quote:Op donderdag 27 september 2012 23:33 schreef sp3c het volgende:
[..]
das een bergingsvoertuig (gebaseerd op de Leopard1), Buffel heet het volgens mij
Leopard 1 gevechtstank is makkelijk herkenbaar aan de toren me het enorme kanon erop
Maar eerlijk gezegd ben ik het met AchJa eens dat de huidige politiemacht (en dus ME) genoeg capaciteit heeft (zou moeten hebben) om dit soort rellen zelf op te lossen.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:34 schreef sp3c het volgende:
[..]
valt nog mee
we hebben het nog steeds over wat defensie kan betekenen in dit soort situaties
"In die regio"?quote:Op donderdag 27 september 2012 21:55 schreef sp3c het volgende:
wat het met bezuinigingen te maken heeft weet ik niet en omdat van de vakbond komt vind ik het per definitie onzin maar op zich kan ik me zeker in die regio wel voorstellen dat je binnen korte tijd 200 man extra ter plaatse had kunnen hebben die ook met stokken en schilden om kunnen gaan
1 agent per geweergroep en laat ze maar lekker hun gangetje gaan tegen dat tuig ... dan was het 'feest' snel afgelopen gok ik
Zelfs voor jou, KMar is Defensie. Natres is wel de laatste die mag aantreden. Gewoon de blauwe YPR uit de schuur halen.quote:Op donderdag 27 september 2012 22:48 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Heeft ook niets met de bezuinigingen op defensie te maken.
De burgemeester van Haren had ook om meer ME assistentie kunnen verzoeken. En idd ook defensie om hulp kunnen vragen. Maar dan was het logischer geweest dat de KMar (of NatRes) ingezet zou worden.
Ik ben blij dat de laatste keer dat we Nederlandse tanks tijdens rellen in Nederlandse straten zagen tijdens de krakersrellen in Amsterdam waren.
we zitten in NWS he, niet in DEFquote:Op donderdag 27 september 2012 23:51 schreef Esses het volgende:
[..]
"In die regio"?Om eerlijk te zijn, ze hadden gewoon binnen die regio het een en ander kunnen organiseren, al helemaal omdat men hier vind dat de KMar geen Defensie is
Denk dat de politie wél voldoende capaciteit heeft, zeker in dit soort voor aangekondigde zaken.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:51 schreef sp3c het volgende:
ik geloof niet dat de politie voldoende capaciteit heeft voor dit soort dingen, in dit geval was er tijd genoeg om wat te regelen maar als iemand die populair genoeg is zegt 'morgen projectX in lutjepisbroek op de hei' dan heb je daar van je lang zal ze leven nooit genoeg ME'ers ter plaatse morgen terwijl je wel gewoon een compagnie infanterie klaar kan hebben met stokken en met eigen vervoer
dan krijgen die knakkers wat hardere klappen dan gebruikelijk, zal mij een zorg zijn
persoonlijk vind ik de Marechaussee wat te hoog geschoold voor dit soort onzin maar als je een keer met die blauwe YPR wilt spelen dan ga ik niet in de weg staanquote:Op donderdag 27 september 2012 23:52 schreef Esses het volgende:
[..]
Zelfs voor jou, KMar is Defensie. Natres is wel de laatste die mag aantreden. Gewoon de blauwe YPR uit de schuur halen.
Whehehe, nu pak je wel het meest minieme, minst belangrijke deel van wat we op luchthavens al doenquote:Op donderdag 27 september 2012 23:44 schreef MaryMouse het volgende:
[..]Verhip, en ik heb nog op Leopards 1 geklommen, en ja die heeft een koepel en kanon. Zelfs mijn influisteraar kan dus een foutje maken
[..]
Maar eerlijk gezegd ben ik het met AchJa eens dat de huidige politiemacht (en dus ME) genoeg capaciteit heeft (zou moeten hebben) om dit soort rellen zelf op te lossen.
Ja, defensie kan assisteren, maar er waren nog geen extreme barricades opgericht waar je bijzonder materieel nodig voor hebt. Het was ook geen grote chemische brand waarbij defensie over beter snuffel apparatuur beschikt en ingezet wordt.
En als ik naar de defensie week overzichten kijk wordt er best vaak een beroep gedaan door politie op defensie. Al is het maar om op zoek te gaan naar mogelijke booby traps bij een huis van een drugsdealer, het laten ontploffen van een gevonden bom uit WOII op Schiphol. KMar assisteert de Douane regelmatig bij opsporingsacties.
Weet ik. Maar dat probeer ik men hier in het achterhoofd te krijgen. De kmar kan zo een peloton ME en een peloton BE leveren, ook in die regio.quote:
wat als je de volgende projectX plant tijdens Feijenoord-Ajaxquote:Op donderdag 27 september 2012 23:55 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Denk dat de politie wél voldoende capaciteit heeft, zeker in dit soort voor aangekondigde zaken.
Denk dat de gemeente 3 mogelijkheden had:
1. Alternatief feest zelf organiseren voor 5000 man op dat voetbalveld.
2. Voldoende manschappen achter de hand voor als het zou escaleren
3. Dorp afsluiten.
Ze hebben nu een mix van alle drie gekozen, en dat was denk ik niet zo handig.
Maar er zal wel een les uit getrokken worden.
Ik weet dat KMar defensie is hoor. Mijn opmerking over Natres heeft vooral te maken omdat andere burgemeesters bij een dreigend tekort aan politiemacht (bij bijv. voetbalwedstrijden) wél de Natres verzoekt om te assisteren bij andere evenementen.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:52 schreef Esses het volgende:
[..]
Zelfs voor jou, KMar is Defensie. Natres is wel de laatste die mag aantreden. Gewoon de blauwe YPR uit de schuur halen.
dat is wat, 30 man?quote:Op donderdag 27 september 2012 23:56 schreef Esses het volgende:
[..]
Weet ik. Maar dat probeer ik men hier in het achterhoofd te krijgen. De kmar kan zo een peloton ME en een peloton BE leveren, ook in die regio.
De bijstandseenheid, vanquote:Op donderdag 27 september 2012 23:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
persoonlijk vind ik de Marechaussee wat te hoog geschoold voor dit soort onzin maar als je een keer met die blauwe YPR wilt spelen dan ga ik niet in de weg staan
Maar het wel meest begrijpelijke voor het grote publiekquote:Op donderdag 27 september 2012 23:55 schreef Esses het volgende:
[..]
Whehehe, nu pak je wel het meest minieme, minst belangrijke deel van wat we op luchthavens al doen
Nee, dan magde KMar weer komen opdagen... net als altijdquote:Op donderdag 27 september 2012 23:57 schreef sp3c het volgende:
[..]
wat als je de volgende projectX plant tijdens Feijenoord-Ajax
op de dag zelf!
gewoon het leger inzetten
Doe is een voorbeeld van zo'n voetbalwedstrijdquote:Op donderdag 27 september 2012 23:58 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Ik weet dat KMar defensie is hoor. Mijn opmerking over Natres heeft vooral te maken omdat andere burgemeesters bij een dreigend tekort aan politiemacht (bij bijv. voetbalwedstrijden) wél de Natres verzoekt om te assisteren bij andere evenementen.
Blauwe YPR, deze toch?
[ afbeelding ]
45 man, maar dat is wat ze met een druk op de knop kunnen mobiliseren (90 man dus). Als je daarnaast de uniformdienst gaat bellen, die komen ook wel op hun vrije dag. Die, in het verleden, ook allemaal ME'er zijn geweest.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:58 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat is wat, 30 man?
+ 15 man?
waar je 200 man extra nodig hebt?
de KMar = het legerquote:Op donderdag 27 september 2012 23:59 schreef Esses het volgende:
[..]
Nee, dan magde KMar weer komen opdagen... net als altijd
Dat klopt, maar zo zagen we het hier niet he. We zijn niet in DEF.quote:
zo zien we het hier juist wel want we zijn niet in DEFquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:01 schreef Esses het volgende:
[..]
Dat klopt, maar zo zagen we het hier niet he. We zijn niet in DEF.
3/4 jaar geleden, ergens in het midden van het land (brabant?), was een voetbalwedstrijd die zo belangrijk was dat alle resources werden weggetrokken (en ik geef geen ruk om voetbal, dus ga mij niet vragen om welke wedstrijd het ging). Tegelijkertijd was er een groot event met ik meen gehandicapte sporters die ook beveiligd moesten worden. NatRes heeft toen de beveiliging van het laatste evenement op zich genomen.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:59 schreef Esses het volgende:
[..]
Doe is een voorbeeld van zo'n voetbalwedstrijdDe KMar staat daar altijd wel, maar de Natres, nog nooit van gehoord.
En ja, die.
Oja!quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
zo zien we het hier juist wel want we zijn niet in DEF
quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:01 schreef Esses het volgende:
[..]
Dat klopt, maar zo zagen we het hier niet he. We zijn niet in DEF.
quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
zo zien we het hier juist wel want we zijn niet in DEF
Die ken ik anders absoluut niet. Lijkt me overigens persoonlijk ook sterk.quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:02 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
3/4 jaar geleden, ergens in het midden van het land (brabant?), was een voetbalwedstrijd die zo belangrijk was dat alle resources werden weggetrokken (en ik geef geen ruk om voetbal, dus ga mij niet vragen om welke wedstrijd het ging). Tegelijkertijd was er een groot event met ik meen gehandicapte sporters die ook beveiligd moesten worden. NatRes heeft toen de beveiliging van het laatste evenement op zich genomen.
Was toch echt een van de defensie week overzichten. Zal morgen wel even zoekenquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:04 schreef Esses het volgende:
[..]
Die ken ik anders absoluut niet. Lijkt me overigens persoonlijk ook sterk.
Niet voor beveiliging iig. Hooguit steunverleningquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:05 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Was toch echt een van de defensie week overzichten. Zal morgen wel even zoeken
Goh, word er ook een wakkerquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:06 schreef MaryMouse het volgende:
Verhip, zit ik al tijden tegen sp3c over defensie aan te praten, zie nu pas dat hij ook modje van NWS is
Je weet, kwartjes vallen bij mij vaak traag. Meestal wordt ik door Frutsel naar NWS getrokkenquote:
wat denk je dat de me doet?quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:07 schreef Kenju het volgende:
Defensie is bedoeld om ons te beschermen tegen de vijanden van de staat. Het volk is onderdeel van de staat, niet de vijand. De politie is hierop ingesteld.
Wanneer je het leger erin brengt, vegen die alles schoon, of mensen nu wel of niet zich misdragen hebben. Je moet daar niet gaan lopen vechten met mensen, maar ze controleren.
De Nederlandse krijgsmacht heeft drie hoofdtaken:quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:07 schreef Kenju het volgende:
Defensie is bedoeld om ons te beschermen tegen de vijanden van de staat. Het volk is onderdeel van de staat, niet de vijand. De politie is hierop ingesteld.
Wanneer je het leger erin brengt, vegen die alles schoon, of mensen nu wel of niet zich misdragen hebben. Je moet daar niet gaan lopen vechten met mensen, maar ze controleren.
ik ben de eindbaas van nwsquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:08 schreef MaryMouse het volgende:
[..]
Je weet, kwartjes vallen bij mij vaak traag. Meestal wordt ik door Frutsel naar NWS getrokken
Weet ik ook wel. Maar die zijn toch anders ingesteld lijkt me. Het leger vecht tegen een vijand en schakelt deze uit, de ME onderdrukt een rellende groep.quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:09 schreef sp3c het volgende:
[..]
wat denk je dat de me doet?
die vragen je echt niet om je ID kaart voor je een klap krijgtt
Ondersteuning, dat is iets anders dan dat zij het even aanpakken.quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:09 schreef MaryMouse het volgende:
• Ondersteuning van civiele autoriteiten bij rechtshandhaving, rampenbestrijding en humanitaire hulp, zowel nationaal als internationaal.
dat is al sinds van Heutz niet meer zo zwart/witquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:14 schreef Kenju het volgende:
[..]
Weet ik ook wel. Maar die zijn toch anders ingesteld lijkt me. Het leger vecht tegen een vijand en schakelt deze uit, de ME onderdrukt een rellende groep.
Ah, dank je nu is de hiërarchie mij duidelijk. Ik ben 'opgeleid' in posten door Fruts in (toen DE), WKN,quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:12 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik ben de eindbaas van nws
Frutsels is mijn hulpje
de politie ook nietquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:16 schreef ondeugend het volgende:
Het punt is; als jullie niet geroepen worden dan komen jullie niet.
quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:14 schreef Kenju het volgende:
[..]
Weet ik ook wel. Maar die zijn toch anders ingesteld lijkt me. Het leger vecht tegen een vijand en schakelt deze uit, de ME onderdrukt een rellende groep.
[..]
Ondersteuning, dat is iets anders dan dat zij het even aanpakken.
30 man extra was meer dan genoeg geweest om dat.dorp leeg te knuppelen. Laten we nou niet doen alsof die relschoppers georganiseerd verzet boden, het was gewoon een trosje losgeslagen zatlappen.quote:Op donderdag 27 september 2012 23:58 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat is wat, 30 man?
+ 15 man?
waar je 200 man extra nodig hebt?
nah ik kan de politie bellen als men door mijn tuin loopt te banjeren maar het leger bellen is een ander verhaal.quote:
2000+?quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:20 schreef Nobu het volgende:
[..]
30 man extra was meer dan genoeg geweest om dat.dorp leeg te knuppelen. Laten we nou niet doen alsof die relschoppers georganiseerd verzet boden, het was gewoon een trosje losgeslagen zatlappen.
je belt de meldkamerquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:22 schreef ondeugend het volgende:
[..]
nah ik kan de politie bellen als men door mijn tuin loopt te banjeren maar het leger bellen is een ander verhaal.
Dat bedoel ik dus, het leger is meerdere stappen verder.. ook voor de burgervader.
Jullie zijn gewoon minder bereikbaar!
Bellen kan je ook altijd met defensie hoor. Of ze wat er mee doen is een ander verhaalquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:22 schreef ondeugend het volgende:
[..]
nah ik kan de politie bellen als men door mijn tuin loopt te banjeren maar het leger bellen is een ander verhaal.
Dat bedoel ik dus, het leger is meerdere stappen verder.. ook voor de burgervader.
Jullie zijn gewoon minder bereikbaar!
Echt wel als ze in mijn tuin lopen!quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:24 schreef sp3c het volgende:
[..]
je belt de meldkamer
als die een Marechaussee langssturen merk jij het verschil niet
Samen met de politie die al aanwezig was? Dertig man me in smalle straten is behoorlijk effectief. Je geeft de voorste een paar goeie knallen en de paniek doet de rest.quote:
das waarquote:Op vrijdag 28 september 2012 00:25 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Echt wel als ze in mijn tuin lopen!
quote:Op vrijdag 28 september 2012 00:23 schreef sp3c het volgende:
maar waarom niet gewoon wat infanteristen achter een agent aan laten lopen?
doen ze in Frankrijk ook als de situatie daarom vraagt
die krijgen dan een geweer zonder kogels en een slotje waarvan alleen de agent de sleutel heeft, als die dan denkt 'shit, deze shit is matige shit mang!' dan opent hij de slotjes zodat de wapens geladen kunnen worden en daarna gaat het helemaal los ... gebeurt nooit iets
dat kun je hier bij de ME ook toepassen al is het wat lastiger om zo'n wapenstok op slot te doen maar misschien kan de agent waar nodig de stokken uitdelen aan de militairen
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |