quote:De politie in Griekenland doet onderzoek naar een actie van de extreem-rechtse partij Gouden Dageraad. In een voorstad van Athene vielen vrijdag zo'n dertig aanhangers in uniform buitenlandse straatverkopers lastig. Ze vroegen hen om hun papieren en vernielden kraampjes en handelswaar.
Dat gebeurde in de havenstad Rafina. Mogelijk waren er ook twee parlementsleden van Gouden Dageraad bij betrokken. De partij heeft zelf beelden van de actie verspreid.
Op de beelden is te zien dat autochtone Grieken niet worden lastig gevallen. Omstanders wilden of durfden niet in te grijpen.
Meer acties
Gouden Dageraad heeft een klacht ingediend bij de politie. Actievoerders zeggen dat ze in Rafina illegale immigranten hebben gezien. De partij dreigt met meer van dit soort acties tegen buitenlanders.
Gouden Dageraad haalde bij de verkiezingen in juni 21 zetels in het Griekse parlement. De partij haalt regelmatig het nieuws met gewelddadige acties tegen illegale buitenlanders.
In mei wilden zo'n 200 aanhangers een oude fabriek bestormen, waar illegalen woonden. Kort daarvoor was een Griek doodgestoken. De verdachte was een immigrant van Afghaanse afkomst.
http://www.bnr.nl/topic/g(...)ekt-aanval-neonazi-squote:De Griekse politie gaat onderzoek doen naar een incident waarbij mogelijk twee parlementariërs van neonazipartij Gouden Dageraad zijn betrokken.
De aanleiding is een video die de partij zelf heeft vrijgegeven waarop te zien is hoe ongeveer 30 militanten in uniform en met Griekse vlaggen de papieren controleren van buitenlandse straatverkopers en vervolgens hun kraampjes en hun spullen om- en wegschoppen.
Het incident gebeurde vrijdag in de kustplaats Rafina, vlakbij Athene. Politie en voorbijgangers grepen niet in, blijkt uit de video.
Gouden Dageraad won bij de verkiezingen in juni 18 van de 300 zetels in het Griekse parlement. De partij wordt verdacht van betrokkenheid bij aanvallen op immigranten en vluchtelingen.
Onderzoek rechtmatigheid partij
De Commissaris voor de Mensenrechten van de Raad van Europa riep Griekenland onlangs op de rechtmatigheid van Gouden Dageraad te onderzoeken. Hij riep ook op tot een gedegen onderzoek naar de vermeende banden tussen de partij en de politie.
Commissaris Nils Muiznieks noemde Gouden Dageraad de meest openlijke neonazipartij in Europa.
De partij heeft de potentie om uit te groeien tot de derde partij van Griekenland, bleek uiteen recente peiling. De partij zou kunnen rekenen op 10,5 procent van de stemmen. Bij de verkiezingen in juni was dat 6,9 procent.
quote:Gouden Dageraad haalde bij de verkiezingen in juni 21 zetels in het Griekse parlement.
quote:Gouden Dageraad won bij de verkiezingen in juni 18 van de 300 zetels in het Griekse parlement.
Laat Turkije maar dat land binnenvallen en koloniseren dan..quote:Op zaterdag 8 september 2012 22:44 schreef beware_reageerd het volgende:
Over 2 jaar in dit theater,,,, Koop nu alvast uw kaarten..
En het gaat nog veel erger worden, mark my words.
ja oorlog gaat de problemen oplossenquote:Op zaterdag 8 september 2012 22:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Laat Turkije maar dat land binnenvallen en koloniseren dan..
Als het erger gaat worden, als in etnische zuiveringen, dan zou ik een oorlog om dat te voorkomen niet erg vinden nee.quote:Op zaterdag 8 september 2012 22:48 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja oorlog gaat de problemen oplossen
Hoezo is het dan al oorlog?quote:Op zaterdag 8 september 2012 22:52 schreef sp3c het volgende:
op het moment dat er etnische zuiveringen plaats vinden is het al oorlog en zeker Turkije moet zich hier ver buiten houden
de Grieken zijn tot de tanden toe bewapend en ze hebben een hekel aan Turken, een invasie van de Turken betekend een gigantisch bloedbad ... geen goed plan in geen enkele situatie
ken jij gevallen van etnische zuiveringen zonder oorlog?quote:
Ja, ik ken gevallen van etnische zuiveringen zonder oorlog. In Marokko zijn er in de jaren 70-80 bijv. kleinschalige zuiveringen geweest onder de berberbevolking in het noorden. Maar er was geen oorlog.quote:Op zaterdag 8 september 2012 22:54 schreef sp3c het volgende:
[..]
ken jij gevallen van etnische zuiveringen zonder oorlog?
mensen vinden dat niet leuk en die gaan zich ertegen verzetten
Hierin kan ik mij uitstekend vinden. In tegenstelling tot wat Mutant bazelt, geloof ik echter niet dat Griekenland te koloniseren valt. Griekenland telt talloze eilanden, waarvan vele eilanden beschikking hebben over luchtafweergeschut (AA's en AAW's). Daarmee is een aanval over water een eerder voor de hand liggende keuze.quote:Op zaterdag 8 september 2012 22:52 schreef sp3c het volgende:
de Grieken zijn tot de tanden toe bewapend en ze hebben een hekel aan Turken, een invasie van de Turken betekend een gigantisch bloedbad ... geen goed plan in geen enkele situatie
ook goed, ik acht het allemaal vrij onwaarschijnlijkquote:Op zaterdag 8 september 2012 22:59 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja, ik ken gevallen van etnische zuiveringen zonder oorlog. In Marokko zijn er in de jaren 70-80 bijv. kleinschalige zuiveringen geweest onder de berberbevolking in het noorden. Maar er was geen oorlog.
Griekenland is economisch en sociaal kapot, een burgeroorlog zou nog best kunnen inderdaad. Maar of de autochtone Griek bereid is om zijn leven op het spel te zetten om een allochtoon of immigrant te redden.. ik waag het te betwijfelen. De apathie van de Griekse overheid in deze is verontrustend.
Dus jij acht het niet noodzakelijk om militair in te grijpen om etnische zuiveringen te voorkomen. Ik heb het dus niet over nu, maar als het daadwerkelijk zover zou komen. Hoe zou jij dan ingrijpen?quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:06 schreef sp3c het volgende:
[..]
ook goed, ik acht het allemaal vrij onwaarschijnlijk
geziend de staat van de Griekse strijdkrachten lijkt het me iig heel dom om er militair in te gaan grijpen ... volgens mij is de krijgsmacht de enige post waar ze uberhaupt niet bezuinigen
nietquote:Op zaterdag 8 september 2012 23:07 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dus jij acht het niet noodzakelijk om militair in te grijpen om etnische zuiveringen te voorkomen. Ik heb het dus niet over nu, maar als het daadwerkelijk zover zou komen. Hoe zou jij dan ingrijpen?
Dat hebben we al heel lang.quote:Op zaterdag 8 september 2012 22:44 schreef beware_reageerd het volgende:
Over 2 jaar in dit theater,,,, Koop nu alvast uw kaarten..
En het gaat nog veel erger worden, mark my words.
Tja, dat heeft destijds in Duitsland ook niet echt geholpen..quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
niet
alle banden verbreken en het land isoleren van de rest van de wereld tot ze normaal doen
Dat hebben ze al gedaan met dat deel van Griekenland dat nu West-Turkije is. Bloedbad geweest.quote:Op zaterdag 8 september 2012 22:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Laat Turkije maar dat land binnenvallen en koloniseren dan..
Het zal niet direct helpen, maar afsluiten van de rest is wel de weg te gaan.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Tja, dat heeft destijds in Duitsland ook niet echt geholpen..
In Irak ook niet. Afghanistan eveneens..Iran idem.
Laten we dan maar hopen dat de Griekse overheid snel gaat handelen om de tikkende tijdbom te ontmantelen. En dat geldt uiteraard voor beiden zaken. 1) de influx van illegale immigranten zoveel mogelijk beperken 2) de rechts-extremistische groeperingen die de wet overtreden keihard aanpakkenquote:Op zaterdag 8 september 2012 23:22 schreef beware_reageerd het volgende:
[..]
Het zal niet direct helpen, maar afsluiten van de rest is wel de weg te gaan.
Ingrijpen kan amper, dat moet van binnenuit komen.
Als het van buitenaf komt is het weer de agressor tegen de arme grieken. (die ondertussen hun eigen bevolking uitmoord)
Hoe je het doet, je doet het nooit goed.... En dat is gelijk het grootste gevaar.
Van binnenuit moet de weg naar andere omstandigheden ontstaan, niet vanuit een ander land.
het gaat mij helemaal niet om het helpen van de arme Grieken, ik wil er gewoon geen last van hebbenquote:Op zaterdag 8 september 2012 23:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Tja, dat heeft destijds in Duitsland ook niet echt geholpen..
In Irak ook niet. Afghanistan eveneens..Iran idem.
Dat was juist andersom, Griekenland die Turkije aanviel om het Megali Idea, dit dus.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat hebben ze al gedaan met dat deel van Griekenland dat nu West-Turkije is. Bloedbad geweest.
http://www.todayszaman.co(...)action?newsId=283673quote:We will take Istanbu,Izmir as well as the Black Sea back" and "Yes, we are racist and nationalist and we are not hiding that
http://nl.wikipedia.org/wiki/Sturmabteilungquote:Leden van de SA werden 'Bruinhemden' genoemd, naar de kleur van hun uniformen. Aan hun bovenarm droegen zij een rode band met een hakenkruis (swastika). In de jaren '20 en begin jaren '30 oefende de SA een ware straatterreur uit. De SA-mannen bestormden joodse winkels, verstoorden communistische en sociaaldemocratische partijvergaderingen en intimideerden mensen
Goede punten. 1 zullen ze wel moeten.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:23 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Laten we dan maar hopen dat de Griekse overheid snel gaat handelen om de tikkende tijdbom te ontmantelen. En dat geldt uiteraard voor beiden zaken. 1) de influx van illegale immigranten zoveel mogelijk beperken 2) de rechts-extremistische groeperingen die de wet overtreden keihard aanpakken
http://brabosh.com/2012/05/16/pqpct-hwa/quote:De leider van de Griekse neonazistische partij Chryssi Avghi (Gouden Dageraad), die door de verkiezingen van 6 mei in het parlement is geraakt, heeft tijdens een televisiegesprek het bestaan van de gaskamers ontkend. “Auschwitz, welk Auschwitz? Ik ben er nooit geweest. Wat is er gebeurd? Bent u er geweest?”, vroeg partijleider Nikos Mihaloliakos zich af in een uitzending zondagavond op de commerciële zender Méga. “Er waren geen ovens, geen gaskamers, dat is een leugen”, voegde hij eraan toe.
Zelfs de NOS noemt het 50% fascistische politie aantal... Ik ga maar vast oefenen met het langdurig omhoog houden van de rechterarm. Met zo'n domme mensen massa als die in Europa is het een kwestie van tijd dat die skill van pas komt.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:45 schreef Bluesdude het volgende:
http://nos.nl/video/41646(...)-in-griekenland.html
http://www.trouw.nl/tr/nl(...)chts-retorisch.dhtml
[ afbeelding ]
waar lijkt hun symbool toch op?
Dit betreft handelaren die gewoon met hun kraampje een boterham proberen te verdienen. Slaat gewoon nergens op. Ben heel benieuwd waar het gaat eindigen. Het is al bekend dat Grieken geweld niet schuwen. Kijk maar naar de protesten van de laatste jaren. Gekkenhuis.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:50 schreef Flow3r het volgende:
Ze willen immigranten Griekenland uit hebben en ik betwijfel of die vlam niet over kan slaan, ook naar Nederland bijvoorbeeld.
Het wordt steeds enger.
Banden verbreken en het land isoleren zal de zaak verergeren ben ik bang. Immigranten zullen moeten vluchten en waar worden ze nog met open armen ontvangen?
Hoeveel % van onze politie is fascistisch?
Mensen zijn zelfs te laf om toe te geven dat ze PVVstemmen.![]()
Overal in de EU dezelfde shit
Grieken niet alleen, kijk naar Italie, Spanje en zelfs in het zo tolerante Nederland hebben we nu de PVV.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:54 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
Dit betreft handelaren die gewoon met hun kraampje een boterham proberen te verdienen. Slaat gewoon nergens op. Ben heel benieuwd waar het gaat eindigen. Het is al bekend dat Grieken geweld niet schuwen. Kijk maar naar de protesten van de laatste jaren. Gekkenhuis.
quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:42 schreef Glazenmaker het volgende:
Ik werd laatst nog voor dombo uitgescholden op fok toen ik een link stuurde waarin stond dat waarschijnlijk meer dan 50% van de Griekse politie op de nazi partij had gestemd. Nu stonden de bruinhemden weer te kijken.
http://www.dewereldmorgen(...)over-gouden-dageraadquote:Ook van de politie moet weinig worden verwacht. Een sociologisch onderzoek net na de laatste parlementsverkiezingen van 17 juni toonde aan dat ruim de helft van de Griekse politieagenten voor Gouden Dageraad heeft gestemd. Dat zijn cijfers die verontrustend zijn en waar men niet zo maar aan voorbij mag gaan.
De politie is Gouden Dageraad dankbaar, omdat de organisatie de vuile klusjes voor hen opknapt
Was in 1974 niet anders. Eerst proberen de Turks-Cyprioten uit te roeien en achteraf net doen alsof de Turken de boosdoener zijn. Lijkt wel een Grieks trekje.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:37 schreef Doler12 het volgende:
[..]
Dat was juist andersom, Griekenland die Turkije aanviel om het Megali Idea, dit dus.
[ afbeelding ]
Ondertussen in 2012 wilt de Gouden Dageraad dit irredentism weer in ere herstellen. Hoe ze dat gaan betalen is natuurlijk de grote vraag.
[..]
http://www.todayszaman.co(...)action?newsId=283673
quote:''Had Turkey not intervened I would not only have proclaimed Enosis but I would have annihilated the Turks in Cyprus.'' - Nikos Sampson
De Grieken zijn wel wat verder heen dan de landen die je noemt, maar je hebt een goed punt.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:58 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Grieken niet alleen, kijk naar Italie, Spanje en zelfs in het zo tolerante Nederland hebben we nu de PVV.
Hoe armer het volk , hoe groter de kans op rellen en ellende
Is dat wel zo? In Italie zijn Senegalese straatverkopers beschoten door een racist. Grote rellen in Spanje ook weer uit vreemdelingenhaat . We weten inmiddels wie Breivik is. Belgie heeft Vlaams Belang,wij de PVV en de geschiedenis van Duitsland kennen we.quote:Op zondag 9 september 2012 00:09 schreef Jellereppe het volgende:
[..]
De Grieken zijn wel wat verder heen dan de landen die je noemt, maar je hebt een goed punt.
Dit.quote:Op zaterdag 8 september 2012 23:58 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Grieken niet alleen, kijk naar Italie, Spanje en zelfs in het zo tolerante Nederland hebben we nu de PVV.
Hoe armer het volk , hoe groter de kans op rellen en ellende
Van de eerste tweegenoemde feiten was ik niet eens van op de hoogte. Gek dat daar zo weinig aandacht aan wordt besteedt in de Nederlandse media. Spanje is ook zo'n hopeloos geval. Veel Jonge Spanjaarden verlaten het land. Dus dan blijven vooral de oudere Spanjaarden over. Dan komt er moeilijk geld in het laatje als er geen werk is en geen werkvolk.quote:Op zondag 9 september 2012 00:17 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Is dat wel zo? In Italie zijn Senegalese straatverkopers beschoten door een racist. Grote rellen in Spanje ook weer uit vreemdelingenhaat . We weten inmiddels wie Breivik is. Belgie heeft Vlaams Belang,wij de PVV en de geschiedenis van Duitsland kennen we.
De Grieken zijn verder heen wat hun economie betreft en dus slaan zij eerder door, maar andere landen gaan diezelfde kant op en dan zullen we daar waarschijnlijk dezelfde taferelen gaan zien.
Klopt. Volgens mij een Arabier en een paar andere mensen die verschillende bevolkingsgroepen vertegenwoordigen. Dat waren individuen. Nu gaat het van kwaad tot erger. Nu zijn ze al bezig met het aanvallen van kraamlieden. Wat is de volgende stap in het proces?quote:Op zondag 9 september 2012 00:33 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik zag de beelden op het journaal. Schandalig. Ik word zo verdrietig van dergelijke taferelen.
Helaas blijkt eens te meer dat economische instabiliteit tot dergelijke gevoelens en wantoestanden leidt.
Dit moet in Griekenland niet te lang zo blijven duren, anders vrees ik inderdaad echt voor een burgeroorlog. Dat kan nu overdreven lijken, maar al die burgeroorlogen zijn in het verleden zo begonnen. Ik herinner me de conflicten in voormalig Joegoslavië ook nog vrij goed.
Eerder zijn er overigens al migranten en buitenlandse journalisten op straat aangevallen toch?
Bedankt voor de artikelen. Dit opent een nieuwe wereld voor mij. Ik was ervan op de hoogte, maar dat het dusdanige gestalten begint aan te nemen. Chapeau.quote:Op zondag 9 september 2012 00:31 schreef Flow3r het volgende:
Het gaat ook nog 'maar' om incidenten:
http://nos.nl/artikel/321(...)tij-in-florence.html
Ik kan niet alle bronnen meer terugvinden, maar hier bijvoorbeeld:
http://educatie-en-school(...)e-en-immigratie.html
Vreemdelingenhaat in Spanje
De eerste grote rellen in Spanje, mede veroorzaakt door vreemdelingenhaat, gebeurde in het voorjaar van 2000 in het tuinbouwstadje El Ejido (Almeria). Men ging massaal over op grote vernielingen en brandstichting.
En zowel Vlaams Belang als de PVV houden zich netjes aande wet want dat is allemaal 'politiek'.
Maar hoe zit het met hun achterban?
Wanneer komen de eerste 'incidenten' die worden gebagatelliseerd?
Feit is dat ik er niet op vertrouw dat die Grieken zoveel anders zijn dan Nederlanders, Belgen, Spanjaarden etc...nationalisten streven overal hetzelfde na.
Vind je het ook goed dat HIV mag bestaan?quote:Op zondag 9 september 2012 00:46 schreef bijdehand het volgende:
Vind het goed dat zulke partijen mogen bestaan, maar tering dit hoeven ze niet te doen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |