27 september 2012 17:49 schreef Esses het volgende:
[..]
Misschien verstandig om dan de rubberen pads te gebruiken de volgende keer?
Nee.quote:Op donderdag 27 september 2012 18:29 schreef Ringo het volgende:
Het leger kan ALLES het leger is echt keigoed man maar we moeten wel weer gewoon zoals het hoort duizend miljoenmiljard extra in defensie investeren dan zullen ze die luie varkentjes wel even wassen, smerig incompetent burgertuig.
Correcte samenvatting van de klacht?
Ja, door zoveel mogelijk Duits volk in de periode 1929 tot 1940 te waarschuwen niet op SP en PVV achtige partijen te stemmen (of partijen die ideologisch er hetzelfde uitzien) Door maar stug door te blijven stemmen raak je als volk verzeilt in een totalitair systeem (altijd een dictatuur of imperium) Vanaf 1 januari hier dus al Nationale Politie (NaPo), en men wil het leger inschakelen i.p.v de ME beter te organiseren/informeren/op te leiden in deze kunstmatig gekweekte maatschappij waar van alles kan gebeuren wat nog nooit eerder is gebeurt. Het probleem is niet het politiekorps, het is het systeem dat zorgt voor tirannie (ordeverstoring door chaos veroorzaken door doorlopend de sociale structuren /maatschappij te veranderen) i.p.v beschaving weer proberen tot stand te brengen (dus zorgen voor stabiliteit, minder geweld op televisie, in de bios en computerspellen)quote:Op donderdag 27 september 2012 11:47 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
Ze hadden de inval van de Duitsers in mei 1940 zeker ook kunnen voorkomen?
Het was dat meisje ook niet. Overigens, heel erg leuk verhaal, maar je vergeet dat het leger gewoon ME pelotons heeftquote:Op donderdag 27 september 2012 19:12 schreef Synthercell het volgende:
[..]
Ja, door zoveel mogelijk Duits volk in de periode 1929 tot 1940 te waarschuwen niet op SP en PVV achtige partijen te stemmen (of partijen die ideologisch er hetzelfde uitzien) Door maar stug door te blijven stemmen raak je als volk verzeilt in een totalitair systeem (altijd een dictatuur of imperium) Vanaf 1 januari hier dus al Nationale Politie (NaPo), en men wil het leger inschakelen i.p.v de ME beter te organiseren/informeren/op te leiden in deze kunstmatig gekweekte maatschappij waar van alles kan gebeuren wat nog nooit eerder is gebeurt. Het probleem is niet het politiekorps, het is het systeem dat zorgt voor tirannie (ordeverstoring door chaos veroorzaken door doorlopend de sociale structuren /maatschappij te veranderen) i.p.v beschaving weer proberen tot stand te brengen (dus zorgen voor stabiliteit, minder geweld op televisie, in de bios en computerspellen)
Het systeem ontwikkelt zich steeds verder richting totalitarisme.
Geen leger, geen NaPo, gewoon ME inschakelen als een situatie uit de hand dreigt te lopen.
Hoe kan een enkel meisje zo een organisatie teweeg brengen moet je trouwens vraagtekens bij plaatsen. Het klinkt allemaal erg duister.
Prima.quote:Op donderdag 27 september 2012 19:24 schreef Ludd het volgende:
Als het voorkomen van "Haren" serieus als argument tegen de bezuinigingen op het defensieapparaat gebruikt wordt, stel ik voor heel defensie weg te bezuinigen.
Dat kan ook op een veel goedkopere manier geregeld worden, áls dat scenario zich in de komende 20 - 50 jaar überhaupt al voordoet.quote:Op donderdag 27 september 2012 20:08 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Prima.![]()
Ga jij de hulpverlening verlenen die nodig is als er weer eens een overstroming/dijkdoorbraak plaatsvindt of verwacht je dat iemand anders dat doet?
überhaupt? Afgelopen tijd is het niet gebeurd?quote:Op donderdag 27 september 2012 21:02 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat kan ook op een veel goedkopere manier geregeld worden, áls dat scenario zich in de komende 20 - 50 jaar überhaupt al voordoet.
Dat, de media heeft weer eens een uitspraak van nb. een vakbond sterk uit zijn verband getrokken.quote:Op donderdag 27 september 2012 17:03 schreef paintmeester het volgende:
De titel van dit topic is fout. Defensie heeft namelijk helemaal niets geroepen. Deze idiote uitspraak komt van een van de vakbonden. Durf het artikel wat post te lezen TS
De burgervader van Haren heeft de situatie grof onderschat. De ME is prima in staat dit soort idioterie de kop in te drukken. Moet je wel zorgen dat je genoeg ME op straat heb natuurlijk.
Meer regenval, deltawerken die langzaam aan vervanging toe zijn... We zitten goed hier in NL iddquote:Op donderdag 27 september 2012 21:02 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat kan ook op een veel goedkopere manier geregeld worden, áls dat scenario zich in de komende 20 - 50 jaar überhaupt al voordoet.
waarom niet, de politie heeft er iig geen zin in en iemand moet het toch is gaan doenquote:Op donderdag 27 september 2012 18:16 schreef De_kluizenaar het volgende:
Tja het leger kan ook ingezet worden op het station van Gouda om raddraaiers weg te slaan maar dat wil nog niet zeggen dat we het leger moeten willen inzetten.
Heeft ook niets met de bezuinigingen op defensie te maken.quote:Op donderdag 27 september 2012 21:55 schreef sp3c het volgende:
wat het met bezuinigingen te maken heeft weet ik niet en omdat van de vakbond komt vind ik het per definitie onzin maar op zich kan ik me zeker in die regio wel voorstellen dat je binnen korte tijd 200 man extra ter plaatse had kunnen hebben die ook met stokken en schilden om kunnen gaan
1 agent per geweergroep en laat ze maar lekker hun gangetje gaan tegen dat tuig ... dan was het 'feest' snel afgelopen gok ik
En straks met de Nationale Politie kunnen 'we' rellen beter onder controle krijgen (not)quote:Op donderdag 27 september 2012 22:44 schreef sp3c het volgende:
defensie is juist 1 van de weinige punten waar de Europese lidstaten het nooit over eens kunnen worden
een Europees leger zou de duurste, meest waardeloze organisatie aller tijden zijn, vol hightech Frans materiaal dat niet werkt
zou in dit geval niet zo heel veel uitgemaakt hebben wie je stuurt zolang je ze maar met zijn allen stuurt en er genoeg wapenstokken beschikbaar zijnquote:Op donderdag 27 september 2012 22:48 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Heeft ook niets met de bezuinigingen op defensie te maken.
De burgemeester van Haren had ook om meer ME assistentie kunnen verzoeken. En idd ook defensie om hulp kunnen vragen. Maar dan was het logischer geweest dat de KMar (of NatRes) ingezet zou worden.
quote:Ik ben blij dat de laatste keer dat we Nederlandse tanks tijdens rellen in Nederlandse straten zagen tijdens de krakersrellen in Amsterdam waren.
Eens, hoeft geen geweer aan te pas te komen. Ook defensie wordt getrained om (relatief) geweldloos conflicten op te lossen.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:00 schreef sp3c het volgende:
[..]
zou in dit geval niet zo heel veel uitgemaakt hebben wie je stuurt zolang je ze maar met zijn allen stuurt en er genoeg wapenstokken beschikbaar zijn
quote:
Opschaling had sneller gemoeten. Maar ik begreep dat er ook problemen waren met C2000 waardoor de communicatie tussen de teams slecht verliep.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:19 schreef sp3c het volgende:
naja politie en gemeente moeten hadden dit conflict geweldloos op moeten/kunnen lossen maar op het moment dat dit niet (meer) lukt heb ik er geen problemen mee om defensiepersoneel in te zetten als force multiplier onder leiding van agenten die wel weten wat er aan de hand is.
50 ME'ers zijn meer waard met 200 infanteristen achter zich dan zonder
waren het tijdens de krakersrellen ook geen bergingsvoertuigen?quote:Op donderdag 27 september 2012 23:04 schreef MaryMouse het volgende:
[..]Dit wist ik niet. In 2002 zat ik voornamelijk in het buitenland. Maar in ieder geval is het een feit dat Nederlandse Leopard tanks in Nederlandse straten een beeld is uit de verleden tijd
er waren gewoon te weinig mensen en het moment dat de relschoppers het doorkregen was live op internet!quote:Op donderdag 27 september 2012 23:22 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Opschaling had sneller gemoeten. Maar ik begreep dat er ook problemen waren met C2000 waardoor de communicatie tussen de teams slecht verliep.
Het is gebeurt zoals het is gebeurt, en nu daar maar een les voor de toekomst uit leren.
quote:Op donderdag 27 september 2012 23:22 schreef sp3c het volgende:
[..]
waren het tijdens de krakersrellen ook geen bergingsvoertuigen?
volgens mij was ik er toen nog niet of had ik meer interesse in mijn piepkleine schaatsjes dus ik weet het niet zeker
die gaan er afaik nog niet uit en zijn dus nog steeds inzetbaar voorlopig
Leuke discussiequote:Op donderdag 27 september 2012 23:24 schreef sp3c het volgende:
[..]
er waren gewoon te weinig mensen en het moment dat de relschoppers het doorkregen was live op internet!
pak dan je mobieltje ofzo om versterking te roepen als het allemaal niet werkt
das een bergingsvoertuig (gebaseerd op de Leopard1), Buffel heet het volgens mijquote:Op donderdag 27 september 2012 23:26 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Leopard 1 in de Vondelstraat te Amsterdam. Ik zat toen op de middelbare school en vond het doodeng omdat ik van school naar huis langs het relgebied moest.
Defensie heeft nog genoeg rupsvoertuigen over die ingezet kunnen worden bij rellen.
valt nog meequote:Op donderdag 27 september 2012 23:32 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Leuke discussiega er graag op door, maar we dwalen wel af op de TT en de OP van TS
Die wou ik ook al plaatsenquote:Op donderdag 27 september 2012 11:48 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Als er niet bezuinigd was wel!
quote:Op donderdag 27 september 2012 23:33 schreef sp3c het volgende:
[..]
das een bergingsvoertuig (gebaseerd op de Leopard1), Buffel heet het volgens mij
Leopard 1 gevechtstank is makkelijk herkenbaar aan de toren me het enorme kanon erop
Maar eerlijk gezegd ben ik het met AchJa eens dat de huidige politiemacht (en dus ME) genoeg capaciteit heeft (zou moeten hebben) om dit soort rellen zelf op te lossen.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:34 schreef sp3c het volgende:
[..]
valt nog mee
we hebben het nog steeds over wat defensie kan betekenen in dit soort situaties
"In die regio"?quote:Op donderdag 27 september 2012 21:55 schreef sp3c het volgende:
wat het met bezuinigingen te maken heeft weet ik niet en omdat van de vakbond komt vind ik het per definitie onzin maar op zich kan ik me zeker in die regio wel voorstellen dat je binnen korte tijd 200 man extra ter plaatse had kunnen hebben die ook met stokken en schilden om kunnen gaan
1 agent per geweergroep en laat ze maar lekker hun gangetje gaan tegen dat tuig ... dan was het 'feest' snel afgelopen gok ik
Zelfs voor jou, KMar is Defensie. Natres is wel de laatste die mag aantreden. Gewoon de blauwe YPR uit de schuur halen.quote:Op donderdag 27 september 2012 22:48 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Heeft ook niets met de bezuinigingen op defensie te maken.
De burgemeester van Haren had ook om meer ME assistentie kunnen verzoeken. En idd ook defensie om hulp kunnen vragen. Maar dan was het logischer geweest dat de KMar (of NatRes) ingezet zou worden.
Ik ben blij dat de laatste keer dat we Nederlandse tanks tijdens rellen in Nederlandse straten zagen tijdens de krakersrellen in Amsterdam waren.
we zitten in NWS he, niet in DEFquote:Op donderdag 27 september 2012 23:51 schreef Esses het volgende:
[..]
"In die regio"?Om eerlijk te zijn, ze hadden gewoon binnen die regio het een en ander kunnen organiseren, al helemaal omdat men hier vind dat de KMar geen Defensie is
Denk dat de politie wél voldoende capaciteit heeft, zeker in dit soort voor aangekondigde zaken.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:51 schreef sp3c het volgende:
ik geloof niet dat de politie voldoende capaciteit heeft voor dit soort dingen, in dit geval was er tijd genoeg om wat te regelen maar als iemand die populair genoeg is zegt 'morgen projectX in lutjepisbroek op de hei' dan heb je daar van je lang zal ze leven nooit genoeg ME'ers ter plaatse morgen terwijl je wel gewoon een compagnie infanterie klaar kan hebben met stokken en met eigen vervoer
dan krijgen die knakkers wat hardere klappen dan gebruikelijk, zal mij een zorg zijn
persoonlijk vind ik de Marechaussee wat te hoog geschoold voor dit soort onzin maar als je een keer met die blauwe YPR wilt spelen dan ga ik niet in de weg staanquote:Op donderdag 27 september 2012 23:52 schreef Esses het volgende:
[..]
Zelfs voor jou, KMar is Defensie. Natres is wel de laatste die mag aantreden. Gewoon de blauwe YPR uit de schuur halen.
Whehehe, nu pak je wel het meest minieme, minst belangrijke deel van wat we op luchthavens al doenquote:Op donderdag 27 september 2012 23:44 schreef MaryMouse het volgende:
[..]Verhip, en ik heb nog op Leopards 1 geklommen, en ja die heeft een koepel en kanon. Zelfs mijn influisteraar kan dus een foutje maken
[..]
Maar eerlijk gezegd ben ik het met AchJa eens dat de huidige politiemacht (en dus ME) genoeg capaciteit heeft (zou moeten hebben) om dit soort rellen zelf op te lossen.
Ja, defensie kan assisteren, maar er waren nog geen extreme barricades opgericht waar je bijzonder materieel nodig voor hebt. Het was ook geen grote chemische brand waarbij defensie over beter snuffel apparatuur beschikt en ingezet wordt.
En als ik naar de defensie week overzichten kijk wordt er best vaak een beroep gedaan door politie op defensie. Al is het maar om op zoek te gaan naar mogelijke booby traps bij een huis van een drugsdealer, het laten ontploffen van een gevonden bom uit WOII op Schiphol. KMar assisteert de Douane regelmatig bij opsporingsacties.
Weet ik. Maar dat probeer ik men hier in het achterhoofd te krijgen. De kmar kan zo een peloton ME en een peloton BE leveren, ook in die regio.quote:
wat als je de volgende projectX plant tijdens Feijenoord-Ajaxquote:Op donderdag 27 september 2012 23:55 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Denk dat de politie wél voldoende capaciteit heeft, zeker in dit soort voor aangekondigde zaken.
Denk dat de gemeente 3 mogelijkheden had:
1. Alternatief feest zelf organiseren voor 5000 man op dat voetbalveld.
2. Voldoende manschappen achter de hand voor als het zou escaleren
3. Dorp afsluiten.
Ze hebben nu een mix van alle drie gekozen, en dat was denk ik niet zo handig.
Maar er zal wel een les uit getrokken worden.
Ik weet dat KMar defensie is hoor. Mijn opmerking over Natres heeft vooral te maken omdat andere burgemeesters bij een dreigend tekort aan politiemacht (bij bijv. voetbalwedstrijden) wél de Natres verzoekt om te assisteren bij andere evenementen.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:52 schreef Esses het volgende:
[..]
Zelfs voor jou, KMar is Defensie. Natres is wel de laatste die mag aantreden. Gewoon de blauwe YPR uit de schuur halen.
dat is wat, 30 man?quote:Op donderdag 27 september 2012 23:56 schreef Esses het volgende:
[..]
Weet ik. Maar dat probeer ik men hier in het achterhoofd te krijgen. De kmar kan zo een peloton ME en een peloton BE leveren, ook in die regio.
De bijstandseenheid, vanquote:Op donderdag 27 september 2012 23:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
persoonlijk vind ik de Marechaussee wat te hoog geschoold voor dit soort onzin maar als je een keer met die blauwe YPR wilt spelen dan ga ik niet in de weg staan
Maar het wel meest begrijpelijke voor het grote publiekquote:Op donderdag 27 september 2012 23:55 schreef Esses het volgende:
[..]
Whehehe, nu pak je wel het meest minieme, minst belangrijke deel van wat we op luchthavens al doen
Nee, dan magde KMar weer komen opdagen... net als altijdquote:Op donderdag 27 september 2012 23:57 schreef sp3c het volgende:
[..]
wat als je de volgende projectX plant tijdens Feijenoord-Ajax
op de dag zelf!
gewoon het leger inzetten
Doe is een voorbeeld van zo'n voetbalwedstrijdquote:Op donderdag 27 september 2012 23:58 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Ik weet dat KMar defensie is hoor. Mijn opmerking over Natres heeft vooral te maken omdat andere burgemeesters bij een dreigend tekort aan politiemacht (bij bijv. voetbalwedstrijden) wél de Natres verzoekt om te assisteren bij andere evenementen.
Blauwe YPR, deze toch?
[ afbeelding ]
45 man, maar dat is wat ze met een druk op de knop kunnen mobiliseren (90 man dus). Als je daarnaast de uniformdienst gaat bellen, die komen ook wel op hun vrije dag. Die, in het verleden, ook allemaal ME'er zijn geweest.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:58 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat is wat, 30 man?
+ 15 man?
waar je 200 man extra nodig hebt?
de KMar = het legerquote:Op donderdag 27 september 2012 23:59 schreef Esses het volgende:
[..]
Nee, dan magde KMar weer komen opdagen... net als altijd
Dat klopt, maar zo zagen we het hier niet he. We zijn niet in DEF.quote:
zo zien we het hier juist wel want we zijn niet in DEFquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:01 schreef Esses het volgende:
[..]
Dat klopt, maar zo zagen we het hier niet he. We zijn niet in DEF.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |