Macht terug naar de nationale parlementen en nationale banken. Dan had Griekenland te eerste nooit zo'n enorme schuld opgebouwd, en hadden ze ten tweede kunnen devalueren.quote:Op maandag 25 juni 2012 00:42 schreef Hexagon het volgende:
Het vervelende is dat die eurofoben ook zelf geen oplossingen hebben naast navelstaren, azijnpissen en feiten ontkennen.
Er is jarenlang door mensen gestemd op politici die heel stoer certelden dat ze geen macht meer aan de EU zouden afdragen, zouden onderhandelen over minder afdragen etc etc.quote:Op maandag 25 juni 2012 09:57 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja dit zijn de dingen die ik bedoel. Een hele hoop onwaarheden en domme aannames.
Om maar eens te beginnen over hoeveel Nederland te vertellen heeft. Dat is binnen de EU een stuk beter geregeld dan dat je als klein landje gewoon los tussen andere landen ligt.
Daarnaast is er door mensen wel voor gestemd. Mensen hebben jarenlang partijen aan de macht geholpen die geen geheim hebben gemaakt van hun Europese ambities. AL die tijd hadden ze dat kunnen bijsturen. Niet gedaan.
ja het schijnt een vermogen op te leveren, dat hebben de EU fanaten becijferd in 2005quote:Op zondag 24 juni 2012 23:59 schreef Euribob het volgende:
Lieverd, wel eens bedacht dat de kosten die we maken voor de EU (zo'n 200 euro) we weer terugkrijgen in de vorm van "winst" door de EU (zo'n 1500 euro)? Maar vooral blijven schreeuwen dat het allemaal slecht gaat hoor.
Welke politici waren dat dan?quote:Op maandag 25 juni 2012 15:58 schreef Viajero het volgende:
[..]
Er is jarenlang door mensen gestemd op politici die heel stoer certelden dat ze geen macht meer aan de EU zouden afdragen, zouden onderhandelen over minder afdragen etc etc.
Om eenmaal verkozen compleet slaafs alles wat uit Brussel en Straatsburg komt te sliken.
Rot een eind op met je "democratie".
Nogmaals, tijdens de verkiezingen stemmen scoren door je anti-EU op te stellen en dat de seconde na de verkiezingen vergeten heeft niets met democratie te maken.quote:Op maandag 25 juni 2012 14:48 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Bedoel je de huidige programma's of die van de laatste 50 jaar?
Overigens dan nog. Er zijn vele verkiezingen overheen gegaan. En nooit is de pro europa partijen een strobreed in de weg gelegd om de unie te vormen. En dan nu ineens gaan zeuren dat je er niet helemaal zelf bij was?
Niet zo simpel als mensen die de onverkozen burocraten in Brussel en Straatsburg op hun woord geloven.quote:
Mario Monti bijvoorbeeld? Of kan jij me de verkiezingsuitslag laten zien waar de Italianen op hem gestemd hebben?quote:Op maandag 25 juni 2012 15:54 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Noem eens man en paard? Welke dictator?
Frits Bolkestijn eind jaren 90 bijvoorbeeld. Ik heb toen op hem gestemd omdat hij het meest anti-EU was. Vervolgens vertrok hij naar Brussel voor een leuk luizebaantje.quote:
Dus je wordt boos omdat je zelf slecht geïnformeerd bent?quote:Op maandag 25 juni 2012 15:58 schreef Viajero het volgende:
[..]
Er is jarenlang door mensen gestemd op politici die heel stoer certelden dat ze geen macht meer aan de EU zouden afdragen, zouden onderhandelen over minder afdragen etc etc.
Om eenmaal verkozen compleet slaafs alles wat uit Brussel en Straatsburg komt te sliken.
Rot een eind op met je "democratie".
Hij regeert onder controle van een democratisch gekozen parlement dat volgens de wetten van Italie regeert. Het is niet verboden om tussentijds een andere coalitie aan te gaan en een premier van buiten aan te trekken. Ook in NL niet. Premiers worden immers niet gekozen. Dan zou Nederland ook alleen maar door dictators bestuurd worden,.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:01 schreef Viajero het volgende:
[..]
Mario Monti bijvoorbeeld? Of kan jij me de verkiezingsuitslag laten zien waar de Italianen op hem gestemd hebben?
Die begrijp ik niet. Als iemand tegen mij liegt, ben ik dan slecht geinformeerd? Ja. Is dat mijn schuld? Nee.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dus je wordt boos omdat je zelf slecht geïnformeerd bent?
En de EU stond of viel met Frits Bolkestein?quote:Op maandag 25 juni 2012 16:05 schreef Viajero het volgende:
[..]
Frits Bolkestijn eind jaren 90 bijvoorbeeld. Ik heb toen op hem gestemd omdat hij het meest anti-EU was. Vervolgens vertrok hij naar Brussel voor een leuk luizebaantje.
Je bent een beetje naief. Als Bolkestein roept 'tot hier en niet verder' dan betekent dat natuurlijk niet dat ook gebeurt. Nederland is immers geen dictatuur.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:09 schreef Viajero het volgende:
[..]
Die begrijp ik niet. Als iemand tegen mij liegt, ben ik dan slecht geinformeerd? Ja. Is dat mijn schuld? Nee.
Ja, onder sterke dreiging van de rest van de EU, niet van de Italiaanse kiezer. Heerlijk democratisch dat Duitsland en Frankrijk de wensen van Goldman Sachs uitvoeren. Zonder het aan de Italiaanse kiezer te vragen natuurlijk, democratie is wat wij zeggen, daar hebben we de mening van de kiezers niet voor nodig.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Hij regeert onder controle van een democratisch gekozen parlement dat volgens de wetten van Italie regeert. Het is niet verboden om tussentijds een andere coalitie aan te gaan en een premier van buiten aan te trekken. Ook in NL niet. Premiers worden immers niet gekozen. Dan zou Nederland ook alleen maar door dictators bestuurd worden,.
Nee, maar ik stemde op de meest anti-EU politicus die op dat moment beschikbaar was. En die draaide nadat hij al die anti-Eu stemmen had gewonnen om als een blad aan een boom.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
En de EU stond of viel met Frits Bolkestein?
Je mist het punt. Als je al op iemand stemt die claimt anti-EU te zijn dan vervalt dat direct na de verkiezingen weer. Dus al dat geroep over "je kunt toch op anti-Eu politici stemmen" is een wassen neus.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:12 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je bent een beetje naief. Als Bolkestein roept 'tot hier en niet verder' dan betekent dat natuurlijk niet dat ook gebeurt. Nederland is immers geen dictatuur.
Tja het blijft nog altijd een afweging van die volksvertegenwoordigers. Men had ook net als in NL kunnen kiezen voor nieuwe verkiezingen. Dat deden ze inderdaad niet en daar hebben ze een mandaat voor. Daar mag de kiezer hen in 2013 dan op beoordelen.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:17 schreef Viajero het volgende:
[..]
Ja, onder sterke dreiging van de rest van de EU, niet van de Italiaanse kiezer. Heerlijk democratisch dat Duitsland en Frankrijk de wensen van Goldman Sachs uitvoeren. Zonder het aan de Italiaanse kiezer te vragen natuurlijk, democratie is wat wij zeggen, daar hebben we de mening van de kiezers niet voor nodig.
Ik geloof best dat Wilders en Roemer vast houden aan hun woord. Denk alleen niet dat zij ooit in een machtspositie terechtkomen die hen in staat stelt daad bij het woord te voegen.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:19 schreef Viajero het volgende:
[..]
Je mist het punt. Als je al op iemand stemt die claimt anti-EU te zijn dan vervalt dat direct na de verkiezingen weer. Dus al dat geroep over "je kunt toch op anti-Eu politici stemmen" is een wassen neus.
Blijkbaar boeide het de meeste kiezers niet echt. Anders hadden die wel een alternatieve anti-EU partij opgericht.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:19 schreef Viajero het volgende:
[..]
Je mist het punt. Als je al op iemand stemt die claimt anti-EU te zijn dan vervalt dat direct na de verkiezingen weer. Dus al dat geroep over "je kunt toch op anti-Eu politici stemmen" is een wassen neus.
En waarom deden ze dat niet? Omdat ze onder enorme druk waren gezet. Monti moest en zou dictator worden. Je doet net alsof de Italianen in alle vrijheid mochten besluiten wat voor Italie het beste zou zijn.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:24 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja het blijft nog altijd een afweging van die volksvertegenwoordigers. Men had ook net als in NL kunnen kiezen voor nieuwe verkiezingen. Dat deden ze inderdaad niet en daar hebben ze een mandaat voor. Daar mag de kiezer hen in 2013 dan op beoordelen.
quote:Op maandag 25 juni 2012 16:25 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik geloof best dat Wilders en Roemer vast houden aan hun woord. Denk alleen niet dat zij ooit in een machtspositie terechtkomen die hen in staat stelt daad bij het woord te voegen.
Omdat de Italiaanse grondwet (net als de Nederlandse) voorschrijft dat er minstens eenmaal in de vier jaar een nieuw parlement moet worden gekozen. En aangezien er tweeënhalf jaar eerder nog verkiezingen waren geweest was het niet nodig om tijdrovende verkiezingen uit te schrijven. Die moeten er voor eind volgend jaar uiteraard wel komen.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:29 schreef Viajero het volgende:
[..]
En waarom deden ze dat niet? Omdat ze onder enorme druk waren gezet. Monti moest en zou dictator worden. Je doet net alsof de Italianen in alle vrijheid mochten besluiten wat voor Italie het beste zou zijn.
Wilders heeft ook gedurende zijn gedoogperiode zich altijd tegen de EU verzet. Dat dit weinig verschil maakte, doet niet ter zake. Wanneer een Kamermeerderheid akkoord gaat, hebben de eurosceptici gewoon pech.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:30 schreef Viajero het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
Ja hoor, Wilders heeft laten zien dat hij staat voor wat hij zegt.
Maar wel blijven gedogen natuurlijk. Ook als het erom ging tientallen miljarden weg te geven. ik heb het niet over woorden, als het om mooie woorden zou gaan dan is elke politicus anti-EU. Ik kijk naar daden.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:32 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wilders heeft ook gedurende zijn gedoogperiode zich altijd tegen de EU verzet. Dat dit weinig verschil maakte, doet niet ter zake. Wanneer een Kamermeerderheid akkoord gaat, hebben de eurosceptici gewoon pech.
Gelukkig niet! Veel politici kijken wel verder dan hun populistische neus lang is.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:51 schreef Viajero het volgende:
[..]
ik heb het niet over woorden, als het om mooie woorden zou gaan dan is elke politicus anti-EU.
Vandaar dat politici altijd rond verkiezingstijd veel kritischer zijn op de EU dan anders. Dat komt natuurlijk omdat de EU zo populair is dat ze met anti-EU geblaat stemen winnen.. oh wacht..quote:Op maandag 25 juni 2012 17:37 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Gelukkig niet! Veel politici kijken wel verder dan hun populistische neus lang is.
Je scheert alle politici over een kam. Als ik niet beter zou weten dan zou je haast gaan denken dat je nogal last van oogkleppen hebt...quote:Op maandag 25 juni 2012 17:38 schreef Viajero het volgende:
[..]
Vandaar dat politici altijd rond verkiezingstijd veel kritischer zijn op de EU dan anders. Dat komt natuurlijk omdat de EU zo populair is dat ze met anti-EU geblaat stemen winnen.. oh wacht..
nogmaals dit:quote:Op maandag 25 juni 2012 17:51 schreef Hexagon het volgende:
Maar sowieso, als je de gevestigde partijen een beetje kent kun je aanvoelen dat ze pro Europees beleid voeren.
quote:Op maandag 25 juni 2012 15:30 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Zowel in de huidige programma's als die in het verleden. Maar de hellend vlak redenatie gaat hier niet op, je kunt niet zomaar claimen dat omdat mensen voor Europese samenwerking zijn ze dan ook automatisch wel voor een politieke unie zullen zijn.
Kom kom, niet zo naief. Als je een beetje verstand hebt, dan weet je dondersgoed dat met name de gevestigde partijen voorstander waren en zijn van verdere Europese integratie.quote:
Decennialang was er enkel desinteresse bij de meeste burgers m.b.t. het Europese samenwerkingsproject. Het is nogal zwak als diezelfde mensen nu ineens gaan klagen omdat blijkt dat we de Zuid-Europese landen beter niet tot de Eurozone hadden toegelaten.quote:Bedoel je de huidige programma's of die van de laatste 50 jaar?
Overigens dan nog. Er zijn vele verkiezingen overheen gegaan. En nooit is de pro europa partijen een strobreed in de weg gelegd om de unie te vormen. En dan nu ineens gaan zeuren dat je er niet helemaal zelf bij was?
En daar zit precies het probleem. Vrijwel geen enkele politicus, of moet ik zeggen 'geen enkele politicus' heeft tot op heden werkelijk in daden iets tegen de EU gedaan.quote:Op maandag 25 juni 2012 16:51 schreef Viajero het volgende:
[..]
Maar wel blijven gedogen natuurlijk. Ook als het erom ging tientallen miljarden weg te geven. ik heb het niet over woorden, als het om mooie woorden zou gaan dan is elke politicus anti-EU. Ik kijk naar daden.
Tja wiens probleem is dat? Niet van de pro-europese partijen wel?quote:Op dinsdag 26 juni 2012 02:33 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
En een nieuwe partij oprichten is echt niet eenvoudig. Je wordt van alle kanten tegengewerkt en belachelijk gemaakt. Je moet ook nog eens 30 handtekeningen per kiesdistrict halen inclusief het overzeese landsdeel op de Antillen (hoe je dat in vredesnaam moet organiseren) en iets van 11.000 euro (23.000 gulden) inleggen. Dat heeft ook niet iedereen standaard op zijn bankrekening staan.
En voorheen hoorde je weinig over de EU. Nederlandse politici hadden het er zelden over. Ik was er al mee bezig rond 2001, maar toen was ik een van de weinigen.
quote:
ja want het gaat zo lekker met Europaquote:Op zondag 24 juni 2012 23:54 schreef Euribob het volgende:
Ja man, de Europese Unie is geflopt. Onderbuikgevoelens ten top weer hier in de OP.
Ze zouden wel willen, maar tegen zijn, dat levert niets op in de ambtenaren wereld, dus knikken ze allen jaquote:Op dinsdag 26 juni 2012 02:33 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
En daar zit precies het probleem. Vrijwel geen enkele politicus, of moet ik zeggen 'geen enkele politicus' heeft tot op heden werkelijk in daden iets tegen de EU gedaan.
Of ze beseffen dat het anti-Europageleuter vooral voor de bühne is en bij daadwerkelijke uitvoering vooral heel veel geld kost.quote:Op donderdag 28 juni 2012 11:42 schreef HD9 het volgende:
[..]
Ze zouden wel willen, maar tegen zijn, dat levert niets op in de ambtenaren wereld, dus knikken ze allen ja
Dat.quote:Op donderdag 28 juni 2012 11:44 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Of ze beseffen dat het anti-Europageleuter vooral voor de bühne is en bij daadwerkelijke uitvoering vooral heel veel geld kost.
Het gaat ook niet zo lekker met Nederland. Is ons land nu gefaald?quote:Op donderdag 28 juni 2012 11:31 schreef new_moon het volgende:
[..]
ja want het gaat zo lekker met Europa![]()
De klap komt nog , dan merk jij het ookquote:Op donderdag 28 juni 2012 11:59 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het gaat ook niet zo lekker met Nederland. Is ons land nu gefaald?
Of nee, dat het minder gaat is natuurlijk allemaal de schuld van de EU.....
Dat die klap komt proberen ze juist uit alle macht te voorkomen in Brussel. Ze worden alleen tegengewerkt door al die obscure populistische partijen.quote:Op donderdag 28 juni 2012 12:10 schreef HD9 het volgende:
[..]
De klap komt nog , dan merk jij het ook
En laat me raden, dat kan worden voorkomen door uit de EU te stappen, nietwaar?quote:Op donderdag 28 juni 2012 12:10 schreef HD9 het volgende:
[..]
De klap komt nog , dan merk jij het ook
nou das al een beetje te laat denk ik, maar beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald.quote:Op donderdag 28 juni 2012 12:24 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En laat me raden, dat kan worden voorkomen door uit de EU te stappen, nietwaar?
Onze export slopen we er in elk geval effectief mee.quote:Op donderdag 28 juni 2012 12:25 schreef HD9 het volgende:
[..]
nou das al een beetje te laat denk ik, maar beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald.
Voor de zwakke landen zou een eigen valuta wel weer export en een definitieve stop op de import betekenen
Doen eens uitleggen waarom een einde van de EU in een klap hosanna betekent voor Nederland.quote:Op donderdag 28 juni 2012 12:25 schreef HD9 het volgende:
[..]
nou das al een beetje te laat denk ik, maar beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald.
Voor de zwakke landen zou een eigen valuta wel weer export en een definitieve stop op de import betekenen
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |