quote:Politie arresteert verdachte roofmoord op juwelier
De politie heeft een van de verdachten gepakt die de Haagse juwelier Ruud Stratmann (47) zouden hebben overvallen en gedood. Het gaat om de 19-jarige Ziya B., die dinsdag rond middernacht in de Haagse Schilderswijk is gearresteerd. De tweede verdachte, Sandro Grigolia (19), is nog voortvluchtig. De weduwe van Stratmann is door een familierechercheur op de hoogte gebracht van de aanhouding.
Burgemeester Jozias van Aartsen heeft in een eerste reactie aan Omroep West laten weten blij te zijn met het politie-optreden en het handelen van de OM die tot de arrestatie van Ziya Borukcu hebben geleid. Maar, 'we zijn er nog niet niet! Nu de andere nog'.
'Informatie van burgers heeft geholpen bij dit snelle resultaat. De dader die nu is gepakt en die zijn eigen hebzucht belangrijker vond dan het leven van Ruud Stratmann kan nu zijn verdiende straf krijgen.'
'Helaas kan dit het leed van mevrouw Stratmann en haar naasten niet verzachten, maar het is fantastisch dat politie en OM één van deze laffe moordenaar(s) te pakken hebben', aldus de Haagse burgemeester. Ook liet hij weten dat 'alles op alles wordt gezet om deze nietsontziende tweede man te pakken'.
Beschreven en betekende kist
De eerste belangstellenden hebben een laatste groet gebracht aan juwelier Ruud Stratmann. De door zijn naasten beschreven en betekende kist staat woensdag in de winkel. Ook media zijn aanwezig bij de juwelierszaak Lapidee aan de Beeklaan in Den Haag. Op straat praten mensen na over wat de juwelier is overkomen. Van 10.00 tot 17.00 uur kunnen mensen afscheid nemen. De crematie van Stratmann is vrijdag.
Neergeschoten
Stratmann, eigenaar van juwelierszaak Lapidee aan de Beeklaan in Den Haag, werd vorige week woensdag overvallen en neergeschoten door twee mannen, vermoedelijk Ziya B. en Sandro Grigolia.
De politie spoorde B. op aan de hand van onder meer informatie uit tips die dinsdag binnenkwamen nadat de namen en foto's van de verdachten openbaar waren gemaakt.
200 tips
Sinds de fatale overval op de juwelierszaak had de politie al 200 tips gekregen, waardoor ze te weten kwam wie de mogelijke daders waren. Nadat de politie deze identiteiten bekend maakte, kwamen nog eens 50 tips binnen.
Er waren 35 politiemensen betrokken bij de arrestatie, die op straat gebeurde. Het team dat de zaak onderzoekt, bestaat uit in totaal 40 politiemensen. Er is op acht adressen in de regio Haaglanden huiszoeking gedaan, maar tot dinsdagavond wist de politie niet waar de verdachten uithingen.
Gevlucht
De informatie over B. en Grigolia werd ook aan de Belgische autoriteiten gegeven, omdat Grigolia mogelijk daar naartoe is gevlucht. De zoektocht naar deze tweede verdachte gaat onverminderd door, benadrukt de politie in Den Haag.
'Het is pas de eerste die we hebben gepakt, we zijn er nog niet', zei een politiewoordvoerder. Over de verdere zoektocht naar Grigolia geeft de politie geen informatie.
Vorige delen:quote:Vriend: 'Turk, geef je aan! Je moet straf krijgen'
'Het is een lieve jongen', zegt vader Grigolia over zijn van de roofmoord op de Haagse juwelier Ruud Stratmann verdachte zoon Sandro. Hij heeft de politie gesproken, maar kan er niets meer van zeggen. 'Het is te erg', zegt hij met haperende stem. De oma van Sandro's eveneens voorvluchtige kompaan Ziya kan alleen nog maar huilen. 'Ik heb de hele nacht niet geslapen. Hoe heeft hij dit kunnen doen? Ik ken hem zo niet.' Woorden schieten haar te kort.
Ook buurtbewoners kunnen bijna niet geloven wat het duo mogelijk op de kerfstok heeft. 'Ik woonde naast juwelier Stratmann', zegt een van Grigolia's buren. 'Nu woon ik naast zijn moordenaar.' Het gezin staat als 'normaal' te boek in de wijk. Niets wees er de afgelopen dagen op dat de, beiden 19-jarige, jongens een roofmoord hadden gepleegd. Ziya Borukcu vierde vorige week vrijdag nog feest op een familiebruiloft, vertelt zijn oom.
'Ik heb niet aan hem gemerkt', zegt de man tegen het Algemeen Dagblad. Toch zijn er ook aanwijzingen dat het niet goed zat met de jongens. 'Ziya was lui, wilde niet werken en eigenlijk ook niet naar school.' De jongemannen kenden elkaar al jaren, hingen samen rond op straat en rookten wiet. 'Hij had verkeerde vrienden', zegt een buurmeisje. Jongeren bleven, omdat ze vonden dat hij niet deugde, uit zijn buurt.
Beveiligingsdiploma
Ziya lijkt zijn leven op de rails te hebben als hij zijn beveiligingsdiploma haalt. Hij heeft ruzie met zijn moeder, en heeft haar huis in Zoetermeer verlaten, maar klopt aan bij zijn oom voor onderdak. Met een vast adres kan hij solliciteren naar een baan als beveiliger. Jongeren die wel met hem omgingen, hadden 'De Turk' nooit tot moord in staat geacht. 'Een overval zoals deze is echt niets voor hem', zegt een van hen.
Een vriend, bijgenaamd 'Rasta', geeft Ziya een goede raad: 'Turk, geef je aan! Met wat jij gedaan hebt, kun je niet leven. Je moet straf krijgen.' Of Ziya zich van zijn woorden iets aantrekt, betwijfelt hij. 'Ik geloof dat hij zich door de politie laat doodschieten, als hij geen zelfmoord pleegt. Het maalt nu in zijn hoofd.'
Klopjacht in België
Gisteren breidde de klopjacht op de twee overvallers zich uit naar België. De politie heeft het sterke vermoeden dat Grigolia en Borukcu naar onze zuiderburen zijn gevlucht. Nederlandse en Belgische rechercheurs zetten alles op alles om de jongemannen aan te houden. Gisteren werden hun foto's en volledige namen vrijgegeven. Iets dat slechts bij hoge uitzondering voorkomt. De ouders kunnen, of willen, niet zeggen waar het duo uithangt.
'Ik wil dat je terugkomt naar hier, naar de politie of naar huis', zei de moeder van een van hen gisteren in een telefoongesprek met de NOS. De politie laat bij de klopjacht geen middel onbenut. Bewakingsbeelden uit de juwelierszaak van Stratmann, die op Youtube werden geplaatst en de overval 'live' tonen, werden meer dan 70.000 keer bekeken. De foto's van het duo zijn overal op internet te vinden. In de buurt werd geflyerd. Ook werd een beloning van 15.000 euro uitgeloofd voor de tip die leidt tot hun arrestatie.
Mensen kunnen vandaag afscheid nemen van juwelier Ruud Stratmann. De gesloten kist met daarin het lichaam van Stratmann staat in de winkel. Van 10.00 tot 17.00 uur kunnen mensen afscheid nemen. De crematie is aanstaande vrijdag.
1. Volgens mij blijft je strafblad je levenslang achtervolgen, juist zodat als je nog iets uitvreet het tegen je gebruikt kan worden later.quote:Op woensdag 2 mei 2012 18:42 schreef stopnaald het volgende:
Ik vraag me 2 dingen af.
1. wordt bij elke nieuwe strafzaak het bestaande strafblad (dus alles wat de beklaagde al eerder heeft uitgevreten) opnieuw meegewogen of is het straf gehad/uitgezeten/betaald en dus nieuwe ronde, nieuwe kansen?
2. hoe is de recidive verspreid over NL? Geografisch dus.
Ben ik dan ook geen voorstander van. Maar daar is het vermoedelijk meer in de markt gezet als afschrikmiddel, voorkomen dat andere mensen hetzelfde gaan doen. Jij hebt het meer over voorkomen dat de dader zelf nogmaals de fout ingaat door hem op voorhand maar vast te straffen.quote:Op woensdag 2 mei 2012 18:40 schreef Zienswijze het volgende:
Dit lijkt op het principe three strikes out, wat je in verscheidene staten in de US hebt.
Mensen straffen voor iets wat ze (nog) niet gedaan hebben vind ik niet zo'n aantrekkelijk idee, als liberaal zijnde.quote:Wat zou je op mijn principe tegen kunnen hebben?
Dat is toch het principe van het three strikes out systeem?quote:Op woensdag 2 mei 2012 18:46 schreef DonJames het volgende:
[..]
Ben ik dan ook geen voorstander van. Maar daar is het vermoedelijk meer in de markt gezet als afschrikmiddel, voorkomen dat andere mensen hetzelfde gaan doen. Jij hebt het meer over voorkomen dat de dader zelf nogmaals de fout ingaat door hem op voorhand maar vast te straffen.
Hoe verklaar je dan dat sommige liberalen in de VS wel degelijk voorstander van het three strikes out systeem zijn>quote:Mensen straffen voor iets wat ze (nog) niet gedaan hebben vind ik niet zo'n aantrekkelijk idee, als liberaal zijnde.
Dat gebeurt toch ook niet. Ze worden alleen de derde keer bestraft met een levenslange straf.quote:Op woensdag 2 mei 2012 18:46 schreef DonJames het volgende:
Mensen straffen voor iets wat ze (nog) niet gedaan hebben vind ik niet zo'n aantrekkelijk idee, als liberaal zijnde.
Mogelijk heb je gelijk, Amerikaans strafrecht heb ik ook niet veel verstand van.quote:Op woensdag 2 mei 2012 18:48 schreef Zienswijze het volgende:
Dat is toch het principe van het three strikes out systeem?
Dat weet ik niet, ik ben geen sommige Amerikaanse liberaal.quote:Hoe verklaar je dan dat sommige liberalen in de VS wel degelijk voorstander van het three strikes out systeem zijn>
Voorkomen dat iemand weer de fout ingaat is 1 van de doelen van strafrecht. En, straffen moeten proportioneel zijn, passen bij de ongewenste gedraging. Als je recidive van gaat proberen te voorkomen door iedereen maar op te sluiten, begint dat heel erg het karakter te krijgen van iemand straffen voor iets wat 'ie nog niet heeft gedaan. Het ligt dicht bij elkaar, maar op het moment dat de straffen buitenproportioneel (levenslang voor het jatten van een paar videobanden) worden, begint het duidelijker te worden.quote:Op woensdag 2 mei 2012 19:04 schreef Gia het volgende:
Dat gebeurt toch ook niet. Ze worden alleen de derde keer bestraft met een levenslange straf.
...
Maar dat gebeurt toch ook helemaal niet?quote:Op woensdag 2 mei 2012 18:46 schreef DonJames het volgende:
[..]
Ben ik dan ook geen voorstander van. Maar daar is het vermoedelijk meer in de markt gezet als afschrikmiddel, voorkomen dat andere mensen hetzelfde gaan doen. Jij hebt het meer over voorkomen dat de dader zelf nogmaals de fout ingaat door hem op voorhand maar vast te straffen.
[..]
Mensen straffen voor iets wat ze (nog) niet gedaan hebben vind ik niet zo'n aantrekkelijk idee, als liberaal zijnde.
Deze Leandro had wel wat meer op zijn kerfstok dan dat je hier poneertquote:Op woensdag 2 mei 2012 19:18 schreef DonJames het volgende:
Als je recidive van gaat proberen te voorkomen door iedereen maar op te sluiten, begint dat heel erg het karakter te krijgen van iemand straffen voor iets wat 'ie nog niet heeft gedaan. Het ligt dicht bij elkaar, maar op het moment dat de straffen buitenproportioneel (levenslang voor het jatten van een paar videobanden) worden, begint het duidelijker te worden.
Al met al geen lieverdje dus. De emotionele schade van de slachtoffers van de huisinbraak zal ook niet mals zijn. Het is immers je privé-eigendom, waarin je je veilig moet voelen en je ongeveer de helft van je leven in verblijft. En ik blijf erbij: veiligheid staat voorop bij de burger. Denk daar ook eens aanquote:On November 4, 1995, Andrade stole five videotapes from a K-Mart store in Ontario, California. Two weeks later, he stole four videotapes from a different K-Mart store in Montclair, California. Andrade had been in and out of the state and federal prison systems since 1982. By the time of these two crimes in 1995, he had been convicted of petty theft, residential burglary, transportation of marijuana, and escape from prison.
Mooi!quote:Op woensdag 2 mei 2012 19:50 schreef Thieske het volgende:
***************************************
Tweede verdachte juwelier opgepakt
***************************************
` De tweede verdachte van de roofmoord
op de Haagse juwelier Stratmann is in
Georgië aangehouden.De 19-jarige Sandro
Grigolia heeft zich vanmiddag gemeld op
de Nederlandse ambassade in Tblisi.Hij
is daarna aangehouden.Nederland en
Georgië overleggen momenteel over zijn
uitlevering.
Teletekst.
Opsporing wordt altijd zo opgeblazen wanneer de pakkans bijzonder groot is.quote:Op woensdag 2 mei 2012 19:57 schreef DroogDok het volgende:
Ik verbaas me over de maatschappelijke verantwoording over nu speciaal deze zaak.
Het lijkt wel of er 1 keer in de zoveel tijd een zaak veel meer aandacht krijgt dan de "normale" moorden die dagelijks worden gepleegd. Is dit door toedoen van de media, of is het alleen maar omdat er toevallig mooie beelden waren voor Opsporing Verzocht? Het slachtoffer in deze zaak lijkt me op het eerste gezicht niet extra bijzonder.
Worden er dagelijks onschuldige huisvaders vermoord in Nederland?quote:Op woensdag 2 mei 2012 19:57 schreef DroogDok het volgende:
Ik verbaas me over de maatschappelijke verantwoording over nu speciaal deze zaak.
Het lijkt wel of er 1 keer in de zoveel tijd een zaak veel meer aandacht krijgt dan de "normale" moorden die dagelijks worden gepleegd. Is dit door toedoen van de media, of is het alleen maar omdat er toevallig mooie beelden waren voor Opsporing Verzocht? Het slachtoffer in deze zaak lijkt me op het eerste gezicht niet extra bijzonder.
De meeste moorden zijn wegens conflicten in het criminele milieu. Daarbij hebben veel mensen toch iets van eigen schuld dikke bult. Bij een duidelijk onschuldig slachtoffer is het gevoel van machteloosheid veel groter, er dan 'met zijn alle' achteraan geeft dan toch enige voldoening.quote:Op woensdag 2 mei 2012 19:57 schreef DroogDok het volgende:
Ik verbaas me over de maatschappelijke verantwoording over nu speciaal deze zaak.
Het lijkt wel of er 1 keer in de zoveel tijd een zaak veel meer aandacht krijgt dan de "normale" moorden die dagelijks worden gepleegd. Is dit door toedoen van de media, of is het alleen maar omdat er toevallig mooie beelden waren voor Opsporing Verzocht? Het slachtoffer in deze zaak lijkt me op het eerste gezicht niet extra bijzonder.
Ik vermoed dat de familie hem heeft overgehaald.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:04 schreef Sheriam het volgende:
Hm, zichzelf gemeld terwijl hij al helemaal in Georgië was? Dat zou ik niet hebben verwacht van een geweldadige overvaller. Misschien is de ander de schutter en hoopt hij, nadat hij hoorde dat z'n maat gepakt is, in ruil voor getuigenissen niet al te zwaar gestraft te worden? Of zouden z'n vrienden/familie daar de deur voor 'm hebben dichtgehouden toen ze er achter kwamen wat 'ie geflikt had? Ik ben nu wel heel benieuwd wat hier achter zit! En natuurlijk vooral blij dat 'ie vast zit, prima.Uitlevering zou toch geen probleem moeten zijn als hij op de ambassade gepakt is, hoop ik.
quote:De verdachte meldde zich woensdag aan het begin van de avond met enkele familieleden bij de Nederlandse ambassade in Tbilisi.
Nederland heeft een uitleveringsverdrag met Georgië, de kans dat hij niet word uitgeleverd lijkt mij erg klein.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:06 schreef Marrije het volgende:
Nederland en Georgie overleggen over uitlevering.
Is er een kans dat hij helemaal niet wordt uitgeleverd?
ok, dank jequote:Op woensdag 2 mei 2012 20:08 schreef malleable het volgende:
[..]
Nederland heeft een uitleveringsverdrag met Georgië, de kans dat hij niet word uitgeleverd lijkt mij erg klein.
Ah, dank, dat stond nog niet in het stukje wat ik had gezien! Goed van die familieleden, kunnen we die ruilen voor een aantal van degenen die volgens eerdere berichten weigerden mee te werken?quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:06 schreef malleable het volgende:
Ik vermoed dat de familie hem heeft overgehaald.
[..]
Waar zit hij beter? Hier of daar?quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:04 schreef Sheriam het volgende:
Hm, zichzelf gemeld terwijl hij al helemaal in Georgië was? Dat zou ik niet hebben verwacht van een geweldadige overvaller. Misschien is de ander de schutter en hoopt hij, nadat hij hoorde dat z'n maat gepakt is, in ruil voor getuigenissen niet al te zwaar gestraft te worden? Of zouden z'n vrienden/familie daar de deur voor 'm hebben dichtgehouden toen ze er achter kwamen wat 'ie geflikt had? Ik ben nu wel heel benieuwd wat hier achter zit! En natuurlijk vooral blij dat 'ie vast zit, prima.Uitlevering zou toch geen probleem moeten zijn als hij op de ambassade gepakt is, hoop ik.
Dood schot is opgenomen, dus in andere woorden de politie weet het al.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Waar zit hij beter? Hier of daar?
Maakt mij niet uit waar, als het maar lang is.
Ben overigens ook wel benieuwd of ze weer gaan zwarte pieten. 'Hij heeft het dodelijke schot gelost.' 'Nee hij...'
Met als eindresultaat dat dit niet kan worden vastgesteld en ze geen van geide veroordeeld worden voor het lossen van het dodelijke schot.
Beetje als die scooter waar ze allebei achterop zaten.
In zo'n geval horen beide schuldig bevonden te worden, niet beide onschuldig. Die man is echt dood.
Daar zat ik ook aan te denken. Maar gelukkig heeft de politie de beelden, dus het is overduidelijk.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Waar zit hij beter? Hier of daar?
Maakt mij niet uit waar, als het maar lang is.
Ben overigens ook wel benieuwd of ze weer gaan zwarte pieten. 'Hij heeft het dodelijke schot gelost.' 'Nee hij...'
Met als eindresultaat dat dit niet kan worden vastgesteld en ze geen van geide veroordeeld worden voor het lossen van het dodelijke schot.
Beetje als die scooter waar ze allebei achterop zaten.
In zo'n geval horen beide schuldig bevonden te worden, niet beide onschuldig. Die man is echt dood.
Gelukkig inderdaad, maar is toch van de zotte dat je weg kunt komen met moord als je het met een groep doet zodat niet duidelijk is wie het dodelijke schot loste, de doodsteek toebracht of de dodelijke trap verkocht.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:14 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Daar zat ik ook aan te denken. Maar gelukkig heeft de politie de beelden, dus het is overduidelijk.
Nee, maar het is ook niet zo dat het maar 1 keer in de tig jaar gebeurd, er zullen elk jaar toch wel een paar huisvaders- of moeders worden vermoord. Wat maakt het dat deze zaak zoveel aandacht krijgt?quote:Op woensdag 2 mei 2012 19:59 schreef Gia het volgende:
[..]
Worden er dagelijks onschuldige huisvaders vermoord in Nederland?
Nederland heeft tot op het allerhoogste niveau een eersteklas contact met Georgië.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:08 schreef malleable het volgende:
[..]
Nederland heeft een uitleveringsverdrag met Georgië, de kans dat hij niet word uitgeleverd lijkt mij erg klein.
Een moord in groepje doen is gevaarlijker dan alleen. Iemand gaat sowieso praten.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:17 schreef Gia het volgende:
[..]
Gelukkig inderdaad, maar is toch van de zotte dat je weg kunt komen met moord als je het met een groep doet zodat niet duidelijk is wie het dodelijke schot loste, de doodsteek toebracht of de dodelijke trap verkocht.
In die zaak is gewoon een bestuurder vastgesteld, na een verklaring van een medegevangene.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Beetje als die scooter waar ze allebei achterop zaten.
Lijkt me sterk, een AT is toch zo ter plaatse?quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:32 schreef Lovechild het volgende:
Iets van hele andere orde in deze zaak waar ik steeds aan moet denken: de politie heeft 3 kwartier gewacht met naar binnen gaan na de overval omdat de daders mogelijk nog binnen waren. Al die tijd heeft de juwelier daar dus gewond gelegen. Hoe zouden zijn overlevingskansen geweest als de politie wel direct naar binnen was gegaan?
Kun je uiteraard slechts over speculeren en dat is zinloos maar als nabestaande zou dit mij toch wel bezighouden zeg
Wat lijkt je sterk? Dat ze drie kwartier wachtten met naar binnen gaan?quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:44 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Lijkt me sterk, een AT is toch zo ter plaatse?
Dat vind ik ook zo vreemd. Er was toch ook zo'n zaak in Zeeland waar de politie buiten bleef staan terwijl er binnen iemand doodgemarteld werd?quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:32 schreef Lovechild het volgende:
Iets van hele andere orde in deze zaak waar ik steeds aan moet denken: de politie heeft 3 kwartier gewacht met naar binnen gaan na de overval omdat de daders mogelijk nog binnen waren. Al die tijd heeft de juwelier daar dus gewond gelegen. Hoe zouden zijn overlevingskansen geweest als de politie wel direct naar binnen was gegaan?
Kun je uiteraard slechts over speculeren en dat is zinloos maar als nabestaande zou dit mij toch wel bezighouden zeg
Ik denk dat de politie bang was.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:32 schreef Lovechild het volgende:
Iets van hele andere orde in deze zaak waar ik steeds aan moet denken: de politie heeft 3 kwartier gewacht met naar binnen gaan na de overval omdat de daders mogelijk nog binnen waren. Al die tijd heeft de juwelier daar dus gewond gelegen. Hoe zouden zijn overlevingskansen geweest als de politie wel direct naar binnen was gegaan?
Kun je uiteraard slechts over speculeren en dat is zinloos maar als nabestaande zou dit mij toch wel bezighouden zeg
Ja in NK hebben ze geen juwelenwinkels dus daar gebeurt zoiets nietquote:
Er zijn maar een zeer beperkt aantal AT's voor heel Nederland. Dus er gaat helaas wel enige tijd overheen voordat het AT voor een bepaalde regio én compleet is, én ter plekke is.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:44 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Lijkt me sterk, een AT is toch zo ter plaatse?
Het hele land is een grote juwelenwinkel. Daar hoef je niet te stelen want iedereen deelt dezelfde rijkdom.quote:Op woensdag 2 mei 2012 21:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja in NK hebben ze geen juwelenwinkels dus daar gebeurt zoiets niet
quote:Op woensdag 2 mei 2012 21:17 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Het hele land is een grote juwelenwinkel. Daar hoef je niet te stelen want iedereen deelt dezelfde rijkdom.
zo, ook weer correctquote:Op woensdag 2 mei 2012 21:17 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Het hele land is een grote juwelenwinkel. Daar hoef je niet te stelen want iedereen deelt dezelfde rijkdom. hongersnood.
Mag ik vragen waar je dat hebt gelezen? Niet dat ik denk dat het niet waar is, maar ben benieuwd.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:32 schreef Lovechild het volgende:
Iets van hele andere orde in deze zaak waar ik steeds aan moet denken: de politie heeft 3 kwartier gewacht met naar binnen gaan na de overval omdat de daders mogelijk nog binnen waren. Al die tijd heeft de juwelier daar dus gewond gelegen. Hoe zouden zijn overlevingskansen geweest als de politie wel direct naar binnen was gegaan?
Kun je uiteraard slechts over speculeren en dat is zinloos maar als nabestaande zou dit mij toch wel bezighouden zeg
Ik heb dat ook ergens gelezen, ik dacht op nu.nl, maar weet dat niet zeker.quote:Op woensdag 2 mei 2012 21:28 schreef Marrije het volgende:
[..]
Mag ik vragen waar je dat hebt gelezen? Niet dat ik denk dat het niet waar is, maar ben benieuwd.
http://regio15.nl/actueel(...)et-leven-bij-overvalquote:Op woensdag 2 mei 2012 21:28 schreef Marrije het volgende:
[..]
Mag ik vragen waar je dat hebt gelezen? Niet dat ik denk dat het niet waar is, maar ben benieuwd.
quote:Vader overvaller: mijn zoon is een idioot
DEN HAAG - De vader van Ziya Borukcu, een van de twee overvallers die is aangehouden voor de roofmoord op de Haagse juwelier Ruud Stratmann, noemt zijn zoon een "stomme idioot."
Ziya Borukcu
"Ik kan het niet begrijpen. Ik snap niet dat m'n zoon zo'n domme, stomme idioot is geweest", zei Usler Borukcu, de vader van de 19-jarige verdachte tegen een verslaggever van RTL Nieuws.
Ziya was volgens de vader altijd een rustige jongen, die zelfs bang was voor spinnen. Als hij een spin zag, moest zijn moeder of ik komen, om die op te pakken."
De vader, werkzaam in de bouw, zegt dat hij van binnen brandt „voor die arme man die is overleden”. "Als hij in zijn been of zijn arm zou zijn geschoten, zou ik mijn eigen arm of been geven als hem dat zou helpen. Maar dat kan niet meer, want hij is dood.”
De man ontkent dat hij niet heeft meegewerkt met de politie. “Natuurlijk moet hij straf krijgen voor wat hij heeft gedaan. Ik zou hem met eigen handen naar het politiebureau hebben gebracht als ik het geweten had.”
Toch stonden de 19-jarige Ziya en zijn handlanger Sandro Grigolia bekend bij de jeugdreclassering. Wat de twee nog meer op hun kerfstok hebben, is niet duidelijk. Waarom zijn zoon het gedaan heeft, weet Usler niet. “Hij ging met de verkeerde vrienden om."
Hij was zélf de * verkeerde * vriend. En dat al geruime tijd als hij ook al bekend was bij de jeugdreclassering.quote:Hij ging met verkeerde vrienden om....
Ik had net alle artikelen op nu.nl nog eens gelezenquote:Op woensdag 2 mei 2012 21:36 schreef Nystiq het volgende:
[..]
http://regio15.nl/actueel(...)et-leven-bij-overval
bron http://www.onzestem.eu/20(...)ijpt-zijn-zoon-niet/quote:Usler heeft zijn zoon nog niet kunnen spreken. Dinsdag heeft hij een verklaring afgelegd op het politiebureau, maar sinds de arrestatie gisteravond, heeft hij Ziya Borukcu niet aan de telefoon gehad. Hij weet niet of Ziya Borukcu inmiddels al bekend heeft.
Wat zijn zoon heeft bewogen om dit te doen, weet Usler niet. “Hij ging met de verkeerde vrienden om. Ik wist dat hij twee vrienden had die fout waren, maar Sandro kende ik niet. Ik hoop dat ze ook hem snel pakken.”
De ouders van Ziya Borukcu zijn in 1999 gescheiden. Sindsdien woont Ziya Borukcu af en toe bij zijn moeder, af en toe bij zijn vader. Maar ook zijn tante biedt vaak een slaapplaats. Ziya Borukcu heeft nog 1 zusje, van 14 jaar oud.
Frappant dat de politie dan zegt dat de ouders niet eens wilden helpen, laat staan een foto wilden afgeven.quote:De man ontkent dat hij niet heeft meegewerkt met de politie. “Natuurlijk moet hij straf krijgen voor wat hij heeft gedaan. Ik zou hem met eigen handen naar het politiebureau hebben gebracht als ik het geweten had.”
Ik had de link al gepost.quote:Op woensdag 2 mei 2012 21:28 schreef Marrije het volgende:
[..]
Mag ik vragen waar je dat hebt gelezen? Niet dat ik denk dat het niet waar is, maar ben benieuwd.
Noem eens een zaak van het afgelopen jaar, waarbij een onschuldige man, vrouw, kind vermoord is die niet zoveel aandacht kreeg.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:18 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Nee, maar het is ook niet zo dat het maar 1 keer in de tig jaar gebeurd, er zullen elk jaar toch wel een paar huisvaders- of moeders worden vermoord. Wat maakt het dat deze zaak zoveel aandacht krijgt?
Nou, of het daar zo'n lol is om in de bak te zitten.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:38 schreef Bastoenie het volgende:
Overleggen of je zo'n huftertje uitlevert of niet..Eikels uitleveren die hap.
Serieus? We hebben het over 200 moorden per jaarquote:Op woensdag 2 mei 2012 22:47 schreef Gia het volgende:
[..]
Noem eens een zaak van het afgelopen jaar, waarbij een onschuldige man, vrouw, kind vermoord is die niet zoveel aandacht kreeg.
Als ze daar beelden van hebben, komen die net zo uitgebreid in het nieuws.quote:Op woensdag 2 mei 2012 23:52 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Serieus? We hebben het over 200 moorden per jaar
Net zoveel aandacht als dit? Noem nog 2 zaken naast de inbreker (en die "leeft" nog) van 2011, 2012. Succes!quote:Op woensdag 2 mei 2012 23:57 schreef Gia het volgende:
[..]
Als ze daar beelden van hebben, komen die net zo uitgebreid in het nieuws.
Anders alleen bij opsporing verzocht, of een bericht on de krant. Als er niks te zien is, kunnen ze niks laten zien.
Daarbij zijn de meeste moorden in het criminele circuit. Dat noem ik geen onschuldigen.
Had het al aangepast..quote:Op donderdag 3 mei 2012 00:00 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Net zoveel aandacht als dit? Noem nog 2 zaken naast de inbreker (en die "leeft" nog) van 2011, 2012. Succes!
En de meeste moorden zijn toch in de relationele sfeer?
Inderdaad. Best een leuk contact ook.quote:Op woensdag 2 mei 2012 20:23 schreef Ringo het volgende:
[..]
Nederland heeft tot op het allerhoogste niveau een eersteklas contact met Georgië.
quote:Op woensdag 2 mei 2012 22:47 schreef Gia het volgende:
[..]
Noem eens een zaak van het afgelopen jaar, waarbij een onschuldige man, vrouw, kind vermoord is die niet zoveel aandacht kreeg.
bronquote:Verdachte kiest voor omstreden raadsman
DEN HAAG, donderdag
De omstreden advocaat Mohammed Enait is door roofmoordverdachte Ziya Borukcu gekozen als zijn verdediger. De advocaat is gistermiddag urenlang op het hoofdbureau van de Haagse politie geweest, waar Borukcu wordt vastgehouden.
De Surinaams-Nederlandse advocaat Mohammed Faizel Ali Enait kwam in 2006 in het nieuws toen hij weigerde vrouwen de hand te schudden vanwege zijn geloof als orthodoxe moslim.
In augustus 2008 werd Mohammed Enait beëdigd als advocaat. Hij kwam in opspraak doordat hij weigerde op te staan voor rechters bij het binnenkomen van de rechtszaal. Enait weigerde dit omdat volgens hem dit in tegenspraak is met zijn geloof.
Komop, drie winkeldiefstallen, wat weet bij zich hebben en een woninginbraak. Niet dat ik dit allemaal goedkeur, maar 50 jaar in de bak voor zoiets is gewoon idioot.quote:Op woensdag 2 mei 2012 19:34 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Deze Leandro had wel wat meer op zijn kerfstok dan dat je hier poneert
Van wiki:
[..]
Al met al geen lieverdje dus. De emotionele schade van de slachtoffers van de huisinbraak zal ook niet mals zijn. Het is immers je privé-eigendom, waarin je je veilig moet voelen en je ongeveer de helft van je leven in verblijft. En ik blijf erbij: veiligheid staat voorop bij de burger. Denk daar ook eens aan
In elk geval hoeven we niet bang te zijn dat deze Leandro opnieuw een huisinbraak (schending van eigendomsrecht) pleegt, waarbij de kans bestaat dat hij de rechtmatige eigenaars ervan - als zij thuis zijn - enige schade berokkent.
Of juist niet.quote:Op donderdag 3 mei 2012 09:03 schreef AntiChrist het volgende:
nou ja dan weten we in ieder geval zeker dat hij een fikse straf zal krijgen als hij zich door een idioot laat verdedigen.
Met een beetje mazzel worden zowel die inferieuren als die advocaat de bak ingesmeten.quote:Hij kwam in opspraak doordat hij weigerde op te staan voor rechters bij het binnenkomen van de rechtszaal.
Whahahahaquote:
Nou, dat die idioot zich nog advocaat mag noemen is het bewijs dat die jurk gewoon de boel kan minachten. Hij weet waarschijnlijk dat geen enkele rechter de ballen heeft om hem aan te pakken, want discriminatie van moslim.quote:Op donderdag 3 mei 2012 09:23 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Met een beetje mazzel worden zowel die inferieuren als die advocaat de bak ingesmeten.
Of je leest de rest van het topic ook. Geen zin om me te herhalen.quote:Op donderdag 3 mei 2012 07:26 schreef DroogDok het volgende:
[..]![]()
Nogal lastig, als er geen aandacht voor is, hoe kan ik het dan weten. Maar jij zegt dus dat altijd als er een onschuldig iemand vermoord wordt er eenzelfde hoeveelheid aandacht is?
schandalig jaquote:Op donderdag 3 mei 2012 10:31 schreef Elfletterig het volgende:
Alles aan deze zaak is triest:
- Het feit dat het zo ver heeft kunnen komen: Twee gevalletjes tuig, die door talloze instanties werden begeleid en bekenden waren van de reclassering. Hier is enorm gefaald.
- De tenenkrommende, politiek-correcte discussie over de opsporing van deze moordenaars, waarbij hun gezichten en namen zijn getoond, waardoor hun privacy zou zijn aangetast...
- De keuze voor een raadsman die de Nederlandse rechtsstaat minacht.
Wat hoop ik dat deze daders de maximale straf krijgen. Dat ze maar levenslang mogen wegrotten. En dat is dan nog mild.
Dus omdat er discussies worden gevoerd over privacy waar de verdachten zelf niet om gevraagd hebben en ze nemen een raadsman die je niet zint hoop je op de maximale straf? Raar, ik zou denken dat hun misdaad daar al reden genoeg voor is.quote:Op donderdag 3 mei 2012 10:31 schreef Elfletterig het volgende:
Alles aan deze zaak is triest:
- Het feit dat het zo ver heeft kunnen komen: Twee gevalletjes tuig, die door talloze instanties werden begeleid en bekenden waren van de reclassering. Hier is enorm gefaald.
- De tenenkrommende, politiek-correcte discussie over de opsporing van deze moordenaars, waarbij hun gezichten en namen zijn getoond, waardoor hun privacy zou zijn aangetast...
- De keuze voor een raadsman die de Nederlandse rechtsstaat minacht.
Wat hoop ik dat deze daders de maximale straf krijgen. Dat ze maar levenslang mogen wegrotten. En dat is dan nog mild.
Wat ik ervan heb begrepen is dat het ging om jeugd reclassering, die stoppen na de 18e verjaardag. Daarnaast was die Ziya een gediplomeerd beveiliger, toch niet een jongen waar 'de instanties' meteen op moeten springen lijkt mij.quote:Op donderdag 3 mei 2012 10:31 schreef Elfletterig het volgende:
Alles aan deze zaak is triest:
- Het feit dat het zo ver heeft kunnen komen: Twee gevalletjes tuig, die door talloze instanties werden begeleid en bekenden waren van de reclassering. Hier is enorm gefaald.
Hij heeft wel gelijk gekregen en hoeft dus niet op te staan geloof ikquote:Op donderdag 3 mei 2012 09:23 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Met een beetje mazzel worden zowel die inferieuren als die advocaat de bak ingesmeten.
Wat een onzin, ben je bang of zo?quote:Op donderdag 3 mei 2012 09:32 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Nou, dat die idioot zich nog advocaat mag noemen is het bewijs dat die jurk gewoon de boel kan minachten. Hij weet waarschijnlijk dat geen enkele rechter de ballen heeft om hem aan te pakken, want discriminatie van moslim.
het zal wel aan mij liggen maar zo pienter vind ik hem niet , heb je hem wel eens horen praten bij Pauw en witteman of iets dergelijks??quote:Op donderdag 3 mei 2012 10:53 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Hij heeft wel gelijk gekregen en hoeft dus niet op te staan geloof ik
Zeer enge vent die advocaat maar hij is wel pienter. Jammer dat hij nu een podium krijgt voor zijn haatretoriek,
Een opsomming van (helaas) producten van deze tijd.quote:Op donderdag 3 mei 2012 10:31 schreef Elfletterig het volgende:
Alles aan deze zaak is triest:
- Het feit dat het zo ver heeft kunnen komen: Twee gevalletjes tuig, die door talloze instanties werden begeleid en bekenden waren van de reclassering. Hier is enorm gefaald.
- De tenenkrommende, politiek-correcte discussie over de opsporing van deze moordenaars, waarbij hun gezichten en namen zijn getoond, waardoor hun privacy zou zijn aangetast...
- De keuze voor een raadsman die de Nederlandse rechtsstaat minacht.
Wat hoop ik dat deze daders de maximale straf krijgen. Dat ze maar levenslang mogen wegrotten. En dat is dan nog mild.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |