Paars is per definitie zonder CDA.quote:Op vrijdag 27 april 2012 21:35 schreef Arcee het volgende:
Het is Paars+ met CDA en CU in plaats van de PvdA.
Tsja, het mooie aan Paars vind ik het liberale, het reliloze, dus wat dat betreft vind ik CDA en CU bepaald geen verbetering ten opzichte van PvdA.
Maar is het veel beter dan over rechts met de PVV of over links met de SP.
En het is met de twee beste partijen van Nederland: VVD en D66.
Ja, weet ik.quote:
quote:Op vrijdag 27 april 2012 09:02 schreef Jarno het volgende:
Liever iets paarsigs maar dit zou, als dat echt niet kan, een acceptabel alternatief zijn.
Dat was vroeger zo, tijdens de christen-democratische hegemonie. Inmiddels is het CDA zelf een van de splinterpartijen. Van mij mogen ze erbij. Zeker met Haersma Buma als frontman.quote:
Het hele idee van Paars is daarentegen volgens mij dat het een progressief kabinet is zonder christelijke (CDA) partij.quote:Op zaterdag 28 april 2012 10:31 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dat was vroeger zo, tijdens de christen-democratische hegemonie. Inmiddels is het CDA zelf een van de splinterpartijen. Van mij mogen ze erbij. Zeker met Haersma Buma als frontman.
Ja en dan extra grefo's binnenhalen ben ik toch niet zo enthousiast overquote:Op zaterdag 28 april 2012 10:54 schreef Tanin het volgende:
[..]
Het hele idee van Paars is daarentegen volgens mij dat het een progressief kabinet is zonder christelijke (CDA) partij.
Het hele idee van Paars is sowieso niet van deze tijd. Alle paarse issues zijn allang binnen: euthanasie, homohuwelijk, koopzondagen. Daar gaat het CDA echt niet meer tegen protesteren.quote:Op zaterdag 28 april 2012 10:54 schreef Tanin het volgende:
[..]
Het hele idee van Paars is daarentegen volgens mij dat het een progressief kabinet is zonder christelijke (CDA) partij.
Maar zonder GL, CU, PvdA, SP en PVV gaat nooit lukken, dus er moet toch een aantal van die partijen erbij.quote:Op zaterdag 28 april 2012 12:32 schreef MrBadGuy het volgende:
Als het zonder GL en CU kan, dan zou het ideaal zijn. Deze Kunduz-coalitie is nog wel te doen, maar het is zeker niet mijn eerste keus. Gelukkig is het wel zonder PvdA, SP en PVV, dat is ook wel wat waard
Zonder het CDA zou je misschien ook eens wat aan het landbouwbeleid kunnen doen. Ook zou je het drugsbeleid onder de dominees vandaan kunnen trekken, maar dat is theorie aangezien de VVD-ers geen god nodig blijken te hebben om hun ziekelijke bedilzucht en antiliberale reflexen de vrije loop te laten.quote:Op zaterdag 28 april 2012 11:16 schreef Ringo het volgende:
[..]
Het hele idee van Paars is sowieso niet van deze tijd. Alle paarse issues zijn allang binnen: euthanasie, homohuwelijk, koopzondagen. Daar gaat het CDA echt niet meer tegen protesteren.
Het zal een hervormingskabinet zijn. Niet centrum-rechts. Tenzij je werkelijk denkt dat met de koers van de SP en PvdA hervormt kan worden. Dan is alles dat daarvan afwijkt al snel rechts.quote:Op vrijdag 27 april 2012 10:29 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Dit. Gelet op het pakket wat er nu ligt, lijkt me deze coalitie geen positief vooruitzicht om 4 jaar aan de macht te hebben. De VVD gaat daarin ongetwijfeld de anderen overvleugelen en dan krijgen we een VVD-Kabinet met gedoogsteun van die andere groepjes.
Dit. Goed verwoord.quote:Op vrijdag 27 april 2012 10:35 schreef eleusis het volgende:
Voor.
En dan zeker ook om wat het NIET is: geen PVV, geen PvdA, geen SP, met andere woorden geen reactionair onderbuikenbeleid, dat zou iets heel moois zijn.
VVD-CDA-D66 zal lastig worden, maar we hebben nog een lange weg te gaan tot de verkiezingen. Het CDA zou zich bijvoorbeeld nog prima kunnen herstellen met iemand als Buma aan het roer, als de PvdA op de radicale linkse weg blijft zitten kan D66 daar wel kiezers weghalen en het is ook maar de vraag of de PVV wel echt haar kiezers vast weet te houden.quote:Op zaterdag 28 april 2012 12:40 schreef Arcee het volgende:
[..]
Maar zonder GL, CU, PvdA, SP en PVV gaat nooit lukken, dus er moet toch een aantal van die partijen erbij.
Het religieuze karakter van het huidige kabinet of een mogelijk Kunduz kabinet lijkt mij ook vrij minimaal. Daarbij zijn de onderlinge verhoudingen goed en gunnen ze elkaar ook iets. Dat is met een PvdA erbij een heel andere spel.quote:Op zaterdag 28 april 2012 11:16 schreef Ringo het volgende:
[..]
Het hele idee van Paars is sowieso niet van deze tijd. Alle paarse issues zijn allang binnen: euthanasie, homohuwelijk, koopzondagen. Daar gaat het CDA echt niet meer tegen protesteren.
Einde van de winkelsluitingstijden wetquote:Op zaterdag 28 april 2012 11:16 schreef Ringo het volgende:
[..]
Het hele idee van Paars is sowieso niet van deze tijd. Alle paarse issues zijn allang binnen: euthanasie, homohuwelijk, koopzondagen. Daar gaat het CDA echt niet meer tegen protesteren.
Het zijn wat mij betreft op het gebied van niet-economische dingen zo'n beetje de belangrijkste afspraken om te maken, en ik zie het CDA het niet doen.quote:Op zaterdag 28 april 2012 14:10 schreef nikk het volgende:
Dat is toch echt gerommel in de marge. Daarbij valt een hoop ook mét het CDA te regelen.
Het is geen wassenneus, als ik mijn winkel op zondag open wil hebben, dan vind ik dat ik dat recht moet hebben.quote:Op zaterdag 28 april 2012 14:17 schreef nikk het volgende:
De winkeltijdenwet is een wassen neus. Misschien moet je je bij de kerk uitschrijven. Voor 99,9 procent van de homoseksuele leraren geldt die bescherming al. En landbouwsubsidies is een Europees probleem.
En het zou niet mijn keuze moeten zijn. De kerk hoort dat recht niet te hebben.quote:Op zaterdag 28 april 2012 14:23 schreef nikk het volgende:
Dat is jouw keuze natuurlijk. Dat de kerk jouw adres kan opvragen is volgens mij simpel te verhelpen. Daar zijn geen wetten of kabinetten voor nodig. Tenminste, dat denk ik. Daarbij waren ook de PvdA en de SP tegen de verruiming van de winkeltijdenwet, dus succes daarmee.
Je bent ooit ingeschreven, vermoedelijk door jouw ouders. Schrijf je gewoon uit... Daarbij zijn er meer instanties die dergelijke gegevens kunnen opvragen.quote:Op zaterdag 28 april 2012 14:25 schreef Tanin het volgende:
[..]
En het zou niet mijn keuze moeten zijn. De kerk hoort dat recht niet te hebben.
Ik vermoed dat de PvdA een stuk makkelijker te overtuigen is.
Ik sta zelf niet ingeschreven, het gaat hier niet om mij, het gaat om het onrecht van een instantie die gegevens op mag vragen waar ik dat niet vind horen. Ik ben mij niet bewust van andere instanties die dit mogen, maar als je een lijstje geeft wil ik zo een oordeel vellenquote:Op zaterdag 28 april 2012 14:29 schreef nikk het volgende:
Ik heb overigens net zo goed helemaal niets met het CDA. Ik vind jouw argumenten alleen curieus.
Gerechtsdeurwaarders bijvoorbeeld. Overigens zit het iets anders in elkaar dan ik dacht.quote:Op zaterdag 28 april 2012 14:31 schreef Tanin het volgende:
[..]
Ik sta zelf niet ingeschreven, het gaat hier niet om mij, het gaat om het onrecht van een instantie die gegevens op mag vragen waar ik dat niet vind horen. Ik ben mij niet bewust van andere instanties die dit mogen, maar als je een lijstje geeft wil ik zo een oordeel vellen
Veel plezier aan de zijlijn en het theoretisch gewauwel.quote:Op zaterdag 28 april 2012 15:16 schreef Bluesdude het volgende:
Met dit gedoogakkoord bevestigt GL het beeld dat haar fractie zich inlikt bij rechts om maar mee te kunnen doen aan "de macht" .
Een middenkabinet met CDA+VVD vormen kan wel, maar dan minstens met de PvdA of met de SP
Het is een akkoord tot aan de verkiezingen en als GL daarna in een rechts kabinet gaat zitten dan valt de helft van de harde achterbankern van hun stoel . Zij lopen over naar SP. De partij staat dan op splitsen.
Ik zal zeker niet stemmen op GL, vanwege het Kunduz-avontuur.
Xit jij er dan middenin?quote:Op zaterdag 28 april 2012 15:18 schreef nikk het volgende:
[..]
Veel plezier aan de zijlijn en het theoretisch gewauwel.
quote:Op vrijdag 27 april 2012 20:41 schreef BasEnAad het volgende:
Als het zonder CDA VVD zou kunnen, dan is het prima.
Vind je het huidig akkoord een rechts akkoord? Zo ja, dan kan je inderdaad liever op een PvdA of SP stemmen. Of zelfs Wilders wat dat betreft.quote:Op zaterdag 28 april 2012 15:20 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Xit jij er dan middenin?
Nooit geweten dat jij in de kamer zit. ?
Maar je vind niet dat GL zelfmoord pleegt door bijwagen te spelen in een nieuw rechts kabinet ?
Het topic ging toch over een kabinet van de kunduzcoalitie ?quote:Op zaterdag 28 april 2012 15:30 schreef nikk het volgende:
[..]
Vind je het huidig akkoord een rechts akkoord? Zo ja, dan kan je inderdaad liever op een PvdA of SP stemmen. Of zelfs Wilders wat dat betreft.
Ik hoop dat Pechtold gelijk krijgt en dat eergisteren het herstel van het midden is begonnen. Een dergelijk kabinet zie ik niet als links of rechts maar als een hervormingskabinet.quote:Op zaterdag 28 april 2012 15:43 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het topic ging toch over een kabinet van de kunduzcoalitie ?
Een dergelijk kabinet is natuurlijk een rechts kabinet, met 2 linkse bijwagentjes .
D'66 deed dat al vaker en soms werden ze dan afgestraft door de kiezer.
De instorting van GL zal nog erger zijn... vele partijleden die opzeggen enzo.
GL heeft dit akkoord behoorlijk kunnen vergroenen en verlinksen naar mijn ideequote:Op zaterdag 28 april 2012 15:20 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Xit jij er dan middenin?
Nooit geweten dat jij in de kamer zit. ?
Maar je vind niet dat GL zelfmoord pleegt door bijwagen te spelen in een nieuw rechts kabinet ?
Dat kunnen ze 12 september doen.quote:Op zaterdag 28 april 2012 16:01 schreef Elfletterig het volgende:
Eigenlijk zouden kiezers VVD en CDA moeten afstraffen voor de genomen risico's (samenwerken met de PVV) en de vele miljarden die dat kost.
Het heeft geleid tot hervormingen. Moet er niet aan denken dat de oude WAO en bijstand nog had bestaan. En dat de zorgkosten nog veel meer waren opgelopen door vast te houden aan het oude systeem. Om maar te zwijgen over al die prepensioen regelingen. Je mag het centrum rechts beleid noemen, maar dan wacht je waarschijnlijk nog op een revolutie die ooit komen zal.quote:Op zaterdag 28 april 2012 16:01 schreef Elfletterig het volgende:
Ik ben tegen de Kunduz-coalitie, want dat draait uit op centrum-rechts beleid, zoals we dat ook hadden tussen 2003 en 2006, toen de economie van Nederland ook al kwakkelde. Eigenlijk zouden kiezers VVD en CDA moeten afstraffen voor de genomen risico's (samenwerken met de PVV) en de vele miljarden die dat kost.
Men heeft het over dit tijdelijk akkoord om de begroting op tijd klaar te hebben.quote:Op zaterdag 28 april 2012 16:05 schreef Proloop het volgende:
Voor.
Over de 'zelfmoord' van GL:
"De GroenLinks-achterban is zeer positief over de beslissing van de partij om wel deel te nemen aan de onderhandelingen: 87 procent steunt Jolande Sap in die keuze." Blijkt uit opiniepeiling onder 14.000 mensen van EenVandaag.
Is het?quote:Op zaterdag 28 april 2012 15:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
GL heeft dit akkoord behoorlijk kunnen vergroenen en verlinksen naar mijn idee
Zal wel zoiets worden als een D66'er op financiën, een CDA'er op onderwijs, en een minister voor milieu uit de VVDquote:Op zaterdag 28 april 2012 15:22 schreef kossikvassik2 het volgende:
Lijkt me heel mooi
De jager minister van financiën
Een minister van onderwijs uit de D66
Minister voor milieu etc uit Groenlinks
Economische zaken voor een VVD'er en t komt allemaal goed
Conservatief rechts (VVD, CDA, PVV) heb ik eigenlijk ook een broertje dood aan.quote:Op zaterdag 28 april 2012 16:11 schreef SeLang het volgende:
Zolang conservatief links (PvdA, SP, PVV) maar buiten de deur wordt gehouden vind ik het prima.
ik denk dat dat heel erg voorbarig is om dat nu te stellen.quote:Op zaterdag 28 april 2012 16:13 schreef SeLang het volgende:
Wel interessant trouwens hoe de PvdA zichzelf in een paar dagen tijd onverkiesbaar heeft gemaakt. Mensen die vroeger nog natte dromen kregen van een paars kabinet zien daar nu toch maar vanaf.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |