abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_109904030
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 17:05 schreef FerryNL het volgende:

[..]

Ik heb me daar ook al maanden geleden ingescreven en nog wel bij meer studenten bureaus.

Maar ik heb al zoveel berichten gestuurd naar ze dat ik interesse heb in een vacature. Maar of ze laten niks meer horen of ze zeggen dat ze iemand anders hebben gevonden die beter in het profiel past.
En krijg soms ook te horen dat ze echt studenten zoeken, en ik ben geen student. Ik ben gewoon iemand die zo snel mogelijk wilt werken.

En volgens mij zoeken ze ook meer studenten die HBO doen, want ze konden voor mij telkens niks betekenen.
Het mag misschien niet maar ik zou als ik jou was daar over liegen. Gewoon in je CV zetten dat je nog studeert en dat je student bent. Er zitten best leuke baantjes tussen en om een diploma kunnen ze niet vragen want je bent immers nog met je studie bezig ;)
Een vriend van mij werkt als student bijna fulltime bij de UPC klantenservice. Leuk inbound werk dus je hoeft geen mensen lastig te vallen met een verkooppraatje.
Wijnaldum: "Volgend seizoen speel ik in de Champions League" (15 September 2011)
  woensdag 4 april 2012 @ 18:23:54 #77
94080 VeX-
HAHA..JIJ hebt HEUL veel POSTS
pi_109904391
Mijn sollicitatiegesprek ging wel goed. De werkgever vond het iig een prettig gesprek en ik had er ook een goed gevoel bij.

Ik kreeg af en toe wel van die vragen voor m'n kiezen waarvan je niet helemaal zeker weet wat je er mee aan moet. Dus dan kregen ze ook een beetje een gekunsteld antwoord terug. :P

Bij andere vragen ging het juist goed en kon ik terugvallen op mijn ervaringen bij eerdere baantjes waarbij de door hun geschetste situatie zich toevallig voordeed.

Helaas moet ik zeggen dat ik niet verbaasd ben als ik niet gekozen wordt. Ze hebben daar zo te horen een hoop sollicitaties binnengekregen en de sollicitatieprocedure is een stuk strenger dan ik dacht.
Life is just a series of peaks and troughs, yeah. And you don't know whether you're in a trough until you're climbing out, or on a peak, 'till you're coming down. And that's it. - David Brent
pi_109904699
quote:
19s.gif Op woensdag 4 april 2012 18:12 schreef Guidetti het volgende:

[..]

Het mag misschien niet maar ik zou als ik jou was daar over liegen. Gewoon in je CV zetten dat je nog studeert en dat je student bent. Er zitten best leuke baantjes tussen en om een diploma kunnen ze niet vragen want je bent immers nog met je studie bezig ;)
Een vriend van mij werkt als student bijna fulltime bij de UPC klantenservice. Leuk inbound werk dus je hoeft geen mensen lastig te vallen met een verkooppraatje.
Ja misschien is dat inderdaad wel beter ja, dat ik gewoon deels gaat liegen.
pi_109908789
quote:
1s.gif Op woensdag 4 april 2012 17:52 schreef Blue_note het volgende:

[..]

Ga dat inderdaad eens voorstellen. Maar betwijfel of ze dat doen. Ik baal sowieso een beetje van het feit dat het zolang duurt terwijl in de vacature iets anders stond. Maar wel een erg leuke functie en voorwaarden...
Als ze je graag willen hebben, dan is er vast iets te regelen. Overleg gewoon met je toekomstige werkgever. Maar als ze niet mee willen werken, dan zou ik ook een beetje achterdochtig worden of het allemaal wel doorgaat... ;)
  woensdag 4 april 2012 @ 19:56:48 #80
82546 Apekoek
terrorhenk
pi_109908876
Fak! Het vinden van een goede baan is moeilijk! Ik sluit me ff aan in deze reeks.
  woensdag 4 april 2012 @ 20:07:54 #81
24878 kwib
Respondentenleverancier
pi_109909556
*meldt* :')

Sinds 1 januari zit ik thuis na een prachtige reorganisatie van mijn laatste gemeentebaan. Binnen worden gehaald in 2010 met het verhaal "we moeten verjongen" en na anderhalf jaren samen met de rest van onder de 35 er uit gedonderd worden omdat de OR (lees: bejaardensoos) het reorganisatieplan heeft opgesteld. En dus voor de tweede keer in 3 jaar tijd met hangende pootjes naar het UWV . Okee, ik verveelde mij er dood en wilde ook graag weg. Maar er is een verschil tussen weg willen en weg moeten. :N

Ik lees hier trouwens een boel bekende verhalen als het gaat om afwijzingen :P

Op mijn lijstje:
- "we zijn bang dat je je gaat vervelen". Mag ik dat bepalen?
- "Je bent te ambitieus". Sinds wanneer is dat verkeerd?
- "Je bent wel erg zelfverzekerd". Zelfvertrouwen hebben is dus ook niet goed?

argh :( :')

Oh, en de topper: na een tweede gesprek (waarbij wederom de toekomstige leidinggevende aanwezig was) dat goed liep gewoon weg niks meer vernemen van de potentiele werkgever. Zelf na 2x gebeld te hebben met o.a die toekomstig leidinggevende, terugbelbeloftes gehad te hebben nada noppes helemaal niks.

We zoeken verder :P

Tot die tijd: als iemand nog respondenten voor zijn of haar (afstudeer)onderzoek nodig heeft: ik heb ook een eigen bedrijf. Zie sig :P
Professionele online enquête of vragenlijst nodig? Enquêtetools.nl . Gratis vragenlijsten maken voor studenten en scholieren!
Respondenten nodig voor je onderzoek? RespondentenDatabase.nl . Nu 10 respondenten per onderzoek gratis.
  woensdag 4 april 2012 @ 20:19:11 #82
47102 Elvi
miemkwien
pi_109910265
Misschien was het een geval van 'TL;DR' maar kunnen jullie nog op mn vraag reageren over creatieve cv's? ;)
  woensdag 4 april 2012 @ 20:20:45 #83
154407 Rucky
Al prutsende wordt men wijs.
pi_109910349
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 20:07 schreef kwib het volgende:
*meldt* :')

Ik lees hier trouwens een boel bekende verhalen als het gaat om afwijzingen :P

Op mijn lijstje:
- "we zijn bang dat je je gaat vervelen". Mag ik dat bepalen?
- "Je bent te ambitieus". Sinds wanneer is dat verkeerd?
- "Je bent wel erg zelfverzekerd". Zelfvertrouwen hebben is dus ook niet goed?

argh :( :')

We zoeken verder :P
-U woont te ver weg. Terwijl ik heb aangegeven dat ik bereid ben om te verhuizen.
-U heeft te veel ervaring. Terwijl ik het niet erg vond om onder mijn niveau te werken.

Ik ken de afwijzingen. Maar na een bijna een jaar zonder werk te hebben gezeten is het met toch gelukt om een baan te vinden waar ik nu alweer 8 maanden werk. Laat de moed niet zakken. ^O^
Op zaterdag 14 april 2012 23:50 schreef innepin het volgende: Rucky en Merlijn zijn tof.
Op donderdag 21 juni 2012 00:22 schreef Papabear het volgende: We kennen elkaar, daten elkaar, doen elkaar en helpen elkaar. FHF O+
Op vrijdag 17 december 2010 13:58 schreef smegmanus het volgende: FOK!kers, hard van buiten. Zacht van binnen 8-)
pi_109910631
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 20:19 schreef Elvi het volgende:
Misschien was het een geval van 'TL;DR' maar kunnen jullie nog op mn vraag reageren over creatieve cv's? ;)
Ik denk dat het van de sector/functie afhangt waar je naar solliciteert. Al is dat wel een open deur natuurlijk :P
Opvallen is altijd goed, maar voor een administratieve functie moet je niet met een opgeleukt CV aankomen lijkt me. Terwijl dat voor een grafische functie uiteraard wel zin heeft.
Hoe de gemiddelde werkgever er naar kijkt, geen flauw idee.
pi_109910687
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 20:19 schreef Elvi het volgende:
Misschien was het een geval van 'TL;DR' maar kunnen jullie nog op mn vraag reageren over creatieve cv's? ;)
Even teruggelezen. Ik denk dat het afhangt van de baan en het bedrijf. In de mediawereld of voor een creatieve functie kun je er mooi meer opvallen en kan het zeker helpen. Maar in veel andere sectoren hoef je er niet mee aan te komen. Mijn sector is toch een beetje van 'vooral geen poespas' en ik kan me voorstellen dat het voor wat lagere/gewonere functies al snel over the top is. Dus tja, af laten hangen van functie en bedrijf. Overigens zou ik het bij vacatures waarvan je weet dat er honderden reacties op binnenkomen misschien juist toch doen, ook al past het er niet bij. Dan kan het net dat zetje zijn dat jou op laat vallen.
Broertje zit overigens in die mediawereld en heeft een mooie, interactieve website met cv en portfolio in een. Knap gedaan, maar moet je wel kunnen.
*Kleine muisjes hebben kleine wensjes; beschuitjes met gestampte mensjes*
  woensdag 4 april 2012 @ 20:30:14 #86
24878 kwib
Respondentenleverancier
pi_109910883
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 20:19 schreef Elvi het volgende:
Misschien was het een geval van 'TL;DR' maar kunnen jullie nog op mn vraag reageren over creatieve cv's? ;)
Je bedoelt uit je post (moest even teruglezen :P )
quote:
Ik ben vorige week bij een werkcafé geweest en daar hadden we het over het laten opvallen van je CV. Daar werd aangeraden om geen pasfoto in je cv te zetten (tenzij er uiteraard specifiek om gevraagd wordt), onnodige dingen zoals geboorteplaats en huwelijkse status weg te laten en ipv kleuren gewoon randen of tabellen gebruiken (cv's worden toch vaak zwart-wit uitgeprint).
Dit komt mij vrij normaal (en verstandig) over.
quote:
Oh ja en tussen de persoonlijke gegevens en werkervaring/opleidingen een elevatorpitch te plaatsen (met een leuk randje eromheen).
Tenzij je in de marketing i.o.d. en dus veel met dit soort reclamekreten werkt zie ik hier het nut niet van in.
quote:
De brief vooral kort en bondig houden omdat er vaak alleen naar je cv word gekeken.
Dat is ook mijn ervaring (8 jaar werken, 30+ sollicitaties omdat ik maar niet weet wat ik wil of mij doodverveel bij mijn dan huidige werkgever :') )
quote:
En het belangrijkste was vooral opvallen. Dus ipv te vertellen dat je creatief bent, je cv op een creatieve manier presenteren. Er was ook iemand aanwezig die filmpjes maakt over de sollicitant, en die kan je dan meesturen met je cv.
Dit geldt alleen in de creatieve sector. Dan is het zeker een plus. Maar voor "medewerker debiteurenadministratie" zou ik het laten.
quote:
Wat denken jullie?
Het gaat -is puur mijn ervaring- veel meer om de werkervaring en of er een klik is tijdens het gesprek. En dat laatste is vaak al na letterlijke enkele seconden duidelijk, de first impression zeg maar. :)
Professionele online enquête of vragenlijst nodig? Enquêtetools.nl . Gratis vragenlijsten maken voor studenten en scholieren!
Respondenten nodig voor je onderzoek? RespondentenDatabase.nl . Nu 10 respondenten per onderzoek gratis.
pi_109913096
Ik doe ook mee met een baan zoeken. Ik heb dan wel werk, maar 't is nogal saai en flink onder mijn niveau.
Maar ik ben dan ook wel zo intelligent geweest om een culturele studie te doen :') dus daar ga ik nevernooit aan de bak komen. En ik heb sowieso natuurlijk geen ervaring want pas afgestudeerd. De afwijzingen zijn inmiddels niet meer te tellen, ik ben in 2 jaar tijd nog geen enkele keer door de 1e ronde heen gekomen :{
POLLETJE PREE MUURSCHILDERINGEN! Facebook en website
pi_109914380
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 19:55 schreef Piles het volgende:

[..]

Als ze je graag willen hebben, dan is er vast iets te regelen. Overleg gewoon met je toekomstige werkgever. Maar als ze niet mee willen werken, dan zou ik ook een beetje achterdochtig worden of het allemaal wel doorgaat... ;)
Hun uitleg klinkt wel pausibel maar dat zou je ook moeten weten voordat je een vacature opent, en dat vind ik het hele punt.

Deze week heb ik nog een kennismakingsgesprek dus ga dit wel eens op tafel gooien. Maar ik moet ook te hoog van de toren gaan blazen omdat het dan misschien helemaal niet doorgaat.

Van de andere kant: mochten ze tijdens de procedure gemerkt hebben dat ze de functie toch niet konden bieden, was het makkelijker geweest om iedereen af te wijzen i.p.v arbeidsvoorwaardengespreklen te gaan voeren etc.
pi_109915871
Iets anders: hoe gaan jullie om met een reeds geplande vakantie als jullie solliciteren/worden aangenomen?

Gaan jullie die anuleren of laat je de vakantie gewoon doorgaan?
pi_109915945
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 22:00 schreef Blue_note het volgende:
Iets anders: hoe gaan jullie om met een reeds geplande vakantie als jullie solliciteren/worden aangenomen?

Gaan jullie die anuleren of laat je de vakantie gewoon doorgaan?
Hangt er helemaal vanaf wanneer en hoelang, en hoelang ik er dan werk :)
Maar niet per definitie annuleren, gewoon in overleg met je werkgever.
pi_109915993
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 22:00 schreef Blue_note het volgende:
Iets anders: hoe gaan jullie om met een reeds geplande vakantie als jullie solliciteren/worden aangenomen?

Gaan jullie die anuleren of laat je de vakantie gewoon doorgaan?
Als ik aangenomen ben zou ik vragen of het een probleem is, is dat het geval zou ik annuleren (en dolblij zijn dat ik eíndelijk mijn baan heb).
Als het geen probleem is zou ik twijfelen of het wel verstandig is om te gaan. Als die vakantie pas over 3mnd is, zou ik hem door laten gaan. Als ie binnen 3 mnd is zou ik annuleren

[ Bericht 2% gewijzigd door Pannenkoeken op 04-04-2012 22:12:12 ]
  woensdag 4 april 2012 @ 22:09:03 #92
342493 MissionPhailed
EU = Mission Phailed?
pi_109916411
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 22:00 schreef Blue_note het volgende:
Iets anders: hoe gaan jullie om met een reeds geplande vakantie als jullie solliciteren/worden aangenomen?

Gaan jullie die anuleren of laat je de vakantie gewoon doorgaan?
Voor tijdelijke banen en uitzendbanen annuleer ik geen vakanties. Eind januari had ik een sollicitatiegesprek bij de organisatie waar ik nu werkzaam ben, en ze wilden me op maandag 30 januari laten starten. Ik gaf aan dat ik dan op wintersport zou zijn en daardoor een week later wou starten. Was geen probleem ... ! :+

Alleen de beste banen (voor zover mogelijk voor mij dan) zouden reden kunnen zijn voor een annulering.
pi_109916530
Ik geef al bij sollicitatie aan als ik op vakantie zou gaan. (helaas heb ik daar geen knaken voor :P)
pi_109916767
Ja vind het een moeilijk geval. Is binnen 1 maand na startdatum voor gelijk 3 weken. Ik heb een goede annuleringsverzekering etc. maar toch.

Mijn vriendin zou het ook erg prettig vinden om toch te kunnen gaan. Moeilijk...
  woensdag 4 april 2012 @ 22:17:36 #95
342493 MissionPhailed
EU = Mission Phailed?
pi_109916939
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 22:14 schreef Blue_note het volgende:
Ja vind het een moeilijk geval. Is binnen 1 maand na startdatum voor gelijk 3 weken. Ik heb een goede annuleringsverzekering etc. maar toch.

Mijn vriendin zou het ook erg prettig vinden om toch te kunnen gaan. Moeilijk...
Je zou de werkgever kunnen paaien door te stellen dat je in de officiële zomervakantie wél werkt. :+
pi_109917325
Officiële zomervakantie? Het gaat niet om een bijbaan hè ;)!

[ Bericht 43% gewijzigd door #ANONIEM op 04-04-2012 22:23:45 ]
pi_109917409
quote:
1s.gif Op woensdag 4 april 2012 22:23 schreef Blue_note het volgende:
Officiële zomervakantie? Het gaat niet om een bijbaan hè ;)!
Uh nee, maar de meeste medewerkers willen vrij in de zomervakantie hoor :P Zeker die met kinderen ;)
Jij bent de rots in de branding die gewoon 2 volle maanden werkt dan _O_ :P
pi_109918334
Haha nou...het gaat om de eerste 3 weken van augustus ;)!

[ Bericht 45% gewijzigd door #ANONIEM op 04-04-2012 22:36:58 ]
pi_109919983
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 17:45 schreef FerryNL het volgende:
Godverdomme!

Kreeg net een mailtje dat ik eventueel deze zondag al kan beginnen als afwasser.

Maar ja het probleem is (en ik had me een beetje vergist in de reistijd), dat het toch niet haalbaar is om op tijd weer naar huis te kunnen gaan.
Ik ben afhankelijk van openbaar vervoer en daar ben je vaak pas na 24:00 klaar.

Damn man soms denk ik echt had ik maar een rijbewijs man, dan kon ik tenminste veel makkelijker verder van huis werken.
En combinatie fiets+trein/bus?

Waar is het als ik vragen mag? Woon zelf in Sliedrecht (en werk in Dordrecht) dus ben wel benieuwd.

[ Bericht 5% gewijzigd door kalinhos op 04-04-2012 23:20:20 ]
Het is...kiezen of delen, spelen winnen verliezen of vervelen en helemaal niets ondernemen
pi_109921579
quote:
0s.gif Op woensdag 4 april 2012 23:05 schreef kalinhos het volgende:

[..]

En combinatie fiets+trein/bus?

Waar is het als ik vragen mag? Woon zelf in Sliedrecht (en werk in Dordrecht) dus ben wel benieuwd.
Ik woon zelf in Dordrecht en het is in Capelle aan de IJssel. De heen weg vind ik geen probleem, maar de terug weg gaat lastig worden omdat de laatste reismogelijkheid voor 24:00 is. En het is al combinatie van fiets+bus+trein.

De laatste mogelijkheid is om 23:06 bij Capelle en dan ben ik om 0:32 thuis. Dat zie ik ook niet echt zitten en nogmaals ik haal dat al niet. Als ik later dan 24:00 klaar ben dan kan ik al niet meer naar huis. Wel als ik een auto had maar ja heb helaas geen rijbewijs.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')